Список депутатів Верховної Ради СРСР 3 скликання
Список депутатів III скликання Верховної Ради СРСР, вибраних 12 березня 1950 року (всього 1316 депутатів: 678 в Раду Союзу, 638 в Раду Національностей), а також дообраних замість вибулих депутатів з липня 1950 року по липень 1953 року (всього 48 депутатів: 29 в Раду Союзу, 19 в Раду Національностей).
Прізвище, ім'я, по-батькові | Де обраний | Виборчий округ | Палата[1] | Посада | Примітка |
---|---|---|---|---|---|
Абаджян Гарегін Михайлович | Вірменська РСР | Ахурянський | Нац. | машиніст Ленінаканского паровозного депо | |
Абаєв Олексій Євстахійович | Північно-Осетинська АРСР | Коста-Хетагуровський | Нац. | голова колгоспу імені Сталіна Пригородного району | |
Абдуллаєв Ільяс Керім огли | Нахічеванська АРСР | Шахбузський | Нац. | заступник голови Ради Міністрів Азербайджанської РСР | |
Абдуллаєв Міллібай | Узбецька РСР | Кокандський сільський | Нац. | голова колгоспу імені Сталіна Кокандського району | |
Абдуллаєв Юсіф Мірза огли | Азербайджанська РСР | Степанакертський | Нац. | голова Азербайджанського республіканського комітету Добровільного товариства сприяння армії (ДТСАРМ), полковник | |
Абдурахманов Абдуджабар Абдуджабарович | Узбецька РСР | Ферганський | Нац. | голова Ради Міністрів Узбецької РСР | |
Абзалон-Саксе Анна Оттівна | Латвійська РСР | Мадонський | Союзу | письменниця | |
Абілов Махмуд Абдул Рза огли | Азербайджанська РСР | Нахічеванський | Нац. | командир 216-ї Азербайджанської стрілецької дивізії Закавказького військового округу, генерал-майор | |
Абільгазін Ахан | Казахська РСР | Кокчетавський | Союзу | завідувач Кудук-Агашської зооветдільниці Кокчетавської області | |
Абрамов Седрак Карапетович | Нагірно-Карабаська автономна область | Шушинський | Нац. | 1-й секретар Нагірно-Карабаського обкому КП(б) Азербайджану | |
Абрамова Ганна Григорівна | Ярославська область | Ярославський міський | Союзу | редактор журналу «Работница» | |
Абрасимов Петро Андрійович | Білоруська РСР | Мозирський міський | Нац. | 1-й заступник голови Ради Міністрів Білоруської РСР | |
Авакян Фіруза Петросівна | Нагірно-Карабаська автономна область | Мартунінський | Нац. | вчителька географії середньої школи селища Гіші | |
Аванесян Джавад Григорович | Нагірно-Карабаська автономна область | Гадрутський | Нац. | дообраний 30.09.1951 | |
Авдимова Огулькурбан | Туркменська РСР | Ашхабадський-Андрєєвський | Нац. | ткаля Ашхабадської прядильно-ткацької фабрики імені Дзержинського | |
Авхімович Микола Єфремович | Білоруська РСР | Рогачовський | Нац. | 1-й секретар Гомельського обкому КП(б) Білорусії | |
Ага Юсуп Алі | Туркменська РСР | Байрам-Алійський | Нац. | голова колгоспу «Більшовик» Байрам-Алійського району Марийської області | |
Агабабов Аршавір Аветисович | Нагірно-Карабаська автономна область | Гадрутський | Нац. | секретар Бакинського міськкому КП(б) Азербайджану | помер 5.07.1951 |
Агаджанян Єгіш Мінасович | Вірменська РСР | Октемберянський | Нац. | 1-й секретар Октемберянського райкому КП(б) Вірменії | |
Агаєв Нуркулі | Туркменська РСР | Сталінський | Нац. | голова Сталінського райвиконкому | |
Агаларова Бахар Аміралі кизи | Нахічеванська АРСР | Єнгіджинський | Нац. | директор Бакинського дитячого будинку № 11 | померла 16.02.1953 |
Агафонов Петро Олександрович | Челябінська область | Челябінський-Совєтський | Союзу | машиніст паровозного депо станції Челябінськ | |
Агладзе Рафаель Ілліч | Грузинська РСР | Чіатурський | Союзу | віцепрезидент Академії наук Грузинської РСР, директор Інституту металу і гірничої справи АН Грузинської РСР | |
Адаменко Галина Андріївна | Казахська РСР | Джамбульський | Нац. | директор Чуйської МТС Чуйського району Джамбульської області | |
Азізов Міргаріфан Замалійович | Татарська АРСР | Ново-Шешмінський | Нац. | голова Ради Міністрів Татарської АРСР | дообраний 25.11.1951 |
Айдинбеков Салам Мухтадирович | Дагестанська АРСР | Дербентський | Союзу | голова Ради Міністрів Дагестанської АРСР | повноваження припинені 12.01.1952 |
Айні Садриддін Саїдмурадович | Таджицька РСР | Пенджикентський | Нац. | письменник | |
Акопов Єгіше Семенович | Нагірно-Карабаська автономна область | Степанакертський | Нац. | голова Нагірно-Карабаського облвиконкому | |
Акрамова Ібадатхон | Узбецька РСР | Ферганський | Союзу | робітниця Маргеланського шовкомотального комбінату | |
Алавідзе Георгій Артемович | Грузинська РСР | Зестафонський | Нац. | міністр сільського господарства Грузинської РСР | |
Александрова Ганна Василівна | Карело-Фінська РСР | Пряжинський | Нац. | голова колгоспу імені Байдукова | |
Александровська Лариса Помпеївна | Бобруйська область | Осиповицький | Союзу | солістка Білоруського театру опери і балету | |
Алексєєв Віктор Петрович | Московська область | Ленінський | Союзу | секретар Московського обкому ВКП(б) | |
Алексєєв Степан Семенович | Тамбовська область | Жердєвський | Союзу | директор Каменської МТС Каменського району | |
Алекян Гегам Багратович | Вірменська РСР | Котайкський | Нац. | 2-й секретар Єреванського міськкому КП(б) Вірменії | |
Алібаєва Ханіфа | Казахська РСР | Чимкентський міський | Союзу | інженер | |
Алієв Азіз Мамед Керім огли | Нахічеванська АРСР | Киврахський | Нац. | 1-й заступник голови Ради Міністрів Азербайджанської РСР | |
Алієв Гаджи Касум Шихмурзайович | Дагестанська АРСР | Хасавюртівський | Нац. | 1-й секретар Хасав'юртівського райкому ВКП(б) | |
Алієв Гюль Бала Ага Бала огли | Азербайджанська РСР | Бакинський-Шаумянівський | Нац. | старший майстер капітального ремонту нафтових свердловин Бакинського тресту «Сталіннафта» | |
Алієв Муса Мірзойович | Азербайджанська РСР | Лачинський | Нац. | заступник голови Ради Міністрів Азербайджанської РСР, голова Держплану Азербайджанської РСР | |
Алієв Рустам Аллахверди огли | Азербайджанська РСР | Кіровабадський | Нац. | голова колгоспу «Червоний Жовтень» Сафаралієвського району | |
Алімов Аріф | Узбецька РСР | Самаркандський сільський | Союзу | 1-й секретар Самаркандського обкому КП(б) Узбекистану | |
Алімов Давлят Алімович | Узбецька РСР | Самаркандський міський | Нац. | доцент кафедри гістології Самаркандського медичного інституту імені Павлова | |
Алімов Салі | Киргизька РСР | Джалал-Абадський | Союзу | голова колгоспу імені Кірова Сузакського району | |
Алімов Таїр | Дагестанська АРСР | Дербентський | Союзу | народний поет Дагестану | дообраний 27.04.1952 |
Аллахвердієв Тофік Алі Гейдар огли | Азербайджанська РСР | Євлахський | Союзу | голова Азербайджанської республіканської ради профспілок | |
Алтибаєва Бахти | Туркменська РСР | Чарджоуський | Союзу | міністр легкої промисловості Туркменської РСР | |
Алфьоров Павло Микитович | Владимирська область | Ковровський | Союзу | 1-й секретар Владимирського обкому ВКП(б) | |
Альохін Тихон Григорович | Башкирська АРСР | Уфимський сільський | Нац. | бригадир тракторної бригади Давлекановської МТС Давлекановського району | |
Альошкін Іван Прохорович | Сталінградська область | Сталінградський сільський | Союзу | сталевар Сталінградського заводу «Красный Октябрь» | |
Аманова Бурі Фазилівна | Узбецька РСР | Бухарський міський | Союзу | заступник голови Бухарського облвиконкому | |
Амбарцумян Віктор Амазаспович | Вірменська РСР | Ечміадзинський | Союзу | президент Академії наук Вірменської РСР | |
Амелін Петро Григорович | Українська РСР | Сталінський | Нац. | машиніст вугільного комбайну «Донбасс» шахти № 29 імені Сталіна тресту «Рутченковвугілля» комбінату «Сталінвугілля» | |
Амірханян Амо Азізович | Нагірно-Карабаська автономна область | Мардакертський | Нац. | відповідальний редактор газети «Комуніст» (на вірменській мові) | |
Аммосов Петро Васильович | Якутська АРСР | Таттинський | Нац. | голова Президії Верховної ради Якутської АРСР | |
Амосов Василь Матвійович | Челябінська область | Златоустівський | Союзу | сталевар мартенівського цеху Златоустівського металургійного заводу | |
Ананьєва Любов Іванівна | Московська область | Ногінський | Союзу | прядильниця Ново-Гребінної фабрики Глуховського текстильного комбінату імені Леніна | |
Ангеліна Парасковія Микитівна | Сталінська область | Амвросіївський | Союзу | бригадир тракторної бригади Старо-Бешевської опорно-показової МТС імені Жданова | |
Андрєєв Андрій Андрійович | Туркменська РСР | Ашхабадський | Союзу | заступник голови Ради Міністрів СРСР, голова Ради у справах колгоспів при РМ СРСР | |
Андрєєв Микита Васильович | Якутська АРСР | Колимський | Нац. | голова Середньо-Колимського райвиконкому | |
Андрєєва Зоя Ананіївна | Чуваська АРСР | Чебоксарський | Союзу | голова Президії Верховної ради Чуваської АРСР | |
Андріанов Василь Михайлович | Ленінград | Невський | Союзу | 1-й секретар Ленінградського обкому ВКП(б) | |
Андріанов Леонід Олександрович | Саратовська область | Аткарський | Союзу | голова Саратовського облвиконкому | |
Андронов Олександр Олександрович | Горьковська область | Арзамаський | Союзу | академік АН СРСР, професор-фізик Горьковського державного університету | помер 31.10.1952 |
Андропов Юрій Володимирович | Карело-Фінська РСР | Пудозький | Нац. | 2-й секретар ЦК КП(б) Карело-Фінської РСР | |
Анпілогов Олексій Федорович | Воронезька область | Розсошанський | Союзу | 1-й секретар Розсошанського райкому ВКП(б) | |
Ансіп Освальд Янович | Естонська РСР | Йигеваський | Нац. | голова колгоспу «Уус Тєе» Йигевамаського повіту | |
Антипов Петро Тимофійович | Карело-Фінська РСР | Олонецький | Нац. | голова колгоспу «Искра» Олонецького району | |
Антонов Олексій Інокентійович | Грузинська РСР | Боржомський | Союзу | командувач військ Закавказького військового округу, генерал армії | |
Антоновська Ганна Іванівна | Тульська область | Тульський сільський | Союзу | завідувачка Хом'яковської початкової школи Тульського району | |
Антонс Ріхард Йоганович | Естонська РСР | Тартуський | Союзу | проректор із навчальної частини Тартуського державного університету | |
Антонюк Євдокія Василівна | Узбецька РСР | Катта-Курганський | Нац. | головний агроном Самаркандського обласного управління сільського господарства | |
Антонян Артем Агабекович | Вірменська РСР | Кафанський | Нац. | бурильник Комсомольських рудників | помер 25.07.1951 |
Антропова Тетяна Іванівна | Калінінська область | Вишньоволоцький | Союзу | директор Вишньоволоцької середньої школи № 6, заслужений вчитель РРФСР | |
Апольскіс Йонас Вінцович | Литовська РСР | Маріямпольський | Нац. | голова колгоспу «Артояс» Маріямпольського повіту | |
Аплаєв Петро Миколайович | Свердловська область | Красноуфимський | Союзу | бригадир тракторної бригади Манчажської МТС Артинського району | дообраний 18.02.1951 |
Апушкіна Євдокія Андріївна | Тамбовська область | Моршанський | Союзу | вчителька Моршанської середньої школи | |
Арбузов Олександр Єрмінінгельдович | Татарська АРСР | Зеленодольський | Нац. | голова Президії Казанського філіалу АН СРСР, академік АН СРСР | |
Ардзінба Григорій Шагович | Абхазька АРСР | Калдахварський | Нац. | голова колгоспу імені Берія села Дуріпш Гудаутського району | |
Аржевітіна Агафія Степанівна | Челябінська область | Троїцький | Союзу | вчителька сільської школи | |
Арістов Оверкій Борисович | Красноярський край | Мінусінський | Союзу | 1-й секретар Красноярського крайкому ВКП(б) | |
Артем'єв Євген Іванович | Алтайський край | Барнаульський сільський | Союзу | головний конструктор ВГК Барнаульського заводу транспортного машинобудування № 77 | |
Артем'єв Павло Артемійович | Московська область | Можайський | Союзу | командувач військ Московського військового округу, генерал-полковник | |
Артєєв Григорій Митрофанович | Комі АРСР | Желєзнодорожний | Нац. | голова Комі обласної ради профспілок | |
Арутінов Григорій Артемійович | Вірменська РСР | Єреванський | Союзу | 1-й секретар ЦК КП(б) Вірменії | |
Арутюнов Баграт Миколайович | Ростовська область | Таганрозький | Союзу | начальник Кавказького округу залізниць | помер 24.01.1953 |
Арутюнян Арамаіс Багратович | Вірменська РСР | Амасійський | Нац. | 1-й секретар Ленінаканського міськкому КП(б) Вірменії | |
Архипова Таїсія Іванівна | РРФСР | Курський | Нац. | секретар Курського обкому ВКП(б)? | |
Асадбекова Мойшугнон | Горно-Бадахшанська автономна область | Хорогський | Нац. | вчителька | |
Аскєєва Куляш | Казахська РСР | Джамбульський | Союзу | 1-й секретар Красногорського райкому КП(б) Казахстану Джамбульської області | |
Асланов Рза Алі Паша огли | Азербайджанська РСР | Шамхорський | Нац. | 1-й секретар Шамхорського райкому КП(б) Азербайджану | |
Асланова Чимназ Абдул Алі кизи | Азербайджанська РСР | Бакинський-Ленінський | Нац. | завідувач відділу по роботі серед жінок ЦК КП(б) Азербайджану | |
Астафьєва Любов Володимирівна | Дагестанська АРСР | Дербентський | Нац. | вчителька | |
Атаджанова Анабібі | Узбецька РСР | Ургенчський | Нац. | зоотехнік Ургенчського районного відділу сільського господарства | |
Атакішиєв Ага Салім Ібрагім огли | Нахічеванська АРСР | Нахічеванський міський | Нац. | заступник міністра держбезпеки Азербайджанської РСР | |
Атамедов Гуванч | Туркменська РСР | Калінінський | Нац. | голова колгоспу «Третя п'ятирічка» Калінінського району | |
Афанасьєв Ігор Михайлович | Удмуртська АРСР | Сарапульський | Нац. | головний конструктор Сарапульського заводу імені Орджонікідзе | |
Афанасьєв Іларіон Панасович | Чуваська АРСР | Чебоксарський | Нац. | голова Ради Міністрів Чуваської АРСР | |
Афонов Іван Ілліч | Тюменська область | Тюменський | Союзу | 1-й секретар Тюменського обкому ВКП(б) | |
Ахазов Тимофій Аркадійович | Чуваська АРСР | Алатирський | Союзу | 1-й секретар Чуваського обкому ВКП(б) | |
Ахмадалієва Машрапхон | Узбецька РСР | Андижанський | Союзу | голова колгоспу «Гайрат» Ворошиловського району Андижанської області | |
Ахмедов Ага Мірза Мірза Алі огли | Азербайджанська РСР | Шемахинський | Нац. | 1-й секретар Кіровабадського міськкому КП(б) Азербайджану | |
Ахмедов Мірза Саїд | Узбецька РСР | Фархадський | Союзу | 1-й секретар Сир-Дар'їнського райкому КП(б) Узбекистану | |
Ахунбаєв Іса Конойович | Киргизька РСР | Таласький | Нац. | директор Киргизького державного медичного інституту, професор, хірург | |
Ахундова Рубаба Мамед кизи | Нахічеванська АРСР | Нахічеванський сільський | Нац. | голова ЦК профспілки працівників початкових і середніх шкіл Азербайджанської РСР | |
Ашихміна Віра Якимівна | Башкирська АРСР | Дуванський | Нац. | завідувач навчальної частини Аскінської середньої школи Аскінського району | |
Аюбова Піста Ханум Мамед Рза кизи | Азербайджанська РСР | Бакинський-Октябрський | Нац. | майстер Бакинської швейної фабрики імені Володарського | |
Бабаєв Сухан Бабайович | Туркменська РСР | Ташаузький | Союзу | голова Ради Міністрів Туркменської РСР | |
Бабаєвський Семен Петрович | Ставропольський край | П'ятигорський | Союзу | письменник | |
Бабенко Потап Васильович | Киргизька РСР | Калінінський | Нац. | голова колгоспу «За линию ЦК ВКП(б)» Панфіловського району | помер 29.11.1950 |
Бабич Василь Іванович | Кабардинська АРСР | Кабардинський | Союзу | 1-й секретар Кабардинського обкому ВКП(б) | |
Багдасарян Грант Бахшийович | Вірменська РСР | Кафанський | Нац. | бурильник Зангезурського рудоуправління міста Кафан | дообраний 28.09.1952 |
Багіров Мір Джафар Аббас огли | Азербайджанська РСР | Бакинський-Сталінський | Союзу | 1-й секретар ЦК КП(б) Азербайджану | |
Багірова Басті Масим кизи | Азербайджанська РСР | Касум-Ісмаїловський | Нац. | ланкова колгоспу імені Ворошилова Касум-Ісмаїловського району | |
Баграмян Іван Христофорович | Латвійська РСР | Єлгавський | Союзу | командувач військ Прибалтійського військового округу, генерал армії | |
Бажан Микола Платонович | Вінницька область | Тульчинський | Союзу | письменник, академік АН УРСР | |
Бажов Павло Петрович | Свердловська область | Красноуфимський | Союзу | письменник, голова бюро Спілки радянських письменників Свердловської області | помер 3.12.1950 |
Базанова Найля Уразгулівна | Казахська РСР | Семипалатинський | Нац. | директор Інституту експериментальної біології АН Казахської РСР, професор, доктор біологічних наук | |
Базекін Анатолій Федорович | Мордовська АРСР | Саранський міський | Нац. | слюсар Саранського заводу сільськогосподарського машинобудування | |
Байков Олексій Кіндратович | Ленінград | Кіровський | Союзу | старший майстер прокатного цеху Ленінградського Кіровського заводу | |
Байкова Раїса Миколаївна | Удмуртська АРСР | Граховський | Нац. | вчителька історії СРСР і російської мови семирічної школи села Старий Утчан Алнаського району | |
Байкузієв Рахім | Таджицька РСР | Ура-Тюбинський | Нац. | голова колгоспу «Більшовик» Ура-Тюбинського району | |
Байрамдурдиєв Таган | Туркменська РСР | Геок-Тепінський | Нац. | голова колгоспу «Більшовик» Геок-Тепінського району | |
Байузаков Хасен Байузакович | Казахська РСР | Карагандинський сільський | Союзу | голова Карагандинського облвиконкому | повноваження припинені 1951 |
Бакрадзе Валеріан Мінайович | Грузинська РСР | Кутаїський | Союзу | заступник голови Ради Міністрів Грузинської РСР, міністр харчової промисловості Грузинської РСР | |
Бакрадзе Давид Ілліч | Аджарська АРСР | Урехський | Нац. | заступник міністра місцевої промисловості Грузинської РСР, Герой Радянського Союзу | |
Бакулєв Олександр Миколайович | Москва | Ленінський | Союзу | завідувач кафедри хірургії 2-го Московського медичного інституту, професор, доктор медичних наук | дообраний 24.06.1951 |
Балавадзе Максим Костянтинович | Аджарська АРСР | Кедський | Нац. | завідувач транспортного відділу ЦК КП(б) Грузії | |
Балагуров Яків Олексійович | Карело-Фінська РСР | Біломорський міський | Нац. | завідувач кафедри історії СРСР Карело-Фінського державного університету | |
Баламетов Баламет Юзахмед огли | Нахічеванська АРСР | Абракуніський | Нац. | голова Ради Міністрів Нахічеванської АРСР | |
Балтушнікене Она Петрівна | Литовська РСР | Паневежський сільський | Нац. | дообрана 25.11.1951 | |
Барамія Михайло Іванович | Грузинська РСР | Потійський | Союзу | 2-й секретар ЦК КП(б) Грузії | репресований .11.1951 |
Баранаускас Болесловас Антанович | Литовська РСР | Таурагський | Нац. | голова Литовської республіканської ради профспілок | |
Баранов Олексій Олексійович | Ставропольський край | Черкеський | Союзу | голова Ставропольського крайвиконкому | |
Баранов Сергій Федорович | Іркутська область | Тулунський | Союзу | завідувач кафедри літератури Іркутського педагогічного інституту, професор | |
Баратова Кабілямо | Горно-Бадахшанська автономна область | Ванчський | Нац. | голова колгоспу імені Сталіна Ванчського району | |
Бардін Іван Павлович | Татарська АРСР | Казанський міський | Союзу | віцепрезидент Академії наук СРСР | |
Бардіна Клавдія Платонівна | Удмуртська АРСР | Можгинський | Нац. | головний агроном Больше-Учинського районного відділу сільського господарства | |
Басистий Микола Єфремович | Кримська область | Севастопольський | Союзу | командувач Чорноморського флоту, адмірал | |
Баскаков Михайло Іванович | Узбецька РСР | Ургенчський | Союзу | міністр держбезпеки Узбецької РСР | |
Батамиров Анатолій Михайлович | Новосибірська область | Бердський | Союзу | голова Новосибірського облвиконкому | |
Батирмурзаєв Абдулгамід Нухайович | Дагестанська АРСР | Махачкалинський міський | Нац. | голова Президії Верховної ради Дагестанської АРСР | |
Батиров Шаджа Батирович | Туркменська РСР | Марийський | Союзу | 1-й секретар ЦК КП(б) Туркменії | |
Батраков Сергій Олександрович | Воронезька область | Липецький | Союзу | токар інструментального цеху Липецького тракторного заводу | помер 23.06.1953 |
Бегельдінов Талгат Якубекович | Казахська РСР | Молотовський | Нац. | командир авіаційної ескадрильї, гвардії капітан | |
Бегма Василь Андрійович | Кам'янець-Подільська область | Проскурівський сільський | Союзу | 1-й секретар Кам'янець-Подільського обкому КП(б) України | |
Бейсембаєв Абіль | Казахська РСР | Аягузький | Нац. | 1-й секретар Аягузького райкому КП(б) Казахстану | |
Бекерєв Георгій Гнатович | національні округи | Коряцький національний округ | Нац. | голова Коряцького окрвиконкому | дообраний 29.03.1953 |
Бектеміров Ісмаїл | Киргизька РСР | Наукатський | Нац. | 1-й секретар Янгі-Наукатського райкому КП(б) Киргизії | |
Бельчусова Мотрона Володимирівна | Якутська АРСР | Мегіно-Кангаласький | Нац. | 1-й секретар Якутського райкому ВКП(б) | |
Березін Іван Пилипович | Туркменська РСР | Марийський міський | Нац. | хірург, професор, завідувач кафедри госпітальної хірургії Туркменського державного медичного інституту | |
Берія Лаврентій Павлович | Грузинська РСР | Тбіліський-Сталінський | Союзу | заступник голови Ради Міністрів СРСР, маршал СРСР | репресований 26.06.1953 |
Бертель Ольга Андріївна | Гродненська область | Гродненський | Союзу | змінний майстер Гродненського шкіряного заводу № 4 | |
Беспалова Анісія Федорівна | Марійська АРСР | Сернурський | Союзу | слухач Ленінських курсів при ЦК ВКП(б) | |
Бечвая Кирило Георгійович | Грузинська РСР | Батумський | Нац. | 1-й секретар Аджарського обкому КП(б) Грузії | репресований 1952 |
Бєлан Роман Васильович | Кемеровська область | Сталінський | Союзу | директор Кузнецького металургійного комбінату імені Сталіна | |
Бєлих Ганна Григорівна | Кіровська область | Котельницький | Союзу | голова колгоспу «Колос» Котельницького району | |
Бєлобородов Опанас Павлантійович | Військовий виборчий округ | Союзу | командувач 39-ї армії, комендант Порт-Артура, генерал армії | ||
Бєлов Павло Олексійович | Чкаловська область | Бузулуцький | Союзу | командувач військ Південно-Уральського військового округу, генерал-полковник | |
Бєлоглазов Павло Никифорович | Орловська область | Верховський | Союзу | начальник УМДБ по Орловській області | |
Бєлоусов Олексій Тимофійович | Ставропольський край | Петровський | Союзу | директор Петровської МТС | |
Бєльченко Сергій Савич | Гродненська область | Волковиський | Союзу | міністр внутрішніх справ Білоруської РСР | |
Бєляєв Микола Ілліч | Алтайський край | Барнаульський міський | Союзу | 1-й секретар Алтайського крайкому ВКП(б) | |
Бєлянський Олександр Олександрович | Куйбишевська область | Кіровський міський | Союзу | директор Куйбишевського механічного (авіаційного) заводу № 18, генерал-майор інженерно-авіаційної служби | |
Бизов Олексій Петрович | Казахська РСР | Петропавлівський сільський | Нац. | міністр держбезпеки Казахської РСР, генерал-майор | |
Биков Іван Тимофійович | Кіровська область | Кіровський міський | Союзу | 1-й секретар Кіровського обкому ВКП(б) | |
Биков Павло Борисович | Москва | Октябрьський | Союзу | токар Московського заводу шліфувальних верстатів | |
Бистрова Клавдія Дмитрівна | Якутська АРСР | Якутський | Нац. | лікар, завідувачка протитуберкульозного відділення Якутської республіканської лікарні | |
Біганенко Никифор Ілліч | Військовий виборчий округ | Нац. | командир полку, гвардії підполковник | ||
Блаженов Віктор Григорович | Москва | Дзержинський | Союзу | старший машиніст депо Москва-Сортувальна Московсько-Рязанської залізниці | |
Блінов Іван Петрович | Курганська область | Курганський | Союзу | старший машиніст Курганського депо Південно-Уральської залізниці | |
Блохін Микола Миколайович | РРФСР | Горьковський | Нац. | директор і завідувач кафедри загальної хірургії Горьковського медичного інституту | дообраний 8.07.1951 |
Бобир Ілля Калинович | Єврейська автономна область | Облученський сільський | Нац. | машиніст паровоза депо станції Облуччя Амурської залізниці | |
Бобокаланов Пулат | Таджицька РСР | Ленінабадський сільський | Нац. | голова колгоспу імені Сталіна Ленінабадського району | |
Боборикін Анастас Лукич | Запорізька область | Запорізький перший | Союзу | директор Запорізького металургійного комбінату «Запоріжсталь» | |
Бобошина Наталія Мойсеївна | Свердловська область | Камишловський | Союзу | голова колгоспу «Зауралець» Богдановицького району | |
Богатир Захар Антонович | Житомирська область | Коростенський | Союзу | голова Житомирського облвиконкому | |
Богданов Микола Кузьмич | Московська область | Волоколамський | Союзу | начальник УМВС по Московській області | |
Богданов Семен Ілліч | Військовий виборчий округ | Союзу | командувач бронетанкових і механізованих військ Збройних сил СРСР, маршал бронетанкових військ | ||
Богданович Віктор Митрофанович | Білоруська РСР | Слуцький | Нац. | бригадир тракторної бригади Рудобельської МТС Глуського району Мінської області | дообраний 21.06.1953 |
Боголюбов Микола Семенович | Киргизька РСР | Ошський | Союзу | 1-й секретар ЦК КП(б) Киргизії | |
Богомолов Михайло Антонович | Сталінська область | Сталінський другий | Союзу | ректор Донецького політехнічного інституту, професор | дообраний 24.05.1953 |
Богославський Володимир Матвійович | Сталінська область | Сталінський другий | Союзу | хірург Сталінської обласної центральної поліклініки, професор Сталінського медичного інституту | помер 16.03.1953 |
Божок Іван Єгорович | Приморський край | Ворошиловський | Союзу | шахтар-вибійник Артемівської шахти № 3Ц тресту «Сучануголь» | |
Бойкачов Григорій Мефодійович | Великолуцька область | Великолуцький | Союзу | 1-й секретар Великолуцького обкому ВКП(б) | |
Бойцов Іван Павлович | Ставропольський край | Ставропольський | Союзу | 1-й секретар Ставропольського крайкому ВКП(б) | |
Боковелі Платон Семенович | Грузинська РСР | Чіатурський | Нац. | шахтар копальні імені Кагановича тресту «Чіатурмарганець» міста Чіатура | |
Болдонова Ксенія Аполонівна | національні округи | Усть-Ординський Бурят-Монгольський національний округ | Нац. | голова колгоспу «Унгинский скотовод» села Закулей Нукутського аймаку | |
Болтенко Сава Панасович | Молдавська РСР | Бендерський | Нац. | голова колгоспу імені Сталіна | |
Большаков Дмитро Григорович | Алтайський край | Бійський | Союзу | директор Барнаульського меланжевого комбінату | |
Бондар Іван Йосипович | Молдавська РСР | Окницький | Нац. | голова колгоспу імені Молотова Окницького району | |
Бондар Олексій Георгійович | Поліська область | Мозирський міський | Союзу | прокурор Білоруської РСР | |
Бондаренко Анатолій Степанович | Латвійська РСР | Лудзенський | Нац. | начальник Латвійської залізниці | |
Боринський Данило Прокопович | Тернопільська область | Тернопільський | Союзу | голова колгоспу «Заповіт Ілліча» Велико-Борківського району | |
Борисов Олександр Пилипович | Челябінська область | Магнітогорський | Союзу | директор Магнітогорського металургійного комбінату імені Сталіна | дообраний 28.10.1951 |
Борисов Семен Захарович | Якутська АРСР | Нюрбінський | Нац. | голова Ради Міністрів Якутської АРСР | |
Борков Геннадій Андрійович | Саратовська область | Саратовський-Сталінський | Союзу | 1-й секретар Саратовського обкому ВКП(б) | |
Бочаров Іван Лазарович | Північно-Осетинська АРСР | Моздоцький | Нац. | начальник дільниці контори буріння тресту «Малгобекнефть» | |
Бочкарьов Олександр Панкратович | Ульяновська область | Ульяновський | Союзу | 1-й секретар Ульяновського обкому ВКП(б) | |
Бредюк Микола Никандрович | Чернігівська область | Щорський | Союзу | машиніст молотарки МК-1100 Березнянської МТС Менського району | |
Брежнєв Леонід Ілліч | Дніпропетровська область | Ленінський | Союзу | 1-й секретар Дніпропетровського обкому КП(б) України | |
Бриндін Петро Пилипович | Мордовська АРСР | Рибкинський | Нац. | голова колгоспу імені Челюскінців Рибкінського району | |
Бровко Федір Григорович | Молдавська РСР | Бельцький міський | Союзу | голова Президії Верховної ради Молдавської РСР | |
Брума Юхим Микитович | Молдавська РСР | Сороцький | Нац. | завідувач дорожного відділу Сороцького райвиконкому | |
Бубновський Микита Дмитрович | Київська область | Смілянський | Союзу | 1-й секретар Шполянського райкому КП(б) України | |
Будько Яків Калинович | Молодечненська область | Поставський | Союзу | голова М'ядельського райвиконкому | |
Будьонний Семен Михайлович | Кам'янець-Подільська область | Шепетівський | Союзу | командувач кавалерії Збройних сил СРСР, маршал СРСР | |
Буздін Василь Васильович | Брянська область | Новозибківський | Союзу | 1-й секретар Новозибківського райкому ВКП(б) | дообраний 6.08.1950 |
Букін Михайло Панасович | Курська область | Валуйський | Союзу | директор Великомихайлівської МТС | |
Буков Єміліан Несторович | Молдавська РСР | Комратський | Нац. | письменник | |
Булавас Йонас Йонович | Литовська РСР | Кедайнський | Нац. | директор Литовської державної селекційної станції міста Дотнува | |
Булганін Микола Олександрович | РРФСР | Московський міський | Нац. | заступник голови Ради Міністрів СРСР, маршал СРСР | |
Булдигін Валентин Григорович | Черкеська автономна область | Черкеський міський | Нац. | начальник цеху Черкеського заводу «Молот» | |
Бурдаков Семен Миколайович | Іркутська область | Черемховський | Союзу | начальник Управління будівництва № 16 і Кітойського виправно-трудового табору МВС СРСР, генерал-лейтенант | |
Буркацька Галина Євгенівна | Українська РСР | Уманський | Нац. | голова колгоспу імені Хрущова Черкаського району Київської області | |
Бутенко Григорій Прокопович | Українська РСР | Красноградський | Нац. | міністр м'ясної і молочної промисловості Української РСР | |
Вавилов Сергій Іванович | Москва | Ленінський | Союзу | президент Академії наук СРСР | помер 25.01.1951 |
Вагапов Сабір Ахмедьянович | Башкирська АРСР | Дуванський | Союзу | 1-й секретар Башкирського обкому ВКП(б) | |
Вайчюнас Пятрас Йонович | Литовська РСР | Каунаський міський | Нац. | помічник майстра ткацького цеху Каунаської шовкоткацької фабрики «Кауно аудінай» | |
Валєєв Ганій Нурмухаметович | Башкирська АРСР | Туймазинський | Союзу | голова колгоспу «Кизил бабрак» Буздякського району | |
Валєєв Самігулл Хісматуллович | Татарська АРСР | Кукморський | Союзу | директор Янильської МТС | |
Валігура Іван Трохимович | Сталінська область | Єнакіївський | Союзу | шахтар-вибійник шахти № 1/2 «Красний Октябрь» тресту «Орджонікідзевугілля» комбінату «Артемвугілля» міста Єнакієве | |
Варницька Степанида Іванівна | Чернівецька область | Чернівецький міський | Союзу | ткаля Чернівецької текстильної фабрики № 6 | |
Вартанян Єгіш Георгійович | Вірменська РСР | Єреванський-Молотовський | Нац. | голова Єреванського міськвиконкому | |
Васалатій Олександра Савівна | Українська РСР | Вінницький | Нац. | голова колгоспу імені Чапаєва Піщанського району | |
Василевська Ванда Львівна | Чернігівська область | Ніжинський | Союзу | письменниця | |
Василевська Віра Григорівна | Смоленська область | Ярцевський | Союзу | старший агроном Сафоновської МТС | |
Василевський Олександр Михайлович | РРФСР | Воронезький | Нац. | міністр Збройних сил СРСР, маршал СРСР | |
Васильєв Олександр Михайлович | Калінінська область | Ржевський | Союзу | начальник Калінінської залізниці | помер 2.01.1952 |
Васильєв Степан Інокентійович | Якутська АРСР | Вілюйський | Нац. | голова колгоспу імені Молотова | |
Васильєв Федір Романович | Амурська область | Куйбишевський | Союзу | 1-й секретар Амурського обкому ВКП(б) | |
Васильєва Олена Василівна | Карело-Фінська РСР | Заріцький | Нац. | вчителька чоловічої середньої школи № 9 міста Петрозаводська | |
Васильєва Ольга Федорівна | Марійська АРСР | Волзький | Нац. | робітниця паперової фабрики Марійського паперового комбінату | |
Вахабов Мавлян Гафарович | Узбецька РСР | Ташкентський сільський | Союзу | секретар ЦК КП(б) Узбекистану | |
Вахеоя Марія Юріївна | Естонська РСР | Вільяндський сільський | Нац. | голова колгоспу «Есімене Май» Вільяндімаського повіту | |
Вацек Іван Прокопович | Південно-Осетинська автономна область | Знаурський | Нац. | ветеран ВКП(б) | помер 27.03.1951 |
Ваш Іван Михайлович | Закарпатська область | Мукачівський | Союзу | секретар Закарпатського обкому КП(б) України | |
Везіров Сулейман Азад огли | Туркменська РСР | Небіт-Дагський | Нац. | начальник об'єднання «Туркменнафта» | |
Веймер Арнольд Тинувич | Естонська РСР | Ракверський | Союзу | голова Ради Міністрів Естонської РСР | |
Векілов Самед Вургун Юсіф огли | Азербайджанська РСР | Кубинський | Нац. | поет, драматург, академік АН Азербайджанської РСР | |
Векілова Джеміле | Туркменська РСР | Чаршангинський | Нац. | вчителька початкової школи колгоспу імені Ворошилова Ходжамбаського району | |
Величко Василь Миколайович | Чернівецька область | Хотинський | Союзу | голова колгоспу «Більшовик» села Круглик Хотинського району | |
Веліханова Сара Ібрагім кизи | Азербайджанська РСР | Нахічеванський | Союзу | старший інженер цеху, начальник установки нафтопереробного заводу імені Вано Стуруа | |
Велло Олександр Максимович | національні округи | Ямало-Ненецький національний округ | Нац. | голова колгоспу імені Леніна Тазовського району | |
Венцлова Антанас Томасович | Литовська РСР | Алітуський | Нац. | письменник, доцент Каунаського державного університету | |
Вердиш Дмитро Іванович | Молдавська РСР | Страшенський | Нац. | 1-й секретар Каларашського райкому КП(б) Молдавії | |
Веремчук Олександра Данилівна | Ровенська область | Дубнівський | Союзу | помічник начальника політичного відділу Демидівської МТС з роботи серед жінок | |
Веселіс Фелікс Феліксович | Латвійська РСР | Ілукстський | Нац. | голова колгоспу «Накотне» Акністського району | |
Вєтчинкін Кузьма Федорович | Молдавська РСР | Корнештський | Нац. | комендант прикордонної ділянки 20-го прикордонного загону, майор прикордонних військ МДБ | |
Винокуров Ілля Єгорович | Якутська АРСР | Якутський | Союзу | 1-й секретар Якутського обкому ВКП(б) | |
Вишневський Дмитро Костянтинович | Таджицька РСР | Джилікульський | Нац. | міністр держбезпеки Таджицької РСР | |
Візгалова Євдокія Федорівна | Узбецька РСР | Ташкентський-Орджонікідзевський міський | Нац. | ткаля 2-ї ткацької фабрики Ташкентського текстильного комбінату імені Сталіна | |
Віткаускас Вінцас Юозович | Литовська РСР | Маріямпольський | Союзу | начальник військової кафедри Каунаського державного університету, генерал-лейтенант | |
Владимирський Михайло Федорович | РРФСР | Горьковський | Нац. | голова Центральної ревізійної комісії ВКП(б) | помер 2.04.1951 |
Власов Михайло Калістратович | Хабаровський край | Камчатський | Союзу | бригадир морського ставного невода Кіхчинського рибокомбінату Усть-Большерєцького району | |
Вовк Марія Федорівна | Волинська область | Володимир-Волинський | Союзу | голова колгоспу «Перемога» Устилузького району | |
Вокуєва Ольга Іванівна | Комі АРСР | Іжемський | Нац. | завідувачка молочнотоварної ферми колгоспу «Победа» села Діюр Іжемського району | |
Волгіна Зінаїда Никифорівна | Мордовська АРСР | Больше-Березниковський | Нац. | вчителька | |
Волков Іван Олексійович | Тамбовська область | Тамбовський | Союзу | 1-й секретар Тамбовського обкому ВКП(б) | |
Волкова Ганна Олександрівна | Киргизька РСР | Фрунзенський-Первомайський | Нац. | завідувач кафедри часткової патології і терапії Киргизького сільськогосподарського інституту, кандидат ветеринарних наук | |
Волкова Марія Петрівна | Калінінська область | Кашинський | Союзу | голова колгоспу «Красное Тросухино» Кашинського району | |
Волконська Марія Володимирівна | Калінінська область | Калінінський міський | Союзу | ткаля Калінінської ткацької фабрики імені Ворошилова | |
Володін Микола Павлович | Киргизька РСР | Пржевальський | Нац. | міністр держбезпеки Киргизької РСР | |
Волокітін Степан Федорович | Вологодська область | Велико-Устюзький | Союзу | голова колгоспу «Первое Мая» села Ворово Кічменгсько-Городецького району | помер 28.03.1950 |
Волошин Іван Митрофанович | Харківська область | Ізюмський | Союзу | голова Харківського облвиконкому | помер 10.01.1954 |
Волошина Марія Яківна | Українська РСР | Кам'янець-Подільський | Нац. | вчителька, завідувачка Дяківської початкової школи Берездівського району | |
Волчков Василь Васильович | Курська область | Касторненський | Союзу | голова Курського облвиконкому | |
Вольскіс Стасіс Антанович | Литовська РСР | Расейнський | Нац. | голова колгоспу імені Петраса Цвірка Юрбаркського повіту | |
Воробйов Володимир Ілліч | Кемеровська область | Прокоп'євський | Союзу | начальник комбінату «Кузбассуголь» | |
Вороков Люна Ордашукович | Кабардинська АРСР | Урванський | Нац. | голова колгоспу імені Сталіна Совєтського району | |
Воронов Геннадій Іванович | Читинська область | Читинський міський | Союзу | 1-й секретар Читинського обкому ВКП(б) | |
Ворончихін Семен Іванович | Удмуртська АРСР | Кезський | Нац. | директор Іжевського державного медичного інституту, лікар | |
Ворошилов Климент Єфремович | Мінська область | Мінський міський | Союзу | заступник голови Ради Міністрів СРСР, маршал СРСР | |
Вотинцев Василь Петрович | Удмуртська АРСР | Воткінський | Нац. | голова Президії Верховної ради Удмуртської АРСР | |
Врубель Віра Вікентіївна | Кабардинська АРСР | Октябрський | Нац. | вчителька | |
Габдуллін Закій Габдуллович | Татарська АРСР | Мензелінський | Союзу | голова колгоспу «Дамір» Актанишського району | |
Габдуллін Малік | Казахська РСР | Кокчетавський | Нац. | директор Інституту мови і літератури АН Казахської РСР | |
Габітов Абдулла Гісматуллович | Кабардинська АРСР | Сталінський | Нац. | міністр держбезпеки Кабардинської АРСР | |
Гавриленко Микола Георгійович | Сталінська область | Ждановський | Союзу | директор Маріупольського металургійного заводу імені Ілліча | |
Гаврилюк Єфросинія Михайлівна | Брестська область | Брестський | Союзу | голова виконкому Новосілківської сільської ради | |
Гаврищук Григорій Васильович | Станіславська область | Коломийський | Союзу | голова Коломийського міськвиконкому | |
Гадлія Марія Володимирівна | Абхазька АРСР | Очемчирський | Нац. | завідувачка початкової школи села Тамиші Очамчирського району | |
Гадолієв Курбаншо | Таджицька РСР | Хорогський | Нац. | слухач Вищої партійної школи при ЦК ВКП(б) | |
Газзаєв Олексій Парсаданович | Північно-Осетинська АРСР | Алагірський | Нац. | голова Ради Міністрів Північно-Осетинської АРСР | |
Гайовий Антон Іванович | Ворошиловградська область | Ворошиловський | Союзу | 1-й секретар Ворошиловградського обкому КП(б) України | |
Гайовий Тимофій Володимирович | Полтавська область | Полтавський | Союзу | директор Полтавського паровозоремонтного заводу | |
Галицький Кузьма Микитович | Львівська область | Городоцький | Союзу | командувач військ Прикарпатського військового округу, генерал-полковник | |
Галкін Лев Федорович | Туркменська РСР | Кизил-Арватський | Нац. | міністр держбезпеки Туркменської РСР, полковник | |
Гапбаєв Іван Олександрович | Північно-Осетинська АРСР | Дігорський | Нац. | 1-й секретар Дігорського райкому ВКП(б) | |
Гапій Дмитро Гаврилович | Чернівецька область | Чернівецький сільський | Союзу | 1-й секретар Чернівецького обкому КП(б) України | |
Гарбенене Марія Юозівна | Литовська РСР | Шяуляйський міський | Нац. | закрійниця Шяуляйського шкіряно-взуттєвого комбінату «Ельіяс» | |
Гарєєв Муса Гайсинович | Башкирська АРСР | Бірський | Нац. | командир авіаційного полку, гвардії капітан | |
Гарібян Ребека Беніамінівна | Вірменська РСР | Ечміадзинський | Нац. | голова колгоспу села Верхній Хатунарх Ечміадзинського району | |
Гармаєв Доржі Гармайович | Бурят-Монгольська АРСР | Бічурський | Нац. | голова колгоспу імені Кірова улусу Харлун Бічурського аймаку | |
Гармаш Дарія Матвіївна | Рязанська область | Ряжський | Союзу | бригадир тракторної бригади Рибновської МТС Рибновського району | |
Гарцуєв Павло Миколайович | Ростовська область | Таганрозький | Союзу | начальник Північно-Кавказької залізниці | дообраний 29.03.1953 |
Гасанов Гасан Мамед огли | Азербайджанська РСР | Ленкоранський | Нац. | секретар ЦК КП(б) Азербайджану з пропаганди і агітації | |
Гафуров Бободжан Гафурович | Таджицька РСР | Сталінабадський сільський | Союзу | 1-й секретар ЦК КП(б) Таджикистану | |
Гвішиані Михайло Максимович | Куйбишевська область | Чапаєвський | Союзу | начальник УМДБ по Куйбишевській області, генерал-лейтенант | |
Гедвілас Мечисловас Олександрович | Литовська РСР | Каунаський | Союзу | голова Ради Міністрів Литовської РСР | |
Гедегулов Мухаб Бідович | Черкеська автономна область | Кувинський | Нац. | голова колгоспу «Вторая пятилетка» Кувинського району | |
Гейдаров Назар Гейдар огли | Азербайджанська РСР | Сабірабадський | Нац. | голова Президії Верховної ради Азербайджанської РСР | |
Гейко Ганна Абрамівна | Казахська РСР | Павлодарський | Нац. | голова колгоспу «Веселый труд» Павлодарської області | |
Генералов Федір Степанович | Московська область | Коломенський | Союзу | голова колгоспу імені Сталіна Луховицького району | |
Георгіу Наталія Костянтинівна | Молдавська РСР | Кишиневський сільський | Нац. | доцент Кишинівського державного медичного інституту | |
Герасимов Сергій Аполлінарійович | Адигейська автономна область | Майкопський міський | Нац. | кінорежисер, народний артист СРСР | |
Гірченко Євдокія Іванівна | Чернігівська область | Бахмацький | Союзу | вчителька школи села Шаповалівка Борзнянського району | |
Гірченко Яків Архипович | Полтавська область | Миргородський | Союзу | голова колгоспу імені Сталіна Решетилівського району | |
Гіталов Олександр Васильович | Українська РСР | Кіровоградський | Нац. | бригадир тракторної бригади Мало-Помічнянської МТС Новоукраїнського району | |
Глухих Андріан Максимович | Тюменська область | Тобольський | Союзу | головний агроном Тобольського районного відділу сільського господарства | |
Говоров Леонід Олександрович | Військовий виборчий округ | Нац. | командувач військ протиповітряної оборони (ППО) СРСР, маршал СРСР | ||
Гогітідзе Назіко Хасанівна | Аджарська АРСР | Кобулетський | Нац. | директор Мухаестатської середньої школи Кобулетського району | |
Гоглідзе Сергій Арсентійович | Єврейська автономна область | Облученський міський | Нац. | начальник УМДБ по Хабаровському краю | репресований .07.1953 |
Гоголішвілі Мамія Олексійович | Аджарська АРСР | Хулойський | Нац. | голова Ради Міністрів Аджарської АРСР | |
Гоголь Ганна Григорівна | Станіславська область | Станіславський | Союзу | завідувач Станіславського обласного відділу соціального забезпечення | |
Гогуа Василь Барнабович | Грузинська РСР | Батумський | Союзу | голова Президії Верховної ради Грузинської РСР | |
Годунов Сергій Васильович | Марійська АРСР | Звениговський | Нац. | міністр держбезпеки Марійської АРСР | |
Головатий Ферапонт Петрович | Саратовська область | Балашовський | Союзу | голова колгоспу «Стахановец» Табуновської сільської ради Ново-Покровського району | помер 25.07.1951 |
Головін Микола Михайлович | Ярославська область | Тутаєвський | Союзу | директор Чебаковської школи, член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР | |
Гольденберг Розалія Михайлівна | Єврейська автономна область | Біробіджанський | Нац. | головний лікар Біробіджанської міської лікарні | |
Гонтарєва Марія Григорівна | Чкаловська область | Чкаловський сільський | Союзу | директор насінницького радгоспу «Переволоцкий» | |
Гончаренко Сергій Степанович | Хакаська автономна область | Ширінський | Нац. | голова Хакаського облвиконкому | |
Горбатов Олександр Васильович | Калінінградська область | Черняховський | Союзу | командувач Повітряно-десантними військами СРСР, генерал армії | |
Горбачов Петро Георгійович | Карело-Фінська РСР | Кондопозький сільський | Нац. | 1-й секретар Петровського райкому КП(б) Карело-Фінської РСР | |
Горбунов Тимофій Сазонович | Білоруська РСР | Поставський | Нац. | секретар ЦК КП(б) Білорусії | дообраний 28.12.1952 |
Горбушин Іван Данилович | Удмуртська АРСР | Глазовський | Союзу | міністр сільського господарства Удмуртської АРСР | |
Горгонов Іван Іванович | Московська область | Каширський | Союзу | начальник УМДБ по Московській області | |
Горкін Олександр Федорович | Чуваська АРСР | Канашський | Нац. | секретар Президії Верховної ради СРСР | |
Горошко Василь Якович | Кам'янець-Подільська область | Кам'янець-Подільський | Союзу | завідувач кафедри математики Кам'янець-Подільського педагогічного інституту, кандидат математичних наук | |
Горячев Ілля Костянтинович | Марійська АРСР | Юрінський | Нац. | голова колгоспу «Искра» Шудугужської сільської ради Кілемарського району | помер 3.03.1952 |
Готчієв Олексій Павлович | Карело-Фінська РСР | Медвежегорський | Нац. | бригадир поточної бригади Лобського лісопункту Медвежегорського ліспромгоспу | |
Грабін Василь Гаврилович | Горьковська область | Горьковський-Свердловський | Союзу | начальник і головний конструктор науково-дослідного артилерійського інституту, генерал-полковник технічних військ | |
Гребенник Кузьма Євдокимович | Тернопільська область | Бучацький | Союзу | начальник прикордонних військ МДБ Українського округу, генерал-майор | |
Гребенщиков Ілля Васильович | Ленінград | Московський | Союзу | академік АН СРСР, хімік і технолог | помер 8.02.1953 |
Греков Борис Дмитрович | РРФСР | Ростовський | Нац. | директор Інституту слов'янознавства, академік АН СРСР | помер 9.09.1953 |
Грецька Лідія Андріївна | Полоцька область | Полоцький | Союзу | голова колгоспу «Красный пахарь» | |
Гречко Андрій Антонович | Київська область | Димерський | Союзу | командувач військ Київського військового округу, генерал-полковник | |
Гречуха Михайло Сергійович | Тернопільська область | Бережанський | Союзу | голова Президії Верховної ради Української РСР | |
Гриб Степанида Іванівна | Горно-Алтайська автономна область | Горно-Алтайський | Нац. | головний зоотехнік Горно-Алтайського обласного земельного відділу | |
Грибовська Акулина Оксентіївна | Вітебська область | Оршанський | Союзу | робітниця Оршанського льонокомбінату | |
Григорян Акоп Сіраканович | Вірменська РСР | Нор-Баязетський | Нац. | голова колгоспу «Кармір Октембер» села Ацарат Нор-Баязетського району | |
Григорян Берсабе Олександрівна | Вірменська РСР | Беріївський | Нац. | 1-й секретар Сталінського райкому КП(б) Вірменії міста Єревана | |
Григорян Ваган Григорович | Аджарська АРСР | Батумі-Фрунзенський | Нац. | голова зовнішньополітичної комісії ЦК ВКП(б) | |
Гриза Олексій Андріанович | Київська область | Бориспільський | Союзу | 1-й секретар Київського обкому КП(б) України | |
Гринько Федір Митрофанович | Алтайський край | Ребрихинський | Союзу | голова колгоспу імені Молотова Шипуновського району | |
Гриценко Олександр Васильович | Черкеська автономна область | Ікон-Халковський | Нац. | 2-й секретар Ставропольського крайкому ВКП(б) | |
Гришин Віктор Васильович | Московська область | Орєхово-Зуєвський | Союзу | 2-й секретар Московського обкому КПРС | дообраний 26.07.1953 |
Гришин Іван Тимофійович | Сталінградська область | Сталінградський міський | Союзу | 1-й секретар Сталінградського обкому ВКП(б) | |
Гришин Костянтин Миколайович | Великолуцька область | Опочецький | Союзу | голова Великолуцького облвиконкому | |
Гришко Григорій Єлисейович | Херсонська область | Херсонський | Союзу | 1-й секретар Херсонського обкому КП(б) України | |
Грушецький Іван Самійлович | Українська РСР | Львівський | Нац. | 1-й секретар Львівського обкому КП(б) України | |
Губін Володимир Володимирович | Кемеровська область | Осинніковський | Союзу | начальник УМВС по Кемеровській області, генерал-майор | |
Гугучія Олександр Іларіонович | Дагестанська АРСР | Махачкалинський сільський | Нац. | міністр держбезпеки Дагестанської АРСР | |
Гудирьов Панас Миколайович | національні округи | Ненецький національний округ | Нац. | 1-й секретар Ненецького окружкому ВКП(б) | |
Гулакян Армен Карапетович | Вірменська РСР | Іджеванський | Нац. | директор і головний режисер Вірменського державного драматичного театру імені Сундукяна | |
Гуляєв Матвій Трохимович | Новгородська область | Боровицький | Союзу | голова колгоспу «Буденновец» Боровицького району | |
Гуляєв Прокоп Васильович | Якутська АРСР | Алданський | Нац. | вибійник копальні «Нижній Куранах» тресту «Якутзолото» | |
Гумаров Зулкарнай | Казахська РСР | Гур'ївський | Союзу | голова колгоспу «ІІІ Интернационал» Гур'ївської області | |
Гунібеков Мамед | Туркменська РСР | Ташаузький | Нац. | 1-й секретар Ташаузького обкому КП(б) Туркменії | |
Гуніна Любов Миколаївна | Ярославська область | Ярославський сільський | Союзу | голова колгоспу «Красный коллективист» Некрасовського району | |
Гусаров Микола Іванович | Гомельська область | Гомельський міський | Союзу | 1-й секретар ЦК КП(б) Білорусії | |
Гусєв Микола Іванович | Військовий виборчий округ | Союзу | командувач Окремої механізованої армії, генерал-полковник | ||
Гусятникова Парасковія Василівна | Київська область | Київський-Молотовський | Союзу | начальник цеху № 5 Київського заводу «Укркабель» | |
Гутова Камсір Хасетівна | Кабардинська АРСР | Прималкинський | Нац. | завідувач відділу по роботі серед жінок Прималкинського райкому ВКП(б) | |
Гучмазов Іван Максимович | Північно-Осетинська АРСР | Затеречний | Нац. | начальник цеху заводу «Электроцинк» | |
Давітадзе Дауд Алійович | Аджарська АРСР | Шаухевський | Нац. | голова Президії Верховної Ради Аджарської АРСР | |
Дамаскін Василь Никифорович | Молдавська РСР | Єдинецький | Нац. | начальник Головного управління сільського і колгоспного будівництва при РМ Молдавської РСР | |
Дамберг Вольдемар Францевич | Латвійська РСР | Мадонський | Нац. | командувач 29-ї окремої гвардійської стрілецької бригади, генерал-майор | |
Данзанов Тогочі Данзанович | Бурят-Монгольська АРСР | Джидинський | Нац. | заступник голови колгоспу імені Тельмана улусу Жергалантуй Селенгінського аймаку | |
Данилова Лідія Петрівна | Українська РСР | Миколаївський | Нац. | завідувачка Новобузької початкової школи № 2 | |
Даніялов Абдурахман Даніялович | Дагестанська АРСР | Буйнакський | Союзу | 1-й секретар Дагестанського обкому ВКП(б) | |
Дгебуадзе Ніна Калістратівна | Грузинська РСР | Зугдідський | Нац. | старший науковий співробітник Зугдідської філії Всесоюзного НДІ чаю і субтропічних культур | |
Деглавс Арнольд Фрідрихович | Латвійська РСР | Задвінський | Нац. | голова Ризького міськвиконкому | |
Деглавс Фріціс Юрійович | Латвійська РСР | Абренський | Нац. | голова Держплану при РМ Латвійської РСР | |
Дейкун Микола Олексійович | Новосибірська область | Купинський | Союзу | 1-й секретар Купинського райкому ВКП(б) | |
Делба Михайло Костянтинович | Абхазька АРСР | Гудаутський | Нац. | голова Ради Міністрів Абхазької АРСР | |
Дербінов Василь Микитович | Вологодська область | Вологодський | Союзу | 1-й секретар Вологодського обкому ВКП(б) | |
Дєдов Опанас Лук'янович | Білоруська РСР | Вітебський | Нац. | заступник завідувача відділу партійних, профспілкових і комсомольських органів ЦК ВКП(б) | |
Джалілов Раджаб Алі | Таджицька РСР | Бальджуанський | Нац. | начальник політвідділу військкомату Таджицької РСР | |
Джаналієв Кадирали | Киргизька РСР | Токтогульський | Нац. | 1-й секретар Джалал-Абадського обкому КП(б) Киргизії | |
Джанджгава Володимир Миколайович | Грузинська РСР | Самтредський | Нац. | командир 10-ї гвардійської гірсько-стрілецької дивізії Закавказького військового округу, генерал-майор | |
Джафаров Алі Асад огли | Нахічеванська АРСР | Джульфинський | Нац. | начальник Азербайджанської залізниці | |
Джафаров Маїл Ісмаїл огли | Азербайджанська РСР | Казахський | Нац. | голова виконкому Янихлінської сільської ради Таузського району | |
Джафарова Зарбаф | Дагестанська АРСР | Ахтинський | Нац. | голова колгоспу «Правда» Касумкентського району | |
Джумаєв Сайдалі | Таджицька РСР | Таджикабадський | Нац. | 1-й секретар Таджикабадського райкому КП(б) Таджикистану | |
Джумаєва Махпірат | Узбецька РСР | Каршинський | Нац. | голова колгоспу «Худжум» Каршинського району Кашкадар'їнської області | |
Джуманазаров Матеке | Кара-Калпацька АРСР | Кегейлінський | Нац. | голова Президії Верховної Ради Кара-Калпацької АРСР | |
Джураєв Мухидін | Таджицька РСР | Захматабадський | Нац. | голова колгоспу імені Маленкова Захматабадського району | |
Дзокаєв Костянтин Хаматканович | Північно-Осетинська АРСР | Ленінський | Нац. | директор Північно-Осетинського науково-дослідного інституту історії, мови і літератури, доктор економічних наук | |
Дикань Василь Павлович | Харківська область | Харківський-Краснозаводський | Союзу | токар Харківського тракторного заводу імені Серго Орджонікідзе | |
Дікамбаєв Кази Дікамбайович | Киргизька РСР | Базар-Курганський | Нац. | секретар ЦК КП(б) Киргизії | |
Дінмухаметов Галей Афзалетдінович | Татарська АРСР | Ново-Шешмінський | Нац. | голова Президії Верховної ради Татарської АРСР | помер 20.08.1951 |
Діордіца Олександр Пилипович | Молдавська РСР | Флорештський | Нац. | міністр фінансів Молдавської РСР | |
Длугашевський Костянтин Наумович | Білоруська РСР | Мінський міський | Нац. | голова Мінського міськвиконкому | |
Добронравіна Пелагія Іванівна | Ленінградська область | Кінгісепський | Союзу | директор Волосовської середньої школи | |
Додхудоєв Назаршо | Горно-Бадахшанська автономна область | Мургабський | Нац. | голова Горно-Бадахшанського облвиконкому | |
Додь Феодосій Леонтійович | Українська РСР | Ровенський | Нац. | голова Ровенського облвиконкому | |
Долгих Іван Ілліч | Казахська РСР | Алма-Атинський сільський | Нац. | міністр внутрішніх справ Казахської РСР, генерал-лейтенант | |
Домахіна Марія Олексіївна | Горьковська область | Лукоянівський | Союзу | голова колгоспу | |
Донець Оксана Петрівна | Харківська область | Богодухівський | Союзу | дільничний агроном Лютівської МТС Золочівського району | |
Доржулдай Монгуш Омбу | Тувинська автономна область | Чаданський | Нац. | голова колгоспу імені Сталіна Дзун-Хемчицького району | |
Доспаєва Балганим Нуртасівна | Казахська РСР | Гур'ївський | Нац. | майстер з видобутку нафти промислу «Байчунас» | |
Дрампян Каріне Мелконівна | Вірменська РСР | Єреванський-Спандарянський | Нац. | вчителька школи | |
Дружинін Володимир Миколайович | Тернопільська область | Чортківський | Союзу | 1-й секретар Тернопільського обкому КП(б) України | |
Дубінкін Павло Семенович | Пензенська область | Сердобський | Союзу | 1-й секретар Сердобського райкому ВКП(б) | дообраний 1.07.1951 |
Дубковецький Федір Іванович | Київська область | Уманський | Союзу | голова колгоспу «Здобуток Жовтня» Тальнівського району | |
Дубровіна Людмила Вікторівна | Рязанська область | Чаплигінський | Союзу | заступник міністра освіти Російської РФСР | |
Дудінов Олімпій Аврамович | Киргизька РСР | Ошський сільський | Нац. | завідувач кафедри очних хворіб Киргизького державного медичного інституту | |
Дунц Альберт Адамович | Латвійська РСР | Бауський | Нац. | 1-й секретар Бауського райкому КП(б) Латвії | |
Дурдиєва Бернагуль | Туркменська РСР | Іолотанський | Нац. | голова виконкому сільської ради Іолотанського району Марийської області | |
Духанін Юхим Іванович | Ростовська область | Шахтинський | Союзу | шахтар, машиніст врубової машини шахти імені ОГПУ | |
Дюдяєв Микола Васильович | Рязанська область | Сасовський | Союзу | голова колгоспу імені Сталіна Шацького району | |
Егнаташвілі Василь Якович | Грузинська РСР | Горійський | Союзу | секретар Президії Верховної ради Грузинської РСР | репресований .05.1953 |
Еолян Рубен Осипович | Вірменська РСР | Ахтинський | Нац. | професор Єреванського державного медичного інституту, хірург | |
Еренбург Ілля Григорович | Латвійська РСР | Сталінський | Нац. | письменник | |
Ерсариєв Оразгельди | Туркменська РСР | Ільялінський | Нац. | голова колгоспу імені Тельмана Ленінського району Ташаузької області | |
Євдокимова Олександра Іванівна | Костромська область | Костромський | Союзу | голова колгоспу «Пятилетка» Костромського району | |
Єгоров Іван Степанович | Московська область | Дмитровський | Союзу | голова колгоспу «Победа» Дмитровського району | |
Єгоров Олександр Миколайович | Брянська область | Брянський | Союзу | 1-й секретар Брянського обкому ВКП(б) | |
Єгоров Олексій Андрійович | Калінінградська область | Калінінградський сільський | Союзу | голова Калінінградського облвиконкому | |
Єлькіна Ганна Михайлівна | Комі АРСР | Сиктивдінський | Нац. | голова Президії Верховної ради Комі АРСР | |
Ємельянов Іван Абрамович | Горьковська область | Семенівський | Союзу | голова колгоспу імені Тімірязєва Городецького району | |
Ємельянов Олександр Йосипович | Сахалінська область | Холмський | Союзу | голова Сахалінського облвиконкому | помер 24.06.1953 |
Ємельянов Степан Федорович | Азербайджанська РСР | Степанакертський | Союзу | міністр держбезпеки Азербайджанської РСР, генерал-майор | |
Ємцов Василь Якович | Узбецька РСР | Турткульський | Нац. | заступник голови Президії Верховної ради Узбецької РСР | |
Єнютін Георгій Васильович | Запорізька область | Пологський | Союзу | 1-й секретар Запорізького обкому КП(б) України | |
Єпішев Олексій Олексійович | Одеська область | Котовський | Союзу | 1-й секретар Одеського обкому КП(б) України | |
Єременко Андрій Іванович | РРФСР | Новосибірський | Нац. | командувач військ Західно-Сибірського військового округу, генерал армії | |
Єрікеєв Ахмед Фазилович | Татарська АРСР | Зеленодольський | Союзу | письменник, голова правління Спілки письменників Татарської АРСР | |
Єрлепесов Мухамеджан Ногайович | Казахська РСР | Чимкентський сільський | Союзу | 1-й секретар Південно-Казахстанського обкому КП(б) Казахстану | повноваження припинені 18.02.1953 |
Єрмеков Байбек | Казахська РСР | Чимкентський сільський | Нац. | голова колгоспу «Кзил-Аскер» Келеського району Південно-Казахстанської області | |
Єршова Тамара Іванівна | Комі АРСР | Кожвинський | Нац. | секретар ЦК ВЛКСМ | |
Єфимчук-Дячук Уляна Василівна | Ровенська область | Ровенський | Союзу | слухач Вищої партійної школи при ЦК КП(б)У | |
Єфімов Олександр Павлович | Хабаровський край | Хабаровський міський | Союзу | 1-й секретар Хабаровського крайкому ВКП(б) | |
Єфімова Віра Григорівна | Чуваська АРСР | Урмарський | Нац. | лікар, заступник міністра охорони здоров'я Чуваської АРСР | |
Єфремов Леонід Миколайович | Куйбишевська область | Сизранський | Союзу | голова Куйбишевського облвиконкому | дообраний 24.06.1951 |
Єфремов Олександр Іларіонович | Московська область | Єгор'євський | Союзу | заступник голови Ради Міністрів СРСР | помер 23.11.1951 |
Жанбаєв Сагалбай | Казахська РСР | Амангельдинський | Нац. | 1-й секретар Кустанайського обкому КП(б) Казахстану | |
Жапаков Науруз | Кара-Калпацька АРСР | Турткульський міський | Нац. | голова Ради Міністрів Кара-Калпацької АРСР | |
Жардан Дмитро Прокопович | Молдавська РСР | Ніспоренський | Нац. | голова колгоспу імені Котовського Ніспоренського району | |
Жданов Леонід Панасович | Ростовська область | Ростовський сільський | Союзу | селекціонер, науковий керівник Донської зональної селекційної дослідної станції олійних культур, академік ВАСГНІЛ | |
Жданова Ніна Олександрівна | Архангельська область | Котласький | Союзу | вчителька Лімендської середньої школи № 1 міста Котласа | |
Жегалін Іван Кузьмич | Грозненська область | Грозненський міський | Союзу | 1-й секретар Грозненського обкому ВКП(б) | |
Жибуркус Іван Йосипович | Литовська РСР | Каунаський сільський | Нац. | командувач 16-ї Литовської стрілецької дивізії, генерал-майор артилерії | |
Жигарєв Павло Федорович | Військовий виборчий округ | Нац. | головнокомандувач Військово-повітряних сил СРСР, генерал-полковник авіації | ||
Жилянін Яків Олександрович | Білоруська РСР | Климовицький | Нац. | голова Могильовського облвиконкому | |
Жубаназарова Сарсенкуль | Казахська РСР | Кзил-Ординський | Нац. | ветеринарний технік Тереньузякської центральної зооветдільниці | |
Жуков Георгій Костянтинович | Свердловська область | Ірбітський | Союзу | командувач військ Уральського військового округу, маршал СРСР | |
Жуков Костянтин Павлович | Воронезька область | Семилуцький | Союзу | 1-й секретар Воронезького обкому ВКП(б) | |
Журавльов Олексій Петрович | Московська область | Електростальський | Союзу | сталевар заводу «Електросталь» | |
Журжіу Федір Степанович | Молдавська РСР | Бельцький | Нац. | начальник цеху Бельцького млинзаводу № 7 | |
Загафуранов Файзрахман Загафуранович | Башкирська АРСР | Бєлоріцький | Нац. | 1-й секретар Баймакського райкому ВКП(б) | |
Заговельєв Олександр Петрович | Казахська РСР | Петропавловський міський | Нац. | 1-й заступник голови Ради Міністрів Казахської РСР | |
Задоєнко Іван Кирилович | Кабардинська АРСР | Прохладненський | Нац. | ||
Заїкін Іван Михайлович | Латвійська РСР | Єлгавський | Нац. | 1-й секретар Єлгавського райкому КП(б) Латвії | |
Зайцев Василь Васильович | Чуваська АРСР | Чкаловський | Нац. | голова колгоспу імені Ворошилова Яльчикського району | |
Закурдаєв Василь Іванович | Барановицька область | Барановицький | Союзу | секретар ЦК КП(б) Білорусії | |
Закурдаєв Олександр Семенович | Мордовська АРСР | Атяшевський | Нац. | бригадир тракторної бригади Чухальської МТС Козловського району | |
Замбахідзе Григорій Никифорович | Грузинська РСР | Тбіліський міський | Нац. | 2-й секретар Тбіліського міськкому КП(б) Грузії | |
Зарінь Вероніка Кіндратівна | Латвійська РСР | Пролетарський | Нац. | начальник цеху Ризького м'ясоконсервного заводу | |
Звієдріс Мірдза Едуардівна | Латвійська РСР | Кулдигський | Нац. | директор Кулдігської МТС | |
Зимінь Марта Янівна | Латвійська РСР | Ризький сільський | Нац. | голова колгоспу імені 1-го Травня Сігулдського району | |
Зимовець Серафим Микитович | Ростовська область | Сальський | Союзу | голова колгоспу імені Сталіна Сальського району | |
Зимянін Михайло Васильович | Білоруська РСР | Молодечненський | Нац. | 2-й секретар ЦК КП(б) Білорусії | |
Зоделава Івліан Самсонович | Абхазька АРСР | Гальський центральний | Нац. | 1-й секретар ЦК ЛКСМ Грузії | |
Зуєва Тетяна Михайлівна | Калінінська область | Бежецький | Союзу | заступник голови Ради Міністрів Російської РФСР | |
Ібрагімов Джунус | Кара-Калпацька АРСР | Турткульський сільський | Нац. | 1-й секретар Турткульського міськкому КП(б) Узбекистану | |
Ібрагімов Мірза Аждар огли | Азербайджанська РСР | Нухинський | Нац. | заступник голови Ради Міністрів Азербайджанської РСР, письменник, голова Спілки радянських письменників Азербайджану, академік АН Азербайджанської РСР | |
Ібрагімова Хатима Ахмедзянівна | Татарська АРСР | Казанський сільський | Нац. | вчителька школи № 49 Кіровського району міста Казані | |
Іванов Василь Іванович | Хабаровський край | Хабаровський сільський | Союзу | голова Хабаровського крайвиконкому | |
Іванов Ілля Іванович | Сумська область | Сумський | Союзу | слухач курсів перепідготовки при ЦК ВКП(б) | |
Іванов Олексій Андрійович | Башкирська АРСР | Черніковський | Союзу | завідувач Охлебінінської лікарні Іглінського району | |
Іванов Соломон Матвійович | Бурят-Монгольська АРСР | Улан-Уденський сільський | Союзу | голова Ради Міністрів Бурят-Монгольської АРСР | |
Іванов Яніс Андрійович | Латвійська РСР | Даугавпілський | Союзу | голова правління Спілки композиторів Латвійської РСР, композитор, диригент | |
Іванова Антоніна Дементіївна | Кемеровська область | Маріїнський | Союзу | голова виконкому Ял-Боріковської сільської ради Іжморського району | |
Іванова Ганна Федорівна | Калузька область | Кіровський | Союзу | вчителька Барятинської середньої школи | |
Іванова Марія Іванівна | Чуваська АРСР | Цивільський | Нац. | голова виконкому Нижньо-Кібексинської сільської ради Цивільського району | |
Івашутін Петро Іванович | Вінницька область | Козятинський | Союзу | міністр держбезпеки Української РСР, генерал-лейтенант | дообраний 7.12.1952 |
Ігнатенко Григорій Миколайович | Пінська область | Пінський | Союзу | 1-й секретар Ленінського райкому КП(б) Білорусії | |
Ігнатов Микола Григорович | Краснодарський край | Краснодарський міський | Союзу | 1-й секретар Краснодарського крайкому ВКП(б) | |
Ігнатов Степан Андрійович | Амурська область | Сковородинський | Союзу | голова Амурського облвиконкому | |
Ігнатьєв Семен Денисович | Узбецька РСР | Самаркандський міський | Союзу | секретар Середньоазіатського Бюро ЦК ВКП(б) і уповноважений ЦК ВКП(б) по Узбецькій РСР | |
Ієвлєв Василь Васильович | Черкеська автономна область | Черкеський сільський | Нац. | 1-й секретар Черкеського обкому ВКП(б) | |
Іллісон Леонхард Фрідріх Адович | Естонська РСР | Харьюський західний | Нац. | голова Естонської республіканської ради профспілок | |
Ільюшин Сергій Володимирович | Мордовська АРСР | Рузаєвський | Нац. | головний конструктор ОКБ авіаційного заводу імені Менжинського | |
Іманалієв Абулмаджин | Киргизька РСР | Ляйлякський | Нац. | завідувач адміністративного відділу ЦК КП(б) Киргизії; 1-й секретар Ошського обкому КП(б) Киргизії | |
Іманалієв Шадикан | Киргизька РСР | Баликчинський | Нац. | 1-й секретар Іссик-Кульського обкому КП(б) Киргизії | |
Імнадзе Акакій Габріелович | Південно-Осетинська автономна область | Сталінірський міський | Нац. | 1-й секретар Південно-Осетинського обкому КП(б) Грузії | |
Іргужиєва Багіла Тулегенівна | Казахська РСР | Актюбинський | Союзу | директор Магаджанівського радгоспу | |
Ісабекова Зейне | Казахська РСР | Туркестанський | Союзу | робітниця Ачисайського поліметалічного комбінату Південно-Казахстанської області | |
Ісаєв Магомед Ісайович | Дагестанська АРСР | Андалалський | Нац. | голова колгоспу імені Молотова Акушинського району | |
Ісак Карл Оттович | Естонська РСР | Вируський східний | Нац. | бригадир рільничої бригади радгоспу «Симерпалу» Вируського повіту | |
Іскандаров Джурабек | Таджицька РСР | Файзабадський | Нац. | завідувач транспортного відділу ЦК КП(б) Таджикистану | |
Іслам-заде Іслам Мамедович | Азербайджанська РСР | Євлахський | Нац. | начальник будівництва Мінгечаурської ГЕС | |
Ішантураєва Сара | Узбецька РСР | Чимбайський | Нац. | актриса Державного узбецького театру драми імені Хамзи | |
Ішханов Сергій Мартинович | Грузинська РСР | Ахалкалакський | Нац. | заступник голови Ради Міністрів Грузинської РСР | |
Кабанов Павло Андрійович | Узбецька РСР | Каршинський | Союзу | заступник голови Ради Міністрів Узбецької РСР | |
Кавалерс Карл Едуардович | Латвійська РСР | Московський | Нац. | директор Ризького вагонобудівного заводу | |
Каверзнєв Михайло Кирилович | Краснодарський край | Тихорецький | Союзу | начальник УМДБ по Краснодарському краю, генерал-майор | |
Каганович Лазар Мойсейович | Узбецька РСР | Ташкентський-Ленінський | Союзу | заступник голови Ради Міністрів СРСР | |
Каде Халід Баткерійович | Адигейська автономна область | Красногвардєйський | Нац. | 1-й секретар Адигейського обкому ВКП(б) | |
Кадимова Седа Ризаївна | Вірменська РСР | Мартунінський | Нац. | відповідальний секретар редакції газети «Совет Ерменістан» | |
Казакевічюс Алоїзас Ігнович | Литовська РСР | Шяуляйський сільський | Нац. | голова колгоспу «Віршитіс» Іонишського повіту | |
Казаковська Ганна Андріївна | Пензенська область | Кузнецький | Союзу | фрезерувальниця Кузнецького заводу текстильного машинобудування | |
Казарян Єнок Семенович | Вірменська РСР | Горіський | Нац. | міністр сільського господарства Вірменської РСР | |
Казмахов Ізраїл Муссович | Кабардинська АРСР | Терський | Нац. | голова Ради Міністрів Кабардинської АРСР | |
Каїров Іван Андрійович | РРФСР | Калінінський | Нац. | міністр освіти РРФСР, президент Академії педагогічних наук РРФСР | |
Кайназарова Суракан | Киргизька РСР | Сталінський | Нац. | голова колгоспу імені Калініна Кагановицького району Фрунзенської області | |
Калашников Михайло Тимофійович | Удмуртська АРСР | Іжевський-Пастуховський | Нац. | провідний конструктор зброї Іжевського машинобудівного заводу | |
Калінін Петро Захарович | Гродненська область | Лідський | Союзу | заступник голови Ради Міністрів Білоруської РСР | |
Калінінський Михайло Іванович | Північно-Осетинська АРСР | Правобережний | Нац. | міністр держбезпеки Північно-Осетинської АРСР | |
Калласте Олександр | Естонська РСР | Пярнуський сільський | Нац. | голова Пярнумаського повітового виконкому | |
Калнберзін Ян Едуардович | Латвійська РСР | Ризький міський | Союзу | 1-й секретар ЦК КП(б) Латвії | |
Калугер Ганна Іліївна | Молдавська РСР | Теленештський | Нац. | завідувач відділу соціального забезпечення Бравицького райвиконкому | |
Кальченко Никифор Тимофійович | Житомирська область | Житомирський сільський | Союзу | міністр сільського господарства Української РСР | |
Камалов Сабір | Узбецька РСР | Кокандський | Союзу | 1-й секретар Ферганського обкому КП(б) Узбекистану | |
Камбаров Мурадалі | Таджицька РСР | Октябрський | Нац. | голова колгоспу «Більшовик» Кагановичабадського району | |
Камбаров Турсун | Узбецька РСР | Турткульський | Союзу | 1-й секретар Кара-Калпацького обкому КП(б) Узбекистану | |
Каменщиков Іван Фролович | Гомельська область | Гомельський сільський | Союзу | начальник паровозного депо | |
Канапін Амір Канапінович | Казахська РСР | Кустанайський | Союзу | 1-й секретар ЦК ЛКСМ Казахстану | |
Канаш Сергій Степанович | Узбецька РСР | Ленінський | Союзу | директор Туркестанської селекційної станції, академік ВАСГНІЛ | |
Капітонов Іван Васильович | Московська область | Єгор'євський | Союзу | 2-й секретар Московського обкому ВКП(б) | дообраний 24.02.1952 |
Капралов Петро Михайлович | Литовська РСР | Швенченський | Нац. | міністр держбезпеки Литовської РСР, генерал-майор | |
Каптагаєв Мухтар | Казахська РСР | Талди-Курганський | Нац. | машиніст паровоза станції Матай Туркестано-Сибірської залізниці | |
Караєв Джума Дурди | Туркменська РСР | Керкінський | Нац. | міністр сільського господарства Туркменської РСР | |
Каранадзе Григорій Теофілович | Грузинська РСР | Гурджаанський | Нац. | міністр внутрішніх справ Грузинської РСР, генерал-лейтенант | репресований .04.1952 |
Карапетян Саак Карапетович | Вірменська РСР | Нор-Баязетський | Союзу | голова Ради Міністрів Вірменської РСР | |
Карасьов Гнат Андрійович | Комі АРСР | Ухтинський | Нац. | начальник Ухто-Іжемського виправно-трудового табору (ВТТ) і начальник Ухтинського комбінату МВС СРСР, полковник | |
Карасьов Олександр Петрович | Азербайджанська РСР | Бакинський-Ворошиловський | Нац. | начальник об'єднання «Азнафта» | |
Карачев Багомед | Дагестанська АРСР | Сергокалинський | Нац. | голова колгоспу імені Сталіна аулу Урахі | |
Карданов Шагір Потович | Кабардинська АРСР | Нагорний | Нац. | голова колгоспу імені Орджонікідзе села Сармаково Зольського району | |
Кардович Йосип Митрофанович | Вітебська область | Лепельський | Союзу | голова Вітебського облвиконкому | |
Карецкас Пятрас Йонович | Литовська РСР | Вільнюський західний | Нац. | голова Вільнюського міськвиконкому | |
Каржаубаєв Габдулла Шалкарович | Казахська РСР | Зайсанський | Нац. | секретар ЦК КП(б) Казахстану | |
Каринбаєв Сібугатулла Рискалійович | Казахська РСР | Усть-Каменогорський | Нац. | міністр охорони здоров'я Казахської РСР | |
Карімова Турсуной Рахматуллаївна | Узбецька РСР | Ленінський | Нац. | голова колгоспу імені Сталіна Ленінського району Андижанської області; 1-й секретар Ходжіабадського райкому КП(б) Узбекистану Андижанської області | |
Каротамм Микола Георгійович | Естонська РСР | Таллінський | Союзу | 1-й секретар ЦК КП(б) Естонії | |
Карпова Дарія Кузьмівна | Карело-Фінська РСР | Ругозерський | Нац. | актриса Карело-Фінського національного драматичного театру | |
Касимов Дмитро Васильович | Башкирська АРСР | Стерлітамацький | Союзу | міністр держбезпеки Башкирської АРСР | |
Катков Федір Григорович | Татарська АРСР | Тетюшський | Союзу | начальник Вищої бронетанкової школи, генерал-лейтенант танкових військ | |
Каунайте Марія Пранівна | Литовська РСР | Таурагський | Союзу | завідувач відділу з роботи серед жінок ЦК КП(б) Литви | |
Кафар-заде Султан Асадулла огли | Нахічеванська АРСР | Тазакендський | Нац. | секретар ЦК КП(б) Азербайджану | |
Качкеєв Кадиркул | Киргизька РСР | Ошський міський | Нац. | голова Ошського облвиконкому, міністр бавовництва Киргизької РСР | |
Кашников Пилип Іванович | Молдавська РСР | Сороцький | Союзу | секретар ЦК КП(б) Молдавії | |
Квасов Григорій Васильович | Молдавська РСР | Тираспольський | Союзу | завідувач відділу ЦК КП(б) Молдавії | |
Кебін Іван Густавович | Естонська РСР | Вільяндський міський | Нац. | секретар ЦК КП(б) Естонії | |
Кельмяшкін Олексій Максимович | Мордовська АРСР | Ковилкінський | Нац. | голова колгоспу імені Рози Люксембург Ковилкінського району | |
Керефов Камбулат Наурзович | Кабардинська АРСР | Баксанський | Нац. | директор Нальчицької селекційної станції, доктор сільськогосподарських наук | |
Керімбаєв Даніял | Казахська РСР | Павлодарський | Союзу | голова Президії Верховної ради Казахської РСР | |
Керімов Алі Габіб огли | Азербайджанська РСР | Агдамський | Нац. | 1-й секретар ЦК ЛКСМ Азербайджану | |
Кецховелі Захарій Миколайович | Грузинська РСР | Сталінірський | Нац. | 1-й заступник голови Ради Міністрів Грузинської РСР | |
Кидирбаєва Урінгуль | Кара-Калпацька АРСР | Нукуський | Нац. | викладач історії Кара-Калпацького педагогічного інституту | |
Кириленко Андрій Павлович | Миколаївська область | Вознесенський | Союзу | 1-й секретар Миколаївського обкому КП(б) України | |
Кирилова Марія Григорівна | Карело-Фінська РСР | Заонезький | Нац. | заступник завідувача відділу агітації і пропаганди ЦК КП(б) Карело-Фінської РСР | |
Кириченко Олексій Іларіонович | Одеська область | Первомайський | Союзу | 2-й секретар ЦК КП(б) України | |
Кисельов Віктор Іванович | Калінінська область | Ржевський | Союзу | 1-й секретар Калінінського обкому ВКП(б) | дообраний 23.03.1952 |
Кисельов Іван Олександрович | Військовий виборчий округ | Союзу | командир дивізії, полковник | ||
Кисельов Кузьма Венедиктович | Полоцька область | Глубоцький | Союзу | заступник голови Ради Міністрів і міністр закордонних справ Білоруської РСР | |
Кисельов Микола Васильович | Омська область | Омський-центральний | Союзу | 1-й секретар Омського обкому ВКП(б) | |
Китаєв Михайло Іларіонович | Саратовська область | Єршовський | Союзу | голова колгоспу імені Ворошилова Новоузенського району | |
Кияк Григорій Степанович | Львівська область | Львівський міський | Союзу | завідувач кафедри рослинництва і луківництва Львівського сільськогосподарського інституту, професор, доктор сільськогосподарських наук | дообраний 25.02.1951 |
Кідін Олександр Миколайович | Смоленська область | Вяземський | Союзу | голова Смоленського облвиконкому | |
Кізатов Жалел Кізатович | Казахська РСР | Петропавловський | Союзу | голова Ленінського райвиконкому Північно-Казахстанської області | |
Кікнадзе Григорій Семенович | Аджарська АРСР | Батумі-Берія | Нац. | начальник Закавказької залізниці | |
Кінжаєв Ході Ісабайович | Таджицька РСР | Орджонікідзеабадський | Нац. | голова виконкому Костакозької сільської ради | |
Кіпшидзе Микола Андрійович | Аджарська АРСР | Хелвачаурський | Нац. | професор, завідувач кафедри внутрішніх хвороб Тбіліського медичного інституту, академік АН Грузинської РСР | |
Кірсанов Яків Михайлович | Азербайджанська РСР | Бакинський-Дзержинський | Нац. | 2-й секретар Бакинського міськкому КП(б) Азербайджану | |
Кірхенштейн Аугуст Мартинович | Латвійська РСР | Цесіський | Нац. | голова Президії Верховної ради Латвійської РСР | |
Клещов Олексій Юхимович | Вітебська область | Вітебський | Союзу | голова Ради Міністрів Білоруської РСР | |
Клименко Василь Костянтинович | Сталінська область | Артемівський | Союзу | 2-й секретар Сталінського обкому КП(б) України | |
Клюкін Микола Михайлович | Кіровська область | Слобідський | Союзу | директор Кіровського електромашинобудівного заводу імені Лепсе | |
Ключенко Віра Петрівна | Кримська область | Керченський | Союзу | голова Приморського райвиконкому | |
Князєва Ганна Василівна | Удмуртська АРСР | Іжевський | Союзу | вчителька російської мови і літератури середньої школи № 27 міста Іжевська | |
Коваленко Георгій Єфремович | Грозненська область | Грозненський сільський | Союзу | голова Грозненського облвиконкому | |
Коваль Микола Григорович | Молдавська РСР | Оргіївський | Нац. | 1-й секретар ЦК КП(б) Молдавії | |
Коваль Олексій Григорович | Полтавська область | Пирятинський | Союзу | заступник голови Ради Міністрів Української РСР | |
Ковальов Герман Васильович | Вінницька область | Козятинський | Союзу | начальник Південно-Західного округу залізниць | помер 10.08.1952 |
Ковальов Олексій Родіонович | Карело-Фінська РСР | Желєзнодорожний | Нац. | машиніст паровозного депо Петрозаводськ | |
Ковальова Серафима Григорівна | Білоруська РСР | Могильовський | Нац. | контролер відділу технічного контролю Могильовської фабрики штучного шовку імені Куйбишева | |
Ковальчук Микола Кузьмич | Кам'янець-Подільська область | Старо-Костянтинівський | Союзу | міністр держбезпеки Української РСР, генерал-лейтенант | |
Ковпак Сидір Артемович | Сумська область | Глухівський | Союзу | заступник голови Президії Верховної Ради Української РСР, генерал-майор | |
Коденко Кирило Гаврилович | Ворошиловградська область | Ворошиловградський | Союзу | сверлильник тендерно-механічного цеху Ворошиловградського паровозобудівного заводу імені Жовтневої революції | |
Кожалепесова Бегзада | Кара-Калпацька АРСР | Чимбайський | Нац. | голова колгоспу імені Орджонікідзе Чимбайського району | |
Кожевников Степан Пилипович | Кіровоградська область | Олександрійський | Союзу | гірничий майстер Олександрійської шахти № 3 «Байдаківська» | |
Кожедуб Іван Микитович | Сумська область | Шосткинський | Союзу | заступник командира 324-ї винищувальної авіаційної дивізії, підполковник авіації | |
Козак Семен Антонович | Молдавська РСР | Оргіївський | Союзу | командир 10-го гвардійського стрілецького корпусу Одеського військового округу, генерал-лейтенант | помер 24.12.1953 |
Козел Олександр Костянтинович | Білоруська РСР | Слуцький | Нац. | бригадир тракторної бригади Копильської МТС Бобруйської області | помер 16.02.1953 |
Козиков Федір Олександрович | Марійська АРСР | Горно-Марійський | Нац. | голова колгоспу «Смена» села Коротні Горно-Марійського району | |
Козланюк Петро Степанович | Львівська область | Бродівський | Союзу | голова Львівського облвиконкому, письменник | дообраний 29.06.1952 |
Козлов Василь Іванович | Бобруйська область | Слуцький | Союзу | голова Президії Верховної ради Білоруської РСР | |
Козлов Олексій Іванович | Казахська РСР | Усть-Каменогорський | Союзу | завідувач сільськогосподарського відділу ЦК ВКП(б) | |
Козлов Фрол Романович | Ленінград | Октябрський | Союзу | 1-й секретар Ленінградського міськкому ВКП(б) | |
Козлова Олена Борисівна | Одеська область | Одеський-Ворошиловський | Союзу | прядильниця прядильного цеху Одеської джутової фабрики імені Хворостіна | |
Кокая Григорій Нестерович | Грузинська РСР | Потійський | Нац. | 1-й секретар Потійського міськкому КП(б) Грузії | |
Кокорєв Павло Антонович | Мордовська АРСР | Красносободський | Союзу | голова Ради Міністрів Мордовської АРСР | |
Колишев Євген Федорович | Кемеровська область | Кемеровський | Союзу | 1-й секретар Кемеровського обкому ВКП(б) | помер 28.04.1952 |
Коломиченко Василь Панасович | Курська область | Бєлгородський | Союзу | машиніст паровоза депо Бєлгород | |
Колпаков Влас Іванович | Хакаська автономна область | Усть-Абаканський | Нац. | 1-й секретар Усть-Абаканського райкому ВКП(б) | |
Колущинський Євген Петрович | Красноярський край | Ачинський | Союзу | голова Красноярського крайвиконкому | |
Компанець Іван Данилович | Закарпатська область | Хустський | Союзу | 1-й секретар Закарпатського обкому КП(б) України | |
Кондаков Олександр Андрійович | Карело-Фінська РСР | Петрозаводський | Союзу | 1-й секретар ЦК КП(б) Карело-Фінської РСР | |
Кондратенко Андрій Павлович | Сумська область | Лебединський | Союзу | 1-й секретар Сумського обкому КП(б) України | |
Кондратьєв Григорій Іванович | Марійська АРСР | Йошкар-Олинський | Союзу | 1-й секретар Марійського обкому ВКП(б) | |
Кондратьєва Марія Олексіївна | Ульяновська область | Радищевський | Союзу | вчителька | |
Конєв Іван Степанович | Військовий виборчий округ | Союзу | заступник міністра Збройних сил СРСР, маршал СРСР | ||
Коновалов Микола Семенович | Калінінська область | Новоторжський | Союзу | 1-й секретар Калінінського обкому ВКП(б) | |
Кононенко Парасковія Іванівна | Українська РСР | Чернігівський | Нац. | голова колгоспу «Більшовик» Прилуцького району | |
Кононов Семен Костянтинович | Якутська АРСР | Намський | Нац. | голова виконкому наслєга (сільради) Тіт-Ари | |
Константинов Георгій Степанович | Єврейська автономна область | Ленінський-Сталінський | Нац. | секретар Сталінського райкому ВКП(б) | |
Корепанов Павло Петрович | Вологодська область | Харовський | Союзу | голова Вологодського облвиконкому | |
Корепанова Марія Іванівна | Удмуртська АРСР | Ярський | Нац. | завідувач тваринницькими фермами колгоспу «Земледелец» Ярського району | |
Корнєєв Микола Степанович | Молдавська РСР | Бельцький сільський | Союзу | 1-й заступник голови Ради Міністрів Молдавської РСР | |
Корнієць Леонід Романович | Волинська область | Камінь-Каширський | Союзу | 1-й заступник голови Ради Міністрів Української РСР | |
Корнійчук Олександр Євдокимович | Київська область | Київський сільський | Союзу | письменник, голова Спілки радянських письменників України | |
Корнілов Микола Михайлович | Якутська АРСР | Олекминський | Нац. | вчитель, директор 2-ї Нерюктяїнської середньої школи Олекминського улусу | |
Коробов Іван Григорович | Сталінська область | Макіївський | Союзу | обер-майстер доменного цеху Макіївського металургійного заводу імені Кірова | помер 28.01.1952 |
Коротеєв Костянтин Аполлонович | Читинська область | Борзенський | Союзу | командувач військ Забайкальського військового округу, генерал-полковник | помер 4.01.1953 |
Коротков Сергій Ксенофонтович | Чуваська АРСР | Шумерлінський | Союзу | голова колгоспу імені Леніна Вурнарського району | |
Коротченко Дем'ян Сергійович | Дніпропетровська область | Амур-Нижньодніпровський | Союзу | голова Ради Міністрів Української РСР | |
Корхмазян Сергій Аркадійович | Вірменська РСР | Діліжанський | Нац. | міністр держбезпеки Вірменської РСР, полковник | |
Корчагін Павло Миколайович | Чкаловська область | Чкаловський міський | Союзу | 1-й секретар Чкаловського обкому ВКП(б) | |
Косарєва Ганна Василівна | Орловська область | Орловський міський | Союзу | вчителька | |
Косигін Олексій Миколайович | РРФСР | Івановський | Нац. | заступник голови Ради Міністрів СРСР, міністр легкої промисловості СРСР | |
Костенко Петро Іванович | Красноярський край | Красноярський | Союзу | начальник цеху Красноярського паровозовагоноремонтного заводу | |
Костогриз Сергій Андрійович | Українська РСР | Ворошиловградський | Нац. | 1-й секретар Кадіївського міськкому КП(б) України | |
Костюк Самуїл Семенович | Білоруська РСР | Глубоцький | Нац. | міністр сільського господарства Білоруської РСР | |
Костюченко Сергій Пилипович | Житомирська область | Житомирський міський | Союзу | 1-й секретар Житомирського обкому КП(б) України | |
Котельникова Зінаїда Василівна | Молотовська область | Осинський | Союзу | агроном колгоспу «Ильич» Осинського району | |
Кохреїдзе Шалва Федорович | Грузинська РСР | Тбіліський-Ленінський | Нац. | машиніст-інструктор паровозного депо Тбілісі Закавказької залізниці | |
Кочергов Василь Микитович | Краснодарський край | Новоросійський | Союзу | начальник об'єднання «Краснодарнефть» | |
Кочінян Антон Ервандович | Вірменська РСР | Ленінаканський | Союзу | голова Ради Міністрів Вірменської РСР | дообраний 22.03.1953 |
Кочламазашвілі Йосип Дмитрович | Аджарська АРСР | Батумі-Шаумянський | Нац. | голова Грузинської республіканської ради профспілок | |
Кочубей Антон Самійлович | Станіславська область | Печеніжинський | Союзу | 1-й секретар Чернелицького райкому КП(б)У | |
Кошкін Микола Олександрович | Хабаровський край | Амурсько-Колимський | Союзу | 1-й секретар Охотського райкому ВКП(б) | |
Крамаренко Меланія Іванівна | Ростовська область | Ростовський-Ленінський | Союзу | лікар четвертої поліклініки міста Ростова-на-Дону | |
Крапівін Іван Миколайович | Свердловська область | Первоуральський | Союзу | майстер прокату Первоуральського новотрубного заводу імені Сталіна | |
Красенков Борис Васильович | Омська область | Омський-Молотовський | Союзу | майстер-штампувальник Омського машинобудівного заводу | |
Кривонос Петро Федорович | Українська РСР | Артемівський | Нац. | начальник Донецького округу залізниць | |
Крилов Леонід Іванович | Орловська область | Орловський сільський | Союзу | 1-й секретар Орловського обкому ВКП(б) | |
Крилов Микола Іванович | Сахалінська область | Южно-Сахалінський | Союзу | заступник командувач військ Далекосхідного військового округу, генерал армії | |
Крилов Митрофан Григорович | Татарська АРСР | Чистопольський | Союзу | машиніст Юдінського паровозного депо | помер 28.04.1953 |
Криштофович Мирон Омелянович | Брестська область | Кобринський | Союзу | голова Брестського облвиконкому | |
Круглов Сергій Іванович | Казахська РСР | Семипалатинський | Союзу | 2-й секретар ЦК КП(б) Казахстану | |
Кружков Володимир Семенович | Курська область | Щигровський | Союзу | 1-й заступник завідувача відділу пропаганди і агітації ЦК ВКП(б) | |
Крукліс Антон Юліанович | Латвійська РСР | Даугавпілський | Нац. | слюсар паровозного депо станції Даугавпілс | |
Круміньш Віліс Карлович | Латвійська РСР | Краславський | Нац. | 1-й секретар ЦК ЛКСМ Латвії | |
Крупеня Василь Микитович | Башкирська АРСР | Стерлітамацький | Нац. | 1-й секретар Стерлітамацького райкому ВКП(б) | |
Крюков Дмитро Миколайович | Тюменська область | Ішимський | Союзу | голова Тюменського облвиконкому | |
Крюндель Август Францович | Естонська РСР | Таллінський-Ниммеський | Нац. | 1-й секретар Таллінського міськкому КП(б) Естонії | |
Куанишпаєв Калібек | Казахська РСР | Кустанайський | Нац. | актор Казахського державного академічного театру драми | |
Кувикін Степан Іванович | Башкирська АРСР | Уфимський міський | Союзу | начальник об'єднання «Башнефть» | |
Кувшинов Петро Іванович | Миколаївська область | Миколаївський | Союзу | майстер, начальник дільниці Миколаївського механічного заводу | |
Кугушева Ганна Володимирівна | Чуваська АРСР | Чебоксарський сільський | Нац. | старший інженер з техніки безпеки відділу головного технолога Чебоксарського заводу резинотехнічних виробів | |
Кудайбергенов Утеу | Казахська РСР | Актюбинський | Нац. | голова колгоспу «Карасай» Іргизького району Актюбинської області | |
Кудайбердиєва Кали | Киргизька РСР | Іссик-Кульський | Нац. | голова виконкому Теміровської сільської ради Іссик-Кульського району | |
Куджіашвілі Іван Петрович | Грузинська РСР | Горійський | Нац. | 1-й секретар Горійського райкому КП(б) Грузії | |
Кудрявцев Олександр Васильович | Бурят-Монгольська АРСР | Улан-Уденський міський | Союзу | 1-й секретар Бурят-Монгольського обкому ВКП(б) | |
Кудрявцева Катерина Олександрівна | Карело-Фінська РСР | Сегежський міський | Нац. | заступник голови Сегежського райвиконкому | |
Кудряєв Володимир Георгійович | Білоруська РСР | Оршанський | Нац. | 1-й секретар Вітебського обкому КП(б) Білорусії | |
Кудряшов Геннадій Якович | Костромська область | Шар'їнський | Союзу | лісоруб, бригадир бригади електропильників | |
Кудь Мусій Васильович | Полтавська область | Золотоніський | Союзу | голова колгоспу імені XVIII партз'їзду села Мутихи Іркліївського району | |
Кузик Леонід Іванович | Омська область | Тарський | Союзу | голова Омського облвиконкому | |
Кузнецов Андрій Олексійович | Ленінград | Ждановський | Союзу | голова Ленінградського міськвиконкому | |
Кузнецов Василь Васильович | РРФСР | Сталінградський | Нац. | голова ВЦРПС | |
Кузнецов Василь Миколайович | Мордовська АРСР | Рузаївський | Союзу | машиніст паровозного депо станції Рузаївка | |
Кузнецов Іван Петрович | Воронезька область | Борисоглібський | Союзу | голова Воронезького облвиконкому | |
Кузнецов Іван Степанович | Костромська область | Галицький | Союзу | 1-й секретар Костромського обкому ВКП(б) | |
Кузнецов Олександр Олексійович | РРФСР | Сєверний | Нац. | начальник Головного управління Північного морського шляху | |
Кузнецова Клавдія Степанівна | Брянська область | Клинцовський | Союзу | секретар ВЦРПС | |
Кузьмінський Олександр Михайлович | Вологодська область | Велико-Устюзький | Союзу | 1-й секретар Велико-Устюзького райкому ВКП(б) | дообраний 16.07.1950 |
Кузьмін Михайло Васильович | Комі АРСР | Воркутинський | Нац. | начальник топогеодезичної контори комбінату «Воркутауголь», інженер-майор військ МВС СРСР | |
Кулаков Федір Давидович | Пензенська область | Пензенський сільський | Союзу | голова Пензенського облвиконкому | |
Кулатов Турабай | Киргизька РСР | Узгенський | Нац. | голова Президії Верховної ради Киргизької РСР | |
Кулієв Теймур Імам Кулі огли | Азербайджанська РСР | Сабірабадський | Союзу | голова Ради Міністрів Азербайджанської РСР | |
Кулов Кубаді Дмитрович | Північно-Осетинська АРСР | Північно-Осетинський | Союзу | 1-й секретар Північно-Осетинського обкому ВКП(б) | |
Кулумбекова Марія Григорівна | Північно-Осетинська АРСР | Архонський | Нац. | секретар Північно-Осетинського обкому ВЛКСМ | |
Кулухов Ілля Давидович | Південно-Осетинська автономна область | Джавський | Нац. | голова Південно-Осетинського облвиконкому | |
Кульмамедов Аман | Туркменська РСР | Туркмен-Калінський | Нац. | режисер Туркменського драматичного театру імені Сталіна | |
Кумець Ганна Трохимівна | Білоруська РСР | Новогрудський | Нац. | голова колгоспу імені Кірова Любчанського району | |
Кунаєв Дінмухамед Ахмедович | Казахська РСР | Чимкентський сільський | Союзу | президент Академії наук Казахської РСР | дообраний 29.03.1953 |
Купрадзе Віктор Дмитрович | Південно-Осетинська автономна область | Знаурський | Нац. | міністр освіти Грузинської РСР, академік АН Грузинської РСР | дообраний 24.06.1951 |
Купріянова Пелагія Іванівна | Чуваська АРСР | Ібресинський | Нац. | вчителька Сігачинської неповної середньої школи | |
Курбанаєва Халіма Абдулівна | Башкирська АРСР | Уфимський міський | Нац. | вчителька Уфимської школи-інтернату | |
Курбанов Аман Мамедович | Туркменська РСР | Красноводський | Нац. | 1-й секретар Небіт-Дагського міськкому КП(б) Туркменії | |
Курбанова Мумінат | Дагестанська АРСР | Буйнакський | Нац. | голова колгоспу імені Леніна аулу Убехі Цудахарського району | |
Курганова Марія Яківна | Башкирська АРСР | Мелеузівський | Союзу | начальник Федоровської районної державної насіннєвої інспекції | |
Курмашева Асьма Карабеківна | Казахська РСР | Акмолинський | Нац. | вчителька жіночої середньої школи міста Акмолинська | |
Курочкін Євген Григорович | Бурят-Монгольська АРСР | Улан-Уденський паровозобудівний | Нац. | стругальник Улан-Уденського паровозо-вагонного заводу | |
Курчатов Ігор Васильович | Свердловська область | Свердловський-Ленінський | Союзу | академік АН СРСР, директор Інституту атомної енергії АН СРСР | |
Кутирьов Олексій Михайлович | Мурманська область | Кандалакшський | Союзу | 1-й секретар Мурманського обкому ВКП(б) | |
Кутлиєв Нобат | Туркменська РСР | Чарджоуський міський | Нац. | голова колгоспу імені Жданова Ястепінської аулради Чарджоуського району Чарджоуської області | |
Кутлушин Ахмадіша Кутлушинович | Башкирська АРСР | Туймазинський | Нац. | голова колгоспу «Тугаряк» Шаранського району | |
Куусінен Отто Вільгельмович | Карело-Фінська РСР | Куркійокський | Нац. | голова Президії Верховної ради Карело-Фінської РСР | |
Кучава Митрофан Іонович | Грузинська РСР | Сухумський міський | Нац. | завідувач адміністративного відділу ЦК КП(б) Грузії | дообраний 27.05.1951 |
Лааз Тамара Карлівна | Естонська РСР | Таллінський-Морський | Нац. | завідувач навчальної частини Таллінської середньої школи № 21 | |
Лавочкін Семен Олексійович | Горьковська область | Горьковський-Сталінський | Союзу | генеральний конструктор авіаційної техніки | |
Лаврентьєва Ганна Петрівна | Тувинська автономна область | Шагонарський | Нац. | вчителька Кизилської середньої школи | |
Лаврентьєва Наталія Іванівна | Татарська АРСР | Єлабузький | Союзу | ткаля Казанського льонокомбінату імені Леніна | |
Ладанов Петро Федорович | Ленінградська область | Волховський | Союзу | голова Ленінградського міськвиконкому | дообраний 23.03.1952 |
Лайвіньш Вільгельм Янович | Латвійська РСР | Ризький сільський | Союзу | голова Ризького райвиконкому | |
Ланцов Петро Якимович | Брянська область | Бежецький | Союзу | головний інженер Брянського машинобудівного заводу | |
Лапшин Антон Прокопович | Комі АРСР | Сисольський | Нац. | лісоруб Чухломського лісопункту Сисольського ліспромгоспу | |
Ларін Яків Васильович | Сталінградська область | Михайловський | Союзу | голова Сталінградського облвиконкому | |
Ларіонов Олексій Миколайович | Рязанська область | Рязанський міський | Союзу | 1-й секретар Рязанського обкому ВКП(б) | |
Латкіна Людмила Іванівна | Комі АРСР | Сиктивкарський | Нац. | вчителька початкових класів, завуч Сиктивкарської середньої школи № 1 | |
Латунов Іван Сергійович | Архангельська область | Архангельський міський | Союзу | 1-й секретар Архангельського обкому ВКП(б) | |
Лаурістін Ольга Антонівна | Естонська РСР | Харьюський східний | Нац. | міністр кінематографії Естонської РСР | |
Лацис Віліс Тенісович | Латвійська РСР | Кіровський | Нац. | голова Ради Міністрів Латвійської РСР | |
Лебедєв Іван Кононович | Пензенська область | Пензенський міський | Союзу | 1-й секретар Пензенського обкому ВКП(б) | |
Лебедєв Йосип Дмитрович | Узбецька РСР | Шахрисябзький | Нац. | гідротехник, головний інженер тресту «Середньоазводпроект» | |
Лебедєв Олександр Олексійович | Ленінград | Московський | Союзу | завідувач кафедри електрофізики Ленінградського державного університету, академік АН СРСР | дообраний 31.05.1953 |
Лебедєва Зінаїда Олександрівна | Москва | Сокольницький | Союзу | директор Центрального туберкульозного інституту | |
Лебедков Андрій Дмитрович | Московська область | Сталіногорський | Союзу | начальник комбінату «Москвавугілля» | |
Левицька Марія Яківна | Кіровоградська область | Ново-Український | Союзу | ланкова колгоспу імені Ворошилова Ново-Українського району | |
Левкова Тетяна Василівна | Пензенська область | Нижньо-Ломовський | Союзу | голова колгоспу «Сталинский путь» Пачелмського району | |
Левоєва Ганна Андріївна | Карело-Фінська РСР | Прионезький | Нац. | голова виконкому Вехручейської сільської ради Шелтозерсього району | |
Лееде Вальдар Янович | Естонська РСР | Тартуський міський | Нац. | 1-й секретар Тартуського міськкому КП(б) Естонії | |
Лежнін Тимофій Іванович | Марійська АРСР | Марі-Турекський | Нац. | бригадир тракторної бригади Косолаповської МТС | |
Леїньш Пауліс Янович | Латвійська РСР | Талсинський | Нац. | президент Академії наук Латвійської РСР, професор сільськогосподарської академії Латвійської РСР | |
Лелашвілі Михайло Михайлович | Грузинська РСР | Тбіліський-ім.26 комісарів | Нац. | голова Тбіліського міськвиконкому | |
Ленчевський Костянтин Миколайович | Башкирська АРСР | Белебеєвський | Нац. | голова колгоспу імені Леніна Белебеєвського району | |
Леонов Василь Антонович | Білоруська РСР | Горецький | Нац. | завідувач кафедри дитячих хворіб Мінського медичного інституту, академік АН Білоруської РСР | |
Леонов Леонід Максимович | Московська область | Загорський | Союзу | письменник, секретар правління Спілки письменників СРСР | |
Леськова Марія Антонівна | Кам'янець-Подільська область | Проскурівський міський | Союзу | голова колгоспу імені Калініна Меджибізького району | |
Липка Федір Филимонович | Тернопільська область | Крем'янецький | Союзу | голова виконкому Кордишівської сільської ради | |
Лисенко Марія Григорівна | Київська область | Богуславський | Союзу | голова колгоспу «Соціалістична перемога» села Матвіївки Старченківського району | |
Лисенко Трохим Денисович | Одеська область | Одеський сільський | Союзу | президент Всесоюзної сільськогосподарської академії імені Леніна, академік АН СРСР | |
Лисов Петро Миколайович | Удмуртська АРСР | Сарапульський | Союзу | 1-й секретар Удмуртського обкому ВКП(б) | |
Литвинов Павло Андрійович | Вологодська область | Череповецький | Союзу | головний агроном Череповецького районного сільськогосподарського відділу | |
Литовченко Григорій Павлович | Херсонська область | Каховський | Союзу | голова колгоспу імені Сталіна села Рівне Генічеського району | |
Лихачов Дмитро Іванович | Курська область | Старо-Оскольський | Союзу | голова колгоспу «Мировая революция» Старо-Оскольського району | |
Лихачов Іван Олексійович | Московська область | Митищинський | Союзу | директор Московського автомобільного заводу імені Сталіна | |
Лихачова Євдокія Василівна | Вірменська РСР | Ленінаканський | Нац. | прядильниця Ленінаканського текстильного комбінату | |
Личук Юстин Тодорович | Українська РСР | Станіславський | Нац. | голова колгоспу «Перше травня» села Стецева Снятинського району | |
Лобанок Володимир Єлисейович | Білоруська РСР | Мозирський сільський | Нац. | 1-й секретар Поліського обкому КП(б) Білорусії | |
Лобастов Іван Гур'янович | Красноярський край | Єнісейський | Союзу | капітан річкового теплоходу «Иосиф Сталин» | |
Лобсанов Будажап Лобсанович | Бурят-Монгольська АРСР | Баргузинський | Нац. | 2-й секретар Бурят-Монгольського обкому ВКП(б) | |
Логвиненко Михайло Ілліч | Сталінська область | Горлівський | Союзу | начальник Горлівської шахти № 1/3 «Кочегарка» | |
Логінова Ганна Яківна | Карело-Фінська РСР | Сортавальський сільський | Нац. | завідувачка Піртіпохської початкової школи Сортавальського району | |
Ломбак Йоган Якович | Естонська РСР | Тартуський південний | Нац. | військовий комісар Естонської РСР, генерал-майор | |
Лукашевич Олексій Петрович | Воронезька область | Богучарський | Союзу | головний агроном Верхнє-Мамонського районного відділу сільського господарства | |
Лук'янов Володимир Васильович | Івановська область | Шуйський | Союзу | 1-й секретар Івановського обкому ВКП(б) | |
Лучинський Олександр Олександрович | РРФСР | Ленінградський сільський | Нац. | командувач військ Ленінградського військового округу, генерал армії | |
Львова Парасковія Федорівна | Воронезька область | Новохоперський | Союзу | старший науковий співробітники Інституту землеробства Центрально-Чорноземної полоси імені Докучаєва, кандидат біологічних наук | |
Людников Іван Ілліч | Військовий виборчий округ | Нац. | заступник головнокомандувача Групи радянських окупаційних військ в Німеччині, генерал-полковник | ||
Люскова Олександра Євгенівна | Вологодська область | Сокольський | Союзу | завідувачка племінної свиноферми колгоспу «Будённовец» Междурєченського району | |
Лялікова Надія Іванівна | Курганська область | Шумахинський | Союзу | завідувачка Чумлякського сільського лікувального пункту Щучанського району | |
Ляудіс Казимир Францович | Литовська РСР | Утенський | Нац. | заступник голови Ради Міністрів Литовської РСР, міністр сільського господарства Литовської РСР | |
Ляшко Марія Феофанівна | Дніпропетровська область | Ново-Московський | Союзу | зоотехнік колгоспу імені Петровського Царичанського району | |
Мавлянов Абдуразак | Узбецька РСР | Наманганський міський | Нац. | секретар ЦК КП(б) Узбекистану | |
Магомаєв Джамаледдін Муслімович | Азербайджанська РСР | Сальянський | Нац. | заступник голови Ради Міністрів Азербайджанської РСР | |
Магомедова Айшат Магомедівна | Дагестанська АРСР | Ботліхський | Нац. | 2-й секретар Гергебільського райкому ВКП(б) | |
Маджидова Рабія | Узбецька РСР | Бухарський сільський | Нац. | голова колгоспу імені Стаханова Гіждуванського району Бухарської області | |
Мажиєв Бальжиніма | національні округи | Агінський Бурят-Монгольський національний округ | Нац. | голова колгоспу імені Кірова Могойтуйського району | |
Мазуров Кирило Трохимович | Пінська область | Дрогичинський | Союзу | 1-й секретар Мінського міськкому КП(б) Білорусії | |
Максимов Федір Павлович | Курська область | Льговський | Союзу | голова колгоспу «Красный Октябрь» Рильського району | |
Малахов Микола Микитович | Приморський край | Приморський | Союзу | капітан турбоелектроходу «Вячеслав Молотов» | |
Маленков Георгій Максиміліанович | Москва | Ленінградський | Союзу | секретар ЦК ВКП(б), заступник голови Ради Міністрів СРСР | |
Малехоньков Григорій Андрійович | Куйбишевська область | Сергіївський | Союзу | голова Куйбишевського облвиконкому | |
Малиновський Родіон Якович | РРФСР | Далеко-Східний | Нац. | головнокомандувач військ на Далекому Сході, маршал СРСР | |
Малишев В'ячеслав Олександрович | Московська область | Кунцевський | Союзу | заступник голови Ради Міністрів СРСР | |
Малінін Михайло Сергійович | Військовий виборчий округ | Нац. | начальник Головного штабу - заступник головнокомандувача Сухопутних військ СРСР, генерал-полковник | ||
Мальбахов Тімбора Кубатійович | Кабардинська АРСР | Майський | Нац. | секретар Кабардинського обкому ВКП(б) | |
Мальцев Микола Ілліч | Казахська РСР | Карагандинський міський | Союзу | начальник Карагандинської шахти імені Жданова | |
Мальцев Михайло Васильович | Татарська АРСР | Бугульмінський | Нац. | головний геолог об'єднання «Татнефть» | |
Мальцев Терентій Семенович | Курганська область | Шадринський | Союзу | директор Шадринської дослідної станції колгоспу «Заветы Ленина» Шадринського району | |
Малютін Андрій Миронович | Азербайджанська РСР | Бакинський-Кіровський | Союзу | завідувач відділу ЦК КП(б) Азербайджану | |
Мамаєв Роман Михайлович | Марійська АРСР | Оршанський | Нац. | голова Президії Верховної ради Марійської АРСР | |
Мамбетов Болот Мамбетович | Киргизька РСР | Канський | Нац. | 1-й секретар Фрунзенського обкому КП(б) Киргизії | |
Мамедов Газанфар Джафар огли | Азербайджанська РСР | Геокчайський | Нац. | секретар ЦК КП(б) Азербайджану | |
Мамедов Джебраїл Ібрагім огли | Нахічеванська АРСР | Джагринський | Нац. | голова Президії Верховної ради Нахічеванської АРСР | |
Мамедова Джерен | Туркменська РСР | Тахтинський | Нац. | секретар, 1-й секретар ЦК ЛКСМ Туркменії | |
Мамедсеїдова Гульджан | Туркменська РСР | Чарджоуський сільський | Нац. | голова виконкому Ходжа-Кенепсинської сільської ради Дейнауського району | |
Мамієв Мойсей Ілліч | Північно-Осетинська АРСР | Ірафський | Нац. | міністр внутрішніх справ Північно-Осетинської АРСР | |
Мамулов Степан Соломонович | Абхазька АРСР | Сухумський міський | Нац. | заступник міністра внутрішніх справ СРСР, генерал-лейтенант | репресований 29.07.1953 |
Мануїльський Дмитро Захарович | Ровенська область | Костопільський | Союзу | заступник голови Ради Міністрів Української РСР, міністр закордонних справ Української РСР | |
Маргарян Сінот Оганесович | Вірменська РСР | Арташатський | Нац. | 1-й секретар Арташатського райкому КП(б) Вірменії | |
Мардєєв Хузій Шаймарданович | Татарська АРСР | Єлабузький | Нац. | голова колгоспу імені Молотова Чіліїнського району | |
Маркарян Рубен Амбарцумович | Дагестанська АРСР | Дербентський | Союзу | міністр внутрішніх справ Дагестанської АРСР, генерал-лейтенант | |
Марков Василь Сергійович | Полтавська область | Лубенський | Союзу | 1-й секретар Полтавського обкому КП(б) України | |
Мартиненко Іван Михайлович | Полтавська область | Гадяцький | Союзу | голова Полтавського облвиконкому | |
Мартинов Григорій Олексійович | Чуваська АРСР | Вурнарський | Нац. | завідувач сільськогосподарського відділу Чуваського обкому ВКП(б) | |
Мартиросян Майрам Петросівна | Вірменська РСР | Артикський | Нац. | студентка агротехнічного факультету Єреванського сільськогосподарського інституту | |
Мартьянова Катерина Василівна | Москва | Фрунзенський | Союзу | директор середньої школи № 29 імені Грибоєдова міста Москви | |
Марфенков Іван Гаврилович | Смоленська область | Смоленський сільський | Союзу | машиніст паровозного депо Смоленськ-Сортувальна | |
Марченко Павло Омелянович | Красноярський край | Канський | Союзу | голова колгоспу імені Ворошилова | |
Матвєєва Людмила Сергіївна | Московська область | Подольський | Союзу | вчителька російської мови і літератури чоловічої середньої школи № 3 міста Подольська | |
Материкова Марія Прокопівна | РРФСР | Ленінградський міський | Нац. | ткаля Ленінградської прядильно-ткацької фабрики «Рабочий» | |
Матіашвілі Тамара Михайлівна | Грузинська РСР | Тбіліський-Орджонікідзевський | Нац. | вчителька, директор жіночої середньої школи № 23 міста Тбілісі | |
Матуліс Юозас Юозович | Литовська РСР | Мажейкський | Нац. | президент Академії наук Литовської РСР | |
Махль Ріхард Томасович | Естонська РСР | Ракверський південний | Нац. | директор Таллінського політехнічного інституту | |
Махмудов Насир | Кара-Калпацька АРСР | Шаббазький | Нац. | слухач Вищої партійної школи при ЦК ВКП(б) | |
Махмудов Хамро | Узбецька РСР | Бухарський міський | Нац. | голова Бухарського облвиконкому | |
Маціяускас Іван Іванович (Йонас Йонович) | Литовська РСР | Утенський | Союзу | військовий комісар Литовської РСР, генерал-майор | |
Мацкевич Володимир Володимирович | Кіровоградська область | Ново-Георгіївський | Союзу | 1-й заступник голови Ради Міністрів Української РСР | |
Машеров Петро Миронович | Могильовська область | Горецький | Союзу | 1-й секретар ЦК ЛКСМ Білорусії | |
Мгеладзе Акакій Іванович | Грузинська РСР | Сухумський | Союзу | 1-й секретар Абхазького обкому КП(б) Грузії | |
Медведєв Дементій Леонтійович | Кіровська область | Совєтський | Союзу | 1-й секретар Молотовського сільського райкому ВКП(б) | |
Меджидов Магомед Меджидович | Дагестанська АРСР | Хунзахський | Нац. | голова Ради Міністрів Дагестанської АРСР | дообраний 30.09.1951 |
Медін Михайло Семенович | Рязанська область | Рязанський сільський | Союзу | бригадир монтажників | |
Межова Варвара Василівна | Чкаловська область | Орський | Союзу | кочегар котельного цеху Орської ТЕЦ | |
Мельник Дмитро Никанорович | Сахалінська область | Олександрівський | Союзу | 1-й секретар Сахалінського обкому ВКП(б) | |
Мельников Леонід Георгійович | Київська область | Київський-Ленінський | Союзу | 1-й секретар ЦК КП(б) України | |
Мельников Роман Юхимович | Узбецька РСР | Бухарський сільський | Союзу | 2-й секретар ЦК КП(б) Узбекистану | |
Мерденова Клавдія Урусівна | Північно-Осетинська АРСР | Кіровський | Нац. | голова колгоспу імені Молотова Кіровського району | |
Мередова Амандурсун | Туркменська РСР | Марийський сільський | Нац. | голова колгоспу «Шатлик» Сагар-Чагінського району Марийської області | |
Мерецков Кирило Панасович | Карело-Фінська РСР | Кемський | Союзу | командувач військ Біломорського військового округу, маршал СРСР | |
Меркушкін Григорій Якович | Мордовська АРСР | Саранський сільський | Нац. | міністр освіти Мордовської АРСР | |
Метляєв Павло Кузьмич | Бурят-Монгольська АРСР | Тарбагатайський | Нац. | головний агроном Заіграєвського аймачного сільськогосподарського відділу | |
Мехнєцов Федір Сергійович | Вологодська область | Бабаєвський | Союзу | лісоруб-моторист електропили, бригадир поточної лінії Бєлоручейського ліспромгоспу Витєгорського району | |
Мєхоношин Панас Петрович | національні округи | Комі-Пермяцький національний округ | Нац. | голова колгоспу імені Ворошилова Кудимкарського району | |
Мироненко Парасковія Іванівна | Українська РСР | Полтавський | Нац. | зоотехнік, завідувачка тваринницьких ферм колгоспу імені Тельмана Оболонського району | |
Миронов Ліверій Євграфович | Кабардинська АРСР | Ельбруський | Нац. | начальник високогірної шахти рудника Джиддінського гірничо-металургійного комбінату | |
Михайлов Микола Олександрович | РРФСР | Ставропольський | Нац. | 1-й секретар ЦК ВЛКСМ | |
Михайлов Михайло Григорович | Ленінградська область | Гатчинський | Союзу | голова колгоспу імені Кірова Гатчинського району | |
Михайлов Федір Мойсейович | Молдавська РСР | Дубосарський | Нац. | голова колгоспу імені Котовського Дубосарського району | |
Михайлова Катерина Марківна | Ленінградська область | Волховський | Союзу | завідувач Кіриської районної амбулаторії (смт. Будогощ) | померла 6.12.1951 |
Мікаелян Сурен Агасійович | Вірменська РСР | Апаранський | Нац. | міністр освіти Вірменської РСР | |
Мікоян Анастас Іванович | Вірменська РСР | Єреванський-Сталінський | Нац. | заступник голови Ради Міністрів СРСР | |
Мікоян Артем Іванович | РРФСР | Казанський | Нац. | авіаконструктор, головний конструктор ОКБ | |
Мінін Петро Васильович | Архангельська область | Архангельський-Приморський | Союзу | голова Архангельського облвиконкому | |
Мірза-Ахмедов Мансур Зіяйович | Узбецька РСР | Андижанський міський | Нац. | 1-й секретар Андижанського обкому КП(б) Узбекистану | |
Мірзаєв Тішабай | Узбецька РСР | Андижанський сільський | Нац. | голова колгоспу імені Дзержинського Андижанського району Андижанської області | помер 1950 |
Міркасимов Мір Асадулла Мір Алескер огли | Азербайджанська РСР | Хачмазький | Нац. | академік Академії наук Азербайджанської РСР, доктор медичних наук, професор-хірург | |
Мірцхулава Олександр Йорданович | Абхазька АРСР | Гальський сільський | Нац. | слухач Вищої партійної школи при ЦК ВКП(б) | репресований .03.1952 |
Мітін Марк Борисович | РРФСР | Іркутський | Нац. | заступник голови Всесоюзного товариства із розповсюдження політичних і наукових знань, академік АН СРСР | |
Мітюшев Дмитро Васильович | Комі АРСР | Усть-Вимський | Нац. | директор Усть-Вимської МТС | |
Міцкевич Костянтин Михайлович (Якуб Колас) | Барановицька область | Новогрудський | Союзу | письменник | |
Мокрушин Василь Михайлович | Кемеровська область | Кемеровський | Союзу | 1-й секретар Кемеровського обкому ВКП(б) | дообраний 29.06.1952 |
Молотов В'ячеслав Михайлович | Москва | Молотовський | Союзу | заступник голови Ради Міністрів СРСР | |
Мордовець Йосип Лаврентійович | Молдавська РСР | Бендерський | Союзу | міністр держбезпеки Молдавської РСР, генерал-майор | |
Морозов Петро Федорович | Тамбовська область | Кірсановський | Союзу | голова Тамбовського облвиконкому | |
Москаленко Валентин Іванович | Естонська РСР | Пайдеський | Нац. | міністр держбезпеки Естонської РСР | |
Москаленко Кирило Семенович | Станіславська область | Надвірнянський | Союзу | командувач військ Московського району протиповітряної оборони (ППО) СРСР, генерал-полковник | |
Москвін Василь Арсентійович | Кемеровська область | Анжеро-Судженський | Союзу | голова Кемеровського облвиконкому | |
Мошенський Пилип Савелійович | Омська область | Омський сільський | Союзу | голова колгоспу імені Войкова Одеського району | |
Мошников Іван Васильович | Ленінградська область | Лодейнопольський | Союзу | капітан річкового пароплаву «Володарський» | |
Музруков Борис Глібович | РРФСР | Челябінський | Нац. | начальник комбінату № 817 (місто Челябінськ-40), генерал-майор інженерно-танкової служби | |
Мулькамонов Джифон | Горно-Бадахшанська автономна область | Рушанський | Нац. | 1-й секретар Шугнанського райкому КП(б) Таджикистану | |
Мулявко Августа Матвіївна | Казахська РСР | Талди-Курганський | Союзу | головний агроном Каратальського районного відділу сільського господарства | |
Муратов Зіннят Ібетович | Татарська АРСР | Казанський сільський | Союзу | 1-й секретар Татарського обкому ВКП(б) | |
Мура
|