67. Turniej Czterech Skoczni

Wikipedia open wikipedia design.

67. Turniej Czterech Skoczni
2017/2018 2019/2020
Data 29 grudnia 2018 – 6 stycznia 2019
Miejsce rozpoczęcia Oberstdorf, Niemcy
Miejsce zakończenia Bischofshofen, Austria
Organizator Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)
Innsbruck, Bischofshofen (Austria)
Liczba konkurencji 4
Liczba reprezentacji 17
Zwycięzcy
I miejsce Japonia Ryōyū Kobayashi
II miejsce Niemcy Markus Eisenbichler
III miejsce Niemcy Stephan Leyhe
Strona internetowa

67. Turniej Czterech Skoczni (niem. 67. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni przeprowadzona w sezonie 2018/2019 na skoczniach w Niemczech i Austrii w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Turniej rozpoczął się 29 grudnia 2018 kwalifikacjami do konkursu w Oberstdorfie, który został rozegrany dnia następnego. Dwa dni później, 1 stycznia 2019 zostały przeprowadzone zawody w Garmisch-Partenkirchen. Następnie zwyczajowo zawody przeniosły się do Austrii: 4 stycznia odbył się konkurs w Innsbrucku, a ostatnia z części turnieju została rozegrana tradycyjnie w święto Trzech Króli (6 stycznia) w Bischofshofen. Tytuł zdobył Ryōyū Kobayashi wygrywając wszystkie cztery konkursy i tym samym powtarzając wyczyn Svena Hannawalda z 50. edycji turnieju oraz Kamila Stocha z 66. edycji.

Zwyczajowo rywalizacja w pierwszej serii konkursów wchodzących w skład turnieju toczyła zgodnie z systemem KO, a w drugiej serii tak jak podczas innych zawodów Pucharu Świata. Wyjątkiem był konkurs w Bischofshofen, gdzie system KO nie był używany z powodu przeniesienia kwalifikacji na dzień zawodów w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych[1].

Skocznie[edytuj | edytuj kod]

Konkursy Turnieju Czterech Skoczni zostały rozegrane – jak co roku – na czterech położonych niedaleko siebie (ale w dwóch krajach) obiektach: dwóch w Niemczech, tj. w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, oraz na dwóch w Austrii, tj. w Innsbrucku i Bischofshofen. Wszystkie cztery obiekty to duże skocznie – punkt konstrukcyjny skoczni w Oberstdorfie i Innsbrucku usytuowany jest na 120. metrze, a obiektów w Bischofshofen i Garmisch-Partenkirchen – na 125. metrze.

W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni 2018/2019 lub ustanowione bądź wyrównane w trakcie jego trwania (wyróżnione wytłuszczeniem).

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Schattenberg20061230.jpg Schattenbergschanze Niemcy Oberstdorf K120 HS137 143,5 m Norwegia Sigurd Pettersen 29.12.2003
Olympiaschanze Garmisch-Partenkirchen 2009-05-10.jpg Große Olympiaschanze Niemcy Garmisch
–Partenkirchen
K125 HS142 143,5 m Szwajcaria Simon Ammann 01.01.2010
Bergisel-N.jpg Bergisel Austria Innsbruck K120 HS130 138,0 m Austria Michael Hayböck 04.01.2015
Paul-Ausserleitner-Schanze.JPG Paul-Ausserleitner-Schanze Austria Bischofshofen K125 HS142 145,0 m Polska Dawid Kubacki 06.01.2019

Przed turniejem[edytuj | edytuj kod]

Sponsorzy[edytuj | edytuj kod]

Głównym sponsorem 67. Turnieju Czterech Skoczni zostało przedsiębiorstwo 4F. Ponadto wśród sponsorów znalazły się przedsiębiorstwa Bauhaus, Veltins, Liqui Moly oraz Hörmann, a sponsorami ze strony Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zostały Audi i Viessmann.

Klasyfikacja Pucharu Świata i Pucharu Narodów przed rozpoczęciem turnieju[edytuj | edytuj kod]

Przed rozpoczęciem turnieju rozegrano siedem indywidualnych konkursów Pucharu Świata, w których najwięcej punktów zgromadził Ryōyū Kobayashi, zwyciężając w czterech z nich (dwa konkursy w Ruce oraz po jednym w Niżnym Tagile i Engelbergu), wyprzedzając drugiego w zestawieniu Piotra Żyłę o 111 punktów i o 191 Kamila Stocha.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów po rozegraniu ośmiu konkursów (siedmiu indywidualnych i jednego drużynowego) największą liczbę punktów zgromadzili reprezentanci Polski (1457), a za nimi sklasyfikowani byli Niemcy (1320) i Japończycy (946).

Poniższe tabele przedstawiają klasyfikację Pucharu Świata i Pucharu Narodów 2018/2019 przed 67. Turniejem Czterech Skoczni – po przeprowadzeniu 7 konkursów indywidualnych i jednego drużynowego[2][3].

Zasady[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak w przypadku wszystkich edycji od sezonu 1996/1997 Turniej Czterech Skoczni został rozegrany według systemu KO. Na podstawie miejsc uzyskanych w kwalifikacjach zawodnicy zostali dobierani w pary – zwycięzca kwalifikacji startował ze skoczkiem, który zajął w nich 50. miejsce, drugi zawodnik kwalifikacji z 49. zawodnikiem itd., aż do pary, w której znaleźli się zawodnicy z miejsc 26. i 25. Podczas konkursu awans do serii finałowej uzyskało bezpośrednio 25 zwycięzców par. Spośród przegranych zostało wyłonionych pięciu szczęśliwych przegranych (tzw. lucky losers) z najwyższymi w tej grupie notami. Podczas serii finałowej obowiązywały takie same zasady jak podczas indywidualnych zawodów Pucharu Świata[4].

Trzydziestu zawodników, którzy awansowali do serii finałowej, zdobyli punkty do klasyfikacji Pucharu Świata według identycznych zasad jak w pozostałych konkursach tej rangi. Wszyscy uczestnicy zawodów głównych uzyskali także punkty do klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, w której sumowano wyniki uzyskane we wszystkich seriach konkursowych.

Skoki oceniano w taki sam sposób jak podczas pozostałych zawodów Pucharu Świata. Za osiągnięcie odległości równej punktowi konstrukcyjnemu zawodnik otrzymywał 60 punktów; za każdy metr powyżej tej granicy uzyskał dodatkowo 1,8 punktu, natomiast za każdy metr poniżej odejmowano mu analogiczną liczbę punktów. Styl skoku i lądowania podlegało ocenie przez pięciu sędziów wybranych przez FIS, którzy mogli przyznać maksymalnie po 20 punktów. Dwie skrajne noty (najwyższa i najniższa) nie były wliczane do noty łącznej zawodnika. Ponadto wpływ na ocenę końcową skoczka miał przelicznik za prędkość i kierunek wiatru oraz za ewentualną zmianę długości najazdu. Jeżeli zawodnik skakał z niższej belki startowej, otrzymał dodatkowe punkty, jeżeli skakał z wyższej – punkty zostały mu odjęte. Dodatkowo jeżeli wiatr wiał z przodu skoczni, zawodnik stracił punkty, gdyż dzięki temu uzyskał lepsze noszenie na nartach, zaś jeżeli wiatr wiał z tyłu skoczni, zawodnik zyskiwał punkty.

Przeliczniki punktów za wiatr i belkę startową
Zawody Przelicznik za długość rozbiegu Przelicznik za wiatr przedni Przelicznik za wiatr tylny
Oberstdorf ± 7,56 pkt / m – 10,80 pkt / m/s + 13,07 pkt / m/s
Garmisch-Partenkirchen ± 7,67 pkt / m – 10,44 pkt / m/s + 12,64 pkt / m/s
Innsbruck ± 7,02 pkt / m – 9,90 pkt / m/s + 11,99 pkt / m/s
Bischofshofen ± 4,86 pkt / m – 10,80 pkt / m/s + 13,07 pkt / m/s

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Miejscowość Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
Oberstdorf 29 grudnia Oficjalny trening 14:30 CET
Kwalifikacje 16:30 CET 68
30 grudnia Konkurs indywidualny 16:30 CET 50
Ga-Pa 31 grudnia Oficjalny trening 11:45 CET
Kwalifikacje 14:00 CET 69
1 stycznia Konkurs indywidualny 14:00 CET 50
2 stycznia dzień przerwy
Innsbruck 3 stycznia Oficjalny trening 11:45 CET
Kwalifikacje 14:00 CET 67
4 stycznia Konkurs indywidualny 14:00 CET 50
Bischofshofen 6 stycznia[c] Oficjalny trening 13:30 CET
Kwalifikacje 14:30 CET 66
Konkurs indywidualny 17:00 CET 50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Głównym dyrektorem zawodów w ramach 67. Turnieju Czterech Skoczni jest Walter Hofer, a jego asystentem – Borek Sedlák.

Zawody Delegat techniczny Asystent delegata technicznego Kierownik konkurencji Kontrola sprzętu
Przed skokiem Po skoku
Oberstdorf Włochy Sandro Pertille Austria Stefan Wolf Niemcy Georg Späth Niemcy Horst Tielmann Austria Sepp Gratzer
Garmisch-Partenkirchen Finlandia Pekka Hyvärinen Włochy Sandro Sambugaro Niemcy Florian Cynis
Innsbruck Czechy Ivo Greger Szwajcaria Hubert Mathis Austria Christian Kathol Słowenia Miran Tepeš
Bischofshofen Słowenia Sašo Komovec Niemcy Martin Brunner Austria Robert Krautgartner
Sędzia Kraj Stanowisko na wieży sędziowskiej
Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen
Peter Knoll  Niemcy C
Wolfgang Reissner  Austria E
Ernst Bösch  Szwajcaria A C
Tadeusz Szostak  Polska B D
Shinya Tanaka  Kanada D B
Hermann Gschwendtner  Austria A
Mirko Hünefeld  Niemcy E
Thomas Scherm  Niemcy E
Jürgen Winkler  Austria C
Asko Aalto  Finlandia B C
Kjersti Haugen Espelid  Norwegia D E
Mitsugu Satoh  Japonia A B
Bob Knoll  Niemcy A
Stefan Wolf  Austria D

Podsumowanie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość HS Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Lider po konkursie
1. 30 grudnia 2018 Niemcy Oberstdorf HS137 nocny Japonia Ryōyū Kobayashi Niemcy Markus Eisenbichler Austria Stefan Kraft Japonia Ryōyū Kobayashi
2. 1 stycznia 2019 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Japonia Ryōyū Kobayashi Niemcy Markus Eisenbichler Polska Dawid Kubacki Japonia Ryōyū Kobayashi
3. 4 stycznia 2019 Austria Innsbruck HS130 Japonia Ryōyū Kobayashi Austria Stefan Kraft Norwegia Andreas Stjernen Japonia Ryōyū Kobayashi
4. 6 stycznia 2019 Austria Bischofshofen HS140 nocny Japonia Ryōyū Kobayashi Polska Dawid Kubacki Austria Stefan Kraft Japonia Ryōyū Kobayashi
67. Turniej Czterech Skoczni – klasyfikacja końcowa Japonia Ryōyū Kobayashi Niemcy Markus Eisenbichler Niemcy Stephan Leyhe

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Skróty stosowane w tabelach:

  • DNS – zawodnik nie wystartował
  • DSQ – zawodnik zdyskwalifikowany
  • NQ – zawodnik nie zakwalifikował się do serii finałowej
  • nq – zawodnik nie zakwalifikował się do konkursu głównego
  • q – zawodnik, który zakwalifikował się do konkursu głównego

Oberstdorf[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[5].

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 56 Stefan Kraft Austria 138,5 m 93,3 57,0 9 0,09 -1,0 153,1 q
2. 68 Ryōyū Kobayashi Japonia 138,5 m 93,3 52,0 8 0,00 0,0 152,9 q
3. 67 Piotr Żyła Polska 137,5 m 91,5 53,0 8 0,15 -1,6 150,5 q
4. 33 Andreas Stjernen Norwegia 136,5 m 89,7 55,0 9 -0,08 +1,0 149,5 q
5. 52 Daniel Huber Austria 133,5 m 84,3 54,5 9 -0,51 +6,7 149,3 q
6. 54 Roman Koudelka Czechy 137,5 m 91,5 57,0 9 0,29 -3,1 149,2 q
7. 42 David Siegel Niemcy 138,0 m 92,4 55,0 9 0,46 -5,0 146,2 q
8. 66 Kamil Stoch Polska 130,0 m 78,0 54,5 8 -0,33 +4,3 144,4 q
9. 57 Dawid Kubacki Polska 133,5 m 84,3 55,0 9 0,01 -0,1 143,0 q
10. 60 Andreas Wellinger Niemcy 130,0 m 78,0 55,5 8 -0,08 +1,0 142,1 q
11. 31 Yukiya Satō Japonia 136,5 m 89,7 55,0 9 0,60 -6,5 142,0 q
12. 41 Richard Freitag Niemcy 133,5 m 84,3 55,5 9 0,19 -2,1 141,5 q
13. 61 Robert Johansson Norwegia 130,0 m 78,0 54,0 8 -0,08 +1,0 140,6 q
14. 3 Constantin Schmid Niemcy 134,5 m 86,1 54,5 10 0,06 -0,6 140,0 q
15. 59 Timi Zajc Słowenia 129,5 m 77,1 54,0 8 -0,02 +0,3 139,0 q
15. 6 Pius Paschke Niemcy 135,0 m 87,0 55,0 10 0,28 -3,0 139,0 q
17. 63 Stephan Leyhe Niemcy 125,0 m 69,0 52,5 8 -0,65 +8,5 137,6 q
17. 62 Jewgienij Klimow Rosja 125,5 m 69,9 53,0 8 -0,54 +7,1 137,6 q
19. 43 Viktor Polášek Czechy 133,0 m 83,4 54,0 9 0,40 -4,3 136,9 q
20. 39 Michael Hayböck Austria 131,0 m 79,8 52,0 9 -0,09 +1,2 136,8 q
21. 40 Jernej Damjan Słowenia 129,5 m 77,1 53,5 9 -0,16 +2,1 136,5 q
22. 2 Felix Hoffmann Niemcy 131,0 m 79,8 54,0 10 -0,12 +1,6 135,4 q
23. 65 Karl Geiger Niemcy 124,0 m 67,2 52,0 8 -0,65 +8,5 135,3 q
24. 30 Severin Freund Niemcy 131,0 m 79,8 53,0 9 0,14 -1,5 135,1 q
25. 22 Simon Ammann Szwajcaria 127,5 m 73,5 53,5 9 -0,26 +3,4 134,2 q
26. 55 Antti Aalto Finlandia 130,0 m 78,0 54,0 9 0,22 -2,4 133,4 q
27. 44 Naoki Nakamura Japonia 129,5 m 77,1 52,0 9 -0,02 +0,3 133,2 q
28. 49 Anders Fannemel Norwegia 125,5 m 69,9 52,0 9 -0,48 +6,3 132,0 q
29. 46 Jakub Wolny Polska 127,0 m 72,6 52,0 9 -0,22 +2,9 131,3 q
29. 53 Markus Eisenbichler Niemcy 127,5 m 73,5 53,0 9 0,03 -0,3 130,0 q
31. 38 Stefan Hula Polska 125,0 m 69,0 52,0 9 -0,25 +3,3 128,1 q
32. 7 Bor Pavlovčič Słowenia 128,0 m 74,4 52,5 9 0,25 -2,7 128,0 q
33. 16 Aleksander Zniszczoł Polska 125,0 m 69,0 52,0 9 -0,16 +2,1 126,9 q
34. 5 Martin Hamann Niemcy 128,5 m 75,3 52,5 10 0,13 -1,4 126,4 q
35. 36 Daniel-André Tande Norwegia 123,5 m 66,3 52,0 9 -0,24 +3,1 125,2 q
36. 4 Moritz Baer Niemcy 128,0 m 74,4 51,0 10 0,10 -1,1 124,3 q
37. 45 Manuel Fettner Austria 123,0 m 65,4 51,5 9 -0,23 +3,0 123,7 q
38. 13 Robin Pedersen Norwegia 123,0 m 65,4 49,5 9 -0,32 +4,2 122,9 q
39. 51 Władimir Zografski Bułgaria 121,0 m 61,8 51,0 9 -0,41 +5,4 122,0 q
39. 35 Philipp Aschenwald Austria 121,5 m 62,7 50,5 9 -0,38 +5,0 122,0 q
41. 18 Markus Schiffner Austria 122,0 m 63,6 51,0 9 -0,25 -3,3 121,7 q
42. 32 Lukáš Hlava Czechy 124,0 m 67,2 52,0 9 0,23 -2,5 120,5 q
43. 47 Killian Peier Szwajcaria 120,0 m 60,0 51,0 9 -0,41 +5,4 120,2 q
44. 50 Junshirō Kobayashi Japonia 120,0 m 60,0 51,0 9 -0,36 +4,7 119,5 q
45. 24 Anže Semenič Słowenia 119,5 m 59,1 49,5 9 -0,47 +6,1 118,5 q
46. 34 Peter Prevc Słowenia 120,0 m 60,0 49,5 9 -0,34 +4,4 117,7 q
47. 28 Daiki Itō Japonia 119,5 m 59,1 50,5 9 -0,32 +4,2 117,6 q
48. 64 Johann André Forfang Norwegia 115,0 m 51,0 50,0 8 -0,67 +8,8 117,4 q
49. 29 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 119,5 m 59,1 51,0 9 -0,25 +3,3 117,2 q
50. 14 Jonathan Learoyd Francja 119,5 m 59,1 50,5 9 -0,28 +3,7 117,1 q
51. 58 Domen Prevc Słowenia 122,0 m 63,6 49,5 9 -0,01 +0,1 117,0 nq
52. 19 Andreas Schuler Szwajcaria 119,0 m 58,2 50,0 9 -0,22 +2,9 114,9 nq
53. 37 Kevin Bickner Stany Zjednoczone 120,0 m 60,0 49,5 9 -0,11 +1,4 114,7 nq
53. 20 Noriaki Kasai Japonia 118,0 m 56,4 51,0 9 -0,27 +3,5 114,7 nq
55. 12 Sandro Hauswirth Szwajcaria 117,0 m 54,6 49,5 9 -0,42 +5,5 113,4 nq
56. 48 Halvor Egner Granerud Norwegia 117,0 m 54,6 50,0 9 -0,31 +4,1 112,5 nq
57. 23 Čestmír Kožíšek Czechy 115,0 m 51,0 50,0 9 -0,33 +4,3 109,1 nq
58. 8 Eetu Nousiainen Finlandia 118,0 m 56,4 49,5 9 0,09 -1,0 108,7 nq
59. 1 Justin Lisso Niemcy 116,5 m 53,7 48,5 10 -0,29 +3,8 106,0 nq
60. 9 Siergiej Tkaczenko Kazachstan 115,5 m 51,9 48,5 9 -0,08 +1,0 105,2 nq
61. 26 Alex Insam Włochy 108,5 m 39,3 48,0 9 -1,03 +13,5 104,6 nq
62. 27 Maciej Kot Polska 108,5 m 39,3 46,5 9 -0,77 +10,1 99,7 nq
63. 25 Roman Trofimow Rosja 107,0 m 36,6 47,5 9 -0,68 +8,9 96,8 nq
63. 21 Jarkko Määttä Finlandia 107,5 m 37,5 47,5 9 -0,29 +3,8 92,6 nq
65. 15 Sabirżan Muminow Kazachstan 108,5 m 39,3 48,0 9 -0,11 +1,4 92,5 nq
66. 11 Maksim Siergiejew Rosja 106,0 m 34,8 47,0 9 -0,41 +5,4 91,0 nq
17 Michaił Nazarow Rosja DSQ
10 Martti Nõmme Estonia DNS

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Finlandia Antti Aalto vs Szwajcaria Simon Ammann
2 Japonia Naoki Nakamura vs Niemcy Severin Freund
3 Norwegia Anders Fannemel vs Niemcy Karl Geiger
4 Polska Jakub Wolny vs Niemcy Felix Hoffmann
5 Niemcy Markus Eisenbichler vs Słowenia Jernej Damjan
6 Polska Stefan Hula vs Austria Michael Hayböck
7 Słowenia Bor Pavlovčič vs Czechy Viktor Polášek
8 Polska Aleksander Zniszczoł vs Rosja Jewgienij Klimow
9 Niemcy Martin Hamann vs Niemcy Stephan Leyhe
10 Norwegia Daniel-André Tande vs Niemcy Pius Paschke
11 Niemcy Moritz Baer vs Słowenia Timi Zajc
12 Austria Manuel Fettner vs Niemcy Constantin Schmid
13 Norwegia Robin Pedersen vs Norwegia Robert Johansson
14 Bułgaria Władimir Zografski vs Niemcy Richard Freitag
15 Austria Philipp Aschenwald vs Japonia Yukiya Satō
16 Austria Markus Schiffner vs Niemcy Andreas Wellinger
17 Czechy Lukáš Hlava vs Polska Dawid Kubacki
18 Szwajcaria Killian Peier vs Polska Kamil Stoch
19 Japonia Junshirō Kobayashi vs Niemcy David Siegel
20 Słowenia Anže Semenič vs Czechy Roman Koudelka
21 Słowenia Peter Prevc vs Austria Daniel Huber
22 Japonia Daiki Itō vs Norwegia Andreas Stjernen
23 Norwegia Johann André Forfang vs Polska Piotr Żyła
24 Kanada Mackenzie Boyd-Clowes vs Japonia Ryōyū Kobayashi
25 Francja Jonathan Learoyd vs Austria Stefan Kraft

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[6].

Poz. Nr
pary
Nr
st.
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 24 2 Ryōyū Kobayashi Japonia 138,5 m 8 0,01 147,2 126,5 m 8 -0,72 135,1 282,3
Silver medal icon.svg 5 30 Markus Eisenbichler Niemcy 133,0 m 8 -0,54 144,5 129,0 m 8 -0,51 137,4 281,9
Bronze medal icon.svg 25 1 Stefan Kraft Austria 131,0 m 8 0,05 134,8 134,5 m 8 -0,20 145,7 280,5
4. 22 4 Andreas Stjernen Norwegia 132,5 m 8 -0,24 140,6 131,0 m 8 -0,25 137,6 278,2
5. 17 9 Dawid Kubacki Polska 128,5 m 8 -0,23 132,3 133,5 m 8 0,35 137,5 269,8
6. 23 3 Piotr Żyła Polska 133,0 m 8 -0,03 139,3 126,5 m 8 -0,29 129,0 268,3
7. 13 13 Robert Johansson Norwegia 129,0 m 8 -0,68 139,1 125,0 m 8 -0,49 128,9 268,0
8. 18 8 Kamil Stoch Polska 127,0 m 8 -0,58 134,7 131,0 m 8 0,08 132,9 267,6
9. 11 15 Timi Zajc Słowenia 127,0 m 8 -0,84 137,1 125,5 m 8 -0,46 128,9 266,0
10. 21 5 Daniel Huber Austria 129,0 m 8 -0,63 138,4 124,0 m 8 -0,47 126,8 265,2
11. 20 6 Roman Koudelka Czechy 126,0 m 8 -0,33 128,6 129,0 m 8 -0,35 135,8 264,4
12. 3 23 Karl Geiger Niemcy 129,0 m 8 -0,11 132,1 128,0 m 8 -0,18 130,8 262,9
13. 9 17 Stephan Leyhe Niemcy 125,5 m 8 -0,69 131,4 125,0 m 8 -0,47 128,6 260,0
14. 1 25 Simon Ammann Szwajcaria 125,0 m 8 -0,62 130,1 126,0 m 8 -0,34 128,2 258,3
15. 15 11 Yukiya Satō Japonia 130,0 m 8 0,44 126,2 124,5 m 8 -0,59 128,8 255,0
16. 14* 12 Richard Freitag Niemcy 123,5 m 8 -0,33 124,1 122,5 m 8 -0,76 126,9 251,0
17. 19 7 David Siegel Niemcy 121,5 m 8 -0,81 125,8 122,0 m 8 -0,67 124,4 250,2
18. 21* 46 Peter Prevc Słowenia 120,5 m 8 -0,71 121,2 122,5 m 8 -0,71 126,3 247,5
19. 18* 43 Killian Peier Szwajcaria 123,0 m 8 -0,23 120,9 119,0 m 8 -0,77 120,3 241,2
20. 8 18 Jewgienij Klimow Rosja 124,0 m 8 -0,86 131,4 117,0 m 8 -0,31 109,2 240,6
21. 10 16 Pius Paschke Niemcy 120,0 m 8 -0,87 123,4 116,5 m 8 -0,97 116,9 240,3
22. 1* 26 Antti Aalto Finlandia 120,0 m 8 -0,75 120,8 118,0 m 8 -0,90 119,2 240,0
23. 14 39 Władimir Zografski Bułgaria 125,0 m 8 -0,21 125,2 118,0 m 8 -0,50 113,9 239,1
24. 12 14 Constantin Schmid Niemcy 119,0 m 8 -0,72 118,6 113,0 m 8 -0,85 108,0 226,6
25. 23* 48 Johann André Forfang Norwegia 125,0 m 8 -0,21 125,2 110,0 m 8 -0,85 101,1 226,3
26. 4 29 Jakub Wolny Polska 116,0 m 8 -0,60 110,1 117,0 m 8 -0,82 115,3 225,4
27. 6 20 Michael Hayböck Austria 118,5 m 8 -0,45 114,2 109,0 m 8 -0,93 100,4 214,6
28. 7 19 Viktor Polášek Czechy 119,0 m 8 -0,41 114,6 109,0 m 8 -0,73 96,2 210,8
29. 2 27 Naoki Nakamura Japonia 118,0 m 8 -0,68 115,8 108,0 m 8 -0,66 93,0 208,8
30. 16 41 Markus Schiffner Austria 119,5 m 8 -0,15 112,1 107,0 m 8 -0,97 96,3 208,4
31. 22 47 Daiki Itō Japonia 123,0 m 8 -0,25 120,7 NQ 120,7
31. 24 49 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 124,5 m 8 -0,01 120,7 NQ 120,7
33. 3 28 Anders Fannemel Norwegia 121,5 m 8 -0,36 118,4 NQ 118,4
34. 13 38 Robin Pedersen Norwegia 117,0 m 8 -0,82 115,8 NQ 115,8
35. 15 40 Philipp Aschenwald Austria 122,5 m 8 0,17 114,2 NQ 114,2
36. 2 24 Severin Freund Niemcy 118,5 m 8 -0,60 114,1 NQ 114,1
36. 20 45 Anže Semenič Słowenia 117,5 m 8 -0,58 114,1 NQ 114,1
38. 25 50 Jonathan Learoyd Francja 119,5 m 8 -0,12 111,7 NQ 111,7
39. 16 10 Andreas Wellinger Niemcy 114,5 m 8 -0,65 109,6 NQ 109,6
40. 7 32 Bor Pavlovčič Słowenia 116,0 m 8 -0,49 109,2 NQ 109,2
41. 4 22 Felix Hoffmann Niemcy 114,0 m 8 -0,72 109,1 NQ 109,1
42. 8 33 Aleksander Zniszczoł Polska 114,5 m 8 -0,70 108,7 NQ 108,7
43. 6 31 Stefan Hula Polska 113,5 m 8 -0,83 107,1 NQ 107,1
44. 10 35 Daniel-André Tande Norwegia 110,5 m 8 -1,08 105,5 NQ 105,5
44. 11 36 Moritz Baer Niemcy 109,0 m 8 -1,25 105,5 NQ 105,5
46. 17 42 Lukáš Hlava Czechy 109,0 m 8 -0,41 93,6 NQ 93,6
47. 5 21 Jernej Damjan Słowenia 108,0 m 8 -0,81 93,5 NQ 93,5
48. 12 37 Manuel Fettner Austria 104,5 m 8 -0,92 92,1 NQ 92,1
49. 9 34 Martin Hamann Niemcy 105,0 m 8 -0,77 91,1 NQ 91,1
50. 19 44 Junshirō Kobayashi Japonia 101,0 m 8 -1,06 87,7 NQ 87,7
* – szczęśliwi przegrani z I serii

Garmisch-Partenkirchen[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[7].

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 59 Dawid Kubacki Polska 135,5 m 91,0 55,5 17 -0,29 +3,7 138,1 q
2. 69 Ryōyū Kobayashi Japonia 140,0 m 90,8 49,5 17 -0,09 +1,1 137,6 q
3. 67 Kamil Stoch Polska 135,5 m 90,0 57,0 17 -0,04 +0,5 136,4 q
4. 57 Markus Eisenbichler Niemcy 135,5 m 90,9 55,0 17 -0,04 +0,5 134,4 q
5. 47 Andreas Stjernen Norwegia 135,0 m 91,5 54,0 17 -0,12 +1,5 133,5 q
6. 66 Karl Geiger Niemcy 133,5 m 91,3 55,5 17 -0,10 +1,3 132,1 q
7. 54 Roman Koudelka Czechy 132,5 m 90,7 55,5 17 -0,10 +1,3 130,3 q
8. 64 Stephan Leyhe Niemcy 131,0 m 91,1 55,0 17 -0,35 +4,4 130,2 q
9. 60 Timi Zajc Słowenia 131,0 m 90,4 54,0 17 -0,41 +5,2 130,0 q
10. 49 Anders Fannemel Norwegia 132,0 m 91,2 54,0 17 -0,26 +3,3 129,9 q
11. 65 Johann André Forfang Norwegia 130,0 m 90,9 54,0 17 -0,43 +5,4 128,4 q
12. 62 Robert Johansson Norwegia 130,5 m 91,3 54,0 17 -0,35 +4,4 128,3 q
13. 68 Piotr Żyła Polska 132,0 m 90,7 54,0 17 -0,12 +1,5 128,1 q
13. 46 Halvor Egner Granerud Norwegia 133,0 m 91,1 54,0 17 0,03 -0,3 128,1 q
15. 44 David Siegel Niemcy 131,5 m 91,1 55,5 17 0,03 -0,3 126,9 q
16. 50 Junshirō Kobayashi Japonia 129,0 m 90,6 54,0 17 -0,41 +5,2 126,4 q
17. 55 Antti Aalto Finlandia 130,5 m 90,7 54,0 17 -0,14 +1,8 125,7 q
18. 17 Noriaki Kasai Japonia 130,0 m 90,6 54,0 17 -0,19 +2,4 125,4 q
19. 45 Richard Freitag Niemcy 131,5 m 90,8 54,0 17 0,06 -0,6 125,1 q
20. 39 Yukiya Satō Japonia 128,0 m 90,6 53,0 17 -0,50 +6,3 124,7 q
21. 26 Constantin Schmid Niemcy 128,0 m 91,0 52,5 17 -0,53 +6,7 124,6 q
22. 53 Daniel Huber Austria 130,0 m 90,5 52,5 17 -0,20 +2,5 124,0 q
23. 52 Władimir Zografski Bułgaria 128,0 m 90,1 54,0 17 -0,26 +3,3 122,7 q
24. 40 Michael Hayböck Austria 127,0 m 91,1 52,5 17 -0,47 +5,9 122,0 q
25. 43 Naoki Nakamura Japonia 129,0 m 90,7 52,5 17 -0,12 +1,5 121,2 q
26. 48 Jakub Wolny Polska 128,0 m 90,4 54,0 17 -0,11 +1,4 120,8 q
27. 12 Robin Pedersen Norwegia 128,0 m 91,1 52,0 17 -0,06 +0,8 118,2 q
28. 4 Martin Hamann Niemcy 126,5 m 90,9 52,5 17 -0,22 +2,8 118,0 q
29. 58 Andreas Wellinger Niemcy 127,0 m 91,2 53,0 17 -0,10 +1,3 117,9 q
30. 61 Stefan Kraft Austria 125,0 m 90,8 52,5 17 -0,41 +5,2 117,7 q
30. 24 Alex Insam Włochy 125,0 m 90,7 52,5 17 -0,41 +5,2 117,7 q
32. 34 Kevin Bickner Stany Zjednoczone 129,0 m 90,6 51,0 17 0,13 -1,4 116,8 q
33. 27 Daiki Itō Japonia 123,5 m 91,0 52,0 17 -0,48 +6,1 115,4 q
34. 42 Manuel Fettner Austria 123,5 m 91,1 52,5 17 -0,43 +5,4 115,2 q
35. 33 Daniel-André Tande Norwegia 126,5 m 90,9 53,5 17 0,12 -1,3 114,9 q
36. 22 Anže Semenič Słowenia 124,0 m 90,7 52,0 17 -0,28 +3,5 113,7 q
37. 36 Stefan Hula Polska 124,0 m 90,3 52,0 17 -0,19 +2,4 112,6 q
38. 51 Killian Peier Szwajcaria 122,5 m 90,6 52,5 17 -0,34 +4,3 112,3 q
39. 29 Pius Paschke Niemcy 123,5 m 90,2 51,5 17 -0,27 +3,4 112,2 q
40. 2 Felix Hoffmann Niemcy 122,5 m 90,5 50,5 17 -0,33 +4,2 110,2 q
41. 35 Simon Ammann Szwajcaria 124,0 m 90,3 52,0 17 0,04 -0,4 109,8 q
41. 9 Aleksander Zniszczoł Polska 124,0 m 90,3 51,5 17 -0,01 +0,1 109,8 q
43. 63 Jewgienij Klimow Rosja 122,0 m 90,7 51,5 17 -0,27 +3,4 109,5 q
44. 30 Severin Freund Niemcy 123,0 m 90,6 52,5 17 -0,04 +0,5 109,4 q
45. 32 Philipp Aschenwald Austria 124,0 m 90,5 51,5 17 0,04 -0,4 109,3 q
46. 19 Markus Schiffner Austria 123,0 m 90,8 51,0 17 -0,07 +0,9 108,3 q
47. 3 Moritz Baer Niemcy 121,5 m 90,5 51,0 17 -0,27 +3,4 108,1 q
48. 18 Andreas Schuler Szwajcaria 122,5 m 90,8 50,0 17 -0,14 +1,8 107,3 q
49. 23 Roman Trofimow Rosja 120,0 m 89,9 51,5 17 -0,26 +3,3 105,8 q
50. 37 Jernej Damjan Słowenia 118,0 m 89,6 50,5 17 -0,53 +6,7 104,6 q
51. 13 Eetu Nousiainen Finlandia 120,5 m 90,7 51,0 17 -0,03 +0,4 103,3 nq
52. 25 Maciej Kot Polska 118,5 m 90,4 50,0 17 -0,39 +4,9 103,2 nq
53. 28 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 117,0 m 91,3 50,0 17 -0,36 +4,5 100,1 nq
54. 1 Justin Lisso Niemcy 118,5 m 91,0 47,0 17 -0,33 +4,2 99,5 nq
55. 20 Jarkko Määttä Finlandia 118,5 m 90,7 50,5 17 -0,03 +0,4 99,2 nq
56. 11 Sandro Hauswirth Szwajcaria 118,0 m 90,4 50,5 17 -0,01 +0,1 98,0 nq
57. 21 Čestmír Kožíšek Czechy 117,0 m 90,3 49,5 17 -0,20 +2,5 97,6 nq
58. 41 Viktor Polášek Czechy 116,0 m 90,2 49,0 17 -0,36 +4,5 97,3 nq
59. 15 Siergiej Tkaczenko Kazachstan 118,5 m 89,5 48,5 17 -0,01 +0,1 96,9 nq
60. 31 Lukáš Hlava Czechy 117,5 m 90,4 50,0 17 0,06 -0,6 95,9 nq
61. 38 Peter Prevc Słowenia 112,5 m 90,2 49,0 17 -0,66 +8,3 94,8 nq
62. 8 Maksim Siergiejew Rosja 116,5 m 89,8 49,0 17 -0,01 +0,1 93,8 nq
63. 14 Jonathan Learoyd Francja 115,0 m 90,1 49,5 17 -0,02 +0,3 91,8 nq
64. 56 Domen Prevc Słowenia 120,5 m 90,7 33,5 17 -0,14 +1,8 87,2 nq
65. 7 Sabirżan Muminow Kazachstan 112,5 m 90,1 47,5 17 -0,05 +0,6 85,6 nq
66. 6 Casey Larson Stany Zjednoczone 110,5 m 90,1 48,0 17 -0,04 +0,5 82,4 nq
67. 16 Michaił Nazarow Rosja 108,0 m 90,4 48,0 17 -0,08 +1,0 78,4 nq
68. 5 Martti Nõmme Estonia 106,0 m 89,9 47,5 17 -0,18 +2,3 75,6 nq
69. 10 Bor Pavlovčič Słowenia 91,0 m 90,3 39,0 17 0,01 -0,1 37,7 nq

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Polska Jakub Wolny vs Japonia Naoki Nakamura
2 Norwegia Robin Pedersen vs Austria Michael Hayböck
3 Niemcy Martin Hamann vs Bułgaria Władimir Zografski
4 Niemcy Andreas Wellinger vs Austria Daniel Huber
5 Austria Stefan Kraft vs Niemcy Constantin Schmid
6 Włochy Alex Insam vs Japonia Yukiya Satō
7 Stany Zjednoczone Kevin Bickner vs Niemcy Richard Freitag
8 Japonia Daiki Itō vs Japonia Noriaki Kasai
9 Austria Manuel Fettner vs Finlandia Antti Aalto
10 Norwegia Daniel-André Tande vs Japonia Junshirō Kobayashi
11 Słowenia Anže Semenič vs Niemcy David Siegel
12 Polska Stefan Hula vs Norwegia Halvor Egner Granerud
13 Szwajcaria Killian Peier vs Polska Piotr Żyła
14 Niemcy Pius Paschke vs Norwegia Robert Johansson
15 Niemcy Felix Hoffmann vs Norwegia Johann André Forfang
16 Szwajcaria Simon Ammann vs Norwegia Anders Fannemel
17 Polska Aleksander Zniszczoł vs Słowenia Timi Zajc
18 Rosja Jewgienij Klimow vs Niemcy Stephan Leyhe
19 Niemcy Severin Freund vs Czechy Roman Koudelka
20 Austria Philipp Aschenwald vs Niemcy Karl Geiger
21 Austria Markus Schiffner vs Norwegia Andreas Stjernen
22 Niemcy Moritz Baer vs Niemcy Markus Eisenbichler
23 Szwajcaria Andreas Schuler vs Polska Kamil Stoch
24 Rosja Roman Trofimow vs Japonia Ryōyū Kobayashi
25 Słowenia Jernej Damjan vs Polska Dawid Kubacki

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[8].

Poz. Nr
pary
Nr
st.
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 24 2 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia 136,5 m 14 -0,38 129,5 133,0 m 14 -0,27 137,1 266,6
Silver medal icon.svg 22 4 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy 138,0 m 14 -0,03 129,3 135,0 m 14 0,23 135,4 264,7
Bronze medal icon.svg 25 1 Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska 133,5 m 14 -0,23 122,7 133,0 m 14 0,02 133,5 256,2
4. 19 7 Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy 133,0 m 14 0,16 116,7 134,5 m 14 0,03 137,1 253,8
5. 10 16 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi Japonia 131,0 m 13 -0,18 119,4 131,5 m 14 -0,04 130,0 249,4
6. 23 3 Stoch, KamilKamil Stoch Polska 129,0 m 14 -0,01 110,3 134,0 m 14 -0,27 138,9 249,2
7. 18* 8 Leyhe, StephanStephan Leyhe Niemcy 128,0 m 14 -0,27 110,8 135,0 m 14 -0,07 138,2 249,0
8. 17 9 Zajc, TimiTimi Zajc Słowenia 132,0 m 14 -0,10 116,4 132,5 m 14 -0,04 132,3 248,7
9. 12 14 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud Norwegia 127,0 m 13 -0,42 114,7 132,0 m 14 -0,02 130,7 245,4
10. 21 5 Stjernen, AndreasAndreas Stjernen Norwegia 129,5 m 14 -0,23 112,5 134,0 m 14 0,16 132,8 245,3
11. 13 13 Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska 128,5 m 13 -0,14 113,9 130,5 m 14 0,03 127,4 241,3
12. 8 33 Itō, DaikiDaiki Itō Japonia 130,0 m 13 0,17 113,5 130,0 m 14 -0,07 127,7 241,2
13. 1 26 Wolny, JakubJakub Wolny Polska 128,0 m 11 0,27 116,1 127,5 m 14 -0,19 124,7 240,8
14. 16 10 Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia 130,0 m 14 -0,38 115,3 128,5 m 14 -0,11 124,5 239,8
15. 4 22 Huber, DanielDaniel Huber Austria 120,0 m 11 -0,24 105,5 136,5 m 15 0,13 133,3 238,8
16. 18 43 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow Rosja 130,0 m 14 -0,12 113,0 129,0 m 14 0,08 123,7 236,7
17. 6 20 Satō, YukiyaYukiya Satō Japonia 126,5 m 13 0,05 106,0 134,0 m 15 0,09 130,3 236,3
17. 11 15 Siegel, DavidDavid Siegel Niemcy 125,0 m 13 -0,18 107,1 129,0 m 14 -0,33 129,2 236,3
19. 14 12 Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia 120,5 m 13 -0,53 102,4 136,5 m 15 0,27 133,4 235,8
19. 20 6 Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy 127,0 m 14 -0,12 107,1 130,0 m 14 -0,22 128,7 235,8
21. 16* 41 Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria 126,0 m 14 -0,46 107,1 130,0 m 14 -0,12 128,3 235,4
22. 15 11 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang Norwegia 122,0 m 13 -0,48 104,5 136,0 m 15 0,34 130,8 235,3
23. 13* 38 Peier, KillianKillian Peier Szwajcaria 125,0 m 13 -0,09 105,9 132,5 m 15 0,05 127,0 232,9
24. 7 19 Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy 132,5 m 13 0,19 116,3 123,0 m 14 -0,22 115,5 231,8
25. 3 23 Zografski, WładimirWładimir Zografski Bułgaria 117,0 m 11 -0,28 99,1 133,0 m 15 0,16 127,2 226,3
26. 1* 25 Nakamura, NaokiNaoki Nakamura Japonia 126,0 m 11 0,56 108,5 126,0 m 14 -0,01 117,7 226,2
27. 11* 36 Semenič, AnžeAnže Semenič Słowenia 124,0 m 13 -0,14 103,8 130,0 m 15 0,09 120,1 223,9
28. 9 34 Fettner, ManuelManuel Fettner Austria 120,0 m 13 -0,21 97,0 126,0 m 15 -0,10 116,1 213,1
29. 5 21 Schmid, ConstantinConstantin Schmid Niemcy 123,5 m 13 0,17 100,3 121,5 m 15 0,00 105,7 206,0
30. 2 27 Pedersen, RobinRobin Pedersen Norwegia 120,5 m 11 0,25 100,3 119,0 m 15 -0,11 101,6 201,9
31. 6 31 Insam, AlexAlex Insam Włochy 123,5 m 13 0,09 101,2 NQ 101,2
32. 4 29 Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy 118,5 m 11 -0,09 100,9 NQ 100,9
32. 8 18 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia 124,0 m 13 0,20 100,9 NQ 100,9
34. 10 35 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande Norwegia 121,0 m 13 -0,15 98,0 NQ 98,0
35. 14 39 Paschke, PiusPius Paschke Niemcy 121,0 m 13 -0,03 97,5 NQ 97,5
36. 9 17 Aalto, AnttiAntti Aalto Finlandia 114,0 m 13 -0,78 91,9 NQ 91,9
37. 7 32 Bickner, KevinKevin Bickner Stany Zjednoczone 121,0 m 13 0,29 90,6 NQ 90,6
38. 22 47 Baer, MoritzMoritz Baer Niemcy 114,5 m 14 -0,64 88,2 NQ 88,2
39. 23 48 Schuler, AndreasAndreas Schuler Szwajcaria 119,0 m 14 0,06 87,6 NQ 87,6
39. 15 40 Hoffmann, FelixFelix Hoffmann Niemcy 114,5 m 13 -0,37 87,6 NQ 87,6
41. 19 44 Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy 119,0 m 14 0,16 87,0 NQ 87,0
42. 20 45 Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald Austria 119,5 m 14 0,27 86,3 NQ 86,3
43. 12 37 Hula, StefanStefan Hula Polska 116,0 m 13 -0,05 86,2 NQ 86,2
44. 17 42 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł Polska 118,5 m 14 0,10 85,8 NQ 85,8
45. 2 24 Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria 113,0 m 11 -0,14 85,7 NQ 85,7
46. 25 50 Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia 116,0 m 14 -0,22 85,1 NQ 85,1
47. 21 46 Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria 115,5 m 14 -0,26 84,2 NQ 84,2
48. 24 49 Trofimow, RomanRoman Trofimow Rosja 116,0 m 14 -0,21 82,0 NQ 82,0
49. 5 30 Kraft, StefanStefan Kraft Austria 114,0 m 13 -0,23 79,4 NQ 79,4
50 3 28 Hamann, MartinMartin Hamann Niemcy 105,5 m 11 -0,35 77,8 NQ 77,8

Innsbruck[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[9].

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 67 Ryōyū Kobayashi Japonia 126,5 m 88,2 54,0 4 0,00 0,0 126,2 q
2. 54 Roman Koudelka Czechy 124,5 m 88,0 55,5 4 -0,01 +0,1 123,7 q
3. 63 Johann André Forfang Norwegia 127,5 m 88,1 55,5 4 0,56 -5,5 123,5 q
4. 52 Daniel Huber Austria 126,0 m 87,8 55,5 4 0,57 -5,6 120,7 q
5. 45 Killian Peier Szwajcaria 119,5 m 88,6 52,5 4 -0,62 +7,4 119,0 q
6. 64 Karl Geiger Niemcy 124,0 m 88,4 54,0 4 0,23 -2,3 118,9 q
7. 59 Dawid Kubacki Polska 121,0 m 88,7 52,5 4 -0,35 +4,2 118,5 q
8. 62 Stephan Leyhe Niemcy 123,5 m 88,6 55,0 4 0,37 -3,7 117,6 q
9. 56 Stefan Kraft Austria 120,5 m 88,5 54,0 4 -0,20 +2,4 117,3 q
10. 48 Andreas Stjernen Norwegia 122,0 m 88,8 53,0 4 0,11 -1,1 115,5 q
11. 42 Anže Lanišek Słowenia 122,5 m 88,2 54,5 4 0,38 -3,8 115,2 q
12. 43 Richard Freitag Niemcy 119,0 m 88,2 54,0 4 -0,24 +2,9 115,1 q
13. 41 Naoki Nakamura Japonia 123,0 m 88,4 54,0 4 0,46 -4,6 114,8 q
14. 35 Simon Ammann Szwajcaria 119,5 m 88,4 52,5 4 -0,15 +1,8 113,4 q
15. 39 Yukiya Satō Japonia 118,0 m 88,3 52,0 4 -0,36 +4,3 112,7 q
16. 31 Daniel-André Tande Norwegia 123,0 m 88,4 54,0 4 0,71 -7,0 112,4 q
17. 53 Antti Aalto Finlandia 121,5 m 87,9 52,5 4 0,32 -3,2 112,0 q
18. 51 Junshirō Kobayashi Japonia 122,0 m 87,6 53,0 4 0,47 -4,7 111,9 q
19. 30 Philipp Aschenwald Austria 122,0 m 88,4 54,0 4 0,70 -6,9 110,7 q
20. 57 Timi Zajc Słowenia 113,0 m 88,2 51,0 4 -0,79 +9,5 108,4 q
21. 58 Robert Johansson Norwegia 116,5 m 88,8 52,0 4 -0,11 +1,3 107,0 q
21. 50 Władimir Zografski Bułgaria 119,5 m 87,6 52,5 4 0,46 -4,6 107,0 q
23. 36 Daiki Itō Japonia 114,5 m 88,7 51,5 4 -0,44 +5,3 106,9 q
24. 65 Kamil Stoch Polska 114,0 m 87,8 52,5 4 -0,40 +4,8 106,5 q
25. 34 Jernej Damjan Słowenia 115,5 m 87,4 52,5 4 -0,08 +1,0 105,4 q
26. 37 Michael Hayböck Austria 113,0 m 88,6 51,0 4 -0,57 +6,8 105,2 q
27. 28 Clemens Aigner Austria 118,0 m 88,5 52,5 4 0,40 -4,0 104,9 q
28. 49 Halvor Egner Granerud Norwegia 118,0 m 88,5 51,5 4 0,31 -3,1 104,8 q
29. 46 Jakub Wolny Polska 115,0 m 88,2 52,0 4 -0,15 +1,8 104,8 q
30. 27 Constantin Schmid Niemcy 116,0 m 88,4 52,5 4 0,17 -1,7 103,6 q
31. 66 Piotr Żyła Polska 115,5 m 88,5 51,0 4 0,11 -1,1 101,8 q
32. 60 Markus Eisenbichler Niemcy 116,0 m 87,8 51,0 4 0,23 -2,3 101,5 q
32. 44 David Siegel Niemcy 110,0 m 87,9 49,5 4 -0,83 +10,0 101,5 q
34. 33 Stefan Hula Polska 115,5 m 88,1 51,5 4 0,24 -2,4 101,0 q
35. 47 Anders Fannemel Niemcy 115,0 m 88,7 51,0 4 0,11 -1,1 100,9 q
36. 61 Jewgienij Klimow Rosja 114,0 m 88,3 51,0 4 -0,03 +0,4 100,6 q
37. 26 Anže Semenič Słowenia 113,0 m 88,3 51,0 4 -0,07 +0,8 99,2 q
38. 4 Jan Hörl Austria 109,5 m 87,7 49,5 4 -0,72 +8,6 99,2 q
39. 32 Kevin Bickner Stany Zjednoczone 117,0 m 88,3 48,0 4 0,40 -4,0 98,6 q
40. 18 Noriaki Kasai Japonia 113,0 m 88,2 51,5 4 0,04 -0,4 98,5 q
41. 21 Čestmír Kožíšek Czechy 114,0 m 88,0 48,5 4 0,11 -1,1 96,6 q
41. 14 Bor Pavlovčič Słowenia 113,0 m 88,0 50,5 4 0,13 -1,3 96,6 q
43. 15 Siergiej Tkaczenko Kazachstan 113,0 m 87,9 48,5 4 -0,04 +0,5 96,4 q
44. 12 Rok Justin Słowenia 109,0 m 88,5 50,0 4 -0,40 +4,8 95,0 q
45. 38 Viktor Polášek Czechy 109,5 m 88,2 49,5 4 -0,34 +4,1 94,7 q
46. 40 Manuel Fettner Austria 108,0 m 88,9 49,5 4 -0,41 +4,9 92,8 q
47. 55 Andreas Wellinger Niemcy 110,0 m 88,2 50,5 4 -0,03 +0,4 92,4 q
48. 19 Andreas Schuler Szwajcaria 111,5 m 88,1 50,0 4 0,29 -2,9 91,8 q
49. 16 Andreas Alamommo Finlandia 107,0 m 88,0 49,5 4 -0,40 +4,8 90,9 q
50. 1 Clemens Leitner Austria 110,0 m 87,9 49,5 4 0,09 -0,9 90,6 q
51. 25 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 110,0 m 88,4 50,0 4 0,16 -1,6 90,4 nq
52. 22 Roman Trofimow Rosja 107,5 m 87,8 49,5 4 -0,22 +2,6 89,6 nq
53. 13 Aleksander Zniszczoł Polska 107,0 m 87,9 49,0 4 -0,31 +3,7 89,3 nq
54. 20 Markus Schiffner Austria 111,0 m 88,1 50,0 4 0,47 -4,7 89,1 nq
55. 7 Eetu Nousiainen Finlandia 102,0 m 88,4 47,5 4 -0,92 +11,0 86,1 nq
56. 29 Lukáš Hlava Czechy 109,5 m 87,9 49,0 4 0,41 -4,1 86,0 nq
57. 24 Maciej Kot Polska 106,5 m 88,3 49,0 4 0,05 -0,5 84,2 nq
58. 2 Thomas Hofer Austria 104,5 m 88,0 48,5 4 -0,10 +1,2 81,8 nq
59. 23 Alex Insam Włochy 103,0 m 88,2 48,0 4 -0,28 +3,4 80,8 nq
60. 5 David Haagen Austria 97,0 m 87,7 48,0 4 -0,80 +9,6 76,2 nq
61. 3 Andreas Kofler Austria 101,0 m 88,0 48,0 4 -0,01 +0,1 73,9 nq
62. 8 Sabirżan Muminow Kazachstan 92,5 m 87,9 46,0 4 -0,65 +7,8 64,3 nq
63. 11 Michaił Nazarow Rosja 93,5 m 88,2 43,0 4 -0,58 +7,0 62,3 nq
64. 10 Martti Nõmme Estonia 81,0 m 87,4 42,0 4 -0,49 +5,9 37,7 nq
6 Maksim Siergiejew Rosja DSQ
9 Casey Larson Stany Zjednoczone DSQ
17 Robin Pedersen Norwegia DSQ

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Austria Michael Hayböck vs Słowenia Jernej Damjan
2 Austria Clemens Aigner vs Polska Kamil Stoch
3 Norwegia Halvor Egner Granerud vs Japonia Daiki Itō
4 Polska Jakub Wolny vs Bułgaria Władimir Zografski
5 Niemcy Constantin Schmid vs Norwegia Robert Johansson
6 Polska Piotr Żyła vs Słowenia Timi Zajc
7 Niemcy Markus Eisenbichler vs Austria Philipp Aschenwald
8 Niemcy David Siegel vs Japonia Junshirō Kobayashi
9 Polska Stefan Hula vs Finlandia Antti Aalto
10 Norwegia Anders Fannemel vs Norwegia Daniel-André Tande
11 Rosja Jewgienij Klimow vs Japonia Yukiya Satō
12 Słowenia Anže Semenič vs Szwajcaria Simon Ammann
13 Austria Jan Hörl vs Japonia Naoki Nakamura
14 Stany Zjednoczone Kevin Bickner vs Niemcy Richard Freitag
15 Japonia Noriaki Kasai vs Słowenia Anže Lanišek
16 Czechy Čestmír Kožíšek vs Norwegia Andreas Stjernen
17 Słowenia Bor Pavlovčič vs Austria Stefan Kraft
18 Kazachstan Siergiej Tkaczenko vs Niemcy Stephan Leyhe
19 Słowenia Rok Justin vs Polska Dawid Kubacki
20 Czechy Viktor Polášek vs Niemcy Karl Geiger
21 Austria Manuel Fettner vs Szwajcaria Killian Peier
22 Niemcy Andreas Wellinger vs Austria Daniel Huber
23 Szwajcaria Andreas Schuler vs Norwegia Johann André Forfang
24 Finlandia Andreas Alamommo vs Czechy Roman Koudelka
25 Austria Clemens Leitner vs Japonia Ryōyū Kobayashi

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[10].

Poz. Nr
pary
Nr
st.
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 25 1 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia 136,5 m 1 1,13 137,0 131,0 m 0[11] 0,82 130,0 267,0
Silver medal icon.svg 17 9 Stefan Kraft Austria 129,5 m 1 0,79 126,8 130,5 m 1 1,01 127,4 254,2
Bronze medal icon.svg 16 10 Andreas Stjernen Norwegia 131,0 m 1 1,19 123,5 126,0 m 1 0,77 119,2 242,7
4. 18 8 Stephan Leyhe Niemcy 129,0 m 1 1,14 120,4 127,5 m 1 1,19 118,7 239,1
5. 2 24 Kamil Stoch Polska 126,5 m 1 0,96 119,2 131,0 m 3 0,99 114,9 234,1
6. 11 15 Yukiya Satō Japonia 129,0 m 1 1,16 120,2 123,5 m 1 0,92 111,2 231,4
7. 21 5 Killian Peier Szwajcaria 127,0 m 1 1,03 117,9 123,0 m 1 0,73 112,7 230,6
8. 14 12 Richard Freitag Niemcy 128,0 m 1 1,23 117,7 124,0 m 1 1,00 112,3 230,0
9. 24 2 Roman Koudelka Czechy 123,0 m 1 1,04 109,6 125,0 m 1 0,73 118,8 228,4
10. 6 20 Timi Zajc Słowenia 130,0 m 1 1,30 122,1 119,5 m 1 0,82 104,5 226,6
11. 5 21 Robert Johansson Norwegia 129,0 m 1 1,28 119,0 124,0 m 3 0,56 107,1 226,1
12. 15 11 Anže Lanišek Słowenia 126,5 m 1 1,28 115,0 123,0 m 1 1,12 109,8 224,8
13. 7 32 Markus Eisenbichler Niemcy 129,0 m 1 1,72 114,2 123,5 m 1 1,08 109,6 223,8
14. 22 4 Daniel Huber Austria 127,0 m 1 0,96 118,6 121,0 m 3 0,30 104,2 222,8
15. 3 23 Daiki Itō Japonia 124,5 m 1 1,15 110,7 124,5 m 1 1,01 111,6 222,3
16. 21* 46 Manuel Fettner Austria 121,5 m 1 1,13 104,0 122,5 m 1 0,24 115,6 219,6
17. 12 14 Simon Ammann Szwajcaria 125,0 m 1 0,77 111,4 123,5 m 1 1,17 106,2 217,6
18. 19 7 Dawid Kubacki Polska 130,0 m 1 1,57 118,0 116,0 m 1 0,54 98,5 216,5
19. 11* 36 Jewgienij Klimow Rosja 122,0 m 1 0,92 108,5 120,5 m 1 0,92 105,8 214,3
20. 22* 47 Andreas Wellinger Niemcy 118,5 m 1 0,73 102,6 121,0 m 1 0,92 105,2 207,8
21. 23 3 Johann André Forfang Norwegia 119,5 m 1 1,26 97,6 123,5 m 1 1,06 108,3 205,9
21. 1 26 Michael Hayböck Austria 123,0 m 1 1,29 106,1 115,5 m 1 0,46 99,8 205,9
23. 7* 19 Philipp Aschenwald Austria 123,5 m 1 1,27 107,7 115,0 m 1 0,74 96,2 203,9
24. 20 6 Karl Geiger Niemcy 120,5 m 1 1,06 102,9 115,5 m 1 0,25 100,4 203,3
25. 10 35 Anders Fannemel Norwegia 124,5 m 1 1,21 107,6 116,0 m 1 0,80 94,4 202,0
26. 8 18 Junshirō Kobayashi Japonia 124,0 m 1 0,99 109,9 114,0 m 1 0,82 90,6 200,5
27. 4 22 Władimir Zografski Bułgaria 120,0 m 1 0,95 103,6 111,5 m 1 0,09 93,8 197,4
28. 8* 33 David Siegel Niemcy 123,0 m 1 1,07 107,3 112,5 m 1 0,80 89,1 196,4
29. 13 38 Jan Hörl Austria 120,0 m 1 1,02 102,9 110,0 m 1 0,59 85,7 188,6
30. 9 34 Stefan Hula Polska 120,0 m 1 1,18 100,8 112,0 m 1 0,96 85,6 186,4
31. 13 13 Naoki Nakamura Japonia 119,0 m 1 0,87 102,1 NQ 102,1
32. 15 40 Noriaki Kasai Japonia 120,0 m 1 1,32 100,9 NQ 100,9
33. 5 30 Constantin Schmid Niemcy 121,0 m 1 1,48 100,1 NQ 100,1
34. 4 29 Jakub Wolny Polska 116,5 m 1 0,64 99,4 NQ 99,4
35. 2 27 Clemens Aigner Austria 119,5 m 1 1,41 98,1 NQ 98,1
36. 17 42 Bor Pavlovčič Słowenia 117,5 m 1 0,93 97,3 NQ 97,3
37. 12 37 Anže Semenič Słowenia 118,0 m 1 1,06 96,9 NQ 96,9
38. 16 41 Čestmír Kožíšek Czechy 118,0 m 1 0,98 96,2 NQ 96,2
39. 14 39 Kevin Bickner Stany Zjednoczone 117,0 m 1 1,07 95,0 NQ 95,0
40. 19 44 Rok Justin Słowenia 117,0 m 1 1,32 94,0 NQ 94,0
41. 9 17 Antti Aalto Finlandia 117,0 m 1 1,32 93,0 NQ 93,0
42. 6 31 Piotr Żyła Polska 113,5 m 1 0,77 90,7 NQ 90,7
43. 10 16 Daniel-André Tande Norwegia 115,5 m 1 1,24 90,6 NQ 90,6
44. 20 45 Viktor Polášek Czechy 113,5 m 1 0,96 90,3 NQ 90,3
45. 1 25 Jernej Damjan Słowenia 114,5 m 1 1,10 90,2 NQ 90,2
46. 24 49 Andreas Alamommo Finlandia 115,5 m 1 1,42 89,8 NQ 89,8
47. 18 43 Siergiej Tkaczenko Kazachstan 113,5 m 1 0,92 88,7 NQ 88,7
48. 25 50 Clemens Leitner Austria 115,0 m 1 1,36 88,0 NQ 88,0
49. 23 48 Andreas Schuler Szwajcaria 111,0 m 1 1,10 81,9 NQ 81,9
3 28 Halvor Egner Granerud Norwegia DSQ
* – szczęśliwi przegrani z I serii

Bischofshofen[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Z powodu złych warunków atmosferycznych 5 stycznia zostały przełożone na dzień następny[1].
Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[12].

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 59 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy 143,0 m 92,4 54,5 11 0,46 -5,0 151,2 q
2. 57 Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia 143,0 m 92,4 56,5 13 0,31 -3,3 150,3 q
3. 66 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia 131,5 m 71,7 54,0 9 -0,60 +7,8 147,5 q
4. 60 Kraft, StefanStefan Kraft Austria 135,0 m 78,0 55,0 9 0,12 -1,3 145,7 q
5. 62 Leyhe, StephanStephan Leyhe Niemcy 133,0 m 74,4 54,0 9 0,04 -0,4 142,0 q
6. 46 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud Norwegia 137,0 m 81,6 55,5 13 -0,01 +0,1 141,9 q
7. 56 Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska 145,0 m 96,0 50,0 13 0,99 -10,7 140,0 q
8. 35 Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria 144,0 m 94,2 48,5 15 0,49 -5,3 137,4 q
9. 44 Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy 142,0 m 90,6 52,0 14 0,89 -9,6 135,3 q
10. 37 Itō, DaikiDaiki Itō Japonia 136,0 m 79,8 54,5 14 0,21 -2,3 134,3 q
11. 63 Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy 127,0 m 63,6 51,0 9 -0,42 +5,5 134,1 q
12. 39 Fettner, ManuelManuel Fettner Austria 130,5 m 69,9 53,0 14 -0,64 +8,4 133,6 q
13. 65 Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska 129,0 m 67,2 54,0 9 0,08 -0,9 133,3 q
14. 31 Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald Austria 132,0 m 72,6 52,5 15 -0,47 +6,1 132,7 q
15. 51 Stjernen, AndreasAndreas Stjernen Norwegia 130,0 m 69,0 54,0 13 -0,48 +6,3 '132,5 q
16. 55 Zajc, TimiTimi Zajc Słowenia 131,0 m 70,8 54,0 13 0,02 -0,2 129,3 q
17. 58 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow Rosja 131,0 m 70,8 53,0 11 0,53 -5,7 127,4 q
18. 48 Peier, KillianKillian Peier Szwajcaria 126,0 m 61,8 52,5 13 -0,58 +7,6 126,6 q
19. 54 Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy 127,5 m 64,5 51,5 13 -0,15 +2,0 122,7 q
20. 22 Insam, AlexAlex Insam Włochy 132,0 m 72,6 53,5 15 0,62 -6,7 119,4 q
21. 36 Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria 131,5 m 71,7 46,5 14 0,18 -1,9 118,6 q
22. 64 Stoch, KamilKamil Stoch Polska 124,0 m 58,2 51,5 9 0,48 -5,2 118,5 q
22. 18 Pedersen, RobinRobin Pedersen Norwegia 130,0 m 69,0 53,0 15 0,32 -3,5 118,5 q
24. 50 Aalto, AnttiAntti Aalto Finlandia 125,0 m 60,0 51,0 13 -0,19 +2,5 118,2 q
25. 47 Zografski, WładimirWładimir Zografski Bułgaria 125,0 m 60,0 52,0 13 -0,10 +1,3 118,0 q
26. 61 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang Norwegia 121,5 m 53,7 51,0 9 0,07 -0,8 117,9 q
27. 53 Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy 124,5 m 59,1 52,5 13 -0,08 +1,0 117,3 q
28. 45 Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia 125,0 m 60,0 49,5 13 -0,21 +2,7 116,9 q
29. 32 Hula, StefanStefan Hula Polska 122,5 m 55,5 51,5 15 -0,63 +8,2 115,2 q
30. 43 Wolny, JakubJakub Wolny Polska 124,0 m 58,2 51,5 14 -0,21 +2,7 114,7 q
31. 25 Semenič, AnžeAnže Semenič Słowenia 126,0 m 61,8 51,0 15 -0,14 +1,8 114,6 q
32. 40 Siegel, DavidDavid Siegel Niemcy 122,0 m 54,6 51,0 14 -0,50 +6,5 114,4 q
33. 38 Nakamura, NaokiNaoki Nakamura Japonia 124,0 m 58,2 51,0 14 -0,16 +2,1 113,6 q
34. 42 Satō, YukiyaYukiya Satō Japonia 120,0 m 51,0 49,5 14 -0,74 +9,7 112,5 q
35. 20 Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek Czechy 126,0 m 61,8 52,5 15 0,23 -2,5 111,8 q
36. 27 Aigner, ClemensClemens Aigner Austria 126,5 m 62,7 50,5 15 0,15 -1,6 111,6 q
37. 19 Hörl, JanJan Hörl Austria 128,0 m 65,4 52,5 15 0,63 -6,8 111,1 q
38. 52 Huber, DanielDaniel Huber Austria 121,0 m 52,8 50,5 13 -0,19 +2,5 110,5 q
39. 26 Schmid, ConstantinConstantin Schmid Niemcy 123,5 m 57,3 52,0 15 0,08 -0,9 108,4 q
40. 49 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi Japonia 117,5 m 46,5 49,5 13 -0,57 +7,4 108,1 q
41. 41 Lanišek, AnžeAnže Lanišek Słowenia 120,0 m 51,0 50,5 14 -0,31 +4,1 107,9 q
42. 33 Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia 119,5 m 50,1 49,0 15 -0,61 +8,0 107,1 q
43. 24 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes Kanada 118,0 m 47,4 50,0 15 -0,63 +8,2 105,6 q
44. 1 Leitner, ClemensClemens Leitner Austria 119,5 m 50,1 51,0 15 -0,31 +4,1 105,2 q
45. 34 Polášek, ViktorViktor Polášek Czechy 119,0 m 49,2 49,5 15 -0,26 +3,4 102,1 q
46. 17 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia 119,0 m 49,2 50,0 15 -0,15 +2,0 101,2 q
46. 3 Hofer, ThomasThomas Hofer Austria 118,0 m 48,3 50,0 15 -0,22 +2,9 101,2 q
48. 23 Kot, MaciejMaciej Kot Polska 117,5 m 46,5 49,5 15 -0,29 +3,8 99,8 q
49. 29 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande Norwegia 114,5 m 41,1 49,5 15 -0,64 +8,4 99,0 q
50. 10 Alamommo, AndreasAndreas Alamommo Finlandia 113,5 m 39,3 48,5 15 -0,39 +5,1 92,9 q
51. 21 Trofimow, RomanRoman Trofimow Rosja 115,0 m 42,0 50,0 15 -0,05 +0,7 92,7 nq
52. 11 Pavlovčič, BorBor Pavlovčič Słowenia 112,0 m 36,6 48,5 15 -0,61 +8,0 92,6 nq
53. 2 Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria 112,0 m 36,6 49,5 15 -0,33 +4,3 90,4 nq
54. 9 Dežman, NejcNejc Dežman Słowenia 110,5 m 33,9 49,5 15 -0,52 +6,8 90,2 nq
55. 13 Tkaczenko, SiergiejSiergiej Tkaczenko Kazachstan 110,0 m 33,0 49,5 15 -0,57 +7,4 89,9 nq
55. 7 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł Polska 111,5 m 35,7 49,0 15 -0,40 +5,2 89,9 nq
57. 28 Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy 110,5 m 33,9 48,0 15 -0,50 +6,5 88,4 nq
58. 15 Schuler, AndreasAndreas Schuler Szwajcaria 107,0 m 27,6 47,5 15 -0,65 +8,5 83,6 nq
59. 16 Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria 106,0 m 25,8 48,0 15 -0,64 +8,4 82,2 nq
60. 6 Nousiainen, EetuEetu Nousiainen Finlandia 107,0 m 27,6 48,0 15 -0,42 +5,5 81,1 nq
61. 14 Siergiejew, MaksimMaksim Siergiejew Rosja 105,0 m 24,0 48,0 15 -0,51 +6,7 78,7 nq
62. 4 Haagen, DavidDavid Haagen Austria 107,0 m 27,6 48,0 15 -0,15 +2,0 77,6 nq
63. 5 Nazarow, MichaiłMichaił Nazarow Rosja 102,0 m 18,6 47,0 15 -0,37 +4,8 70,4 nq
64. 8 Muminow, SabirżanSabirżan Muminow Kazachstan 94,0 m 4,2 45,0 15 -0,23 +3,0 52,2 nq
30 Bickner, KevinKevin Bickner Stany Zjednoczone DSQ
12 Nõmme, MarttiMartti Nõmme Estonia DNS

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Z uwagi na zmiany w programie zawodów spowodowane warunkami atmosferycznymi konkurs nie będzie rozgrywany systemem KO[1].

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[13].

Poz. Nr
st.
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 66 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia 135,0 m 12 -0,16 136,1 137,5 m 13 -0,42 146,0 282,1
Silver medal icon.svg 56 Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska 138,0 m 12 -0,08 139,9 130,0 m 13 -0,34 128,4 268,3
Bronze medal icon.svg 60 Kraft, StefanStefan Kraft Austria 134,0 m 12 -0,41 137,1 131,5 m 13 -0,28 130,4 267,5
4. 62 Leyhe, StephanStephan Leyhe Niemcy 126,0 m 12 -0,68 123,7 137,0 m 13 -0,36 142,3 266,0
5. 59 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy 137,0 m 12 -0,19 140,1 131,5 m 13 0,03 125,4 265,5
6. 54 Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy 133,0 m 12 0,01 129,3 130,5 m 13 -0,42 130,4 259,7
7. 46 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud Norwegia 128,5 m 12 -0,59 128,0 135,0 m 13 0,28 130,0 258,0
8. 48 Peier, KillianKillian Peier Szwajcaria 131,5 m 12 0,04 125,8 127,0 m 13 -0,86 128,8 254,6
9. 57 Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia 132,0 m 12 -0,24 130,2 126,5 m 13 -0,49 123,1 253,3
10. 63 Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy 122,0 m 12 -0,86 117,3 133,5 m 13 -0,18 132,2 249,5
11. 52 Huber, DanielDaniel Huber Austria 121,0 m 12 -0,64 112,7 131,5 m 13 -0,36 130,9 243,6
12. 64 Stoch, KamilKamil Stoch Polska 129,0 m 12 -0,34 125,6 123,5 m 13 -0,59 117,5 243,1
13. 65 Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska 130,0 m 12 0,01 122,4 127,0 m 13 -0,25 119,4 241,8
14. 35 Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria 124,0 m 12 -0,18 112,1 129,0 m 13 -0,55 128,4 240,5
15. 53 Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy 121,5 m 12 -0,27 109,7 128,5 m 13 -0,36 125,0 234,7
16. 36 Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria 125,5 m 12 0,11 110,7 130,5 m 13 -0,11 123,8 234,5
17. 61 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang Norwegia 124,0 m 12 -0,53 115,1 126,5 m 13 -0,10 116,5 231,6
18. 18 Pedersen, RobinRobin Pedersen Norwegia 124,0 m 12 -0,17 112,9 125,0 m 13 -0,43 118,1 231,0
19. 26 Schmid, ConstantinConstantin Schmid Niemcy 121,0 m 12 -0,37 108,6 129,0 m 13 0,00 121,7 230,3
20. 50 Aalto, AnttiAntti Aalto Finlandia 125,0 m 12 -0,56 119,8 123,0 m 13 -0,12 109,0 228,8
21. 25 Semenič, AnžeAnže Semenič Słowenia 122,0 m 12 -0,29 109,4 126,0 m 13 -0,33 118,6 228,0
22. 37 Itō, DaikiDaiki Itō Japonia 123,5 m 12 0,28 105,8 128,0 m 13 -0,13 121,1 226,9
23. 42 Satō, YukiyaYukiya Satō Japonia 118,0 m 12 -0,87 109,8 120,5 m 13 -0,80 114,9 224,7
24. 39 Fettner, ManuelManuel Fettner Austria 124,0 m 12 -0,25 114,0 121,0 m 13 -0,43 109,9 223,9
25. 51 Stjernen, AndreasAndreas Stjernen Norwegia 120,0 m 12 -0,66 110,1 118,0 m 13 -1,02 111,7 221,8
26. 58 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow Rosja 132,5 m 12 -0,02 127,8 115,5 m 13 0,21 90,6 218,4
27. 44 Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy 121,0 m 12 -0,50 111,8 120,0 m 13 0,05 103,0 214,8
28. 47 Zografski, WładimirWładimir Zografski Bułgaria 125,0 m 12 0,10 110,9 119,0 m 13 0,14 98,7 209,6
29. 49 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi Japonia 123,5 m 12 -0,38 114,8 114,0 m 13 -0,33 94,5 209,3
30. 20 Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek Czechy 118,5 m 12 -0,39 104,4 120,5 m 13 0,11 101,7 206,1
31. 45 Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia 118,5 m 12 -0,36 104,0 NQ 104,0
32. 17 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia 119,0 m 12 -0,28 103,9 NQ 103,9
33. 19 Hörl, JanJan Hörl Austria 120,0 m 12 -0,09 103,2 NQ 103,2
34. 38 Nakamura, NaokiNaoki Nakamura Japonia 120,0 m 12 0,01 101,9 NQ 101,9
35. 31 Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald Austria 115,5 m 12 -0,54 100,5 NQ 100,5
36. 32 Hula, StefanStefan Hula Polska 115,0 m 12 -0,57 99,4 NQ 99,4
36. 29 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande Norwegia 115,5 m 12 -0,46 99,4 NQ 99,4
38. 24 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes Kanada 116,0 m 12 -0,12 96,4 NQ 96,4
39. 41 Lanišek, AnžeAnže Lanišek Słowenia 112,0 m 12 -0,74 95,8 NQ 95,8
40. 23 Kot, MaciejMaciej Kot Polska 115,0 m 12 -0,27 95,0 NQ 95,0
41. 27 Aigner, ClemensClemens Aigner Austria 114,0 m 12 -0,37 94,5 NQ 94,5
42. 1 Leitner, ClemensClemens Leitner Austria 114,0 m 12 -0,30 93,6 NQ 93,6
43. 55 Zajc, TimiTimi Zajc Słowenia 114,0 m 12 -0,26 92,8 NQ 92,8
44. 3 Hofer, ThomasThomas Hofer Austria 113,5 m 12 -0,11 90,2 NQ 90,2
45. 43 Wolny, JakubJakub Wolny Polska 109,5 m 12 -0,60 88,9 NQ 88,9
46. 34 Polášek, ViktorViktor Polášek Czechy 112,5 m 12 0,12 88,6 NQ 88,6
47. 22 Insam, AlexAlex Insam Włochy 110,0 m 12 -0,42 87,0 NQ 87,0
48. 40 Siegel, DavidDavid Siegel Niemcy 112,5 m 12 -0,20 85,1 NQ 85,1
49. 10 Alamommo, AndreasAndreas Alamommo Finlandia 105,5 m 12 -0,25 75,2 NQ 75,2
50. 33 Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia 103,0 m 12 -0,58 73,0 NQ 73,0

Klasyfikacja 67. Turnieju Czterech Skoczni[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Punkty zdobyte w konkursach Suma punktów
1 2 3 4
Gold medal icon.svg Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia 282,3 1. 266,6 1. 267,0 1. 282,1 1. 1098,0
Silver medal icon.svg Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy 281,9 2. 264,7 2. 223,8 13. 265,5 5. 1035,9
Bronze medal icon.svg Leyhe, StephanStephan Leyhe Niemcy 260,0 13. 249,0 7. 239,1 4. 266,0 4. 1014,1
4. Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska 269,8 5. 256,2 3. 216,5 18. 268,3 2. 1010,8
5. Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy 264,4 11. 253,8 4. 228,4 9. 259,7 6. 1006,3
6. Stoch, KamilKamil Stoch Polska 267,6 8. 249,2 6. 234,1 5. 243,1 12. 994,0
7. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen Norwegia 278,2 4. 245,3 10. 242,7 3. 221,8 25. 988,0
8. Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia 268,0 7. 235,8 19. 226,1 11. 253,3 9. 983,2
9. Huber, DanielDaniel Huber Austria 265,2 10. 238,8 15. 222,8 14. 243,6 11. 970,4
10. Peier, KillianKillian Peier Szwajcaria 241,2 19. 232,9 23. 230,6 7. 254,6 8. 959,3
11. Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy 262,9 12. 235,8 19. 203,3 24. 249,5 10. 951,5
12. Satō, YukiyaYukiya Satō Japonia 255,0 15. 236,3 17. 231,4 6. 224,7 23. 947,4
13. Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria 258,3 14. 235,4 21. 217,6 17. 234,5 16. 945,8
14. Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy 251,0 16. 231,8 24. 230,0 8. 214,8 27. 927,6
15. Klimow, JewgienijJewgienij Klimow Rosja 240,6 20. 236,7 16. 214,3 19. 218,4 26. 910,0
16. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang Norwegia 226,3 25. 235,3 22. 205,9 21. 231,6 17. 899,1
17. Kraft, StefanStefan Kraft Austria 280,5 3. 79,4 49. 254,2 2. 267,5 3. 881,6
18. Zografski, WładimirWładimir Zografski Bułgaria 239,1 23. 226,3 25. 197,4 27. 209,6 28. 872,4
19. Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska 268,3 6. 241,3 11. 90,7 42. 241,8 13. 842,1
20. Zajc, TimiTimi Zajc Słowenia 266,0 9. 248,7 8. 226,6 10. 92,8 43. 834,1
21. Itō, DaikiDaiki Itō Japonia 120,7 31. 241,2 12. 222,3 15. 226,9 22. 811,1
22. Siegel, DavidDavid Siegel Niemcy 250,2 17. 236,3 17. 196,4 28. 85,1 48. 768,0
23. Schmid, ConstantinConstantin Schmid Niemcy 226,6 24. 206,0 29. 100,1 33. 230,3 19. 763,0
24. Fettner, ManuelManuel Fettner Austria 92,1 48. 213,1 28. 219,6 16. 223,9 24. 748,7
25. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi Japonia 87,7 50. 249,4 5. 200,5 26. 209,3 23. 746,9
26. Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria 214,6 27. 85,7 45. 205,9 21. 240,5 14. 746,7
27. Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia 118,4 33. 239,8 14. 202,0 25. 104,0 31. 664,2
28. Semenič, AnžeAnže Semenič Słowenia 114,1 36. 223,9 27. 96,9 37. 228,0 21. 662,9
29. Wolny, JakubJakub Wolny Polska 225,4 26. 240,8 13. 99,4 34. 88,9 45. 654,5
30. Aalto, AnttiAntti Aalto Finlandia 240,0 22. 91,9 36. 93,0 41. 228,8 20. 653,7
31. Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy 109,6 39. 100,9 32. 207,8 20. 234,7 15. 653,0
32. Nakamura, NaokiNaoki Nakamura Japonia 208,8 29. 226,2 26. 102,1 31. 101,9 34. 639,0
33. Pedersen, RobinRobin Pedersen Norwegia 115,8 34. 201,9 30. NQ 231,0 18. 548,7
34. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald Austria 114,2 35. 86,3 42. 203,9 23. 100,5 35. 504,9
35. Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud Norwegia NQ 245,4 9. DSQ 258,0 7. 503,4
36. Hula, StefanStefan Hula Polska 107,1 43. 86,2 43. 186,4 30. 99,4 36. 479,1
37. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande Norwegia 105,5 44. 98,0 34. 90,6 43. 99,4 36. 393,5
38. Polášek, ViktorViktor Polášek Czechy 210,8 28. NQ 90,3 44. 88,6 46. 389,7
39. Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia 93,5 47. 85,1 46. 90,2 45. 73,0 50. 341,8
40. Paschke, PiusPius Paschke Niemcy 240,3 21. 97,5 33. DNS 337,8
41. Lanišek, AnžeAnže Lanišek Słowenia DNS 224,8 12. 95,8 39. 320,6
42. Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia NQ 100,9 32. 100,9 32. 103,9 32. 305,7
43. Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek Czechy NQ NQ 96,2 38. 206,1 30. 302,3
44. Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria 208,4 30. 84,2 47. NQ 292,6
45. Hörl, JanJan Hörl Austria DNS 188,6 29. 103,2 33. 291,8
46. Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia 247,5 18. NQ DNS 247,5
47. Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes Kanada 120,7 31. NQ NQ 96,4 38. 217,1
48. Pavlovčič, BorBor Pavlovčič Słowenia 109,2 40. NQ 97,3 36. NQ 206,5
49. Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy 114,1 36. 87,0 41. DNS 201,1
50. Hoffmann, FelixFelix Hoffmann Niemcy 109,1 41. 87,6 39. DNS 196,7
51. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł Polska 108,7 42. 85,8 44. NQ 194,5
52. Baer, MoritzMoritz Baer Niemcy 105,5 44. 88,2 38. DNS 193,7
53. Aigner, ClemensClemens Aigner Austria DNS 98,1 35. 94,5 41. 192,6
54. Insam, AlexAlex Insam Włochy NQ 101,2 31. NQ 87,0 47. 188,2
55. Bickner, KevinKevin Bickner Stany Zjednoczone NQ 90,6 37. 95,0 39. DSQ 185,6
56. Leitner, ClemensClemens Leitner Austria DNS 88,0 48. 93,6 42. 181,6
57. Schuler, AndreasAndreas Schuler Szwajcaria NQ 87,6 39. 81,9 49. NQ 169,5
58. Hamann, MartinMartin Hamann Niemcy 91,1 49. 77,8 50. DNS 168,9
59. Alamommo, AndreasAndreas Alamommo Finlandia DNS 89,8 46. 75,2 49. 165,0
60. Learoyd, JonathanJonathan Learoyd Francja 111,7 38. NQ DNS 111,7
61. Kot, MaciejMaciej Kot Polska NQ 95,0 40. 95,0
62. Justin, RokRok Justin Słowenia DNS 94,0 40. DNS 94,0
63. Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy 93,6 46. NQ NQ 93,6
64. Hofer, ThomasThomas Hofer Austria NQ 90,2 44. 90,2
65. Tkaczenko, SiergiejSiergiej Tkaczenko Kazachstan NQ NQ 88,7 47. NQ 88,7
66. Trofimow, RomanRoman Trofimow Rosja NQ 82,0 48. NQ 82,0
Źródło:[14].

Klasyfikacje po zakończeniu turnieju[edytuj | edytuj kod]

Dzięki zdobyciu kompletu punktów w 67. Turnieju Czterech Skoczni Ryōyū Kobayashi umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej (956 punktów). Na pozostałych miejscach na podium nie doszło do zmian: Piotr Żyła traci do Japończyka 427 punktów, natomiast Kamil Stoch ma stratę 452 punktów. Liczba zawodników sklasyfikowanych zwiększyła się z 58 do 63.

Po zakończeniu turnieju na czele klasyfikacji Pucharu Narodów doszło do zmiany lidera, a została nim reprezentacja Niemiec, a ich przewaga nad dotychczas będącymi na pierwszym miejscu w zestawieniu reprezentantami Polski wynosi 11 punktów. Na trzecim miejscu pozostała reprezentacja Japonii ze stratą 511 punktów.

Poniższe tabele przedstawiają klasyfikację Pucharu Świata i Pucharu Narodów w sezonie 2018/2019 po przeprowadzeniu 11 konkursów indywidualnych (siedmiu przed Turniejem Czterech Skoczni i tych przeprowadzonych w jego ramach) oraz jednego drużynowego[15][16].

Składy reprezentacji[edytuj | edytuj kod]

Poniższa tabela zawiera składy reprezentacji, które potwierdziły udział w 67. Turnieju Czterech Skoczni. W nawiasie obok nazwy kraju podana została liczba zawodników z poszczególnych państw, którzy przynajmniej raz zostali zgłoszeni do serii kwalifikacyjnej. W tabeli przedstawiono także wyniki zajmowane przez zawodników we wszystkich czterech konkursach oraz wyniki .

Zawodnik Data urodzenia Miejsce w 66. TCS[17] Starty w 67. TCS Źródło
Oberstdorf Garmisch-
Partenkirchen
Innsbruck Bischofshofen
 Austria[18][19] (11)
Clemens Aigner 2 lutego 1993 33. 35. 41. [20]
Philipp Aschenwald 1995-11-1212 listopada 1995 35. 42. 23. 35. [21]
Manuel Fettner 1985-06-1717 czerwca 1985 31. 48. 28. 16. 24. [22]
David Haagen 2002-04-066 kwietnia 2002 q q [23]
Michael Hayböck 1991-03-055 marca 1991 14. 27. 45. 21. 14. [24]
Thomas Hofer 1996-01-2828 stycznia 1996 q 44. [25]
Jan Hörl 1998-10-1616 października 1998 29. 33. [26]
Daniel Huber 1993-01-022 stycznia 1993 10. 15. 14. 11. [27]
Andreas Kofler 1984-05-1717 maja 1984 q q [28]
Stefan Kraft 1993-05-1313 maja 1993 20. 3. 49. 2. 3. [29]
Clemens Leitner 1998-11-077 listopada 1998 48. 48. 42. [30]
Markus Schiffner 1992-06-055 czerwca 1992 56. 30. 47. q q [31]
 Bułgaria[18] (1)
Władimir Zografski 1993-07-1414 lipca 1993 60. 23. 25. 27. 28. [32]
 Czechy[18] (4)
Lukáš Hlava 1984-09-1010 września 1984 46. q q q [33]
Roman Koudelka 1989-07-099 lipca 1989 42. 11. 4. 9. 6. [34]
Čestmír Kožíšek 1991-11-099 listopada 1991 35. q q 38. 30. [35]
Viktor Polášek 1997-07-1818 lipca 1997 28. q 44. 46. [36]
 Estonia[18] (1)
Martti Nõmme 1993-08-077 sierpnia 1993 dns q q dns [37]
 Finlandia[38] (3)
Antti Aalto 1995-04-022 kwietnia 1995 57. 22. 36. 41. 20. [39]
Andreas Alamommo 23 grudnia 1998 46. 49. [40]
Jarkko Määttä 1994-12-2828 grudnia 1994 63. q q [41]
Eetu Nousiainen 1997-04-2929 kwietnia 1997 q q q q [42]
 Francja[18] (1)
Jonathan Learoyd 2000-11-033 listopada 2000 44. 38. q [43]
 Japonia[38] (6)
Daiki Itō 1985-12-2727 grudnia 1985 31. 12. 15. 22. [44]
Noriaki Kasai 1972-06-066 czerwca 1972 40. q 32. 32. 32. [45]
Junshirō Kobayashi 1991-06-1111 czerwca 1991 4. 50. 5. 26. 29. [46]
Ryōyū Kobayashi 1996-11-088 listopada 1996 22. 1. 1. 1. 1. [47]
Naoki Nakamura 1996-09-1919 września 1996 29. 26. 31. 34. [48]
Yukiya Satō 1995-06-1919 czerwca 1995 15. 17. 6. 23. [49]
 Kanada[18] (1)
Mackenzie Boyd-Clowes 1991-07-1313 lipca 1991 47. 31. q q 38. [50]
 Kazachstan[18] (2)
Sabirżan Muminow 1994-04-1616 kwietnia 1994 q q q q [51]
Siergiej Tkaczenko 1999-06-088 czerwca 1999 q q 47. q [52]
 Niemcy[53] (13)
Moritz Baer 1997-05-1616 maja 1997 44. 38. [54]
Markus Eisenbichler 1991-04-033 kwietnia 1991 7. 2. 2. 13. 5. [55]
Richard Freitag 1991-08-1414 sierpnia 1991 27. 16. 24. 8. 27. [56]
Severin Freund 1988-05-1111 maja 1988 36. 41. [57]
Karl Geiger 1993-02-1111 lutego 1993 11. 12. 19. 24. 10. [58]
Martin Hamann 1997-04-1010 kwietnia 1997 49. 50. [59]
Felix Hoffmann 1997-10-1414 października 1997 41. 39. [60]
Stephan Leyhe 1992-01-055 stycznia 1992 12. 13. 7. 4. 4. [61]
Justin Lisso 1999-12-1212 grudnia 1999 q q [62]
Pius Paschke 1990-05-2020 maja 1990 39. 21. 35. [63]
Constantin Schmid 1999-11-2727 listopada 1999 18. 24. 29. 33. 19. [64]
David Siegel 1996-08-2828 sierpnia 1996 41. 17. 17. 28. 48. [65]
Andreas Wellinger 1995-08-2828 sierpnia 1995 2. 39. 32. 20. 15. [66]
 Norwegia[67] (7)
Anders Fannemel 1991-05-1313 maja 1991 3. 33. 14. 25. 31. [68]
Johann André Forfang 1995-07-044 lipca 1995 9. 25. 22. 21. 17. [69]
Halvor Egner Granerud 1996-05-2929 maja 1996 24. q 9. dsq 7. [70]
Robert Johansson 1990-03-2323 marca 1990 5. 7. 19. 11. 9. [71]
Robin Pedersen 1996-08-3131 sierpnia 1996 34. 30. dsq 18. [72]
Andreas Stjernen 1988-07-3030 lipca 1988 19. 4. 10. 3. 25. [73]
Daniel-André Tande 1994-01-2929 stycznia 1994 8. 44. 34. 43. 36. [74]
 Polska[75] (7)
Stefan Hula 1986-09-2929 września 1986 12. 43. 43. 30. 36. [76]
Maciej Kot 1991-06-099 czerwca 1991 23. q q q 40. [77]
Dawid Kubacki 1990-03-1212 marca 1990 6. 5. 3. 18. 2. [78]
Kamil Stoch 1987-05-2525 maja 1987 1. 8. 6. 5. 12. [79]
Jakub Wolny 1995-05-1515 maja 1995 38. 26. 13. 34. 45. [80]
Aleksander Zniszczoł 1994-03-088 marca 1994 42. 44. q q [81]
Piotr Żyła 1987-01-1616 stycznia 1987 15. 6. 11. 42. 13. [82]
 Rosja[18] (4)
Jewgienij Klimow 1994-02-033 lutego 1994 43. 20. 16. 19. 26. [83]
Michaił Nazarow 1994-10-1414 października 1994 dsq q q q [84]
Maksim Siergiejew 1999-06-1616 czerwca 1999 q q dsq q [85]
Roman Trofimow 1989-11-1919 listopada 1989 q 48. q q [86]
 Słowenia[19][87] (9)
Jernej Damjan 1983-05-2828 maja 1983 10. 47. 46. 45. 50. [88]
Nejc Dežman 1992-12-077 grudnia 1992 53. q [89]
Rok Justin 1993-04-066 kwietnia 1993 40. [90]
Anže Lanišek 1996-04-2020 kwietnia 1996 12. 39. [91]
Bor Pavlovčič 1998-06-2727 czerwca 1998 40. q 36. q [92]
Domen Prevc 1999-06-044 czerwca 1999 37. q q [93]
Peter Prevc 1992-09-2020 września 1992 21. 18. q [94]
Anže Semenič 1993-08-011 sierpnia 1993 34. 36. 27. 37. 21. [95]
Timi Zajc 2000-04-2626 kwietnia 2000 16. 9. 8. 10. 43. [96]
 Stany Zjednoczone[18][97] (2)
Kevin Bickner 1996-09-2929 września 1996 51. q 37. 39. dsq [98]
Casey Larson 1998-12-1616 grudnia 1998 q dsq [99]
 Szwajcaria[18] (4)
Simon Ammann 1981-06-2525 czerwca 1981 29. 14. 21. 17. 16. [100]
Sandro Hauswirth 2000-08-2929 sierpnia 2000 q q [101]
Killian Peier 1995-03-2828 marca 1995 32. 19. 23. 7. 8. [102]
Andreas Schuler 1995-12-3030 grudnia 1995 q 39. 49. q [103]
 Włochy[18] (1)
Alex Insam 1997-12-1919 grudnia 1997 46. q 31. q 47. [104]

Legenda:

DSQ – zawodnik zdyskwalifikowany w konkursie;
dsq – zawodnik zdyskwalifikowany w kwalifikacjach;
dns – zawodnik nie wystartował w kwalifikacjach;
q – zawodnik nie zakwalifikował się do konkursu głównego;
– – zawodnik nie został zgłoszony do kwalifikacji, bądź nie został sklasyfikowany albo nie wystartował w poprzedniej edycji.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
  2. a b Suma liczby konkursów drużynowych z udziałem danej reprezentacji oraz zawodów indywidualnych (głównych), w których wystąpił co najmniej jeden przedstawiciel danego państwa.
  3. Kwalifikacje przełożone z powodu złych warunków atmosferycznych

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Andrzej Mysiak: TCS Bischofshofen: Dzisiejsze skoki odwołane, jutro kwalifikacje i konkurs bez KO (pol.). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2019-01-05].
  2. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2018/2019 po konkursie w Engelbergu (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  3. Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów 2018/2019 po konkursie w Engelbergu (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  4. Fisskijumping.com – Encyklopedia – System KO (pol.). berkutschi.com. [dostęp 2017-01-18].
  5. Wyniki kwalifikacji w Oberstdorfie (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-29].
  6. Wyniki konkursu w Oberstdorfie (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-30].
  7. Wyniki kwalifikacji w Garmisch-Partenkirchen (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-31].
  8. Wyniki konkursu w Garmisch-Partenkirchen (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-01].
  9. Wyniki kwalifikacji w Innsbrucku (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  10. Wyniki konkursu w Innsbrucku (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-04].
  11. Belka obniżona na prośbę trenera.
  12. Wyniki kwalifikacji w Bischofshofen (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  13. Wyniki konkursu w Bischofshofen (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-06].
  14. VIERSCHANZENTOURNEE STANDINGS (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-06].
  15. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2018/2019 po konkursie w Bischofshofen (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-06].
  16. Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów 2018/2019 po konkursie w Bischofshofen (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2018-01-06].
  17. FIS Ski Jumping World Cup presented by Viessmann – 2017/2018 – Vierschanzentournee Standing. fis-ski.com, 2018-01-06. [dostęp 2018-12-22].
  18. a b c d e f g h i j k Start List Training & Qualification (ang.). fis-ski.com, 2018-12-28. [dostęp 2018-12-28].
  19. a b Start List Training & Qualification (ang.). fis-ski.com, 2019-01-02. [dostęp 2019-01-02].
  20. AIGNER Clemens - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-04].
  21. ASCHENWALD PHILIPP - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  22. FETTNER Manuel - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  23. HAAGEN David - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-06].
  24. HAYBOECK Michael - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  25. HOFER Thomas - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  26. HOERL Jan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  27. HUBER Daniel - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  28. KOFLER Andreas - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  29. KRAFT Stefan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  30. LEITNER Clemens – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  31. SCHIFFNER Markus - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  32. ZOGRAFSKI Vladimir - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  33. HLAVA Lukas - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  34. KOUDELKA Roman - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  35. KOZISEK Cestmir - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  36. POLASEK Viktor - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  37. NOMME Martti - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  38. a b Adam Bucholz: Składy Japonii i Finlandii na 67. Turniej Czterech Skoczni (pol.). skijumping.pl, 2018-12-18. [dostęp 2018-12-22].
  39. AALTO Antti - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  40. ALAMOMMO Andreas - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-03].
  41. MAATTA Jarkko - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  42. NOUSIAINEN Eetu - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  43. LEAROYD Jonathan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  44. ITO Daiki - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  45. KASAI Noriaki - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  46. KOBAYASHI Junshiro - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  47. KOBAYASHI Ryoyu - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  48. NAKAMURA Naoki - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  49. SATO Yukiya - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  50. BOYD-CLOWES Mackenzie - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  51. MUMINOV Sabirzhan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  52. TKACHENKO Sergey - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  53. Adam Bucholz: Trzynastu Niemców na inaugurację 67. Turnieju Czterech Skoczni (pol.). skijumping.pl, 2018-12-27. [dostęp 2018-12-27].
  54. BAER Moritz – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  55. EISENBICHLER Markus – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  56. FREITAG Richard – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  57. FREUND Severin – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  58. GEIGER Karl – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  59. HAMANN Martin – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  60. HOFFMANN Felix – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  61. LEYHE Stephan – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  62. LISSO Justin – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  63. PASCHKE Pius – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  64. SCHMID Constantin – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  65. SIEGEL David – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  66. WELLINGER Andreas – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  67. Dominik Formela: Granerud jedzie na TCS, Stoeckl celuje w wielkie turnieje (pol.). skijumping.pl, 2018-12-20. [dostęp 2018-12-22].
  68. FANNEMEL Anders - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  69. FORFANG Johann Andre - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  70. GRANERUD Halvor Egner - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  71. JOHANSSON Robert - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  72. PEDERSEN Robin - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  73. STJERNEN Andreas - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  74. TANDE Daniel Andre - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  75. Adam Bucholz: Znamy kadrę Polski na 67. Turniej Czterech Skoczni! (pol.). skijumping.pl, 2018-12-21. [dostęp 2018-12-22].
  76. HULA Stefan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  77. KOT Maciej - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  78. KUBACKI Dawid - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  79. STOCH Kamil - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  80. WOLNY Jakub - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  81. ZNISZCZOL Aleksander - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  82. ZYLA PIOTR - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  83. KLIMOV Evgeniy - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  84. NAZAROV Mikhail - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  85. SERGEEV Maksim - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  86. TROFIMOV Roman Sergeevich - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  87. Dominik Formela: Mistrzostwa Słowenii bez P. Prevca, złoto Zajca, kontuzja Klinec (pol.). skijumping.pl, 2018-12-23. [dostęp 2018-12-23].
  88. DAMJAN Jernej - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-23].
  89. DEZMAN Nejc - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-05].
  90. JUSTIN Rok - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  91. LANISEK Anze - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  92. PAVLOVCIC Bor - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-23].
  93. PREVC Domen - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-23].
  94. PREVC Peter - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-23].
  95. SEMENIC Anze - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-23].
  96. ZAJC Timi - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-23].
  97. Start List Training & Qualification (ang.). fis-ski.com, 2018-12-30. [dostęp 2018-12-31].
  98. BICKNER Kevin - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  99. LARSON Casey - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-30].
  100. AMMANN Simon - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  101. HAUSWIRTH Sandro - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  102. PEIER Killian - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  103. SCHULER Andreas - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  104. INSAM Alex - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]



This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.

Destek