68. Turniej Czterech Skoczni

Wikipedia open wikipedia design.

68. Turniej Czterech Skoczni
2018/2019 2020/2021
Data 29 grudnia 2019 –
6 stycznia 2020
Miejsce rozpoczęcia Niemcy Oberstdorf
Miejsce zakończenia Austria Bischofshofen
Organizator Oberstdorf
Ga-Pa
Innsbruck
Bischofshofen
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
I miejsce Polska Dawid Kubacki
II miejsce Norwegia Marius Lindvik
III miejsce Niemcy Karl Geiger
Strona internetowa

68. Turniej Czterech Skoczni (niem. 68. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni, która rozgrywana jest w sezonie 2019/2020 na skoczniach w Niemczech i Austrii w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Turniej rozpoczął się 28 grudnia 2019 roku kwalifikacjami do pierwszego konkursu indywidualnego, który rozegrany został dzień później w Oberstdorfie. 1 stycznia odbył się konkurs w Garmisch-Partenkirchen. 4 oraz 6 stycznia zawody przeniosły się do kolejno Innsbrucku i Bischofshofen, gdzie odbył się finał turnieju. Tytuł zdobył Dawid Kubacki.

Zwyczajowo rywalizacja w pierwszej serii konkursów wchodzących w skład turnieju toczyła się zgodnie z systemem KO, a w drugiej serii tak jak podczas innych zawodów Pucharu Świata.

Skocznie[edytuj | edytuj kod]

Konkursy Turnieju Czterech Skoczni zostały rozegrane – jak co roku – na czterech położonych niedaleko siebie (ale w dwóch krajach) obiektach: dwóch w Niemczech, tj. w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, oraz na dwóch w Austrii, tj. w Innsbrucku i Bischofshofen. Wszystkie cztery obiekty to duże skocznie – punkt konstrukcyjny skoczni w Oberstdorfie i Innsbrucku usytuowany jest na 120. metrze, a obiektów w Bischofshofen i Garmisch-Partenkirchen – na 125. metrze.

W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni 2019/2020 lub ustanowione bądź wyrównane w trakcie jego trwania (wyróżnione wytłuszczeniem).

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Schattenberg20061230.jpg Schattenbergschanze Niemcy Oberstdorf K-120 HS-137 143,5 m Norwegia Sigurd Pettersen 29.12.2003
Olympiaschanze Garmisch-Partenkirchen 2009-05-10.jpg Große Olympiaschanze Niemcy Garmisch
–Partenkirchen
K-125 HS-142 143,5 m Szwajcaria Simon Ammann 01.01.2010
Norwegia Marius Lindvik 01.01.2020
Bergisel-N.jpg Bergisel Austria Innsbruck K-120 HS-130 138,0 m Austria Michael Hayböck 04.01.2015
Paul-Ausserleitner-Schanze.JPG Paul-Ausserleitner-Schanze Austria Bischofshofen K-125 HS-142 145,0 m Polska Dawid Kubacki 06.01.2019

Przed turniejem[edytuj | edytuj kod]

Sponsorzy[edytuj | edytuj kod]

Głównym sponsorem 68. Turnieju Czterech Skoczni zostało przedsiębiorstwo 4F. Ponadto wśród sponsorów znalazły się przedsiębiorstwa Bauhaus, Veltins, Liqui Moly oraz Hörmann, a sponsorami ze strony Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zostały Audi i Viessmann.

Klasyfikacja Pucharu Świata i Pucharu Narodów przed rozpoczęciem turnieju[edytuj | edytuj kod]

Przed rozpoczęciem turnieju rozegrano siedem indywidualnych konkursów Pucharu Świata, w których najwięcej punktów zgromadził Ryōyū Kobayashi, zwyciężając w dwóch z nich (po jednym w Klingenthal i Engelbergu), wyprzedzając drugiego w zestawieniu Stefana Krafta o 71 punktów i o 93 Karla Geigera.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów po rozegraniu dziewięciu konkursów (siedmiu indywidualnych i dwóch drużynowych) największą liczbę punktów zgromadzili reprezentanci Austrii (1865), a za nimi sklasyfikowani byli Norwedzy (1492) i Polacy (1290).

Poniższe tabele przedstawiają klasyfikację Pucharu Świata i Pucharu Narodów 2019/2020 przed 68. Turniejem Czterech Skoczni – po przeprowadzeniu siedmiu konkursów indywidualnych i dwóch drużynowych[1][2].

Zasady[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak w przypadku wszystkich edycji od sezonu 1996/1997 Turniej Czterech Skoczni został rozegrany według systemu KO. Na podstawie miejsc uzyskanych w kwalifikacjach zawodnicy zostali dobierani w pary – zwycięzca kwalifikacji startował ze skoczkiem, który zajął w nich 50. miejsce, drugi zawodnik kwalifikacji z 49. zawodnikiem itd., aż do pary, w której znaleźli się zawodnicy z miejsc 26. i 25. Podczas konkursu awans do serii finałowej uzyskało bezpośrednio 25 zwycięzców par. Spośród przegranych zostało wyłonionych pięciu szczęśliwych przegranych (tzw. lucky losers) z najwyższymi w tej grupie notami. Podczas serii finałowej obowiązywały takie same zasady jak podczas indywidualnych zawodów Pucharu Świata[3].

Trzydziestu zawodników, którzy awansowali do serii finałowej, zdobyło punkty do klasyfikacji Pucharu Świata według identycznych zasad jak w pozostałych konkursach tej rangi. Wszyscy uczestnicy zawodów głównych uzyskali także punkty do klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, w której sumowano wyniki uzyskane we wszystkich seriach konkursowych.

Skoki oceniano w taki sam sposób jak podczas pozostałych zawodów Pucharu Świata. Za osiągnięcie odległości równej punktowi konstrukcyjnemu zawodnik otrzymywał 60 punktów; za każdy metr powyżej tej granicy uzyskał dodatkowo 1,8 punktu, natomiast za każdy metr poniżej odejmowano mu analogiczną liczbę punktów. Styl skoku i lądowania podlegało ocenie przez pięciu sędziów wybranych przez FIS, którzy mogli przyznać maksymalnie po 20 punktów. Dwie skrajne noty (najwyższa i najniższa) nie były wliczane do noty łącznej zawodnika. Ponadto wpływ na ocenę końcową skoczka miał przelicznik za prędkość i kierunek wiatru oraz za ewentualną zmianę długości najazdu. Jeżeli zawodnik skakał z niższej belki startowej, otrzymał dodatkowe punkty, jeżeli skakał z wyższej – punkty zostały mu odjęte. Dodatkowo jeżeli wiatr wiał z przodu skoczni, zawodnik stracił punkty, gdyż dzięki temu uzyskał lepsze noszenie na nartach, zaś jeżeli wiatr wiał z tyłu skoczni, zawodnik zyskiwał punkty.

Przeliczniki punktów za wiatr i belkę startową
Zawody Przelicznik za długość rozbiegu Przelicznik za wiatr przedni Przelicznik za wiatr tylny
Oberstdorf ± 7,56 pkt / m – 10,80 pkt / m/s + 13,07 pkt / m/s
Garmisch-Partenkirchen ± 7,67 pkt / m – 10,44 pkt / m/s + 12,64 pkt / m/s
Innsbruck ± 7,02 pkt / m – 9,90 pkt / m/s + 11,99 pkt / m/s
Bischofshofen ± 4,86 pkt / m – 10,80 pkt / m/s + 13,07 pkt / m/s

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Miejscowość Dzień Konkurencja Początek
(CET)
Liczba uczestników
Oberstdorf 28 grudnia Oficjalny trening 14:30
Kwalifikacje 16:30 71
29 grudnia Seria próbna 16:00
Konkurs indywidualny 17:30 50
30 grudnia Przerwa
Ga-Pa 31 grudnia Oficjalny trening 11:45
Kwalifikacje 14:00 73
1 stycznia Seria próbna 12:30
Konkurs indywidualny 14:00 50
2 stycznia Przerwa
Innsbruck 3 stycznia Oficjalny trening 11:45
Kwalifikacje 14:00 72
4 stycznia Seria próbna 12:30
Konkurs indywidualny 14:00 50
Bischofshofen 5 stycznia Oficjalny trening 15:00
Kwalifikacje 16:30 70[4]
6 stycznia Seria próbna 15:30
Konkurs indywidualny 17:15 50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Głównym dyrektorem zawodów w ramach 68. Turnieju Czterech Skoczni jest Walter Hofer, a jego asystentem – Borek Sedlák.

Zawody Delegat techniczny Asystent delegata technicznego Kierownik konkurencji Kontrola sprzętu
Oberstdorf Słowenia Gabrjel Gros Austria Stefan Wolf Niemcy Georg Späth Austria Sepp Gratzer
Garmisch-Partenkirchen Słowenia Sašo Komovec Włochy Sandro Sambugaro Niemcy Florian Cynis
Innsbruck Czechy Ivo Gréger Szwajcaria Hubert Mathis Austria Christian Kathol
Bischofshofen Niemcy Thomas Haßlberger Słowacja Ján Jelenský Austria Robert Krautgartner
Sędzia Kraj Stanowisko na wieży sędziowskiej
Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen
Joachim Lesser  Niemcy D
Thomas Kuglitsch  Austria A
Bruno Grand-Chavin  Francja B D
Hideki Akimoto  Japonia E A
Borut Markošek  Słowenia C C
Rüdiger Münch  Niemcy B
Klaus Dobrezberger  Austria E
Christian Begutter  Austria B
Peter Knoll  Niemcy D
Martino De Crignis  Włochy E B
Nikolai Sebergsen  Norwegia C E
Reed Zuehlke  Stany Zjednoczone A D
Wolfgang Perktold  Austria A
Thomas Scherm  Niemcy C

Podsumowanie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość HS Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Lider po konkursie
1. 29 grudnia 2019 Niemcy Oberstdorf HS137 nocny Japonia Ryōyū Kobayashi Niemcy Karl Geiger Polska Dawid Kubacki Japonia Ryōyū Kobayashi
2. 1 stycznia 2020 Niemcy Garmisch-Partenkirchen HS142 Norwegia Marius Lindvik Niemcy Karl Geiger Polska Dawid Kubacki Japonia Ryōyū Kobayashi
3. 4 stycznia 2020 Austria Innsbruck HS130 Norwegia Marius Lindvik Polska Dawid Kubacki Norwegia Daniel-André Tande Polska Dawid Kubacki
4. 6 stycznia 2020 Austria Bischofshofen HS142 nocny Polska Dawid Kubacki Niemcy Karl Geiger Norwegia Marius Lindvik Polska Dawid Kubacki
68. Turniej Czterech Skoczni – klasyfikacja końcowa Polska Dawid Kubacki Norwegia Marius Lindvik Niemcy Karl Geiger

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Oberstdorf[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. 70 Stefan Kraft  Austria 136,0 m 55,5 12 -0,03 152,2 Q
2. 46 Junshirō Kobayashi  Japonia 136,5 m 54,0 10 0,84 149,6 Q
3. 51 Stephan Leyhe  Niemcy 133,5 m 54,5 10 0,55 147,9 Q
4. 71 Ryōyū Kobayashi  Japonia 133,5 m 54,5 12 -0,10 147,6 Q
5. 41 Markus Eisenbichler  Niemcy 134,0 m 51,5 10 0,48 146,5 Q
6. 69 Karl Geiger  Niemcy 132,0 m 54,5 12 -0,11 145,0 Q
7. 63 Marius Lindvik  Norwegia 130,0 m 54,0 12 -0,37 144,3 Q
8. 48 Domen Prevc  Słowenia 133,0 m 54,0 10 0,78 144,0 Q
9. 52 Piotr Żyła  Polska 131,0 m 52,5 10 0,35 143,5 Q
10. 66 Philipp Aschenwald  Austria 129,0 m 54,0 12 -0,28 141,4 Q
11. 49 Constantin Schmid  Niemcy 129,5 m 53,5 10 0,51 140,1 Q
12. 25 Roman Koudelka  Czechy 131,0 m 54,0 10 0,95 138,5 Q
13. 57 Dawid Kubacki  Polska 127,0 m 52,0 10 0,25 136,6 Q
14. 54 Pius Paschke  Niemcy 126,0 m 52,5 10 0,27 135,4 Q
15. 44 Simon Ammann  Szwajcaria 130,5 m 48,5 10 0,57 135,2 Q
16. 62 Yukiya Satō  Japonia 128,0 m 52,5 12 0,01 134,3 Q
17. 5 Martin Hamann  Niemcy 131,0 m 52,5 14 -0,06 133,1 Q
18. 28 Antti Aalto  Finlandia 129,5 m 52,5 10 1,08 132,9 Q
19. 58 Johann André Forfang  Norwegia 125,0 m 51,0 10 0,24 132,4 Q
20. 50 Daiki Itō  Japonia 125,0 m 52,0 10 0,38 131,9 Q
21. 37 Jakub Wolny  Polska 135,0 m 48,5 10 1,75 131,6 Q
22. 68 Kamil Stoch  Polska 126,0 m 52,0 12 0,02 130,1 Q
23. 40 Maciej Kot  Polska 127,5 m 52,0 10 0,97 130,0 Q
24. 47 Robin Pedersen  Norwegia 127,0 m 51,0 10 0,82 129,7 Q
25. 53 Timi Zajc  Słowenia 122,5 m 51,5 10 0,16 129,3 Q
26. 35 Jewgienij Klimow  Rosja 125,5 m 52,5 10 1,05 126,1 Q
27. 61 Jan Hörl  Austria 123,0 m 54,0 12 -0,11 125,8 Q
22 Viktor Polášek  Czechy 130,0 m 53,0 12 1,18 Q
29. 33 Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 127,5 m 52,0 10 1,39 125,5 Q
30. 39 Stefan Hula  Polska 124,0 m 51,0 10 0,80 124,6 Q
31. 56 Robert Johansson  Norwegia 122,5 m 50,5 10 0,55 124,1 Q
32. 42 Naoki Nakamura  Japonia 122,0 m 50,5 10 0,58 122,8 Q
33. 4 Luca Roth  Niemcy 127,0 m 51,0 14 0,09 122,6 Q
34. 36 Moritz Baer  Niemcy 124,5 m 52,5 10 1,24 122,2 Q
35. 64 Anže Lanišek  Słowenia 119,0 m 50,5 12 -0,43 121,8 Q
27 Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 124,0 m 51,0 12 1,06 Q
37. 24 Dmitrij Wasiljew  Rosja 127,0 m 51,0 12 0,93 121,6 Q
38. 45 Michael Hayböck  Austria 123,0 m 51,0 10 0,93 121,4 Q
39. 29 Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 127,0 m 48,5 10 1,39 121,1 Q
40. 59 Killian Peier  Szwajcaria 119,0 m 50,0 12 -0,35 120,3 Q
41. 65 Peter Prevc  Słowenia 118,5 m 50,5 12 -0,32 119,5 Q
42. 16 Anders Håre  Norwegia 124,5 m 51,0 14 0,07 118,3 Q
43. 23 Władimir Zografski  Bułgaria 127,0 m 52,0 12 1,29 118,2 Q
44. 26 Dominik Peter  Szwajcaria 121,5 m 51,0 10 1,16 116,2 Q
45. 3 Philipp Raimund  Niemcy 122,5 m 50,5 14 0,06 114,4 Q
46. 67 Daniel-André Tande  Norwegia 116,0 m 50,0 12 -0,23 114,2 Q
47. 20 Sondre Ringen  Norwegia 124,5 m 51,5 14 0,56 113,6 Q
48. 19 Tilen Bartol  Słowenia 121,0 m 51,0 14 0,11 111,6 Q
49. 34 Taku Takeuchi  Japonia 130,0 m 32,0 10 1,51 108,7 Q
50. 55 Gregor Schlierenzauer  Austria 112,0 m 49,5 10 0,19 108,0 Q
51. 21 Roman Trofimow  Rosja 120,0 m 51,0 12 0,98 107,9 NQ
52. 32 Keiichi Satō  Japonia 117,0 m 50,0 10 1,13 107,4 NQ
53. 6 Mathis Contamine  Francja 118,5 m 49,5 14 0,11 105,6 NQ
54. 60 Daniel Huber  Austria 112,0 m 48,5 12 -0,30 105,5 NQ
55. 8 Filip Sakala  Czechy 119,0 m 50,0 14 0,31 104,9 NQ
56. 14 Čestmír Kožíšek  Czechy 117,5 m 49,5 14 0,02 104,8 NQ
57. 38 Rok Justin  Słowenia 112,0 m 49,0 10 0,64 102,7 NQ
58. 13 Sabirżan Muminow  Kazachstan 112,0 m 48,5 14 -0,61 102,1 NQ
59. 43 Richard Freitag  Niemcy 112,0 m 48,5 10 1,15 96,7 NQ
60. 11 Clemens Leitner  Austria 111,5 m 48,0 14 -0,09 93,9 NQ
61. 7 Jewhen Marusiak  Ukraina 112,5 m 48,0 14 0,28 91,5 NQ
2 Kilian Märkl  Niemcy 108,0 m 48,0 14 -0,39 NQ
63. 9 Eetu Nousiainen  Finlandia 107,5 m 47,5 14 0,09 84,0 NQ
64. 1 Felix Hoffmann  Niemcy 102,0 m 48,0 14 -0,48 81,9 NQ
65. 12 Jonathan Learoyd  Francja 104,0 m 46,5 14 -0,20 80,3 NQ
66. 15 Artti Aigro  Estonia 105,5 m 46,0 14 0,07 79,1 NQ
67. 30 Niko Kytösaho  Finlandia 104,0 m 45,0 10 1,20 78,2 NQ
68. 18 Witalij Kaliniczenko  Ukraina 107,0 m 43,0 14 0,23 77,1 NQ
69. 17 Casey Larson  Stany Zjednoczone 103,0 m 46,0 14 0,10 74,3 NQ
70. 10 Matthew Soukup  Kanada 101,0 m 46,5 14 -0,10 73,6 NQ
31 Gregor Deschwanden  Szwajcaria DSQ

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Rosja Jewgienij Klimow vs Słowenia Timi Zajc
2 Austria Jan Hörl vs Norwegia Robin Pedersen
3 Czechy Viktor Polášek vs Polska Maciej Kot
4 Kanada Mackenzie Boyd-Clowes vs Polska Kamil Stoch
5 Polska Stefan Hula vs Polska Jakub Wolny
6 Norwegia Robert Johansson vs Japonia Daiki Itō
7 Japonia Naoki Nakamura vs Norwegia Johann André Forfang
8 Niemcy Luca Roth vs Finlandia Antti Aalto
9 Niemcy Moritz Baer vs Niemcy Martin Hamann
10 Słowenia Anže Lanišek vs Japonia Yukiya Satō
11 Kazachstan Siergiej Tkaczenko vs Szwajcaria Simon Ammann
12 Rosja Dmitrij Wasiljew vs Niemcy Pius Paschke
13 Austria Michael Hayböck vs Polska Dawid Kubacki
14 Stany Zjednoczone Kevin Bickner vs Czechy Roman Koudelka
15 Szwajcaria Killian Peier vs Niemcy Constantin Schmid
16 Słowenia Peter Prevc vs Austria Philipp Aschenwald
17 Norwegia Anders Håre vs Polska Piotr Żyła
18 Bułgaria Władimir Zografski vs Słowenia Domen Prevc
19 Szwajcaria Dominik Peter vs Norwegia Marius Lindvik
20 Niemcy Philipp Raimund vs Niemcy Karl Geiger
21 Norwegia Daniel-André Tande vs Niemcy Markus Eisenbichler
22 Norwegia Sondre Ringen vs Japonia Ryōyū Kobayashi
23 Słowenia Tilen Bartol vs Niemcy Stephan Leyhe
24 Japonia Taku Takeuchi vs Japonia Junshirō Kobayashi
25 Austria Gregor Schlierenzauer vs Austria Stefan Kraft

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Pozycja NP BIB Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg 22 4 Ryōyū Kobayashi  Japonia 138,0 m 12 -0,35 134,0 m 11 -0,15 305,1
Silver medal icon.svg 20 6 Karl Geiger  Niemcy 135,0 m 12 -0,06 134,0 m 11 -0,04 295,9
Bronze medal icon.svg 13 13 Dawid Kubacki  Polska 132,0 m 13 -0,51 133,0 m 11 -0,34 294,7
4. 25 1 Stefan Kraft  Austria 131,0 m 12 -0,50 132,0 m 11 -0,45 291,2
5. 17 9 Piotr Żyła  Polska 132,0 m 13 -0,36 129,0 m 11 -0,18 281,5
6. 16 10 Philipp Aschenwald  Austria 132,5 m 13 -0,31 129,5 m 11 -0,08 280,3
7. 10 16 Yukiya Satō  Japonia 129,5 m 13 -0,28 132,0 m 12 -0,41 280,1
8. 6 31 Robert Johansson  Norwegia 134,0 m 13 0,05 130,5 m 11 -0,01 279,8
9. 18 8 Domen Prevc  Słowenia 129,5 m 13 -0,39 134,0 m 12 0,16 279,5
10. 19 7 Marius Lindvik  Norwegia 139,0 m 13 -0,03 124,5 m 11 -0,55 278,5
11. 21 5 Markus Eisenbichler  Niemcy 134,0 m 12 -0,21 123,5 m 11 -0,63 277,8
12. 12 14 Pius Paschke  Niemcy 132,5 m 13 -0,09 132,5 m 12 0,19 277,4
13. 23 3 Stephan Leyhe  Niemcy 124,0 m 12 -0,56 133,0 m 12 -0,24 276,6
14. 13* 38 Michael Hayböck  Austria 129,5 m 13 -0,28 127,5 m 12 -0,51 272,8
15. 7 19 Johann André Forfang  Norwegia 136,0 m 13 0,03 122,0 m 11 -0,48 272,5
16. 11 15 Simon Ammann  Szwajcaria 132,0 m 13 -0,08 128,0 m 12 -0,13 270,0
17. 10* 35 Anže Lanišek  Słowenia 125,0 m 13 -0,45 134,0 m 13 -0,07 269,5
18. 6* 20 Daiki Itō  Japonia 132,0 m 13 0,21 127,0 m 12 -0,35 267,3
19. 4 22 Kamil Stoch  Polska 124,5 m 13 -0,76 130,5 m 12 -0,10 267,0
20. 15 11 Constantin Schmid  Niemcy 127,0 m 13 -0,40 126,0 m 12 -0,52 266,2
21. 16* 41 Peter Prevc  Słowenia 127,0 m 13 -0,50 135,0 m 13 0,03 265,3
22. 1 26 Jewgienij Klimow  Rosja 122,5 m 13 -0,75 131,0 m 13 -0,45 265,0
23. 24 2 Junshirō Kobayashi  Japonia 128,5 m 12 -0,18 125,5 m 12 -0,18 264,1
24. 1* 25 Timi Zajc  Słowenia 123,0 m 13 -0,60 129,0 m 13 -0,66 262,0
25. 2 27 Jan Hörl  Austria 123,0 m 13 -0,45 126,5 m 13 -0,48 253,3
26. 14 12 Roman Koudelka  Czechy 125,5 m 13 -0,45 122,0 m 13 -0,33 247,7
27. 8 33 Luca Roth  Niemcy 124,0 m 13 -0,33 119,5 m 13 -0,56 242,4
28. 3 23 Maciej Kot  Polska 124,5 m 13 -0,17 117,5 m 13 -0,61 235,8
29. 9 34 Moritz Baer  Niemcy 121,5 m 13 -0,34 118,5 m 13 -0,19 229,4
30. 5 30 Stefan Hula  Polska 113,5 m 13 -0,33 124,5 m 13 -0,01 220,8
31. 7 32 Naoki Nakamura  Japonia 128,0 m 13 0,20 NQ 124,2
25 50 Gregor Schlierenzauer  Austria 121,5 m 12 -0,40 NQ
33. 15 40 Killian Peier  Szwajcaria 123,5 m 13 -0,48 NQ 123,6
34. 20 45 Philipp Raimund  Niemcy 124,5 m 12 0,08 NQ 123,5
35. 11 36 Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 122,5 m 13 -0,45 NQ 121,4
36. 17 42 Anders Håre  Norwegia 122,0 m 13 -0,23 NQ 117,6
37. 8 18 Antti Aalto  Finlandia 119,0 m 13 -0,44 NQ 115,4
38. 9 17 Martin Hamann  Niemcy 118,5 m 13 -0,43 NQ 113,9
39. 4 29 Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 119,0 m 13 -0,39 NQ 113,3
40. 22 47 Sondre Ringen  Norwegia 115,0 m 12 -0,41 NQ 110,7
41. 24 49 Taku Takeuchi  Japonia 114,0 m 12 -0,40 NQ 107,7
42. 14 39 Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 114,0 m 13 -0,50 NQ 105,7
43. 21 46 Daniel-André Tande  Norwegia 112,5 m 12 -0,31 NQ 103,4
44. 2 24 Robin Pedersen  Norwegia 113,0 m 13 -0,38 NQ 100,4
45. 19 44 Dominik Peter  Szwajcaria 113,0 m 13 -0,22 NQ 98,8
46. 3 28 Viktor Polášek  Czechy 113,0 m 13 -0,09 NQ 98,1
47. 12 37 Dmitrij Wasiljew  Rosja 112,0 m 13 0,05 NQ 93,6
48. 18 43 Władimir Zografski  Bułgaria 110,0 m 13 -0,42 NQ 92,5
49. 23 48 Tilen Bartol  Słowenia 106,0 m 12 -0,71 NQ 92,4
5 21 Jakub Wolny  Polska DSQ

* – szczęśliwi przegrani z I serii

Garmisch-Partenkirchen[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. 72 Karl Geiger  Niemcy 139,0 m 56,5 14 -0,08 142,7 Q
2. 70 Philipp Aschenwald  Austria 140,0 m 55,5 14 -0,01 142,6 Q
3. 73 Ryōyū Kobayashi  Japonia 138,0 m 56,0 14 -0,12 140,9 Q
67 Peter Prevc  Słowenia 138,0 m 55,5 14 -0,16 Q
5. 46 Markus Eisenbichler  Niemcy 137,5 m 54,5 14 -0,24 140,0 Q
6. 65 Yukiya Satō  Japonia 138,0 m 54,5 14 0,02 137,7 Q
7. 71 Stefan Kraft  Austria 137,0 m 55,0 14 -0,06 137,4 Q
51 Daiki Itō  Japonia 136,0 m 55,5 14 -0,17 Q
9. 60 Johann André Forfang  Norwegia 137,0 m 55,5 14 0,00 137,1 Q
10. 63 Dawid Kubacki  Polska 135,5 m 54,5 14 -0,25 136,6 Q
11. 69 Kamil Stoch  Polska 136,0 m 56,0 14 0,02 135,6 Q
12. 54 Stephan Leyhe  Niemcy 130,5 m 54,0 14 -0,87 134,9 Q
13. 50 Constantin Schmid  Niemcy 134,5 m 55,0 14 -0,14 133,9 Q
14. 58 Killian Peier  Szwajcaria 134,0 m 54,5 14 -0,24 133,7 Q
15. 52 Domen Prevc  Słowenia 133,5 m 55,0 14 -0,21 133,0 Q
16. 57 Piotr Żyła  Polska 132,0 m 53,0 14 -0,42 130,9 Q
17. 49 Michael Hayböck  Austria 135,0 m 53,5 14 0,06 130,9 Q
18. 68 Daniel-André Tande  Norwegia 134,5 m 54,0 14 0,04 130,7 Q
19. 59 Daniel Huber  Austria 133,5 m 55,0 14 0,02 130,1 Q
20. 53 Timi Zajc  Słowenia 130,0 m 54,0 14 -0,52 129,6 Q
21. 62 Robert Johansson  Norwegia 132,0 m 54,0 14 -0,15 128,5 Q
22. 61 Jan Hörl  Austria 132,5 m 53,0 14 -0,15 128,4 Q
23. 66 Anže Lanišek  Słowenia 131,0 m 54,0 14 -0,21 127,5 Q
24. 45 Junshirō Kobayashi  Japonia 130,5 m 53,5 14 -0,31 127,3 Q
25. 32 Roman Koudelka  Czechy 128,0 m 52,5 14 -0,41 123,1 Q
26. 56 Pius Paschke  Niemcy 127,0 m 51,5 14 -0,55 122,0 Q
27. 35 Keiichi Satō  Japonia 128,0 m 52,5 14 -0,21 120,6 Q
28. 41 Jewgienij Klimow  Rosja 127,0 m 51,0 14 -0,44 120,2 Q
4 Philipp Raimund  Niemcy 131,0 m 46,0 14 -0,27 Q
30. 43 Maciej Kot  Polska 126,5 m 51,5 14 -0,41 119,4 Q
31. 44 Naoki Nakamura  Japonia 127,0 m 52,0 14 -0,20 118,1 Q
32. 47 Simon Ammann  Szwajcaria 128,5 m 49,5 14 -0,16 117,8 Q
42 Stefan Hula  Polska 124,0 m 52,5 14 -0,56 Q
34. 5 Martin Hamann  Niemcy 127,5 m 52,5 14 -0,03 117,4 Q
35. 64 Marius Lindvik  Norwegia 128,0 m 52,5 14 0,09 117,0 Q
36 Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 126,5 m 52,5 14 -0,14 Q
24 Luca Roth  Niemcy 128,5 m 53,0 14 0,22 Q
38. 48 Robin Pedersen  Norwegia 128,5 m 48,0 14 -0,08 115,3 Q
39. 25 Viktor Polášek  Czechy 128,5 m 51,5 14 0,30 114,7 Q
40. 40 Rok Justin  Słowenia 122,5 m 51,0 14 -0,50 112,8 Q
41. 31 Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 121,5 m 50,5 14 -0,63 112,2 Q
42. 16 Clemens Leitner  Austria 125,0 m 52,5 14 0,05 112,0 Q
43. 37 Taku Takeuchi  Japonia 122,0 m 51,5 14 -0,46 111,9 Q
44. 55 Gregor Schlierenzauer  Austria 119,5 m 50,5 14 -0,83 111,1 Q
45. 10 Anders Håre  Norwegia 123,0 m 51,0 14 -0,28 110,9 Q
46. 23 Sondre Ringen  Norwegia 123,0 m 50,5 14 -0,28 110,4 Q
47. 7 Federico Cecon  Włochy 123,0 m 50,5 14 -0,19 109,3 Q
48. 19 Filip Sakala  Czechy 120,0 m 49,0 14 -0,69 108,7 Q
49. 34 Gregor Deschwanden  Szwajcaria 122,0 m 50,5 14 -0,28 108,6 Q
50. 39 Moritz Baer  Niemcy 118,5 m 51,5 14 -0,57 107,0 Q
51. 26 Władimir Zografski  Bułgaria 123,5 m 51,0 14 0,19 106,3 NQ
52. 28 Dominik Peter  Szwajcaria 122,0 m 51,0 14 0,07 104,9 NQ
53. 11 Čestmír Kožíšek  Czechy 120,0 m 50,5 14 -0,24 104,5 NQ
54. 21 Tilen Bartol  Słowenia 116,0 m 50,0 14 -0,78 103,7 NQ
55. 3 Kilian Märkl  Niemcy 119,0 m 50,5 14 -0,17 101,8 NQ
56. 17 Alex Insam  Włochy 117,0 m 50,0 14 -0,36 100,1 NQ
57. 38 Jakub Wolny  Polska 114,5 m 50,5 14 -0,59 99,1 NQ
58. 22 Roman Trofimow  Rosja 116,0 m 49,5 14 -0,45 99,0 NQ
59. 29 Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 117,0 m 48,0 14 -0,34 97,9 NQ
60. 1 Adrian Sell  Niemcy 115,0 m 48,5 14 -0,43 95,9 NQ
61. 33 Niko Kytösaho  Finlandia 115,5 m 49,0 14 -0,26 95,2 NQ
62. 14 Mathis Contamine  Francja 116,0 m 50,0 14 -0,11 95,2 NQ
63. 30 Antti Aalto  Finlandia 111,5 m 48,5 14 -0,69 92,9 NQ
64. 18 Artti Aigro  Estonia 111,5 m 48,0 14 -0,58 91,0 NQ
65. 27 Dmitrij Wasiljew  Rosja 116,0 m 49,0 14 0,20 90,7 NQ
66. 6 Jewhen Marusiak  Ukraina 113,0 m 49,0 14 0,00 87,4 NQ
67. 20 Sabirżan Muminow  Kazachstan 108,0 m 48,0 14 -0,67 85,9 NQ
68. 2 Felix Hoffmann  Niemcy 109,0 m 49,0 14 -0,43 85,6 NQ
69. 9 Eetu Nousiainen  Finlandia 108,5 m 45,5 14 -0,45 81,5 NQ
70. 15 Witalij Kaliniczenko  Ukraina 111,0 m 47,0 14 0,11 80,7 NQ
71. 12 Jonathan Learoyd  Francja 109,5 m 44,0 14 -0,25 79,3 NQ
72. 8 Casey Larson  Stany Zjednoczone 102,0 m 46,5 14 -0,40 70,2 NQ
13 Matthew Soukup  Kanada DSQ

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Niemcy Pius Paschke vs Czechy Roman Koudelka
2 Japonia Keiichi Satō vs Japonia Junshirō Kobayashi
3 Rosja Jewgienij Klimow vs Słowenia Anže Lanišek
4 Niemcy Philipp Raimund vs Austria Jan Hörl
5 Polska Maciej Kot vs Norwegia Robert Johansson
6 Japonia Naoki Nakamura vs Słowenia Timi Zajc
7 Szwajcaria Simon Ammann vs Austria Daniel Huber
8 Polska Stefan Hula vs Norwegia Daniel-André Tande
9 Niemcy Martin Hamann vs Austria Michael Hayböck
10 Norwegia Marius Lindvik vs Polska Piotr Żyła
11 Kanada Mackenzie Boyd-Clowes vs Słowenia Domen Prevc
12 Niemcy Luca Roth vs Szwajcaria Killian Peier
13 Norwegia Robin Pedersen vs Niemcy Constantin Schmid
14 Czechy Viktor Polášek vs Niemcy Stephan Leyhe
15 Słowenia Rok Justin vs Polska Kamil Stoch
16 Stany Zjednoczone Kevin Bickner vs Polska Dawid Kubacki
17 Austria Clemens Leitner vs Norwegia Johann André Forfang
18 Japonia Taku Takeuchi vs Japonia Daiki Itō
19 Austria Gregor Schlierenzauer vs Austria Stefan Kraft
20 Norwegia Anders Håre vs Japonia Yukiya Satō
21 Norwegia Sondre Ringen vs Niemcy Markus Eisenbichler
22 Włochy Federico Cecon vs Słowenia Peter Prevc
23 Czechy Filip Sakala vs Japonia Ryōyū Kobayashi
24 Szwajcaria Gregor Deschwanden vs Austria Philipp Aschenwald
25 Niemcy Moritz Baer vs Niemcy Karl Geiger

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Pozycja NP BIB Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg 10 35 Marius Lindvik  Norwegia 143,5 m 13 -0,11 136,0 m 13 -0,54 289,8
Silver medal icon.svg 25 1 Karl Geiger  Niemcy 132,0 m 12 -0,66 141,5 m 13 0,04 285,0
Bronze medal icon.svg 16 10 Dawid Kubacki  Polska 137,0 m 12 -0,02 139,5 m 13 -0,21 284,0
4. 23 3 Ryōyū Kobayashi  Japonia 132,0 m 12 -0,54 141,0 m 13 0,04 282,1
5. 18 8 Daiki Itō  Japonia 131,0 m 12 -0,38 136,5 m 13 -0,22 273,4
6. 7 19 Daniel Huber  Austria 136,5 m 13 -0,03 134,0 m 13 -0,34 272,1
7. 13 13 Constantin Schmid  Niemcy 134,5 m 12 0,05 134,5 m 13 -0,28 271,5
8. 1 25 Roman Koudelka  Czechy 135,0 m 13 -0,13 133,0 m 13 -0,30 267,3
9. 17 9 Johann André Forfang  Norwegia 132,0 m 12 -0,24 135,0 m 13 -0,18 266,2
10. 21 5 Markus Eisenbichler  Niemcy 129,0 m 12 -0,48 134,5 m 13 -0,39 266,1
11. 12 14 Killian Peier  Szwajcaria 133,0 m 12 -0,04 132,5 m 13 -0,27 264,1
12. 22 4 Peter Prevc  Słowenia 129,0 m 12 -0,26 134,0 m 13 -0,44 263,6
13. 19 7 Stefan Kraft  Austria 129,0 m 12 -0,31 131,0 m 13 -0,49 262,4
14. 5 21 Robert Johansson  Norwegia 134,0 m 13 0,05 133,0 m 13 -0,29 262,3
15. 10* 16 Piotr Żyła  Polska 133,5 m 12 -0,03 133,0 m 13 -0,02 262,2
16. 14 12 Stephan Leyhe  Niemcy 131,0 m 12 -0,25 132,0 m 13 -0,25 261,6
17. 11 15 Domen Prevc  Słowenia 129,0 m 12 -0,19 133,0 m 13 -0,24 261,3
18. 6 20 Timi Zajc  Słowenia 132,0 m 13 -0,10 132,5 m 13 -0,34 260,7
19. 15 11 Kamil Stoch  Polska 126,5 m 12 -0,32 135,0 m 13 -0,04 257,5
20. 1* 26 Pius Paschke  Niemcy 131,5 m 13 -0,04 132,0 m 13 -0,20 256,3
21. 3 23 Anže Lanišek  Słowenia 128,0 m 13 -0,19 134,5 m 13 -0,14 255,2
22. 3* 28 Jewgienij Klimow  Rosja 128,5 m 13 -0,15 133,0 m 13 -0,18 251,9
23. 2 27 Keiichi Satō  Japonia 134,0 m 13 -0,12 128,0 m 13 -0,28 251,6
24. 7* 32 Simon Ammann  Szwajcaria 131,0 m 13 0,02 132,0 m 13 -0,18 251,0
25. 24 2 Philipp Aschenwald  Austria 124,5 m 12 -0,23 132,0 m 13 -0,44 250,0
26. 16* 41 Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 130,5 m 12 0,07 131,5 m 13 0,10 248,2
27. 20 6 Yukiya Satō  Japonia 127,0 m 12 -0,43 129,5 m 13 -0,22 247,2
28. 9 17 Michael Hayböck  Austria 128,5 m 13 -0,16 129,0 m 13 -0,40 246,6
29. 4 22 Jan Hörl  Austria 127,0 m 13 -0,10 130,0 m 13 -0,13 241,5
30. 8 18 Daniel-André Tande  Norwegia 129,5 m 13 -0,27 117,5 m 13 0,04 216,6
31. 18 43 Taku Takeuchi  Japonia 125,0 m 12 -0,31 NQ 119,7
32. 9 34 Martin Hamann  Niemcy 128,0 m 13 -0,13 NQ 119,0
33. 5 30 Maciej Kot  Polska 128,0 m 13 0,02 NQ 117,2
34. 15 40 Rok Justin  Słowenia 123,0 m 12 -0,24 NQ 115,2
35. 19 44 Gregor Schlierenzauer  Austria 124,5 m 12 0,04 NQ 115,0
36. 6 31 Naoki Nakamura  Japonia 126,0 m 13 -0,07 NQ 114,7
37. 11 36 Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 123,5 m 12 -0,11 NQ 113,5
38. 12 37 Luca Roth  Niemcy 123,5 m 12 -0,08 NQ 113,1
39. 4 29 Philipp Raimund  Niemcy 125,0 m 13 -0,05 NQ 112,1
40. 8 33 Stefan Hula  Polska 124,5 m 13 -0,05 NQ 111,7
41. 17 42 Clemens Leitner  Austria 123,5 m 12 0,00 NQ 111,1
42. 21 46 Sondre Ringen  Norwegia 119,5 m 12 -0,36 NQ 109,4
43. 24 49 Gregor Deschwanden  Szwajcaria 120,0 m 12 -0,38 NQ 108,6
44. 13 38 Robin Pedersen  Norwegia 121,5 m 12 0,20 NQ 106,9
45. 20 45 Anders Håre  Norwegia 119,0 m 12 0,10 NQ 102,0
46. 25 50 Moritz Baer  Niemcy 115,0 m 12 -0,48 NQ 101,9
47. 22 47 Federico Cecon  Włochy 119,0 m 12 0,19 NQ 100,0
48. 14 39 Viktor Polášek  Czechy 114,0 m 12 -0,44 NQ 98,6
49. 23 48 Filip Sakala  Czechy 114,0 m 12 -0,30 NQ 96,8
2 24 Junshirō Kobayashi  Japonia DSQ

* – szczęśliwi przegrani z I serii

Innsbruck[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. 68 Marius Lindvik  Norwegia 131,5 m 56,0 13 -0,18 138,9 Q
2. 70 Stefan Kraft  Austria 132,5 m 57,0 13 0,27 136,8 Q
3. 71 Karl Geiger  Niemcy 131,5 m 55,0 13 0,08 134,9 Q
69 Philipp Aschenwald  Austria 131,0 m 55,5 13 0,04 Q
5. 72 Ryōyū Kobayashi  Japonia 130,0 m 55,5 13 -0,04 134,0 Q
6. 65 Dawid Kubacki  Polska 127,0 m 54,5 13 -0,57 133,9 Q
7. 51 Timi Zajc  Słowenia 126,0 m 55,5 13 -0,27 129,5 Q
44 Junshirō Kobayashi  Japonia 127,0 m 54,0 13 -0,24 Q
9. 56 Piotr Żyła  Polska 131,0 m 52,5 13 0,30 129,3 Q
10. 52 Stephan Leyhe  Niemcy 127,0 m 56,0 13 0,04 128,2 Q
11. 50 Domen Prevc  Słowenia 124,0 m 55,0 13 -0,38 126,8 Q
12. 48 Markus Eisenbichler  Niemcy 128,0 m 54,5 13 0,22 126,7 Q
13. 57 Jan Hörl  Austria 127,0 m 55,0 13 0,13 126,3 Q
14. 55 Daiki Itō  Japonia 127,0 m 53,5 13 0,07 125,4 Q
15. 53 Constantin Schmid  Niemcy 126,0 m 54,0 13 0,03 124,5 Q
16. 64 Peter Prevc  Słowenia 124,0 m 54,0 13 -0,20 123,6 Q
17. 59 Robert Johansson  Norwegia 121,0 m 53,0 13 -0,64 122,5 Q
18. 67 Kamil Stoch  Polska 123,0 m 54,5 13 -0,19 122,2 Q
34 Taku Takeuchi  Japonia 124,5 m 55,5 13 0,14 Q
20. 47 Simon Ammann  Szwajcaria 126,0 m 51,5 13 0,19 120,4 Q
21. 43 Roman Koudelka  Czechy 122,5 m 54,0 13 -0,10 119,7 Q
22. 32 Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 124,0 m 53,5 13 0,13 119,4 Q
23. 46 Michael Hayböck  Austria 122,5 m 52,0 13 -0,18 118,7 Q
24. 35 Keiichi Satō  Japonia 122,5 m 53,5 13 -0,04 118,5 Q
25. 54 Pius Paschke  Niemcy 122,0 m 53,0 13 -0,10 117,8 Q
26. 29 Antti Aalto  Finlandia 123,0 m 54,0 13 0,33 116,1 Q
27. 60 Johann André Forfang  Norwegia 115,5 m 52,5 13 -0,89 115,1 Q
28. 5 Clemens Aigner  Austria 120,0 m 53,5 13 -0,08 114,5 Q
29. 58 Killian Peier  Szwajcaria 119,5 m 52,5 13 -0,21 114,1 Q
30. 66 Daniel-André Tande  Norwegia 116,5 m 52,5 13 -0,59 113,3 Q
63 Anže Lanišek  Słowenia 118,5 m 52,5 13 -0,29 Q
32. 33 Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 121,5 m 52,5 13 0,22 113,0 Q
33. 49 Gregor Schlierenzauer  Austria 119,0 m 52,5 13 -0,14 112,4 Q
34. 17 Cene Prevc  Słowenia 117,0 m 52,5 13 -0,33 111,1 Q
35. 42 Naoki Nakamura  Japonia 117,5 m 52,5 13 -0,21 110,5 Q
36. 6 Stefan Huber  Austria 119,0 m 52,5 13 0,02 110,5 Q
37. 38 Rok Justin  Słowenia 117,0 m 53,0 13 -0,15 109,4 Q
38. 45 Robin Pedersen  Norwegia 116,0 m 51,5 13 -0,41 109,2 Q
39. 40 Maciej Kot  Polska 117,0 m 51,0 13 -0,29 109,1 Q
40. 31 Gregor Deschwanden  Szwajcaria 117,5 m 52,5 13 0,07 107,3 Q
41. 9 Clemens Leitner  Austria 118,0 m 52,0 13 0,17 106,7 Q
42. 23 Sondre Ringen  Norwegia 115,0 m 51,5 13 -0,33 106,5 Q
43. 62 Yukiya Satō  Japonia 114,0 m 50,0 13 -0,59 106,3 Q
44. 27 Dominik Peter  Szwajcaria 114,5 m 52,0 13 -0,53 106,1 Q
45. 61 Daniel Huber  Austria 111,0 m 51,5 13 -0,85 105,5 Q
46. 4 Markus Schiffner  Austria 115,0 m 51,5 13 -0,11 103,8 Q
47. 39 Stefan Hula  Polska 114,0 m 51,0 13 -0,21 102,7 Q
48. 37 Moritz Baer  Niemcy 114,0 m 51,0 13 -0,19 102,5 Q
49. 12 Filip Sakala  Czechy 113,0 m 49,5 13 -0,36 101,2 Q
50. 24 Viktor Polášek  Czechy 110,5 m 51,5 13 -0,49 100,3 Q
51. 3 Manuel Fettner  Austria 112,0 m 50,0 13 -0,34 99,7 NQ
52. 18 Anders Håre  Norwegia 110,5 m 50,0 13 -0,56 99,6 NQ
53. 28 Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 114,0 m 49,5 13 0,11 97,6 NQ
54. 22 Roman Trofimow  Rosja 111,5 m 49,5 13 -0,23 97,0 NQ
55. 30 Niko Kytösaho  Finlandia 113,5 m 50,5 13 0,21 96,7 NQ
56. 36 Jakub Wolny  Polska 111,0 m 49,5 13 -0,24 96,2 NQ
57. 8 Čestmír Kožíšek  Czechy 113,0 m 49,5 13 0,20 94,9 NQ
58. 2 Thomas Hofer  Austria 108,5 m 49,0 13 -0,48 94,1 NQ
59. 41 Jewgienij Klimow  Rosja 109,0 m 49,0 13 -0,30 92,8 NQ
60. 7 Mathis Contamine  Francja 110,5 m 49,5 13 0,11 91,3 NQ
61. 11 Federico Cecon  Włochy 108,5 m 48,5 13 -0,24 90,7 NQ
62. 1 Stefan Rainer  Austria 107,5 m 49,0 13 -0,18 88,7 NQ
63. 10 Artti Aigro  Estonia 108,0 m 48,5 13 -0,14 88,6 NQ
64. 26 Dmitrij Wasiljew  Rosja 105,0 m 48,0 13 -0,47 86,6 NQ
65. 16 Jewhen Marusiak  Ukraina 106,0 m 48,0 13 -0,03 83,2 NQ
66. 21 Andreas Alamommo  Finlandia 104,0 m 47,5 13 -0,31 82,4 NQ
67. 13 Witalij Kaliniczenko  Ukraina 105,0 m 46,0 13 -0,27 82,2 NQ
68. 20 Jonathan Learoyd  Francja 101,0 m 46,5 13 -0,53 78,7 NQ
69. 19 Sabirżan Muminow  Kazachstan 100,0 m 47,0 13 -0,62 78,4 NQ
70. 15 Alex Insam  Włochy 100,0 m 47,5 13 -0,05 72,1 NQ
71. 14 Andrew Urlaub  Stany Zjednoczone 94,5 m 46,0 13 0,01 60,0 NQ
25 Władimir Zografski  Bułgaria DSQ

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Finlandia Antti Aalto vs Niemcy Pius Paschke
2 Norwegia Johann André Forfang vs Japonia Keiichi Satō
3 Austria Clemens Aigner vs Austria Michael Hayböck
4 Szwajcaria Killian Peier vs Stany Zjednoczone Kevin Bickner
5 Norwegia Daniel-André Tande vs Czechy Roman Koudelka
6 Słowenia Anže Lanišek vs Szwajcaria Simon Ammann
7 Kanada Mackenzie Boyd-Clowes vs Japonia Taku Takeuchi
8 Austria Gregor Schlierenzauer vs Polska Kamil Stoch
9 Słowenia Cene Prevc vs Norwegia Robert Johansson
10 Japonia Naoki Nakamura vs Słowenia Peter Prevc
11 Austria Stefan Huber vs Niemcy Constantin Schmid
12 Słowenia Rok Justin vs Japonia Daiki Itō
13 Norwegia Robin Pedersen vs Austria Jan Hörl
14 Polska Maciej Kot vs Niemcy Markus Eisenbichler
15 Szwajcaria Gregor Deschwanden vs Słowenia Domen Prevc
16 Austria Clemens Leitner vs Niemcy Stephan Leyhe
17 Norwegia Sondre Ringen vs Polska Piotr Żyła
18 Japonia Yukiya Satō vs Japonia Junshirō Kobayashi
19 Szwajcaria Dominik Peter vs Słowenia Timi Zajc
20 Austria Daniel Huber vs Polska Dawid Kubacki
21 Austria Markus Schiffner vs Japonia Ryōyū Kobayashi
22 Polska Stefan Hula vs Austria Philipp Aschenwald
23 Niemcy Moritz Baer vs Niemcy Karl Geiger
24 Czechy Filip Sakala vs Austria Stefan Kraft
25 Czechy Viktor Polášek vs Norwegia Marius Lindvik

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Pozycja NP BIB Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg 25 1 Marius Lindvik  Norwegia 133,0 m 9 0,95 120,5 m 12 -0,61 253,3
Silver medal icon.svg 20 6 Dawid Kubacki  Polska 133,0 m 9 1,08 120,5 m 12 -0,61 252,0
Bronze medal icon.svg 5 30 Daniel-André Tande  Norwegia 126,0 m 9 1,01 131,0 m 12 0,04 249,3
4. 24 2 Stefan Kraft  Austria 123,0 m 9 0,46 127,5 m 12 0,04 245,0
5. 16 10 Stephan Leyhe  Niemcy 125,0 m 9 0,65 125,0 m 12 0,11 241,6
6. 8 33 Gregor Schlierenzauer  Austria 127,5 m 9 1,06 126,0 m 12 0,19 240,0
7. 2 27 Johann André Forfang  Norwegia 131,0 m 11 0,72 120,5 m 12 -0,27 238,4
8. 23 3 Karl Geiger  Niemcy 117,5 m 9 0,47 126,0 m 12 0,16 236,5
9. 10 16 Peter Prevc  Słowenia 127,0 m 9 0,96 122,0 m 12 0,05 236,3
10. 15 11 Domen Prevc  Słowenia 125,0 m 9 0,64 122,0 m 12 0,13 234,6
11. 6 31 Anže Lanišek  Słowenia 124,0 m 9 0,96 120,5 m 12 -0,47 233,8
12. 17 9 Piotr Żyła  Polska 117,0 m 9 0,40 125,0 m 10 0,47 230,9
13. 22 4 Philipp Aschenwald  Austria 115,0 m 9 0,36 125,0 m 10 0,62 230,8
14. 21 5 Ryōyū Kobayashi  Japonia 122,0 m 9 0,34 127,5 m 12 -0,17 229,8
15. 8* 18 Kamil Stoch  Polska 126,5 m 9 1,27 118,5 m 12 -0,33 229,5
16. 5* 21 Roman Koudelka  Czechy 124,0 m 9 1,31 123,5 m 12 0,17 228,9
17. 9 17 Robert Johansson  Norwegia 127,0 m 9 0,94 115,5 m 12 -0,46 224,8
18. 12 14 Daiki Itō  Japonia 122,5 m 9 0,77 117,0 m 12 -0,32 221,9
19. 4 29 Killian Peier  Szwajcaria 123,0 m 9 1,10 120,0 m 12 0,18 221,3
20. 19 7 Timi Zajc  Słowenia 123,5 m 9 0,92 114,5 m 12 -0,45 219,8
21. 13 13 Jan Hörl  Austria 120,0 m 9 0,63 122,5 m 12 0,60 219,5
22. 18 8 Junshirō Kobayashi  Japonia 117,0 m 9 0,55 122,0 m 10 1,00 215,4
23. 3 23 Michael Hayböck  Austria 123,5 m 9 1,09 119,0 m 12 0,56 214,0
24. 1 26 Antti Aalto  Finlandia 119,0 m 11 0,34 119,0 m 10 0,67 211,9
25. 20* 45 Daniel Huber  Austria 126,0 m 9 1,20 118,5 m 12 -0,12 207,7
26. 11 15 Constantin Schmid  Niemcy 118,0 m 9 0,74 115,0 m 10 0,79 205,3
27. 14 12 Markus Eisenbichler  Niemcy 114,5 m 9 0,92 116,5 m 10 0,50 200,7
28. 10* 35 Naoki Nakamura  Japonia 123,0 m 9 1,22 109,5 m 12 -0,11 199,3
29. 2* 24 Keiichi Satō  Japonia 127,5 m 11 1,30 103,0 m 10 -0,25 194,0
30. 7 19 Taku Takeuchi  Japonia 117,5 m 9 1,00 110,5 m 10 0,67 193,4
31. 6 20 Simon Ammann  Szwajcaria 122,5 m 9 1,24 NQ 112,7
32. 11 36 Stefan Huber  Austria 118,0 m 9 0,56 NQ 110,4
33. 1 25 Pius Paschke  Niemcy 120,5 m 11 0,54 NQ 107,1
34. 17 42 Sondre Ringen  Norwegia 117,0 m 9 0,87 NQ 105,5
35. 3 28 Clemens Aigner  Austria 118,0 m 9 1,28 NQ 104,7
36. 9 34 Cene Prevc  Słowenia 116,5 m 9 1,06 NQ 103,2
37. 7 32 Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 118,0 m 9 0,90 NQ 103,0
38. 12 37 Rok Justin  Słowenia 113,5 m 9 0,62 NQ 102,2
39. 13 38 Robin Pedersen  Norwegia 115,0 m 9 0,90 NQ 102,1
16 41 Clemens Leitner  Austria 116,0 m 9 1,03 NQ
41. 15 40 Gregor Deschwanden  Szwajcaria 116,0 m 9 0,61 NQ 101,8
42. 21 46 Markus Schiffner  Austria 113,5 m 9 0,66 NQ 101,3
43. 25 50 Viktor Polášek  Czechy 113,5 m 9 0,62 NQ 100,8
44. 14 39 Maciej Kot  Polska 113,0 m 9 0,40 NQ 99,6
45. 4 22 Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 114,0 m 9 1,16 NQ 95,7
46. 18 43 Yukiya Satō  Japonia 111,0 m 9 0,92 NQ 92,7
47. 23 48 Moritz Baer  Niemcy 107,0 m 9 0,32 NQ 91,4
48. 24 49 Filip Sakala  Czechy 105,5 m 9 0,53 NQ 86,7
49. 19 44 Dominik Peter  Szwajcaria 102,0 m 9 0,28 NQ 81,3
50. 22 47 Stefan Hula  Polska 100,5 m 9 0,37 NQ 73,2

* – szczęśliwi przegrani z I serii

Bischofshofen[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. 69 Stefan Kraft  Austria 134,5 m 56,0 10 -0,82 150,8 Q
2. 53 Daiki Itō  Japonia 138,0 m 57,0 13 -0,79 150,7 Q
3. 64 Kamil Stoch  Polska 136,0 m 56,5 10 -0,54 150,4 Q
4. 49 Constantin Schmid  Niemcy 139,0 m 55,5 13 -0,67 149,5 Q
5. 54 Stephan Leyhe  Niemcy 138,0 m 56,0 13 -0,75 149,2 Q
6. 71 Ryōyū Kobayashi  Japonia 134,0 m 54,0 10 -0,89 148,8 Q
7. 63 Peter Prevc  Słowenia 137,0 m 55,0 10 -0,36 148,3 Q
8. 61 Johann André Forfang  Norwegia 142,0 m 55,0 13 -0,20 148,2 Q
9. 68 Marius Lindvik  Norwegia 133,0 m 55,0 10 -0,80 146,9 Q
10. 59 Daniel Huber  Austria 139,5 m 51,5 13 -0,54 144,7 Q
11. 66 Philipp Aschenwald  Austria 133,5 m 54,5 10 -0,43 142,4 Q
12. 47 Markus Eisenbichler  Niemcy 135,0 m 53,0 13 -0,84 142,0 Q
13. 67 Dawid Kubacki  Polska 131,5 m 54,5 10 -0,60 141,0 Q
14. 52 Gregor Schlierenzauer  Austria 135,0 m 55,5 13 -0,49 139,9 Q
15. 60 Yukiya Satō  Japonia 135,5 m 54,0 13 -0,43 138,5 Q
16. 70 Karl Geiger  Niemcy 128,0 m 53,0 10 -0,91 137,3 Q
17. 46 Michael Hayböck  Austria 131,0 m 54,0 13 -0,86 136,0 Q
18. 50 Pius Paschke  Niemcy 133,0 m 52,5 13 -0,68 135,8 Q
19. 65 Daniel-André Tande  Norwegia 129,5 m 54,5 10 -0,47 135,7 Q
20. 51 Domen Prevc  Słowenia 133,0 m 54,0 13 -0,49 134,8 Q
21. 10 Anders Håre  Norwegia 129,0 m 53,5 13 -1,03 134,2 Q
22. 44 Junshirō Kobayashi  Japonia 130,0 m 54,0 13 -0,84 134,0 Q
23. 62 Anže Lanišek  Słowenia 130,5 m 52,5 10 -0,22 132,3 Q
24. 56 Jan Hörl  Austria 131,0 m 52,0 13 -0,64 131,2 Q
25. 48 Timi Zajc  Słowenia 129,0 m 52,5 13 -0,74 129,4 Q
26. 55 Piotr Żyła  Polska 130,0 m 52,5 13 -0,54 128,6 Q
27. 42 Roman Koudelka  Czechy 128,0 m 51,5 13 -0,87 128,3 Q
28. 57 Killian Peier  Szwajcaria 128,5 m 54,0 13 -0,57 127,7 Q
29. 39 Maciej Kot  Polska 126,5 m 52,0 13 -0,98 127,5 Q
30. 43 Robin Pedersen  Norwegia 127,0 m 52,0 13 -0,90 127,4 Q
31. 35 Keiichi Satō  Japonia 127,0 m 51,5 13 -0,90 126,9 Q
32. 58 Robert Johansson  Norwegia 129,0 m 52,5 13 -0,45 125,6 Q
33. 30 Gregor Deschwanden  Szwajcaria 126,0 m 51,5 13 -0,88 124,8 Q
26 Dmitrij Wasiljew  Rosja 126,0 m 51,5 13 -0,88 Q
35. 45 Simon Ammann  Szwajcaria 127,0 m 50,5 13 -0,81 124,7 Q
36. 1 Manuel Fettner  Austria 125,0 m 52,0 13 -0,94 124,3 Q
37. 32 Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 125,0 m 51,5 13 -0,93 123,7 Q
38. 8 Cene Prevc  Słowenia 125,0 m 51,5 13 -0,89 123,1 Q
39. 33 Antti Aalto  Finlandia 123,5 m 51,0 13 -1,10 122,7 Q
40. 20 Clemens Leitner  Austria 126,0 m 52,5 13 -0,60 122,1 Q
41. 28 Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 123,0 m 51,0 13 -1,00 120,5 Q
42. 23 Sondre Ringen  Norwegia 123,5 m 52,5 13 -0,74 119,5 Q
43. 4 Clemens Aigner  Austria 121,5 m 52,5 13 -0,96 118,7 Q
44. 2 Markus Schiffner  Austria 121,5 m 51,0 13 -0,99 117,6 Q
45. 5 Stefan Huber  Austria 122,5 m 47,0 13 -1,15 117,5 Q
46. 34 Taku Takeuchi  Japonia 121,5 m 50,5 13 -0,96 116,7 Q
47. 38 Stefan Hula  Polska 122,0 m 49,5 13 -0,92 116,1 Q
48. 40 Jewgienij Klimow  Rosja 121,5 m 51,0 13 -0,85 115,8 Q
49. 22 Roman Trofimow  Rosja 121,5 m 50,0 13 -0,67 112,5 Q
50. 41 Naoki Nakamura  Japonia 119,5 m 49,5 13 -0,90 111,4 Q
51. 21 Anže Semenič  Słowenia 120,5 m 50,0 13 -0,63 110,1 NQ
52. 24 Viktor Polášek  Czechy 120,0 m 50,0 13 -0,69 110,0 NQ
53. 17 Mathis Contamine  Francja 118,0 m 50,0 13 -0,88 108,9 NQ
54. 27 Dominik Peter  Szwajcaria 115,5 m 49,5 13 -1,10 106,8 NQ
55. 6 Stefan Rainer  Austria 116,5 m 50,0 13 -0,87 106,1 NQ
56. 31 Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 117,0 m 45,5 13 -1,00 104,2 NQ
57. 36 Jakub Wolny  Polska 115,0 m 49,5 13 -0,94 103,8 NQ
58. 9 Filip Sakala  Czechy 116,0 m 47,5 13 -0,95 103,7 NQ
59. 25 Władimir Zografski  Bułgaria 118,0 m 48,0 13 -0,61 103,4 NQ
60. 13 Čestmír Kožíšek  Czechy 113,0 m 48,5 13 -1,11 101,4 NQ
61. 11 Federico Cecon  Włochy 113,5 m 49,5 13 -0,94 101,1 NQ
62. 3 Thomas Hofer  Austria 112,5 m 49,0 13 -1,06 100,4 NQ
63. 15 Alex Insam  Włochy 110,5 m 47,0 13 -1,20 96,6 NQ
64. 29 Niko Kytösaho  Finlandia 112,0 m 48,0 13 -0,86 95,8 NQ
65. 16 Sabirżan Muminow  Kazachstan 110,0 m 46,5 13 -1,02 92,8 NQ
66. 7 Witalij Kaliniczenko  Ukraina 113,0 m 43,0 13 -0,77 91,5 NQ
67. 12 Andreas Alamommo  Finlandia 108,0 m 45,0 13 -1,04 88,0 NQ
68. 18 Artti Aigro  Estonia 106,0 m 45,0 13 -0,83 81,6 NQ
69. 14 Jewhen Marusiak  Ukraina 101,5 m 42,0 13 -1,25 76,0 NQ
70. 19 Andrew Urlaub  Stany Zjednoczone 88,5 m 41,5 13 -0,60 43,6 NQ
37 Moritz Baer  Niemcy DNS

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Polska Piotr Żyła vs Słowenia Timi Zajc
2 Czechy Roman Koudelka vs Austria Jan Hörl
3 Szwajcaria Killian Peier vs Słowenia Anže Lanišek
4 Polska Maciej Kot vs Japonia Junshirō Kobayashi
5 Norwegia Robin Pedersen vs Norwegia Anders Håre
6 Japonia Keiichi Satō vs Słowenia Domen Prevc
7 Norwegia Robert Johansson vs Norwegia Daniel-André Tande
8 Szwajcaria Gregor Deschwanden vs Niemcy Pius Paschke
9 Rosja Dmitrij Wasiljew vs Austria Michael Hayböck
10 Szwajcaria Simon Ammann vs Niemcy Karl Geiger
11 Austria Manuel Fettner vs Japonia Yukiya Satō
12 Kanada Mackenzie Boyd-Clowes vs Austria Gregor Schlierenzauer
13 Słowenia Cene Prevc vs Polska Dawid Kubacki
14 Finlandia Antti Aalto vs Niemcy Markus Eisenbichler
15 Austria Clemens Leitner vs Austria Philipp Aschenwald
16 Kazachstan Siergiej Tkaczenko vs Austria Daniel Huber
17 Norwegia Sondre Ringen vs Norwegia Marius Lindvik
18 Austria Clemens Aigner vs Norwegia Johann André Forfang
19 Austria Markus Schiffner vs Słowenia Peter Prevc
20 Austria Stefan Huber vs Japonia Ryōyū Kobayashi
21 Japonia Taku Takeuchi vs Niemcy Stephan Leyhe
22 Polska Stefan Hula vs Niemcy Constantin Schmid
23 Rosja Jewgienij Klimow vs Polska Kamil Stoch
24 Rosja Roman Trofimow vs Japonia Daiki Itō
25 Japonia Naoki Nakamura vs Austria Stefan Kraft

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Pozycja NP BIB Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg 13 13 Dawid Kubacki  Polska 143,0 m 8 -0,17 140,5 m 8 -0,41 300,9
Silver medal icon.svg 10 16 Karl Geiger  Niemcy 140,0 m 8 -0,21 136,0 m 8 -0,50 291,0
Bronze medal icon.svg 17 9 Marius Lindvik  Norwegia 139,0 m 8 -0,25 137,0 m 8 -0,48 289,4
4. 25 1 Stefan Kraft  Austria 138,0 m 8 -0,33 137,0 m 8 -0,43 287,4
5. 19 7 Peter Prevc  Słowenia 136,5 m 8 -0,22 138,0 m 8 -0,43 283,6
6. 7 19 Daniel-André Tande  Norwegia 137,5 m 8 -0,26 135,0 m 8 -0,34 279,3
7. 20 6 Ryōyū Kobayashi  Japonia 135,5 m 8 -0,26 138,0 m 8 -0,29 279,0
8. 24 2 Daiki Itō  Japonia 137,0 m 8 -0,21 134,0 m 8 -0,41 276,4
9. 6 20 Domen Prevc  Słowenia 140,0 m 8 0,05 133,0 m 8 -0,35 275,5
10. 15 11 Philipp Aschenwald  Austria 136,0 m 8 -0,30 135,0 m 8 -0,49 274,6
11. 18 8 Johann André Forfang  Norwegia 135,5 m 8 -0,15 135,0 m 8 -0,42 273,9
12. 11 15 Yukiya Satō  Japonia 139,0 m 8 -0,14 131,5 m 8 -0,39 271,3
13. 23 3 Kamil Stoch  Polska 134,5 m 8 -0,20 134,0 m 8 -0,28 269,6
14. 14 12 Markus Eisenbichler  Niemcy 137,0 m 8 -0,21 130,0 m 8 -0,40 266,5
15. 16 10 Daniel Huber  Austria 135,0 m 8 -0,31 133,0 m 8 -0,14 266,3
16. 7* 32 Robert Johansson  Norwegia 133,0 m 8 -0,13 132,0 m 8 -0,33 258,5
17. 12 14 Gregor Schlierenzauer  Austria 129,0 m 8 -0,29 133,0 m 8 -0,28 258,1
18. 21 5 Stephan Leyhe  Niemcy 132,0 m 8 -0,26 131,0 m 8 -0,22 257,7
19. 9 17 Michael Hayböck  Austria 131,0 m 8 -0,19 132,0 m 8 -0,37 257,2
20. 22 4 Constantin Schmid  Niemcy 134,5 m 8 -0,22 127,5 m 8 -0,29 256,8
21. 3 28 Killian Peier  Szwajcaria 128,0 m 8 -0,46 131,0 m 8 -0,33 253,0
22. 13* 38 Cene Prevc  Słowenia 132,0 m 8 -0,30 128,0 m 8 -0,33 252,7
23. 2 27 Roman Koudelka  Czechy 126,0 m 8 -0,47 131,0 m 8 -0,22 248,1
24. 20* 45 Stefan Huber  Austria 132,0 m 8 -0,37 126,5 m 8 -0,25 247,4
25. 15* 40 Clemens Leitner  Austria 130,0 m 8 -0,16 128,0 m 8 -0,28 246,2
26. 18* 43 Clemens Aigner  Austria 129,0 m 8 -0,11 128,0 m 8 -0,39 246,1
27. 1 26 Piotr Żyła  Polska 125,5 m 8 -0,44 129,0 m 8 -0,37 242,1
28. 8 18 Pius Paschke  Niemcy 126,0 m 8 -0,23 127,5 m 8 -0,30 239,2
29. 4 22 Junshirō Kobayashi  Japonia 127,0 m 8 -0,39 124,5 m 8 -0,42 237,8
30. 5 21 Anders Håre  Norwegia 125,0 m 8 -0,15 124,0 m 8 -0,25 226,0
31. 3 23 Anže Lanišek  Słowenia 126,0 m 8 -0,49 NQ 120,2
32. 2 24 Jan Hörl  Austria 127,0 m 8 -0,43 NQ 119,7
33. 4 29 Maciej Kot  Polska 126,0 m 8 -0,50 NQ 119,3
34. 14 39 Antti Aalto  Finlandia 127,0 m 8 -0,10 NQ 117,4
35. 16 41 Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 124,0 m 8 -0,34 NQ 114,1
36. 25 50 Naoki Nakamura  Japonia 124,0 m 8 -0,25 NQ 112,5
37. 21 46 Taku Takeuchi  Japonia 123,0 m 8 -0,36 NQ 112,1
38. 6 31 Keiichi Satō  Japonia 125,0 m 8 -0,07 NQ 111,9
39. 23 48 Jewgienij Klimow  Rosja 124,0 m 8 -0,05 NQ 111,4
40. 1 25 Timi Zajc  Słowenia 121,0 m 8 -0,44 NQ 110,5
41. 11 36 Manuel Fettner  Austria 123,5 m 8 -0,13 NQ 108,5
42. 12 37 Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 120,5 m 8 -0,32 NQ 107,1
43. 24 19 Roman Trofimow  Rosja 122,0 m 8 -0,11 NQ 106,0
44. 5 30 Robin Pedersen  Norwegia 120,0 m 8 -0,48 NQ 105,8
45. 19 44 Markus Schiffner  Austria 121,0 m 8 -0,12 NQ 104,9
46. 10 35 Simon Ammann  Szwajcaria 121,0 m 8 -0,18 NQ 104,7
47. 8 33 Gregor Deschwanden  Szwajcaria 118,5 m 8 -0,24 NQ 100,9
48. 17 42 Sondre Ringen  Norwegia 117,0 m 8 -0,37 NQ 100,4
49. 22 47 Stefan Hula  Polska 119,0 m 8 -0,12 NQ 100,3
50. 9 34 Dmitrij Wasiljew  Rosja 113,0 m 8 -0,24 NQ 90,0

* – szczęśliwi przegrani z I serii

Klasyfikacja 68. Turnieju Czterech Skoczni[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Reprezentacja Punkty zdobyte w konkursach Suma

punktów

Strata
29.12. 01.01. 04.01. 06.01.
Gold medal icon.svg Dawid Kubacki  Polska 294,7 3. 284,0 3. 252,0 2. 300,9 1. 1131,6
Silver medal icon.svg Marius Lindvik  Norwegia 278,5 10. 289,8 1. 253,3 1. 289,4 3. 1111,0 -20,6
Bronze medal icon.svg Karl Geiger  Niemcy 295,9 2. 285,0 2. 236,5 8. 291,0 2. 1108,4 -23,2
4. Ryōyū Kobayashi  Japonia 305,1 1. 282,1 4. 229,8 14. 279,0 7. 1096,0 -35,6
5. Stefan Kraft  Austria 291,2 4. 262,4 13. 245,0 4. 287,4 4. 1086,0 -45,6
6. Johann André Forfang  Norwegia 272,5 15. 266,2 9. 238,4 7. 273,9 11. 1051,0 -80,6
7. Domen Prevc  Słowenia 279,5 9. 261,3 17. 234,6 10. 275,5 9. 1050,9 -80,7
8. Peter Prevc  Słowenia 265,3 21. 263,6 12. 236,3 9. 283,6 5. 1048,8 -82,8
9. Daiki Itō  Japonia 267,3 18. 273,4 5. 221,9 18. 276,4 8. 1039,0 -92,6
10. Stephan Leyhe  Niemcy 276,6 13. 261,6 16. 241,6 5. 257,7 18. 1037,5 -94,1
11. Philipp Aschenwald  Austria 280,3 6. 250,0 25. 230,8 13. 274,6 10. 1035,7 -95,9
12. Robert Johansson  Norwegia 279,8 8. 262,3 14. 224,8 17. 258,5 16. 1025,4 -106,2
13. Kamil Stoch  Polska 267,0 19. 257,5 19. 229,5 15. 269,6 13. 1023,6 -108,0
14. Piotr Żyła  Polska 281,5 5. 262,2 15. 230,9 12. 242,1 27. 1016,7 -114,9
15. Markus Eisenbichler  Niemcy 277,8 11. 266,1 10. 200,7 27. 266,5 14. 1011,1 -120,5
16. Constantin Schmid  Niemcy 266,2 20. 271,5 7. 205,3 26. 256,8 20. 999,8 -131,8
17. Roman Koudelka  Czechy 247,7 26. 267,3 8. 228,9 16. 248,1 23. 992,0 -139,6
18. Michael Hayböck  Austria 272,8 14. 246,6 28. 214,0 23. 257,2 19. 990,6 -141,0
19. Yukiya Satō  Japonia 280,1 7. 247,2 27. 92,7 46. 271,3 12. 891,3 -240,3
20. Pius Paschke  Niemcy 277,4 12. 256,3 20. 107,1 33. 239,2 28. 880,0 -251,6
21. Anže Lanišek  Słowenia 269,5 17. 255,2 21. 233,8 11. 120,2 31. 878,7 -252,9
22. Killian Peier  Szwajcaria 123,6 33. 264,1 11. 221,3 19. 253,0 21. 862,0 -269,6
23. Timi Zajc  Słowenia 262,0 24. 260,7 18. 219,8 20. 110,5 40. 853,0 -278,6
24. Daniel-André Tande  Norwegia 103,4 43. 216,6 30. 249,3 3. 279,6 6. 848,6 -283,0
25. Jan Hörl  Austria 253,3 25. 241,5 29. 219,5 21. 119,7 32. 834,0 -297,6
26. Daniel Huber  Austria NQ 272,1 6. 207,7 25. 266,3 15. 746,1 -385,5
27. Simon Ammann  Szwajcaria 270,0 16. 251,0 24. 112,7 31. 104,7 46. 738,4 -393,2
28. Gregor Schlierenzauer  Austria 124,2 31. 115,0 35. 240,0 6. 258,1 17. 737,3 -394,3
29. Junshirō Kobayashi  Japonia 264,1 23. DSQ 215,4 22. 237,8 29. 717,3 -414,3
30. Jewgienij Klimow  Rosja 265,0 22. 251,9 22. NQ 111,4 39. 628,3 -503,3
31. Maciej Kot  Polska 235,8 28. 117,2 33. 99,6 44. 119,3 33. 571,9 -559,7
32. Keiichi Satō  Japonia NQ 251,6 23. 194,0 29. 111,9 38. 557,5 -574,1
33. Naoki Nakamura  Japonia 124,2 31. 114,7 36. 199,3 28. 112,5 36. 550,7 -580,9
34. Taku Takeuchi  Japonia 107,7 41. 119,7 31. 193,4 30. 112,1 37. 532,9 -598,7
35. Stefan Hula  Polska 220,8 30. 111,7 40. 73,2 50. 100,3 49. 506,0 -625,6
36. Clemens Leitner  Austria NQ 111,1 41. 102,1 39. 246,2 25. 459,4 -672,2
37. Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 105,7 42. 248,2 26. 95,7 45. NQ 449,6 -682,0
38. Anders Håre  Norwegia 117,6 36. 102,0 45. NQ 226,0 30. 445,6 -686,0
39. Antti Aalto  Finlandia 115,4 37. NQ 211,9 24. 117,4 34. 444,7 -686,9
40. Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 113,3 39. 113,5 37. 103,0 37. 107,1 42. 436,9 -694,7
41. Sondre Ringen  Norwegia 110,7 40. 109,4 42. 105,5 34. 100,4 48. 426,0 -705,6
42. Moritz Baer  Niemcy 229,4 29. 101,9 46. 91,4 47. NQ 422,7 -708,9
43. Robin Pedersen  Norwegia 100,4 44. 106,9 44. 102,1 39. 105,8 44. 415,2 -716,4
44. Stefan Huber  Austria 110,4 32. 247,4 24. 357,8 -773,8
45. Cene Prevc  Słowenia 103,2 36. 252,7 22. 355,9 -775,7
46. Luca Roth  Niemcy 242,4 27. 113,1 38. 355,5 -776,1
47. Clemens Aigner  Austria 104,7 35. 246,1 26. 349,8 -781,8
48. Gregor Deschwanden  Szwajcaria NQ 108,6 43. 101,8 41. 100,9 47. 311,3 -820,3
49. Viktor Polášek  Czechy 98,1 46. 98,6 48. 100,8 43. NQ 297,5 -834,1
50. Philipp Raimund  Niemcy 123,5 34. 112,1 39. 235,6 -896,0
51. Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 121,4 35. NQ NQ 114,1 35. 235,5 -896,1
52. Martin Hamann  Niemcy 113,9 38. 119,0 32. 232,9 -898,7
53. Rok Justin  Słowenia NQ 115,2 34. 102,2 38. 217,4 -914,2
54. Markus Schiffner  Austria 101,3 42. 104,9 45. 206,2 -925,4
55. Dmitrij Wasiljew  Rosja 93,6 47. NQ NQ 90,0 50. 183,6 -948,0
56. Filip Sakala  Czechy NQ 96,8 49. 86,7 48. NQ 183,5 -948,1
57. Dominik Peter  Szwajcaria 98,8 45. NQ 81,3 49. NQ 181,1 -950,5
58. Manuel Fettner  Austria NQ 108,5 41. 108,5 -1023,1
59. Roman Trofimow  Rosja NQ NQ NQ 106,0 43. 106,0 -1025,6
60. Federico Cecon  Włochy 100,0 47. NQ NQ 100,0 -1031,6
61. Władimir Zografski  Bułgaria 92,5 48. NQ NQ NQ 92,5 -1039,1
62. Tilen Bartol  Słowenia 92,4 49. NQ 92,4 -1039,2

Klasyfikacje po zakończeniu turnieju[edytuj | edytuj kod]

Dzięki wygranej w w 68. Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki z piętnastego miejsca awansował o dziesięć pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu zdobywając łącznie przez ten czas 300 punktów. Na pozostałych miejscach na podium nie doszło do zmian: Ryōyū Kobayashi utrzymał się na pozycji lidera, a Karl Geiger zmienił Stefana Krafta na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej z przewagą osiemdziesięciu punktów. Liczba zawodników sklasyfikowanych zwiększyła się z 58 do 64.

Po zakończeniu turnieju na czele klasyfikacji Pucharu Narodów liderzy, czyli Austriacy utrzymali prowadzenie, a ich przewaga nad dotychczas będącymi na drugim miejscu w zestawieniu reprezentantami Norwegii zmniejszyła się do 256 punktów. Na trzecim miejscu pozostała reprezentacja Polski ze stratą 579 punktów.

Poniższe tabele przedstawiają klasyfikację Pucharu Świata i Pucharu Narodów w sezonie 2019/2020 po przeprowadzeniu 13 konkursów indywidualnych (dziewięciu przed Turniejem Czterech Skoczni i tych przeprowadzonych w jego ramach) oraz jednego drużynowego[5].

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Składy reprezentacji[edytuj | edytuj kod]

Poniższa tabela zawiera składy reprezentacji, które potwierdziły udział w 68. Turnieju Czterech Skoczni. W nawiasie obok nazwy kraju podana została liczba zawodników z poszczególnych państw, którzy przynajmniej raz zostali zgłoszeni do serii kwalifikacyjnej. W tabeli przedstawiono także wyniki zajmowane przez zawodników we wszystkich czterech konkursach oraz wyniki.

Zawodnik Data urodzenia Miejsce w 67. TCS[6] Starty w 68. TCS Źródło
Oberstdorf Garmisch-
Partenkirchen
Innsbruck Bischofshofen
 Austria[7][8] (13)
Clemens Aigner 1993-02-022 lutego 1993 53. 35. 25 [9]
Philipp Aschenwald 1995-11-1212 listopada 1995 34. 6. 25. 13. 10 [10]
Manuel Fettner 1985-06-1717 czerwca 1985 24. q 41 [11]
Michael Hayböck 1991-03-055 marca 1991 26. 14. 28. 23. 19 [12]
Thomas Hofer 1996-01-2828 stycznia 1996 64. q q [13]
Jan Hörl 1998-10-1616 października 1998 45. 25. 29. 21. 32 [14]
Daniel Huber 1993-01-022 stycznia 1993 9. q 6. 25. 15 [15]
Stefan Huber 1994-03-088 marca 1994 32. 24 [16]
Stefan Kraft 1993-05-1313 maja 1993 17. 4. 13. 4. 4 [17]
Clemens Leitner 1998-11-077 listopada 1998 56. q 41. 39. 25 [18]
Stefan Rainer 1999-08-1515 sierpnia 1999 q q [19]
Markus Schiffner 1992-06-055 czerwca 1992 44. 42. 45 [20]
Gregor Schlierenzauer 1990-01-077 stycznia 1990 31. 35. 6. 17 [21]
 Bułgaria[22] (1)
Władimir Zografski 1993-07-1414 lipca 1993 18. 48. q q q [23]
 Czechy[24] (4)
Roman Koudelka 1989-07-099 lipca 1989 5. 26. 8. 16. 23 [25]
Čestmír Kožíšek 1991-11-099 listopada 1991 43. q q q q [26]
Viktor Polášek 1997-07-1818 lipca 1997 38. 46. 48. 43. q [27]
Filip Sakala 1996-05-2121 maja 1996 q 49. 48. q [28]
 Estonia[22] (1)
Artti Aigro 1999-08-2929 sierpnia 1999 q q q q [29]
 Finlandia[24][8] (4)
Antti Aalto 1995-04-022 kwietnia 1995 30. 37. q 24. 34 [30]
Andreas Alamommo 1998-12-2323 grudnia 1998 59. q q [31]
Niko Kytösaho 1999-12-1818 grudnia 1999 q q q q [32]
Eetu Nousiainen 1997-04-2929 kwietnia 1997 q q [33]
 Francja[24] (2)
Mathis Contamine 2001-09-1414 września 2001 q q q q [34]
Jonathan Learoyd 2000-11-033 listopada 2000 60. q q q [35]
 Japonia[36] (7)
Daiki Itō 1985-12-2727 grudnia 1985 21. 18. 5. 18. 8 [37]
Junshirō Kobayashi 1991-06-1111 czerwca 1991 25. 23. dsq 22. 29 [38]
Ryōyū Kobayashi 1996-11-088 listopada 1996 1. 1. 4. 14. 7 [39]
Naoki Nakamura 1996-09-1919 września 1996 32. 31. 36. 28. 36 [40]
Keiichi Satō 1997-07-2727 lipca 1997 q 23. 29. 38 [41]
Yukiya Satō 1995-06-1919 czerwca 1995 12. 7. 27. 46. 12 [42]
Taku Takeuchi 1987-05-2020 maja 1987 41. 31. 30. 37 [43]
 Kanada[22] (2)
Mackenzie Boyd-Clowes 1991-07-1313 lipca 1991 47. 39. 37. 37. 42 [44]
Matthew Soukup 1997-08-3131 sierpnia 1997 q q [45]
 Kazachstan[22] (2)
Sabirżan Muminow 1994-04-1616 kwietnia 1994 q q q q [46]
Siergiej Tkaczenko 1999-06-088 czerwca 1999 65. 35. q q 35 [47]
 Niemcy[48][49] (12)
Moritz Baer 1997-05-1616 maja 1997 52. 29. 36. 47. q [50]
Markus Eisenbichler 1991-04-033 kwietnia 1991 2. 11. 10. 27. 14 [51]
Richard Freitag 1991-08-1414 sierpnia 1991 14. q [52]
Karl Geiger 1993-02-1111 lutego 1993 11. 2. 2. 8. 2. [53]
Martin Hamann 1997-04-1010 kwietnia 1997 58. 38. 32. [54]
Felix Hoffmann 1997-10-1414 października 1997 50. q q [55]
Stephan Leyhe 1992-01-055 stycznia 1992 3. 13. 16. 5. 18 [56]
Kilian Märkl 2000-04-1010 kwietnia 2000 q q [57]
Pius Paschke 1990-05-2020 maja 1990 40. 12. 20. 33. 28 [58]
Philipp Raimund 2000-06-2323 czerwca 2000 34. 39. [59]
Luca Roth 1996-08-2828 sierpnia 1996 27. 38. [60]
Constantin Schmid 1999-11-2727 listopada 1999 23. 20. 7. 26. 20 [61]
Adrian Sell 1998-04-2828 kwietnia 1998 q [62]
 Norwegia[63] (7)
Johann André Forfang 1995-07-044 lipca 1995 16. 15. 9. 7. 11 [64]
Anders Håre 1999-12-077 grudnia 1999 36. 45. q 30 [65]
Robert Johansson 1990-03-2323 marca 1990 8. 8. 14. 17. 16 [66]
Marius Lindvik 1998-06-2727 czerwca 1998 10. 1. 1. 3. [67]
Robin Pedersen 1996-08-3131 sierpnia 1996 33. 44. 44. 39. 44 [68]
Sondre Ringen 1996-10-099 października 1996 40. 42. 34. 48 [69]
Daniel-André Tande 1994-01-2929 stycznia 1994 37. 43. 30. 3. 6 [70]
 Polska[71] (6)
Stefan Hula 1986-09-2929 września 1986 36. 30. 40. 50. 49 [72]
Maciej Kot 1991-06-099 czerwca 1991 61. 28. 33. 44. 33 [73]
Dawid Kubacki 1990-03-1212 marca 1990 4. 3. 3. 2. 1. [74]
Kamil Stoch 1987-05-2525 maja 1987 6. 19. 19. 15. 13 [75]
Jakub Wolny 1995-05-1515 maja 1995 29. dsq q q q [76]
Piotr Żyła 1987-01-1616 stycznia 1987 19. 5. 15. 12. 27 [77]
 Rosja[22] (3)
Jewgienij Klimow 1994-02-033 lutego 1994 15. 22. 22. q 39 [78]
Roman Trofimow 1989-11-1919 listopada 1989 66. q q q 43 [79]
Dmitrij Wasiljew 1979-12-2626 grudnia 1979 47. q q 50 [80]
 Słowenia[24][8][81] (9)
Tilen Bartol 1997-04-1717 kwietnia 1997 49. q [82]
Rok Justin 1993-04-066 kwietnia 1993 62. q 34. 38. [83]
Anže Lanišek 1996-04-2020 kwietnia 1996 41. 17. 21. 11. 31 [84]
Cene Prevc 1996-03-1212 marca 1996 36. 22 [85]
Domen Prevc 1999-06-044 czerwca 1999 9. 17. 10. 9 [86]
Peter Prevc 1992-09-2020 września 1992 46. 21. 12. 9. 5 [87]
Anže Semenič 1993-08-011 sierpnia 1993 28. q [88]
Timi Zajc 2000-04-2626 kwietnia 2000 20. 24. 18. 20. 40 [89]
 Stany Zjednoczone[22][8] (3)
Kevin Bickner 1996-09-2323 września 1996 55. 42. 26. 45. q [90]
Casey Larson 1998-12-1616 grudnia 1998 q q [91]
Andrew Urlaub 2001-04-1212 kwietnia 2001 q q [92]
 Szwajcaria[93] (4)
Simon Ammann 1981-06-2525 czerwca 1981 13. 16. 24. 31. 46 [94]
Gregor Deschwanden 1991-02-2727 lutego 1991 q 43. 41. 47 [95]
Killian Peier 1995-03-2828 marca 1995 10. 33. 11. 19. 21 [96]
Dominik Peter 2001-05-3030 maja 2001 45. q 49. q [97]
 Ukraina[24] (2)
Witalij Kaliniczenko 1993-08-099 sierpnia 1993 q q q q [98]
Jewhen Marusiak 2000-03-1616 marca 2000 q q q q [99]
 Włochy[49] (2)
Federico Cecon 1994-06-1111 czerwca 1994 47. q q [100]
Alex Insam 1997-12-1919 grudnia 1997 54. q q q [101]

Legenda:

dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany w konkursie;
dns – Zawodnik zakwalifikowany nie wystartował w konkursie;
q – Zawodnik nie zakwalifikował się;
– – Zawodnik niezgłoszony do konkursu albo nie wystartował w poprzedniej edycji.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
  2. Suma liczby konkursów drużynowych z udziałem danej reprezentacji oraz zawodów indywidualnych (głównych), w których wystąpił co najmniej jeden przedstawiciel danego państwa.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po konkursach w Engelbergu (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-22)].
  2. Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów po konkursach w Engelbergu (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-22)].
  3. Fisskijumping.com – Encyklopedia – System KO (pol.). berkutschi.com. [dostęp 2017-01-18].
  4. Jeden zawodnik nie oddał skoku
  5. Skijumping.pl - TCS w Bischofshofen: Dawid Kubacki wygrywa konkurs i cały turniej!, Skijumping.pl [dostęp 2020-01-07] (pol.).
  6. FIS Ski Jumping World Cup presented by Viessmann – 2018/2019 – Vierschanzentournee Standing. fis-ski.com, 2019-01-06. [dostęp 2019-12-22].
  7. Bolesne skutki upadku Krafta w Engelbergu (pol.). skijumping.pl, 2019-12-25. [dostęp 2019-12-25].
  8. a b c d Start List Training & Qualification (pol.). fis-ski.com, 2020-01-03. [dostęp 2020-01-03].
  9. AIGNER Clemens - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-03].
  10. ASCHENWALD Philipp - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  11. FETTNER Manuel - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-03].
  12. HAYBOECK Michael - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  13. HOFER Thomas – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-03].
  14. HOERL Jan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  15. HUBER Daniel - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  16. HUBER Daniel - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  17. KRAFT Stefan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  18. LEITNER Clemens – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  19. RAINER Stefan – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-03].
  20. SCHIFFNER Markus – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-03].
  21. SCHLIERENZAUER Gregor - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  22. a b c d e f Start List Training & Qualification (ang.). fis-ski.com, 2019-12-27. [dostęp 2019-12-27].
  23. ZOGRAFSKI Vladimir - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  24. a b c d e Piotr Bąk: Kolejne ekipy odsłaniają karty przed Turniejem Czterech Skoczni (pol.). skijumping.pl, 2019-12-26. [dostęp 2019-12-26].
  25. KOUDELKA Roman - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  26. KOZISEK Cestmir - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  27. POLASEK Viktor - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  28. SAKALA Filip - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  29. AIGRO Artti - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  30. AALTO Antti - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  31. ALAMOMMO Andreas - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-10-03].
  32. KYTOSAHO Niko - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  33. NOUSIAINEN Eetu - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  34. CONTAMINE Mathis - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  35. LEAROYD Jonathan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  36. Turniej Czterech Skoczni: Noriaki Kasai nie wystąpi (pol.). sport.tvp.pl, 2019-12-24. [dostęp 2019-12-17].
  37. ITO Daiki - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  38. KOBAYASHI Junshiro - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  39. KOBAYASHI Ryoyu - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  40. NAKAMURA Naoki - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  41. SATO Keiichi - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  42. SATO Yukiya - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  43. TAKEUCHI Taku - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  44. BOYD-CLOWES Mackenzie - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  45. SOUKUP Matthew - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  46. MUMINOV Sabirzhan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  47. TKACHENKO Sergey - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  48. Piotr Bąk: Debiutanci w kadrze Niemiec na 68. TCS (pol.). skijumping.pl, 2019-12-26. [dostęp 2019-12-26].
  49. a b Start List & Qualification (ang.). fis-ski.com, 2019-12-30. [dostęp 2019-12-30].
  50. BAER Moritz – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  51. EISENBICHLER Markus – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  52. FREITAG Richard – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  53. GEIGER Karl – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  54. HAMANN Martin – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  55. HOFFMANN Felix – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  56. LEYHE Stephan – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  57. MAERKL Kilian – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  58. PASCHKE Pius – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  59. RAIMUND Philipp – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  60. ROTH Luca – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  61. SCHMID Constantin – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  62. SELL Adrian – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-31].
  63. Michał Grzela: Trzech Norwegów zadebiutuje w Turnieju Czterech Skoczni (pol.). skijumping.pl, 2019-12-24. [dostęp 2019-12-23].
  64. FORFANG Johann Andre - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  65. HAARE Anders - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  66. JOHANSSON Robert - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  67. LINDVIK Marius - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  68. PEDERSEN Robin - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  69. RINGEN Sondre - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  70. TANDE Daniel Andre - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  71. Adam Bucholz: Kadra Polski na 68. Turniej Czterech Skoczni (pol.). skijumping.pl, 2019-12-22. [dostęp 2019-12-22].
  72. HULA Stefan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  73. KOT Maciej - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  74. KUBACKI Dawid - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  75. STOCH Kamil - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  76. WOLNY Jakub - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  77. ZYLA PIOTR - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  78. KLIMOV Evgeniy - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-28].
  79. TROFIMOV Roman Sergeevich - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-28].
  80. VASSILIEV Dmitry - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  81. Start List Training & Qualification (ang.). fis-ski.com, 2020-01-05. [dostęp 2020-01-05].
  82. BARTOL Tilen - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  83. JUSTIN Rok - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  84. LANISEK Anze - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  85. PREVC Cene - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-03].
  86. PREVC Domen - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-23].
  87. PREVC Peter - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-23].
  88. SEMENIC Anze - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-05].
  89. ZAJC Timi - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-23].
  90. BICKNER Kevin - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  91. LARSON Casey - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  92. URLAUB Andrew - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-03].
  93. Schweizer Aufgebot für den Auftakt der Vierschanzentournee (niem.). swiss-ski.ch, 2019-12-22. [dostęp 2019-12-26].
  94. AMMANN Simon - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  95. DESCHWANDEN Gregor - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  96. PEIER Killian - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  97. PETER Dominik - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  98. KALINICHENKO Vitaly - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  99. MARUSIAK Yevhen - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  100. CECON Federico - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-30].
  101. INSAM Alex - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-30].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]