Annemarii Bendi

Drużynowo
konkurs drużynowy na skoczni HS100

Elva SK

Letnie Mistrzostwa Estonii w Skokach Narciarskich 2018 – zawody mistrzostw Estonii, mające na celu wyłonić najlepszych zawodników kraju na igelicie. Odbyły się one 8 września 2018 roku na skoczni normalnej Tehvandi ulokowanej w Otepää.

Wśród pań mistrzynią została Annemarii Bendi, której to udało się obronić tytuł sprzed roku. Drugie miejsce gorsza o ponad pięćdziesiąt punktów zajęła Triinu Hausenberg. Brązowy medal otrzymała sklasyfikowana jednocześnie na trzecim i ostatnim miejscu Carena Roomets, której nota łączna wyniosła w sumie zaledwie 7,5 punktu.

Mistrzostwo w kategorii mężczyzn zdobył Kevin Maltsev. Srebro zdobył Kristjan Ilves ze stratą wynoszącą ponad dwanaście punktów. Trzecie miejsce w zawodach zajął Ivo-Niklas Hermanson. Obrońca tytułu sprzed roku Artti Aigro nie pojawił się na liście startowej zawodów. W konkursie wystartowało czternastu zawodników.

W konkursie drużynowym wzięło udział pięć ekip, które składały się z trzech zawodników. Najlepszą z nich była drużyna Elva SK w składzie Andreas i Kristjan Ilves oraz Kevin Maltsev. Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy drużyny Nõmme SK. Trzecie miejsce zajęła drużyna Põhjakotkas Otepää. Ostatnie miejsce zajęła drużyna Võru SK w całości reprezentowana przez kobiety[1].