враховуються лише в національному чемпіонаті.

Євгеній Олександрович Макаренко (нар. 21 травня 1991, Київ) — український футболіст, лівий захисник та опорний півзахисник казахстанського клубу «Ордабаси» і національної збірної України.

Клубна кар'єра[ред. | ред. код]

Ранні роки[ред. | ред. код]

Євгеній Макаренко народився 21 травня 1991 року в Києві. Футболом почав займатися в ДЮСШ київського «Динамо» на Нивках. Протягом першого року займався з хлопцями старшого віку, через те що група 1991 ще не була сформована. Першими тренерами хлопця були Олександр Леонідов та Леонід Островський. У дитячих командах грав на різних позиціях, проте здебільшого ліворуч у нападі чи півзахисті. Однак у динамівській академії хлопця перекваліфікували в центрального хавбека.

У професіональному футболі Макаренко дебютував 18 липня 2010 року в поєдинку «Динамо-2» проти бурштинського «Енергетика», а 10 листопада того ж року відкрив відлік забитим м'ячам, розписавшись у воротах «Прикарпаття». Із призначенням на посаду головного тренера «Динамо-2» Андрія Гусіна Макаренко отримав більше довіри від тренера та поступово став одним із лідерів колективу. Гра талановитого півзахисника не лишилася непоміченою і взимку Євгеній вирушив на збори в Марбелью разом із першою командою. Утім, закріпитися в основі йому не вдалося й він повернувся до складу «Динамо-2».

Євгеній Макаренко під час виступів за «Динамо». 30 червня 2013 року

У липні 2012 року Макаренко провів ще один збір з основою, проте незабаром опинився в ужгородській «Говерлі» на умовах оренди[1]. У Вищій лізі дебютував 14 липня 2012 року в матчі з «Чорноморцем». Поступово Євгеній почав усе частіше з'являтися на смарагдовому газоні (нерідко на незвичній для себе позиції лівого захисника), а згодом був обраний віце-капітаном команди (у деяких матчах виводив «Говерлу» на поле в ролі капітана). Дебютним у Прем'єр-лізі голом відзначився 14 квітня 2013 року, розписавшись у воротах запорізького «Металурга»[2].

«Динамо»[ред. | ред. код]

Після закінчення орендної угоди, Макаренко повернувся в розташування київського «Динамо». У червні 2013 року, разом з основним складом команди, відправився на навчально-тренувальний збір до Австрії[3]. Пройшовши повну підготовку до сезону з основним складом динамівців, був заявлений за команду. Офіційний дебют за основний склад київського «Динамо» відбувся 18 серпня 2013 року в матчі 5 туру чемпіонату України проти сімферопольської «Таврії»[4], а 22 вересня, в поєдинку проти «Карпат», Євгеній уперше вийшов у стартовому складі динамівців, відігравши повний матч, діючи на позиції лівого захисника[5].

24 жовтня 2013 року дебютував у єврокубкових змаганнях, відігравши повний матч групового етапу Ліги Європи проти швейцарського «Туна»[6]. 24 квітня 2014 року забив дебютний гол у футболці «Динамо», зрівнявши на останніх хвилинах рахунок у гостьовому матчі проти одеського «Чорноморця» (1:1)[7]. 11 травня 2014 року на 13 хвилині матчу проти «Іллічівця» отримав пряму червону картку за фол останньої надії, яка стала найшвидшим вилученням в історії «Динамо»[8], проте кияни все ж змогли перемогти 2:0.

15 травня 2014 року провів повний матч у фіналі кубку України, допомігши команді виграти трофей у донецького «Шахтаря» (2:1)[9]. Узимку 2016/17 залишив «Динамо» як вільний агент[10].

«Кортрейк»[ред. | ред. код]

2 серпня 2017-го було офіційно оголошено про перехід Макаренка до бельгійського клубу «Кортрейк».[11] Євгеній став основним гравцем клубу і на початку квітня 2018 року продовжив свій контракт[12]. Попри це «Кортрейк» не приховував свого бажання вигідно продати гравця.

«Андерлехт»[ред. | ред. код]

Вже в середині квітня 2018-го офіційний сайт «Андерлехта» повідомив про підписання Євгенія Макаренка. Контракт з українцем розрахований на чотири роки.[13]

Виступи у збірній[ред. | ред. код]

29 лютого 2012 року провів свій єдиний матч у складі молодіжної збірної України проти однолітків з Ізраїлю.

5 березня 2014 року дебютував у національній збірній України в товариському матчі зі збірною США, вийшовши на 80 хвилині замість В'ячеслава Шевчука[14].

Дата Місто Господарі Результат Гості Турнір Голи Примітки
05-03-2014 Ларнака Україна Україна 2 – 0 США США товариський матч - Вийшов на заміну на 80-ій хвилині 80'
22-05-2014 Київ Україна Україна 2 – 1 Нігер Нігер товариський матч - Вийшов на заміну на 73-ій хвилині 73'
03-09-2014 Київ Україна Україна 1 – 0 Молдова Молдова товариський матч - Вийшов на заміну на 46-ій хвилині 46'
20-11-2018 Анталія Туреччина Туреччина 0 – 0 Україна Україна товариський матч - Замінений на 83-ій хвилині 83'
07-10-2020 Париж Франція Франція 7 – 1 Україна Україна товариський матч - Замінений на 62-ій хвилині 62'
10-10-2020 Київ Україна Україна 1 – 2 Німеччина Німеччина Ліга націй УЄФА 2020-2021 - 1-й етап - Вийшов на заміну на 84-ій хвилині 84'
13-10-2020 Київ Україна Україна 1 – 0 Іспанія Іспанія Ліга націй УЄФА 2020-2021 - 1-й етап -
11-11-2020 Хожув Польща Польща 2 – 0 Україна Україна товариський матч -
14-11-2020 Лейпциг Німеччина Німеччина 3 – 1 Україна Україна Ліга націй УЄФА 2020-2021 - 1-й етап - Вийшов на заміну на 69-ій хвилині 69'
28-03-2021 Київ Україна Україна 1 – 1 Фінляндія Фінляндія Відбір до ЧС 2022 - Замінений на 78-ій хвилині 78'
23-05-2021 Харків Україна Україна 1 – 1 Бахрейн Бахрейн товариський матч - Замінений на 64-ій хвилині 64'
07-06-2021 Харків Україна Україна 4 – 0 Кіпр Кіпр товариський матч - Замінений на 46-ій хвилині 46'
29-06-2021 Глазго Швеція Швеція 1 – 2 Україна Україна ЧЄ 2020 - 1/8 фіналу - Вийшов на заміну на 95-ій хвилині 95'
Усього Матчів 13 Голів 0

Титули та досягнення[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

1. Макаренко та Петров віддані у оренду (рос.) . «Sport.Ua». Архів оригіналу за 27 серпня 2013. Процитовано 27 квітня 2013.
  2. Евгений Макаренко: Очень хочу остаться с «Говерлой» в УПЛ и вернуться в «Динамо» [Архівовано 1 листопада 2014 у Wayback Machine.] (рос.)
  3. Евгений Макаренко: «Сделаю всё, чтобы играть в родной команде» [Архівовано 3 листопада 2013 у Wayback Machine.] (рос.)
  4. Евгений Макаренко: «Нет времени на лирические отступления» [Архівовано 3 листопада 2013 у Wayback Machine.] (рос.)
  5. Евгений Макаренко: «Хочешь играть — будешь в каждом матче выкладываться по максимуму» [Архівовано 20 лютого 2014 у Wayback Machine.] (рос.)
  6. «Динамо» — «Тун» 3:0. Архів оригіналу за 28 серпня 2014. Процитовано 16 травня 2014.
  7. ГОЛ В ВОРОТА «ЧЕРНОМОРЦА» СТАЛ ДЛЯ МАКАРЕНКО ДЕБЮТНЫМ В ФУТБОЛКЕ ПЕРВОЙ КОМАНДЫ «ДИНАМО» [Архівовано 25 лютого 2015 у Wayback Machine.] (рос.)
  8. МАКАРЕНКО СХЛОПОТАЛ САМОЕ БЫСТРОЕ УДАЛЕНИЕ В ИСТОРИИ «ДИНАМО» [Архівовано 25 лютого 2015 у Wayback Machine.] (рос.)
  9. ЕВГЕНИЙ МАКАРЕНКО: «ЭМОЦИИ СЕЙЧАС ПЕРЕПОЛНЯЮТ, СЛОВАМИ ПЕРЕДАТЬ НЕ МОГУ!» [Архівовано 25 лютого 2015 у Wayback Machine.] (рос.)
  10. Макаренко покинув «Динамо». Архів оригіналу за 16 січня 2017. Процитовано 16 січня 2017.
  11. UA-Футбол. Офіційно. Макаренко - гравець Кортрейка (укр.). Архів оригіналу за 2 серпня 2017. Процитовано 2 серпня 2017.
  12. Євгеній Макаренко продовжив контракт з Кортрейком [Архівовано 14 квітня 2018 у Wayback Machine.]; ua-football.com, 3 квітня 2018.
  13. Макаренко підписав контракт з Андерлехтом [Архівовано 14 квітня 2018 у Wayback Machine.]; ua-football.com, 14 квітня 2018.
  14. Товариський матч. Україна — США 2:0. У стилі Фоменка — «UA-Футбол». Архів оригіналу за 6 березня 2014. Процитовано 16 травня 2014.