Дзержинський трамвай — ліквідована мережа міського трамвайного пасажирського транспорту у місті Дзержинськ, Росія. Розпочав свою роботу 7 листопада 1933 року. Рух зупинено з 18 грудня 2015 року.
Трамвайна мережа зазнала вельми великого скорочення після 2006 року. Закрито та розібрано більше половини ліній.
На середину 2010-х діяло 2 трамвайні маршрути:
№ | Маршрут |
4 | Вокзал — Швейная фабрика |
5 | пос. им. Свердлова — Трамвайное депо № 1 |
На маршруті № 4 працює: по робочих днях - 7 випусків, інтервал - 8-9 хвилин, по вихідних днях - 6 випусків, інтервал - 10-11 хвилин. Працює з 4.30 до 23.15 (по неділях - з 5. 45 до 22. 45). Пробіг в одну сторону становить 28 хвилин, відстої на кінцевих станціях - по 3 хвилини. Загальний час обороту - 62 хвилини.
На маршруті № 5 працює: по робочих днях - 9 випусків, інтервал - 8-9 хвилин, по вихідних днях - 8 випусків, інтервал 9-10 хвилин. Працює з 4.30 до 22.00 (по неділях - з 5. 00 до 22. 00). Пробіг в одну сторону становить 33-37 хвилин. Відстої на кінцевих 3-4 хвилини. Загальний час обороту - 77 хвилин.
У період максимального розвитку мережі (до 2006 року) діяло 6 маршрутів:
№ | Маршрут |
1[1] | Пос им. Свердлова — Платф. 421 км |
2[1] | ПО «Заря» — ст. Игумново (Трамвайный парк — 2003 - 2009) |
3 | Вокзал — Улица Островского |
4 | Вокзал — Швейная фабрика (в часы «пик» — до ПО «Заря») |
5 | Пос. им. Свердлова — Трамвайный парк (улица Островского — до 2002 года) |
6 | Улица Островского — Платф. 421 км |
- Маршрут № 1
| Пос. им. Свердлова | | | | | | ул. Ленинградская | | | Свердловский рынок | | | Комсомольская | | | ул. Сухаренко | | | ул. Красноармейская | | | Швейная фабрика | | | ул. Ситнова | | | Дом учителя | | | ул. Гайдара | | | пл. Героев | | | ул. Грибоедова | | | ДК Химиков | | | пл. Дзержинского | | | ул. Клюквина | | | ул. Черняховского | | | ул. Студенческая | | | Трамвайное депо № 1 | | | Автопредприятие | | | Горэнерго | | | платф. Калининская | | | ПО "Корунд" | | | Коммунальная | | | по требованию | | | Химмонтаж | | | ПО Окиси этилена | | | ст. Игумново | | | ЗАО "Капелла" | | | пос. Восточный | | | Шоссейная | | | Игумновская ТЭЦ | | | ПО "Химмаш" | | | платф. Ворошиловская | | | НИИ Полимеров | | | ПО "Синтез" | | | Тимирязевская | | | | | | платф. 421 км | | | | | |
- Маршрут № 2
| ПО "Заря" | | | | | | Проходная | | | Трамвайное депо № 2 | | | Гаражи | | | Стройбыт | | | Швейная фабрика | | | ул. Ситнова | | | Дом учителя | | | ул. Гайдара | | | пл. Героев | | | ул. Грибоедова | | | ДК Химиков | | | пл. Дзержинского | | | ул. Клюквина | | | ул. Черняховского | | | ул. Студенческая | | | Трамвайное депо № 1 | | | Автопредприятие | | | Горэнерго | | | платф. Калининская | | | ПО "Корунд" | | | Коммунальная | | | по требованию | | | Химмонтаж | | | ПО Окиси этилена | | | | | | ст. Игумново | | | | | |
- маршрут № 3
| Вокзал | | | | | | ул. Гайдара | | | Торговый центр | | | Технический университет | | | Больница № 2 | | | пр. Ленина | | | Больница № 8 | | | пл. Гайдара | | | ул. Революции | | | пр. Чкалова | | | ул. Пирогова | | | пл. Свободы | | | | | | ул. Островского | | | | | |
- маршрут № 4
| Вокзал | | | | | | ул. Гайдара | | | школа № 9 | | | школа № 14 | | | Поликлиника | | | Бабушкино | | | ул. Удриса | | | 6-й микрорайон | | | бульв. Химиков | | | пр. Свердлова | | | пр. Циолковского | | | 8-й микрорайон | | | 9-й микрорайон | | | Банно-прачечный комбинат | | | школа № 15 | | | ул. Патоличева | | | пр. Ленинского Комсомола | | | ул. Щорса | | | школа № 18 | | | Швейная фабрика | | | Стройбыт | | | Гаражи | | | Трамвайное депо № 2 | | | Проходная | | | ПО "Заря" | | |
Декілька вагонів було придбано зі скасованої мережі в Іваново
Трамвайні системи Росії |
---|
| Діючі | |
---|
| Закриті | |
---|
| Будуються і проєктовані | |
---|
| Прим.: к — конка; п — паротяг; б — бензомоторний; сл — службовий; ШТ — швидкісний; курсив — будівництво починалось, але не було завершено. |
|