Norwegię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało dziewięćdziesięciu dziewięciu zawodników.
Wyniki reprezentantów Norwegii[edytuj | edytuj kod]
- Liv-Kjersti Eikeland
- Sprint 7,5 km – 70. miejsce
- Bieg indywidualny 15 km – 70. miejsce
- Sztafeta 4 × 6 km – 4. miejsce
- Ann Kristin Flatland
- Sprint 7,5 km – 10. miejsce
- Bieg pościgowy 10 km – 8. miejsce
- Bieg indywidualny 15 km – 14. miejsce
- Bieg ze startu wspólnego 12,5 km – 11. miejsce
- Sztafeta 4 × 6 km – 4. miejsce
- Gro Marit Istad-Kristiansen
- Sprint 7,5 km – 66. miejsce
- Solveig Rogstad
- Bieg indywidualny 15 km – 61. miejsce
- Sztafeta 4 × 6 km – 4. miejsce
- Tora Berger
- Sprint 7,5 km – 33. miejsce
- Bieg pościgowy 10 km – 5. miejsce
- Bieg indywidualny 15 km – 1. miejsce
- Bieg ze startu wspólnego 12,5 km – 18. miejsce
- Sztafeta 4 × 6 km – 4. miejsce
- Ole Einar Bjørndalen
- Sprint 10 km – 17. miejsce
- Bieg pościgowy 12,5 km – 7. miejsce
- Bieg indywidualny 20 km – 2. miejsce
- Bieg ze startu wspólnego 15 km – 27. miejsce
- Sztafeta 4 × 7,5 km – 1. miejsce
- Tarjei Bø
- Bieg indywidualny 20 km – 21. miejsce
- Sztafeta 4 × 7,5 km – 1. miejsce
- Lars Berger
- Sprint 10 km – 46. miejsce
- Bieg pościgowy 12,5 km – 23. miejsce
- Halvard Hanevold
- Sprint 10 km – 24. miejsce
- Bieg pościgowy 12,5 km – 17. miejsce
- Bieg ze startu wspólnego 15 km – 19. miejsce
- Sztafeta 4 × 7,5 km – 1. miejsce
- Alexander Os
- Bieg indywidualny 20 km – 28. miejsce
- Emil Hegle Svendsen
- Sprint 10 km – 1. miejsce
- Bieg pościgowy 12,5 km – 8. miejsce
- Bieg indywidualny 20 km – 1. miejsce
- Bieg ze startu wspólnego 15 km – 13. miejsce
- Sztafeta 4 × 7,5 km – 1. miejsce
- Marit Bjørgen
- 10 km st. dowolnym – 3. miejsce
- Sprint st. klasycznym – 1. miejsce
- Bieg łączony 7,5 km + 7,5 km – 1. miejsce
- Sztafeta 4 × 5 km – 1. miejsce
- Bieg na 30 km st. klasycznym – 2. miejsce
- Kristin Størmer Steira
- 10 km st. dowolnym – 8. miejsce
- Bieg łączony 7,5 km + 7,5 km – 4. miejsce
- Sztafeta 4 × 5 km – 1. miejsce
- Bieg na 30 km st. klasycznym – 8. miejsce
- Vibeke Skofterud
- 10 km st. dowolnym – 22. miejsce
- Bieg łączony 7,5 km + 7,5 km – DNF
- Sztafeta 4 × 5 km – 1. miejsce
- Celine Brun-Lie
- Sprint st. klasycznym – 6. miejsce
- Sprint drużynowy st. dowolnym – 5. miejsce
- Marthe Kristoffersen
- 10 km st. dowolnym – 49. miejsce
- Bieg na 30 km st. klasycznym – 21. miejsce
- Maiken Caspersen Falla
- Sprint st. klasycznym – 20. miejsce
- Astrid Jacobsen
- Sprint st. klasycznym – 7. miejsce
- Sprint drużynowy st. dowolnym – 5. miejsce
- Therese Johaug
- Bieg łączony 7,5 km + 7,5 km – 6. miejsce
- Sztafeta 4 × 5 km – 1. miejsce
- Bieg na 30 km st. klasycznym – 7. miejsce
- Petter Northug
- 15 km st. dowolnym – 41. miejsce
- Sprint st. klasycznym – 3. miejsce
- Bieg łączony 15 km + 15 km – 11. miejsce
- Sprint drużynowy st. dowolnym – 1. miejsce
- Sztafeta 4 × 10 km – 2. miejsce
- Bieg na 50 km st. klasycznym – 1. miejsce
- Ola Vigen Hattestad
- Sprint st. klasycznym – 4. miejsce
- Ronny Hafsås
- 15 km st. dowolnym – 42. miejsce
- Martin Johnsrud Sundby
- 15 km st. dowolnym – 33. miejsce
- Bieg łączony 15 km + 15 km – 18. miejsce
- Sztafeta 4 × 10 km – 2. miejsce
- Bieg na 50 km st. klasycznym – 15. miejsce
- Øystein Pettersen
- Sprint st. klasycznym – 6. miejsce
- Sprint drużynowy st. dowolnym – 1. miejsce
- Eldar Rønning
- Bieg łączony 15 km + 15 km – 36. miejsce
- Lars Berger
- Sztafeta 4 × 10 km – 2. miejsce
- Tord Asle Gjerdalen
- 15 km st. dowolnym – 28. miejsce
- Bieg łączony 15 km + 15 km – 19. miejsce
- Odd-Bjørn Hjelmeset
- Sztafeta 4 × 10 km – 2. miejsce
- Bieg na 50 km st. klasycznym – 17. miejsce
- Johan Kjølstad
- Sprint st. klasycznym – 9. miejsce
- Jens Arne Svartedal
- Bieg na 50 km st. klasycznym – 23. miejsce
Mężczyźni – 2. miejsce
Mężczyźni – odpadli w rundzie kwalifikacyjnej
Imię i nazwisko |
Grotnes, PalPål Grotnes |
Lysenstoen, AndreAndré Lysenstøen |
Smith, RubenRuben Smith |
Bonsaksen, AlexanderAlexander Bonsaksen |
Holos, JonasJonas Holøs |
Jakobsen, TommyTommy Jakobsen |
Kaunismaki, JuhaJuha Kaunismäki |
Lund, Lars ErikLars Erik Lund |
Tollefsen, Ole KristianOle Kristian Tollefsen |
Trygg, MatsMats Trygg |
Ask, MortenMorten Ask |
Bastiansen, AndersAnders Bastiansen |
Forsberg, KristianKristian Forsberg |
Hansen, MadsMads Hansen |
Holtet, MariusMarius Holtet |
Spets, Lars ErikLars Erik Spets |
Olimb, MathisMathis Olimb |
Roymark, MartinMartin Røymark |
Skroder, Per-AgePer-Åge Skrøder |
Thoresen, PatrickPatrick Thoresen |
Vikingstad, ToreTore Vikingstad |
Ylven, MartinMartin Ylven |
Zuccarello Aasen, MatsMats Zuccarello Aasen |
Mężczyźni
- Mikko Kokslien
- skocznia normalna – 32. miejsce
- skocznia duża – 39. miejsce
- Magnus Moan
- skocznia normalna – 9. miejsce
- drużynowy – 5. miejsce
- skocznia duża – 15. miejsce
- Jan Schmid
- skocznia normalna – 23. miejsce
- drużynowy – 5. miejsce
- Petter Tande
- skocznia normalna – 17. miejsce
- drużynowy – 5. miejsce
- skocznia duża – 6. miejsce
- Espen Rian
- drużynowy – 5. miejsce
- skocznia duża – 35. miejsce
Wydarzenie | Atleta | Zjazd 1. | Msc. 1. | Zjazd 2. | Msc. 2. | W sumie | Miejsce |
Superkombinacja | Kjetil Jansrud | 1:55,44 | 18. | 51,06 | 7. | 2:46,50 | 9. |
Truls Ove Karlsen | 1:57,32 | 37. | 51,99 | 14. | 2:49,31 | 22. |
Lars Elton Myhre | 1:55,44 | 18. | DNF | | DNF2[3] |
Aksel Lund Svindal | 1:53,15 | 1. | DNF | | DNF2[3] |
Zjazd | Kjetil Jansrud | 1:56,69 | | 31. |
Truls Ove Karlsen | 1:59,52 | | 46. |
Lars Elton Myhre | 1:56,69 | | 31. |
Aksel Lund Svindal | 1:54,38 | | |
Slalom gigant | Leif Kristian Haugen | 1:19,58 | 32. | 1:22,20 | 28. | 2:41,78 | 28. |
Kjetil Jansrud | 1:18,07 | 11. | 1:20,15 | 1. | 2:38,22 | |
Truls Ove Karlsen | 1:18,93 | 23. | 1:21,27 | 18. | 2:40,20 | 21. |
Aksel Lund Svindal | 1:17,43 | 3. | 1:21,01 | 8. | 2:38,44 | |
Slalom | Leif Kristian Haugen | DNF | | DNF2[3] |
Kjetil Jansrud | 49,54 | 18. | 52,03 | 15. | 1:41,57 | 17. |
Truls Ove Karlsen | DNF | | DNF1[4] |
Lars Elton Myhre | DNF | | DNF1[4] |
Supergigant | Kjetil Jansrud | 1:31,21 | | 12. |
Truls Ove Karlsen | DNF | | DNF |
Lars Elton Myhre | 1:32.36 | | 25. |
Aksel Lund Svindal | 1:30,34 | | |
Atletka | Zjazd 1. | Zjazd 2. | Zjazd 3. | Zjazd 4. | W sumie | Miejsce |
Desirée Bjerke | 56,48 | 55,28 | 55,34 | 55,26 | 3:42,36 | 17. |
Wydarzenie | Atleta | Kwalifikacje | 1. seria | 2. seria | Finał |
Odległość (m) | Punkty | Miejsce | Odległość (m) | Punkty | Miejsce | Odległość (m) | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce |
Skocznia normalna | Anders Jacobsen | DNS[15] | PQ | 99,5 | 123,5 | 15. | 104,0 | 133,5 | 5. | 257,0 | 9. |
Tom Hilde | 103,5 | 132,0 | 10. Q | 100,0 | 124,0 | 13. | 101,5 | 128,0 | 12. | 252,0 | 12. |
Anders Bardal | 99,5 | 122,5 | 21. Q | 98,0 | 118,5 | 22. | 100,0 | 124,0 | 15. | 242,5 | 18. |
Bjørn Einar Romøren | 97.5 | -[16] | PQ | 98,5 | 120,5 | 19. | 96,0 | 114,5 | 27. | 235,0 | 23. |
Wydarzenie | Atleta | Kwalifikacje | 1. seria | 2. seria | Finał |
Odległość (m) | Punkty | Miejsce | Odległość (m) | Punkty | Miejsce | Odległość (m) | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce |
Skocznia duża | Tom Hilde | 136,5 | 135,7 | 8. Q | 124,0 | 111,2 | 15. | 126,5 | 116,7 | 13. | 227,9 | 11. |
Anders Jacobsen | 142,5 | -[16] | PQ | 128,0 | 119,4 | 9. | 122,5 | 107,0 | 21. | 226,4 | 12. |
Johan Remen Evensen | 137,0 | 137,1 | 6. Q | 123,5 | 109,3 | 17. | 126,0 | 114,3 | 14. | 223,6 | 15. |
Anders Bardal | 136,5 | 136,7 | 7. Q | 119,0 | 100,7 | 24. | 124,0 | 110,7 | 16. | 211,4 | 22. |
Wydarzenie | Atleta | 1. seria | 2. seria | Finał |
Odległość (m) | Punkty | Miejsce w grupie | Suma punktów | Miejsce | Odległość (m) | Punkty | Miejsce w grupie | Suma punktów | Miejsce | Suma punktów | Miejsce |
Konkurs drużynowy | Anders Bardal | 128,0 | 118,4 | 7. | 504,0 | 3. | 127,0 | 117,1 | 7. | 526,3 | 3. | 1030,3 | |
Tom Hilde | 127,5 | 118,5 | 6. | 139,0 | 141,7 | 2. |
Johan Remen Evensen | 131,5 | 126,7 | 3. | 129,5 | 122,1 | 5. |
Anders Jacobsen | 138,0 | 140,4 | 2. | 140,5 | 145,4 | 1. |
- Halfpipe
- ↑ Nie ukończyła drugiego przejazdu.
- ↑ Nie ukończyła pierwszego przejazdu.
- ↑ a b c Nie ukończył drugiego przejazdu.
- ↑ a b Nie ukończył pierwszego przejazdu.
- ↑ a b c W szóstym biegu.
- ↑ a b c d W trzecim biegu.
- ↑ a b c d W drugim biegu.
- ↑ a b W dużym finale.
- ↑ Odpadła w 1/4.
- ↑ W siódmym biegu.
- ↑ W czwartym biegu.
- ↑ W małym finale.
- ↑ Odpadła w 1/8.
- ↑ DNF w 1/8.
- ↑ Nie wystartował w kwalifikacjach.
- ↑ a b Skoki zawodników z czołowej "10" PŚ nie były oceniane przez sędziów.
- ↑ a b c Odpadła w kwalifikacjach.
Afryka | |
---|
Ameryka | |
---|
Azja | |
---|
Europa | |
---|
Oceania | |
---|