Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2014
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | |||
Otwarcie | |||
Zamknięcie (finał) | |||
Liczba drużyn | 16 | ||
Liczba hal | 4 (w 4 miastach) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 47 | ||
Liczba bramek | 2612 (55,57 na mecz) | ||
Oglądalność | 316 390 (6732 na mecz) | ||
Król strzelców | Joan Cañellas | ||
Najlepszy zawodnik (MVP) | |||
Strona internetowa |
Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2014 – jedenaste mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn, oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej o randze mistrzostw kontynentu organizowany przez EHF, mający na celu wyłonienie najlepszej męskiej reprezentacji narodowej w Europie. Odbył się w czterech miastach Danii w dniach od 12 do 26 stycznia 2014. W turnieju wzięło udział szesnaście zespołów, automatycznie do mistrzostw zakwalifikowała się reprezentacja Danii jako mistrz Europy z 2012 i organizator imprezy. O pozostałe miejsca odbywały się turnieje eliminacyjne.
Trzeci tytuł mistrzowski zdobyła Francja w finale pokonując gospodarzy[1], trzecie miejsce po zwycięstwie nad Chorwacją zajęła zaś Hiszpania[2].
Głównym nadawcą telewizyjnym była stacja Sport1[3]. Po raz pierwszy od 1994 roku turniej był też transmitowany w Ameryce Łacińskiej[4].
Organizatorzy podali, iż frekwencja jeszcze przed meczami o medale wyniosła 316 tysiące widzów[5]. Badania antydopingowe przeprowadzone podczas zawodów nie dały żadnego wyniku pozytywnego[6].
Wybór organizatora[edytuj | edytuj kod]
Wstępne zainteresowanie organizacją mistrzostw do 15 maja 2009 r. wyraziły cztery kraje: Francja, Chorwacja, Węgry i Dania[7]. W wyznaczonym przez EHF upływającym 7 października 2009 r. ostatecznym terminie składania oficjalnych aplikacji[8] swe kandydatury złożyły Dania[9] i wspólnie Chorwacja z Węgrami[10]. Po akceptacji obu ofert zostały poddane pod głosowanie podczas X Kongresu EHF w Kopenhadze 25 września 2010 r. Kandydytura Danii otrzymała 24 głosy, a chorwacko-węgierska 22 głosy przy trzech wstrzymujących się[11][12].
Po raz pierwszy Dania będzie organizować turniej o mistrzostwo Europy mężczyzn[13], żeńskie imprezy tej rangi organizowała zaś w 1996, 2002 i wspólnie z Norwegią w 2010.
Terminarz[edytuj | edytuj kod]
1 lipca 2013 roku wraz z rozpoczęciem sprzedaży biletów ogłoszono terminarz zawodów[14].
Obiekty[edytuj | edytuj kod]
Do organizacji mistrzostw wytypowano początkowo pięć hal, na ostatecznej liście nie znalazła się jednak Arena Fyn z Odense[15].
Kopenhaga | Herning | |
---|---|---|
Brøndby Hallen | Jyske Bank Boxen | |
Pojemność: 5 600[16] | Pojemność: 14 000[17] | |
Aarhus | Aalborg | |
NRGi Arena | Gigantium | |
Pojemność: 5 000[18] | Pojemność: 4 600[19] | |
Eliminacje[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Zakwalifikowane zespoły[edytuj | edytuj kod]
Składy[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Losowanie[edytuj | edytuj kod]
26 kwietnia 2013 roku opublikowano schemat losowania grup turnieju głównego, które zaplanowano na 21 czerwca tego roku w Jyske Bank Boxen[20][21]. Trzy dni przed losowaniem organizatorzy przydzielili po jednym zespole do każdej z grup[22][23].
Przed losowaniem drużyny zostały podzielone na cztery koszyki[24]. Rozstawiono je na podstawie wyników osiągniętych na Mistrzostwach Europy 2012 i eliminacji do eliminacji do Mistrzostw Europy 2014[25].
|
|
|
|
W wyniku losowania wyłonione zostały cztery grupy po cztery zespoły[26][27].
|
|
|
|
Sędziowie[edytuj | edytuj kod]
Lista dwunastu par sędziowskich została opublikowana pod koniec października 2013 roku[28].
- Andriej Housko / Siarhiej Riepkin
- Matija Gubica / Boris Milošević
- Václav Horáček / Jiří Novotný
- Martin Gjeding / Mads Hansen
- Óscar Raluy Lopez / Ángel Sabroso Ramirez
- Thierry Dentz / Denis Reibel
- Lars Geipel / Marcus Helbig
- Zigmārs Stoļarovs / Renārs Līcis
- Ǵorg´i Naczewski / Sławe Nikołow
- Bogdan Nicolae Stark / Romeo Mihai Ștefan
- Nenad Nikolić / Dušan Stojković
- Nenad Krstić / Peter Ljubič
Faza wstępna[edytuj | edytuj kod]
Grupa A (Herning)[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||
1. | Dania | 3 | 3 | 0 | 0 | 95 | 79 | +16 | 6 |
2. | Macedonia Północna | 3 | 1 | 1 | 1 | 67 | 74 | -7 | 3 |
3. | Austria | 3 | 1 | 0 | 2 | 80 | 75 | +5 | 2 |
4. | Czechy | 3 | 0 | 1 | 2 | 73 | 87 | -14 | 1 |
12 stycznia 2014 18:00 | 20 − 30 | Jyske Bank Boxen, Herning Sędziowie: Nenad Nikolić, Dušan Stojković Widzów: 13000 | |||
Filip Jícha 6 Pavel Horák 5 Jan Sobol 4 Miroslav Jurka 2 Michal Kasal 2 Tomáš Babák 1 2× 3× | (9 − 14) raport | 6 Robert Weber 6 Viktor Szilágyi 5 Raul Santos 3 Fabian Posch 1 Alexander Hermann 1 Markus Kolar 1 Vytautas Žiūra 6× 2× |
12 stycznia 2014 20:30 | 29 − 21 | Jyske Bank Boxen, Herning Sędziowie: Lars Geipel, Marcus Helbig Widzów: 14000 | |||
Casper U. Mortensen 5 Mikkel Hansen 4 Michael V. Knudsen 3 Hans Lindberg 3 René Toft Hansen 3 Mads Mensah Larsen 2 Thomas M. Mogensen 2 Kasper Søndergaard Sarup 2 Bo Spellerberg 2 Lasse Svan Hansen 2 Mads Christiansen 1 7× 3× | (12 − 8) raport | 7 Kirił Łazarow 3 Nikoła Stojczewski 2 Filip Mirkułowski 2 Gudmundun A. Olafsson 2 Dejan Pecakowski 2 Stojancze Stoiłow 1 Branisław Angełowski 1 Goce Georgiewski 1 Dejan Manaskow 3× 3× |
14 stycznia 2014 18:15 | 24 − 24 | Jyske Bank Boxen, Herning Sędziowie: Bogdan Nicolae Stark, Romeo Mihai Ștefan Widzów: 10100 | |||
Kirił Łazarow 12 Filip Mirkułowski 3 Wanczo Dimowski 2 Goce Georgiewski 2 Dejan Manaskow 2 Branisław Angełowski 1 Goce Ojleski 1 Dejan Pecakowski 1 3× 3× | (10 − 11) raport | 8 Pavel Horák 6 Filip Jícha 4 Miroslav Jurka 2 Jakub Hrstka 2 Jan Stehlik 1 Alois Mráz 1 Tomáš Sklenák 4× 3× |
14 stycznia 2014 20:30 | 29 − 33 | Jyske Bank Boxen, Herning Sędziowie: Andrej Gousko, Siarhiej Repkin Widzów: 14000 | |||
Maximilian Hermann 5 Viktor Szilágyi 4 Konrad Wilczynski 4 Roland Schlinger 3 Richard Wöss 3 Janko Božović 2 Fabian Posch 2 Robert Weber 2 Christoph Edelmüller 1 Raul Santos 1 Dominik Schmid 1 Vytautas Žiūra 1 3× 3× | (12 − 18) raport | 9 Mikkel Hansen 5 Jesper Nøddesbo 3 Casper U. Mortensen 2 Kasper Søndergaard Sarup 2 Michael V. Knudsen 2 Hans Lindberg 2 Thomas M. Mogensen 2 Lasse Svan Hansen 2 René Toft Hansen 1 Mads Christansen 1 Mads Mensah Larsen 1 Henrik Møllgaard Jensen 4× 3× |
16 stycznia 2014 18:15 | 22 − 21 | Jyske Bank Boxen, Herning Sędziowie: Thierry Dentz, Denis Reibel Widzów: 12000 | |||
Kirił Łazarow 8 Stojancze Stoiłow 4 Branisław Angełowski 3 Filip Mirkułowski 2 Goce Georgiewski 2 Dejan Manaskow 2 Dejan Pecakowski 1 5× 3× | (12 − 10) raport | 7 Konrad Wilczynski 5 Roland Schlinger 4 Patrick Fölser 2 Robert Weber 1 Maximilian Hermann 1 Markus Kolar 1 Raul Santos 6× 3× |
16 stycznia 2014 20:30 | 33 − 29 | Jyske Bank Boxen, Herning Sędziowie: Matija Gubica, Boris Milošević Widzów: 14000 | |||
Hans Lindberg 6 Casper U. Mortensen 5 Mads Christiansen 4 Mikkel Hansen 4 Kasper Søndergaard Sarup 4 Michael V. Knudsen 3 Lasse Svan Hansen 3 Mads Mensah Larsen 2 Thomas M. Mogensen 2 2× 3× | (21 − 16) raport | 11 Filip Jícha 4 Roman Bečvář 4 Jakub Hrstka 4 Jan Sobol 3 Jan Stehlik 1 Pavel Horák 1 Jakub Šindelář 1 Tomáš Sklenák 4× 3× |
Grupa B (Aalborg)[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||
1. | Hiszpania | 3 | 3 | 0 | 0 | 94 | 80 | +14 | 6 |
2. | Islandia | 3 | 1 | 1 | 1 | 86 | 86 | 0 | 3 |
3. | Węgry | 3 | 0 | 2 | 1 | 80 | 87 | -7 | 2 |
4. | Norwegia | 3 | 0 | 1 | 2 | 77 | 84 | -7 | 1 |
12 stycznia 2014 16:00 | 31 − 26 | Gigantium, Aalborg Sędziowie: Matija Gubica, Boris Milošević Widzów: 4000 | |||
Guðjón Valur Sigurðsson 9 Ásgeir Örn Hallgrímsson 6 Rúnar Kárason 4 Arnór Atlason 3 Snorri Steinn Guðjónsson 3 Þórir Ólafsson 3 Aron Pálmarsson 2 Vignir Svavarsson 1 5× 3× 1× | (16 − 10) raport | 7 Kristian Kjelling 6 Harald Reinkind 4 Håvard Tvedten 3 Andre Lindboe 2 Magnus Gullerrud 1 Bjarte Myrhol 1 Sander Sagosen 5× 3× |
12 stycznia 2014 18:15 | 34 − 27 | Gigantium, Aalborg Sędziowie: Nenad Krstić / Peter Ljubič Widzów: 4000 | |||
Víctor Tomás 5 Albert Rocas 5 Juan Andreu 4 Valero Rivera 4 Raúl Entrerríos 3 Gedeón Guardiola 3 Antonio García 2 Jorge Maqueda 2 Daniel Sarmiento 2 Cristian Ugalde 2 Joan Cañellas 1 Eduardo Gurbindo 1 3× 3× | (17 − 10) raport | 6 Gergő Iváncsik 4 Máté Lékai 3 Attila Vadkerti 2 Gábor Császár 2 Péter Gulyás 2 Tamás Mocsai 2 Timuzsin Schuch 2 Gábor Szalafai 1 Gábor Ancsin 1 Ferenc Ilyés 1 Kornél Nagy 1 Barna Putics 7× 3× |
14 stycznia 2014 18:00 | 27 − 27 | Gigantium, Aalborg Sędziowie: Nenad Nikolić, Dušan Stojković Widzów: 3200 | |||
Gábor Ancsin 7 Gábor Császár 5 Máté Lékai 4 Gergő Iváncsik 3 Szabolcs Zubai 3 Péter Gulyás 2 Barna Putics 2 Kornél Nagy 1 8× 3× 1× | (16 − 15) raport | 8 Aron Pálmarsson 5 Guðjón Valur Sigurðsson 4 Rúnar Kárason 3 Arnór Atlason 3 Ásgeir Örn Hallgrímsson 1 Snorri Steinn Guðjónsson 1 Bjarki Már Gunnarsson 1 Kári Kristján Kristjánsson 1 Róbert Gunnarsson 4× 3× |
14 stycznia 2014 20:15 | 25 − 27 | Gigantium, Aalborg Sędziowie: Thierry Dentz, Denis Reibel Widzów: 3200 | |||
Bjarte Myrhol 7 Espen Lie Hansen 4 Andre Lindboe 4 Kent Robin Tønnesen 3 Kristian Bjørnsen 2 Kristian Kjelling 1 Steffen Berg Løkkebø 1 Erlend Mamelund 1 Christian O'Sullivan 1 Harald Reinkind 1 6× 3× | (8 − 12) raport | 8 Víctor Tomás 7 Joan Cañellas 5 Cristian Ugalde 2 Raúl Entrerríos 2 Jorge Maqueda 1 Juan Andreu 1 Gedeón Guardiola 1 Albert Rocas 5× 3× |
16 stycznia 2014 18:00 | 33 − 28 | Gigantium, Aalborg Sędziowie: Andrej Gousko, Siarhiej Repkin Widzów: 2923 | |||
Joan Cañellas 8 Jorge Maqueda 7 Víctor Tomás 5 Juan Andreu 3 Antonio García 2 Gedeón Guardiola 2 Valero Rivera 2 Cristian Ugalde 2 Raúl Entrerríos 1 Albert Rocas 1 1× 3× | (16 − 15) raport | 8 Aron Pálmarsson 5 Guðjón Valur Sigurðsson 5 Ásgeir Örn Hallgrímsson 3 Rúnar Kárason 2 Gunnar Steinn Jónsson 1 Snorri Steinn Guðjónsson 1 Róbert Gunnarsson 1 Þórir Ólafsson 4× 3× |
16 stycznia 2014 20:15 | 26 − 26 | Gigantium, Aalborg Sędziowie: Zigmārs Stoļarovs, Renārs Līcis Widzów: 2923 | |||
Máté Lékai 7 Gábor Császár 6 Szabolcs Szöllősi 4 Gábor Ancsin 3 Szabolcs Zubai 3 Mads Mensah Larsen 1 Gergő Iváncsik 1 Attila Vadkerti 1 Kornél Nagy 1 4× 3× | (16 − 13) raport | 7 Håvard Tvedten 6 Kristian Kjelling 3 Steffen Berg Løkkebø 3 Harald Reinkind 2 Bjarte Myrhol 1 Magnus Gullerrud 1 Espen Lie Hansen 1 Christian O'Sullivan 1 Kent Robin Tønnesen 1 Sander Sagosen 1× 3× |
Grupa C (Aarhus)[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||
1. | Francja | 3 | 3 | 0 | 0 | 94 | 83 | +11 | 6 |
2. | Polska | 3 | 1 | 0 | 2 | 70 | 70 | 0 | 2 |
3. | Rosja | 3 | 1 | 0 | 2 | 77 | 84 | -7 | 2 |
4. | Serbia | 3 | 1 | 0 | 2 | 73 | 77 | -4 | 2 |
13 stycznia 2014 18:00 | 20 − 19 | NRGi Arena, Aarhus Sędziowie: Martin Gjeding, Mads Hansen Widzów: 2000 | |||
Marko Vujin 3 Rastko Stojković 3 Nemanja Zelenović 3 Alem Toskić 2 Momir Ilić 2 Nemanja Ilić 2 Ivan Nikčević 1 Nikola Manojlović 1 Rajko Prodanović 1 Momir Rnić 1 Petar Nenadić 1 8× 3× | (13 − 9) raport | 5 Mariusz Jurkiewicz 3 Krzysztof Lijewski 3 Przemysław Krajewski 3 Piotr Chrapkowski 2 Bartosz Jurecki 1 Kamil Syprzak 1 Robert Orzechowski 1 Michał Szyba 3× 4× |
13 stycznia 2014 20:15 | 35 − 28 | NRGi Arena, Aarhus Sędziowie: Václav Horáček, Jiří Novotný Widzów: 2350 | |||
Alix Nyokas 9 Michaël Guigou 7 Nikola Karabatić 6 Mathieu Grebille 4 Luc Abalo 3 Igor Anic 1 Daniel Narcisse 1 Guillaume Joli 1 Samuel Honrubia 1 William Accambray 1 Cédric Sorhaindo 1 3× 3× | (19 − 16) raport | 6 Dmitrij Kowalow 5 Konstantin Igropuło 3 Aleksandr Pyszkin 3 Siergiej Gorbok 2 Egor Ewdokimow 2 Oleg Skopincew 2 Samwieł Aslanian 2 Dmitrij Żytnikow 1 Pawieł Atman 1 Siergiej Kudinow 1 Inal Aflitulin 4× 3× |
15 stycznia 2014 18:00 | 27 − 25 | NRGi Arena, Aarhus Sędziowie: Óscar Raluy Lopez, Ángel Sabroso Ramirez Widzów: 3200 | |||
Egor Ewdokimow 5 Dmitrij Kowalow 4 Oleg Skopincew 4 Pawieł Atman 4 Siergiej Gorbok 4 Siergiej Szelmienko 4 Daniił Szyszkariow 1 Konstantin Igropuło 1 5× 3× | (14 − 14) raport | 6 Marko Vujin 5 Petar Nenadić 4 Ivan Nikčević 3 Rajko Prodanović 2 Momir Ilić 2 Nemanja Zelenović 1 Alem Toskić 1 Nemanja Ilić 1 Draško Nenadić 6× 3× |
15 stycznia 2014 20:15 | 27 − 28 | NRGi Arena, Aarhus Sędziowie: Nenad Nikolić, Dušan Stojković Widzów: 2785 | |||
Jakub Łucak 5 Krzysztof Lijewski 4 Piotr Chrapkowski 4 Bartosz Jurecki 3 Mariusz Jurkiewicz 3 Bartłomiej Jaszka 2 Michał Jurecki 2 Przemysław Krajewski 2 Adam Wiśniewski 1 Michał Szyba 1 6× 4× | (14 − 15) raport | 8 Nikola Karabatić 4 Igor Anic 4 William Accambray 4 Michaël Guigou 3 Jerôme Fernandez 2 Luc Abalo 2 Cédric Sorhaindo 1 Alix Nyokas 6× 3× |
17 stycznia 2014 18:00 | 24 − 22 | NRGi Arena, Aarhus Sędziowie: Ǵorgi Naczewski, Sławe Nikołow Widzów: 4860 | |||
Krzysztof Lijewski 4 Jakub Łucak 4 Piotr Chrapkowski 3 Bartłomiej Jaszka 3 Michał Jurecki 3 Adam Wiśniewski 2 Bartosz Jurecki 2 Mariusz Jurkiewicz 1 Kamil Syprzak 1 Przemysław Krajewski 1 4× 2× | (10 − 14) raport | 6 Pawiel Atman 4 Oleg Skopincew 4 Konstantin Igropuło 3 Dmitrij Żytnikow 2 Daniił Szyszkariow 2 Siergiej Szelmienko 1 Siergiej Gorbok 4× 2× |
17 stycznia 2014 20:15 | 28 − 31 | NRGi Arena, Aarhus Sędziowie: Lars Geipel, Marcus Helbig Widzów: 4562 | |||
Ivan Nikčević 5 Momir Rnić 5 Petar Nenadić 5 Rastko Stojković 4 Momir Ilić 3 Uroš Mitrović 2 Nemanja Zelenović 2 Marko Vujin 1 Alem Toskić 1 3× 3× | (12 − 17) raport | 10 Guillaume Joli 6 Cédric Sorhaindo 5 Luc Abalo 3 Nikola Karabatić 2 Jerôme Fernandez 2 Daniel Narcisse 2 Samuel Honrubia 1 Igor Anic 3× 2× |
Grupa D (Kopenhaga)[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||
1. | Chorwacja | 3 | 3 | 0 | 0 | 85 | 68 | +17 | 6 |
2. | Szwecja | 3 | 2 | 0 | 1 | 82 | 68 | +14 | 4 |
3. | Białoruś | 3 | 1 | 0 | 2 | 73 | 86 | -13 | 2 |
4. | Czarnogóra | 3 | 0 | 0 | 3 | 66 | 84 | -18 | 0 |
13 stycznia 2014 18:00 | 33 − 22 | Brøndby Hallen, Kopenhaga Sędziowie: Bogdan Nicolae Stark, Romeo Mihai Ștefan Widzów: 2400 | |||
Zlatko Horvat 6 Ivan Čupić 6 Domagoj Duvnjak 4 Damir Bičanić 4 Manuel Štrlek 4 Igor Vori 3 Marko Kopljar 1 Jakov Gojun 1 Denis Buntić 1 Josip Valčić 1 Stipe Mandalinić 1 Željko Musa 1 6× 3× | (16 − 11) raport | 6 Barys Puchouski 4 Maksim Babiczew 3 Dzmitrij Kamyszyk 3 Siarhiej Szylowicz 3 Ewgenij Semenow 1 Iwan Brouka 1 Wiktar Zaicau 1 Dzianis Rutenka 5× 2× |
13 stycznia 2014 20:15 | 28 − 21 | Brøndby Hallen, Kopenhaga Sędziowie: Zigmārs Stoļarovs, Renārs Līcis Widzów: 2697 | |||
Kim Ekdahl Du Rietz 7 Mattias Zachrisson 5 Lukas Karlsson 4 Andreas Nilsson 4 Johan Jakobsson 3 Patrik Fahlgren 2 Fredrik Petersen 2 Jonas Källman 1 5× 3× | (18 − 13) raport | 5 Vasko Ševaljević 4 Igor Marković 4 Marko Simović 2 Marko Lasica 1 Rade Mijatović 1 Vuko Borozan 1 Mirko Milasević 1 Nemanja Grbović 1 Zarko Pejović 1 Ivan Perišić 4× 3× |
15 stycznia 2014 18:00 | 22 − 27 | Brøndby Hallen, Kopenhaga Sędziowie: Václav Horáček, Jiří Novotný Widzów: 2655 | |||
Vasko Sevaljević 9 Mladen Rakcević 4 Igor Marković 4 Marko Simović 2 Mirko Milasević 1 Milos Vujović 1 Ivan Perišić 1 2× 3× | (12 − 13) raport | 6 Ivan Čupić 5 Damir Bičanić 4 Marko Kopljar 4 Manuel Štrlek 3 Domagoj Duvnjak 2 Jakov Gojun 1 Igor Vori 1 Zlatko Horvat 1 Želijko Musa 4× 3× |
15 stycznia 2014 20:15 | 22 − 30 | Brøndby Hallen, Kopenhaga Sędziowie: Ǵorgi Naczewski, Sławe Nikołow Widzów: 3100 | |||
Siarhiej Rutenka 13 Barys Puchouski 4 Siarhiej Szylowicz 2 Iwan Brouka 1 Dzianis Rutenka 1 Maksim Baranau 1 4× 3× | (10 − 13) raport | 8 Fredrik Petersen 7 Andreas Nilsson 5 Kim Ekdahl Du Rietz 4 Magnus Persson 3 Patrik Fahlgren 1 Jonas Larholm 1 Tobias Karlsson 1 Mattias Zachrisson 4× 3× |
17 stycznia 2014 18:00 | 25 − 24 | Brøndby Hallen, Kopenhaga Sędziowie: Óscar Raluy Lopez, Ángel Sabroso Ramirez Widzów: 4785 | |||
Domagoj Duvnjak 6 Denis Buntić 6 Damir Bičanić 3 Marko Kopljar2 Zlatko Horvat 2 Manuel Štrlek 2 Ivan Čupić 2 Igor Vori 1 Jakov Gojun 1 4× 4× | (10 − 9) raport | 5 Lukas Karlsson 4 Mattias Zachrisson 3 Andreas Nilsson 2 Niclas Ekberg 2 Jonas Larholm 2 Johan Jakobsson 2 Fredrik Petersen 1 Kim Ekdahl Du Rietz 1 Jesper Nielsen 4× 4× 1× |
17 stycznia 2014 20:15 | 29 − 23 | Brøndby Hallen, Kopenhaga Sędziowie: Martin Gjeding, Mads Hansen Widzów: 3400 | |||
Siarhiej Rutenka 8 Iwan Brouka 7 Barys Puchouski 5 Dzianis Rutenka 3 Siarhiej Szylowicz 3 Wiktar Zaicau 2 Maksim Babiczew 1 6× 2× | (13 − 13) raport | 8 Marko Simović 3 Mladen Rakcević 3 Igor Marković 3 Marko Lasica 2 Mirko Radović 2 Zarko Pejović 2 Vasko Sevaljević 4× 3× |
Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]
Grupa 1[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | |||
1. | Dania | 5 | 5 | 0 | 0 | 153 | 125 | +28 | 10 |
2. | Hiszpania | 5 | 4 | 0 | 1 | 156 | 135 | +21 | 8 |
3. | Islandia | 5 | 2 | 1 | 2 | 140 | 146 | -6 | 5 |
4. | Węgry | 5 | 1 | 1 | 3 | 133 | 139 | -6 | 3 |
5. | Macedonia Północna | 5 | 1 | 0 | 4 | 117 | 143 | -26 | 2 |
6. | Austria | 5 | 1 | 0 | 4 | 129 | 140 | -11 | 2 |
18 stycznia 2014 16:00 | 25 − 31 | Jyske Bank Boxen, Herning Sędziowie: Andrej Gousko, Siarhiej Repkin Widzów: 8100 | |||
Dejan Manaskow 5 Dejan Pecakowski 5 Kirił Łazarow 4 Filip Mirkułowski 4 Vancho Dimowski 2 Goce Georgiewski 2 Stojancze Stoiłow 1 Zlatko Mojsowski 1 5× 3× | (9 − 16) raport | 7 Gábor Császár 4 Kornel Nagy 4 Szabolcs Zubai 4 Gábor Ancsin 3 Barna Putics 2 Péter Gulyás 2 Attila Vadkerti 2 Gabor Szalafai 1 |