Wit-Rusland op de Olympische Winterspelen 2002
Wit-Rusland op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Wit-Rusland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | BLR | |||||||||||||||||||||
NOC | National Olympic Committee of the Republic of Belarus (be) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2002 in Salt Lake City | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Wit-Rusland op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Wit-Rusland op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1952–1988) Gezamenlijk team op de O.S. (1992) | ||||||||||||||||||||||
|
Tijdens de Olympische Winterspelen van 2002, die in Salt Lake City (Verenigde Staten) werden gehouden, nam Wit-Rusland voor de derde keer deel.
Medailleoverzicht[bewerken | brontekst bewerken]
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Freestyleskiën | Aleksej Grisjin | aerials (m) |
Deelnemers en resultaten[bewerken | brontekst bewerken]
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Biatlon[bewerken | brontekst bewerken]
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Aleksej Ajdarov | 10 km sprint (m) | 37e | 27.06,4 (+2.15,1) pen.: 2 (1 + 1) |
12,5 km achtervolging (m) | 48e | +5.08,4 pen.: 6 (0 + 0 + 3 + 3) | |
20 km (m) | 17e | 54.25,3 (+3.22,0) pen.: 3 (1 + 0 + 2 + 0) | |
Oleg Ryzjenkov | 10 km sprint (m) | 11e | 26.05,5 (+1.14,2) pen.: 0 (0 + 0) |
12,5 km achtervolging (m) | 21e | +2.33,7 pen.: 2 (0 + 2 + 0 + 0) | |
20 km (m) | 31e | 55.56,6 (+4.53,3) pen.: 4 (0 + 1 + 1 + 2) | |
Vadim Sasjoerin | 10 km sprint (m) | 12e | 26.09,9 (+1.18,6) pen.: 0 (0 + 0) |
12,5 km achtervolging (m) | 10e | +1.25,9 pen.: 1 (0 + 0 + 0 + 1) | |
20 km (m) | 9e | 52.52,6 (+1.49,3) pen.: 0 (0 + 0 + 0 + 0) | |
Aleksandr Syman | 10 km sprint (m) | 56e | 27.45,3 (+2.54,0) pen.: 3 (2 + 1) |
12,5 km achtervolging (m) | 49e | +5.31,2 pen.: 3 (1 + 2 + 0 + 0) | |
Roeslan Valioellin | 20 km (m) | 60e | 58.46,7 (+7.43,4) pen.: 6 (3 + 1 + 0 + 2) |
Team Aleksej Ajdarov Aleksandr Syman Oleg Ryzjenkov Vadim Sasjoerin | 4x7,5 km estafette (m) | 8e | 1:27.12,0 (+3.29,7) pen.: 1-12 22.53,9 pen.: 0-3 (0-1 + 0-2) 21.22,7 pen.: 0-2 (0-0 + 0-2) 21.53,1 pen.: 1-5 (0-2 + 1-3) 21.02,3 pen.: 0-2 (0-0 + 0-2) |
Ljoedmila Ananko | 15 km (v) | dnf | opgave |
Jelena Chroestaleva | 7,5 km sprint (v) | 33e | 23.06,6 (+2.25,2) pen.: 2 (1 + 1) |
10 km achtervolging (v) | 30e | +3.33,8 pen.: 2 (0 + 1 + 0 + 1) | |
Jevgenija Koetsepalova | 7,5 km sprint (v) | 44e | 23.26,5 (+2.45,1) pen.: 1 (1 + 0) |
10 km achtervolging (v) | 28e | +3.32,4 pen.: 2 (0 + 0 + 1 + 1) | |
Ljoedmila Lysenko | 15 km (v) | 51e | 54.25,4 (+6.56,3) pen.: 4 (4 + 0 + 0 + 0) |
Olga Nazarova | 7,5 km sprint (v) | 14e | 22.14,9 (+1.33,5) pen.: 1 (0 + 1) |
10 km achtervolging (v) | 11e | +1.16,8 pen.: 1 (0 + 1 + 0 + 0) | |
15 km (v) | 6e | 48.29,9 (+1.00,8) pen.: 1 (0 + 1 + 0 + 0) | |
Ksenija Zikoenkova | 7,5 km sprint (v) | 65e | 25.21,5 (+4.40,1) pen.: 5 (3 + 2) |
15 km (v) | 38e | 52.26,8 (+4.57,7) pen.: 3 (1 + 0 + 0 + 2) | |
Team Olga Nazarova Ljoedmila Lysenko Jevgenija Koetsepalova Jelena Chroestaleva | 4x7,5 km estafette (v) | 7e | 1:31.01,6 (+3.06,6) pen.: 0-7 21.44,5 pen.: 0-0 (0-0 + 0-0) 22.23,7 pen.: 0-1 (0-0 + 0-1) 23.11,6 pen.: 0-4 (0-1 + 0-3) 23.41,8 pen.: 0-2 (0-0 + 0-2) |
Freestyleskiën[bewerken | brontekst bewerken]
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Aleksej Grisjin | aerials (m) | 251,19 p. (kwalificatie: 251,76 p.) | |
Dmitri Dasjtsjinski | 7e | 244,29 p. (kwalificatie: 219,94 p.) | |
Dmitri Rak | 10e | 226,34 p. (kwalificatie: 240,87 p.) | |
Alla Tsoeper | aerials (v) | 9e | 164,92 p. (kwalificatie: 181,37 p.) |
Assol Slivets | 13e | dnq (kwalificatie: 157,96 p.) |
Kunstrijden[bewerken | brontekst bewerken]
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sergej Davydov | mannen | 21e | 31,5 p. (korte kür: 15 - lange kür: 24) |
Julia Soldatova | vrouwen | 18e | 29,0 p. (korte kür: 22 - lange kür: 18) |
Langlaufen[bewerken | brontekst bewerken]
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sergej Dolidovitsj | 30 km vrije stijl massastart (m) | 14e | 1:13.51,1 (+2.20,1) |
achtervolging 10 km+10 km (m) | 57e | niet gestart vrije stijl (klassiek:28.44,0 + vrije stijl:dns) | |
Aleksandr Sannikov | 30 km vrije stijl massastart (m) | 53e | 1:19.46,9 (+8.15,9) |
50 km klassiek (m) | 44e | 2:24.14,2 (+17.53,4) | |
achtervolging 10 km+10 km (m) | 61e | niet geplaatst vrije stijl (klassiek:29.30,5 + vrije stijl:dnq) | |
Nikolaj Semenjako | 15 km klassiek (m) | 48e | 41.48,0 (+4.40,6) |
30 km vrije stijl massastart (m) | 52e | 1:19.45,6 (+8.14,6) | |
Aleksandr Sjalak | sprint (m) | 57e | dnq, kwal.:3.13,63 (+23,56) |
15 km klassiek (m) | 47e | 41.44,5 (+4.37,1) | |
50 km klassiek (m) | 46e | 2:24.37,2 (+18.16,4) | |
Aleksej Tregoebov | sprint (m) | 54e | dnq, kwal.:3.08,05 (+17,98) |
15 km klassiek (m) | 51e | 42.00,7 (+4.53,3) | |
50 km klassiek (m) | 40e | 2:22.29,3 (+16.08,5) | |
Roman Virolajnen | sprint (m) | 26e | dnq, kwal.:2.57,48 (+7,41) |
15 km klassiek (m) | 13e | 39.02,4 (+1.55,0) | |
achtervolging 10 km+10 km (m) | 30e | +1.47,2 (klassiek:26.42,2 + vrije stijl:24.54,1) | |
Denis Vorobjov | sprint (m) | 55e | dnq, kwal.:3.08,79 (+18,72) |
30 km vrije stijl massastart (m) | 44e | 1:17.43,2 (+6.12,2) | |
achtervolging 10 km+10 km (m) | 65e | niet geplaatst vrije stijl (klassiek:30.04,3 + vrije stijl:dnq) | |
Team Roman Virolajnen Nikolaj Semenjako Aleksandr Sannikov Sergej Dolidovitsj | 4x10 km estafette (m) | 15e | 1:42.12,0 (+9.26,5) 25.54,0 27.24,8 24.51,1 24.02,1 |
Jelena Kaloegina | 10 km klassiek (v) | 43e | 31.10,9 (+3.05,3) |
achtervolging 5 km+5 km (v) | 52e | niet geplaatst vrije stijl (klassiek:14.34,6 + vrije stijl:dnq) | |
Viktorija Lopatina | sprint (v) | 24e | dnq, kwal.:3.20,59 (+7,83) |
Svetlana Nagejkina | 10 km klassiek (v) | 14e | 29.48,4 (+1.42,8) |
15 km vrije stijl massastart (v) | 5e | 40.17,9 (+23,5) | |
30 km klassiek (v) | 11e | 1:35.51,6 (+4.54,5) | |
Irina Skripnik | 30 km klassiek (v) | 30e | 1:42.49,1 (+11.52,0) |
Natalja Sviridova-Kalinovskaja | sprint (v) | 45e | dnq, kwal.:3.31,83 (+19,07) |
15 km vrije stijl massastart (v) | 40e | 44.09,2 (+4.14,8) | |
achtervolging 5 km+5 km (v) | 61e | niet geplaatst vrije stijl (klassiek:14.53,6 + vrije stijl:dnq) | |
Natalja Zjatikova | 10 km klassiek (v) | 35e | 30.44,2 (+2.38,6) |
15 km vrije stijl massastart (v) | 17e | 42.04,5 (+2.10,1) | |
30 km klassiek (v) | 29e | 1:42.18,0 (+11.20,9) | |
achtervolging 5 km+5 km (v) | 34e | +1.19,5 (klassiek:14.23,5 + vrije stijl:12.06,4) | |
Vera Zjatikova | 10 km klassiek (v) | 27e | 30.20,5 (+2.14,9) |
15 km vrije stijl massastart (v) | 17e | 42.04,5 (+2.10,1) | |
achtervolging 5 km+5 km (v) | 32e | +1.18,1 (klassiek:14.15,2 + vrije stijl:12.13,0) | |
Team Jelena Kaloegina Svetlana Nagejkina Vera Zjatikova Natalja Zjatikova | 4x5 km estafette (v) | 5e | 50.37,9 (+1.07,3) 13.45,1 12.47,9 12.11,1 11.53,8 |
Noordse combinatie[bewerken | brontekst bewerken]
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sergej Zacharenko | individueel (m) | 44e | +10.07,2 — schans: 171,5 p — 15 km: 41.18,9 |
sprint (m) | 38e | +2.49,4 — schans: 86,6 p — 7,5 km: 17.09,5 |
Schaatsen[bewerken | brontekst bewerken]
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Aleksej Chatylev | 500 m (m) | 32e | 1.14,81 (+5,58) — 37,40+37,41 |
1000 m (m) | 42e | 1.13,73 (+6,55) | |
1500 m (m) | 47e | 1.52,87 (+8,92) | |
Igor Makovetski | 1000 m (m) | 41e | 1.12,33 (+5,15) |
1500 m (m) | 40e | 1.50,15 (+6,20) | |
Svetlana Sjepelnikova | 1500 m (v) | 34e | 2.04,06 (+10,04) |
3000 m (v) | 32e | 4.24,96 (+27,26) | |
Anzjelika Kotjoega | 500 m (v) | 5e | 1.15,39 (+0,64) — 37,73+37,66 |
1000 m (v) | 12e | 1.15,03 (+1,20) | |
Svetlana Radkevitsj | 500 m (v) | 28e | 1.19,45 (+4,70) — 39,84+39,61 |
1000 m (v) | 33e | 1.18,93 (+5,10) |
Schansspringen[bewerken | brontekst bewerken]
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Andrej Lyskovets | normale schans ind. (m) | 42e | 98,0 p. — 98,0 p. (83,5 m) + dnq kwalificatie 33e — 81,5 p. (95,0 m) |
grote schans ind. (m) | 59e | kwalificatie 45e — uitgeschakeld: 96,0 p. (66,3 m) |
Shorttrack[bewerken | brontekst bewerken]
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Joelija Pavlovitsj | 500 m (v) | 23e | dnq, vr 7 (3e): 47,273 |
1500 m (v) | 19e | dnq, vr 5 (4e): 2.36,058 |
IJshockey[bewerken | brontekst bewerken]
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Aleksandr Andrijevski Oleg Antonenko Vadim Bekboelatov Dmitri Doedik Aleksej Kaljoezjny Oleg Chmyl Konstantin Koltsov Vladimir Kopat Andrej Kovaljov Aleksandr Makritski Igor Matoesjkin Andrej Mezin Oleg Mikoeltsjik Dmitri Pankov Andrej Rasolko Oleg Romanov Roeslan Salej Sergej Sjabanov Andrej Skabelka Sergej Stas Vladimir Tsyplakov Edoeard Zankovjets Aleksandr Zjoerik Vasili Pankov (disk. doping) | mannen | 4e | Voorronde groep B: 1- 0 Wit-Rusland - Oekraïne 3- 1 Wit-Rusland - Frankrijk 1- 2 Wit-Rusland - Zwitserland Hoofdronde groep D: 4- 6 Wit-Rusland - Rusland 1- 8 Wit-Rusland - Finland 1- 8 Wit-Rusland - Verenigde Staten Kwartfinale: 4- 3 Wit-Rusland - Zweden Halve finale: 1- 7 Wit-Rusland - Canada Bronzen finale: 2- 7 Wit-Rusland - Rusland |
Bronnen, noten en/of referenties
|