Kína a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Ennek a szócikknek a címében vagy szövegében a kínai nevek nem a magyar nyelvű Wikipédia átírási irányelve szerint szerepelnek, és/vagy nincs feltüntetve a pinjin és a magyaros alak a {{kínai}} (?) sablon segítségével. Ezeket pótolni, illetve javítani kell. |
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Kína zászlaja | |||||
NOB-országkód: CHN | |||||
OOB | Kínai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2016. évi nyári olimpiai játékok Rio de Janeiro | |||||
Versenyzők | 392 fő 29 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Lej Seng ( )[1] | ||||
Záróünnepség | Ting Ning ( )[2] | ||||
Érmek 3. helyezés |
| ||||
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Mint Kínai Köztársaság (1932–1948) |
Kína a brazíliai Rio de Janeiróban megrendezett 2016. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 29 sportágban 392 sportoló képviselte, akik összesen 70 érmet szereztek.
Érmesek[szerkesztés]
Érmek sportág szerint | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sportág | Összesen | |||||
Műugrás | 7 | 2 | 1 | 10 | ||
Súlyemelés | 5 | 2 | 0 | 7 | ||
Asztalitenisz | 4 | 2 | 0 | 6 | ||
Atlétika | 2 | 2 | 2 | 6 | ||
Tollaslabda | 2 | 0 | 1 | 3 | ||
Taekwondo | 2 | 0 | 0 | 2 | ||
Sportlövészet | 1 | 2 | 4 | 7 | ||
Úszás | 1 | 2 | 3 | 6 | ||
Kerékpározás | 1 | 0 | 0 | 1 | ||
Röplabda | 1 | 0 | 0 | 1 | ||
Szinkronúszás | 0 | 2 | 0 | 2 | ||
Torna | 0 | 1 | 4 | 5 | ||
Ökölvívás | 0 | 1 | 3 | 4 | ||
Vívás | 0 | 1 | 1 | 2 | ||
Vitorlázás | 0 | 1 | 0 | 1 | ||
Cselgáncs | 0 | 0 | 2 | 2 | ||
Evezés | 0 | 0 | 2 | 2 | ||
Birkózás | 0 | 0 | 2 | 2 | ||
Golf | 0 | 0 | 1 | 1 | ||
Összesen | 26 | 18 | 26 | 70 |
Érmek napok szerint | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Nap | Dátum | Összesen | ||||
1 | augusztus 6. | 0 | 2 | 3 | 5 | |
2 | augusztus 7. | 3 | 0 | 0 | 3 | |
3 | augusztus 8. | 2 | 1 | 2 | 5 | |
4 | augusztus 9. | 3 | 0 | 1 | 4 | |
5 | augusztus 10. | 2 | 2 | 2 | 6 | |
6 | augusztus 11. | 1 | 3 | 3 | 7 | |
7 | augusztus 12. | 2 | 2 | 3 | 7 | |
8 | augusztus 13. | 0 | 1 | 3 | 4 | |
9 | augusztus 14. | 2 | 2 | 0 | 4 | |
10 | augusztus 15. | 0 | 1 | 0 | 1 | |
11 | augusztus 16 | 2 | 1 | 2 | 5 | |
12 | augusztus 17. | 2 | 0 | 1 | 3 | |
13 | augusztus 18. | 1 | 1 | 2 | 4 | |
14 | augusztus 19. | 2 | 2 | 3 | 7 | |
15 | augusztus 20. | 4 | 0 | 1 | 5 | |
Összesen | 26 | 18 | 26 | 70 |
Érmek nemek eloszlása szerint | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Nem | Összesen | Százalék | ||||
Férfiak | 12 | 7 | 9 | 28 | 40,0% | |
Nők | 14 | 11 | 16 | 41 | 58,6% | |
Vegyes | 0 | 0 | 1 | 1 | 1,4% | |
Összesen | 26 | 18 | 26 | 70 | 100% |
Asztalitenisz[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csang Csi-ko ( ) | Egyes | erőnyerő | Chen Chien-An (TPE) 11–5, 13–11, 12–10, 11–7 | Adrian Crişan (ROU) 11–8, 11–9, 14–12, 11–5 | Niva Kóki (JPN) 5–11, 11–4, 11–7, 11–7, 11–4 | Uladzimir Szamszonav (BLR) 11–9, 13–11, 12–10, 6–11, 11–9 | Ma Lung ( ) (CHN) 12–14, 5–11, 4–11, 4–11 | |||
Ma Lung ( ) | erőnyerő | Jonathan Groth (DEN) 11–3, 11–2, 11–3, 11–9 | Csong Jongsik ( ) (KOR) 6–11, 10–12, 11–5, 11–1, 13–11, 13–11 | Quadri Aruna (NGR) 11–4, 11–2, 11–6, 11–7 | Mizutani Dzsun (JPN) 11–5, 11–5, 11–5, 7–11, 10–12, 11–5 | Csang Csi-ko ( ) (CHN) 14–12, 11–5, 11–4, 11–4 | ||||
Csang Csi-ko ( ) Hszü Hszin ( ) Ma Lung ( ) | Csapat | Nigéria (NGR) Bode Abiodun Quadri Aruna Segun Toriola 3–0 | Nagy-Britannia (GBR) Paul Drinkhall Liam Pitchford Samuel Walker 3–0 | Dél-Korea (KOR) Csu Szehjok ( ) Csong Jongsik ( ) I Szangszu ( ) 3–0 | Japán (JPN) Josimura Maharu Mizutani Dzsun Niva Kóki 3–1 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Li Hsziao-hszia ( ) | Egyes | erőnyerő | Fen Li (SWE) 11–7, 11–7, 11–8, 11–7 | Lee Ho Ching (HKG) 11–5, 11–6, 11–4, 11–4 | Cseng Ji-csing ( ) (TPE) 11–5, 11–5, 11–6, 11–6 | Fukuhara Ai (JPN) 11–4, 11–3, 11–1, 11–1 | Ting Ning ( ) (CHN) 9–11, 11–5, 12–14, 11–9, 11–8, 7–11, 7–11 | |||
Ting Ning ( ) | erőnyerő | Elizabeta Samara (ROU) 11–5, 11–8, 11–5, 11–2 | Doo Hoi Kem (HKG) 11–3, 11–5, 11–4, 11–4 | Han Jing ( ) (GER) 11–8, 11–5, 11–3, 11–7 | Kim Szongi ( ) (PRK) 11–5, 9–11, 11–6, 11–3, 11–9 | Li Hsziao-hszia ( ) (CHN) 11–9, 5–11, 14–12, 9–11, 8–11, 11–7, 11–7 | ||||
Ting Ning ( ) Li Hsziao-hszia ( ) Liu Si-ven ( ) | Csapat | Brazília (BRA) Caroline Kumahara Gui Lin Bruna Takahashi 3–0 | Észak-Korea (PRK) Ri Migjong Ri Mjongszun Kim Szongi ( ) 3–0 | Szingapúr (SIN) Jü Meng-jü ( ) Feng Tien-vej ( ) Csou Ji-han ( ) 3–0 | Németország (GER) San Hsziao-na ( ) Han Jing ( ) Petrissa Solja 3–0 |
Atlétika[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Su Bingtian | 100 m | kiemelt | 10,17 | 3. | 17.* | 10,08 | 4. | 14.* | kiesett | |||
Csang Pej-meng ( ) | kiemelt | 10,36 | 7.* | 48.** | kiesett | |||||||
Xie Zhenye | kiemelt | 10,08 | 1. | 5. | 10,11 | 7. | 16. | kiesett | ||||
Hszie Ven-csün ( ) | 110 m gát | 13,69 | 7. | 27. | kiesett | |||||||
Duo Bujie | Maraton | 2:24:22 | 91. | |||||||||
Dong Guojian | 2:15:32 | 29. | ||||||||||
Zhu Renxue | 2:25:31 | 96. | ||||||||||
Csen Ting ( ) | 20 km gyaloglás | 1:23:54 | 39. | |||||||||
Caj Cö-lin ( ) | 1:19:26 | |||||||||||
Vang Csen ( ) | 1:19:14 | |||||||||||
Han Jü-cseng ( ) | 50 km gyaloglás | 4:32:35 | 47. | |||||||||
Wang Zhendong | 3:48:50 | 21. | ||||||||||
Yu Wei | 3:43:00 | 5. | ||||||||||
Tang Xingqiang Xie Zhenye Su Bingtian Csang Pej-meng ( ) | 4 × 100 m váltó | 37,82 | 2. | 3. | 37,90 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Zhang Guowei | Magasugrás | 222 cm | 25.** | kiesett | |
Wang Yu | 222 cm | 32. | kiesett | ||
Huang Bokai | Rúdugrás | 545 cm | 16.*** | kiesett | |
Xue Changrui | 570 cm | 4.* | 565 cm | 6. | |
Yao Jie | 560 cm | 14. | kiesett | ||
Huang Changzhou | Távolugrás | 795 cm | 9. | 786 cm | 11. |
Wang Jianan | 824 cm | 1. | 817 cm | 5. | |
Gao Xinglong | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Tung Pin ( ) | Hármasugrás | 17,10 m | 2. | 17,58 m | |
Cao Shuo | 16,97 m | 5. | 17,13 m | 4. | |
Xu Xiaolong | 16,65 m | 11. | 16,41 m | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Wei Yongli | 100 m | kiemelt | 11,48 | 5. | 33.** | kiesett | ||||||
Yuan Qiqi | kiemelt | 11,56 | 6. | 39.* | kiesett | |||||||
Wang Chunyu | 800 m | 1:59,93 | 4. | 14. | 2:04,05 | 8. | 23. | kiesett | ||||
Wu Shuijiao | 100 m gát | 13,03 | 4. | 25. | kiesett | |||||||
Zhang Xinyan | 3000 m akadály | 9:31,47 | 5. | 19. | kiesett | |||||||
Yue Chao | Maraton | 2:39:09 | 53. | |||||||||
Hua Shaoqing | 2:45:09 | 79. | ||||||||||
Liu Hung ( ) | 20 km gyaloglás | 1:28:35 | ||||||||||
Csiejang Si-csie ( ) | 1:29:04 | 5. | ||||||||||
Lü Hsziu-cse ( ) | 1:28:42 | |||||||||||
Yuan Qiqi Wei Yongli Ge Manqi Liang Xiaojing | 4 × 100 m váltó | 42,70 | 5. | 9. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Li Ling | Rúdugrás | 455 cm | 16. | kiesett | |
Ren Mengqian | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Li Xiaohong | Hármasugrás | 13,30 m | 34. | kiesett | |
Kao Jang ( ) | Súlylökés | 16,17 m | 33. | kiesett | |
Pien Ka ( ) | 17,68 m | 16. | kiesett | ||
Kung Li-csiao ( ) | 18,74 m | 5. | 19,39 m | 4. | |
Feng Bin | Diszkoszvetés | 62,01 m | 8. | 63,06 m | 8. |
Chen Yang | 61,44 m | 10. | 63,11 m | 7. | |
Su Xinyue | 65,14 m | 2. | 64,37 m | 5. | |
Liu Tingting | Kalapácsvetés | 69,14 m | 16. | kiesett | |
Csang Ven-hsziu ( ) | 73,58 m | 2. | 76,75 m | ||
Vang Cseng ( ) | 70,60 m | 10. | érvényes kísérlet nélkül | ||
Lu Huihui | Gerelyhajítás | 63,28 m | 7. | 64,04 m | 7. |
Li Lingwei | 60,91 m | 15. | kiesett | ||
Liu Shiying | 57,16 m | 23. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás[szerkesztés]
Férfi[szerkesztés]
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Wang Lumin | 59 kg | erőnyerő | Andrés Montaño (ECU) 8–0 | Ismael Borrero (CUB) 0–8 | Arszen Eralijev (KGZ) 2–4 | kiesett | 8. | |||
Jang Bin ( ) | 75 kg | erőnyerő | Zied Ayt Okrame (MAR) 5–0 | Roman Vlaszov (RUS) 0–8 | Kim Hjonu ( ) (KOR) 1–3 | kiesett | 9. | |||
Peng Fei | 85 kg | erőnyerő | Dzsavid Hamzatav (BLR) 0–4 | kiesett | 17. | |||||
Xiao Di | 98 kg | erőnyerő | Yasmany Lugo (CUB) 0–2 | Gászem Rezái (IRI) 0–7 | kiesett | 19. | ||||
Meng Qiang | 130 kg | erőnyerő | Bashir Babajanzadeh (IRI) 1–3 | kiesett | 13. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Katai Yeerlanbieke | 65 kg | Sahit Prizreni (AUS) 6–1 | Ganzorigiin Mandakhnaran (MGL) 0–3 | kiesett | 12. | |||||
Bi Shengfeng | 86 kg | erőnyerő | Şərif Şərifov (AZE) 0–10 | kiesett | 19. | |||||
Teng Cse-vej | 125 kg | erőnyerő | Levan Berianidze (ARM) 2–2 | kiesett | 13. |
Női[szerkesztés]
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szun Jen-an ( ) | 48 kg | erőnyerő | Jasmine Mian (RUS) 14–4 | Vinesh Phogat (IND) 2–1 feladta | Tószaka Eri (JPN) 3–8 | Zsuldiz Esimova (KAZ) 10–0 | ||||
Zhong Xuechun | 53 kg | Nina Hemmer (GER) 6–1 | Helen Maroulis (USA) 0–10 | Yuliya Khavaldzhy (UKR) 11–1 | Csong Mjongszuk (PRK) 5–5 | Sofia Mattsson (SWE) 0–6 kétvállas | 5. | |||
Xu Rui | 63 kg | erőnyerő | Julija Osztapcsuk (UKR) 3–1 | Inna Trazsukova (RUS) 4–5 | kiesett | 11. | ||||
Zhou Feng | 69 kg | erőnyerő | Aline Rotter-Focken (GER) 3–11 | kiesett | 12. | |||||
Csang Feng-liu ( ) | 75 kg | erőnyerő | Epp Mäe (EST) 6–4 | Erica Wiebe (CAN) 2–5 | Maria Selmaier (GER) 10–0 | Vaszilisza Marzaljuk (BLR) 8–4 |
Cselgáncs[szerkesztés]
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ma Duanbin | Harmatsúly | erőnyerő | Anass Houssein (DJI) 110(0)-000(0) | Ebinuma Maszasi (JPN) 000(0)–111(0) | kiesett | 9. | ||||
Sai Yinjirigala | Könnyűsúly | erőnyerő | Alex William Silva (BRA) 001(0)-000(0) | Gyenyisz Jarcev (RUS) 000(1)–100(1) | kiesett | 9. | ||||
Cseng Hszün-csao ( ) | Középsúly | erőnyerő | Ilíasz Iliádisz (GRE) 100(0)-000(0) | Tóth Krisztián (HUN) 100(0)-000(0) | Marcus Nyman (SWE) 100(1)-000(1) | Baker Masú (JPN) 000(0)–101(1) | Lkhagvasürengiin Otgonbaatar (MGL) 001(2)-000(1) |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ma Yingnan | Harmatsúly | erőnyerő | Joana Ramos (POR) 100(0)-000(0) | Érika Miranda (BRA) 010(1)-000(0) | Odette Giuffrida (ITA) 000(1)–000(0) | Natalja Kuzjutyina (RUS) 000(1)–100(2) | 5. | ||
Yang Junxia | Váltósúly | Marian Urdabayeva (KAZ) 100(0)-000(0) | Cedevszürengín Mönhdzajá (MGL) 100(0)-001(0) | Tina Trstenjak (SLO) 000(0)–101(0) | Yarden Gerbi (ISR) 000(0)–010(2) | kiesett | 7. | ||
Zhou Chao | Középsúly | Tacsimoto Haruka (JPN) 000(0)–100(0) | kiesett | 17. | |||||
Zhang Zhehui | Félnehézsúly | erőnyerő | Kayla Harrison (USA) 000(0)–100(0) | kiesett | 9. | ||||
Jü Szung ( ) | Nehézsúly | erőnyerő | Sonia Asselah (ALG) 100(1)-000(2) | Kayra Sayıt (TUR) 102(2)-000(2) | Émilie Andéol (FRA) 000(0)–100(0) | Kim Mindzsong ( ) (KOR) 100(1)-000(0) |
Evezés[szerkesztés]
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Szun Man Wang Chunxin | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:30,83 | 4. | 7:03,88 | 2. | A/B | 7:01,49 | 6. | B | 6:40,74 | 5. | 11. |
Jin Wei Zhao Jingbin Yu Chenggang Wang Tiexin | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 6:03,43 | 2. | erőnyerő | A/B | 6:27,27 | 5. | B | 6:32,78 | 2. | 8. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Tuan Csing-li ( ) | Egypárevezős | 8:18,57 | 1. | erőnyerő | 7:27,88 | 2. | A/B | 7:43,97 | 1. | A | 7:24,13 | 3. | ||
Lü Yang Zhu Weiwei | Kétpárevezős | 7:25,19 | 2. | erőnyerő | A/B | 7:05,31 | 6. | B | 7:45,68 | 5. | 11. | |||
Huang Ven-ji ( ) Pan Fej-hung ( ) | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:00,13 | 1. | erőnyerő | A/B | 7:20,94 | 3. | A | 7:06,49 | 3. | ||||
Zhang Min Miao Tian | Kormányos nélküli kettes | 7:15,66 | 3. | erőnyerő | A/B | 7:30,90 | 4. | B | 7:17,12 | 1. | 7. | |||
Zhang Ling Jiang Yan Wang Yuwei Zhang Xinyue | Négypárevezős | 6:40,21 | 4. | 6:28,49 | 3. | A | 6:59,45 | 6. | 6. |
Golf[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Összesen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pontszám | Par | Helyezés | ||
Wu Ashun | Férfi egyéni | 74 | +3 | 71 | 0 | 70 | −1 | 68 | −3 | 283 | −1 | 30. |
Li Haotong | 70 | −1 | 73 | +2 | 71 | 0 | 75 | +4 | 289 | +5 | 50. | |
Feng San-san ( ) | Női egyéni | 70 | −1 | 67 | −4 | 68 | −3 | 69 | −2 | 274 | −10 | |
Lin Xiyu | 72 | +1 | 74 | +3 | 74 | +3 | 69 | −2 | 289 | +5 | 38. |
Gyeplabda[szerkesztés]
Női[szerkesztés]
Kínai női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (NED) | 5 | 4 | 1 | 0 | 13 | 1 | +12 | 13 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 3 | 1 | 1 | 11 | 5 | +6 | 10 |
Németország (GER) | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 6 | 0 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 12 | –6 | 6 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 | 5 | –2 | 5 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 13 | –10 | 1 |
2016. augusztus 7. 13:30 (18:30) | Kína (CHN) | 1–1 | Németország (GER) | Játékvezetők: Melissa Trivic (AUS) Sarah Wilson (GBR) |
Peng 28' | Jegyzőkönyv | Altenburg 5' |
2016. augusztus 8. 19:30 (00:30) | Spanyolország (ESP) | 0–2 | Kína (CHN) | |
Jegyzőkönyv | Csao 8' Peng 25' |
2016. augusztus 10. 18:00 (23:00) | Kína (CHN) | 0–1 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Kelly Hudson (NZL) Carolina de la Fuente (ARG) |
Jegyzőkönyv | Van Male 59' |
2016. augusztus 12. 10:00 (15:00) | Dél-Korea (KOR) | 0–0 | Kína (CHN) | Játékvezetők: Irene Presenqui (ARG) Soledad Iparraguirre (ARG) |
Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 13. 20:30 (01:30) | Kína (CHN) | 0–3 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Amy Baxter (USA) Kylie Seymour (AUS) |
Jegyzőkönyv | Merry 21' Flynn 41' McLaren 42' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 9. |
Íjászat[szerkesztés]
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ku Hszüe-szung ( ) | Egyéni | 670 | 17. | Sultan Duzelbayev (KAZ)(48.) 4-6 | kiesett | 33. | ||||
Hszing Jü ( ) | 660 | 32. | Riau Ega Agatha (INA)(33.) 1-7 | kiesett | 33. | |||||
Vang Ta-peng ( ) | 667 | 19. | Elías Malavé (VEN)(46.) 2-6 | kiesett | 33. | |||||
Ku Hszüe-szung ( ) Hszing Jü ( ) Vang Ta-peng ( ) | Csapat | 1997 | 6. | Brazília (BRA) Marcus Vinicius D'Almeida Bernardo Oliveira Daniel Xavier (11.) 6–2 | Olaszország (ITA) Marco Galiazzo Mauro Nespoli David Pasqualucci (3.) 6–0 | Egyesült Államok (USA) Brady Ellison Zach Garrett Jake Kaminski (2.) 0–6 | Bronzmérkőzés Ausztrália (AUS) Alec Potts Ryan Tyack Taylor Worth (4.) 2–6 | 4. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vu Csia-hszin ( ) | Egyéni | 653 | 6. | Hajasi Júki (JPN)(59.) 7-1 | Alexandra Mîrca (MDA)(27.) 6-0 | Csi Jü-hung ( ) (CHN)(11.) 6-5 | Ki Bobe ( ) (KOR)(3.) 2-6 | kiesett | 6. | |
Cao Huj ( ) | 631 | 28. | Olga Senyuk (AZE)(37.) 7-1 | Tujana Dasidorzsieva (RUS)(5.) 6-4 | Lisa Unruh (GER)(21.) 2-6 | kiesett | 9. | |||
Csi Jü-hung ( ) | 649 | 11. | Marina Canetta (BRA)(54.) 6-2 | Alexandra Longová (SVK)(22.) 6-0 | Vu Csia-hszin ( ) (CHN)(6.) 5-6 | kiesett | 9. | |||
Vu Csia-hszin ( ) Cao Huj ( ) Csi Jü-hung ( ) | Csapat | 1933 | 3. | erőnyerő | Olaszország (ITA) Lucilla Boari Claudia Mandia Guendalina Sartori (6.) 3–5 | kiesett | 7. |
Kajak-kenu[szerkesztés]
Gyorsasági[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Li Csiang ( ) | Kenu egyes 200 m | 41,456 | 5. | 16. | 40,066 | 3. | 3. | A | 40,143 | 7. | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Csou Jü ( ) | Kajak egyes 200 m | 42,187 | 4. | 18. | 41,017 | 5. | 10. | B | 41,928 | 3. | 11. |
Kajak egyes 500 m | 1:53,043 | 1. | 4. | 1:55,311 | 3. | 3. | A | 1:54,994 | 6. | 6. | |
Zsen Ven-csün ( ) Ma Csing ( ) | Kajak kettes 500 m | 1:44,491 | 2. | 5. | 1:44,780 | 5. | 9. | B | 1:51,582 | 6. | 14. |
Zsen Ven-csün ( ) Ma Csing ( ) Li Jüe ( ) Liu Haj-ping ( ) | Kajak négyes 500 m | 1:38,730 | 6. | 13. | 1:37,055 | 4. | 8. | B | 1:40,071 | 3. | 11. |
Szlalom[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Tan Ya | Kajak egyes | 100,62 | 17. | 101,34 | 18. | 100,62 | 19. | kiesett | |||
Shu Jianming | Kenu egyes | 110,19 | 15. | 100,68 | 9. | 100,68 | 13. | 108,73 | 14. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Li Lu | Kajak egyes | 119,63 | 16. | 107,29 | 11. | 107,29 | 13. | 111,24 | 13. | kiesett |
Kerékpározás[szerkesztés]
Hegyi-kerékpározás[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Wang Zhen | Férfi terepverseny | lekörözték | 43. |
Yao Ping | Női terepverseny | 1:43:20 | 24. |
Pálya-kerékpározás[szerkesztés]
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Xu Chao | Férfi egyéni | 9,939 | 13. | Njisane Phillip (TRI) 10,373 | Joachim Eilers (GER) 10,449 | Sam Webster (NZL) Fabián Puerta (COL) 10,753 | 1. | Callum Skinner (GBR) 10,299; 10,212 | Joachim Eilers (GER) Grégory Baugé (FRA) Patrick Constable (AUS) 10,525 | 2. | 6. | ||||||
Kung Csin-csie ( ) | Női egyéni | 11,068 | 15. | Elis Ligtlee (NED) 11,425 | Virginie Cueff (FRA) Stephanie Morton (AUS) 11,496 | 3. | kiesett | 16. | |||||||||
Csung Tien-si ( ) | 10,820 | 5. | Miriam Welte (GER) 11,310 | Anasztaszija Vojnova (RUS) 11,271 | Anna Meares (AUS) Miriam Welte (GER) 11,557 | 1. | Becky James (GBR) 11,289; 11,243 | Lee Wai Sze (HKG) Simona Krupeckaitė (LTU) Anasztaszija Vojnova (RUS) 11,197 | 1. | 5. | |||||||
Kung Csin-csie ( ) Csung Tien-si ( ) | Női csapat | 32,305 | 1. | Spanyolország (ESP) Tania Calvo Helena Casas 31,928 | Oroszország (RUS) Darja Smeleva Anasztaszija Vojnova 32,107 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Helyezés | ||
Qin Chenlu Liu Hao Fan Yang Shen Pingan | Férfi csapat | 4:05,152 | 8. | Olaszország (ITA) Liam Bertazzo Simone Consonni Filippo Ganna Francesco Lamon 3:55,724 | 4:04,240 | 8. | 7. helyért Svájc (SUI) Olivier Beer Silvan Dillier Théry Schir Cyrille Thièry 4:01,786 | 4:03,687 | 8. |
Zhao Baofang Huang Dongyan Jing Yali Ma Menglu | Női csapat | 4:25,246 | 6. | Olaszország (ITA) Simona Frapporti Tatiana Guderzo Francesca Pattaro Silvia Valsecchi 4:22,964 | 4:23,678 | 7. | 7. helyért Lengyelország (POL) Edyta Jasińska Justyna Kaczkowska Daria Pikulik Natalia Rutkowska kizárták | idő nélkül | 7. |
- Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | 7–12. helyért | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Kung Csin-csie ( ) | Női | 5. | 3. | kiesett | 17. | ||
Csung Tien-si ( ) | 2. | erőnyerő | kizárták | 5. | 11. |
- Omnium
Versenyző | Versenyszám | 10 km-es scratch | 3 km-es egyéni üldözőverseny | Kieséses verseny | 500 m-es időfutam | 250 méter repülő rajt | 20 km-es pontverseny | Összesítés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Luo Xiaoling | Női | 12 | 15. | 3:45,186 | 12 | 15. | 22 | 10. | 36,944 | 12 | 15. | 14,740 | 8 | 17. | 2 | 12. | 68 | 15. |
Kosárlabda[szerkesztés]
Férfi[szerkesztés]
Kínai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Egyesült Államok | 5 | 5 | 0 | 524 | 407 | +117 | 10 |
2. | Ausztrália | 5 | 4 | 1 | 444 | 368 | +76 | 9 |
3. | Franciaország | 5 | 3 | 2 | 423 | 378 | +45 | 8 |
4. | Szerbia | 5 | 2 | 3 | 426 | 387 | +39 | 7 |
5. | Venezuela | 5 | 1 | 4 | 315 | 444 | −129 | 6 |
6. | Kína | 5 | 0 | 5 | 318 | 466 | −148 | 5 |
2016. augusztus 6. 19:00 (24:00) | Kína | 62–119 | Egyesült Államok | Carioca Arena 1, Rio de Janeiro Nézőszám: 10 622 Játékvezetők: Stephen Seibel (CAN), Oļegs Latiševs (LAT), Sreten Radović (CRO) |
(10–30, 20–29, 17–32, 15–28) Jegyzőkönyv | ||||
Csien-lien ( ) 25 | Pont | Durant 25 | ||
Csao Csi-vej ( ) 6 | Lepattanó | Butler 6 | ||
Csao Csi-vej ( ) 5 | Gólpassz | Durant 6 |
2016. augusztus 8. 22:30 (3:30) | Franciaország | 88–60 | Kína | Carioca Arena 1, Rio de Janeiro Nézőszám: 6360 Játékvezetők: Juan Carlos García (ESP), Roberto Vázquez (PUR), Piotr Pastusiak (POL) |
(19–14, 23–9, 22–22, 24–15) Jegyzőkönyv | ||||
de Colo 19 | Pont | Ji ( ) 19 | ||
Batum 10 | Lepattanó | Ji ( ) 6 | ||
Parker 8 | Gólpassz | Ting ( ), Kuo ( ) 4 |
2016. augusztus 10. 22:30 (3:30) | Venezuela | 72–68 | Kína | Carioca Arena 1, Rio de Janeiro Nézőszám: 6223 Játékvezetők: Cristiano Maranho (BRA), Sreten Radović (CRO), Guilherme Locatelli (BRA) |
(25–13, 13–22, 13–15, 21–18) Jegyzőkönyv | ||||
Colmenares 16 | Pont | Kuo ( ) 17 | ||
Colmenares 5 | Lepattanó | Ji ( ) 10 | ||
Vargas 5 | Gólpassz | Kuo ( )Csou ( ) 3 |
2016. augusztus 12. 14:15 (19:15) | Kína | 68–93 | Ausztrália | Carioca Arena 1, Rio de Janeiro Nézőszám: 7704 Játékvezetők: Roberto Vázquez (PUR), Sreten Radović (CRO), Carlos Peruga (ESP) |
(14–17, 20–27) Jegyzőkönyv | ||||
Ji ( ) 20 | Pont | Bairstow 17 | ||
Ji ( ) 9 | Lepattanó | Bairstow 9 | ||
Kuo ( ) 5 | Gólpassz | Dellavedova 8 |
2016. augusztus 14. 22:30 (3:30) | Szerbia | 94–60 | Kína | Carioca Arena 1, Rio de Janeiro Nézőszám: 7367 Játékvezetők: Juan García (ESP), Guilherme Locatelli (BRA), Anne Panther (GER) |
(24–18, 19–10, 35–15, 16–17) Jegyzőkönyv | ||||
Bogdanović 19 | Pont | Ji ( ) 20 | ||
Jokić 7 | Lepattanó | Vang ( ) 8 | ||
Marković, Teodosić 5 | Gólpassz | Kuo ( ) 8 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 12. |
Női[szerkesztés]
Kínai női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Egyesült Államok | 5 | 5 | 0 | 520 | 316 | +204 | 10 |
2. | Spanyolország | 5 | 4 | 1 | 387 | 333 | +54 | 9 |
3. | Kanada | 5 | 3 | 2 | 340 | 347 | −7 | 8 |
4. | Szerbia | 5 | 2 | 3 | 385 | 406 | −21 | 7 |
5. | Kína | 5 | 1 | 4 | 371 | 428 | −57 | 6 |
6. | Szenegál | 5 | 0 | 5 | 309 | 482 | −173 | 5 |
2016. augusztus 6. 14:15 (19:15) | Kína | 68–90 | Kanada | Youth Arena, Rio de Janeiro Nézőszám: 2314 Játékvezetők: Juan Carlos García (ESP), Carlos Júlio (ANG), Anne Panther (GER) |
(9–19, 17–18, 20–23, 22–30) Jegyzőkönyv | ||||
Cshen N. ( ) 13 | Pont | Tatham 20 | ||
Szun Meng-zs. ( ) 5 | Lepattanó | Gaucher 10 | ||
Csen Hsz. ( ), Szun Meng-hsz. ( ) 3 | Gólpassz | Gaucher 7 |
2016. augusztus 8. 19:45 (00:45) | Szenegál | 64–101 | Kína | Youth Arena, Rio de Janeiro Nézőszám: 2907 Játékvezetők: Karen Lasuik (CAN), Carlos Júlio (ANG), Chahinaz Boussetta (MAR) |
(21–26, 17–21, 15–26, 11–28) Jegyzőkönyv | ||||
As. Traoré 16 | Pont | Sao ( ), Szun Meng-zs. ( ) 17 | ||
Diarra 8 | Lepattanó | Lu 7 | ||
Dieng 4 | Gólpassz | Csao ( ) 6 |
2016. augusztus 10. 12:15 (17:15) | Kína | 68–89 | Spanyolország | Youth Arena, Rio de Janeiro Nézőszám: 1230 Játékvezetők: Eddie Viator (FRA), Leandro Lezcano (ARG), Natalia Cuello (DOM) |
(18–14, 20–27, 21–23, 9–25) Jegyzőkönyv | ||||
Sao ( ) 14 | Pont | Torrens 32 | ||
Szun Meng-zs. ( ) 8 | Lepattanó | Nicholls 10 | ||
Csen Hsz. ( ) 6 | Gólpassz | Palau 7 |
2016. augusztus 12. 12:15 (17:15) | Szerbia | 80–72 | Kína | Youth Arena, Rio de Janeiro Nézőszám: 2219 Játékvezetők: Christos Christodoulou (GRE), Natalia Cuello (DOM), Nadege Zouzou (CIV) |
(24–14, 16–20, 26–9, 14–29) Jegyzőkönyv | ||||
A. Dabović 23 | Pont | Szun Meng-zs. ( ) 16 | ||
Page, Petrović 8 | Lepattanó | Huang, Szun Meng-zs. ( ) 7 | ||
Petrović 6 | Gólpassz | három játékos 3 |
2016. augusztus 14. 12:15 (17:15) | Kína | 62–105 | Egyesült Államok | Youth Arena, Rio de Janeiro Nézőszám: 2957 Játékvezetők: Ferdinand Pascual (PHI), Robert Lottermoser (GER), Chahinaz Boussetta (MAR) |
(9–32, 17–28, 14–18, 22–27) Jegyzőkönyv | ||||
Szun Meng-zs. ( ) 16 | Pont | Charles, Griner 18 | ||
Csen Hsz. ( ) 6 | Lepattanó | Griner 13 | ||
Csen Hsz. ( ) 6 | Gólpassz | Moore 8 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 10. |
Labdarúgás[szerkesztés]
Női[szerkesztés]
Kínai női labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Legjobb harmadikként bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- E csoport
Csapat | M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazília (BRA) | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 1 | +7 | 7 |
Kína (CHN) | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | –1 | 4 |
Svédország (SWE) | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 5 | –3 | 4 |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | –3 | 1 |