враховуються лише в національному чемпіонаті.

** Інформацію про ігри та голи за національну збірну
оновлено 20 травня 2014.

Стів фон Берген (нім. Steve von Bergen, нар. 10 червня 1983, Невшатель) — швейцарський футболіст, захисник клубу «Янг Бойз», а також національної збірної Швейцарії.

Клубна кар'єра[ред. | ред. код]

Народився 10 червня 1983 року в місті Невшатель. Вихованець юнацьких команд футбольних клубів «Наутерів» та «Ксамакс».

У дорослому футболі дебютував 2000 року виступами за команду клубу «Ксамакс», в якій провів п'ять сезонів, взявши участь у 126 матчах чемпіонату. Більшість часу, проведеного у складі «Ксамакса», був основним гравцем захисту команди і у сезоні 2002-03 допоміг команді вийти до Суперліги.

2005 року перейшов до «Цюриха» на запрошення головного тренера Люсьєна Фавре. Дебютував за «Цюрих» 16 липня 2005 року в першому турі чемпіонату Швейцарії в матчі проти «Санкт-Галлена». Матч закінчився перемогою «Цюриха» з рахунком 3:1, Стів вийшов переважно складі та провів весь матч.[1] Провів за «Цюрих» два сезони, обидва рази ставав чемпіоном Швейцарії.

Стів фон Берген під час виступів за «Герту». 11 липня 2009 року

В серпні 2007 року слідом за Фавром перейшов в берлінську «Герту». У Бундеслізі дебютував 28 серпня 2007 року в третьому турі матчем проти «Армінії» з Билефельда. Матч закінчився поразкою «Герти» з рахунком 0:2, Стів вийшов на поле з перших хвилин та провів весь матч[2]. У новій команді Стів був дублером Йосипа Шимунича. Тому коли хорват перед початком сезону 2009/10 покинув клуб, Стів став твердим гравцем основи.

Контракт з «Герта» у фон Бергена закінчився в червні 2010 року і він на правах вільного агента підписав контракт з новачком італійської Серії А «Чезеною». У новій команді Стів також був основним захисником, проте за підсумками сезону 2011/12 «морські коники» зайняли останнє місце в чемпіонаті і вилетіли до Серії В, після чого фон Берген покинув клуб у статусі вільного агента.

В червні 2012 року швейцарець у статусі вільного агента перейшов в «Дженоа», але вже в серпні був обміняний на грецького вороаря Александроса Цорваса та парагвайського напидника Даніеля Мартінеса у «Палермо», так і не зігравши за генуезький клуб жодного матчу.

За підсумками першого ж сезону у «Палермо» команда зайняла 18 місце в чемпіонаті і вилетіла з Серії А, тому фон Берген знову змушений був покинути команду, зігравши за сезон в 35 матчах чемпіонату.

19 червня 2013 року повернувся на батьківщину, підписавши контракт з «Янг Бойз». Наразі встиг відіграти за бернську команду 2 матчі в національному чемпіонаті.

Виступи за збірні[ред. | ред. код]

Протягом 20032004 років залучався до складу молодіжної збірної Швейцарії. На молодіжному рівні зіграв у 11 офіційних матчах.

6 вересня 2006 року дебютував у збірній Швейцарії в товариському матчі зі збірної Коста-Рики. Був включений в попередню заявку на домашній чемпіонат Європи 2008 року, але на турнір не поїхав через перелом руки.

Провів весь відбірковий турнір до чемпіонату світу 2010 року і 11 травня 2010 року стало відомо, що він поїде світову першість[3]

У першому матчі чемпіонату світу 2010 року у ПАР проти команди Іспанії вийшов на поле на 36-й хвилині, замінивши травмованого Філіпа Сендероса. Матч закінчився несподіваною перемогою швейцарців 1:0[4], але це, надалі, не допомогло їм вийти з групи. Стів провів на турнірі всі три матчі.

2014 року був включений до заявки збірної на тогорічний чемпіонат світу у Бразилії.

Статистика виступів[ред. | ред. код]

Статистика клубних виступів[ред. | ред. код]

Статистика станом на 19 травня 2013.
Сезон Команда Чемпіонат Національний кубок Континентальні кубки Інші змагання Усього

Дата Місто Господарі Результат Гості Турнір Голи Примітки
06/09/2006 Женева Швейцарія Швейцарія 2 – 0 Коста-Рика Коста-Рика товариський матч - Вийшов на заміну на 70-ій хвилині 70'
22/08/2007 Женева Швейцарія Швейцарія 2 – 1 Нідерланди Нідерланди товариський матч -
10/09/2007 Клагенфурт Швейцарія Швейцарія 3 – 4 Японія Японія товариський матч - Замінений на 87-ій хвилині 87'
17/10/2007 Базель Швейцарія Швейцарія 0 – 1 США США товариський матч - Вийшов на заміну на 17-ій хвилині 17'
26/03/2008 Базель Швейцарія Швейцарія 0 – 4 Німеччина Німеччина товариський матч - Вийшов на заміну на 75-ій хвилині 75'
05/09/2009 Базель Швейцарія Швейцарія 2 – 0 Греція Греція Відбір до ЧС 2010 -
05/09/2009 Рига Латвія Латвія 2 – 2 Швейцарія Швейцарія Відбір до ЧС 2010 -
05/09/2009 Люксембург Люксембург Люксембург 0 – 3 Швейцарія Швейцарія Відбір до ЧС 2010 -
14/11/2009 Женева Швейцарія Швейцарія 0 – 1 Норвегія Норвегія товариський матч - Вийшов на заміну на 46-ій хвилині 46'
03/03/2010 Санкт-Галлен Швейцарія Швейцарія 1 – 3 Уругвай Уругвай товариський матч - Вийшов на заміну на 46-ій хвилині 46'
01/06/2010 Сйон Швейцарія Швейцарія 0 – 1 Коста-Рика Коста-Рика товариський матч - Вийшов на заміну на 46-ій хвилині 46'
16/06/2010 Дурбан Іспанія Іспанія 0 – 1 Швейцарія Швейцарія ЧС 2010 - 1-й етап -
21/06/2010 Порт-Елізабет Чилі Чилі 1 – 1 Швейцарія Швейцарія ЧС 2010 - 1-й етап -
25/06/2010 Блумфонтейн Швейцарія Швейцарія 0 – 0 Гондурас Гондурас ЧС 2010 - 1-й етап - Вийшов на заміну на 36-ій хвилині 36'
03/09/2010 Санкт-Галлен Швейцарія Швейцарія 0 – 0 Австралія Австралія товариський матч - Вийшов на заміну на 46-ій хвилині 46'
07/09/2010 Базель Швейцарія Швейцарія 1 – 3 Англія Англія Відбір до ЧЄ 2012 -
08/10/2010 Подгориця Чорногорія Чорногорія 1 – 0 Швейцарія Швейцарія Відбір до ЧЄ 2012 -
12/10/2010 Базель Швейцарія Швейцарія 4 – 1 Уельс Уельс Відбір до ЧЄ 2012 -
17/11/2010 Женева Швейцарія Швейцарія 2 – 2 Україна Україна товариський матч - Вийшов на заміну на 72-ій хвилині 72'
09/02/2011 Валлетта Мальта Мальта 0 – 0 Швейцарія Швейцарія товариський матч -
26/03/2011 Софія Болгарія Болгарія 0 – 0 Швейцарія Швейцарія Відбір до ЧЄ 2012 -
07/10/2011 Свонсі Уельс Уельс 2 – 0 Швейцарія Швейцарія Відбір до ЧЄ 2012 -
11/10/2011 Базель Швейцарія Швейцарія 2 – 0 Чорногорія Чорногорія Відбір до ЧЄ 2012 -
11/11/2011 Амстердам Нідерланди Нідерланди 0 – 0 Швейцарія Швейцарія товариський матч -
15/11/2011 Люксембург Люксембург Люксембург 0 – 1 Швейцарія Швейцарія товариський матч - Замінений на 88-ій хвилині 88'
26/05/2012 Базель Швейцарія Швейцарія 5 – 3 Німеччина Німеччина товариський матч -
15/08/2012 Спліт Хорватія Хорватія 2 – 4 Швейцарія Швейцарія товариський матч -
07/09/2012 Любляна Словенія Словенія 0 – 2 Швейцарія Швейцарія Відбір до ЧС 2014 -
11/09/2012 Люцерн Швейцарія Швейцарія 2 – 0 Албанія Албанія Відбір до ЧС 2014 -
12/10/2012 Берн Швейцарія Швейцарія 1 – 1 Норвегія Норвегія Відбір до ЧС 2014 -
16/10/2012 Рейк'явік Ісландія Ісландія 0 – 2 Швейцарія Швейцарія Відбір до ЧС 2014 -

Примітки[ред. | ред. код]

1. Spielstatistik FC St. Gallen — FC Zürich 1:3 (0:1) (нім.). fussballdaten.de. Архів оригіналу за 2 квітня 2012. Процитовано 5 липня 2010.
  2. Spielstatistik Arminia Bielefeld — Hertha BSC Berlin 2:0 (0:0) (нім.). fussballdaten.de. Архів оригіналу за 2 квітня 2012. Процитовано 5 липня 2010.
  3. Хитцфельд назвал окончательный состав сборной Швейцарии (рос.). soccer.ru. Процитовано 5 липня 2010.
  4. Spielbericht Spanien — Schweiz 0:1 (0:0) (нім.). fussballdaten.de. Архів оригіналу за 2 квітня 2012. Процитовано 5 липня 2010.