* Ігри та голи за професіональні клуби
враховуються лише в національному чемпіонаті.

Віллі Джонсон Семеду Афонсу або просто Віллі Семеду (порт. Willy Johnson Semedo Afonso / Willy Semedo / фр. Willy Johnson Semedo Afonso / Willy Semedo; нар. 27 квітня 1994, Монфермей, Франція) — кабовердійський та французький футболіст, нападник та вінґер кіпрського «Аль-Файсалі» (Амман) та національної збірної Кабо-Верде.

Клубна кар'єра[ред. | ред. код]

Народився 27 квітня 1994 року в Монфермей, в департаменті Сена-Сен-Дені. Футболом розпочав займатися у 7-8-річному віці в клубі «Аркей». Потім виступав за «Монруж» (U-13), а також за «Монруж» (U-17) у національному чемпіонаті Франції. Один сезон відіграв за «Булонь-Білланкур», після чого повернувся до «Монружа», де виступав як за команду U-19, так і за дорослу команду[1].

У 2014 році покинув клуб О-де-Сен, щоб приєднатися до кіпрського клубу «Алкі Орокліні». З кіпріотським клубом у період з 2015 по 2017 рік тричі поспіль підвищився в класі, щоб перевести клуб з четвертого в перший дивізіон. Він, зокрема, став переможцем четвертого дивізіону в 2015 році і чемпіоном другого дивізіону в 2017 році, а також Кубку Кіпру для третього і четвертого дивізіону в 2016 році.

31 січня 2018 року за 150 000 євро перейшов до «Шарлеруа», з яким підписав контракт на два сезони з можливістю продовження ще на 2 роки[2]. У футболці «Зебр» дебютував 13 квітня 2018 року в нічийному (2:2) поєдинку проти плей-оф проти «Генка», в якому на 83-й хвилині замінив Крістіана Бенавенте[3].

30 серпня 2018 року щоб отримати більше ігрового часу відданий в оренду на півсезону в «Руселаре», з другого бельгійського дивізіону[4][5].

1 лютого 2019 року підписав 6-місячний контракт з румунським клубом «КСМ Політехніка Ясси».

Влітку 2019 року приєднався до «Гренобля» з Ліги 2. У футболці Гренобля дебютував 26 липня 2019 року в рамках в нічийному (3:3) поєдинку 1-го туру чемпіонату проти «Генгама», замінивши Джонатана Тінана через 20 хвилин[6]. Відзначився першим голом за «Гренобль» у першому раунді Кубку Ліги проти «Родез» (нічия 1:1, потім перемога «Гренобля» по серії післяматчевих пенальті)[7].

22 червня 2021 року, після завершення контракту з «Греноблем», повернувся на Кіпр, де підписав 2-річний контракт з «Пафосом»[8].

Кар'єра в збірній[ред. | ред. код]

Народився в сім'ї вихідців з Кабо-Верде, 1 жовтня 2020 року отримав дебютний виклик до національної збірної Кабо-Верде. Свій перший матч за «Блакитних акул» зіграв 7 жовтня в переможному (2:1) товариському матчі проти Андорри, а під час зимової перерви його замінив Гаррі Родрігеш[9][10]. Три дні по тому зіграв свій другий матч за збірну, у програному (1:2) товариському поєдинку проти Гвінеї. Віллі вийшов на поле на 73-й хвилині, замінивши Марку Суареша[11].