Дівчата, парний розряд
США Кетрін Макнеллі / Польща Іга Швйонтек
Відкритий чемпіонат Франції з тенісу
2017 2019

Відкритий чемпіонат Франції з тенісу 2018 — тенісний турнір, що проходив на відкритих ґрунтових кортах Стад Ролан Гаррос у Парижі з 27 травня по 10 червня 2018 року. Це був 122-й Відкритий чемпіонат Франції, другий турнір Великого шолома в календарному році.

Турнір включав змагання в одиничному та парному розряді серед чоловіків та жінок, а також змагання у змішаному розряді. Юніори розіграли першості в одиничному та парному розряді серед хлопців та дівчат. Було проведено також одичночні та парні змагання на візках для тенісистів з обмеженими можливостями. Парні змагання серед легенд тенісу у чоловіків проходили в двох категоріях — до 45 років та понад 45 років. Парні змагання серед легенд у жінок відбувалися в єдиній категорії.

Свої титули в одиночних розрядах захищали Рафаель Надаль серед чоловіків та Єлєна Остапенко у жінок. У жінок одразу 6 тенісисток мали теоретичні шанси за підсумками турніру посісти перше місце в світовому рейтингу.

Турнір[ред. | ред. код]

Турнір проходив під егідою Міжнародної федерації тенісу і був складовою частиною ATP та WTA турів сезону 2018. Матчі гралися на 22 кортах, серед яких 3 шоу-корти: корт Філіппа Шартріє, корт Сюзан Ланглен та корт №1.

Було внесено невеликі зміни в правила змагань. Тепер на подачу дається 25 секунд, а не 20, як це було раніше, але було встановлено публічний секундомір. У змаганнях юніорів скасовано чирки на подачі, відповідно до загальних правил проведення юніорських змагань.

Огляд подій та результатів[ред. | ред. код]

У чоловіків Рафаель Надаль відстояв свій титул. Це для нього була 11-а перемога на паризьких кортах та 17-й мейджор загалом. Він відстояв право називатися першою ракеткою світу.

У жінок минулорічна чемпіонка Єлєна Остапенко вибула вже в першому колі, поступившись Катерині Козловій. Перемогла в турнірі Симона Халеп. Для неї це перший виграш турніру Великого шолома. Халеп захистила право називатися першою ракеткою світу.

У парному жіночому розряді минулорічні чемпіонки Бетані Маттек-Сендс та Луціє Шафарова не відстоювали свій титул. Перемогу здобула чеська пара Барбора Крейчикова / Катержина Сінякова. Для кожної з них це був перший титул Великого шолома.

У парному розряді серед чоловіків перемогли французи П'єр-Юг Ербер та Ніколя Маю. Це для них вже третя перемога в турнірах Великого шолома, перша в Парижі.

У змішаному парному розряді пара минулорічних переможців Габріела Дабровскі/Роган Бопанна розпалася. Дабровскі грала разом із Мате Павичом, але програла в фіналі парі Латіша Чжань/Іван Додіг. Для обох переможців це другий титул Великого шолома, але перший у міксті. Свої попередні звитяги Чжань та Додіг здобували в парному розряді на US Open 2017 та Roland Garros 2015, відповідно.

Японець Куніеда Сінго всьоме виграв Ролан Гаррос серед тенісистів на інвалідних візках. Це для нього вже 22-ий гренслем в одиночному розряді та 42-ий загалом, враховуючи парні перемоги.