1930 Югославія Югославія 1 (1)

* Ігри та голи за професіональні клуби
враховуються лише в національному чемпіонаті.

Борислав «Борис» Праунспергер (сербохорв. Borislav Praunsperger, 19 листопада 1907, Загреб — 11 серпня 1978, там само) — югославський футболіст, що грав на позиції нападника.

Виступав за клуб «Конкордія» (Загреб), а також національну збірну Югославії. Дворазовий чемпіон Югославії.

Клубна кар'єра[ред. | ред. код]

Виступав у складі загребського клубу «Конкордія» з 1926 по 1933 рік. Виступав на позиції лівого крайнього нападника. В 1930 році виграв з командою перший в її історії титул чемпіона Югославії. Для потрапляння до фінального турніру клуб посів друге місце у чемпіонаті Загреба, а потім у кваліфікації переміг «Ілірію» з Любляни. У фінальній шістці «Конкордія» набрала 15 очок, на два випередивши «Югославію» і «Хайдук». На рахунку Бориса 9 матчів і 3 голи у фінальному турнірі і два матчі в кваліфікації[2].

У 1931 році став з командою срібним призером чемпіонату, зігравши у фінальному турнірі матчів[3].

В 1932 році вдруге став чемпіоном країни. Зіграв у фінальному турнірі лише один матч у чвертьфіналі проти «Вікторії» (Загреб) (3:0), у якому відзначився забитим голом[4].

Був членом і тренером плавального клубу «Конкордії», Загребського плавального клубу та АСД Младость (Загреб). Також відомий як меценат, який власноруч побудував басейн у Сомборі, брав участь у будівництві плавального басейну на правому березі Сави у Загребі та легкоатлетичної траси АСД «Младость» (1946). Перший президент окружного комітету з гімнастики в Загребі (1945–47)[5].

Помер у Загребі 11 серпня 1978 року.

Виступи за збірну[ред. | ред. код]

У 1930 році зіграв свій єдиний матч у складі національної збірної Югославії. Відзначився голом на 78-й хвилині в матчі Балканського кубку проти Болгарії (3:0)[6].

Статистика матчів і голів за збірну — Югославія Югославія
Дата Місто Господарі Результат Гості Турнір Голи Примітки
16.11.1930 Софія Болгарія Болгарія 0 – 3 Югославія Югославія Балканський кубок 1