Konya'da 2009 Türkiye yerel seçimleri

Wikipedia tasarımı üzerinden görüntüle.

29 Mart 2009 Genel Seçimleri'nde (resmî adıyla 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimleri) Konya Büyükşehir Belediyesi ile 31 ilçenin ve 168 beldenin belediye başkanı seçilmiştir.Sonuçlar Yüksek Seçim Kurulu'nun resmî verileridir.

Konya
Seçmen Sayısı 1.312.699[1]
Sandık Sayısı 4.795[1]
AKP
116 / 199
MHP
48 / 199
CHP
18 / 199
SP
7 / 199
DP
5 / 199
BĞMSZ
3 / 199
BTP
1 / 199
DTP
1 / 199

Konya Büyükşehir Belediyesi[değiştir | kaynağı değiştir]

     AKP'nin kazandığı ilçeler
     Bağımsızlar'ın kazandığı ilçeler
     CHP'nin kazandığı ilçeler
     DP'nin kazandığı ilçeler
     MHP'nin kazandığı ilçeler
     SP'nin kazandığı ilçeler
d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
643.056 2.108
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Tahir Akyürek 356.227 %68.4
SP Saadet Partisi Mustafa Özkafa 77.186 %14.8
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Hikmet Çay 56.701 %10.8
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Hasan Sarımehmetoğlu 16.652 %3.20
DTP Demokratik Toplum Partisi Abdulhakim Gülmez 4.541 %0.87
DSP Demokratik Sol Parti Ahmet Vejdi Çınar 4.033 %0.77
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Hasan Hüseyin Bilgi 1.920 %0.37
DP Demokrat Parti Mustafa Türkaslan 1.657 %0.32
MP Millet Partisi Mehmet Ali Küçükgüzel 602 %0.12
HYP Halkın Yükselişi Partisi Coşkun Bilgi 472 %0.09
TKP Türkiye Komünist Partisi Fatih Bilici 446 %0.09
LDP Liberal Demokrat Parti Süleyman Sefa Martı 191 %0.04
Toplam 520.628
Geçersiz ya da boş 16.560
Katılım oranı %83.54
Kaynak: YSK

Ahırlı[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
652 2
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Abdülkadir Yiğit 296 %50.1
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Mehmet Ünlütürk 287 %48.6
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Mehmet Uğurcan 3 %0.51
SP Saadet Partisi Musa Uyar 2 %0.34
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Seyfullah İnce 2 %0.34
Toplam 590
Geçersiz ya da boş 13
Katılım oranı %92.48
Kaynak: YSK

Ahırlı Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Akkise Adalet ve Kalkınma Partisi Ceylan Arslan 896 %49.7

Akören[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
2.631 9
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Tahir Dinç 1.088 %49.1
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Selçuk Buğdaycı 1.081 %48.8
SP Saadet Partisi İsmail Tunca 23 %1.04
DSP Demokratik Sol Parti Serdal Akcan 14 %0.63
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Münir Ünveren 9 %0.41
Toplam 2.215
Geçersiz ya da boş 94
Katılım oranı %87.76
Kaynak: YSK

Akören Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Avdan Demokrat Parti Hüseyin Doğaner 204 %32.5
Kayasu Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Tekkeş 316 %59.2

Akşehir[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
43.240 153
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Mustafa Baloğlu 15.968 %47.5
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Hacı Hüseyin Angılcı 11.363 %33.8
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Erdoğdu 5.121 %15.2
DSP Demokratik Sol Parti Bedrettin Ekmekçi 383 %1.14
SP Saadet Partisi Nizamettin Çiftkaya 345 %1.03
BBP Büyük Birlik Partisi Çetin Başeğmez 276 %0.82
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Hasan Usmanoğlu 88 %0.26
BĞMSZ Bağımsız Mustafa Teoman Dolu 35 %0.10
Toplam 33.579
Geçersiz ya da boş 1.396
Katılım oranı %80.89
Kaynak: YSK

Akşehir Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Adsız Cumhuriyet Halk Partisi Türkan Pınar Çiğdem 666 %34.2
Altuntaş Adalet ve Kalkınma Partisi Ahmet Çakar 763 %52.1
Atakent Adalet ve Kalkınma Partisi Mustafa Zeybek 447 %50.3
Çakıllar Milliyetçi Hareket Partisi Cevdet Üstündağ 1.116 %58.7
Doğrugöz Milliyetçi Hareket Partisi Osman Fedai 1.275 %51.0
Engili Adalet ve Kalkınma Partisi Karatay Selçuk Şehirli 437 %48.8
Gölçayır Milliyetçi Hareket Partisi Hüseyin Cavit Kılınç 385 %56.6
Karahüyük Adalet ve Kalkınma Partisi Cavit Akdeniz 510 %39.4
Ortaköy Adalet ve Kalkınma Partisi Cevat Nuri Bozoğlu 708 %50.9
Reis Adalet ve Kalkınma Partisi Mevlüt İbiş 315 %47.8
Yazla Bağımsız Türkiye Partisi Ömer Pınar 496 %51.5

Altınekin[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
2.534 9
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
DP Demokrat Parti Ali Poçan 1.216 %51.0
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Ekrem Gözet 951 %39.9
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Bayram Çok 113 %4.74
SP Saadet Partisi Semra Şahin 50 %2.10
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Yavuz Çetin 40 %1.68
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Ömer Faruk Keskin 12 %0.50
Toplam 2.382
Geçersiz ya da boş 59
Katılım oranı %96.33
Kaynak: YSK

Altınekin Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Akıncılar Adalet ve Kalkınma Partisi Muharrem Dere 1.202 %84.1
Dedeler Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Elmalı 666 %53.0
Oğuzeli Adalet ve Kalkınma Partisi Sami Yatgın 904 %53.8

Beyşehir[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
21.576 73
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi İzzet Taşcı 9.107 %51.9
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Adil Bayındır 5.718 %32.6
SP Saadet Partisi Mustafa Uzun 1.503 %8.58
DP Demokrat Parti Tuğrul Kutbay 920 %5.25
BBP Büyük Birlik Partisi Kemal Kiriş 144 %0.82
DSP Demokratik Sol Parti Mehmet Ali Tekin 90 %0.51
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Yılmaz Sarıbıyık 39 %0.22
Toplam 17.521
Geçersiz ya da boş 743
Katılım oranı %84.65
Kaynak: YSK

Beyşehir Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Adaköy Adalet ve Kalkınma Partisi Nihat Ulu 226 %61.7
Akçabelen Milliyetçi Hareket Partisi Hasan Sayın 442 %71.0
Bayafşar Adalet ve Kalkınma Partisi Polat Yetkin 389 %53.6
Doğanbey Adalet ve Kalkınma Partisi İbrahim Şinasi Erten 709 %53.3
Emen Cumhuriyet Halk Partisi Osman Demir 158 %29.8
Esence Milliyetçi Hareket Partisi Fuat Bayır 429 %52.5
Gökçimen Milliyetçi Hareket Partisi Mustafa Dokur 317 %52.3
Gölyaka Adalet ve Kalkınma Partisi Ramazan Erdoğan 209 %41.0
Huğlu Milliyetçi Hareket Partisi Fehmi Tekin 742 %38.4
Karaali Adalet ve Kalkınma Partisi İbrahim Issı 712 %52.0
Kayabaşı Adalet ve Kalkınma Partisi Yaşar Güneş 290 %65.0
Kurucuova Adalet ve Kalkınma Partisi Vedat Sabırlı 522 %57.8
Sadıkhacı Milliyetçi Hareket Partisi Şakir Özel 646 %50.5
Sevindik Adalet ve Kalkınma Partisi Mevlüt Gök 366 %61.3
Üstünler Milliyetçi Hareket Partisi Ethem Özgür 308 %50.2
Üzümlü Adalet ve Kalkınma Partisi Salih Şenoğlu 1.400 %52.8
Yenidoğan Milliyetçi Hareket Partisi Hüseyin Derebağ 600 %51.0
Yeşildağ Adalet ve Kalkınma Partisi Mustafa Ünlü 558 %50.1

Bozkır[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
5.012 20
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Mustafa Uyar 1.935 %45.0
BBP Büyük Birlik Partisi Mehmet Akgül 1.151 %26.8
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Akif Ülker 1.076 %25.0
SP Saadet Partisi Şuayip Koçak 88 %2.05
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Ali Koşar 27 %0.63
DSP Demokratik Sol Parti Hasan Canbaz 18 %0.42
Toplam 4.295
Geçersiz ya da boş 180
Katılım oranı %89.29
Kaynak: YSK

Bozkır Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Çağlayan Cumhuriyet Halk Partisi Ziya Kara 453 %53.5
Dereiçi Adalet ve Kalkınma Partisi Şakir Nazlı 341 %38.9
Dereköy Adalet ve Kalkınma Partisi Mustafa Şahin 461 %63.0
Hamzalar Milliyetçi Hareket Partisi Vehbi Gül 456 %54.0
Harmanpınar Milliyetçi Hareket Partisi Osman Güven 242 %60.0
Hisarlık Adalet ve Kalkınma Partisi Ali Arlı 498 %61.8
Sarıoğlan Milliyetçi Hareket Partisi Hüseyin Uyan 487 %33.7
Sorkun Adalet ve Kalkınma Partisi Abdurrahman Keşir 409 %56.1
Söğüt Adalet ve Kalkınma Partisi Ramazan Öğüt 238 %57.9
Üçpınar Milliyetçi Hareket Partisi Ömer Ata Kalaycı 354 %49.1

Cihanbeyli[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
10.071 39
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Mehmet Ali Önal 3.159 %37.3
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Güzel 2.936 %34.6
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Önal 2.223 %26.2
SP Saadet Partisi Tevfik Doğusan 106 %1.25
DSP Demokratik Sol Parti Derviş Topal 15 %0.18
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Yusuf Uykan 14 %0.17
TKP Türkiye Komünist Partisi Lütfi Dilek 10 %0.12
Toplam 8.463
Geçersiz ya da boş 225
Katılım oranı %86.27
Kaynak: YSK

Cihanbeyli Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Bulduk Adalet ve Kalkınma Partisi Ömer Küçükyıldız 651 %68.0
Büyükbeşkavak Saadet Partisi Mümin Deveci 452 %54.8
Gölyazı Demokratik Toplum Partisi Mulla Şimşek 1.081 %50.2
Günyüzü Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Kale 943 %62.2
İnsuyu Adalet ve Kalkınma Partisi Abdulkadir Öztürk 580 %49.0
Kandil Saadet Partisi Hasan Çam 759 %62.9
Karabağ Demokrat Parti Kadir Ulutaş 753 %38.5
Kelhasan Adalet ve Kalkınma Partisi Resül Kara 332 %54.1
Kuşça Adalet ve Kalkınma Partisi İsmet Karaca 750 %61.2
Kütükuşağı Adalet ve Kalkınma Partisi Sami Arabacı 561 %55.9
Taşpınar Milliyetçi Hareket Partisi Mehmet Taşpınar 1.192 %54.1
Yapalı Bağımsız Fikret Özdemir 572 %54.6
Yeniceoba Adalet ve Kalkınma Partisi İlyas Kara 1.423 %39.3

Çeltik[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
2.824 10
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Ekizoğlu 1.035 %42.2
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Şefik Meşe 745 %30.4
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Süleyman Ergün 661 %26.9
SP Saadet Partisi Mustafa Baysal 6 %0.24
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Yüksel Vurmaz 4 %0.16
Toplam 2.451
Geçersiz ya da boş 107
Katılım oranı %90.58
Kaynak: YSK

Çeltik Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Gökpınar Adalet ve Kalkınma Partisi Hacı Gözel Kalenderoğlu 999 %48.5
Küçükhasan Cumhuriyet Halk Partisi Ali Vural 322 %40.2

Çumra[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
18.552 71
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Yusuf Erdem 6.450 %39.7
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Nasır Ersöz 6.390 %39.3
SP Saadet Partisi Mustafa Tuğlu 2.926 %18.0
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Fatih Ersoy 169 %1.04
DP Demokrat Parti Duran Taşcı 163 %1.00
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Kadir Karaemmiler 68 %0.42
DSP Demokratik Sol Parti Seyfullah Tanrıverdi 63 %0.39
Toplam 16.229
Geçersiz ya da boş 563
Katılım oranı %90.51
Kaynak: YSK

Çumra Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Alibeyhüyüğü Adalet ve Kalkınma Partisi Ali Kılıçaslan 732 %38.3
Apa Milliyetçi Hareket Partisi Halil Gülşin 308 %55.5
Arıkören Milliyetçi Hareket Partisi Sami Bilgi 249 %39.4
Dinek Adalet ve Kalkınma Partisi Rafet Avcı 191 %54.7
Güvercinlik Adalet ve Kalkınma Partisi Yaşar Tülü 339 %36.6
İçeriçumra Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Kınalı 2.139 %46.9
Karkın Adalet ve Kalkınma Partisi İsmail Ovalı 1.253 %60.9
Okçu Milliyetçi Hareket Partisi Ali Tokgöz 741 %42.0
Türkmencamili Milliyetçi Hareket Partisi Sabri Sarılar 275 %45.1
Yenisu Adalet ve Kalkınma Partisi Ufuk Yağcılar 449 %60.9

Derbent[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
2.190 11
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Hamdi Acar 965 %47.3
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Rüştü Tekin 706 %34.6
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Sadık Bilgiç 353 %17.3
SP Saadet Partisi İbrahim Er 10 %0.49
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Ramazan Bilgi 4 %0.20
Toplam 2.038
Geçersiz ya da boş 79
Katılım oranı %96.67
Kaynak: YSK

Derbent Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Çiftliközü Cumhuriyet Halk Partisi Süleyman Akıncı 297 %49.5

Derebucak[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
2.362 9
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Bahattin Özdemir 754 %57.4
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Ali Almaz 529 %40.3
BĞMSZ Bağımsız Durmuş Ali Ceylan 14 %1.07
SP Saadet Partisi Hasan Kapcı 8 %0.61
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Hacı İsmail Özcoplan 7 %0.53
Toplam 1.312
Geçersiz ya da boş 36
Katılım oranı %57.07
Kaynak: YSK

Derebucak Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Çamlık Adalet ve Kalkınma Partisi Ali Özdemir 470 %59.0
Gencek Adalet ve Kalkınma Partisi Yusuf Uyar 426 %55.5
Göynem Milliyetçi Hareket Partisi Memiş Abak 487 %52.0
Pınarbaşı Adalet ve Kalkınma Partisi Şevket Çetin 292 %53.9

Doğanhisar[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
4.732 19
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Salih Öztoklu 1.694 %41.1
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Mehmet Öztoklu 1.557 %37.7
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Salim Güleç 752 %18.2
SP Saadet Partisi Ethem Kapcı 84 %2.04
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Şemsettin Günördü 18 %0.44
DSP Demokratik Sol Parti Ali Koçyiğit 17 %0.41
Toplam 4.122
Geçersiz ya da boş 232
Katılım oranı %92.01
Kaynak: YSK

Doğanhisar Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Ayaslar Adalet ve Kalkınma Partisi Bayram Çavdar 582 %41.6
Başköy Adalet ve Kalkınma Partisi Abdullah Koç 993 %54.4
Çınaroba Adalet ve Kalkınma Partisi Mahmut Yalçın 305 %43.9
Deştiğin Cumhuriyet Halk Partisi Bayram Çarman 566 %56.7
Karaağa Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Ergül 553 %45.5
Koçaş Milliyetçi Hareket Partisi Ramazan Adıgözel 192 %33.4
Konakkale Cumhuriyet Halk Partisi Mehmet Çöğür 278 %49.3
Yenice Adalet ve Kalkınma Partisi Namık Kurt 300 %43.0

Emirgazi[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
3.128 13
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Ali Rıza Koçak 1.510 %52.1
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Nurişen Koçak 1.334 %46.0
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Tuncay Kocaman 27 %0.93
SP Saadet Partisi Kadir Sarıca 10 %0.35
DSP Demokratik Sol Parti İbrahim Çınar 8 %0.28
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Bekir Karagülmez 8 %0.28
Toplam 2.897
Geçersiz ya da boş 127
Katılım oranı %96.68
Kaynak: YSK

Emirgazi Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Demirci Adalet ve Kalkınma Partisi Süleyman Şahin Topal 574 %48.2
Işıklar Milliyetçi Hareket Partisi Mahmut Uslu 313 %40.4

Ereğli[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
64.067 213
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Hüseyin Oprukçu 19.164 %36.6
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Ahmet Özdoğan 17.813 %34.0
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Kenan Akpınar 13.615 %26.0
SP Saadet Partisi Abdulkadir Güngördü 754 %1.44
DSP Demokratik Sol Parti Durmuş Çayhan 425 %0.81
DP Demokrat Parti Serdar Güleç 311 %0.59
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Kuttisi Ünsal 152 %0.29
BĞMSZ Bağımsız Abdullah Kula 53 %0.10
Toplam 52.287
Geçersiz ya da boş 2.217
Katılım oranı %85.07
Kaynak: YSK

Ereğli Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Aziziye Milliyetçi Hareket Partisi Kemal Uzundere 522 %34.0
Belkaya Milliyetçi Hareket Partisi Mehmet Şen 1.493 %52.2
Çayhan Adalet ve Kalkınma Partisi Abdulkerim Tolun 717 %50.7
Kutören Milliyetçi Hareket Partisi Nurettin Karkın 518 %52.4
Sazgeçit Adalet ve Kalkınma Partisi Bülent Ersüllü 527 %51.2
Zengen Cumhuriyet Halk Partisi Metin Karakaya 657 %49.2

Güneysınır[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
3.425 13
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Ahmet Demir 1.189 %39.2
BĞMSZ Bağımsız Mehmet Yakıcı 878 %29.0
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Yakup Yılmaz 815 %26.9
SP Saadet Partisi Halil Çelik 96 %3.17
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Özgür Ünveren 36 %1.19
DSP Demokratik Sol Parti Mevlüt Güneş 14 %0.46
Toplam 3.028
Geçersiz ya da boş 102
Katılım oranı %91.39
Kaynak: YSK

Güneysınır Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Alanözü Milliyetçi Hareket Partisi Durmuş Ali Küçükkara 266 %51.9
Aydoğmuş Adalet ve Kalkınma Partisi Mustafa Gebeş 170 %56.6

Hadim[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
2.390 11
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Ahmet Hadimioğlu 773 %38.5
BĞMSZ Bağımsız Mürsel Ayrancı 339 %16.9
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Yılmaz Çetin 281 %14.0
BĞMSZ Bağımsız Yücel Pektekin 232 %11.5
SP Saadet Partisi İhsan Aydoğdu 211 %10.5
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Hasan Karaman 143 %7.14
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Necdet Karaçaş 24 %1.20
Toplam 2.003
Geçersiz ya da boş 74
Katılım oranı %86.90
Kaynak: YSK

Hadim Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Bademli Milliyetçi Hareket Partisi Zeki Erim 226 %50.1
Bağbaşı Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Çetiner 275 %51.5
Bolat Demokrat Parti Mustafa Babuççu 417 %54.8
Dedemli Adalet ve Kalkınma Partisi Ali Uçar 572 %48.0
Korualan Adalet ve Kalkınma Partisi İbrahim Akmaz 576 %51.3
Yalınçevre Adalet ve Kalkınma Partisi Ahmet Navir 188 %44.2

Halkapınar[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
1.284 5
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Fatih Şentürk 545 %49.0
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Hasan Hüseyin Mülazimoğlu 532 %47.8
SP Saadet Partisi Adem Aktaş 17 %1.53
DSP Demokratik Sol Parti Mehmet Bardakcı 17 %1.53
Toplam 1.111
Geçersiz ya da boş 35
Katılım oranı %89.25
Kaynak: YSK

Hüyük[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
2.408 9
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Nusret Akgümüş 957 %46.3
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Ahmet Temiz 725 %35.0
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Murat Tekin 357 %17.2
SP Saadet Partisi İbrahim Uysal 14 %0.68
DSP Demokratik Sol Parti Devrim Peker 9 %0.44
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Mehmet Ünsal 4 %0.19
Toplam 2.066
Geçersiz ya da boş 73
Katılım oranı %88.83
Kaynak: YSK

Hüyük Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Burunsuz Adalet ve Kalkınma Partisi Dursun Gezer 330 %51.1
Çamlıca Milliyetçi Hareket Partisi Ramazan Şengezer 370 %53.2
Çavuş Adalet ve Kalkınma Partisi Faruk Işık 327 %52.3
Göçeri Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Bülbül 293 %58.4
İlmen Saadet Partisi Hürriyet Şahin 424 %53.4
İmrenler Cumhuriyet Halk Partisi Ahmet Refik Şenönder 616 %50.5
Kıreli Adalet ve Kalkınma Partisi Ali Mermer 669 %53.5
Köşk Milliyetçi Hareket Partisi Halil Küçükçayır 280 %48.6
Mutlu Adalet ve Kalkınma Partisi Mustafa Kemal Ateş 380 %62.0
Selki Milliyetçi Hareket Partisi Ömer Mercan 734 %57.0

Ilgın[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
20.915 72
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Halil İbrahim Oral 6.207 %34.4
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Zinnuri Sarıkaya 5.049 %28.0
DP Demokrat Parti Hasan Hüseyin Akıncı 2.533 %14.0
SP Saadet Partisi Ramazan Yetkin Özalp 2.396 %13.3
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Nihat Direk 1.675 %9.30
DSP Demokratik Sol Parti Ramazan Mangır 89 %0.49
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Nevzat Özmen 54 %0.30
Toplam 18.003
Geçersiz ya da boş 726
Katılım oranı %89.55
Kaynak: YSK

Ilgın Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Argıthanı Adalet ve Kalkınma Partisi Sait Karahan 1.149 %42.4
Aşağıçiğil Adalet ve Kalkınma Partisi Hasan Hüseyin Yaka 1.403 %48.4
Balkı Saadet Partisi Halil Yavuz 360 %50.0
Beykonak Milliyetçi Hareket Partisi Ali Ocak 453 %43.7
Çavuşçugöl Milliyetçi Hareket Partisi Hamza Çallı 376 %43.1
Gökçeyurt Adalet ve Kalkınma Partisi Ömer Berber 360 %61.2
Yukarıçiğil Adalet ve Kalkınma Partisi Naci Çiğil 1.338 %51.2

Kadınhanı[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
9.292 37
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Hulusi Çökgel 3.736 %46.6
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Tuncay Karabulut 2.683 %33.5
SP Saadet Partisi Mahmut Sami Büyükyılmaz 1.148 %14.3
BBP Büyük Birlik Partisi Ramazan Söğüt 340 %4.24
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Hasan Hüseyin Yıldırım 64 %0.80
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Mevlüt Özdemir 25 %0.31
DSP Demokratik Sol Parti Musa Reyhanoğlu 14 %0.17
Toplam 8.010
Geçersiz ya da boş 266
Katılım oranı %89.07
Kaynak: YSK

Kadınhanı Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Atlantı Cumhuriyet Halk Partisi Şıh Hasan Takımcı 1.358 %54.9
Başkuyu Demokrat Parti Muammer Sarı 296 %43.2
Kolukısa Milliyetçi Hareket Partisi Yusuf Durgut 1.190 %57.3
Osmancık Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Küçükacar 1.020 %61.4

Karapınar[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
20.219 72
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Mugayıtoğlu 6.990 %39.8
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Kamil Bülbül Okuyucu 4.755 %27.0
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Hikmet Bozaklı 2.906 %16.5
DSP Demokratik Sol Parti Fatih Arslantaş 1.891 %10.7
SP Saadet Partisi Mustafa Özsoy 906 %5.16
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Nurettin Ünveren 102 %0.58
Toplam 17.550
Geçersiz ya da boş 744
Katılım oranı %90.48
Kaynak: YSK

Karapınar Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Hotamış Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Özüdoğru 677 %50.1
İslik Adalet ve Kalkınma Partisi Necati Karakara 346 %37.3
Kayalı Cumhuriyet Halk Partisi Recep İlhan 645 %39.5
Yeşilyurt Milliyetçi Hareket Partisi Bekir Yenen 581 %35.3

Karatay[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
144.257 471
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Hançerli 80.404 %68.1
SP Saadet Partisi Mehmet Şen 20.889 %17.7
MHP Milliyetçi Hareket Partisi İlyas Kiraz 10.347 %8.77
CHP Cumhuriyet Halk Partisi İhsan Bağcı 1.718 %1.46
BBP Büyük Birlik Partisi Musa Sönmez 1.631 %1.38
DTP Demokratik Toplum Partisi Aynur Cengiz 1.377 %1.17
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Ali Şenel Çobanoğlu 526 %0.45
DSP Demokratik Sol Parti Eşref Köse 519 %0.44
DP Demokrat Parti Mustafa Nazmi Baş 360 %0.31
MP Millet Partisi Mustafa Sayar 117 %0.10
TKP Türkiye Komünist Partisi Zöhre Kurt 85 %0.07
Toplam 117.973
Geçersiz ya da boş 4.193
Katılım oranı %84.69
Kaynak: YSK

Karatay Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Hayıroğlu Adalet ve Kalkınma Partisi Mustafa Geçgil 788 %58.8
İsmil Milliyetçi Hareket Partisi Lütfi Topbaş 1.814 %45.7
Ovakavağı Saadet Partisi Nuh Özdemir 592 %45.7
Yarma Adalet ve Kalkınma Partisi Mustafa Sarıca 774 %55.4

Kulu[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
13.375 47
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Ahmet Yıldız 3.967 %36.6
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Orhan Yüksel 3.810 %35.1
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Cafer Tayyar Budak 1.997 %18.4
SP Saadet Partisi Ömer Alpat 941 %8.69
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Kadir Meleş 58 %0.54
DSP Demokratik Sol Parti Ömer Çiğel 54 %0.50
Toplam 10.827
Geçersiz ya da boş 381
Katılım oranı %83.80
Kaynak: YSK

Kulu Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Celep Adalet ve Kalkınma Partisi Mahir Mustafa Çelik 413 %89.2
Karacadağ Cumhuriyet Halk Partisi Şahin Ateş 776 %51.0
Kırkpınar Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Altun 411 %55.5
Kozanlı Adalet ve Kalkınma Partisi Tahsin Başoda 694 %50.3
Tavşançalı Cumhuriyet Halk Partisi Hüseyin Baysal 1.278 %49.9
Tuzyaka Adalet ve Kalkınma Partisi Mustafa Erdoğan 574 %60.6
Zincirlikuyu Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Atakan 779 %60.6

Meram[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
189.579 623
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Serdar Kalaycı 109.552 %69.6
SP Saadet Partisi Lütfi Yalman 21.305 %13.5
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Durmuş Ali Açıkel 15.861 %10.0
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Dursun Sabuncu 5.238 %3.33
BBP Büyük Birlik Partisi Ömer Büyükçeşmeci 2.765 %1.76
DSP Demokratik Sol Parti İbrahim Aksu 1.184 %0.75
DP Demokrat Parti Ali Kaval 559 %0.36
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Fatma Zehra Çobanoğlu 468 %0.30
MP Millet Partisi Salih Mısral 161 %0.10
TKP Türkiye Komünist Partisi Fatma Çetin 146 %0.09
BĞMSZ Bağımsız Mehmet Kuşoğlu 81 %0.05
Toplam 157.320
Geçersiz ya da boş 4.716
Katılım oranı %85.47
Kaynak: YSK

Meram Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Hatunsaray Milliyetçi Hareket Partisi Ahmet Kaygısız 309 %61.1
İnlice Adalet ve Kalkınma Partisi Bekir Dalkıç 573 %89.5
Kavak Saadet Partisi Osman Kıyak 308 %52.7
Kızılören Adalet ve Kalkınma Partisi Hüseyin Saraç 389 %52.3
Sağlık Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Çiçek 304 %61.9
Sefaköy Adalet ve Kalkınma Partisi Abdurrahman Bulut 872 %68.1

Sarayönü[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
6.392 24
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
BĞMSZ Bağımsız Mehmet Güney 2.056 %36.6
SP Saadet Partisi Musa Zeybek 1.616 %28.8
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Ali Özmen 1.446 %25.7
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Halil İbrahim Kaya 234 %4.17
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Hüseyin Küçükaslan 144 %2.57
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Rahmi Çetinkaya 81 %1.44
DP Demokrat Parti Ferdon Köstekli 29 %0.52
Toplam 5.606
Geçersiz ya da boş 173
Katılım oranı %90.41
Kaynak: YSK

Sarayönü Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Başhüyük Bağımsız Hüseyin Tavlan 381 %43.8
Çeşmelisebil Adalet ve Kalkınma Partisi Yonis Demirci 696 %53.0
Gözlü Adalet ve Kalkınma Partisi Muammer Özşahin 517 %56.2
Kadıoğlu Adalet ve Kalkınma Partisi Cavit Durmaz 493 %57.1
Kurşunlu Milliyetçi Hareket Partisi Ali Sami Ülker 421 %50.7
Ladik Adalet ve Kalkınma Partisi Şükrü Tınas 3.114 %63.5

Selçuklu[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
307.509 1.008
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Uğur İbrahim Altay 155.640 %64.1
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Mustafa Sırrı Demirel 41.248 %17.0
SP Saadet Partisi Ahmet Selim Laleli 26.154 %10.7
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Hasan Kahveci 10.159 %4.19
BBP Büyük Birlik Partisi Mehmet Emin Bozkulak 4.710 %1.94
DSP Demokratik Sol Parti Mustafa Kayacan 1.839 %0.76
DP Demokrat Parti Mevlüt Arslan 1.042 %0.43
ÖDP Özgürlük ve Dayanışma Partisi Mehmet Metin Merdan 911 %0.38
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Mesut Yaşar 627 %0.26
MP Millet Partisi Ahmet Şahap 279 %0.11
Toplam 242.609
Geçersiz ya da boş 7.760
Katılım oranı %81.42
Kaynak: YSK

Selçuklu Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Başarakavak Adalet ve Kalkınma Partisi Ali İhsan Özcan 581 %52.4
Sızma Adalet ve Kalkınma Partisi Mehmet Dığrak 749 %64.5
Tepekent Adalet ve Kalkınma Partisi Hasan Hüseyin Karsavuran 918 %40.2

Seydişehir[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
27.082 94
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Abdulkadir Çat 9.897 %42.8
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Hüseyin Arıkan 8.837 %38.2
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Yılmaz 3.282 %14.2
SP Saadet Partisi Mehmet Kelle 882 %3.82
DSP Demokratik Sol Parti Nurettin Özkan 111 %0.48
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Ahmet Kalay 66 %0.29
TKP Türkiye Komünist Partisi Bayram Ali Balıkçı 41 %0.18
Toplam 23.116
Geçersiz ya da boş 895
Katılım oranı %88.66
Kaynak: YSK

Seydişehir Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Akçalar Cumhuriyet Halk Partisi Fikret Kerpiç 353 %54.2
Bostandere Cumhuriyet Halk Partisi Turan Koyuncu 322 %36.5
Çavuş Milliyetçi Hareket Partisi Mehmet Özer 317 %51.5
Gevrekli Adalet ve Kalkınma Partisi Cavit Şirin 715 %52.1
Kesecik Milliyetçi Hareket Partisi Abdullah Ünver 425 %37.5
Ketenli Adalet ve Kalkınma Partisi Hüseyin Atay 428 %37.9
Ortakaraören Adalet ve Kalkınma Partisi Yusuf Kök 941 %40.0
Taraşcı Cumhuriyet Halk Partisi Yasin Şahin 612 %36.0

Taşkent[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
1.130 5
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
SP Saadet Partisi Ali İhsan Camgöz 427 %43.1
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Abdulbaki Acet 379 %38.3
BTP Bağımsız Türkiye Partisi İskender Özkaradayı 149 %15.0
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Hayati Soydabircan 18 %1.82
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Mustafa Kemal Balcı 9 %0.91
DP Demokrat Parti İbrahim Arslan 5 %0.51
DSP Demokratik Sol Parti Ali Yerlikaya 2 %0.20
BĞMSZ Bağımsız Hasan Yurttadur 0 %0.00
Toplam 989
Geçersiz ya da boş 36
Katılım oranı %90.71
Kaynak: YSK

Taşkent Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Afşar Adalet ve Kalkınma Partisi Ahmet Demirkol 562 %50.0
Balcılar Saadet Partisi Ahmet Karaalp 833 %53.4
Bolay Adalet ve Kalkınma Partisi Celal Bayram 205 %51.6
Çetmi Adalet ve Kalkınma Partisi Osman Arı 429 %66.3

Tuzlukçu[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
2.987 11
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Sak 1.388 %53.0
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Gürsel Biçer 1.160 %44.3
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Mustafa Ekici 45 %1.72
DSP Demokratik Sol Parti Erdoğan Biçer 12 %0.46
SP Saadet Partisi Levent Akbulak 7 %0.27
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Yasin Aydın 6 %0.23
Toplam 2.618
Geçersiz ya da boş 164
Katılım oranı %93.14
Kaynak: YSK

Yalıhüyük[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
1.337 5
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Celal Özmen 459 %41.3
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Hasan Yiğit 415 %37.3
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Hasan Çetin 224 %20.1
SP Saadet Partisi Mehmet Bozkır 12 %1.08
Toplam 1.110
Geçersiz ya da boş 70
Katılım oranı %88.26
Kaynak: YSK

Yunak[değiştir | kaynağı değiştir]

d • t 
Toplam seçmen sayısı Toplam sandık sayısı
6.110 22
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Aday Oy sayısı Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi Yusuf Bayat 2.202 %45.0
MHP Milliyetçi Hareket Partisi Bünyamin Atılkan 1.610 %32.9
CHP Cumhuriyet Halk Partisi Halim Yıldırım 772 %15.8
SP Saadet Partisi Bilal Uludağ 162 %3.32
BBP Büyük Birlik Partisi Abdullah Çamlıca 80 %1.64
DSP Demokratik Sol Parti Hacı Kazim Kuşçu 39 %0.80
BTP Bağımsız Türkiye Partisi Niyazi Büyükgüler 12 %0.25
DP Demokrat Parti Arif Erşan 9 %0.18
Toplam 4.886
Geçersiz ya da boş 218
Katılım oranı %83.54
Kaynak: YSK

Yunak Beldeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Belde Kazanan Parti Aday Oy Sayısı Oy Oranı
Koçyazı Adalet ve Kalkınma Partisi Şaban Arat 371 %37.2
Kuzören Milliyetçi Hareket Partisi Hasan Hüseyin Kale 600 %52.2
Piribeyli Adalet ve Kalkınma Partisi Abdil Yalçınkaya 521 %56.6
Saray Cumhuriyet Halk Partisi Ferruh Polat 538 %61.1
Sülüklü Adalet ve Kalkınma Partisi Mustafa Gökçil 217 %30.2
Turgut Milliyetçi Hareket Partisi Remzi Yalım 246 %37.1

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]



This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.

Destek