Bölgesel Amatör Lig

Wikipedia tasarımı üzerinden görüntüle.

Bölgesel Amatör Lig
BAL Logo.jpg
Ülke Türkiye
Konfederasyon UEFA
Kuruluş 2010
Takım sayısı 151
Üst lig 3. Lig
Alt lig Süper Amatör Lig
Son şampiyon Ağrı 1970 Spor
Malatya Yeşilyurt
Kelkit
Yozgatspor 1959 FK
68 Aksaray BS
Somaspor
Derincespor
Alemdağspor
Modafen
Resmî site TFF resmi site
2019-20 Bölgesel Amatör Lig

Bölgesel Amatör Lig (kısaca BAL), Türkiye'nin 5. seviyedeki futbol ligi konumundadır. İlk olarak 1991-1995 yılları arasında oynanan bu lig, 2010 yılında yeniden kurulmuştur.

Statü[değiştir | kaynağı değiştir]

Yükselme ve düşme[değiştir | kaynağı değiştir]

2019-2020 Sezonunda Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’den 3. Lig’e toplam 9 takım yükselir.

11 grupta oynanacak grup müsabakaları çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olup, müsabakalar sonunda gruplarında birinci olan takımlar play off oynayacaklardır. Play off müsabakaları sonunda 11 grup birincisinden 9’u 3. Lig’e çıkmaya hak kazanır.

Play off müsabakaları tarafsız sahalarda, tek maç eleme usulüne göre 3 kademede oynanır. 1.kademede 4, 2.kademede 3, 3.kademede 2 takım 3. Lig’ine yükselir.

Futbolcu uygunluğu[değiştir | kaynağı değiştir]

Spor Toto BAL’da 2019-2020 sezonunda kural olarak 1990 ve daha sonra doğan futbolcular oynayabilir. 1989 ve daha öncesinde doğmuş futbolcular yaşı büyük futbolcu, 1999-2003 doğumlular ise yaşı küçük futbolcu statüsündedir. Spor Toto BAL’da takımlar yaşı büyük diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler. Ancak, takımlarda 18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı büyük en fazla 5 (beş) futbolcu ve yaşı küçük en az 2 (iki) futbolcu yer alacaktır. 2004 ve daha küçük doğumlu futbolcular Spor Toto BAL’da oynayamazlar.

2019-2020 sezonu öncesi ligde yabancı futbolcu oynatmak kaldırılmıştır..

Takımlar[değiştir | kaynağı değiştir]

2019-2020 sezonu Spor Toto BAL, bu statüde belirtilen kriterleri yerine getiren ve illere verilen kontenjan kapsamında 2018-2019 Sezonunda BAL’da yer alarak bu sezonda 3. Lig’e çıkamayan veya yerel amatör lige düşmeyen takımlarla, yerel liglerde dereceye girerek veya baraj maçında galip gelerek Spor Toto BAL’a yükselen amatör takımlar ve 2018-2019 Sezonunda 3. Lig’den düşen toplam 152 takımdan oluşur.

Spor Toto BAL 2019-2020 Sezonu Takımları (1. Grup)
İl İlçe Takım Stadı Kapasite 2018-19 Sonu-lige gelişi 2019-20 Sonu
Ağrı Patnos Patnos 04 Spor Patnos Şehir Stadı 1.000 Yerel Direkt
Batman Merkez 1955 Batman Bld.spor Yeni Batman Stadyumu 15.715 Gr.7/14 - Barajla kaldı
Bingöl Merkez 12 Bingölspor Bingöl Şehir Stadyumu 3.000 Gr.8/14 - Barajla kaldı
Bitlis Merkez Özgüzeldere Spor Bitlis 8 Ağustos Stadı 2.550 Gr.5/14 - Barajla kaldı
Diyarbakır Bağlar Bağlar Belediyespor Vali A.Cemal Serhadlı 500 Gr.6/14 - Direk kaldı
Diyarbakır Bismil Bismil 21 Sportif F.GSK Bismil İlçe Stadı 7.500 Barajla çıktı
Hakkari Yüksekova Yüksekova Bld.spor Yüksekova İlçe Stadı 5.000 Gr.9/14 - Barajla kaldı
Mardin Artuklu Mardin BŞB Başak S. 21 Kasım Stadyumu 5.700 Gr.2/14 - Barajla kaldı
Muş Merkez Muş Menderes Spor Muş şehir stadı 2.250 Gr.11/14 - Barajla kaldı
Siirt Merkez Siirt İl Özel İdare S. Siirt Atatürk Stadyumu 5.650 Gr.3/14 - Barajla kaldı
Şırnak Cizre Cizre Serhat Spor Cizre İlçe Stadı 1.000 Barajla çıktı
Tunceli Merkez Dersimspor   Tunceli Atatürk Stadı 1.600 Yerel Direkt
Van Edremit Van Yolspor   Yerel Direkt
Spor Toto BAL 2019-2020 Sezonu Takımları (2. Grup)
İl İlçe Takım Stadı Kapasite 2018-19 Sonu 2019-20 Sonu
Adıyaman Kahta Kahta 1978 Spor Kâhta İlçe Stadı 500 Barajla çıktı
Adıyaman Merkez Adıyaman 1954 SK Adıyaman Atatürk St. 8.598 3. Ligden düştü
Elazığ Merkez Fırat Üniversitesi SK Gençlik Merkezi Sahası 1.000 Yerel Direkt
Elazığ Merkez Sürsürü Spor Gençlik Merkezi Sahası 1.000 Yerel Direkt
Gaziantep Şehitkamil Gaziantepspor Gazikent Stadı 3. Ligden düştü
Gaziantep Şahinbey Ankas İstiklâlspor Gazikent Stadı Gr.4/14 - Direk kaldı
Gazinatep Nizip Nizipspor Nizip Şehir Stadı 1000 Barajla çıktı
Kahramanmaraş Dulkadiroğlu 1920 Maraşspor Hanefi Mahçiçek Stadı 9.169 Gr.5/14 - Direk kaldı
Kahramanmaraş Elbistan Elbistan Bld.spor Elbistan İlçe Stadı 1.500 Gr.7/14 - Barajla kaldı
Kilis Merkez Kilis Belediyespor Kilis 7 Aralık Stadı 3.000 Gr.6/14 - Barajla kaldı
Malatya Pötürge Pötürge Bld.spor Pötürge İlçe Stadı 1.000 Gr.11/14 - Direk kaldı
Malatya Yeşilyurt Malatya İdman Yurdu Yeşiltepe 1 Nolu Sahası Yerel Direkt
Şanlıurfa Haliliye Şanlıurfa BŞB Yenice Spor Kompleksi Gr.3/14 - Direk kaldı
Şanlıurfa Siverek Siverek Bld.spor Firkan Tüysüz Stadı 2.000 Barajla çıktı
Spor Toto BAL 2019-2020 Sezonu Takımları (3. Grup)
İl İlçe Takım Stadı Kapasite 2018-19 Sonu 2019-20 Sonu
Ardahan Merkez Hoçvanspor   Halil Efendi S.Çim saha 1.000 Yerel Direkt
Artvin Arhavi Arhavispor Arhavi Şehir Stadı 1.500 Gr.7/14 - Barajla kaldı
Bayburt Merkez Bayburt Bld.spor Bayburt 1 nolu sentetik Gr.12/14 - Barajla kaldı
Erzincan Merkez Ulalar Belediyesi G.S. 13 Şubat Stadyumu 6.000 Gr.12/14 - Barajla kaldı
Erzurum Yakutiye Yakutiyespor Ilıca Orhan Tavlı Stadı Gr.5/14 - Barajla kaldı
Gümüşhane Torul Torul Bld. Gençlik S. Torul İlçe Stadı Yerel Direkt
Iğdır Merkez Iğdır Esspor Iğdır Şehir Stadı 5.000 Gr.8/14 - Barajla kaldı
Kars Merkez Kars 36 Spor 500 Yerel Direkt
Rize Çayeli Çayelispor Çayeli İlçe Stadı 1.300 Gr.9/14 - Direk kaldı
Rize Merkez Salarha Spor Salarha Stadı Barajla çıktı
Trabzon Ortahisar 1461 Trabzon Spor A.Suat Özyazıcı St. 7.700 3. Ligden düştü
Trabzon Ortahisar DSİ Karadenizspor   Yavuz Selim Stadı 1.820 Yerel Direkt
Trabzon Tonya Tonya Doğanspor Tonya İlçe Stadı Gr.4/14 - Barajla kaldı
Spor Toto BAL 2019-2020 Sezonu Takımları (4. Grup)
İl İlçe Takım Stadı Kapasite 2018-19 Sonu 2019-20 Sonu
Amasya Merzifon Merzifonspor Merzifon İlçe Stadı 5.450 Barajla çıktı
Çankırı Merkez 1074 Çankırıspor Çankırı Atatürk Stadı 4.410 Gr.8/13 - Barajla kaldı
Çorum Osmancık Osmancık Belediyespor Osmancık İlçe Stadı Barajla çıktı
Giresun Bulancak 1926 Bulancakspor Bulancak İlçe Stadı 750 Gr.10/14 - Barajla kaldı
Giresun Görele Görelespor Görele 13 Şubat Stadı 2.500 Gr.2/14 - Direk kaldı
Kastamonu Merkez Özel İdare Köy Hiz.S. Hasan Doğan Spor Tes. 500 Gr.9/13 - Barajla kaldı
Ordu Altınordu Altınordu Bld.spor S.Toto Altınordu S.Kom. Gr.5/13 - Barajla kaldı
Ordu Ünye Ünye 1957 Spor Ünye İlçe Stadyumu 10.340 Gr.3/13 - Direk kaldı
Samsun Atakum Atakum Bld.Spor Atakum Belediye Stadı 600 Yerel Direkt
Samsun Çarşamba Çarşambaspor Çarşamba İlçe Stadı 5.000 Gr.2/13 - Direk kaldı
Samsun Ladik Ladik Belediyespor Ladik R.Güler Stadı 1.500 Gr.4/13 - Barajla kaldı
Sinop Boyabat Boyabat 1868 Spor Boyabat Daylı Stadı 1.000 Barajla çıktı
Sivas Merkez Cumhuriyet Ünv. GSK Cumhuriyet Ü. Sahası Barajla çıktı
Tokat Niksar Niksar Belediyespor Niksar İlçe Stadyumu 1.000 Barajla çıktı
Spor Toto BAL 2019-2020 Sezonu Takımları (5. Grup)
İl İlçe Takım Stadı Kapasite 2018-19 Sonu 2019-20 Sonu
Adana Ceyhan Ceyhanspor Ceyhan İlçe Stadyumu 4.230 Gr.11/14 - Barajla kaldı
Adana Pozantı Pozantı Gençlik ve SK Pozantı Stadı 300 Yerel Direkt
Aksaray Sultanhanı E.N.Eşmekaya Sultanhanı S. Dağılgan stadı 7.000 Yerel Direkt
Hatay İskenderun 5 Temmuz İskenderunspor 5 Temmuz Stadyumu 12.390 Gr.6/14 - Direk kaldı
Hatay Reyhanlı Reyhanlı Belediyespor Reyhanlı İlçe Stadı Barajla çıktı
Kayseri Talas Talasgücü Bld.spor Başakpınar Ş.Tankurt S. 1.500 Gr.8/14 - Direk kaldı
Kayseri Yahyalı Yahyalı Spor Yahyalı İlçe Stadı Yerel Direkt
Kırşehir Mucur Mucur Yabanlı Spor Mucur İlçe Stadı Yerel Direkt
Mersin Akdeniz İçel İdmanyurdu Spor Mersin Stadyumu 25.534 Gr.2/14 - Direk kaldı
Mersin Yenişehir İdmanyurdu 1925 Spor Barajla çıktı
Mersin Yenişehir Mersin BŞB Meski Spor Tevfik Sırrı Gür Stad. 10.128 Yerel Direkt
Nevşehir Merkez Kapadokya Göremespor Nevşehir 3 Nolu Saha Gr.10/14 - Barajla kaldı
Osmaniye Merkez Tüysüzspor 7 Ocak Stadyumu 6.635 Barajla çıktı
Yozgat Sorgun Sorgun Bld.Spor   Sorgun İlçe Stadı 5.000 Yerel Direkt
Spor Toto BAL 2019-2020 Sezonu Takımları (6. Grup)
İl İlçe Takım Stadı Kapasite 2018-19 Sonu 2019-20 Sonu
Ankara Çubuk Çubukspor Çubuk Şehir Stadyumu 2.500 Gr.2/13 - Direk kaldı
Ankara Haymana Y. Haymana Spor Adnan Sevinc Sehir Stadi Yerel Direkt
Ankara Keçiören Keçiören Bld.Bağlumspor Bağlum Bld. Stadyumu 19.000 Gr.4/13 - Direk kaldı
Ankara Yenimahalle Ankara T.K.İ. Barajla çıktı
Bartın Merkez Bartınspor Bartın Atatürk Stadyumu 5.000 Gr.6/14 - Direk kaldı
Bolu Göynük Göynük Belediyespor Göynük Bld.Spor Komp. Yerel Direkt
Düzce Çilimli Çilimli Bld.spor Çilimli İlçe Stadı Gr.8/14 - Direk kaldı
Düzce Merkez Beyköy Bld.Spor   Beyköy Stadı 600 Yerel Direkt
Eskişehir Tepebaşı Anadolu Ünv.SK Eskişehir BESYO Sahası 500 Gr.10/13 - Direk kaldı
Eskişehir Yunusemre Yunus Emre Spor Necdet Yıldırım Sahası Yerel Direkt
Karabük Merkez Yaylacık Gençlik S.   Necmettin Şeyhoğlu S. 16.000 Yerel Direkt
Kırıkkale Yahşihan Kırıkkale B.Anadoluspor Fikret Karabudak Stadı 5.402 Gr.3/13 - Barajla kaldı
Zonguldak Devrek Devrek Bld.spor Devrek Stadı 1.500 Gr.11/14 - Barajla kaldı
Zonguldak Ereğli Kdz.Ereğli Bld.spor Erdemir Ereğli Stadı 4.500 Gr.5/14 - Direk kaldı
Spor Toto BAL 2019-2020 Sezonu Takımları (7. Grup)
İl İlçe Takım Stadı Kapasite 2018-19 Sonu 2019-20 Sonu
Antalya Kepez Kepez Bld.spor Kepez Hasan Doğan 2.500 Gr.2/14 - Direk kaldı
Antalya Kestel Kestelspor Kestel İlçe Stadı 1.000 Yerel Direkt
Antalya Manavgat   Manavgat Bld.spor Evrenseki Stadı 2.500 Gr.3/14 - Barajla kaldı
Burdur Bucak Bucak Bld. Oğuzhans. Bucak İlçe Stadyumu 1.500 Lig 10/151-Direk kaldı
Burdur Merkez M.Akif Ersoy Üniv.G.Spor MAKÜ Stadyumu 14.000 Yerel Direkt
Denizli Çal Çal Belediyespor Çal Belediye Stadı Barajla çıktı
Denizli Sarayköy Denizli Sarayköyspor Sarayköy İlçe Stadı 1.000 Yerel Direkt
Isparta Merkez Isparta 32 Spor Atatürk Stadyumu 10.000 Gr.4/14 - Barajla kaldı
Karaman Merkez Karaman Bld.spor Kemal Kaynaş Stadyumu 2.250 Gr.7/13 - Barajla kaldı
Konya Akşehir Akşehirspor Akşehir Nasrettin Hoca 4.000 Lig 10/151-Direk kaldı
Konya Konya Ereğli Konya Ereğlispor Ereğli Atatürk Stadı 5.000 Yerel Direkt
Konya Sarayönü Sarayönü Bld.spor Sarayönü İlçe Stadı 2.000 Gr.6/13 - Barajla kaldı
Muğla Ortaca Ortaca Bld.spor Ortaca Ahmet Ateş Stadı 1.200 Gr.9/14 - Barajla kaldı
Muğla Yatağan Yatağanspor Kaya Köstepen Stadı 600 Gr.8/14 - Direk kaldı
Spor Toto BAL 2019-2020 Sezonu Takımları (8. Grup)
İl İlçe Takım Stadı Kapasite 2018-19 Sonu 2019-20 Sonu
Afyon Bolvadin Bolvadin Bld.spor Bolvadin İlçe Stadı Yerel Direkt
Afyon Sandıklı Sandıklıspor Sandıklı Şehir Stadyumu 2.500 Gr.5/13 - Direk kaldı
Aydın Efeler Aydın Yıldızspor Yerel Direkt
Aydın Söke Sökespor Söke İlçe Stadı 2.000 Gr.5/14 - Direk kaldı
Balıkesir Ayvalık Ayvalıkgücü BS Hüsnü Uğural Stadyumu 5.000 Gr.7/13 - Direk kaldı
Balıkesir Bigadiç Bigadiç Bld.spor Bigadiç 4 Eylül Stadı Yerel Direkt
Balıkesir Gönen Gönen Bld.spor Nail Gönenli Stadyumu 3.500 Yerel Direkt
Manisa Salihli Salihli Bld.spor Ramiz Turan Stadı 7.000 Gr.8/13 - Direk kaldı
Manisa Yunusemre M.Sanayi Spor Ertuğrul Dilek Spor K. 1.000 Barajla çıktı
Manisa Yunusemre Yunus Emre Bld.Spor Ertuğrul Dilek Spor K. 1.000 Yerel Direkt
Uşak Merkez Bölmespor   Uşak 1 Eylül Stadyumu Yerel Direkt
İzmir Aliağa Aliağa Futbol A.Ş. Aliağa İlçe Stadyumu 4.200 Gr.4/14 - Direk kaldı
İzmir Bornova Bornova Yeşilovaspor Yusuf Tırpancı Stadı 2.500 Gr.10/14 - Barajla kaldı
İzmir Bergama Bergama Bld.spor 14 Eylül Stadyumu 2.000 3. Ligden düştü
Spor Toto BAL 2019-2020 Sezonu Takımları (9. Grup)
İl İlçe Takım Stadı Kapasite 2018-19 Sonu 2019-20 Sonu
Bilecik Bozüyük Bozüyük Vitraspor Bozüyük İlçe Stadyumu 4.100 Gr.12/14 - Barajla kaldı
Bursa Osmangazi Gülbahçespor Atıcılar Spor Kompleksi Gr.6/13 - Barajla kaldı
Bursa Osmangazi Zaferspor Bursa Merinos Stadı 4.000 Gr.3/14 - Direk kaldı
Bursa Yenişehir Yenişehir Bld.spor Yenişehir İlçe Stadyumu Yerel Direkt
Bursa Yıldırım Yıldırım Bld.spor Minareli Çavuş Spor Tes. Gr.2/13 - Direk kaldı
Kütahya Merkez Kütahyaspor Dumlupınar Stadyumu 11.495 Gr.7/14 - Barajla kaldı
Kütahya Tavşanlı TKİ Tavşanlı Linyitspor Tavşanlı Ada Stadı 5.049 Gr.6/14 - Direk kaldı
Sakarya Arifiye Arifiye Kalaycıspor Arifiye Kalaycıspor sahası Yerel Direkt
Sakarya Hendek Hendekspor Hendek Atatürk Stadı 1.500 Gr.2/14 - Direk kaldı
Sakarya Pamukova Pamukova 1968 Spor Pamukova İlçe Stadı Barajla çıktı
İstanbul Beyoğlu Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Beyoğlu Stadı 1.500 Yerel Direkt
İstanbul Maltepe Maltepespor Hasan Polat Stadı 5.000 Gr.2/14 - Direk kaldı
İstanbul Fatih Vefa SK Vefa Stadıyumu 6.500 Gr.5/14 - Barajla kaldı
İstanbul Bakırköy Yeşilköyspor Bakırköy Bld. 1 No Saha 1.632 Gr.3/14 - Direk kaldı
Spor Toto BAL 2019-2020 Sezonu Takımları (10. Grup)
İl İlçe Takım Stadı Kapasite 2018-19 Sonu 2019-20 Sonu
Kocaeli Çayırova Çayırovaspor Şekerpınar Stadyumu Gr.11/14 - Direk kaldı
Kocaeli Gebze Gebzespor Gebze Alaettin Kurt S. 27.000 3. Ligden düştü
Kocaeli Körfez İlimtepe Kullar1975 A.Türkeş Stadyumu 1.790 Yerel Direkt
Yalova Merkez Yalova Kadıköyspor Yalova Atatürk Stadı 8.980 Gr.9/13 - Direk kaldı
Yalova Merkez Yalovaspor Yalova Atatürk Stadı 8.980 Barajla çıktı
İstanbul Kartal Atlas Spor Bulvar Mimar K.Köse S. Yerel Direkt
İstanbul Bağcılar Bağcılar Mahmutbey Stadı 2.600 3. Ligden düştü
İstanbul Gaziosmanpaşa Beşyüzevlerspor Gaziosmanpaşa İlçe S. 2.850 Gr.4/14 - Direk kaldı
İstanbul Maltepe Küçükyalı Yelkenspor İdealtepe Stadı 1.400 Gr.9/14 - Direk kaldı
İstanbul Sultangazi Sultangazispor Cebeci Stadı 1.500 Gr.3/14 - Direk kaldı
İzmir Buca Bucaspor Buca Stadyumu 13.500 3. Ligden düştü
İzmir Çiğli Çiğli Bld.spor Çiğli Bld.Atatürk Stadı 2.000 Gr.3/13 - Direk kaldı
İzmir Karabağlar İzmirspor Eski Buca Stadyumu 6.231 Gr.4/13 - Barajla kaldı
İzmir Torbalı Torbalıspor 7 Eylül Stadı 1.457 Yerel Direkt
Spor Toto BAL 2019-2020 Sezonu Takımları (11. Grup)
İl İlçe Takım Stadı Kapasite 2018-19 Sonu 2019-20 Sonu
Çanakkale Bozcaada Bozcaadaspor Bozcaada 20 Eylül Stadı Barajla çıktı
Çanakklale Biga Bigaspor Biga İlyas Bayram Stadı 1.200 Gr.6/14 - Direk kaldı
Edirne Merkez Edirnespor 25 Kasım Stadyumu 5.000 Gr.2/14 - Barajla kaldı
Edirne Uzunköprü Uzunköprüspor Ergene Stadı 1.000 Gr.10/14 - Barajla kaldı
Kırklareli Lüleburgaz Lüleburgazspor Lüleburgaz 8 Kasım S. 2.500 Yerel Direkt
Kırklareli Vize Vizespor Vize İlçe Stadı Yerel Direkt
Tekirdağ Çerkezköy Çerkezköy 1911 Doğanspor Çerkezköy M.Uğraş 600 Gr.11/14 - Barajla kaldı
Tekirdağ Süleymanpaşa Tekirdağspor Namık Kemal Stadı 4.300 Gr.9/14 - Direk kaldı
İstanbul Eyüp Alibeyköyspor Alibeyköy Stadyumu 3.000 3. Ligden düştü
İstanbul Arnavutköy Arnavutköy Bld. GS Taşoluk Stadı 1.500 Yerel Direkt
İstanbul Üsküdar Çengelköy FYAŞ Beylerbeyi 75 Stadı 5.500 Gr.4/14 - Direk kaldı
İstanbul Beşiktaş Ortaköyspor Yerel Direkt
Kocaeli Başiskele Doğantepespor Şht.Ömer Halisdemir S. 500 Gr.8/14 - Direk kaldı
Kocaeli Karamürsel Karamürselspor Karamürsel Stadı Yerel Direkt

Gol krallığı[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Gol Kralı Takım Gol
2010-11 Bülent Şimşek Ümraniyespor 33
2011-12 Atilla Çalım Çorum Belediyespor 25
2012-13 Nedim Burak Yıldırım Bodrumspor 28
2013-14 Ersin Akşaç Kütahyaspor 33
2014-15 Sadettin Özer 12 Bingölspor 24
2015-16 Emre Çağlar Görelespor 20
2016-17 Hakan Doğan Osmaniyespor FK 21
2017-18 Babacar Mbaye Diop Fatsa Belediyespor 21
2018-19 Hüseyin Çelik Yozgatspor 1959 FK 25

Bölgesel Amatör Lig play-off sonucunda üst lige yükselenler[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Şampiyonlar ve üst lige yükselenler
1. Grup 2. Grup 3. Grup 4. Grup 5. Grup 6. Grup 7. Grup 8. Grup 9. Grup 10. Grup 11. Grup 12. Grup 13. Grup
2010-11 BB Erzurumspor Erganispor Beşikdüzüspor Çarşambaspor Elazığ Bld. Manavgat Evrensekispor Kilimli Bld. Aydınspor 1923 Sandıklıspor Maltepespor Ümraniyespor Küçükçekmecespor -
2011-12 Erzincan Refahiyespor (Yeni Diyarbakırspor) (1930 Bafraspor) Kahramanmaraş Bld (Toroslar Bld.)

/ Kayseri Şekerspor

Çorum Bld. Isparta Emrespor (Bursa Merinosspor) Bergama Bld. (Çiğli Belediyespor) Derince Bld. Fatih Karagümrük

/ Silivrispor

(Beyköy Belediyespor)
2012-13 Düzyurtspor Yeni. Diyarbakırspor 1930 Bafraspor Payasspor 68 Yeni Aksarayspor Ankara Adliyespor Kızılcabölükspor Balçova Bld Ayvalıkgücü Çıksalınspor Tuzlaspor - -
2013-14 Bayburt Grup İl Özel (Mardinspor) Erzin Bld (Zara Bld) (Ceyhanspor)

/ Niğde Belediyespor

Etimesgut Bld Çine Madranspor Tirespor 1922 (Arnavutköy Bld ) Zonguldak Kömürspor /

Çatalcaspor

(Edirnespor Gençlik) /

Halide Edip Adıvar SK

- -
2014-15 Cizrespor Yomraspor Dersimspor Kozan Bld Kastamonuspor 1966 Zara Bld Bodrumspor Manisa BB Sultanbeyli Bld Düzcespor Tekirdağspor - -
2015-16 12 Bingölspor Elaziz Belediyespor (Araklı 1961 SK) Erbaaspor (Sarayönü Belediyespor) Türk Metal Kırıkkalespor Afjet Afyonspor Halide Edip Adıvar SK Kütahyaspor Muğlaspor (Sultangazispor) Kocaelispor -
2016-17 (Mardin 47 Spor) Karaköprü Bld Arsinspor Güzelorduspor Osmaniyespor FK Yeni Altındağ Bld (Bucak Belediye Oğuzhanspor) Utaş Uşakspor Turgutluspor Esenler Erokspor (Modafenspor) Ergene Velimeşespor -
2017-18 (Ağrı 1970 SK) Adıyaman 1954 Artvin Hopaspor Fatsa Bld Nevşehirspor GK Kırşehir Bld Serik Bld (Ödemişspor) Şile Yıldızspor Alibeyköyspor Gebzespor (Altınova Belediyespor) -
2018-19 Ağrı 1970 SK Malatya Yeşilyurt Bld Kelkit Bld Hürriyetspor Yozgatspor 1959 68 Aksaray Bld (Akşehirspor) (Bucak Belediye Oğuzhanspor) Somaspor Belediye Derincespor 1877 Alemdağspor Modafenspor - -

Uyarı: "Parantez içinde" yer alan takımlar; kendi gruplarında şampiyon olup, play-off maçları sonucunda 3. Lige yükselemeyen takımlardır.

2011-2012 ve 2013-2014 sezonlarında Gruplarında 2. olan takımlarda play off oynayıp 3. Lige yükselen olduğu için hem şampiyon hem ikinciler yazılmıştır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]



This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.

Destek