2016 Yaz Olimpiyatları'nda kürek - Erkekler dört tek
Vikipedi, özgür ansiklopedi
2016 Yaz Olimpiyatları'nda kürek | |
Yer | Lagoa Rodrigo de Freitas |
---|---|
Tarih | 8-12 Ağustos |
Ülke sayısı | 13 |
Sporcu sayısı | 52 |
Takım sayısı | 13 |
Madalya kazananlar | |
← 2012 | 2020 → |
2016 Yaz Olimpiyatları'nda kürek | ||||
---|---|---|---|---|
tek çifte | erkekler | kadınlar | ||
iki tek | erkekler | kadınlar | ||
iki çifte | erkekler | kadınlar | ||
Hff iki çifte | erkekler | kadınlar | ||
dört tek | erkekler | |||
dört çifte | erkekler | kadınlar | ||
sekiz tek | erkekler | kadınlar | ||
Hff dört tek | erkekler |
Erkekler dört tek mücadeleleri Rio de Janeiro'de 8 - 12 Ağustos tarihlerinde Lagoa Rodrigo de Freitas'da yapıldı.[1]
Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]
Elemeler[değiştir | kaynağı değiştir]
Seri 1[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra | Kürekçi | Ülke | Süre | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Will Lockwood Josh Dunkley-Smith Josh Booth Alexander Hill | Avustralya | 5:54.84 | SA/B |
2 | Maximilian Korge Maximilian Planer Anton Braun Felix Wimberger | Almanya | 5:59.74 | SA/B |
3 | Harold Langen Peter van Schie Vincent van der Want Govert Viergever | Hollanda | 6:00.55 | SA/B |
4 | Vlad-Dragos Aicoboae Constantin Adam Marius Cozmiuc Toader-Andrei Gontaru | Romanya | 6:02.56 | R |
5 | Artyom Kosov Anton Zarutskiy Vladislav Ryabtsev Nikita Morgachyov | Rusya | 6:03.89 | R |
Seri 2[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra | Kürekçi | Ülke | Süre | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Domenico Montrone Matteo Castaldo Matteo Lodo Giuseppe Vicino | İtalya | 5:56.01 | SA/B |
2 | Will Crothers Tim Schrijver Conlin McCabe Kai Langerfeld | Kanada | 5:58.26 | SA/B |
3 | Henrik Rummel Matthew Miller Charles Cole Seth Weil | Amerika Birleşik Devletleri | 5:58.31 | SA/B |
4 | Vadzim Lialin Dzianis Mihal Mikalai Sharlap Ihar Pashevich | Belarus | 6:02.93 | R |
Seri 3[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra | Kürekçi | Ülke | Süre | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Alex Gregory Mohamed Sbihi George Nash Constantine Louloudis | Büyük Britanya | 5:55.59 | SA/B |
2 | Dionysios Angelopoulos Ioannis Tsilis Georgios Tziallas Ioannis Christou | Yunanistan | 5:59.65 | SA/B |
3 | Benjamin Lang Mickael Marteau Valentin Onfroy Theophile Onfroy | Fransa | 6:00.72 | SA/B |
4 | David Hunt Jonty Smith Vincent Breet Jake Green | Güney Afrika | 6:01.64 | R |
Repesaj[değiştir | kaynağı değiştir]
İlk 3 yarı finale yükseldi.
Sıra | Kürekçi | Ülke | Süre | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | David Hunt Jonty Smith Vincent Breet Jake Green | Güney Afrika | 6:34.97 | SA/B |
2 | Vadzim Lialin Dzianis Mihal Mikalai Sharlap Ihar Pashevich | Belarus | 6:36.50 | SA/B |
3 | Artyom Kosov Anton Zarutskiy Vladislav Ryabtsev Nikita Morgachyov | Rusya | 6:39.32 | SA/B |
4 | Vlad-Dragos Aicoboae Constantin Adam Marius Cozmiuc Toader-Andrei Gontaru | Romanya | 6:39.64 |
Yarı finaller A/B[değiştir | kaynağı değiştir]
İlk 3 Final A'ya, geri kalan kürekçiler Final B'ye yükselmiştir.
Yarı finaller A/B 1[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra | Kürekçi | Ülke | Süre | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Will Lockwood Josh Dunkley-Smith Josh Booth Alexander Hill | Avustralya | 6:11.82 | FA |
2 | David Hunt Jonty Smith Vincent Breet Jake Green | Güney Afrika | 6:15.22 | FA |
3 | Domenico Montrone Matteo Castaldo Matteo Lodo Giuseppe Vicino | İtalya | 6:16.54 | FA |
4 | Henrik Rummel Matthew Miller Charles Cole Seth Weil | Amerika Birleşik Devletleri | 6:19.08 | FB |
5 | Dionysios Angelopoulos Ioannis Tsilis Georgios Tziallas Ioannis Christou | Yunanistan | 6:24.04 | FB |
6 | Artyom Kosov Anton Zarutskiy Vladislav Ryabtsev Nikita Morgachyov | Rusya | 6:24.89 | FB |
Yarı finaller A/B 2[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra | Kürekçi | Ülke | Süre | Notlar |
---|---|---|---|---|
1 | Alex Gregory Mohamed Sbihi George Nash Constantine Louloudis | Büyük Britanya | 6:17.13 | FA |
2 | Will Crothers Tim Schrijver Conlin McCabe Kai Langerfeld | Kanada | 6:20.66 | FA |
3 | Harold Langen Peter van Schie Vincent van der Want Govert Viergever | Hollanda | 6:21.04 | FA |
4 | Vadzim Lialin Dzianis Mihal Mikalai Sharlap Ihar Pashevich | Belarus | 6:22.46 | FB |
5 | Benjamin Lang Mickael Marteau Valentin Onfroy Theophile Onfroy | Fransa | 6:26.94 | FB |
6 | Maximilian Korge Maximilian Planer Anton Braun Felix Wimberger | Almanya | 6:35.90 | FB |
Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]
Final B[değiştir | kaynağı değiştir]
Final A[değiştir | kaynağı değiştir]
Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]
- ^ "Rowing at the 2016 Summer Olympics – Men's coxless four". Rio 2016. 22 Eylül 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Ağustos 2016.