20. İzmir Kısa Film Festivali
Vikipedi, özgür ansiklopedi
20. İzmir Kısa Film Festivali, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sinema Genel Müdürlüğü, İzmir Vakfı Turizm Tanıtma, Buca Belediyesi, Konak Belediyesi ve Bayraklı Belediyesi'nin katkılarıyla Alsancak Tarihi Havagazı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. 20. İzmir Kısa Film Festivali'ne 136 ülkeden 10.000 film katıldı. Festival günleri boyunca gösterimleri yapılan filmlerden finale kalan 37 film uzman jüriler tarafından değerlendirilerek ödüllendirildi.[1]
Jüriler[1][değiştir | kaynağı değiştir]
Ulusal Kurmaca Jürisi[değiştir | kaynağı değiştir]
Ömür Atay, Farah Zeynep Abdullah, Natali Yeres, Metin Akdülger, Arda Yıldıran.
Uluslararası Kurmaca Jürisi[değiştir | kaynağı değiştir]
Sylke Gottlebe, Ana Ularu, Terez Koncz, Marc Rissman, Lyubo Yonchev.
Belgesel, Animasyon ve Deneysel Jürisi[değiştir | kaynağı değiştir]
Kerem Kaban, Nurhan Özsoy Taşdemir, Pınar Şenel.
Kısa Film Yönetmenleri Derneği Jürisi[değiştir | kaynağı değiştir]
Korhan Günay, Olcay Seda Özaltan, Berkay Hasbay.
Finalistler[1][değiştir | kaynağı değiştir]
Ulusal Kurmaca Finalistler[değiştir | kaynağı değiştir]
Film Adı | Yönetmen |
---|---|
Sevinç Vesaire | Kurtcebe Turgul |
Eksik | Volkan Budak |
Ablam | Burcu Aykar |
Otis Tarda | Emre Öksüz |
İyi Yemek Öldürür | Umut Evirgen |
G.K. | İnan Erbil |
Bugün Ölmek İstemiyorum | Onur Sefer |
Kömür | Reşat Fuat Çam |
Tahta Kurusu | Tunahan Kurt |
Ağır Yük | Yılmaz Özdil |
Önce İsimler Gitti | Ayşe Nur Gençalp |
Taş | Alican Yücesoy |
Uluslararası Kurmaca Finalistler[değiştir | kaynağı değiştir]
Film Adı | Yönetmen(ler) | Ülke |
---|---|---|
How to Fly a Kite? | Lorand Gabor | Romanya |
Fault Line | Soheil Amirsharifi | İran |
Terror | Yonatan Shehoah | İsrail |
My Name is Petya | Daria Binevskaya | Rusya |
Jupiter | Benjamin Pfohl | Almanya |
Sable Noir | Thanasis Trouboukis | Fransa |
The Last Tale About Earth | Magdelana Seweryn & Igor Polaniewicz | Polonya |
Tomatic | Christopher Saber | Fransa |
Dimo's Forest | Hristo Simeonov | Bulgaristan |
The Trap | Nada Riyadh | Mısır |
Ulusal Belgesel Finalistler[değiştir | kaynağı değiştir]
Film Adı | Yönetmen |
---|---|
Mavi Kelebek | Okan Erünsal |
Kusurlu | Bilen Sevda Köken |
Acil Çırak Aranıyor | Osman Çakır |
Diş Ağrısı | Özer Kesemen |
Uçurtmanın Peşinde | Anıl Tokur |
Ulusal Deneysel Film Finalistler[değiştir | kaynağı değiştir]
Film Adı | Yönetmen |
---|---|
Nostalji | Resul Aşlak |
Deveran | Feyzullah Erikli |
Donut Paradise | Erdem Arslan |
Kırmızı | Elif Şimşek |
Fraktal: Munchies | Zahid Çetinkaya |
Ulusal Animasyon Film Finalistler[değiştir | kaynağı değiştir]
Film Adı | Yönetmen(ler) |
---|---|
Avarya | Gökalp Gönen |
Sonsuz Armoni | Cengiz Dallıkavak |
Monolog | Selin Akalın |
XYZ(T) | Bilal Uğur Liman |
Derezon | Nesli Doğan & Sezgin Öztürk |
Kategoriler ve Kazananlar[1][değiştir | kaynağı değiştir]
Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi Film[değiştir | kaynağı değiştir]
Ağır Yük - Yılmaz Özdil
Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi 2. Film[değiştir | kaynağı değiştir]
Ulusal Kurmaca Film Kategorisi En İyi 3. Film[değiştir | kaynağı değiştir]
Bugün Ölmek İstemiyorum - Onur Sefer
Uluslararası Kurmaca Film Kategorisi En İyi Film[değiştir | kaynağı değiştir]
Terror - Yonatan Shehoah
Uluslararası Kurmaca Film Kategorisi En İyi 2. Film[değiştir | kaynağı değiştir]
Dimo's Forest - Hristo Simeonov
Uluslararası Kurmaca Film Kategorisi En İyi 3. Film[değiştir | kaynağı değiştir]
Fault Line - Soheil Amirsharifi
En İyi Ulusal Belgesel Film[değiştir | kaynağı değiştir]
Diş Ağrısı - Özer Kesemen
Belgesel Mansiyon Ödülü[değiştir | kaynağı değiştir]
Kusurlu - Bilen Sevda Köken
En İyi Ulusal Animasyon Film[değiştir | kaynağı değiştir]
En İyi Deneysel Film[değiştir | kaynağı değiştir]
Donut Paradise - Erdem Arslan
Deneysel Mansiyon Ödülü[değiştir | kaynağı değiştir]
Fraktal: Munchies - Zahid Çetinkaya
En İyi Yönetmen[değiştir | kaynağı değiştir]
Burcu Aykar - Ablam
En İyi Görüntü Yönetmeni[değiştir | kaynağı değiştir]
Serdar Güven - Eksik
En İyi Kurgu[değiştir | kaynağı değiştir]
Ablam - Burcu Aykar
Gençlik Ödülü[değiştir | kaynağı değiştir]
Sevinç Vesaire - Kurtcebe Turgul
En İyi Oyuncu[değiştir | kaynağı değiştir]
Devrim Eylem Şeker - Ablam
Post Prodüksiyon Özel Ödülü[değiştir | kaynağı değiştir]
Onur Sefer - Bugün Ölmek İstemiyorum
Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]
- ^ a b c d "İZMİR KISA FİLM FESTİVALİ'NDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU | 17. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali". www.izmirkisafilm.org. 2 Mayıs 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Mayıs 2022.