Файл:Saint Ephraimof bishop of Pereyeslav.jpg

Из Википедии, бесплатной энциклопедии

Исходный файл(450 × 623 пкс, размер файла: 28 Кб, MIME-тип: image/jpeg)

Краткое описание

Описание
English: Saint Ephraim bishop of Pereyeslav, later monk at Kyiv Caves monastery, where his relics are preserved.
Українська: Єфре́м Переясла́вський ( XI ст. — 1105, Переяслав) — церковний діяч, святий 11-12 століть, єпископ Переяслава, пізніше Київський митрополит. Був єпископом Переяславський. 1089 року освятив церкву св. Михайла (Переяславського). Ініціатор та надхненик будівництва багатьох церков та монастирів. Після смерти Івана III на митрополичий престіл обирають Переяславського єпископа Єфрема. Був другим після Святого Іларіона українцем на митрополичій кафедрі. Римська орієнтація проявилася тоді в українській Церкві знаменним кроком — заведенням в 1090-тих роках суто латинського свята — перенесення мощів св. Миколи (теплий Микола), незнаного ні в одній східній Церкві, крім київської. Переклав для Феодосія Печерського Студійський монастирський устав. 1096 року Митрополит Єфрем дав Суздальському монастирю церкву св. Дмитрія з селами. Помер 28 січня 1096 (1105) року. Спочатку був похований у переяславській Михайлівській кафедральній церкві, згодом як святий перенесений до Ближніх печер. Історичні літописи свідчать, що він — фундатор лікарняної справи на Русі XI—XII століть. Єфрем першим розробив монастирський статут, виходячи з положень якого будував громадські лазні, безкоштовні лікарні для бідних і мандрівників, стаціонарні відділення для важкохворих. У Переяславі, куди його було призначено єпископом, «Єфрем заложи строение банное и врачеве», що підтверджує Никонівський літопис. Ціла мережа лікувальних закладів існувала при монастирях на принципах християнського милосердя і протягом семи століть служила людям. Із благословення батьків церкви і міста, Переяслав-Хмельницька ЦРЛ носить ім'я святого Єфрема, а в центрі медмістечкака нащадків зустрічає в білокам'яному вбранні пам'ятника і осяює хресним знаменням він сам. «Не сотвори зла, не придет зло к тебе», — висічено на скульптурі.
Дата ca. 19th cen or earlier
Источник Kyiv Caves Lavra, Ukraine
Автор Unknown Orthodox icon painter, Ukraine

Лицензирование

Public domain

Это произведение находится в общественном достоянии в тех странах, где срок охраны авторского права равен жизни автора плюс 70 лет и менее.


Вы также должны пометить это произведение одним из шаблонов общественного достояния США, чтобы указать причину, по которой оно находится в статусе общественного достояния в США. Обратите внимание, что в некоторых странах сроки охраны авторских прав длиннее 70 лет: в Мексике — 100 лет, на Ямайке — 95, в Колумбии — 80, Гватемале и Самоа — 75. Это изображение может не быть в общественном достоянии в этих странах, где, к тому же, не применяется правило более короткого срока. Авторским правом могут охраняться произведения, созданные французами, погибшими за Францию во Второй мировой войне (см. подробнее), советскими гражданами, воевавшими в Великой Отечественной войне, а также посмертно реабилитированными жертвами репрессий в СССР (см. подробнее).

История файла

Нажмите на дату/время, чтобы посмотреть файл, который был загружен в тот момент.

Дата/времяМиниатюраРазмерыУчастникПримечание
текущий18:54, 29 мая 2009Миниатюра для версии от 18:54, 29 мая 2009450 × 623 (28 Кб)Roman Z{{Information |Description={{en|1=Saint Ephraim bishop of Pereyeslav, later monk at Kyiv Caves monastery, where his relics are preserved.}} |Source=Kyiv Caves Lavra, Ukraine |Author=Unknown Orthodox icon painter, Ukraine |Date=ca. 19th cen or earlier |Per

Глобальное использование файла

Данный файл используется в следующих вики:

Метаданные