2014–  Turcja 63 (9)
W sumie: 91 (10)
  1. Aktualne na: 12 czerwca 2021. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
  2. Aktualne na: 12 czerwca 2021.

Ozan Tufan (ur. 23 marca 1995 w Orhaneli) – turecki piłkarz grający na pozycji defensywnego pomocnika w angielskim klubie Watford, do którego wypożyczony jest z tureckiego Fenerbahçe.

Kariera klubowa[edytuj | edytuj kod]

Swoją karierę piłkarską Tufan rozpoczął w klubie Bursaspor. W 2005 roku podjął treningi w drużynie juniorów. W 2012 roku awansował do pierwszego zespołu Bursasporu. 19 maja 2013 zadebiutował w Süper Lig w zremisowanym 2:2 wyjazdowym meczu z Gençlerbirliği Ankara, gdy w 79. minucie tego meczu zmienił Okana Deniza. W sezonie 2014/2015 stał się podstawowym zawodnikiem Bursasporu. 7 grudnia 2014 w wygranym 5:1 domowym spotkaniu z Kasımpaşą SK strzelił swojego pierwszego gola w tureckiej lidze. 3 czerwca 2015 wystąpił w przegranym 2:3 finale Pucharu Turcji z Galatasaray SK. 13 sierpnia 2015 roku został ogłoszony nowym zawodnikiem Fenerbahçe SK[1].

Kariera reprezentacyjna[edytuj | edytuj kod]

Tufan grał w młodzieżowych reprezentacjach Turcji. W 2007 roku wystąpił z reprezentacją Turcji U-19 na Mistrzostwach Europy U-17. W reprezentacji Turcji zadebiutował 25 maja 2014 roku w wygranym 2:1 towarzyskim meczu z Irlandią, rozegranym w Dublinie. W 46. minucie tego meczu zmienił Bilala Kısę. 3 września 2014 w wygranym 2:1 towarzyskim spotkaniu z Danią strzelił swojego pierwszego gola w kadrze narodowej.