Japonia

Data i miejsce urodzenia

24 stycznia 1997
Tokushima

Nirei Fukuzumi (jap. 福住仁嶺 Fukuzumi Nirei; ur. 24 stycznia 1997 w Tokushimie)japoński kierowca wyścigowy.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Formuła 4[edytuj | edytuj kod]

Po zakończeniu kariery kartingowej Nirei spróbował swych sił w wyścigach samochodowych w 2014 roku. Zadebiutował w Japońskiej Formule 4, w której już w pierwszym sezonie startów zdominował rywalizację. Reprezentował ekipę HFDP Racing.

Formuła 3[edytuj | edytuj kod]

W sezonie 2015 awansował wraz z zespołem do Japońskiej Formuły 3. Fukuzumi sześciokrotnie meldował się na podium, w tym dwukrotnie na jego najwyższym podium, dominując na torze Twin Ring Motegi. W klasyfikacji generalnej zajął 4. miejsce z dorobkiem 72 punktów.

Seria GP3[edytuj | edytuj kod]

Japończyk został przyjęty do programu rozwoju młodych kierowców Hondy, dzięki czemu awansował do GP3, w której reprezentował barw francuskiej ekipy ART Grand Prix. Już w pierwszym starcie Nirei stanął na najniższym stopniu podium, co ze względu na niewielkie doświadczenie z europejskimi torami zasługuje na uwagę. W dalszej fazie sezonu brak doświadczenia został jednak obnażony i jego wyniki nie były już tak błyskotliwe. Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż dwukrotnie zajął czwartą lokatę na Hungaroringu. Pod koniec sezonu dwukrotnie stanął na podium - był drugi na Sepang oraz trzeci w Yas Marina Circuit. Dzięki temu o zaledwie jeden punkt wyprzedził Brytyjczyka Jake'a Hughesa i zajął 7. miejsce w klasyfikacji generalnej.