1. Aktualne na: 18 lutego 2024. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
  2. Aktualne na: 18 lutego 2024.
Dorobek medalowy
Puchar Azji
srebro Puchar Azji 2023

Musa Suliman Al-Taamari (arab. موسى سليمان التعمري; ur. 10 czerwca 1997 w Ammanie) – jordański piłkarz grający na pozycji prawego pomocnika we francuskim klubie Montpellier oraz w reprezentacji Jordanii. Srebrny medalista Pucharu Azji 2023.

Kariera piłkarska[edytuj | edytuj kod]

Swoją karierę piłkarską Al-Taamari rozpoczął w klubie Shabab Al-Ordon Club, w którym w 2016 roku zadebiutował w pierwszej lidze jordańskiej. W sezonie 2017/2018 grał w Al-Jazeera Amman. Wywalczył z nim wicemistrzostwo Jordanii.

Latem 2018 roku Al-Taamari przeszedł do cypryjskiego APOEL FC. Swój debiut w nim zaliczył 19 września 2018 w wygranym 3:2 wyjazdowym meczu z Nea Salamina Famagusta. W sezonie 2018/2019 wywalczył z APOEL mistrzostwo Cypru.

W październiku 2020 Al-Taamari przeszedł do OH Leuven. Zadebiutował w nim 8 października 2020 w zremisowanym 2:2 wyjazdowym spotkaniu z Anderlechtem.

1 lipca 2023 roku trafił do francuskiego klubu Montpellier[1]. Zadebiutował w pierwszym meczu ligowym przeciwko Le Havre AC, który zakończył się remisem wynikiem 2:2[2]. Swoją pierwszą bramkę zaliczył w meczu przeciwko Olympique Lyon, w 39 minucie spotkania. W tym samym meczu strzelił drugiego gola w 66 minucie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1[3][4][5].

Kariera reprezentacyjna[edytuj | edytuj kod]

W reprezentacji Jordanii Al-Taamari zadebiutował 31 sierpnia 2016 w zremisowanym 1:1 towarzyskim meczu z Libanem. W 2019 roku został powołany do kadry na Puchar Azji. W 2023 znalazł się w kadrze na Puchar Azji 2023. Tam jego drużyna osiągnęła historyczny sukces, została wicemistrzem Azji. Mimo iż w finale przegrała z Katarem, sam Al-Taamari był jedna z kluczowych postaci drużyny i zdobył 3 gole (w tym jeden w półfinale).

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

1. Musa Al-Taamari set to join Montpellier from OH Leuven - Get Belgian & Dutch Football News [online], getfootballnewsbene.com, 9 maja 2023 [dostęp 2023-12-20] (ang.).
  2. Montpellier 2-2 Le Havre AC (13 Aug, 2023) Final Score - ESPN (UK) [online], ESPN [dostęp 2023-12-20] (ang.).
  3. AlKarakhboy, Musa Al-Taamari scores a debut brace as Montpellier beat Lyon 4-1 in Ligue 1 [online], r/soccerbanners, 19 sierpnia 2023 [dostęp 2023-12-20].
  4. Alexandre Lacazette, Musa Al-Taamari (ilustr.), Montpellier Hand Lyon Second Consecutive Defeat [online], beIN SPORTS [dostęp 2023-12-20] (ang.).
  5. OLYMPIQUE LYONNAIS - MONTPELLIER HSC - 4:1 Eurosport