Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Mężczyzn 2019 – GPS 1
| ||
Szczegóły turnieju | ||
Gospodarz | ||
---|---|---|
Termin | 22–23 czerwca 2019 | |
Liczba drużyn | 12 (z 1 konfederacji) | |
Stadiony | 1 (w 1 mieście) | |
I miejsce | ||
II miejsce | ||
III miejsce | ||
Statystyki turnieju | ||
Liczba meczów | 34 |
Grand Prix Series 2019 – GPS 1 – pierwszy turniej mistrzostw Europy w rugby 7 mężczyzn w sezonie 2019, który odbył się w dniach 22–23 czerwca 2019 roku w Moskwie.
Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]
Rozegrane na stadionie Sportiwnyj Gorodok w kompleksie Łużniki[1] zawody były pierwszym turniejem sezonu 2019 i wzięło w nich udział dwanaście reprezentacji. Drużyny zostały podzielone na trzy czterozespołowe grupy rywalizujące w pierwszej fazie w ramach grup systemem kołowym, po czym nastąpiła faza pucharowa – czołowa ósemka awansowała do ćwierćfinałów, a pozostałe walczyły o Bowl. W fazie grupowej spotkania toczone były bez ewentualnej dogrywki, za zwycięstwo, remis i porażkę przysługiwały odpowiednio trzy, dwa i jeden punkt, brak punktów natomiast za nieprzystąpienie do meczu. W przypadku remisu w fazie pucharowej organizowana była dogrywka składająca się z dwóch pięciominutowych części, z uwzględnieniem reguły nagłej śmierci. Przystępujące do turnieju reprezentacje mogły liczyć maksymalnie dwunastu zawodników. Zespoły zostały rozstawione na podstawie rankingu z poprzedniego roku[2].
W transmitowanych w Internecie[3] zawodach triumfowali reprezentanci Francji, a czołowa dziewiątka awansowała do europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do olimpijskich zawodów na LIO 2020[4][5][6][7].
Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]
Grupa A[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Francja | 3 | 3 | 0 | 0 | 97 | 33 | +64 | 9 | Cup + Plate |
2. | Irlandia | 3 | 2 | 0 | 1 | 69 | 52 | +17 | 7 | Cup + Plate |
3. | Włochy | 3 | 1 | 0 | 2 | 45 | 66 | -21 | 5 | Cup + Plate |
4. | Rumunia | 3 | 0 | 0 | 3 | 19 | 79 | -60 | 3 | Bowl |
22 czerwca 2019 10:00 sędzia: Finlay Brown | Irlandia | 29 - 0 | Rumunia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 10:22 sędzia: Georgii Kopp | Francja | 33 - 7 | Włochy | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 12:45 sędzia: Jérémy Rozier | Irlandia | 26 - 14 | Włochy | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 13:07 sędzia: Andrea Spadoni | Francja | 26 - 12 | Rumunia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 15:30 sędzia: Paulo Duarte | Irlandia | 14 - 38 | Francja | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 15:52 sędzia: George Selwood | Włochy | 24 - 7 | Rumunia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
Grupa B[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Portugalia | 3 | 3 | 0 | 0 | 78 | 44 | +34 | 9 | Cup + Plate |
2. | Walia | 3 | 2 | 0 | 1 | 93 | 40 | +53 | 7 | Cup + Plate |
3. | Niemcy | 3 | 1 | 0 | 2 | 67 | 47 | +20 | 5 | Cup + Plate |
4. | Polska | 3 | 0 | 0 | 3 | 24 | 131 | -107 | 3 | Bowl |
22 czerwca 2019 10:44 sędzia: Andrea Spadoni | Niemcy | 45 - 14 | Polska | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 11:06 sędzia: Jérémy Rozier | Portugalia | 28 - 24 | Walia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 13:28 sędzia: Paulo Duarte | Niemcy | 12 - 21 | Walia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 13:51 sędzia: George Selwood | Portugalia | 38 - 10 | Polska | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 16:14 sędzia: Finlay Brown | Niemcy | 10 - 12 | Portugalia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 16:36 sędzia: Georgii Kopp | Walia | 48 - 0 | Polska | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
Grupa C[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Hiszpania | 3 | 3 | 0 | 0 | 79 | 22 | +57 | 9 | Cup + Plate |
2. | Anglia | 3 | 2 | 0 | 1 | 126 | 26 | +100 | 7 | Cup + Plate |
3. | Rosja | 3 | 1 | 0 | 2 | 14 | 108 | -94 | 5 | Bowl |
4. | Gruzja | 3 | 0 | 0 | 3 | 34 | 97 | -63 | 3 | Bowl |
22 czerwca 2019 11:28 sędzia: Paulo Duarte | Anglia | 5 - 21 | Hiszpania | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 11:50 sędzia: George Selwood | Rosja | 14 - 12 | Gruzja | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 14:13 sędzia: Georgii Kopp | Anglia | 59 - 5 | Gruzja | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 14:35 sędzia: Finlay Brown | Rosja | 0 - 34 | Hiszpania | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 16:58 sędzia: Andrea Spadoni | Hiszpania | 24 - 17 | Gruzja | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
22 czerwca 2019 17:20 sędzia: Jérémy Rozier | Rosja | 0 - 62 | Anglia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]
Cup + Plate[edytuj | edytuj kod]
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||
23 czerwca 2019 | ||||||||||
Francja | 53 | |||||||||
23 czerwca 2019 | ||||||||||
Włochy | 0 | |||||||||
Francja | 24 | |||||||||
23 czerwca 2019 | ||||||||||
Anglia | 19 | |||||||||
Walia | 14 | |||||||||
23 czerwca 2019 | ||||||||||
Anglia | 45 | |||||||||
Francja | 31 | |||||||||
23 czerwca 2019 | ||||||||||
Irlandia | 26 | |||||||||
Portugalia | 0 | |||||||||
23 czerwca 2019 | ||||||||||
Niemcy | 45 | |||||||||
Niemcy | 10 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||
23 czerwca 2019 | ||||||||||
Irlandia | 17 | |||||||||
Hiszpania | 12 | Anglia | 24 | |||||||
Irlandia | 17 | Niemcy | 14 | |||||||
23 czerwca 2019 | ||||||||||
23 czerwca 2019 09:57 sędzia: Finlay Brown | Francja | 53 - 0 | Włochy | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
23 czerwca 2019 11:06 sędzia: Jérémy Rozier | Walia | 14 - 45 | Anglia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
23 czerwca 2019 10:22 sędzia: Andrea Spadoni | Portugalia | 0 - 45 | Niemcy | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
23 czerwca 2019 10:44 sędzia: George Selwood | Hiszpania | 12 - 17 | Irlandia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
23 czerwca 2019 13:59 | Francja | 24 - 19 | Anglia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
23 czerwca 2019 14:21 sędzia: Jérémy Rozier | Niemcy | 10 - 17 | Irlandia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
23 czerwca 2019 17:12 sędzia: Paulo Duarte | Francja | 31 - 26 | Irlandia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
23 czerwca 2019 16:46 sędzia: Jérémy Rozier | Anglia | 24 - 14 | Niemcy | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
Półfinały | Finał | |||||
23 czerwca 2019 | ||||||
Włochy | 14 | |||||
Walia | 29 | |||||
23 czerwca 2019 | ||||||
Walia | 28 | |||||
Hiszpania | 5 | |||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||
23 czerwca 2019 | 23 czerwca 2019 | |||||
Portugalia | 10 | Włochy | 17 | |||
Hiszpania | 14 | Portugalia | 22 |
23 czerwca 2019 13:15 sędzia: George Selwood | Włochy | 14 - 29 | Walia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
23 czerwca 2019 13:37 sędzia: Andrea Spadoni | Portugalia | 10 - 14 | Hiszpania | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
23 czerwca 2019 16:24 sędzia: George Selwood | Walia | 28 - 5 | Hiszpania | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
23 czerwca 2019 16:02 sędzia: Georgii Kopp | Włochy | 17 - 22 | Portugalia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
Bowl[edytuj | edytuj kod]
Półfinały | Finał | |||||
23 czerwca 2019 | ||||||
Rosja | 34 | |||||
Polska | 17 | |||||
23 czerwca 2019 | ||||||
Rosja | 14 | |||||
Gruzja | 0 | |||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||
23 czerwca 2019 | 23 czerwca 2019 | |||||
Rumunia | 19 | Polska | 21 | |||
Gruzja | 24 | Rumunia | 19 |
23 czerwca 2019 11:28 sędzia: Paulo Duarte | Rosja | 34 - 17 | Polska | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
23 czerwca 2019 11:50 sędzia: Georgii Kopp | Rumunia | 19 - 24 | Gruzja | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
23 czerwca 2019 15:05 sędzia: Finlay Brown | Rosja | 14 - 0 | Gruzja | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
23 czerwca 2019 14:43 sędzia: Georgii Kopp | Polska | 21 - 19 | Rumunia | Sportiwnyj Gorodok, Moskwa |
Relacja |
Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Reprezentacja | Punkty |
---|---|---|
1 | Francja | 20 |
2 | Irlandia | 18 |
3 | Anglia | 16 |
4 | Niemcy | 14 |
5 | Walia | 12 |
6 | Hiszpania | 10 |
7 | Portugalia | 8 |
8 | Włochy | 6 |
9 | Rosja | 4 |
10 | Gruzja | 3 |
11 | Polska | 2 |
12 | Rumunia | 1 |
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ 22-23 июня в Москве пройдет первый этап чемпионата Европы по регби-7. rugby.ru. [dostęp 2019-07-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-26)]. (ros.).
- ↑ 2019 RUGBY EUROPE 7s Men & Women COMPETITIONS MANUAL. rugbyeurope.eu. [dostęp 2019-07-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-02)]. (ang.).
- ↑ Трансляция этапа чемпионата Европы по регби-7 среди мужчин в Москве. rugby.ru. [dostęp 2019-07-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-24)]. (ros.).
- ↑ FRANCE WIN MOSCOW SEVENS GRAND PRIX 2019. rugbyeurope.eu. [dostęp 2019-07-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-24)]. (ang.).
- ↑ France win Moscow Sevens. world.rugby. [dostęp 2019-07-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-25)]. (ang.).
- ↑ Первый этап чемпионата Европы по регби-7 среди мужских команд. Итоги первого дня. rugby.ru. [dostęp 2019-07-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-26)]. (ros.).
- ↑ Мужская сборная России по регби-7 завоевала путевку в отборочный турнир к Олимпиаде в Токио. rugby.ru. [dostęp 2019-07-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-24)]. (ros.).