Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2020

Wikipedia open wikipedia design.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2020
2020 EHF European Men's Handball Championship
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2018 2022 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka ręczna
Organizator EHF
Szczegóły turnieju
Gospodarze  Szwecja
 Austria
 Norwegia
Otwarcie 9 stycznia 2020
Zamknięcie (finał) 26 stycznia 2020, Sztokholm
Liczba drużyn 24 (z 1 konfederacji)
Liczba hal 6 (w 6 miastach)
Statystyki turnieju
Liczba meczów 65
Strona internetowa

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2020 – czternaste mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn, oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej o randze mistrzostw kontynentu organizowany przez EHF, mający na celu wyłonienie najlepszej męskiej reprezentacji narodowej w Europie. Odbywa się w dniach od 9 do 26 stycznia 2020 roku w Szwecji, Austrii i Norwegii. Mistrzostwa są wyjątkowe z dwóch względów – po raz pierwszy w historii impreza tej rangi jest zorganizowana w trzech państwach i biorą w niej udział dwadzieścia cztery zespoły. Automatyczny awans do mistrzostw uzyskały reprezentacje wszystkich trzech gospodarzy oraz Hiszpanie jako obrońcy tytułu, o pozostałe miejsca odbywały się natomiast dwuetapowe eliminacje. Turniej służy jako jedna z kwalifikacji do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 oraz Mistrzostw Świata 2021.

Przy przyjęciu kandydatury przedstawiono ramowy program zawodów zaplanowanych na okres 10–26 stycznia 2020 roku[1], jednak w połowie września 2018 roku EHF wydłużyła czas przeprowadzenia mistrzostw – przyśpieszając o jeden dzień ich rozpoczęcie – po raz pierwszy planując też rozegranie meczów o medale nie w tym samym dniu[2][3]. W kwietniu 2018 roku uruchomiono oficjalną stronę zawodów[4] oraz przedstawiono ich slogan[5], oficjalna piosenka mistrzostw miała premierę podczas losowania grup[6], po raz pierwszy angażowano też fanów w serwisie TikTok[7]. Sprzedaż biletów rozpoczęła się pod koniec października 2018 roku[8] i już w pierwszej dobie sprzedano ich 25 000, a w ciągu tygodnia przekraczając poziom trzydziestu tysięcy[9].

Na początku lipca 2019 roku opublikowano szczegółowy harmonogram rozgrywek. Dwadzieścia cztery uczestniczące reprezentacje zostały podzielone na sześć czterozespołowych grup rywalizujących systemem kołowym, a po dwa najlepsze z każdej z grup awansowały do fazy zasadniczej. W niej, zachowując punkty z pierwszej fazy, walczyły w dwóch sześciozespołowych grupach o dwa czołowe miejsca premiowane awansem do półfinałów, zespoły z miejsc trzecich zmierzyły się zaś w meczu o piąte miejsce[10][11][12].

Wybór organizatora[edytuj | edytuj kod]

W czerwcu 2013 roku EHF ustaliła ramy czasowe wyboru organizatora[13]. Wstępne zainteresowanie organizacją mistrzostw w wyznaczonym terminie 4 września 2013 roku wyraziły trzy kraje: Austria, Norwegia i Szwecja. Ostateczny termin składania oficjalnych aplikacji upływał 10 grudnia 2013 roku, zaś decyzja miała zostać podjęta na Kongresie EHF w Dublinie we wrześniu 2014 roku[14]. W wyznaczonym przez EHF terminie kraje te potwierdziły swe kandydatury, w ciągu miesiąca miały one zostać wstępnie rozpatrzone przez zarząd tej organizacji[15]. Do ostatniego etapu przeszła wspólna kandydatura tych trzech państw – po raz pierwszy o organizację mistrzostw ubiegały się łącznie trzy kraje, aplikacja zawierała również propozycję zwiększenia obsady do dwudziestu czterech zespołów[16][17][18]. Została ona przyjęta, ogłoszono jednocześnie, iż w turnieju wystartują 24 zespoły[19] (dwa lata wcześniej niż początkowo planowano[20][21]).

Obiekty[edytuj | edytuj kod]

W dokumentach aplikacyjnych kandydaci wskazali sześć hal, które potwierdzone zostały przy przyznawaniu im organizacji zawodów. Pierwsza faza grupowa zostanie rozegrana we wszystkich trzech krajach, faza zasadnicza w Austrii i Szwecji, zaś finały w Sztokholmie[18].

Trondheim Sztokholm
Trondheim Spektrum Tele2 Arena
Pojemność: 8 000 Pojemność: 24 000
Trondheim spektrum 01.jpg Tele2 Arena juni 2013a 01.jpg
Göteborg
Scandinavium
Pojemność: 12 000
Vy över Scandinavium och Valhallabadet.JPG
Wiedeń Graz Malmö
Wiener Stadthalle Stadthalle Graz Malmö Arena
Pojemność: 12 000 Pojemność: 6 000 Pojemność: 13 000
Wiener Stadthalle Aussen 2008.jpg Messehalle neu.jpg Malmö Arena 2008.jpg

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Podstawa kwalifikacyjna[22] Mistrzostwa 2018
 Szwecja Gospodarz 2. miejsce
 Austria Gospodarz 15. miejsce
 Norwegia Gospodarz 7. miejsce
 Hiszpania Mistrz Europy 2018 1. miejsce
 Niemcy 1. miejsce w 1 grupie eliminacyjnej 9. miejsce
 Polska 2. miejsce w 1 grupie eliminacyjnej
 Chorwacja 1. miejsce w 2 grupie eliminacyjnej 5. miejsce
 Szwajcaria 2. miejsce w 2 grupie eliminacyjnej
 Macedonia Północna 1. miejsce w 3 grupie eliminacyjnej 11. miejsce
 Islandia 2. miejsce w 3 grupie eliminacyjnej 13. miejsce
 Słowenia 1. miejsce w 4 grupie eliminacyjnej 8. miejsce
 Łotwa 2. miejsce w 4 grupie eliminacyjnej
 Czechy 1. miejsce w 5 grupie eliminacyjnej 6. miejsce
 Białoruś 2. miejsce w 5 grupie eliminacyjnej 10. miejsce
 Francja 1. miejsce w 6 grupie eliminacyjnej 3. miejsce
 Portugalia 2. miejsce w 6 grupie eliminacyjnej
 Węgry 1. miejsce w 7 grupie eliminacyjnej 14. miejsce
 Rosja 2. miejsce w 7 grupie eliminacyjnej
 Dania 1. miejsce w 7 grupie eliminacyjnej 4. miejsce
 Czarnogóra 2. miejsce w 7 grupie eliminacyjnej 16. miejsce
 Bośnia i Hercegowina Ranking drużyn z trzecich miejsc
 Serbia Ranking drużyn z trzecich miejsc 12. miejsce
 Holandia Ranking drużyn z trzecich miejsc
 Ukraina Ranking drużyn z trzecich miejsc

Losowanie grup[edytuj | edytuj kod]

Jeszcze w trakcie trwania eliminacji organizatorzy ogłosili procedurę losowania grup turnieju głównego, zastrzegając sobie prawo do rozstawienia po jednej drużynie w każdej z grup[23][24]. Losowanie grup zostało zaplanowane na 28 czerwca 2019 roku w Erste Bank Campus w Wiedniu, a przed nim drużyny zostały podzielone na cztery koszyki na podstawie wyników osiągniętych podczas Mistrzostw Europy 2018 i eliminacji do ME 2020[25][26][27].

Koszyk 1
 Hiszpania
 Szwecja
 Francja
 Dania
 Chorwacja
 Czechy
Koszyk 2
 Norwegia
 Słowenia
 Niemcy
 Macedonia Północna
 Węgry
 Białoruś
Koszyk 3
 Austria
 Islandia
 Czarnogóra
 Portugalia
 Szwajcaria
 Łotwa
Koszyk 4
 Polska
 Rosja
 Serbia
 Ukraina
 Bośnia i Hercegowina
 Holandia

W wyniku transmitowanego w Internecie losowania[28], które przeprowadzili Philip Henningsson, Robert Weber, Torbjørn Bergerud i Daniel Dujshebaev[29], wyłonionych zostało sześć czterozespołowych grup pierwszej fazy turnieju[30].

Grupa A
Graz
 Chorwacja
 Białoruś
 Czarnogóra
 Serbia
Grupa B
Wiedeń
 Czechy
 Macedonia Północna
 Austria
 Ukraina
Grupa C
Trondheim
 Hiszpania
 Niemcy
 Łotwa
 Holandia
Grupa D
Trondheim
 Francja
 Norwegia
 Portugalia
 Bośnia i Hercegowina
Grupa E
Malmö
 Dania
 Węgry
 Islandia
 Rosja
Grupa F
Göteborg
 Szwecja
 Słowenia
 Szwajcaria
 Polska

Składy[edytuj | edytuj kod]

Sędziowie[edytuj | edytuj kod]

W połowie czerwca 2019 roku ustalono, że z uwagi na rozszerzenie mistrzostw zwiększona zostanie także liczba par sędziowskich do osiemnastu w fazie wstępnej; część z nich opuści po niej turniej, a na ich miejsce zostaną przydzielone inne, choć w mniejszej liczbie[31]. Dwa miesiące później EHF opublikowała listę dwudziestu trzech par arbitrów, z czego siódemka sędziować będzie w całym turnieju, jedenaście tylko spotkania fazy wstępnej, po czym na resztę zawodów zastąpiona zostanie piątką nowych par[32]. Pod koniec grudnia 2019 serbski duet sędziowski Nenad Nikolić–Dušan Stojković został zastąpiony przez Łotyszy Zigmārsa Sondorsa i Renārsa Līcisa z powodu kontuzji Nikolicia[33].

Sędziowie jedynie fazy wstępnej

  • Austria Radojko Brkić i Andrej Jusufhodžić
  • Chorwacja Dalibor Jurinović i Marko Mrvica
  • Dania Jesper Madsen i Henrik Mortensen
  • Hiszpania Andreu Marín i Ignacio García
  • Francja Charlotte Bonaventura i Julie Bonaventura
  • Niemcy Robert Schulze i Tobias Tönnies
  • Islandia Jónas Elíasson i Anton Palsson
  • Norwegia Lars Jørum i Håvard Kleven
  • Słowenia Bojan Lah i David Sok
  • Łotwa Zigmārs Sondors i Renārs Līcis
  • Słowacja Michal Baďura i Jaroslav Ondogrecula

Sędziowie całego turnieju

  • Czechy Václav Horáček i Jiří Novotný
  • Litwa Vaidas Mažeika i Mindaugas Gatelis
  • Macedonia Północna Ǵorgi Naczewski i Sławe Nikołow
  • Czarnogóra Ivan Pavićević i Miloš Ražnatović
  • Portugalia Duarte Santos i Ricardo Fonseca
  • Szwajcaria Arthur Brunner i Morad Salah
  • Szwecja Mirza Kurtagic i Mattias Wetterwik

Sędziowie od fazy zasadniczej

  • Chorwacja Matija Gubica i Boris Milošević
  • Dania Martin Gjeding i Mads Hansen
  • Hiszpania Óscar Raluy i Ángel Sabroso
  • Francja Stevann Pichon i Laurent Reveret
  • Niemcy Lars Geipel i Marcus Helbig

Faza wstępna[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Chorwacja 3 3 0 0 82 65 +17 6 Awans do fazy zasadniczej
2.  Białoruś 3 2 0 1 94 88 +6 4 Awans do fazy zasadniczej
3.  Czarnogóra 3 1 0 2 70 84 -14 2
4.  Serbia 3 0 0 3 72 81 -9 0
9 stycznia 2020
18:15

Białoruś 

35–30

 Serbia

Stadthalle Graz, Graz
Sędziowie: Portugalia Duarte Santos, Ricardo Fonseca
Widzów: 3806
Arciom Karalok Bramka 9
Kara 1ׯółta kartka
(16–15)
raport
6 Bramka Bogdan Radivojević
Kara 2ׯółta kartka
9 stycznia 2020
20:30

Chorwacja 

27–21

 Czarnogóra

Stadthalle Graz, Graz
Sędziowie: Szwajcaria Arthur Brunner, Morad Salah
Widzów: 5630
Luka Cindrić Bramka 6
Kara 2ׯółta kartka
(12–13)
raport
6 Bramka Nemanja Grbović
Kara 3ׯółta kartka

11 stycznia 2020
16:00

Chorwacja 

31–23

 Białoruś

Stadthalle Graz, Graz
Sędziowie: Francja Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura
Widzów: 6000
Igor Karačić Bramka 6
Kara
(15–10)
raport
8 Bramka Mikita Wajłupau
Kara 1ׯółta kartka
11 stycznia 2020
18:15

Czarnogóra 

22–21

 Serbia

Stadthalle Graz, Graz
Sędziowie: Dania Jesper Madsen, Henrik Mortensen
Widzów: 5500
Nemanja Grbović Bramka 5
Kara 2ׯółta kartka
(11–10)
raport
6 Bramka Lazar Kukić
Kara 1ׯółta kartka

13 stycznia 2020
18:15

Czarnogóra 

27–36

 Białoruś

Stadthalle Graz, Graz
Sędziowie: Norwegia Lars Jørum, Håvard Kleven
Widzów: 5000
Vladan Lipovina Bramka 5
Kara 1ׯółta kartka
(11–17)
raport
6 Bramka Mikita Wajłupau
Kara 1ׯółta kartka
13 stycznia 2020
20:30

Serbia 

21–24

 Chorwacja

Stadthalle Graz, Graz
Sędziowie: Szwecja Mirza Kurtagic, Mattias Wetterwik
Widzów: 6500
Lazar Kukić Bramka 4
Bogdan Radivojević Bramka 4
Kara
(10–8)
raport
5 Bramka Domagoj Duvnjak
5 Bramka Luka Stepančić
Kara 2ׯółta kartka


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Austria 3 3 0 0 98 87 +11 6 Awans do fazy zasadniczej
2.  Czechy 3 2 0 1 79 76 +3 4 Awans do fazy zasadniczej
3.  Macedonia Północna 3 1 0 2 79 84 -5 2
4.  Ukraina 3 0 0 3 74 83 -9 0
10 stycznia 2020
18:15

Czechy 

29–32

 Austria

Wiener Stadthalle, Wiedeń
Sędziowie: Islandia Jónas Elíasson, Anton Palsson
Widzów: 7070
Jakub Hrstka Bramka 6
Kara
(14–13)
raport
12 Bramka Nikola Bilyk
Kara 1ׯółta kartka
10 stycznia 2020
20:30

Macedonia Północna 

26–23

 Ukraina

Wiener Stadthalle, Wiedeń
Sędziowie: Norwegia Lars Jørum, Håvard Kleven
Widzów: 7070
Kirił Łazarow Bramka 8
Kara 1ׯółta kartka
(13–10)
raport
5 Bramka Władysław Ostrouszko
5 Bramka Stanisław Żukow
Kara 1ׯółta kartka

12 stycznia 2020
16:00

Czechy 

27–25

 Macedonia Północna

Wiener Stadthalle, Wiedeń
Sędziowie: Francja Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura
Widzów: 6642
Stanislav Kašpárek Bramka 7
Kara 1ׯółta kartka
(9–11)
raport
11 Bramka Kirił Łazarow
Kara 1ׯółta kartka
12 stycznia 2020
18:15

Austria 

34–30

 Ukraina

Wiener Stadthalle, Wiedeń
Sędziowie: Szwecja Mirza Kurtagic, Mattias Wetterwik
Widzów: 7078
Nikola Bilyk Bramka 10
Kara 1ׯółta kartka
(18–17)
raport
7 Bramka Artem Kozakewycz
Kara

14 stycznia 2020
18:15

Austria 

32–28

 Macedonia Północna

Wiener Stadthalle, Wiedeń
Sędziowie: Słowenia Bojan Lah, David Sok
Widzów: 7623
Robert Weber Bramka 7
Kara 2ׯółta kartka
(18–12)
raport
5 Bramka Stojancze Stoiłow
Kara 3ׯółta kartka
14 stycznia 2020
20:30

Ukraina 

19–23

 Czechy

Wiener Stadthalle, Wiedeń
Sędziowie: Portugalia Duarte Santos, Ricardo Fonseca
Widzów: 4097
Artem Kozakewycz Bramka 4
Kara 1ׯółta kartka
(10–9)
raport
6 Bramka Tomáš Babák
Kara 1ׯółta kartka


Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Hiszpania 3 3 0 0 102 73 +29 6 Awans do fazy zasadniczej
2.  Niemcy 3 2 0 1 88 83 +5 4 Awans do fazy zasadniczej
3.  Holandia 3 1 0 2 80 94 -14 2
4.  Łotwa 3 0 0 3 73 93 -20 0
9 stycznia 2020
18:15

Niemcy 

34–23

 Holandia

Trondheim Spektrum, Trondheim
Sędziowie: Słowenia Bojan Lah, David Sok
Widzów: 4057
Kai Häfner Bramka 5
Jannik Kohlbacher Bramka 5
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(15–13)
raport
7 Bramka Kay Smits
Kara 2ׯółta kartka
9 stycznia 2020
20:30

Hiszpania 

33–22

 Łotwa

Trondheim Spektrum, Trondheim
Sędziowie: Dania Jesper Madsen, Henrik Mortensen
Widzów: 4524
Ángel Fernández Bramka 5
 1ׯółta kartka 2×Czerwona kartka
(15–11)
raport
7 Bramka Dainis Krištopāns
Kara 1ׯółta kartka

11 stycznia 2020
16:00

Łotwa 

24–32

 Holandia

Trondheim Spektrum, Trondheim
Sędziowie: Słowacja Michal Baďura, Jaroslav Ondogrecula
Widzów: 5942
Dainis Krištopāns Bramka 7
Kara 1ׯółta kartka
(10–16)
raport
7 Bramka Kay Smits
Kara 1ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
11 stycznia 2020
18:15

Hiszpania 

33–26

 Niemcy

Trondheim Spektrum, Trondheim
Sędziowie: Szwajcaria Arthur Brunner, Morad Salah
Widzów: 6558
Alex Dujshebaev Bramka 7
Kara 2ׯółta kartka
(14–11)
raport
5 Bramka Hendrik Pekeler
Kara 2ׯółta kartka

13 stycznia 2020
18:15

Łotwa 

27–28

 Niemcy

Trondheim Spektrum, Trondheim
Sędziowie: Islandia Jónas Elíasson, Anton Palsson
Widzów: 3540
Dainis Krištopāns Bramka 7
Kara 1ׯółta kartka
(11–16)
raport
8 Bramka Julius Kühn
Kara 2ׯółta kartka
13 stycznia 2020
20:30

Holandia 

25–36

 Hiszpania

Trondheim Spektrum, Trondheim
Sędziowie: Litwa Vaidas Mažeika, Mindaugas Gatelis
Widzów: 3809
Kay Smits Bramka 8
Kara 2ׯółta kartka
(13–17)
raport
6 Bramka Jorge Maqueda
Kara 2ׯółta kartka


Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Norwegia 3 3 0 0 94 80 +14 6 Awans do fazy zasadniczej
2.  Portugalia 3 2 0 1 83 83 0 4 Awans do fazy zasadniczej
3.  Francja 3 1 0 2 82 79 +3 2
4.  Bośnia i Hercegowina 3 0 0 3 73 90 -17 0
10 stycznia 2020
18:15

Francja 

25–28

 Portugalia

Trondheim Spektrum, Trondheim
Sędziowie: Łotwa Zigmārs Sondors, Renārs Līcis
Widzów: 7507
Dika Mem Bramka 5
Kara 2ׯółta kartka
(11–12)
raport
5 Bramka Diogo Branquinho
Kara 1ׯółta kartka
10 stycznia 2020
20:30

Norwegia 

32–26

 Bośnia i Hercegowina

Trondheim Spektrum, Trondheim
Sędziowie: Niemcy Robert Schulze, Tobias Tönnies
Widzów: 8232
Sander Sagosen Bramka 12
Kara 1ׯółta kartka
(17–12)
raport
7 Bramka Nikola Prce
Kara 1ׯółta kartka

12 stycznia 2020
16:00

Portugalia 

27–24

 Bośnia i Hercegowina

Trondheim Spektrum, Trondheim
Sędziowie: Litwa Vaidas Mažeika, Mindaugas Gatelis
Widzów: 7936
Pedro Portela Bramka 10
Kara 1ׯółta kartka
(12–11)
raport
5 Bramka Nikola Prce
Kara 2ׯółta kartka
12 stycznia 2020
18:15

Francja 

26–28

 Norwegia

Trondheim Spektrum, Trondheim
Sędziowie: Czechy Václav Horáček, Jiří Novotný
Widzów: 8932
Ludovic Fabregas Bramka 8
Kara 1ׯółta kartka
(15–14)
raport
10 Bramka Sander Sagosen
Kara 3ׯółta kartka

14 stycznia 2020
18:15

Bośnia i Hercegowina 

23–31

 Francja

Trondheim Spektrum, Trondheim
Sędziowie: Chorwacja Dalibor Jurinović, Marko Mrvica
Widzów: 7937
Marko Panić Bramka 9
 4ׯółta kartka
(13–14)
raport
7 Bramka Valentin Porte
Kara 2ׯółta kartka
14 stycznia 2020
20:30

Portugalia 

28–34

 Norwegia

Trondheim Spektrum, Trondheim
Sędziowie: Słowacja Michal Baďura, Jaroslav Ondogrecula
Widzów: 9069
Antonio Areia Bramka 5
Kara 2ׯółta kartka
(14–16)
raport
7 Bramka Magnus Jøndal
Kara 3ׯółta kartka


Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Węgry 3 2 1 0 74 67 +7 5 Awans do fazy zasadniczej
2.  Islandia 3 2 0 1 83 77 +6 4 Awans do fazy zasadniczej
3.  Dania 3 1 1 1 85 83 +2 3
4.  Rosja 3 0 0 3 76 91 -15 0
11 stycznia 2020
16:00

Węgry 

26–25

 Rosja

Malmö Arena, Malmö
Sędziowie: Czarnogóra Ivan Pavićević, Miloš Ražnatović
Widzów: 9202
Zsolt Balogh Bramka 7
Kara 2ׯółta kartka
(14–13)
raport
5 Bramka Dmitrij Santałow
 2ׯółta kartka
11 stycznia 2020
18:15

Dania 

30–31

 Islandia

Malmö Arena, Malmö
Sędziowie: Chorwacja Dalibor Jurinović, Marko Mrvica
Widzów: 10 593
Mikkel Hansen Bramka 9
Kara 1ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(15–15)
raport
10 Bramka Aron Pálmarsson
Kara 2ׯółta kartka

13 stycznia 2020
18:15

Islandia 

34–23

 Rosja

Malmö Arena, Malmö
Sędziowie: Macedonia Północna Ǵorgi Naczewski, Sławe Nikołow
Widzów: 7099
Bjarki Már Elísson Bramka 6
Sigvaldi Guðjónsson Bramka 6
Alexander Petersson Bramka 6
(18–11)
raport
6 Bramka Gleb Kałarasz
13 stycznia 2020
20:30

Dania 

24–24

 Węgry

Malmö Arena, Malmö
Sędziowie: Łotwa Zigmārs Sondors, Renārs Līcis
Widzów: 8377
Magnus Bramming Bramka 6
Kara 3ׯółta kartka
(11–13)
raport
7 Bramka Zsolt Balogh
Kara 3ׯółta kartka

15 stycznia 2020
18:15

Islandia 

18–24

 Węgry

Malmö Arena, Malmö
Sędziowie: Hiszpania Andreu Marín, Ignacio García
Widzów: 7587
Aron Pálmarsson Bramka 4
(12–9)
raport
8 Bramka Bence Bahnidi
15 stycznia 2020
20:30

Rosja 

28–31

 Dania

Malmö Arena, Malmö
Sędziowie: Austria Radojko Brkić, Andrej Jusufhodžić
Widzów: 8978
Igor Soroka Bramka 6
(15–12)
raport
7 Bramka Mikkel Hansen


Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Słowenia 3 3 0 0 76 67 +9 6 Awans do fazy zasadniczej
2.  Szwecja 3 2 0 1 81 68 +13 4 Awans do fazy zasadniczej
3.  Szwajcaria 3 1 0 2 77 87 -10 2
4.  Polska 3 0 0 3 73 85 -12 0
10 stycznia 2020
18:15

Słowenia 

26-23

 Polska

Scandinavium, Göteborg
Sędziowie: Czechy Václav Horáček, Jiří Novotný
Widzów: 7276
Blaž Blagotinšek Bramka 5
Borut Mačkovšek Bramka 5
Kara 1ׯółta kartka
(13–11)
raport
8 Bramka Arkadiusz Moryto
Kara
10 stycznia 2020
20:30

Szwecja 

34–21

 Szwajcaria

Scandinavium, Göteborg
Sędziowie: Hiszpania Andreu Marín, Ignacio García Serradilla
Widzów: 11 644
Kim Ekdahl Du Rietz Bramka 6
Andreas Nilsson Bramka 6
Jerry Tollbring Bramka 6
Kara
(20–13)
raport
4 Bramka Andy Schmid
Kara

12 stycznia 2020
16:00

Szwajcaria 

31–24

 Polska

Scandinavium, Göteborg
Sędziowie: Austria Radojko Brkic, Andrei Jusufhodzic
Widzów: 8061
Andy Schmid Bramka 15
Kara 2ׯółta kartka
(14–12)
raport
5 Bramka Szymon Sićko
Kara 2ׯółta kartka
12 stycznia 2020
18:15

Szwecja 

19–21

 Słowenia

Scandinavium, Göteborg
Sędziowie: Niemcy Robert Schulze, Tobias Tönnies
Widzów: 11 896
Jim Gottfridsson Bramka 5
Kara 1ׯółta kartka
(9–10)
raport
7 Bramka Jure Dolenec
Kara 2ׯółta kartka

14 stycznia 2020
18:15

Szwajcaria 

25–29

 Słowenia

Scandinavium, Göteborg
Sędziowie: Czarnogóra Ivan Pavićević, Miloš Ražnatović
Widzów: 6731
Andy Schmid Bramka 8
Kara 2ׯółta kartka
(10–16)
raport
6 Bramka Miha Zarabec
Kara 2ׯółta kartka
14 stycznia 2020
20:30

Polska 

26–28

 Szwecja

Scandinavium, Göteborg
Sędziowie: Macedonia Północna Sławe Nikołow, Ǵorgi Naczewski
Widzów: 11 061
Szymon Sićko Bramka 8
Kara 1ׯółta kartka
(13–14)
raport
5 Bramka Kim Ekdahl du Rietz
5 Bramka Jim Gottfridsson
5 Bramka Andreas Nilsson
5 Bramka Daniel Pettersson
Kara 2ׯółta kartka


Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Chorwacja 1 1 0 0 31 23 +8 2 Mecze o miejsca 1–4
2.  Hiszpania 1 1 0 0 33 26 +7 2 Mecze o miejsca 1–4
3.  Austria 1 1 0 0 32 29 +3 2 Mecz o miejsca 5–6
4.  Czechy 1 0 0 1 29 32 -3 0
5.  Niemcy 1 0 0 1 26 33 -7 0
6.  Białoruś 1 0 0 1 23 31 -8 0
16 stycznia 2020

Hiszpania 

 Czechy

Wiener Stadthalle, Wiedeń
(–)
16 stycznia 2020

Białoruś 

 Niemcy

Wiener Stadthalle, Wiedeń
(–)

16 Chorwacja 27- 23 Austria


18 stycznia 2020

Hiszpania 

 Austria

Wiener Stadthalle, Wiedeń
(–)
18 stycznia 2020

Chorwacja 

 Niemcy

Wiener Stadthalle, Wiedeń
(–)
18 stycznia 2020

Białoruś 

 Czechy

Wiener Stadthalle, Wiedeń
(–)

20 stycznia 2020

Chorwacja 

 Czechy

Wiener Stadthalle, Wiedeń
(–)
20 stycznia 2020

Białoruś 

 Hiszpania

Wiener Stadthalle, Wiedeń
(–)
20 stycznia 2020

Austria 

 Niemcy

Wiener Stadthalle, Wiedeń
(–)

22 stycznia 2020

Chorwacja 

 Hiszpania

Wiener Stadthalle, Wiedeń
(–)
22 stycznia 2020

Białoruś 

 Austria

Wiener Stadthalle, Wiedeń
(–)
22 stycznia 2020

Czechy 

 Niemcy

Wiener Stadthalle, Wiedeń
(–)


Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1. Norwegia 3 3 0 0 93 87 +6 6 Mecze o miejsca 1–4
2. Słowenia 3 2 0 1 79 75 +4 4 Mecze o miejsca 1–4
3. Węgry 3 2 0 1 82 82 0 4 Mecz o miejsca 5–6
4. Portugalia 3 1 0 2 88 87 +1 2
5. Islandia 3 1 0 2 73 79 -6 2
6. Szwecja 3 0 0 3 64 79 -15 0
17 stycznia 2020

brak 

 brak

Malmö Arena, Malmö
(–)
17 stycznia 2020

brak 

 brak

Malmö Arena, Malmö
(–)
17 stycznia 2020

brak 

 brak

Malmö Arena, Malmö
(–)

19 stycznia 2020

brak 

 brak

Malmö Arena, Malmö
(–)
19 stycznia 2020

brak 

 brak

Malmö Arena, Malmö
(–)
19 stycznia 2020

brak 

 brak

Malmö Arena, Malmö
(–)

21 stycznia 2020

brak 

 brak

Malmö Arena, Malmö
(–)
21 stycznia 2020

brak 

 brak

Malmö Arena, Malmö
(–)
21 stycznia 2020

brak 

 brak

Malmö Arena, Malmö
(–)

22 stycznia 2020

brak 

 brak

Malmö Arena, Malmö
(–)
22 stycznia 2020

brak 

 brak

Malmö Arena, Malmö
(–)
22 stycznia 2020

brak 

 brak

Malmö Arena, Malmö
(–)


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Mecz o 5. miejsce[edytuj | edytuj kod]

25 stycznia 2020
16:00

brak 

 brak

Tele2 Arena, Sztokholm
(–)


Mecze o miejsca 1–4[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

24 stycznia 2020
18:00

brak 

 brak

Tele2 Arena, Sztokholm
(–)
24 stycznia 2020
20:30

brak 

 brak

Tele2 Arena, Sztokholm
(–)


Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

25 stycznia 2020
18:30

brak 

 brak

Tele2 Arena, Sztokholm
(–)


Finał[edytuj | edytuj kod]

26 stycznia 2020
16:30

brak 

 brak

Tele2 Arena , Sztokholm
(–)


Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Playing Schedule for 24 Teams (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2014-09-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-05)].
  2. New schedule announced for Men's EHF EURO 2020 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2018-09-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-09-17)].
  3. Playing Schedule for 24 Teams (17 Playing Days, 18 Days, 65 Matches) (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2018-09-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-09-17)].
  4. Official website for Men’s EHF EURO 2020 launched (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2018-04-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-16)].
  5. 'DREAM, WIN, REMEMBER' becomes official slogan of EHF EURO 2020 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2018-04-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-16)].
  6. Official EHF EURO 2020 song premieres at final tournament draw (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-27)].
  7. EHF EURO goes TikTok (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-12)].
  8. Ticket sales for Men's EHF EURO 2020 start on 24 October (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-24)].
  9. 30,000 tickets in 48 hours (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-01)].
  10. Playing schedule for Men’s EHF EURO 2020 confirmed (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-08-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-05)].
  11. OFFICIAL MATCH SCHEDULE (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2019-08-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-05)].
  12. GROUPS DRAWN AND TICKET SALES OPEN FOR EHF EURO 2020 (ang.). ihf.info. [dostęp 2019-08-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-18)].
  13. Bidding opens for future EHF EURO events (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2013-10-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-20)].
  14. Seven nations bid to host EHF EURO events in 2018 and 2020 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2013-10-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-06-10)].
  15. EHF EURO bidding nations confirmed (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2013-12-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-09-24)].
  16. Croatia hosts meeting of EHF Executive Committee (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-08-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-09-24)].
  17. 24 teams, three countries, one championship (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-08-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-08-12)].
  18. a b JOINT APPLICATION TO HOST THE MENS EURO 2020 IN SWEDEN, AUSTRIA AND NORWAY (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2014-08-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-22)].
  19. Men's EHF EURO 2020 bigger and larger than ever before (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-09-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-04)].
  20. The EHF EURO is set to become even more European (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-09-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-30)].
  21. Unanimous: Men’s EHF EURO to be expanded to 24 teams (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-09-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-30)].
  22. These 24 teams have qualified for EHF EURO 2020 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-17)].
  23. EHF EURO 2020: final tournament draw procedure released (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-26)].
  24. DRAW PROCEDURE FOR THE FINAL TOURNAMENT (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2019-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-26)].
  25. 24 teams, six groups: how the EHF EURO 2020 Draw will be done (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-18)].
  26. DRAW PROCEDURE FOR THE FINAL TOURNAMENT (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2019-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-18)].
  27. Men’s EHF EURO 2020: 200 days to go – ‘Boarding completed’ (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-24)].
  28. 24 nations await EHF EURO 2020 fate (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-28)].
  29. Hosts and champions send players to EHF EURO 2020 draw (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-27)].
  30. Men’s EHF EURO 2020 preliminary round groups drawn in Vienna (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-30)].
  31. New approach to officiating as EHF EURO expands (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-06)].
  32. Referees named for Men’s EHF EURO 2020 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-22)].
  33. New pair of referees nominated for EHF EURO 2020 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2020-01-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-14)].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]



This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.

Destek