Klasa okręgowa (grupa podlaska)
Państwo | |
---|---|
Organizator rozgrywek | |
Data założenia | 2000 (1929) |
Rozgrywki | |
Liczba drużyn | 16 |
Wyższy poziom ligowy | |
Niższy poziom ligowy | |
Puchary | |
Strona internetowa |
Klasa okręgowa (grupa podlaska) – jedyna grupa na terenie województwa podlaskiego klasy okręgowej, stanowiąca pośredni szczebel rozgrywkowy między IV ligą, a klasą A. Od sezonu 2008/2009 jest VI poziomem rozgrywkowym w Polsce.
W latach 2000-2001 oraz 2014-2017 istniały 2 grupy klasy okręgowej na terenie woj. podlaskiego.
Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie systemem kołowym. Zwycięzcy grupy uzyskują awans do IV ligi polskiej grupy podlaskiej, zaś najsłabsze zespoły relegowane są do poszczególnych grup klasy A. Organizatorem rozgrywek jest Podlaski Związek Piłki Nożnej (PZPN).
- Osobny artykuł:
Sezon 2022/2023[edytuj | edytuj kod]
Tabela[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hetman Tykocin (M) (A) | 30 | 22 | 5 | 3 | 113 | 33 | +80 | 71 | Awans do IV ligi | |
2 | Orlęta Czyżew (A) | 30 | 20 | 6 | 4 | 73 | 33 | +40 | 66 | ||
3 | GKS Gródek (B) | 30 | 20 | 4 | 6 | 76 | 28 | +48 | 64 | Baraże o awans do IV ligi | |
4 | Sparta Augustów | 30 | 17 | 6 | 7 | 79 | 41 | +38 | 57 | AUG – UKR 4:0 UKR – AUG 2:0 | |
5 | UM Krynki | 30 | 17 | 6 | 7 | 77 | 44 | +33 | 57 | ||
6 | Piast Białystok | 30 | 17 | 4 | 9 | 53 | 61 | −8 | 55 | ||
7 | Sokół 1946 Sokółka | 30 | 15 | 5 | 10 | 72 | 47 | +25 | 50 | ||
8 | MKS Mielnik | 30 | 15 | 3 | 12 | 80 | 58 | +22 | 48 | ||
9 | Kora Korycin | 30 | 9 | 5 | 16 | 31 | 81 | −50 | 32 | ||
10 | Pogoń Łapy | 30 | 9 | 4 | 17 | 60 | 82 | −22 | 31 | ||
11 | Rudnia Zabłudów | 30 | 8 | 6 | 16 | 64 | 62 | +2 | 30 | ZAB: 9 pkt, różn. +8 HAJ: 6 pkt, różn. -1 GST: 3 pkt, różn. -7 | |
12 | Puszcza Hajnówka | 30 | 9 | 3 | 18 | 48 | 98 | −50 | 30 | ||
13 | GKS Stawiski | 30 | 9 | 3 | 18 | 44 | 84 | −40 | 30 | ||
14 | Pomorzanka Sejny | 30 | 8 | 4 | 18 | 44 | 70 | −26 | 28 | ||
15 | Bocian Boćki (S) | 30 | 8 | 3 | 19 | 38 | 74 | −36 | 27 | Spadek do klasy A | |
16 | Hetman Białystok (S) | 30 | 3 | 1 | 26 | 30 | 86 | −56 | 10 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Baraże o awans do IV ligi[edytuj | edytuj kod]
W barażach o IV ligę bierze udział 17. drużyna IV ligi i 3. drużyna klasy okręgowej. Zwycięzca otrzymał prawo gry w IV lidze w następnym sezonie[1].
24 czerwca 2023 17:00 | GKS Gródek ?' ? | 1:4 (?:?) | Cresovia Siemiatycze ?' ? ?' ? ?' ? ?' ? | |
28 czerwca 2023 17:00 | Cresovia Siemiatycze ?' ? ?' ? | 2:2 (?:?) | GKS Gródek ?' ? ?' ? | |
Zwycięzca: Cresovia Siemiatycze
Sezon 2014/2015[edytuj | edytuj kod]
Reorganizacja rozgrywek, stworzono 2 grupy klasy okręgowej.
Grupa I
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rudnia Zabłudów | 24 | 19 | 1 | 4 | 71 | 21 | +50 | 58 | Awans do IV ligi |
2 | LZS Narewka | 24 | 15 | 7 | 2 | 61 | 19 | +42 | 52 | |
3 | Hetman Białystok | 24 | 16 | 3 | 5 | 43 | 26 | +17 | 51 | |
4 | Kolejarz Czeremcha | 24 | 14 | 2 | 8 | 59 | 38 | +21 | 44 | |
5 | Krypnianka Krypno | 24 | 12 | 5 | 7 | 64 | 45 | +19 | 41 | |
6 | Korona Dobrzyniewo Duże | 24 | 10 | 5 | 9 | 53 | 34 | +19 | 35 | |
7 | Husar Nurzec | 24 | 10 | 4 | 10 | 49 | 60 | −11 | 34 | |
8 | Orlęta Czyżew | 24 | 9 | 3 | 12 | 45 | 53 | −8 | 30 | |
9 | COKiS Ciechanowiec | 24 | 8 | 3 | 13 | 35 | 53 | −18 | 27 | |
10 | Tur Bielsk Podlaski | 24 | 6 | 6 | 12 | 27 | 44 | −17 | 24 | |
11 | Pasja Kleosin | 24 | 3 | 6 | 15 | 29 | 64 | −35 | 15 | |
12 | Pionier Brańsk2 | 24 | 3 | 4 | 17 | 29 | 64 | −35 | 13 | Drużyna wycofana |
13 | Iskra Narew1 | 24 | 5 | 3 | 16 | 34 | 27 | +7 | 18 | |
14 | Promil Białystok1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Iskra Narew i Promil Białystok wycofały się po zakończeniu rundy jesiennej. Wyniki Promila Białystok zostały anulowane.
2Pionier Brańsk wycofał się po zakończeniu sezonu.
Grupa II
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Orzeł Kolno | 13 | 10 | 1 | 2 | 51 | 23 | +28 | 31 | Awans do IV ligi |
2 | Gieret Giby | 13 | 9 | 1 | 3 | 29 | 14 | +15 | 28 | |
3 | Biebrza Goniądz | 13 | 8 | 2 | 3 | 41 | 22 | +19 | 26 | |
4 | Victoria Jedwabne | 13 | 8 | 2 | 3 | 45 | 25 | +20 | 26 | |
5 | Piast Białystok | 13 | 8 | 2 | 3 | 34 | 16 | +18 | 26 | |
6 | KS UM Krynki | 13 | 6 | 4 | 3 | 38 | 27 | +11 | 22 | |
7 | Jasion Jasionówka | 13 | 6 | 3 | 4 | 28 | 21 | +7 | 21 | |
8 | Kora Korycin | 13 | 4 | 4 | 5 | 20 | 30 | −10 | 16 | |
9 | Supraślanka Supraśl | 13 | 3 | 5 | 5 | 28 | 34 | −6 | 14 | |
10 | Pogranicze Kuźnica Białostocka | 13 | 3 | 3 | 7 | 27 | 39 | −12 | 12 | |
11 | Sudovia Szudziałowo | 13 | 3 | 3 | 7 | 22 | 30 | −8 | 12 | |
12 | LZS Studzianki | 13 | 3 | 2 | 8 | 27 | 54 | −27 | 11 | |
13 | Pomorzanka Sejny | 13 | 2 | 2 | 9 | 20 | 38 | −18 | 8 | Spadek do klasy A |
14 | Polonia Raczki | 13 | 0 | 2 | 11 | 9 | 46 | −37 | 2 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2013/2014[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ruch Wysokie Mazowieckie | 28 | 22 | 3 | 3 | 104 | 27 | +77 | 69 | Awans do IV ligi |
2 | Wigry II Suwałki | 28 | 17 | 5 | 6 | 81 | 40 | +41 | 56 | |
3 | Gieret Giby | 28 | 17 | 2 | 9 | 54 | 37 | +17 | 53 | |
4 | Rudnia Zabłudów | 28 | 15 | 5 | 8 | 64 | 44 | +20 | 50 | |
5 | Victoria Jedwabne | 28 | 14 | 5 | 9 | 66 | 57 | +9 | 47 | |
6 | Krypnianka Krypno | 28 | 14 | 2 | 12 | 71 | 62 | +9 | 44 | |
7 | Korona Dobrzyniewo Duże | 28 | 12 | 4 | 12 | 47 | 44 | +3 | 40 | |
8 | Biebrza Goniądz | 28 | 11 | 6 | 11 | 54 | 57 | −3 | 39 | |
9 | Orlęta Czyżew | 28 | 11 | 3 | 14 | 38 | 37 | +1 | 36 | |
10 | Iskra Narew | 28 | 11 | 3 | 14 | 55 | 81 | −26 | 36 | |
11 | Forty Piątnica | 28 | 10 | 2 | 16 | 55 | 57 | −2 | 32 | |
12 | Pomorzanka Sejny | 28 | 10 | 0 | 18 | 54 | 84 | −30 | 30 | |
13 | Sudovia Szudziałowo | 28 | 7 | 4 | 17 | 38 | 87 | −49 | 25 | |
14 | Polonia Raczki | 28 | 3 | 7 | 18 | 29 | 74 | −45 | 16 | |
15 | Włókniarz Białystok | 28 | 9 | 3 | 16 | 31 | 53 | −22 | 30 | Spadek do klasy A |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
- Włókniarz Białystok wycofał się po rundzie jesiennej.
- ŁKS II Łomża wycofał się przed rozpoczęciem rozgrywek.
Sezon 2012/2013[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KS Wasilków | 30 | 23 | 2 | 5 | 78 | 18 | +60 | 71 | Awans do IV ligi |
2 | MKS Mielnik | 30 | 23 | 1 | 6 | 103 | 21 | +82 | 70 | |
3 | KS Śniadowo | 30 | 20 | 3 | 7 | 73 | 32 | +41 | 63 | |
4 | ŁKS 1926 II Łomża | 30 | 15 | 5 | 10 | 70 | 50 | +20 | 50 | |
5 | Gieret Giby | 30 | 12 | 8 | 10 | 44 | 56 | −12 | 44 | |
6 | Wigry II Suwałki | 30 | 14 | 2 | 14 | 57 | 50 | +7 | 44 | |
7 | Orlęta Czyżew | 30 | 13 | 3 | 14 | 35 | 54 | −19 | 42 | |
8 | Rudnia Zabłudów | 30 | 11 | 8 | 11 | 40 | 33 | +7 | 41 | |
9 | Forty Piątnica | 30 | 11 | 5 | 14 | 45 | 48 | −3 | 38 | |
10 | Iskra Narew | 30 | 10 | 7 | 13 | 35 | 55 | −20 | 37 | |
11 | Krypnianka Krypno | 30 | 10 | 6 | 14 | 55 | 55 | 0 | 36 | |
12 | Sudovia Szudziałowo | 30 | 9 | 8 | 13 | 43 | 66 | −23 | 35 | |
13 | Polonia Raczki | 30 | 8 | 9 | 13 | 29 | 40 | −11 | 33 | |
14 | Korona Dobrzyniewo Duże | 30 | 8 | 6 | 16 | 31 | 55 | −24 | 30 | |
15 | Pomorzanka Sejny | 30 | 8 | 5 | 17 | 38 | 74 | −36 | 29 | |
16 | Narew Choroszcz | 30 | 4 | 4 | 22 | 28 | 97 | −69 | 16 | Spadek do klasy A |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ Baraże o udział w IV lidze, grupa: podlaska [online], www.90minut.pl [dostęp 2023-08-28] .