2015–  Słowacja 10 (0)
W sumie: 36 (2)
  1. Aktualne na: 12 października 2016. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
  2. Aktualne na: 12 października 2016.

Ján Greguš (ur. 29 stycznia 1991 w Nitrze) – słowacki piłkarz grający na pozycji środkowego pomocnika. Od 2016 jest zawodnikiem klubu FC København.

Kariera klubowa[edytuj | edytuj kod]

Swoją karierę piłkarską Greguš rozpoczął w klubie FC Nitra, w 1997 roku. W trakcie sezonu 2008/2009 awansował do pierwszego zespołu Nitry, w którym zadebiutował w pierwszej lidze słowackiej.

W 2009 roku Greguš odszedł do czeskiego Baníka Ostrawa. 2 sierpnia 2009 zadebiutował w nim w pierwszej lidze czeskiej w zremisowanym 0:0 wyjazdowym meczu z Sigmą Ołomuniec. W sezonie 2010/2011 stał się podstawowym zawodnikiem Baníka. W 2013 roku został wypożyczony do Boltonu Wanderers, w którym nie zdołał zaliczyć debiutu w Football League Championship. W 2014 roku wrócił do Baníka.

Na początku 2015 roku Greguš przeszedł do FK Baumit Jablonec. Swój debiut w nim zaliczył 20 lutego 2015 w zwycięskim 2:1 wyjazdowym spotkaniu z 1. FC Slovácko. W maju 2015 wystąpił w przegranym po serii rzutów karnych (po 90 minutach był wynik 1:1) finale Pucharu Czech ze Slovanem Liberec.

Latem 2016 roku Greguš został zawodnikiem FC København. Zadebiutował w nim 16 lipca 2016 w wygranym 3:0 domowym meczu z Lyngby BK.

Kariera reprezentacyjna[edytuj | edytuj kod]

Greguš grał w młodzieżowych reprezentacjach Słowacji. W dorosłej reprezentacji Słowacji zadebiutował 31 marca 2015 w wygranym 1:0 towarzyskim meczu z Czechami, rozegranym w Żylinie. W 49. minucie zaliczył asystę przy golu Ondreja Dudy. W 2016 roku został powołany do kadry na Euro 2016. Zagrał na nich w jednym meczu, przegranym 0:3 w 1/8 finału z Niemcami.