2006–2008 Francja U-21 3 (0)
2008–2013  Senegal 19 (2)
W sumie: 34 (4)
  1. Aktualne na: 18 czerwca 2018. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.

Issiar Dia (ur. 8 czerwca 1987 w Sèvres) – piłkarz senegalski grający na pozycji skrzydłowego. Posiada także obywatelstwo francuskie.

Kariera klubowa[edytuj | edytuj kod]

Dia urodził się we Francji w rodzinie senegalskich emigrantów. Karierę piłkarską rozpoczynał w amatorskich klubach Montrouge FC 92 oraz w AC Boulogne Billancourt, a następnie uczęszczał do szkółki piłkarskiej INF Clairefontaine. Jego pierwszym profesjonalnym klubem w karierze był Amiens SC. W 2004 roku był już w kadrze pierwszego zespołu, a 4 lutego 2005 roku zadebiutował w Ligue 2 w wygranym 2:0 domowym meczu z Montpellier HSC. W sezonie 2005/2006 był podstawowym zawodnikiem Amiens i strzelił dla tego klubu 8 bramek w lidze.

W letnim oknie transferowym 2006 roku Dia odszedł z Amiens i za 2 miliony euro odszedł do pierwszoligowego AS Nancy, prowadzonego przez urugwajskiego szkoleniowca Pablo Correę. W pierwszej lidze Francji Senegalczyk zadebiutował 10 września w zremisowanym 2:2 wyjazdowym meczu z Toulouse FC, gdy w 68. minucie zmienił Monsefa Zerkę. W zespole Nancy stał się podstawowym zawodnikiem i w 2008 roku zajął z tym klubem 4. miejsce w Ligue 1.

W 2010 roku Dia przeszedł do tureckiego Fenerbahçe SK, do którego został sprzedany za 6 milionów euro. W 2012 roku został zawodnikiem Lekhwiya SC. W sezonie 2014/2015 grał w Al-Kharitiyath SC. Sezon 2015/2016 rozpoczął od pobytu w Gazélec Ajaccio, a kończył go w Al-Kharitiyath SC. Latem 2016 wrócił do AS Nancy. W sezonie 2017/2018 grał w Yeni Malatyasporze.