Steve Tonkinson

Widzów

800

< II SuperFinał IV >

III SuperFinał to mecz futbolu amerykańskiego pomiędzy Pomorze Seahawks i Warsaw Eagles, który rozstrzygnął tytuł mistrzowski Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w sezonie 2008. Eagles pokonały Seahawks wynikiem 26-14 zdobywając swój drugi i jak dotąd ostatni tytuł.[1]

Mecz został rozegrany 18 października 2008 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Był to pierwszy i jak dotąd ostatni SuperFinał rozegranym na tym obiekcie. Eagles i Seahawks spotkały się po raz drugi w meczu finałowym (w 2006 również wygrały Eagles, w 2012 wybrały Seahawks).

Najbardziej wartościowym graczem (MVP) finału wybrano Wojciecha Krzemieia, quarterback drużyny Eagles.[1]

W drugiej kwarcie pierwsze punkty dla Seahawks zdobył Daniel Kokoszki po złapaniu podania od Macieja Siemaszko. W następnym drive'ie przyłożenie zdobył Jakub Zdunia po złapaniu podania od Wojciecha Krzemienia. Do przerwy Seahawks prowadziły 7-6. Na początku czwartej kwarty po akcji biegowej punkty zdobył Piotr Osuchowski. Niespełna dwie minuty później odkopnięcie Macieja Siemaszko przechwyciłl Piotr Gorzkowski i po 55-jardowym biegu powrotnym zdobył przyłożenie. W kolejnej serii posiadania Maciej Siemaszko udanie podał do Tomasza Moskała, który doprowadził do wyniku 20-14 na korzyść Eagles. Na 10 sekund przed końcem meczu w 4 próbie i formacji do field goala Wojciech Krzemień podał do Zbigniewa Smyczyńskiego, który ustalił wynik na 26-14.

• 11:42, Eagles, Piotr Osuchowski po 13-jardowej akcji biegowej (kopnięcie Piotra Gorzkowskiego udane), Eagles prowadzi 13-7
    • 9:44, Eagles, Piotr Gorzkowski po 55-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu piłki przez Macieja Siemaszko (kopnięcie M.Kwiecińskiego udane), Eagles prowadzi 20-7
    • 8:13, Seahawks, Tomasz Moskala po 20-jardowym podaniu Macieja Siemaszko (kopnięcie Macieja Siemaszko udane), Eagles prowadzi 20-14
    • 0:10, Eagles, Zbigniew Smyczyński po 6-jardowym podaniu Wojciecha Krzemienia (kopnięcie M.Kwiecińskiego nieudane), Eagles prowadzi 26-14