2022–  Urugwaj 19 (0)
W sumie: 21 (0)
  1. Aktualne na: 1 lutego 2024. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
  2. Aktualne na: 26 marca 2024.

Facundo Pellistri Rebollo (ur. 20 grudnia 2001 w Montevideo) – urugwajski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w Granadzie, do której jest wypożyczony z Manchesteru United oraz w reprezentacji Urugwaju. Uczestnik Mistrzostw Świata 2022. Posiada również obywatelstwo hiszpańskie.

Kariera klubowa[edytuj | edytuj kod]

Pellistri był członkiem akademii dwóch urugwajskich klubów River Plate Montevideo i Peñarol. W Peñarol zadebiutował 19 sierpnia 2019 roku w zremisowanym 2:2 meczu przeciwko Defensor Sporting. Pierwszą bramkę dla klubu strzelił 6 listopada 2019 roku w wygranym 3:1 meczu przeciwko CA Cerro.

5 października 2020 roku podpisał pięcioletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok z Manchesterem United.

31 stycznia udał się na półroczne wypożyczenie do Deportivo Alavés. Urugwajczyk na wypożyczeniu w hiszpańskim klubie zadebiutował w przegranym 0:4 meczu ligowym z Realem Sociedad. 5 sierpnia 2021 roku ponownie został wypożyczony do Deportivo Alavés.

W Manchesterze United zadebiutował 10 stycznia 2023 roku w wygranym 3:0 meczu przeciwko Charlton Athletic, zmieniając w 84 minucie spotkania Anthony'ego Elangę[1].

1 lutego 2024 roku udał się na półroczne wypożyczenie do Granady[2].

Kariera reprezentacyjna[edytuj | edytuj kod]

W reprezentacji Urugwaju zadebiutował 28 stycznia 2022 roku w wygranym 0:1 meczu przeciwko reprezentacji Paragwaju, zostając zmienionym w 70 minucie spotkania przez Agustína Canobbio[3].