China Championship 2019

China Championship
2018 ← 2019 → 2020
Snooker balls triangled.png
Miejsce Chińska Republika Ludowa Tianhe Sports Centre, Kanton
Zwycięzca Anglia Shaun Murphy
II miejsce Walia Mark Williams
Najwyższy break 145 Irlandia Północna Mark Allen

China Championship 2019 – trzeci rankingowy turniej snookerowy sezonu 2019/2020 rozegrany zostanie w dniach 23-29 września 2019 roku w Tianhe Sports Centre w Kanton (Chiny)[1].

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

  • Zwycięzca: £ 150 000
  • II miejsce: £ 75 000
  • Półfinalista: £ 32 000
  • Ćwierćfinalista: £ 21 500
  • Runda 3: £ 13 500
  • Runda 2: £ 8 500
  • Runda 1: £ 4 750
  • Najwyższy break w fazie głównej turnieju: £ 6 000
  • Pula nagród: £ 751 000

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 5 frame’ów
Runda 2
Do 5 frame’ów
Runda 3
Do 5 frame’ów
Ćwierćfinały
Do 5 frame’ów
Półfinały
Do 6 frame’ów
Finał
Do 10 frame’ów
                                                         
Anglia Mark Selby 5  
Chińska Republika Ludowa Lu Ning 2  
  Anglia Mark Selby 5  
  Anglia Martin Gould 2  
Anglia Martin Gould 5
Szkocja Scott Donaldson 3  
  Anglia Mark Selby 5  
  Anglia Chris Wakelin 2  
Szwajcaria Alexander Ursenbacher 1  
Anglia Chris Wakelin 5  
  Anglia Chris Wakelin 5
  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 2  
Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 5
Anglia Sam Baird 4  
  Anglia Mark Selby 5  
  Anglia Barry Hawkins 4  
Anglia Martin O'Donnell 4  
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 5  
  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 3
  Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 5  
Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 5
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 3  
  Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 4
  Anglia Barry Hawkins 5  
Anglia Mitchell Mann 5  
Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 4  
  Anglia Mitchell Mann 1
  Anglia Barry Hawkins 5  
Anglia Liam Highfield 2
Anglia Barry Hawkins 5  
Anglia Mark Selby 3  
Anglia Shaun Murphy 6  
Szkocja John Higgins 5  
Anglia Andrew Higginson 1  
  Szkocja John Higgins 5  
  Chińska Republika Ludowa Li Hang 3  
Chińska Republika Ludowa Li Hang 5
Anglia Sam Craigie 2  
  Szkocja John Higgins 3  
  Norwegia Kurt Maflin 5  
Irlandia Północna Jordan Brown 5  
Tajlandia Akani Songsermsawad 4  
  Irlandia Północna Jordan Brown 3
  Norwegia Kurt Maflin 5  
Szkocja Graeme Dott 4
Norwegia Kurt Maflin 5  
  Norwegia Kurt Maflin 2
  Anglia Shaun Murphy 5  
Anglia Joe O'Connor 4  
Walia Ryan Day 5  
  Walia Ryan Day 3
  Anglia Shaun Murphy 5  
Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 3
Anglia Shaun Murphy 5  
  Anglia Shaun Murphy 5
  Anglia Matthew Selt 3  
Anglia Ben Woollaston 2  
Anglia Matthew Selt 5  
  Anglia Matthew Selt 5
  Australia Neil Robertson 1  
Chińska Republika Ludowa Zhao Jianbo 1
Australia Neil Robertson 5  
Anglia Shaun Murphy 10
Walia Mark Williams 9
Walia Mark Williams 5  
Walia Kishan Hirani 1  
  Walia Mark Williams 5  
  Chińska Republika Ludowa Luo Honghao 3  
Anglia Ricky Walden 4
Chińska Republika Ludowa Luo Honghao 5  
  Walia Mark Williams 5  
  Belgia Luca Brecel 1  
Belgia Luca Brecel 5  
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
  Belgia Luca Brecel 5
  Anglia Mark Joyce 0  
Walia Jak Jones 3
Anglia Mark Joyce 5  
  Walia Mark Williams 5  
  Anglia David Gilbert 1  
Walia Matthew Stevens 5  
Walia Dominic Dale 2  
  Walia Matthew Stevens 2
  Anglia David Gilbert 5  
Hongkong Marco Fu 1
Anglia David Gilbert 5  
  Anglia David Gilbert 5
  Tajlandia Noppon Saengkham 2  
Tajlandia Noppon Saengkham 5  
Anglia Mark King 2  
  Tajlandia Noppon Saengkham 5
  Irlandia Północna Mark Allen 4  
Anglia Anthony Hamilton 3
Irlandia Północna Mark Allen 5  
Walia Mark Williams 6
Iran Hossein Vafaei 5  
Anglia Kyren Wilson 5  
Anglia Robbie Williams 0  
  Anglia Kyren Wilson 3  
  Iran Hossein Vafaei 5  
Anglia Tom Ford 1
Iran Hossein Vafaei 5  
  Iran Hossein Vafaei 5  
  Szkocja Anthony McGill 4  
Anglia Jack Lisowski 5  
Walia Daniel Wells 1  
  Anglia Jack Lisowski 3
  Szkocja Anthony McGill 5  
Szkocja Anthony McGill 5
Anglia Michael Holt 2  
  Iran Hossein Vafaei 5
  Anglia Joe Perry 3  
Anglia Hammad Miah 0  
Anglia Joe Perry 5  
  Anglia Joe Perry 5
  Szkocja Stephen Maguire 3  
Anglia Harvey Chandler 2
Szkocja Stephen Maguire 5  
  Anglia Joe Perry 5
  Anglia Judd Trump 2  
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 1  
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 5  
  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 0
  Anglia Judd Trump 5  
Anglia Mike Dunn 0
Anglia Judd Trump 5  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 10 frame’ów
Tianhe Sports Centre, Kanton, Chiny, 29 września 2019.
Sędzia: Chińska Republika Ludowa Peggy Li
Anglia Shaun Murphy 10-9 Mark Williams Walia
Sesja popołudniowa: 54–10, 65–56 (Murphy 64, Williams 51), 0–73 (73), 17–101 (70), 6–78, 74–4 (54), 0–143 (143), 76–14 (64), 133–0 (133)
Sesja wieczorna: 59–61 (54), 79–0 (75), 77–42 (76), 103–35 (103), 92–42 (79), 0–73 (73), 27–76, 49–78, 0–132 (132), 70–30 (69)
133 Najwyższy break 143
2 Breaki stupunktowe 2
9 Breaki 50-punktowe 7

Breaki stupunktowe turnieju[edytuj | edytuj kod]

[2]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

[3]

Mecze zostały rozegrane w dniach 15-18 sierpnia w Barnsley Metrodome, Barnsley. Wszystkie mecze były rozgrywane do 5 wygranych frame’ów (Pary nr. 1, 2, 9, 18, 26, oraz 61 rozegrają swoje mecze kwalifikacyjne w trakcie fazy telewizyjnej). Wyłoniły one 64 zawodników, którzy zostali rozstawieni do turnieju zasadniczego.

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Chińska Republika Ludowa Li Yingdong 1-5 Chińska Republika Ludowa Zhao Jianbo
Chińska Republika Ludowa Wu Yize 2-5 Chińska Republika Ludowa Pang Junxu

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Anglia Mark Selby 5-3 Chińska Republika Ludowa Chen Feilong
Chińska Republika Ludowa Lu Ning 5-1 Brazylia Igor Figueiredo
Anglia Martin Gould 5-3 Anglia Ashley Carty
Szkocja Scott Donaldson 5-1 Polska Adam Stefanów
Anglia Allister Carter 4-5 Szwajcaria Alexander Ursenbacher
Anglia Chris Wakelin 5-2 Walia Lee Walker
Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 5-4 Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen
Anglia Peter Ebdon 3-5 Anglia Sam Baird
Anglia Martin O'Donnell 5-3 Australia Steve Mifsud
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 5-1 Chińska Republika Ludowa Lei Peifan
Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 5-3 Anglia David Grace
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5-0 Anglia Brandon Sargeant
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 3-5 Anglia Mitchell Mann
Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 5-3 Anglia Louis Heathcote
Anglia Liam Highfield 5-2 Chińska Republika Ludowa Si Jiahui
Anglia Barry Hawkins 5-3 Anglia Barry Pinches
Szkocja John Higgins 5-4 Anglia Andy Hicks
Anglia Andrew Higginson 5-4 Anglia John Astley
Chińska Republika Ludowa Li Hang 5-0 Chińska Republika Ludowa Bai Langning
Anglia Robert Milkins 4-5 Anglia Sam Craigie
Anglia Stuart Bingham 3-5 Irlandia Północna Jordan Brown
Tajlandia Akani Songsermsawad 5-0 Niemcy Simon Lichtenberg
Szkocja Graeme Dott 5-4 Walia Jackson Page
Norwegia Kurt Maflin 5-2 Anglia Billy Joe Castle
Walia Michael White 3-5 Anglia Joe O'Connor
Walia Ryan Day 5-4 Walia Duane Jones
Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 5-4 Anglia Craig Steadman
Anglia Shaun Murphy 5-2 Chińska Republika Ludowa Fan Zhengyi
Anglia Ben Woollaston 5-3 Chińska Republika Ludowa Zhang Jiankang
Anglia Matthew Selt 5-1 Polska Kacper Filipiak
Irlandia Ken Doherty w/d-w/o Chińska Republika Ludowa Zhao Jianbo
Australia Neil Robertson 5-3 Irlandia Północna Gerard Greene
Walia Mark Williams 5-1 Hongkong Andy Lee
Irlandia Fergal O’Brien 4-5 Walia Kishan Hirani
Anglia Ricky Walden 5-3 Chińska Republika Ludowa Xu Si
Anglia Mark Davis 2-5 Chińska Republika Ludowa Luo Honghao
Belgia Luca Brecel 5-1 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Szkocja Alan McManus 4-5 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei
Anglia Gary Wilson 3-5 Walia Jak Jones
Anglia Mark Joyce 5-4 Anglia Elliot Slessor
Walia Matthew Stevens 5-3 Anglia Jamie O’Neill
Anglia Jimmy Robertson 2-5 Walia Dominic Dale
Hongkong Marco Fu 5-4 Anglia James Cahill
Anglia David Gilbert 5-2 Anglia Peter Lines
Tajlandia Noppon Saengkham 5-0 Anglia Nigel Bond
Anglia Mark King 5-1 Anglia Rod Lawler
Anglia Anthony Hamilton 5-4 Malta Alex Borg
Irlandia Północna Mark Allen 5-1 Izrael Eden Sharav
Anglia Kyren Wilson 5-1 Walia Jamie Clarke
Anglia Robbie Williams 5-1 Szkocja Fraser Patrick
Anglia Tom Ford 5-2 Chińska Republika Ludowa Pang Junxu
Iran Hossein Vafaei 5-4 Anglia Jimmy White
Anglia Jack Lisowski 5-0 Anglia Oliver Lines
Walia Daniel Wells 5-2 Chińska Republika Ludowa Chang Bingyu
Szkocja Anthony McGill 5-1 Chińska Republika Ludowa Chen Zifan
Anglia Michael Holt 5-1 Anglia David Lilley
Cypr Michael Georgiou 4-5 Anglia Hammad Miah
Anglia Joe Perry 5-4 Anglia Alfred Burden
Anglia Stuart Carrington 4-5 Anglia Harvey Chandler
Szkocja Stephen Maguire 5-3 Anglia Ian Burns
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 5-0 Iran Soheil Vahedi
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 5-0 Anglia Riley Parsons
Anglia Mike Dunn 5-2 Malezja Thor Chuan Leong
Anglia Judd Trump 5-1 Tajlandia James Wattana

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

[4]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: China Championship 2019 (ang.). World Snooker. [dostęp 2019-08-12].
  2. worldsnooker.com: Breaki stupunktowe China Championship 2019 (ang.). World Snooker. [dostęp 2019-08-21].
  3. worldsnooker.com: Kwalifikacje China Championship 2019 (ang.). World Snooker. [dostęp 2019-08-12].
  4. worldsnooker.com: Breaki stupunktowe kwalifikacji China Championship 2019 (ang.). World Snooker. [dostęp 2019-08-12].