2015–  Holandia 2 (0)
W sumie: 18 (5)
  1. Aktualne na: 28 maja 2023. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
  2. Aktualne na: 18 czerwca 2019.

Anwar El Ghazi (ur. 3 maja 1995 w Barendrecht) – holenderski piłkarz pochodzenia marokańskiego grający na pozycji napastnika w angielskim klubie Everton, do którego wypożyczony jest z Aston Villi.

Kariera klubowa[edytuj | edytuj kod]

Początki[edytuj | edytuj kod]

El Ghazi rozpoczął karierę piłkarską w sekcji młodzieżowej lokalnego klubu BVV Barendrechtg. Później odszedł do szkółki Feyenoordu na dwa sezony. Potem dołączył do Spaartan'20,a w 2009 do Rotterdamu, gdzie stale się rozwijał. W 2013 Ajax zwerbował go do swojej szkółki U-19 (under-19), gdzie konkurował w Młodzieżowej Lidze UEFA.

AFC Ajax[edytuj | edytuj kod]

Anwar dołączył do AFC Ajaxu w Lipcu 2013[2]. W trakcie przygotowań do sezonu 2014–15 strzelił 8 goli w 150 minut, czyli został najlepszym strzelcem Ajaxu. Miał grać dla drużyny B Ajaxu, ale ze względu na jego świetną formę został w pierwszej drużynie. Jego debiut w lidze miał miejsce przeciwko Vitesse i Ajax wygrał 4–1 na Ameserdam ArenA. El Ghazi asystował przy bramce Lasse Schöne w 87 minucie,a 17 sierpnia strzelił 1 bramkę przeciwko AZ w 90 minucie i Ajax wygrał 3–1. Był też pierwszym od 5 meczów piłkarzem, który strzelił gola Barcie, a zrobił to w Champions League.