2014–2017  Bośnia i Hercegowina 14 (0)
W sumie: 15 (0)
  1. Aktualne na: 23 maja 2021. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
  2. Aktualne na: 3 września 2017.

Anel Hadžić (ur. 16 sierpnia 1989 w Velikej Kladušy) – piłkarz bośniacki grający na pozycji środkowego pomocnika. Od 2016 roku jest zawodnikiem klubu Wacker Innsbruck.

Kariera klubowa[edytuj | edytuj kod]

Swoją karierę piłkarską Hadžić rozpoczął w amatorskim klubie FC Wels. W 2007 roku zadebiutował w nim w Regionallidze. W tym samym roku przeszedł do SV Ried, grającego w pierwszej lidze Austrii. W barwach Ried swój debiut zaliczył 29 września 2007 w zwycięskim 3:1 domowym meczu z Austrią Kärnten. W sezonie 2008/2009 stał się podstawowym zawodnikiem Riedu. W sezonie 2010/2011 zdobył z nim Puchar Austrii.

W lipcu 2013 roku Hadžić przeszedł na zasadzie wolnego transferu do Sturmu Graz. Zadebiutował w nim 21 lipca 2013 w zremisowanym 2:2 wyjazdowym meczu z FC Wacker Innsbruck.

W 2016 roku Hadžić został piłkarzem Eskişehirsporu, a latem 2016 przeszedł do Videoton FC. W kwietniu 2020, za porozumieniem obu stron, rozwiązał umowę[1].

2 stycznia 2021 został zawodnikiem austriackiego klubu Wacker Innsbruck[2].

Kariera reprezentacyjna[edytuj | edytuj kod]

W 2009 roku Hadžić rozegrał 1 mecz w reprezentacji Austrii U-21. W 2014 roku zdecydował się reprezentować Bośnię i Hercegowinę. W reprezentacji Bośni i Hercegowiny zadebiutował 5 marca 2014 w przegranym 0:2 towarzyskim meczu z Egiptem, rozegranym w Innsbrucku. W 46. minucie tego meczu zmienił Mensura Mujdžę.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

1. Bh. reprezentativac korak bliže Koševu [online], Avaz.ba, 26 kwietnia 2020 [dostęp 2021-07-10] (bośn.).
  2. Wacker Innsbruck verpflichtet Anel Hadzic (90minuten.at) [online], www.90minuten.at [dostęp 2021-07-10] (niem.).