2010–2018  Węgry 29 (0)
W sumie: 42 (0)
  1. Aktualne na: 15 listopada 2016. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
  2. Aktualne na: 15 listopada 2016.

Ádám Pintér (ur. 12 czerwca 1988 w Balassagyarmat) – węgierski piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy lub defensywnego pomocnika. Od 2015 roku jest zawodnikiem klubu Ferencvárosi TC.

Kariera klubowa[edytuj | edytuj kod]

Karierę piłkarską Pintér rozpoczął w klubie Balassagyarmati SE. Następnie w 2004 roku podjął treningi w stołecznym MTK Budapest FC. W 2006 roku awansował do kadry pierwszej drużyny. 29 lipca 2006 roku zadebiutował w pierwszej lidze węgierskiej w wygranym 4:0 domowym spotkaniu z Rákospalotai EAC. Od czasu debiutu był podstawowym zawodnikiem zespołu MTK. 8 maja 2007 w meczu z Diósgyőri VTK (4:0) strzelił swojego pierwszego gola w lidze. W 2007 roku został wicemistrzem Węgier, a w 2008 roku wywalczył mistrzostwo kraju.

25 sierpnia 2010 roku Pintér podpisał 4-letni kontrakt z hiszpańskim Realem Saragossa[2]. W jego barwach zadebiutował 19 września 2010 roku w przegranym 0:2 wyjazdowym spotkaniu z Racingiem Santander zmieniając w 61. minucie Edmílsona.

W 2013 roku Pintér został zawodnikiem Tomu Tomsk. W 2014 roku przeszedł do APO Lewadiakos. W 2015 trafił do Ferencvárosi TC, z którym został mistrzem kraju w sezonie 2015/2016.