Film Fest Gent 2017
Filmfestival Gent 2017 | ||||
---|---|---|---|---|
Algemene informatie | ||||
Datum | 10 - 20 oktober 2017 | |||
Locatie | Gent | |||
Duur | 11 dagen | |||
Genre(s) | competitief filmfestival | |||
Prijs | Grand Prix for Best Film | |||
Geschiedenis festival | ||||
Eerste editie | 1974 | |||
Laatste editie | heden | |||
Aantal edities | 44 | |||
Officiële website | ||||
|
Het Film Fest Gent 2017 was het 44ste internationaal filmfestival dat plaats vond in het Oost-Vlaamse Gent van 10 tot 20 oktober 2017. Het festival ging door in Kinepolis Gent, Studio Skoop, Sphinx-cinema, het Kunstencentrum Vooruit en de KASK Cinema en omvatte behalve films en kortfilms ook lezingen, concerten en andere muzikale uitvoeringen.
De openingsfilm van het filmfestival op 10 oktober was Insyriated van Philippe Van Leeuw[1] en Charlie en Hannah gaan uit van Bert Scholiers was de slotfilm.[2]
Competitie[bewerken | brontekst bewerken]
Jury[bewerken | brontekst bewerken]
De internationale jury bestond uit:
Naam | Beroep | Land | |
---|---|---|---|
Aurelio Grimaldi (juryvoorzitter) | Filmregisseur, scenarioschrijver | Italië | |
Eytan Fox | Filmregisseur | Israël | |
Leila Hatami | Actrice, filmregisseur | Iran | |
Juliane Lorenz | Filmmonteur | Duitsland | |
Greta Scacchi | actrice | Italië- Australië | |
Arnaud Valois | Acteur | Frankrijk | |
Gust Van den Berghe | Filmregisseur | België |
Deelnemers[bewerken | brontekst bewerken]
Volgende films deden mee aan de competitie:
Film | Regisseur | Land | Prijs |
---|---|---|---|
1945 | Ferenc Török | Hongarije | |
A Ciambra | Jonas Carpignano | Italië- Verenigde Staten- Brazilië- Duitsland- Frankrijk- Zweden | Georges Delerue Prijs voor de Beste Muziek en Sound Design |
A hentes, a kurva és a félszemü (The Butcher, the Whore and the One-Eyed Man) | János Szász | Hongarije | |
Call Me by Your Name | Luca Guadagnino | Italië- Brazilië- Frankrijk- Verenigde Staten | Explore Award |
Fixeur (The Fixer) | Adrian Sitaru | Roemenië- Frankrijk | |
The Killing of a Sacred Deer | Giorgos Lanthimos | Verenigd Koninkrijk- Ierland | |
Lerd (A Man of Integrity) | Mohammad Rasoulof | Iran | |
La Nuit où j'ai nagé | Damien Manivel, Igarashi Kohei | Frankrijk- Japan | |
Tesnota (Closeness) | Kantemir Balagov | Rusland | |
Thelma | Joachim Trier | Noorwegen- Frankrijk- Denemarken- Zweden | |
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri | Martin McDonagh | Verenigde Staten- Verenigd Koninkrijk | |
Sahim Omar Kalifa | België | Grand Prix for Best Film |
Prijzen[bewerken | brontekst bewerken]
- Grote Prijs voor Beste Film: Zagros van Sahim Omar Kalifa ()[3]
- Georges Delerue Prijs voor de Beste Muziek en Sound Design: A Ciambra van Jonas Carpignano (-----)
- Prijs voor Beste Europese Kortfilm: My Second Eye van Ahmad Saleh ()
- Nationale Loterij Prijs voor Beste Belgische Studentenkortfilm: Croisé van Elke Vanoost (LUCA)
- Ace Image Factory + The Fridge Publieksprijs voor Beste Belgische Studentenkortfilm: Sons of No One van Hans Vannetelbosch (LUCA)
- Joseph Plateau Honorary Award voor Greta Scacchi
- Explore Award: Call Me by Your Name van Luca Guadagnino (---)[4]
- Port of Ghent Publieksprijs:
- Canvas Publieksprijs:
Galas & Specials[bewerken | brontekst bewerken]
Focus on Italian Cinema[bewerken | brontekst bewerken]
Film | Regisseur | Land | Jaar |
---|---|---|---|
Amori fragili | Francesca Comencini | Italië | 2017 |
Anime nere (Black Souls) | Francesco Munzi | Italië- Frankrijk | 2014 |
Cinecittà Babilonia | Marco Spagnoli | Italië | 2016 |
Il colore nascosto delle cose (emma) | Silvoa Soldini | Italië- Zwitserland | 2016 |
Cuori puri (Pure Hearts) | Roberto De Paolis | Italië | 2017 |
Gli asteroidi (The Asteroids) | Germano Maccioni | Italië | 2017 |
Indivisibili | Eduardo De Angelis | Italië | 2016 |
Pericli il nero (Pericle) | Stefano Mordini | Italië | 2016 |
Sicilian Ghost Story | Fabio Grassadonia, Antonio Piazza | Italië- Frankrijk- Zwitserland | 2017 |
La tenerezza (Holding Hands) | Gianni Amelio | Italië | 2017 |
Global Cinema[bewerken | brontekst bewerken]
Sound and Vision[bewerken | brontekst bewerken]
Artists on Film[bewerken | brontekst bewerken]
Shorts[bewerken | brontekst bewerken]
De kortfilmcompetitie ging door in het kader van de "Competitie voor beste Europese film" (Best European Short), een organisatie in samenwerking met de European Film Academy en 14 andere Europese filmfestivals. De winnaar in Gent mag in 2018 meedingen voor de Europese filmprijzen (European Film Awards).
De genomineerden voor de competitie:
Film | Regisseur | Land | Speeltijd (min.) |
---|---|---|---|
Cometa | Mihai Mincan, George Chiper-Lillemark | Roemenië | 15' |
Granite (Borders) | Andra Chiriac | Roemenië- Frankrijk | 27' |
Marija (Mary) | Juraj Primorac | Kroatië | 29' |
Ayny (My Second Eye) | Ahmad Saleh | Duitsland | 11' |
Nyforelsket (In Love) | Ville Gideon Sörman | Denemarken | 28' |
Solatium | Christina Tynkevych | Oekraïne | 10' |
Externe link[bewerken | brontekst bewerken]
Bronnen, noten en/of referenties
|