Dakar-rally 2015

Dakar Rally 2015
Le Dakar 2015
Route van de Dakar Rally 2015
Ronde 37e editie
Land Vlag van Argentinië Argentinië
Vlag van Chili Chili
Vlag van Bolivia Bolivia
Start en finish Buenos Aires
Datum 4-17 januari 2015
Ondergrond Zandduinen, gravel, modder, stenen en kameelgras
Klassementsproeven 13
Competitieve afstand 4752 km(Motoren/Quads)
4578 km(Auto's)
3768 km(Trucks)
Complete afstand 9295 km(Motoren/Quads)
9111 km(Auto's)
8168 km(Trucks)
Deelnemers 406
Aan de finish 208
Algemeen winnaar Motoren
Vlag van Spanje Marc Coma
Quads
Vlag van Polen Rafał Krzysztof Sonik
Auto's
Vlag van Qatar Nasser Saleh Al-Attiyah
Trucks
Vlag van Rusland Ayrat Ilgizarovich Mardeev
Vorige 2014
Volgende 2016
Portaal  Portaalicoon   Autosport
Ignacio Nicolás Casale aan de start van etappe 1

De Dakar-rally 2015 is de 37e editie van de Dakar-rally, en de 7e in Zuid-Amerika. Deze editie werd de landen Argentinië, Chili en Bolivia aangedaan. De rally startte in het Argentijnse Buenos Aires, had een rustdag in Iquique en finishte opnieuw in Buenos Aires.

Parcours[bewerken | brontekst bewerken]

Alle deelnemers reden 13 etappes. Etappe 7 en 8 vormden samen een zogenaamde marathonetappe. Dit houdt in dat er in het tussenliggende bivouac in Uyuni geen servicewagens mochten komen, en dat de deelnemers dus eventuele schade aan de voertuigen zelf moesten verhelpen. De motoren en quads reden deze marathonetappe na hun rustdag, de auto's en trucks voorafgaand aan hun rustdag. Voor de motoren en quads was er ook een 2e marathonetappe, bestaande uit etappe 10 en 11. Het is voor het eerst sinds 2005 dat er weer marathonetappes worden verreden. Het was ook voor het eerst dat de rustdag was gesplitst, en er dus geen dag was dat er geen etappes werden verreden.[1][2][3][4][5]

Etappe Datum Van Naar Verbinding Special Stage Verbinding Totale afstand
1 4 januari Vlag van Argentinië Buenos Aires Vlag van Argentinië Villa Carlos Paz 144 km 175 km(Motoren/Quads/Trucks)
170 km(Auto's)
519 km 838 km(Motoren/Quads/Trucks)
833 km(Auto's)
2 5 januari Vlag van Argentinië Villa Carlos Paz Vlag van Argentinië San Juan 26 km 518 km(Motoren/Quads/Auto's)
331 km(Trucks)
81 km(Motoren/Quads/Auto's)
289 km(Trucks)
625 km(Motoren/Quads/Auto's)
646 km(Trucks)
3 6 januari Vlag van Argentinië San Juan Vlag van Argentinië Chilecito 282 km(Motoren/Quads)
26 km(Auto's/Trucks)
220 km(Motoren/Quads)
284 km(Auto's/Trucks)
155 km(Motoren/Quads)
232 km(Auto's/Trucks)
657 km(Motoren/Quads)
542 km(Auto's/Trucks)
4 7 januari Vlag van Argentinië Chilecito Vlag van Chili Copiapó 594 km 315 km(Motoren/Quads/Auto's)
174 km(Trucks)
0 km 909 km(Motoren/Quads/Auto's)
768 km(Trucks)
5 8 januari Vlag van Chili Copiapó Vlag van Chili Antofagasta 174 km 458 km 65 km 697 km
6 9 januari Vlag van Chili Antofagasta Vlag van Chili Iquique 322 km 319 km(Motoren/Quads)
255 km(Auto's/Trucks)
47 km(Motoren/Quads)
70 km(Auto's)
48 km(Trucks)
688 km(Motoren/Quads)
647 km(Auto's)
625 km(Trucks)
- 10 januari Rustdag voor Motoren en Quads in Iquique
7 Vlag van Chili Iquique Vlag van Bolivia Uyuni 392 km(Auto's)
101 km(Trucks)
321 km(Auto's)
335 km(Trucks)
4 km(Auto's)
0 km(Trucks)
717 km(Auto's)
436 km(Trucks)
11 januari 392 km 321 km 4 km 717 km
8 Vlag van Bolivia Uyuni Vlag van Chili Iquique 24 km(Auto's)
0 km(Trucks)
781 km(Auto's)
271 km(Trucks)
0 km 805 km(Auto's)
271 km(Trucks)
12 januari 24 km 781 km 0 km 805 km
- Rustdag voor Auto's en Trucks in Iquique
9 13 januari Vlag van Chili Iquique Vlag van Chili Calama 51 km 451 km 37 km 539 km
10 14 januari Vlag van Chili Calama Vlag van Argentinië Salta 385 371 km(Motoren/Quads)
359 km(Auto's/Trucks)
135 km(Motoren/Quads)
116 km(Auto's/Trucks)
791 km(Motoren/Quads)
860 km(Auto's/Trucks)
11 15 januari Vlag van Argentinië Salta Vlag van Argentinië Termas de Río Hondo 19 km(Motoren/Quads)
184 km(Auto's/Trucks)
351 km(Motoren/Quads)
194 km(Auto's/Trucks)
142 km 512 km(Motoren/Quads)
520 km(Auto's/Trucks)
12 16 januari Vlag van Argentinië Termas de Río Hondo Vlag van Argentinië Rosario 248 km 298 km 478 km 1024 km
13 17 januari Vlag van Argentinië Rosario Vlag van Argentinië Buenos Aires 77 km 174 km 142 km 393 km

Afstanden[bewerken | brontekst bewerken]

Soort Afstand Motoren/Quads Afstand Auto's Afstand Trucks
Verbinding 4543 km 4533 km 4400 km
Special Stage 4752 km 4578 km 3768 km
Totaal 9295 km 9111 km 8168 km

Deelnemers[bewerken | brontekst bewerken]

Aantal deelnemers[bewerken | brontekst bewerken]

Onderstaande tabel laat zien hoeveel deelnemers er aan de start stonden, hoeveel er op de rustdag nog over waren, en hoeveel uiteindelijk de eindstreep haalden.

Moment Motoren Quads Auto's Trucks Totaal
Ingeschreven 161[6] 45[7] 137[8] 63[9] 406
Aan de Start 156 44 137 56 393
Na etappe 1 156 44 135 55 390
Na etappe 2 142 37 131 55 365
Na etappe 3 136 36 98 52 322
Na etappe 4 124 32 91 52 299
Na etappe 5 116 29 83 48 276
Na etappe 6 112[10] 23[11] 78 45 258
Na etappe 7 108 23 76 44 251
Na etappe 8 93 21 76[12] 44[13] 234
Na etappe 9 90 21 75 44 230
Na etappe 10 82 19 71 44 216
Na etappe 11 79 18 68 44 209
Na etappe 12 79 18 68 43 208
Aan de Finish 79 18 68 43 208

Belangrijkste deelnemers[bewerken | brontekst bewerken]

Motoren[bewerken | brontekst bewerken]

Constructeur Nummer Rijder Model Team
Vlag van Oostenrijk KTM 1 Vlag van Spanje Marc Coma KTM 450 Rally Replica KTM Red Bull Factory Team
4 Vlag van Spanje Jordi Viladoms KTM 450 Rally Replica
6 Vlag van het Verenigd Koninkrijk Sam Sunderland KTM 450 Rally Replica
8 Vlag van Polen Jakub Przygoński KTM 450 Rally Replica Orlen KTM Rally Factory Team
9 Vlag van Frankrijk David Casteu KTM 450 Rally Casteu Adventure
11 Vlag van Portugal Ruben Faria KTM 450 Rally Replica KTM Red Bull Factory Team
18 Vlag van Slowakije Štefan Svitko KTM 450 Rally Replica Slovnaft
26 Vlag van Australië Toby Price KTM 450 Rally Replica KTM Red Bull Factory Team
27 Vlag van Oostenrijk Matthias Walkner KTM 450 Rally Replica
38 Vlag van Zweden Thomas Berglund KTM 450 Rally Factory Chavo Salvatierra Racing
53 Vlag van Frankrijk Michael Pisano KTM 450 Rally JCP Motorsport
57 Vlag van Uruguay Laurent Lazard KTM 450 Rally Moto by Elf
Vlag van Japan Honda 2 Vlag van Spanje Joan Barreda Bort Honda CRF 450 Rally HRC
5 Vlag van Portugal Helder Rodrigues Honda CRF 450 Rally
7 Vlag van Portugal Paulo Gonçalves Honda CRF 450 Rally
12 Vlag van Chili Jeremías Israel Esquerre Honda CRF 450 Rally
22 Vlag van Argentinië Javier Pizzolito Honda CRF 450 Rally Honda South America Rally
29 Vlag van Spanje Laia Sanz Honda CRF 450 Rally HRC
Vlag van Japan Yamaha 3 Vlag van Frankrijk Olivier Pain Yamaha WRF 450 Yamaha Factory Racing Yamalube
10 Vlag van Spanje Juan Pedrero García Yamaha WRF 450 Rally JVO Racing by Pont Grup
15 Vlag van Nederland Frans Verhoeven Yamaha YZF 450 Rally Yamaha Verhoeven Nederland
17 Vlag van Frankrijk Michael Metge Yamaha WRF 450 Yamaha Factory Racing Yamalube
19 Vlag van Italië Alessandro Botturi Yamaha WRF 450
30 Vlag van Spanje Marc Guasch Yamaha WRF 450 Rally JVO Racing by Pont Grup
Vlag van Frankrijk Sherco 14 Vlag van Frankrijk Alain Duclos Sherco S6EN 450 Sherco TVS Rally Factory Team
25 Vlag van Frankrijk Fabien Planet Sherco RTR 450
Vlag van Spanje Gas-Gas 23 Vlag van Spanje Gerard Farrés Güell Gas-Gas EC 450 Rally Gas-Gas Seguros Dakar Team by Pont Grup

Auto's[bewerken | brontekst bewerken]

Constructeur Nummer Rijder Model Team
Vlag van het Verenigd Koninkrijk Mini X-Raid 300 Vlag van Spanje Nani Roma Cararach
Vlag van Frankrijk Michel Périn
Mini All4 Racing Monster Energy X-Raid
301 Vlag van Qatar Nasser Saleh Al-Attiyah
Vlag van Frankrijk Matthieu Baumel
Mini All4 Racing Qatar Rally X-Raid
305 Vlag van Argentinië Orlando Terranova
Vlag van Argentinië Bernardo Rolando Graue
Mini All4 Racing Monster Energy X-Raid
307 Vlag van Polen Krzysztof Hołowczyc
Vlag van Frankrijk Xavier Panseri
Mini All4 Racing
310 Vlag van Rusland Vladimir Vasilyev
Vlag van Rusland Konstantin Vladimirovich Zhiltsov
Mini All4 Racing Vasilyev Racing
314 Vlag van Nederland Erik van Loon
Vlag van Nederland Wouter Rosegaar
Mini All4 Racing X-Dakar
Vlag van Frankrijk Peugeot 302 Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
Vlag van Frankrijk Jean-Paul Cottret
Peugeot 2008 DKR Peugeot Total
304 Vlag van Spanje Carlos Sainz
Vlag van Spanje Lucas Cruz Senra
Peugeot 2008 DKR
322 Vlag van Frankrijk Cyril Despres
Vlag van Frankrijk Gilles Picard
Peugeot 2008 DKR
Vlag van Japan Toyota 303 Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Vlag van Duitsland Dirk von Zitzewitz
Toyota Hilux Toyota Imperial South-Africa
309 Vlag van Frankrijk Christian Lavieille
Vlag van Frankrijk Pascal Maimon
Toyota Hilux Toyota Overdrive
313 Vlag van Argentinië Lucio Ezequiel Álvarez
Vlag van Argentinië Roberto Patti
Toyota Hilux
315 Vlag van Nederland Bernhard ten Brinke
Vlag van België Tom Colsoul
Toyota Hilux
327 Vlag van Zuid-Afrika Leeroy Poulter
Vlag van Zuid-Afrika Robert Howie
Toyota Hilux Toyota Imperial South-Africa
Vlag van Japan Mitsubishi 306 Vlag van Portugal Carlos Sousa
Vlag van Portugal Paulo Fiuza
Mitsubishi ASX Racing Mitsubishi Petrobras
324 Vlag van Brazilië Guilherme Spinelli
Vlag van Brazilië Youssef Haddad
Mitsubishi ASX Racing
Vlag van de Verenigde Staten Gordini 308 Vlag van de Verenigde Staten Robby Gordon
Vlag van de Verenigde Staten Johnny Campbell
Gordini Buggy Speed Energy Racing
Vlag van Frankrijk Renault 316 Vlag van Argentinië Emiliano Spataro
Vlag van Argentinië Benjamin Lozada
Renault Duster Renault Duster Team
337 Vlag van Argentinië José Garcia
Vlag van Argentinië Mauricio Malano
Renault Duster
Vlag van Frankrijk SMG 318 Vlag van Polen Adam Małysz
Vlag van Polen Rafał Marton
SMG Original Orlen
320 Vlag van Frankrijk Ronan Chabot
Vlag van Frankrijk Gilles Pillot
SMG Original SMG Toys Motors
Vlag van Qatar Buggy 323 Vlag van Frankrijk Guerlain Chicherit
Vlag van Frankrijk Alexandre Winocq
Demon Jefferies Buggy Buggy All Terrain
Vlag van de Verenigde Staten Optimus 370 Vlag van Frankrijk Dominique Housieaux
Vlag van Frankrijk Jean-Michel Polato
Optimus MD8 MD Rally Sport

Trucks[bewerken | brontekst bewerken]

Constructeur Nummer Rijder Model Team
Vlag van Rusland Kamaz 500 Vlag van Rusland Andrei Olégovich Kargínov
Vlag van Rusland Andrey Viktorovich Mokeev
Vlag van Rusland Igor Ivanovich Leonov
Kamaz 4326-9 Kamaz-Master
502 Vlag van Rusland Eduard Valentínovich Nikoláev
Vlag van Rusland Evgeny Yakovlev
Vlag van Rusland Ruslan Khalilovich Akhmadeev
Kamaz 4326-9
507 Vlag van Rusland Ayrat Ilgizarovich Mardeev
Vlag van Rusland Aydar Belyaev Raisovich
Vlag van Rusland Dmitriy Svistunov
Kamaz 4326-9
Vlag van Italië Iveco 501 Vlag van Nederland Gerard de Rooy
Vlag van Polen Dariusz Rodewald
Vlag van België Jurgen Damen
Iveco Powerstar Torpedo De Rooy Petronas Iveco
504 Vlag van Nederland Hans Stacey
Vlag van België Serge Bruynkens
Vlag van Nederland Bernard der Kinderen
Iveco Powerstar Torpedo
518 Vlag van Frankrijk Joseph Adua
Vlag van Frankrijk Thomas Robineau
Vlag van Portugal Pedro Jorge Velosa
Iveco Trucker Boucou
Vlag van Duitsland MAN 503 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
Vlag van Spanje Ferran Marco Alcayna
Vlag van België Jan van der Vaet
MAN 2251 Loprais Instaforex
508 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
Vlag van Nederland Marcel Pronk
Vlag van Duitsland Artur Klein
MAN TGS 480 Eurol-VEKA MAN Rally Team
Vlag van Tsjechië Tatra 506 Vlag van Tsjechië Martin Kolomý
Vlag van Tsjechië René Kilián
Vlag van Tsjechië David Kilián
Tatra T815 Tatra Buggyra Racing
515 Vlag van Kazachstan Artur Ardavichus
Vlag van Kazachstan Alexey Nikizhev
Vlag van Tsjechië Daniel Kozlowsky
Tatra T163-321RK4 Astana
Vlag van Nederland GINAF 511 Vlag van Nederland Wulfert van Ginkel
Vlag van Nederland Hugo Kupper
Vlag van Nederland Bert van Donkelaar
GINAF X2222 GINAF Rally Service
528 Vlag van Nederland Edwin van Ginkel
Vlag van Nederland Herman Vaanholt
Vlag van Nederland Emiel Megens
GINAF X2222
562 Vlag van Nederland Jan Lammers
Vlag van Nederland Daniël Bruinsma
Vlag van Nederland Sven Vogelaar
GINAF X2222
Vlag van Frankrijk Renault 513 Vlag van Nederland Martin van den Brink
Vlag van België Peter Willemsen
Vlag van Nederland Richard Mouw
Renault K520 Mammoet Rally
Vlag van Nederland DAF 514 Vlag van Nederland Frits van Eerd
Vlag van België Charly Gotlib
Vlag van Nederland Peter Vervoort
DAF CF 85 X-Dakar
527 Vlag van Nederland Peter van den Bosch
Vlag van Nederland Marcel Huigevoort
Vlag van Nederland Lambertus Gloudemans
DAF CF 85
Vlag van Japan Hino 516 Vlag van Japan Teruhito Sugawara
Vlag van Japan Hiroyuki Sugiura
Hino 500 Series Hino Team Suguwara
524 Vlag van Japan Yoshimasa Sugawara
Vlag van Japan Katsumi Hamura
Vlag van Japan Yoko Wakabayashi
Hino 500 Series

Etappe 1: Buenos Aires-Villa Carlos Paz[bewerken | brontekst bewerken]

Uitvallers etappe 1
Motoren Quads Auto's Trucks Totaal
0 0 2 1 3

Sam Sunderland wist Paulo Gonçalves nipt voor te blijven in de openingsetappe van deze editie. Bij de quads was winnaar van 2014 Ignacio Nicolás Casale meteen de snelste, Rafał Krzysztof Sonik werd opnieuw 2e. Bij de auto's ging het meteen mis voor Nani Roma. Even na de start van de etappe kreeg hij mechanische problemen en verloor hoop op een nieuwe eindzege, hij kwam als laatste binnen. Carlos Sainz was de snelste van het nieuwe Peugeot team en kwam binnen op een 8e plaats. Bij de trucks was Hans Stacey de snelste voor Marcel van Vliet.

Motoren[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[14]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van het Verenigd Koninkrijk Sam Sunderland
KTM
1:18:57 -
2 Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
Honda
1:19:02 0:05
3 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
1:20:09 1:12
4 Vlag van Spanje Joan Barreda Bort
Honda
1:20:38 1:41
5 Vlag van Frankrijk Alain Duclos
Sherco
1:21:05 2:08
6 Vlag van Chili Jeremías Israel Esquerre
Honda
1:21:13 2:16
7 Vlag van Frankrijk David Casteu
KTM
1:21:33 2:36
8 Vlag van Oostenrijk Matthias Walkner
KTM
1:21:39 2:42
9 Vlag van Chili Pablo Quintanilla
KTM
1:21:55 2:58
10 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
1:21:59 3:02
Klassement[15]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van het Verenigd Koninkrijk Sam Sunderland
KTM
1:18:57 -
2 Stabiel Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
Honda
1:19:02 0:05
3 Stabiel Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
1:20:09 1:12
4 Stabiel Vlag van Spanje Joan Barreda Bort
Honda
1:20:38 1:41
5 Stabiel Vlag van Frankrijk Alain Duclos
Sherco
1:21:05 2:08
6 Stabiel Vlag van Chili Jeremías Israel
Honda
1:21:13 2:16
7 Stabiel Vlag van Frankrijk David Casteu
KTM
1:21:33 2:36
8 Stabiel Vlag van Oostenrijk Matthias Walkner
KTM
1:21:39 2:42
9 Stabiel Vlag van Chili Pablo Quintanilla
KTM
1:21:55 2:58
10 Stabiel Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
1:21:59 3:02

Quads[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[16]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Chili Ignacio Casale
Yamaha
1:37:08 -
2 Vlag van Polen Rafał Sonik
Yamaha
1:38:15 1:07
3 Vlag van Uruguay Sergio Roberto Lafuente Rocha
Yamaha
1:38:31 1:23
4 Vlag van UruguayVlag van Argentinië Mauro Almeida
Yamaha
1:39:49 2:41
5 Vlag van Qatar Mohammed Abu-Issa
Honda
1:40:11 3:03
6 Vlag van Argentinië Jeremías González Ferioli
Yamaha
1:40:57 3:49
7 Vlag van Paraguay Nelson Sanabria Galeano
Yamaha
1:42:32 5:24
8 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
1:42:48 5:40
9 Vlag van Rusland Sergey Karyakin
Yamaha
1:43:52 6:44
10 Vlag van Chili Víctor Gallegos
Honda
1:43:53 6:45
Klassement[17]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Chili Ignacio Casale
Yamaha
1:37:08 -
2 Stabiel Vlag van Polen Rafał Sonik
Yamaha
1:38:15 1:07
3 Stabiel Vlag van Uruguay Sergio Roberto Lafuente Rocha
Yamaha
1:38:31 1:23
4 Stabiel Vlag van UruguayVlag van Argentinië Mauro Almeida
Yamaha
1:39:49 2:41
5 Stabiel Vlag van Qatar Mohammed Abu-Issa
Honda
1:40:11 3:03
6 Stabiel Vlag van Argentinië Jeremías González Ferioli
Yamaha
1:40:57 3:49
7 Stabiel Vlag van Paraguay Nelson Sanabria Galeano
Yamaha
1:42:32 5:24
8 Stabiel Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
1:42:48 5:40
9 Stabiel Vlag van Rusland Sergey Karyakin
Yamaha
1:43:52 6:44
10 Stabiel Vlag van Chili Víctor Gallegos
Honda
1:43:53 6:45

Auto's[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[18]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Argentinië Orlando Terranova
Mini
1:13:12 -
2 Vlag van de Verenigde Staten Robby Gordon
Gordini
1:13:54 0:42
3 Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Toyota
1:14:02 0:50
4 Vlag van Polen Krzysztof Hołowczyc
Mini
1:14:06 0:54
5 Vlag van Argentinië Emiliano Spataro
Renault
1:14:08 0:56
6 Vlag van Nederland Bernhard ten Brinke
Toyota
1:14:28 1:16
7 Vlag van Qatar Nasser Al-Attiyah
Mini
1:14:50 1:38
8 Vlag van Spanje Carlos Sainz
Peugeot
1:14:56 1:44
9 Vlag van Nederland Erik van Loon
Mini
1:15:10 1:58
10 Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
Peugeot
1:15:25 2:13
Klassement[19]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Argentinië Orlando Terranova
Mini
1:13:12 -
2 Stabiel Vlag van de Verenigde Staten Robby Gordon
Gordini
1:13:54 0:42
3 Stabiel Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Toyota
1:14:02 0:50
4 Stabiel Vlag van Polen Krzysztof Hołowczyc
Mini
1:14:06 0:54
5 Stabiel Vlag van Argentinië Emiliano Spataro
Renault
1:14:08 0:56
6 Stabiel Vlag van Nederland Bernhard ten Brinke
Toyota
1:14:28 1:16
7 Stabiel Vlag van Qatar Nasser Al-Attiyah
Mini
1:14:50 1:38
8 Stabiel Vlag van Spanje Carlos Sainz
Peugeot
1:14:56 1:44
9 Stabiel Vlag van Nederland Erik van Loon
Mini
1:15:10 1:58
10 Stabiel Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
Peugeot
1:15:25 2:13

Trucks[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[20]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Nederland Hans Stacey
Iveco
1:30:43 -
2 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
1:31:18 0:35
3 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
MAN
1:31:30 0:47
Vlag van Tsjechië Martin Kolomý
Tatra
1:31:30 0:47
5 Vlag van Nederland Martin van den Brink
Renault
1:31:41 0:58
6 Vlag van Rusland Ayrat Mardeev
Kamaz
1:32:26 1:43
7 Vlag van Rusland Eduard Nikolaev
Kamaz
1:32:30 1:47
8 Vlag van Nederland Wulfert van Ginkel
GINAF
1:32:39 1:56
9 Vlag van Nederland Gerard de Rooy
Iveco
1:32:40 1:57
10 Vlag van Wit-Rusland Siarhei Viazovich
MAZ
1:32:49 2:06
Klassement[21]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Nederland Hans Stacey
Iveco
1:30:43 -
2 Stabiel Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
1:31:18 0:35
3 Stabiel Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
MAN
1:31:30 0:47
Vlag van Tsjechië Martin Kolomý
Tatra
1:31:30 0:47
5 Stabiel Vlag van Nederland Martin van den Brink
Renault
1:31:41 0:58
6 Stabiel Vlag van Rusland Ayrat Mardeev
Kamaz
1:32:26 1:43
7 Stabiel Vlag van Rusland Eduard Nikolaev
Kamaz
1:32:30 1:47
8 Stabiel Vlag van Nederland Wulfert van Ginkel
GINAF
1:32:39 1:56
9 Stabiel Vlag van Nederland Gerard de Rooy
Iveco
1:32:40 1:57
10 Stabiel Vlag van Wit-Rusland Siarhei Viazovich
MAZ
1:32:49 2:06

Etappe 2: Villa Carlos Paz-San Juan[bewerken | brontekst bewerken]

Uitvallers etappe 2
Motoren Quads Auto's Trucks Totaal
14 7 4 0 25

Joan Barreda Bort won de etappe. Hij kon profiteren van bandenproblemen bij Marc Coma. Nieuwkomers Toby Price en Matthias Walkner deden het ook goed met een 5e en 6e plaats. Bij de quads was het Rafał Krzysztof Sonik die de snelste was, maar hij kreeg een tijdstraf waardoor Casale wederom de etappe won. Bij de auto's was Nasser Saleh Al-Attiyah oppermachtig en won ruim voor Giniel De Villiers. De Peugeot rijders hadden het opnieuw moeilijk. Bij de trucks won Kamaz rijder Eduard Valentínovich Nikoláev en pakte daarmee ook de leiding in het klassement.

Motoren[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[22]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Spanje Joan Barreda Bort
Honda
5:46:06 -
2 Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
Honda
5:52:19 6:13
3 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
5:55:22 9:16
4 Vlag van Spanje Jordi Viladoms
KTM
5:55:26 9:20
5 Vlag van Australië Toby Price
KTM
5:55:48 9:42
6 Vlag van Oostenrijk Matthias Walkner
KTM
5:57:31 11:25
7 Vlag van Portugal Helder Rodrigues
Honda
5:57:41 11:35
8 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
5:58:38 12:32
9 Vlag van Chili Jeremías Israel
Honda
6:01:55 15:49
10 Vlag van Spanje Juan Pedrero García
Yamaha
6:02:51 16:45
Klassement[23]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Gestegen3 Vlag van Spanje Joan Barreda Bort
Honda
7:06:44 -
2 Stabiel Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
Honda
7:11:21 4:37
3 Gestegen7 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
7:17:21 10:37
4 Gestegen10 Vlag van Spanje Jordi Viladoms
KTM
7:18:08 11:24
5 Gestegen6 Vlag van Australië Toby Price
KTM
7:18:16 11:32
6 Gedaald3 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
7:18:47 12:03
7 Gestegen1 Vlag van Oostenrijk Matthias Walkner
KTM
7:19:10 12:26
8 Gestegen4 Vlag van Portugal Helder Rodrigues
Honda
7:20:10 13:26
9 Gedaald3 Vlag van Chili Jeremías Israel
Honda
7:23:08 16:24
10 Gestegen5 Vlag van Spanje Juan Pedrero García
Yamaha
7:26:18 19:34

Quads[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[24]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Chili Ignacio Casale
Yamaha
6:52:57 -
2 Vlag van Uruguay Sergio Roberto Lafuente Rocha
Yamaha
6:53:38 0:41
3 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
6:58:30 5:33
4 Vlag van Polen Rafał Sonik
Yamaha
7:04:24 11:27
5 Vlag van Argentinië Gaston Alberto Gonzalez
Yamaha
7:08:18 15:21
6 Vlag van Qatar Mohammed Abu-Issa
Honda
7:08:46 15:49
7 Vlag van Rusland Sergey Karyakin
Yamaha
7:17:44 24:47
8 Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
7:22:46 29:49
9 Vlag van Bolivia Walter Nosiglia
Honda
7:23:31 30:34
10 Vlag van Chili Víctor Gallegos
Honda
7:23:39 30:42
Klassement[25]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Chili Ignacio Casal
Yamaha
8:30:05 -
2 Gestegen1 Vlag van Uruguay Sergio Roberto Lafuente Rocha
Yamaha
8:32:09 2:04
3 Gestegen5 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
8:41:18 11:13
4 Gedaald2 Vlag van Polen Rafał Sonik
Yamaha
8:42:39 12:34
5 Stabiel Vlag van Qatar Mohammed Abu-Issa
Honda
8:48:57 18:52
6 Gestegen10 Vlag van Argentinië Gaston Alberto Gonzalez
Yamaha
8:55:03 24:58
7 Gestegen2 Vlag van Rusland Sergey Karyakin
Yamaha
9:01:36 31:31
8 Gestegen2 Vlag van Chili Víctor Gallegos
Honda
9:07:32 37:27
9 Gedaald2 Vlag van Paraguay Nelson Sanabria Galeano
Yamaha
9:08:08 38:03
10 Gestegen5 Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
9:09:08 39:03

Auto's[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[26]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Qatar Nasser Al-Attiyah
Mini
5:04:50 -
2 Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Toyota
5:13:20 8:30
3 Vlag van Nederland Bernhard ten Brinke
Toyota
5:14:54 10:04
4 Vlag van Polen Krzysztof Hołowczyc
Mini
5:16:02 11:12
5 Vlag van Rusland Vladimir Vasilyev
Mini
5:20:59 16:09
6 Vlag van Saoedi-Arabië Yazeed Al-Rajhi
Toyota
5:22:47 17:57
7 Vlag van Spanje Carlos Sainz
Peugeot
5:24:28 19:38
8 Vlag van Nederland Erik van Loon
Mini
5:24:34 19:44
9 Vlag van Portugal Carlos Sousa
Mitsubishi
5:25:50 21:00
10 Vlag van Argentinië Orlando Terranova
Mini
5:28:51 24:01
Klassement[27]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Gestegen6 Vlag van Qatar Nasser Al-Attiyah
Mini
6:19:40 -
2 Gestegen1 Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Toyota
6:27:22 7:42
3 Gestegen3 Vlag van Nederland Bernhard ten Brinke
Toyota
6:29:22 9:42
4 Stabiel Vlag van Polen Krzysztof Hołowczyc
Mini
6:30:08 10:28
5 Gestegen8 Vlag van Rusland Vladimir Vasilyev
Mini
6:37:03 17:23
6 Gestegen2 Vlag van Spanje Carlos Sainz
Peugeot
6:39:24 19:44
7 Gestegen2 Vlag van Nederland Erik van Loon
Mini
6:39:44 20:04
8 Gestegen12 Vlag van Saoedi-Arabië Yazeed Al-Rajhi
Toyota
6:41:14 21:34
9 Gestegen3 Vlag van Portugal Carlos Sousa
Mitsubishi
6:41:44 22:04
10 Gedaald9 Vlag van Argentinië Orlando Terranova
Mini
6:42:03 22:23

Trucks[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[28]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Rusland Eduard Nikolaev
Kamaz
3:34:01 -
2 Vlag van Wit-Rusland Siarhei Viazovich
MAZ
3:34:47 0:46
3 Vlag van Rusland Ayrat Mardeev
Kamaz
3:34:50 0:49
4 Vlag van Nederland Martin van den Brink
Renault
3:36:08 2:07
5 Vlag van Tsjechië Martin Kolomý
Tatra
3:36:12 2:11
6 Vlag van Nederland Hans Stacey
Iveco
3:36:28 2:27
7 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
MAN
3:36:41 2:40
8 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
3:38:17 4:16
9 Vlag van Rusland Dmitry Sergeyevich Sotnikov
Kamaz
3:39:14 5:13
10 Vlag van Rusland Andrei Olégovich Kargínov
Kamaz
3:39:24 5:23
Klassement[29]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Gestegen6 Vlag van Rusland Eduard Nikolaev
Kamaz
5:06:31 -
2 Gedaald1 Vlag van Nederland Hans Stacey
Iveco
5:07:11 0:40
3 Gestegen3 Vlag van Rusland Ayrat Mardeev
Kamaz
5:07:16 0:45
4 Gestegen6 Vlag van Wit-Rusland Siarhei Viazovich
MAZ
5:07:36 1:05
5 Gedaald2 Vlag van Tsjechië Martin Kolomý
Tatra
5:07:42 1:11
6 Gedaald3 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
MAN
5:08:11 1:40
7 Gedaald5 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
5:09:35 3:04
8 Gedaald3 Vlag van Nederland Martin van den Brink
Renault
5:10:19 3:48
9 Stabiel Vlag van Nederland Gerard de Rooy
Iveco
5:12:38 6:07
10 Gestegen1 Vlag van Rusland Andrei Olégovich Kargínov
Kamaz
5:13:23 6:52

Etappe 3: San Juan-Chilecito[bewerken | brontekst bewerken]

Uitvallers etappe 3
Motoren Quads Auto's Trucks Totaal
6 1 33 3 43

Matthias Walkner was de verrassende winnaar van etappe 3. Marc Coma eindigde 2e en maakte een minuut goed op Joan Barreda Bort. Bij de quads won Argentijn Lucas Bonetto terwijl Casale tijd en de leiding verloor door een tijdstraf. Bij de auto's was Orlando Terranova voor de 2e keer deze rally de snelste en maakte weer wat tijd goed. Bij de trucks was het Ayrat Ilgizarovich Mardeev die de etappe won en de leiding in het klassement overnam.

Motoren[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[30]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Oostenrijk Matthias Walkner
KTM
2:34:28 -
2 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
2:35:08 0:40
3 Vlag van Spanje Joan Barreda Bort
Honda
2:36:21 1:53
4 Vlag van Australië Toby Price
KTM
2:37:13 2:45
5 Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
Honda
2:37:17 2:49
6 Vlag van Frankrijk Alain Duclos
Sherco
2:37:39 11:25
7 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
2:37:54 3:26
8 Vlag van Chili Jeremías Israel
Honda
2:38:30 4:02
9 Vlag van Spanje Jordi Viladoms
KTM
2:39:04 4:36
10 Vlag van Spanje Juan Pedrero García
Yamaha
2:39:49 5:21
Klassement[31]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Spanje Joan Barreda Bort
Honda
9:43:05 -
2 Stabiel Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
Honda
9:48:38 5:33
3 Gestegen4 Vlag van Oostenrijk Matthias Walkner
KTM
9:53:38 10:33
4 Gestegen2 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
9:53:55 10:50
5 Gedaald2 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
9:55:15 12:10
6 Gedaald1 Vlag van Australië Toby Price
KTM
9:55:29 12:24
7 Gedaald3 Vlag van Spanje Jordi Viladoms
KTM
9:57:12 14:07
8 Gestegen1 Vlag van Chili Jeremías Israel Esquerre
Honda
10:01:38 18:33
9 Gedaald1 Vlag van Portugal Helder Rodrigues
Honda
10:01:39 18:34
10 Stabiel Vlag van Spanje Juan Pedrero García
Yamaha
10:06:07 23:02

Quads[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[32]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Argentinië Lucas Bonetto
Honda
3:08:27 -
2 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
3:09:25 0:58
3 Vlag van Polen Rafał Sonik
Yamaha
3:10:41 2:14
Vlag van Argentinië Gaston Alberto Gonzalez
Yamaha
3:10:41 2:14
5 Vlag van Qatar Mohammed Abu-Issa
Honda
3:10:56 2:29
6 Vlag van Uruguay Sergio Roberto Lafuente Rocha
Yamaha
3:11:06 2:39
7 Vlag van Paraguay Nelson Sanabria Galeano
Yamaha
3:12:46 4:19
8 Vlag van Argentinië Daniel Domaszewski
Honda
3:18:01 9:34
9 Vlag van Bolivia Walter Nosiglia
Honda
3:18:19 9:52
10 Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
3:18:56 10:29
Klassement[33]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Gestegen1 Vlag van Uruguay Sergio Roberto Lafuente Rocha
Yamaha
11:43:15 -
2 Gestegen1 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
11:50:43 7:28
3 Gestegen1 Vlag van Polen Rafał Sonik
Yamaha
11:53:20 10:05
4 Gestegen1 Vlag van Qatar Mohammed Abu-Issa
Honda
11:59:53 16:38
5 Gedaald4 Vlag van Chili Ignacio Casale
Yamaha
12:03:26 20:11
6 Stabiel Vlag van Argentinië Gaston Alberto Gonzalez
Yamaha
12:05:44 22:29
7 Gestegen2 Vlag van Paraguay Nelson Sanabria Galeano
Yamaha
12:20:54 37:39
8 Gedaald1 Vlag van Rusland Sergey Karyakin
Yamaha
12:23:24 40:09
9 Gestegen2 Vlag van Bolivia Walter Nosiglia
Honda
12:27:39 44:24
10 Stabiel Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
12:28:04 44:49

Auto's[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[34]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Argentinië Orlando Terranova
Mini
2:57:28 -
2 Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Toyota
2:59:22 1:54
3 Vlag van Saoedi-Arabië Yazeed Al-Rajhi
Toyota
3:00:20 2:52
4 Vlag van Spanje Carlos Sainz
Peugeot
3:01:34 4:06
5 Vlag van Qatar Nasser Al-Attiyah
Mini
3:01:46 4:18
6 Vlag van Spanje Nani Roma
Mini
3:03:26 5:58
7 Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
Peugeot
3:06:54 9:26
8 Vlag van Nederland Erik van Loon
Mini
3:09:25 11:57
9 Vlag van Frankrijk Ronan Chabot
SMG
3:13:17 15:49
10 Vlag van Frankrijk Christian Lavieille
Toyota
3:13:56 16:28
Klassement[35]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Qatar Nasser Al-Attiyah
Mini
9:21:26 -
2 Stabiel Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Toyota
9:26:44 5:18
3 Gestegen7 Vlag van Argentinië Orlando Terranova
Mini
9:39:31 18:05
4 Gestegen2 Vlag van Spanje Carlos Sainz
Peugeot
9:40:58 19:32
5 Gestegen3 Vlag van Saoedi-Arabië Yazeed Al-Rajhi
Toyota
9:41:34 20:08
6 Gedaald2 Vlag van Polen Krzysztof Hołowczyc
Mini
9:46:50 25:24
7 Stabiel Vlag van Nederland Erik van Loon
Mini
9:49:09 27:43
8 Gedaald5 Vlag van Nederland Bernhard ten Brinke
Toyota
9:57:48 36:22
9 Stabiel Vlag van Portugal Carlos Sousa
Mitsubishi
10:03:18 41:52
10 Gestegen3 Vlag van Frankrijk Christian Lavieille
Toyota
10:05:04 43:38

Trucks[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[36]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Rusland Ayrat Mardeev
Kamaz
3:19:06 -
2 Vlag van Rusland Andrei Olégovich Kargínov
Kamaz
3:20:57 1:51
3 Vlag van Nederland Gerard de Rooy
Iveco
3:23:36 4:30
4 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
MAN
3:26:06 7:00
5 Vlag van Rusland Dmitry Sergeyevich Sotnikov
Kamaz
3:26:38 7:32
6 Vlag van Tsjechië Martin Kolomý
Tatra
3:27:02 7:56
7 Vlag van Wit-Rusland Siarhei Viazovich
MAZ
3:27:38 8:32
8 Vlag van Rusland Eduard Nikolaev
Kamaz
3:27:58 8:52
9 Vlag van Nederland Hans Stacey
Iveco
3:31:53 12:47
10 Vlag van Nederland Wulfert van Ginkel
GINAF
3:40:36 21:30
Klassement[37]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Gestegen2 Vlag van Rusland Ayrat Mardeev
Kamaz
8:26:22 -
2 Gestegen4 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
MAN
8:34:17 7:55
3 Gestegen7 Vlag van Rusland Andrei Olégovich Kargínov
Kamaz
8:34:20 7:58
4 Gedaald3 Vlag van Rusland Eduard Nikolaev
Kamaz
8:34:29 8:07
5 Stabiel Vlag van Tsjechië Martin Kolomý
Tatra
8:34:44 8:22
6 Gedaald2 Vlag van Wit-Rusland Siarhei Viazovich
MAZ
8:35:14 8:52
7 Gestegen2 Vlag van Nederland Gerard de Rooy
Iveco
8:36:14 9:52
8 Gedaald6 Vlag van Nederland Hans Stacey
Iveco
8:39:04 12:42
9 Gestegen3 Vlag van Rusland Dmitry Sergeyevich Sotnikov
Kamaz
8:42:58 16:36
10 Gedaald3 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
8:53:03 26:41

Etappe 4: Chilecito-Copiapó[bewerken | brontekst bewerken]

Uitvallers etappe 4
Motoren Quads Auto's Trucks Totaal
12 4 7 0 23

Joan Barreda Bort won opnieuw en vergrootte zo zijn leiding in het klassement. Coma werd 2e, gevolgd door Pablo Quintanilla op de 3e plaats. Laia Sanz werd knap 8e. Voor Rafał Krzysztof Sonik was het eindelijk zover, hij pakte de dagzege en nam de leiding in het klassement over. Bij de auto's werd de dag gevuld met de strijd tussen Nasser Saleh Al-Attiyah en Giniel De Villiers. Nieuwkomer Yazeed Al-Rajhi werd 3e dankzij problemen bij Carlos Sainz, Orlando Terranova en Robby Gordon. Bij de trucks ging het tussen de verschillende Kamaz coureurs. Ayrat Ilgizarovich Mardeev won niet maar hield wel genoeg tijd over voor de leiding in het klassement.

Motoren[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[38]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Spanje Joan Barreda Bort
Honda
3:27:28 -
2 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
3:29:27 1:59
3 Vlag van Chili Pablo Quintanilla
KTM
3:30:17 2:49
4 Vlag van Spanje Jordi Viladoms
KTM
3:38:12 10:44
5 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
3:38:23 10:55
6 Vlag van Argentinië Javier Pizzolito
Honda
3:38:57 11:29
7 Vlag van Frankrijk Alain Duclos
Sherco
3:40:19 12:51
8 Vlag van Spanje Laia Sanz
Honda
3:41:16 13:48
9 Vlag van Slowakije Štefan Svitko
KTM
3:41:19 13:51
10 Vlag van Frankrijk Michael Metge
Yamaha
3:42:00 14:32
Klassement[39]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Spanje Joan Barreda Bort
Honda
13:10:33 -
2 Gestegen2 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
13:23:22 12:49
3 Gedaald1 Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
Honda
13:31:02 20:29
4 Gestegen1 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
13:33:38 23:05
5 Gestegen2 Vlag van Spanje Jordi Viladoms
KTM
13:35:24 24:51
6 Gestegen7 Vlag van Chili Pablo Quintanilla
KTM
13:41:15 30:42
7 Gedaald1 Vlag van Australië Toby Price
KTM
13:42:38 32:05
8 Gedaald5 Vlag van Oostenrijk Matthias Walkner
KTM
13:44:01 33:28
9 Gestegen2 Vlag van Frankrijk Alain Duclos
Sherco
13:47:04 36:31
10 Gedaald1 Vlag van Portugal Helder Rodrigues
Honda
13:49:38 39:05

Quads[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[40]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Polen Rafał Sonik
Yamaha
4:11:35 -
2 Vlag van Chili Ignacio Casale
Yamaha
4:15:01 3:26
3 Vlag van Qatar Mohammed Abu-Issa
Honda
4:24:49 13:14
4 Vlag van Uruguay Sergio Roberto Lafuente Rocha
Yamaha
4:25:29 13:54
5 Vlag van Argentinië Jeremías González Ferioli
Yamaha
4:32:43 21:08
6 Vlag van Chili Ricardo Vinet
Can-Am
4:33:22 21:47
7 Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
4:40:11 28:36
8 Vlag van Nederland Kees Koolen
Honda
4:42:46 31:11
9 Vlag van Argentinië Daniel Mazzucco
Can-Am
4:47:13 35:38
10 Vlag van Frankrijk Christophe Declerck
Yamaha
4:47:23 35:48
Klassement[41]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Gestegen2 Vlag van Polen Rafał Sonik
Yamaha
16:04:55 -
2 Gedaald1 Vlag van Uruguay Sergio Roberto Lafuente Rocha
Yamaha
16:08:44 3:49
3 Gestegen2 Vlag van Chili Ignacio Casale
Yamaha
16:18:27 13:32
4 Stabiel Vlag van Qatar Mohammed Abu-Issa
Honda
16:24:42 19:47
5 Gedaald3 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
17:04:25 59:30
6 Gestegen4 Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
17:08:15 1:03:20
7 Gestegen5 Vlag van Argentinië Jeremías González Ferioli
Yamaha
17:13:21 1:08:26
8 Gestegen3 Vlag van Nederland Kees Koolen
Honda
17:13:44 1:08:49
9 Stabiel Vlag van Bolivia Walter Nosiglia
Honda
17:29:32 1:24:37
10 Gestegen6 Vlag van Chili Ricardo Vinet
Can-Am
17:30:13 1:25:18

Auto's[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[42]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Qatar Nasser Al-Attiyah
Mini
3:09:18 -
2 Vlag van Spanje Nani Roma
Mini
3:11:58 2:40
3 Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Toyota
3:12:15 2:57
4 Vlag van Saoedi-Arabië Yazeed Al-Rajhi
Toyota
3:12:43 3:25
5 Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
Peugeot
3:15:06 5:48
6 Vlag van Nederland Bernhard ten Brinke
Toyota
3:15:28 6:10
7 Vlag van Frankrijk Ronan Chabot
SMG
3:20:41 11:23
8 Vlag van Frankrijk Christian Lavieille
Toyota
3:26:24 17:06
9 Vlag van Zuid-Afrika Leeroy Poulter
Toyota
3:26:35 17:17
10 Vlag van Nederland Erik van Loon
Mini
3:26:49 17:31
Klassement[43]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Qatar Nasser Al-Attiyah
Mini
12:30:44 -
2 Stabiel Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Toyota
12:38:59 8:15
3 Gestegen2 Vlag van Saoedi-Arabië Yazeed Al-Rajhi
Toyota
12:54:17 23:33
4 Gestegen4 Vlag van Nederland Bernhard ten Brinke
Toyota
13:13:16 42:32
5 Gestegen1 Vlag van Polen Krzysztof Hołowczyc
Mini
13:14:14 43:30
6 Gestegen1 Vlag van Nederland Erik van Loon
Mini
13:15:58 45:14
7 Gestegen2 Vlag van Portugal Carlos Sousa
Mitsubishi
13:30:10 59:26
8 Gestegen2 Vlag van Frankrijk Christian Lavieille
Toyota
13:31:28 1:00:44
9 Gestegen2 Vlag van Kazachstan Aydin Rakhimbaev
Mini
13:35:07 1:04:23
10 Gestegen3 Vlag van Frankrijk Ronan Chabot
SMG
13:42:14 1:11:30

Trucks[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[44]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Rusland Eduard Nikolaev
Kamaz
2:06:54 -
2 Vlag van Rusland Andrei Olégovich Kargínov
Kamaz
2:07:51 0:57
3 Vlag van Rusland Ayrat Mardeev
Kamaz
2:13:04 6:10
4 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
MAN
2:17:51 10:57
5 Vlag van Nederland Hans Stacey
Iveco
2:18:20 11:26
6 Vlag van Rusland Dmitry Sergeyevich Sotnikov
Kamaz
2:23:37 16:43
7 Vlag van Nederland Martin van den Brink
Renault
2:33:59 27:05
8 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
2:34:22 27:28
9 Vlag van Tsjechië Tomáš Vrátný
Tatra
2:40:33 33:39
10 Vlag van Nederland Peter van den Bosch
DAF
2:41:24 34:30
Klassement[45]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Rusland Ayrat Mardeev
Kamaz
10:39:26 -
2 Gestegen2 Vlag van Rusland Eduard Nikolaev
Kamaz
10:41:23 1:57
3 Stabiel Vlag van Rusland Andrei Olégovich Kargínov
Kamaz
10:42:11 2:45
4 Gedaald2 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
MAN
10:52:08 12:42
5 Gestegen3 Vlag van Nederland Hans Stacey
Iveco
10:57:24 17:58
6 Gestegen3 Vlag van Rusland Dmitry Sergeyevich Sotnikov
Kamaz
11:06:35 27:09
7 Gedaald1 Vlag van Wit-Rusland Siarhei Viazovich
MAZ
11:17:05 37:39
8 Gedaald3 Vlag van Tsjechië Martin Kolomý
Tatra
11:23:43 44:17
9 Gestegen1 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
11:27:25 47:59
10 Gestegen4 Vlag van Nederland Martin van den Brink
Renault
11:49:45 1:10:19

Etappe 5: Copiapó-Antofagasta[bewerken | brontekst bewerken]

Uitvallers etappe 5
Motoren Quads Auto's Trucks Totaal
8 3 8 4 23

Marc Coma won de etappe. Bij de quads won Rafał Krzysztof Sonik de etappe en daarmee breidde hij zijn voorsprong flink uit. Bij de auto's waren het de outsiders die het snelste waren. Vladimir Vasilyev won de etappe, gevolgd door Yazeed Al-Rajhi en Robby Gordon. Bij de trucks was Eduard Valentínovich Nikoláev de snelste en nam daarmee de leiding over van Ayrat Ilgizarovich Mardeev.

Motoren[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[46]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
4:38:16 -
2 Vlag van Spanje Joan Barreda Bort
Honda
4:40:32 2:16
3 Vlag van Chili Pablo Quintanilla
KTM
4:40:56 2:40
4 Vlag van Slowakije Štefan Svitko
KTM
4:42:10 3:54
5 Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
Honda
4:42:53 4:37
6 Vlag van Portugal Helder Rodrigues
Honda
4:44:51 6:35
7 Vlag van Chili Jeremías Israel
Honda
4:45:26 7:10
8 Vlag van Oostenrijk Matthias Walkner
KTM
4:45:40 7:24
9 Vlag van Frankrijk Alain Duclos
Sherco
4:48:13 9:57
10 Vlag van Australië Toby Price
KTM
4:48:21 10:05
Klassement[47]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Spanje Joan Barreda Bort
Honda
17:51:05 -
2 Stabiel Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
18:01:38 10:33
3 Stabiel Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
Honda
18:13:55 22:50
4 Gestegen2 Vlag van Chili Pablo Quintanilla
KTM
18:22:11 31:06
5 Stabiel Vlag van Spanje Jordi Viladoms
KTM
18:27:28 36:23
6 Gedaald2 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
18:29:18 38:13
7 Gestegen1 Vlag van Oostenrijk Matthias Walkner
KTM
18:29:41 38:36
8 Gedaald1 Vlag van Australië Toby Price
KTM
18:30:59 39:54
9 Gestegen2 Vlag van Slowakije Štefan Svitko
KTM
18:33:10 42:05
10 Stabiel Vlag van Portugal Helder Rodrigues
Honda
18:34:29 43:24

Quads[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[48]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Polen Rafał Sonik
Yamaha
5:47:46 -
2 Vlag van Chili Ignacio Casale
Yamaha
5:58:37 10:51
3 Vlag van Argentinië Jeremías González Ferioli
Yamaha
6:09:27 21:41
4 Vlag van Uruguay Sergio Roberto Lafuente Rocha
Yamaha
6:10:17 22:31
5 Vlag van Chili Víctor Gallegos
Honda
6:18:22 30:36
6 Vlag van Paraguay Nelson Sanabria Galeano
Yamaha
6:23:36 35:50
7 Vlag van Argentinië Daniel Domaszewski
Honda
6:26:35 38:49
8 Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
6:27:25 39:39
9 Vlag van Argentinië Gaston Alberto Gonzalez
Yamaha
6:30:04 42:18
10 Vlag van Chili Ricardo Vinet
Can-Am
6:32:36 44:50
Klassement[49]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Polen Rafał Sonik
Yamaha
21:52:41 -
2 Gestegen1 Vlag van Chili Ignacio Casale
Yamaha
22:17:04 24:23
3 Gedaald1 Vlag van Uruguay Sergio Roberto Lafuente Rocha
Yamaha
22:19:01 26:20
4 Gestegen3 Vlag van Argentinië Jeremías González Ferioli
Yamaha
23:22:48 1:30:07
5 Gestegen1 Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
23:35:40 1:42:59
6 Gestegen4 Vlag van Chili Ricardo Vinet
Can-Am
24:02:49 2:10:08
7 Gestegen2 Vlag van Bolivia Walter Nosiglia
Honda
24:03:59 2:11:18
8 Gedaald3 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
24:17:01 2:24:20
9 Gestegen2 Vlag van Argentinië Gaston Alberto Gonzalez
Yamaha
24:17:34 2:24:53
10 Gedaald2 Vlag van Nederland Kees Koolen
Honda
24:28:06 2:35:25

Auto's[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[50]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Rusland Vladimir Vasilyev
Mini
4:19:18 -
2 Vlag van Saoedi-Arabië Yazeed Al-Rajhi
Toyota
4:19:38 0:20
3 Vlag van de Verenigde Staten Robby Gordon
Gordini
4:20:43 1:25
4 Vlag van Qatar Nasser Al-Attiyah
Mini
4:22:42 3:24
5 Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
Peugeot
4:23:22 4:04
6 Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Toyota
4:25:02 5:44
7 Vlag van Polen Krzysztof Hołowczyc
Mini
4:28:07 8:49
8 Vlag van Spanje Nani Roma
Mini
4:29:20 10:02
9 Vlag van Nederland Erik van Loon
Mini
4:30:53 11:35
10 Vlag van Argentinië Orlando Terranova
Mini
4:31:12 11:54
Klassement[51]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Qatar Nasser Al-Attiyah
Mini
16:53:26 -
2 Stabiel Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Toyota
17:04:01 10:35
3 Stabiel Vlag van Saoedi-Arabië Yazeed Al-Rajhi
Toyota
17:13:55 20:29
4 Gestegen1 Vlag van Polen Krzysztof Hołowczyc
Mini
17:42:21 48:55
5 Gestegen1 Vlag van Nederland Erik van Loon
Mini
17:46:51 53:25
6 Gedaald2 Vlag van Nederland Bernhard ten Brinke
Toyota
17:49:45 56:19
7 Gestegen4 Vlag van Rusland Vladimir Vasilyev
Mini
18:03:18 1:09:52
8 Stabiel Vlag van Frankrijk Christian Lavieille
Toyota
18:07:25 1:13:59
9 Gestegen3 Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
Peugeot
18:12:43 1:19:17
10 Gedaald1 Vlag van Kazachstan Aydin Rakhimbaev
Mini
18:14:58 1:21:32

Trucks[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[52]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Rusland Eduard Nikolaev
Kamaz
4:34:55 -
2 Vlag van Rusland Ayrat Mardeev
Kamaz
4:44:53 9:58
3 Vlag van Wit-Rusland Siarhei Viazovich
MAZ
4:50:41 15:46
4 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
MAN
4:51:38 16:43
5 Vlag van Rusland Dmitry Sergeyevich Sotnikov
Kamaz
4:55:40 20:45
6 Vlag van Rusland Andrei Olégovich Kargínov
Kamaz
5:01:43 26:48
7 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
5:10:25 35:30
8 Vlag van Tsjechië Tomáš Vrátný
Tatra
5:10:27 35:32
9 Vlag van Nederland Gerard de Rooy
Iveco
5:14:56 40:01
10