Dakar-rally 2011

Dakar Rally 2011
Le Dakar 2011
Route van de Dakar Rally 2011
Ronde 33e editie
Land Vlag van Argentinië Argentinië
Vlag van Chili Chili
Start en finish Buenos Aires
Datum 1-16 januari 2011
Ondergrond Zandduinen, gravel, modder, stenen en kameelgras
Klassementsproeven 13
Competitieve afstand 5007 km(Motoren/Quads)
5020 km(Auto's)
4457 km(Trucks)
Complete afstand 9605 km(Motoren/Quads)
9618 km(Auto's)
9458 km(Trucks)
Deelnemers 407
Aan de finish 204
Algemeen winnaar Motoren
Vlag van Spanje Marc Coma
Quads
Vlag van Argentinië Alejandro Martín Patronelli
Auto's
Vlag van Qatar Nasser Saleh Al-Attiyah
Trucks
Vlag van Rusland Vladimir Gennádevich Chágin
Vorige 2010
Volgende 2012
Portaal  Portaalicoon   Autosport
Runner-up Firdaus Zaripovich Kabírov

De Dakar-rally 2011 is de 33e editie van de Dakar-rally, en de 3e in Zuid-Amerika. Deze editie werd de landen Argentinië en Chili aangedaan. De rally startte in het Argentijnse Buenos Aires, had een rustdag in Arica en finishte weer in Buenos Aires.

Parcours[bewerken | brontekst bewerken]

Voor het eerst in de geschiedenis van de rally reden de auto's een ander parcours dan de trucks. Daarmee waren er dus 3 verschillende parcours: één gezamenlijk parcours voor de motoren en quads, een parcours voor de auto's en een parcours voor de trucks.[1][2][3][4]

Etappe Datum Van Naar Special Stage Verbinding Totale afstand
P 1 januari Vlag van Argentinië Buenos Aires Vlag van Argentinië Victoria 0 km 377 km 377 km
1 2 januari Vlag van Argentinië Victoria Vlag van Argentinië Córdoba 192 km(Motoren/Quads)
222km(Auto's/Trucks)
566 km 758 km(Motoren/Quads)
788 km(Auto's/Trucks)
2 3 januari Vlag van Argentinië Córdoba Vlag van Argentinië San Miguel de Tucumán 300 km(Motoren/Quads)
324 km(Auto's/Trucks)
440 km 740 km(Motoren/Quads)
764 km(Auto's/Trucks)
3 4 januari Vlag van Argentinië San Miguel de Tucumán Vlag van Argentinië San Salvador de Jujuy 521 km(Motoren/Quads)
500 km(Auto's)
226 km(Trucks)
231 km(Motoren/Quads/Auto's)
408 km(Trucks)
752 km(Motoren/Quads)
731 km(Auto's)
634 km(Trucks)
4 5 januari Vlag van Argentinië San Salvador de Jujuy Vlag van Chili Calama 207 km 554 km 761 km
5 6 januari Vlag van Chili Calama Vlag van Chili Iquique 423 km 36 km 459 km
6 7 januari Vlag van Chili Iquique Vlag van Chili Arica 456 km 265 km 721 km
- 8 januari Rustdag in Arica
7 9 januari Vlag van Chili Arica Vlag van Chili Antofagasta 631 km(Motoren/Quads)
611km(Auto's/Trucks)
208 km 839 km(Motoren/Quads)
819 km(Auto's/Trucks)
8 10 januari Vlag van Chili Antofagasta Vlag van Chili Copiapó 508 km 268 km 776 km
9 11 januari Vlag van Chili Copiapó Vlag van Chili Copiapó 235 km 35 km 270 km
10 12 januari Vlag van Chili Copiapó Vlag van Argentinië Chilecito 176 km 686 km 862 km
11 13 januari Vlag van Argentinië Chilecito Vlag van Argentinië San Juan 622 km 164 km 786 km
12 14 januari Vlag van Argentinië San Juan Vlag van Argentinië Córdoba 555 km(Motoren/Quads/Auto's)
266 km(Trucks)
123 km(Motoren/Quads/Auto's)
349 km(Trucks)
678 km(Motoren/Quads/Auto's)
615 km(Trucks)
13 15 januari Vlag van Argentinië Córdoba Vlag van Argentinië Buenos Aires 181 km 645 km 826 km
E 16 januari Vlag van Argentinië Buenos Aires Vlag van Argentinië Buenos Aires 0 km 0 km 0 km

Afstanden[bewerken | brontekst bewerken]

Soort Afstand Motoren/Quads Afstand Auto's Afstand Trucks
Verbinding 4598 km 5001 km
Special Stage 5007 km 5020 km 4457 km
Totaal 9605 km 9618 km 9458 km

Deelnemers[bewerken | brontekst bewerken]

Aantal deelnemers[bewerken | brontekst bewerken]

Onderstaande tabel laat zien hoeveel deelnemers er aan de start stonden, hoeveel er op de rustdag nog over waren, en hoeveel uiteindelijk de eindstreep haalden.

Moment Motoren Quads Auto's Trucks Totaal
Ingeschreven 170[5][6][7][8] 30[9] 140[10][11][12] 67[13][14] 407
Aan de Start 157 30 123 64 374
Na etappe 1 155 28 121 61 365
Na etappe 2 153 28 119 61 361
Na etappe 3 148 27 113 58 346
Na etappe 4 144 21 107 56 328
Na etappe 5 141 21 104 53 319
Rustdag 121[15][16] 17[17] 79[18][19] 45[20] 262
Na etappe 7 110 17 75 44 246
Na etappe 8 104 17 69 44 234
Na etappe 9 103 16 64 44 227
Na etappe 10 96 15 60 41 212
Na etappe 11 94 14 57 41 206
Na etappe 12 94 14 57 41 206
Aan de Finish 94 14 55 41 204

Belangrijkste deelnemers[bewerken | brontekst bewerken]

Motoren[bewerken | brontekst bewerken]

Constructeur Nummer Rijder Model Team
Vlag van Oostenrijk KTM 1 Vlag van Spanje Marc Coma KTM 450 Rally Factory Replica KTM MRW Rally Factory Team
2 Vlag van Frankrijk Cyril Despres KTM 450 Rally Factory Replica Red Bull KTM
6 Vlag van Noorwegen Pål Anders Ullevålseter KTM 450 Rally Scandinavia
11 Vlag van Portugal Ruben Faria KTM 450 Rally Factory Replica KTM MRW Rally Factory Team
Vlag van Italië Aprilia 3 Vlag van Chili Francisco López Contardo Aprilia RXV450 Tuareg Giofil Aprilia
14 Vlag van Frankrijk Alain Duclos Aprilia RXV450
18 Vlag van Spanje Gerard Farrés Güell Aprilia RXV450 Tuareg
Vlag van Japan Yamaha 4 Vlag van Portugal Hélder Rodrigues Yamaha WRF 450 Yamaha Racing France Ipone TMN Red Bull
7 Vlag van de Verenigde Staten Jonah Street Yamaha YZF 450 Jonah Street
8 Vlag van Spanje Jordi Viladoms Yamaha YZF 450 Yamaha Racing France Ipone
9 Vlag van Frankrijk Olivier Pain Yamaha YZF 450 E
Vlag van Frankrijk Sherco 5 Vlag van Frankrijk David Casteu Sherco 450 Casteu Rally Replica Casteu Elf Sherco
31 Vlag van Uruguay Laurent Lazard Sherco 450 Rally Replica Off Road Uruguay
Vlag van Japan Honda 15 Vlag van de Verenigde Staten Quinn Alexis Cody Honda CRF 450 X Honda Europe
20 Vlag van Frankrijk Michael Pisano Honda HF 450 XE Mecasystem
26 Vlag van Frankrijk Thierry Béthys Honda CRF 450 X Association Enfance - Lumières
Vlag van Duitsland BMW 16 Vlag van Nederland Frans Verhoeven BMW G450 RR BMW Motorrad by Speedbrain
17 Vlag van Portugal Paulo Gonçalves BMW G450 RR
Vlag van Zweden Husaberg 22 Vlag van Zweden Thomas Berglund Husaberg FE 450 Orlen

Auto's[bewerken | brontekst bewerken]

Constructeur Nummer Rijder Model Team
Vlag van Duitsland Volkswagen 300 Vlag van Spanje Carlos Sainz
Vlag van Spanje Lucas Cruz Senra
Volkswagen Race Touareg 3 Volkswagen Motorsport I
302 Vlag van Qatar Nasser Saleh Al-Attiyah
Vlag van Duitsland Timo Gottschalk
Volkswagen Race Touareg 3 Volkswagen Motorsport II
304 Vlag van de Verenigde Staten Mark Miller
Vlag van Zuid-Afrika Ralph Pitchford
Volkswagen Race Touareg 3 Volkswagen Motorsport I
308 Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Vlag van Duitsland Dirk von Zitzewitz
Volkswagen Race Touareg 3 Volkswagen Motorsport II
Vlag van Duitsland BMW X-Raid
Vlag van het Verenigd Koninkrijk Mini X-Raid
301 Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
Vlag van Frankrijk Jean-Paul Cottret
BMW X3 CC Monster Energy X-Raid
305 Vlag van Frankrijk Guerlain Chicherit
Vlag van Frankrijk Michel Périn
Mini Countryman
307 Vlag van Polen Krzysztof Wiesław Hołowczyc
Vlag van België Jean-Marc Fortin
BMW X3 CC Team X-Raid GmbH
309 Vlag van Argentinië Orlando Terranova
Vlag van Portugal Filipe Palmeiro
BMW X3 CC
311 Vlag van Rusland Leonid Borisovich Novítskiy
Vlag van Duitsland Andreas Schulz
BMW X3 CC
Vlag van de Verenigde Staten Hummer 303 Vlag van de Verenigde Staten Robby Gordon
Vlag van de Verenigde Staten Kellon Walch
Hummer H3 Robby Gordon Motorsports
327 Vlag van Chili Eliseo Salazar Valenzuela
Vlag van de Verenigde Staten Steve La Roza
Hummer H3
Vlag van Japan Nissan 306 Vlag van Spanje Nani Roma Cararach
Vlag van Frankrijk Gilles Picard
Nissan Overdrive Navara Overdrive
312 Vlag van Frankrijk Christian Lavieille
Vlag van Frankrijk Jean-Michel Polato
Nissan Proto № 5 Dessoude

Trucks[bewerken | brontekst bewerken]

Constructeur Nummer Rijder Model Team
Vlag van Rusland Kamaz 500 Vlag van Rusland Vladimir Gennádevich Chágin
Vlag van Rusland Sergey Gennádevich Savostin
Vlag van Rusland Ildar Shaysultanov
Kamaz 4326-9 Kamaz-Master
502 Vlag van Rusland Firdaus Zaripovich Kabírov
Vlag van Rusland Aydar Belyaev Raisovich
Vlag van Rusland Andrey Viktorovich Mokeev
Kamaz 4326-9
512 Vlag van Rusland Eduard Valentínovich Nikoláev
Vlag van Rusland Vyacheslav Viktorovich Mizyukaev
Vlag van Rusland Vladimir Yuryevich Rybakov
Kamaz 4326-9
518 Vlag van Rusland Ilghizar Sargsyan Mardeev
Vlag van Rusland Vladimir Demyanenko
Vlag van Rusland Ayrat Ilgizarovich Mardeev
Kamaz 4326-9
Vlag van Italië Iveco 501 Vlag van Nederland Gerard de Rooy
Vlag van België Tom Colsoul
Vlag van Polen Dariusz Rodewald
Iveco Trakker De Rooy 2011
Vlag van Duitsland MAN 503 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
Vlag van België Serge Bruynkens
Vlag van Nederland Bernard der Kinderen
MAN TGA 18.480 VEKA MAN With a Mission
507 Vlag van Duitsland Franz Echter
Vlag van Duitsland Detlef Ruf
Vlag van Duitsland Artur Klein
MAN TGS
Vlag van Tsjechië Tatra 504 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
Vlag van Tsjechië Milan Holáň
Vlag van Tsjechië Josef Kalina
Tatra T815-2 ZO R45 12.400 4×4.1 Loprais Tatra
508 Vlag van Brazilië André De Azevedo
Vlag van Tsjechië Jaromír Martinec
Vlag van Brazilië Maykel Justo
Tatra T815 Petrobras Lubrax
Vlag van Nederland GINAF 505 Vlag van Nederland Wulfert van Ginkel
Vlag van Nederland Marc Wams
Vlag van Nederland Richard de Rooy
GINAF X2222 4×4 GINAF Rally Power
Vlag van Japan Hino 513 Vlag van Japan Yoshimasa Sugawara
Vlag van Japan Hiroyuki Sugiura
Hino Ranger - Pro FT Hino Team Suguwara
526 Vlag van Japan Teruhito Sugawara
Vlag van Japan Seiichi Suzuki
Hino Ranger - Pro FT
Vlag van Nederland DAF 515 Vlag van Nederland Hans Bekx
Vlag van Nederland Johan van de Ven
Vlag van Nederland Dennis Voets
DAF CF 75 Hans Bekx Teamsport

Etappe 1: Victoria-Córdoba[bewerken | brontekst bewerken]

Uitvallers etappe 1
Motoren Quads Auto's Trucks Totaal
2 2 2 3 9

Als snelste man over de etappe werd Portugal Ruben Faria tijdens de avond bestraft met een minuut voor snelheidsovertredingen en daalde naar de 2e plaats in de openingsetappe, die werd gewonnen door zijn teamleider, Cyril Despres. Vier KTMs bovenaan het klassement toonden aan hoe goed de Oostenrijkse maker de 450cc technologie had geïntegreerd. Bij de quads verloor regerend kampioen Marcos Patronelli al meer dan 6 uur door elektronische problemen terwijl Rafał Krzysztof Sonik al was uitgevallen. Josef Macháček won de etappe voor op favoriet Alejandro Martín Patronelli. Bij de auto's ging Carlos Sainz aan de leiding voor Stéphane Peterhansel en Nasser Saleh Al-Attiyah, die respectievelijk 2e en 3e finishten. Verder waren er problemen voor Robby Gordon, Nani Roma Cararach en Guerlain Chicherit, waarbij hij leed door remproblemen in de nieuwe Mini, en daardoor meteen 55 minuten verloor. Bij de trucks werd de etappe gekenmerkt door het uitvallen van Wulfert van Ginkel en Gerard de Rooy en de etappeoverwinning van Vladimir Gennádevich Chágin, de 57e uit zijn carrière.

Motoren[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[21]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Frankrijk Cyril Despres
KTM
1:58:31 -
2 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
1:59:02 0:31
3 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
1:59:17 0:46
4 Vlag van Spanje Juan Pedrero García
KTM
2:00:15 1:44
5 Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
BMW
2:00:20 1:49
6 Vlag van de Verenigde Staten Jonah Street
Yamaha
2:01:09 2:38
7 Vlag van Chili Francisco López Contardo
Aprilia
2:01:16 2:45
8 Vlag van Brazilië José Hélio Rodriguez Filho
BMW
2:01:25 2:54
9 Vlag van Spanje Jordi Viladoms
Yamaha
2:02:13 3:42
10 Vlag van Nederland Frans Verhoeven
BMW
2:02:25 3:54
Klassement[22]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Frankrijk Cyril Despres
KTM
1:58:31 -
2 Stabiel Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
1:59:02 0:31
3 Stabiel Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
1:59:17 0:46
4 Stabiel Vlag van Spanje Juan Pedrero García
KTM
2:00:15 1:44
5 Stabiel Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
BMW
2:00:20 1:49
6 Stabiel Vlag van de Verenigde Staten Jonah Street
Yamaha
2:01:09 2:38
7 Stabiel Vlag van Chili Francisco López Contardo
Aprilia
2:01:16 2:45
8 Stabiel Vlag van Brazilië José Hélio Rodriguez Filho
BMW
2:01:25 2:54
9 Stabiel Vlag van Spanje Jordi Viladoms
Yamaha
2:02:13 3:42
10 Stabiel Vlag van Nederland Frans Verhoeven
BMW
2:02:25 3:54

Quads[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[23]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Tsjechië Josef Macháček
Yamaha
2:14:07 -
2 Vlag van Tsjechië Martin Plechatý
Yamaha
2:15:13 1:06
3 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
2:17:11 3:04
4 Vlag van Argentinië Alejandro Martín Patronelli
Yamaha
2:19:31 5:24
5 Vlag van Argentinië Tomás Maffei
Yamaha
2:20:33 6:26
6 Vlag van Argentinië Nicolas Mangiantini
Yamaha
2:22:20 8:13
7 Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
2:23:17 9:10
8 Vlag van UruguayVlag van Argentinië Mauro Almeida
Yamaha
2:26:28 12:21
9 Vlag van Argentinië José Antonio Blangino
Can-Am
2:26:52 12:45
10 Vlag van Polen Łukasz Łaskawiec
Yamaha
2:28:38 14:31
Klassement[24]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Tsjechië Josef Macháček
Yamaha
2:14:07 -
2 Stabiel Vlag van Tsjechië Martin Plechatý
Yamaha
2:15:13 1:06
3 Stabiel Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
2:17:11 3:04
4 Stabiel Vlag van Argentinië Alejandro Martín Patronelli
Yamaha
2:19:31 5:24
5 Stabiel Vlag van Argentinië Tomás Maffei
Yamaha
2:20:33 6:26
6 Stabiel Vlag van Argentinië Nicolas Mangiantini
Yamaha
2:22:20 8:13
7 Stabiel Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
2:23:17 9:10
8 Stabiel Vlag van UruguayVlag van Argentinië Mauro Almeida
Yamaha
2:26:28 12:21
9 Stabiel Vlag van Argentinië José Antonio Blangino
Can-Am
2:26:52 12:45
10 Stabiel Vlag van Polen Łukasz Łaskawiec
Yamaha
2:28:38 14:31

Auto's[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[25]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Spanje Carlos Sainz
Volkswagen
2:18:32 -
2 Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
BMW
2:20:03 1:31
3 Vlag van Qatar Nasser Saleh Al-Attiyah
Volkswagen
2:20:48 2:16
4 Vlag van de Verenigde Staten Mark Miller
Volkswagen
2:22:49 4:17
5 Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Volkswagen
2:23:38 5:06
6 Vlag van Polen Krzysztof Wiesław Hołowczyc
BMW
2:25:39 7:07
7 Vlag van Argentinië Orlando Terranova
BMW
2:28:43 10:11
8 Vlag van de Verenigde Staten Robby Gordon
Hummer
2:29:36 11:04
9 Vlag van Brazilië Guilherme Spinelli
Mitsubishi
2:30:32 12:00
10 Vlag van Rusland Leonid Borisovich Novítskiy
BMW
2:32:13 13:41
Klassement[26]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Spanje Carlos Sainz
Volkswagen
2:18:32 -
2 Stabiel Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
BMW
2:20:03 1:31
3 Stabiel Vlag van Qatar Nasser Saleh Al-Attiyah
Volkswagen
2:20:48 2:16
4 Stabiel Vlag van de Verenigde Staten Mark Miller
Volkswagen
2:22:49 4:17
5 Stabiel Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Volkswagen
2:23:38 5:06
6 Stabiel Vlag van Polen Krzysztof Wiesław Hołowczyc
BMW
2:25:39 7:07
7 Stabiel Vlag van Argentinië Orlando Terranova
BMW
2:28:43 10:11
8 Stabiel Vlag van de Verenigde Staten Robby Gordon
Hummer
2:29:36 11:04
9 Stabiel Vlag van Brazilië Guilherme Spinelli
Mitsubishi
2:30:32 12:00
10 Stabiel Vlag van Rusland Leonid Borisovich Novítskiy
BMW
2:32:13 13:41

Trucks[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[27]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Rusland Vladimir Gennádevich Chágin
Kamaz
2:44:22 -
2 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
Tatra
2:49:03 4:41
3 Vlag van Rusland Firdaus Zaripovich Kabírov
Kamaz
2:50:14 5:52
4 Vlag van Rusland Eduard Valentínovich Nikoláev
Kamaz
2:53:38 9:16
5 Vlag van Brazilië André De Azevedo
Tatra
2:54:57 10:35
6 Vlag van Tsjechië Marek Spáčil
Tatra
2:57:40 13:18
7 Vlag van Duitsland Franz Echter
MAN
2:59:26 15:04
8 Vlag van Spanje Pep Vila Roca
Iveco
2:59:35 15:13
9 Vlag van Duitsland Mathias Behringer
MAN
3:03:29 19:07
10 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
3:04:26 20:04
Klassement[28]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Rusland Vladimir Gennádevich Chágin
Kamaz
2:44:22 -
2 Stabiel Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
Tatra
2:49:03 4:41
3 Stabiel Vlag van Rusland Firdaus Zaripovich Kabírov
Kamaz
2:50:14 5:52
4 Stabiel Vlag van Rusland Eduard Valentínovich Nikoláev
Kamaz
2:53:38 9:16
5 Stabiel Vlag van Brazilië André De Azevedo
Tatra
2:54:57 10:35
6 Stabiel Vlag van Tsjechië Marek Spáčil
Tatra
2:57:40 13:18
7 Stabiel Vlag van Duitsland Franz Echter
MAN
2:59:26 15:04
8 Stabiel Vlag van Spanje Pep Vila Roca
Iveco
2:59:35 15:13
9 Stabiel Vlag van Duitsland Mathias Behringer
MAN
3:03:29 19:07
10 Stabiel Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
3:04:26 20:04

Etappe 2: Córdoba-San Miguel de Tucumán[bewerken | brontekst bewerken]

Uitvallers etappe 2
Motoren Quads Auto's Trucks Totaal
2 0 2 0 4

2 regerend Dakar kampioenen, Cyril Despres en Carlos Sainz, wonnen beiden hun 2e achtereenvolgende etappes. Bij de motoren heeft de Fransman een voorsprong van 2:35 op Marc Coma. David Casteu met zijn Sherco zette de 3e tijd neer. Bij de quads won Alejandro Patronelli zijn 1e etappe van 2011. Bij de auto's heeft de Spanjaard een voorsprong van 3:05 op de BMW X3 van Stéphane Peterhansel na een etappe die werd gekenmerkt door fouten van Mark Miller en mechanische problemen bij Robby Gordon. Kamaz vervolgde zijn winstreeks met Firdaus Kabírov als snelste door problemen bij Chágin op het laatste deel van de etappe. Kabírov is nu ook de leider in het algemeen klassement met 0:09 voorsprong op Aleš Loprais.

Motoren[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[29]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Frankrijk Cyril Despres
KTM
3:19:11 -
2 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
3:21:00 1:49
3 Vlag van Chili Francisco López Contardo
Aprilia
3:23:17 4:06
4 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
3:24:53 5:42
5 Vlag van Frankrijk Olivier Pain
Yamaha
3:25:55 6:44
6 Vlag van de Verenigde Staten Jonah Street
Yamaha
3:26:47 7:36
7 Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
BMW
3:26:50 7:39
8 Vlag van Frankrijk David Casteu
Sherco
3:26:57 7:46
9 Vlag van Portugal Hélder Rodrigues
Yamaha
3:27:07 7:56
10 Vlag van Brazilië Jean de Azevedo
KTM
3:27:42 8:31
Klassement[30]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Frankrijk Cyril Despres
KTM
5:17:42 -
2 Gestegen1 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
5:20:17 2:35
3 Gedaald1 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
5:23:55 6:13
4 Gestegen3 Vlag van Chili Francisco López Contardo
Aprilia
5:24:33 6:51
5 Stabiel Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
BMW
5:27:10 9:28
6 Stabiel Vlag van de Verenigde Staten Jonah Street
Yamaha
5:27:56 10:14
7 Gedaald3 Vlag van Spanje Juan Pedrero García
KTM
5:28:32 10:50
8 Stabiel Vlag van Brazilië José Hélio Rodriguez Filho
BMW
5:29:08 11:26
9 Gestegen2 Vlag van Portugal Hélder Rodrigues
Yamaha
5:30:06 12:24
10 Gestegen2 Vlag van Frankrijk David Casteu
Sherco
5:31:43 14:01

Quads[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[31]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Argentinië Alejandro Martín Patronelli
Yamaha
3:40:35 -
2 Vlag van Argentinië Tomás Maffei
Yamaha
3:44:56 4:21
3 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
3:45:39 5:04
4 Vlag van Tsjechië Martin Plechatý
Yamaha
3:47:38 7:03
5 Vlag van Argentinië Marcos Patronelli
Yamaha
3:51:11 10:36
6 Vlag van Tsjechië Josef Macháček
Yamaha
3:51:58 11:23
7 Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
3:57:38 17:03
8 Vlag van Argentinië Jorge Miguel Santamarina
Honda
4:04:14 23:39
9 Vlag van UruguayVlag van Argentinië Mauro Almeida
Yamaha
4:07:30 26:55
10 Vlag van Argentinië Santiago Hansen
Polaris
4:08:03 27:28
Klassement[32]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Gestegen3 Vlag van Argentinië Alejandro Martín Patronelli
Yamaha
6:00:06 -
2 Gestegen1 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
6:02:50 2:44
3 Gedaald1 Vlag van Tsjechië Martin Plechatý
Yamaha
6:02:51 2:45
4 Gestegen1 Vlag van Argentinië Tomás Maffei
Yamaha
6:05:29 5:23
5 Gedaald4 Vlag van Tsjechië Josef Macháček
Yamaha
6:06:05 5:59
6 Gestegen1 Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
6:20:55 20:49
7 Gestegen1 Vlag van UruguayVlag van Argentinië Mauro Almeida
Yamaha
6:33:58 33:52
8 Gestegen5 Vlag van Argentinië Jorge Miguel Santamarina
Honda
6:34:51 34:45
9 Gestegen3 Vlag van Argentinië Santiago Hansen
Polaris
6:38:22 38:16
10 Gedaald4 Vlag van Argentinië Nicolas Mangiantini
Yamaha
6:40:51 40:45

Auto's[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[33]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Spanje Carlos Sainz
Volkswagen
3:10:48 -
2 Vlag van Qatar Nasser Saleh Al-Attiyah
Volkswagen
3:12:31 1:43
3 Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
BMW
3:13:02 2:14
4 Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Volkswagen
3:17:11 6:23
5 Vlag van Argentinië Orlando Terranova
BMW
3:19:42 8:54
6 Vlag van Polen Krzysztof Wiesław Hołowczyc
BMW
3:20:25 9:37
7 Vlag van Frankrijk Guerlain Chicherit
Mini
3:22:37 11:49
8 Vlag van Rusland Leonid Borisovich Novítskiy
BMW
3:26:10 15:22
9 Vlag van Portugal Ricardo Leal dos Santos
BMW
3:28:10 17:22
10 Vlag van Brazilië Guilherme Spinelli
Mitsubishi
3:29:15 18:27
Klassement[34]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Spanje Carlos Sainz
Volkswagen
5:29:20 -
2 Stabiel Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
BMW
5:33:05 3:45
3 Stabiel Vlag van Qatar Nasser Saleh Al-Attiyah
Volkswagen
5:33:19 3:59
4 Gestegen1 Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Volkswagen
5:40:49 11:29
5 Gestegen1 Vlag van Polen Krzysztof Wiesław Hołowczyc
BMW
5:46:04 16:44
6 Gestegen1 Vlag van Argentinië Orlando Terranova
BMW
5:48:25 19:05
7 Gestegen3 Vlag van Rusland Leonid Borisovich Novítskiy
BMW
5:58:23 29:03
8 Gestegen1 Vlag van Brazilië Guilherme Spinelli
Mitsubishi
5:59:47 30:27
9 Gestegen2 Vlag van Frankrijk Christian Lavieille
Nissan
6:03:32 34:12
10 Gestegen4 Vlag van Spanje Nani Roma Cararach
Nissan
6:05:45 36:25

Trucks[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[35]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Rusland Firdaus Zaripovich Kabírov
Kamaz
3:50:46 -
2 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
Tatra
3:52:06 1:20
3 Vlag van Duitsland Franz Echter
MAN
3:55:55 5:09
4 Vlag van Brazilië André De Azevedo
Tatra
3:56:02 5:16
5 Vlag van Rusland Vladimir Gennádevich Chágin
Kamaz
3:57:00 6:14
6 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
4:01:42 10:56
7 Vlag van België Hugo Duisters
Iveco
4:01:50 11:04
8 Vlag van Spanje Pep Vila Roca
Iveco
4:02:58 12:12
9 Vlag van Tsjechië Martin Kolomý
Tatra
4:04:31 13:45
10 Vlag van Rusland Ilghizar Sargsyan Mardeev
Kamaz
4:05:50 15:04
Klassement[36]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Gestegen2 Vlag van Rusland Firdaus Zaripovich Kabírov
Kamaz
6:41:00 -
2 Stabiel Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
Tatra
6:41:09 0:09
3 Gedaald2 Vlag van Rusland Vladimir Gennádevich Chágin
Kamaz
6:41:22 0:22
4 Gestegen1 Vlag van Brazilië André De Azevedo
Tatra
6:50:59 9:59
5 Gestegen2 Vlag van Duitsland Franz Echter
MAN
6:55:21 14:21
6 Gestegen2 Vlag van Spanje Pep Vila Roca
Iveco
7:02:33 21:33
7 Gedaald3 Vlag van Rusland Eduard Valentínovich Nikoláev
Kamaz
7:03:43 22:43
8 Gestegen2 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
7:06:08 25:08
9 Gestegen2 Vlag van België Hugo Duisters
Iveco
7:08:23 27:23
10 Gestegen2 Vlag van Rusland Ilghizar Sargsyan Mardeev
Kamaz
7:14:36 33:36

Etappe 3: San Miguel de Tucumán-San Salvador de Jujuy[bewerken | brontekst bewerken]

Uitvallers etappe 3
Motoren Quads Auto's Trucks Totaal
5 1 6 3 15

Over deze lange etappe won Marc Coma zijn 12e uit zijn carrière. Cyril Despres behield de leiding terwijl outsiders Paulo Gonçalves en Olivier Pain het ook goed bleven doen. Hetzelfde geldt voor Argentijn Tomás Maffei, die zijn 1e Dakar etappe won bij de quads. Bij de auto's bleef Carlos Sainz leiden ondanks de etappe overwinning voor Nasser Al-Attiyah. Vladimir Chágin won in zijn Kamaz en nam daarmee de leiding bij de trucks weer over.

Motoren[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[37]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
4:18:55 -
2 Vlag van Frankrijk Cyril Despres
KTM
4:21:16 2:21
3 Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
BMW
4:22:31 3:36
4 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
4:24:41 5:46
5 Vlag van Brazilië José Hélio Rodriguez Filho
BMW
4:25:57 7:02
6 Vlag van Spanje Jordi Viladoms
Yamaha
4:27:17 8:22
7 Vlag van Portugal Hélder Rodrigues
Yamaha
4:28:13 9:18
8 Vlag van Frankrijk David Casteu
Sherco
4:28:56 10:01
9 Vlag van Spanje Juan Pedrero García
KTM
4:29:48 10:53
10 Vlag van de Verenigde Staten Jonah Street
Yamaha
4:31:52 12:57
Klassement[38]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Frankrijk Cyril Despres
KTM
9:38:58 -
2 Stabiel Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
9:39:12 0:14
3 Stabiel Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
9:48:36 9:38
4 Gestegen1 Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
BMW
9:49:41 10:43
5 Gestegen3 Vlag van Brazilië José Hélio Rodriguez Filho
BMW
9:55:05 16:07
6 Gedaald2 Vlag van Chili Francisco López Contardo
Aprilia
9:57:19 18:21
7 Gestegen2 Vlag van Portugal Hélder Rodrigues
Yamaha
9:58:19 19:21
8 Gedaald1 Vlag van Spanje Juan Pedrero García
KTM
9:58:20 19:22
9 Gedaald3 Vlag van de Verenigde Staten Jonah Street
Yamaha
9:59:48 20:50
10 Stabiel Vlag van Frankrijk David Casteu
Sherco
10:00:39 21:41

Quads[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[39]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Argentinië Tomás Maffei
Yamaha
4:58:04 -
2 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
4:59:31 1:27
3 Vlag van Argentinië Alejandro Martín Patronelli
Yamaha
5:02:27 4:23
4 Vlag van Tsjechië Martin Plechatý
Yamaha
5:18:38 20:34
5 Vlag van Tsjechië Josef Macháček
Yamaha
5:18:48 20:44
6 Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
5:27:21 29:17
7 Vlag van Argentinië Jorge Miguel Santamarina
Honda
5:37:04 39:00
8 Vlag van Argentinië Santiago Hansen
Polaris
5:42:44 44:40
9 Vlag van Chili Rodrigo Ramirez
Can-Am
5:48:35 50:31
10 Vlag van Bulgarije Petar Cenkov
Can-Am
5:55:19 57:15
Klassement[40]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Gestegen1 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
11:02:21 -
2 Gedaald1 Vlag van Argentinië Alejandro Martín Patronelli
Yamaha
11:02:33 0:12
3 Gestegen1 Vlag van Argentinië Tomás Maffei
Yamaha
11:03:33 1:12
4 Gedaald1 Vlag van Tsjechië Martin Plechatý
Yamaha
11:21:29 19:08
5 Stabiel Vlag van Tsjechië Josef Macháček
Yamaha
11:24:53 22:32
6 Stabiel Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
11:48:16 45:55
7 Gestegen1 Vlag van Argentinië Jorge Miguel Santamarina
Honda
12:11:55 1:09:34
8 Gestegen1 Vlag van Argentinië Santiago Hansen
Polaris
12:21:06 1:18:45
9 Gestegen2 Vlag van Chili Rodrigo Ramirez
Can-Am
12:33:07 1:30:46
10 Gestegen3 Vlag van Chili Emilaniano Fuenzalida
Can-Am
12:51:18 1:48:57

Auto's[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[41]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Qatar Nasser Saleh Al-Attiyah
Volkswagen
3:42:20 -
2 Vlag van Spanje Carlos Sainz
Volkswagen
3:42:45 0:25
3 Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
BMW
3:43:19 0:59
4 Vlag van Polen Krzysztof Wiesław Hołowczyc
BMW
3:47:50 5:30
5 Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Volkswagen
3:48:13 5:53
6 Vlag van de Verenigde Staten Mark Miller
Volkswagen
3:51:55 9:35
7 Vlag van Rusland Leonid Borisovich Novítskiy
BMW
3:52:47 10:27
Vlag van Argentinië Orlando Terranova
BMW
3:52:47 10:27
9 Vlag van Frankrijk Guerlain Chicherit
Mini
3:55:46 13:26
10 Vlag van Brazilië Guilherme Spinelli
Mitsubishi
4:00:40 18:20
Klassement[42]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Spanje Carlos Sainz
Volkswagen
9:12:05 -
2 Gestegen1 Vlag van Qatar Nasser Saleh Al-Attiyah
Volkswagen
9:15:39 3:34
3 Gedaald1 Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
BMW
9:16:24 4:19
4 Stabiel Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Volkswagen
9:29:02 16:57
5 Stabiel Vlag van Polen Krzysztof Wiesław Hołowczyc
BMW
9:33:54 21:49
6 Stabiel Vlag van Argentinië Orlando Terranova
BMW
9:41:12 29:07
7 Stabiel Vlag van Rusland Leonid Borisovich Novítskiy
BMW
9:51:10 39:05
8 Stabiel Vlag van Brazilië Guilherme Spinelli
Mitsubishi
10:00:27 48:22
9 Gestegen1 Vlag van Spanje Nani Roma Cararach
Nissan
10:06:58 54:53
10 Gedaald1 Vlag van Frankrijk Christian Lavieille
Nissan
10:08:44 56:39

Trucks[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[43]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Rusland Vladimir Gennádevich Chágin
Kamaz
2:57:36 -
2 Vlag van Rusland Firdaus Zaripovich Kabírov
Kamaz
3:04:21 6:45
3 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
Tatra
3:04:26 6:50
4 Vlag van Rusland Eduard Valentínovich Nikoláev
Kamaz
3:14:13 16:37
5 Vlag van Duitsland Franz Echter
MAN
3:18:37 21:01
6 Vlag van Rusland Ilghizar Sargsyan Mardeev
Kamaz
3:19:51 22:15
7 Vlag van Spanje Pep Vila Roca
Iveco
3:21:06 23:30
8 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
3:21:50 24:14
9 Vlag van België Hugo Duisters
Iveco
3:24:46 27:10
10 Vlag van Duitsland Mathias Behringer
MAN
3:32:11 34:35
Klassement[44]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Gestegen1 Vlag van Rusland Vladimir Gennádevich Chágin
Kamaz
9:38:58 -
2 Gedaald1 Vlag van Rusland Firdaus Zaripovich Kabírov
Kamaz
9:45:21 6:23
3 Gedaald1 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
Tatra
9:45:35 6:37
4 Gestegen1 Vlag van Duitsland Franz Echter
MAN
10:13:58 35:00
5 Gestegen2 Vlag van Rusland Eduard Valentínovich Nikoláev
Kamaz
10:17:56 38:58
6 Stabiel Vlag van Spanje Pep Vila Roca
Iveco
10:23:39 44:41
7 Gestegen1 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
10:27:58 49:00
8 Gedaald4 Vlag van Brazilië André De Azevedo
Tatra
10:29:56 50:58
9 Stabiel Vlag van België Hugo Duisters
Iveco
10:33:09 54:11
10 Stabiel Vlag van Rusland Ilghizar Sargsyan Mardeev
Kamaz
10:34:27 55:29

Etappe 4: San Salvador de Jujuy-Calama[bewerken | brontekst bewerken]

Uitvallers etappe 4
Motoren Quads Auto's Trucks Totaal
4 6 6 2 18

In het duel tussen Marc Coma en Cyril Despres nam de Catalaan een voorsprong aan het einde van de etappe. Een kleine voorsprong op de etappe kreeg een gevolg toen de Fransman een straf kreeg van 10 minuten voor een "domme fout" toen hij het bivouac die ochtend verliet. Despres loopt nu 10:02 achter op Coma. Bij de quads won Maffei de etappe en pakte de leiding in het algemeen klassement, dat nu geleid wordt door 3 Argentijnen. Bij de auto's won Carlos Sainz zijn 20e Dakar etappe en vergrootte zijn voorsprong op Al-Attiyah en Peterhansel naar 5 minuten. Peterhansel kreeg last van een lekke band. Voor het eerst sinds 2006 wist Robby Gordon de rally niet uit te rijden. Bij de trucks vierde Chágin zijn verjaardag met nog een etappe overwinning.

Motoren[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[45]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
2:04:00 -
2 Vlag van Chili Francisco López Contardo
Aprilia
2:06:05 2:05
3 Vlag van Frankrijk Olivier Pain
Yamaha
2:10:20 6:20
4 Vlag van Portugal Hélder Rodrigues
Yamaha
2:10:55 6:55
5 Vlag van Spanje Juan Pedrero García
KTM
2:11:15 7:15
6 Vlag van Spanje Jordi Viladoms
Yamaha
2:12:22 8:22
7 Vlag van Frankrijk David Casteu
Sherco
2:12:53 8:53
8 Vlag van Nederland Frans Verhoeven
BMW
2:13:43 9:43
9 Vlag van Frankrijk Cyril Despres
KTM
2:14:16 10:16
10 Vlag van Noorwegen Pål Anders Ullevålseter
KTM
2:14:26 10:26
Klassement[46]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Gestegen1 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
11:43:12 -
2 Gedaald1 Vlag van Frankrijk Cyril Despres
KTM
11:53:14 10:02
3 Gestegen3 Vlag van Chili Francisco López Contardo
Aprilia
12:03:24 20:12
4 Stabiel Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
BMW
12:08:52 25:40
5 Gestegen2 Vlag van Portugal Hélder Rodrigues
Yamaha
12:09:14 26:02
6 Gestegen2 Vlag van Spanje Juan Pedrero García
KTM
12:09:35 26:23
7 Gedaald4 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
12:10:19 27:07
8 Gedaald3 Vlag van Brazilië José Hélio Rodriguez Filho
BMW
12:10:28 27:16
9 Gestegen2 Vlag van Spanje Jordi Viladoms
Yamaha
12:13:23 30:11
10 Stabiel Vlag van Frankrijk David Casteu
Sherco
12:13:32 30:20

Quads[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[47]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Argentinië Tomás Maffei
Yamaha
2:30:23 -
2 Vlag van Argentinië Alejandro Martín Patronelli
Yamaha
2:33:17 2:54
3 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
2:34:46 4:23
4 Vlag van Tsjechië Josef Macháček
Yamaha
2:39:51 9:28
5 Vlag van Tsjechië Martin Plechatý
Yamaha
2:40:10 9:47
6 Vlag van Uruguay Sergio Roberto Lafuente Rocha
Yamaha
2:52:04 21:41
7 Vlag van Argentinië Jorge Miguel Santamarina
Honda
2:53:32 23:09
8 Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
2:55:52 25:29
9 Vlag van Bulgarije Petar Cenkov
Can-Am
2:56:55 26:32
10 Vlag van Frankrijk Christophe Declerck
Polaris
3:01:00 30:37
Klassement[48]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Gestegen2 Vlag van Argentinië Tomás Maffei
Yamaha
13:33:56 -
2 Stabiel Vlag van Argentinië Alejandro Martín Patronelli
Yamaha
13:35:50 1:54
3 Gedaald2 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
13:37:07 3:11
4 Stabiel Vlag van Tsjechië Martin Plechatý
Yamaha
13:37:07 27:43
5 Stabiel Vlag van Tsjechië Josef Macháček
Yamaha
14:04:44 30:48
6 Stabiel Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
14:44:08 1:10:12
7 Stabiel Vlag van Argentinië Jorge Miguel Santamarina
Honda
15:05:27 1:31:31
8 Gestegen1 Vlag van Chili Rodrigo Ramirez
Can-Am
15:49:18 2:15:22
9 Gestegen3 Vlag van Bulgarije Petar Cenkov
Can-Am
15:57:45 2:23:49
10 Gestegen4 Vlag van Frankrijk Christophe Declerck
Polaris
16:23:16 2:49:20

Auto's[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[49]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Spanje Carlos Sainz
Volkswagen
1:57:09 -
2 Vlag van Qatar Nasser Saleh Al-Attiyah
Volkswagen
1:57:59 0:50
3 Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
BMW
1:58:31 1:22
4 Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Volkswagen
1:59:26 2:17
5 Vlag van de Verenigde Staten Mark Miller
Volkswagen
1:59:52 2:43
6 Vlag van Argentinië Orlando Terranova
BMW
2:01:13 4:04
7 Vlag van Frankrijk Guerlain Chicherit
Mini
2:01:47 4:38
8 Vlag van Polen Krzysztof Wiesław Hołowczyc
BMW
2:03:05 5:56
9 Vlag van Rusland Leonid Borisovich Novítskiy
BMW
2:07:44 10:35
10 Vlag van Brazilië Guilherme Spinelli
Mitsubishi
2:08:32 11:23
Klassement[50]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Spanje Carlos Sainz
Volkswagen
11:09:14 -
2 Stabiel Vlag van Qatar Nasser Saleh Al-Attiyah
Volkswagen
11:09:14 4:24
3 Stabiel Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
BMW
11:14:55 5:41
4 Stabiel Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Volkswagen
11:28:28 19:14
5 Stabiel Vlag van Polen Krzysztof Wiesław Hołowczyc
BMW
11:36:59 27:45
6 Stabiel Vlag van Argentinië Orlando Terranova
BMW
11:42:25 33:11
7 Stabiel Vlag van Rusland Leonid Borisovich Novítskiy
BMW
11:58:54 49:40
8 Stabiel Vlag van Brazilië Guilherme Spinelli
Mitsubishi
12:08:59 59:45
9 Stabiel Vlag van Spanje Nani Roma Cararach
Nissan
12:17:46 1:08:32
10 Gestegen2 Vlag van de Verenigde Staten Mark Miller
Volkswagen
12:17:50 1:08:36

Trucks[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[51]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Rusland Vladimir Gennádevich Chágin
Kamaz
2:10:18 -
2 Vlag van Rusland Firdaus Zaripovich Kabírov
Kamaz
2:12:36 2:18
3 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
Tatra
2:16:17 5:59
4 Vlag van Duitsland Franz Echter
MAN
2:21:26 11:08
5 Vlag van Rusland Eduard Valentínovich Nikoláev
Kamaz
2:23:06 12:48
6 Vlag van Brazilië André De Azevedo
Tatra
2:23:40 13:22
7 Vlag van Rusland Ilghizar Sargsyan Mardeev
Kamaz
2:26:59 16:41
8 Vlag van België Hugo Duisters
Iveco
2:30:16 19:58
9 Vlag van Spanje Pep Vila Roca
Iveco
2:32:08 21:50
10 Vlag van Duitsland Mathias Behringer
MAN
2:32:13 21:55
Klassement[52]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Rusland Vladimir Gennádevich Chágin
Kamaz
11:49:16 -
2 Stabiel Vlag van Rusland Firdaus Zaripovich Kabírov
Kamaz
11:57:57 8:41
3 Stabiel Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
Tatra
12:01:52 12:36
4 Stabiel Vlag van Duitsland Franz Echter
MAN
12:35:24 46:08
5 Stabiel Vlag van Rusland Eduard Valentínovich Nikoláev
Kamaz
12:41:02 51:46
6 Gestegen2 Vlag van Brazilië André De Azevedo
Tatra
12:53:36 1:04:20
7 Gedaald1 Vlag van Spanje Pep Vila Roca
Iveco
12:55:47 1:06:31
8 Gestegen2 Vlag van Rusland Ilghizar Sargsyan Mardeev
Kamaz
13:01:26 1:12:10
9 Stabiel Vlag van België Hugo Duisters
Iveco
13:03:25 1:14:09
10 Gedaald3 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
13:07:13 1:17:57

Etappe 5: Calama-Iquique[bewerken | brontekst bewerken]

Jordi Arcarons Armenteras in de duinen bij Iquique
Wouter van der Beek in de duinen bij Iquique
Auto in de duinen bij Iquique
Antonio Cabini in de duinen bij Iquique
Uitvallers etappe 5
Motoren Quads Auto's Trucks Totaal
3 0 3 3 9

Na het passeren van de eerste duinen dacht Francisco López de etappe te hebben gewonnen, maar Paulo Gonçalves kreeg tijd terug na te zijn gestopt bij Olivier Pain, die een zware crash had gemaakt. Daarmee pakte Gonçalves zijn 1e etappe overwinning. Bij de quads pakte Alejandro Patronelli zijn 4e etappe overwinning, en nam daarmee weer de leiding over het algemeen klassement. Bij de auto's won er een BMW, net zoals bij de motoren. Stéphane Peterhansel was de snelste en halveerde daarmee de voorsprong van leider Sainz. Bij de trucks werd de dag gekenmerkt door problemen bij Chágin, die 20 minuten stilstond en daarmee de leiding verloor aan teamgenoot Kabírov.

Motoren[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[53]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
BMW
5:12:23 -
2 Vlag van Chili Francisco López Contardo
Aprilia
5:14:41 2:18
3 Vlag van Nederland Frans Verhoeven
BMW
5:14:42 2:19
4 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
5:16:21 3:58
5 Vlag van Frankrijk Cyril Despres
KTM
5:16:33 4:10
6 Vlag van Portugal Hélder Rodrigues
Yamaha
5:22:24 10:01
7 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
5:24:28 12:05
8 Vlag van de Verenigde Staten Jonah Street
Yamaha
5:27:38 15:15
9 Vlag van Noorwegen Pål Anders Ullevålseter
KTM
5:29:24 17:01
10 Vlag van Spanje Juan Pedrero García
KTM
5:29:59 17:36
Klassement[54]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
16:59:33 -
2 Stabiel Vlag van Frankrijk Cyril Despres
KTM
17:09:47 10:14
3 Stabiel Vlag van Chili Francisco López Contardo
Aprilia
17:18:05 18:32
4 Stabiel Vlag van Portugal Paulo Gonçalves
BMW
17:21:15 21:42
5 Stabiel Vlag van Portugal Hélder Rodrigues
Yamaha
17:31:38 32:05
6 Gestegen1 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
17:34:47 35:14
7 Gedaald1 Vlag van Spanje Juan Pedrero García
KTM
17:39:34 40:01
8 Gestegen3 Vlag van de Verenigde Staten Jonah Street
Yamaha
17:42:28 42:55
9 Stabiel Vlag van Spanje Jordi Viladoms
Yamaha
17:43:56 44:23
10 Gestegen6 Vlag van Nederland Frans Verhoeven
BMW
17:49:28 49:55

Quads[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[55]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Argentinië Alejandro Martín Patronelli
Yamaha
6:04:34 -
2 Vlag van Argentinië Tomás Maffei
Yamaha
6:07:55 3:21
3 Vlag van Tsjechië Martin Plechatý
Yamaha
6:40:36 36:02
4 Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
6:46:12 41:38
5 Vlag van Frankrijk Christophe Declerck
Polaris
7:08:10 1:03:36
6 Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
7:35:52 1:31:18
7 Vlag van Polen Łukasz Łaskawiec
Yamaha
7:38:42 1:34:08
8 Vlag van Argentinië Santiago Hansen
Polaris
7:52:30 1:47:56
9 Vlag van Argentinië José Antonio Blangino
Can-Am
7:59:39 1:55:05
10 Vlag van Argentinië Daniel Mazzucco
Can-Am
8:27:14 2:22:40
Klassement[56]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Gestegen1 Vlag van Argentinië Alejandro Martín Patronelli
Yamaha
19:40:24 -
2 Gedaald1 Vlag van Argentinië Tomás Maffei
Yamaha
19:41:51 1:27
3 Stabiel Vlag van Argentinië Sebastián Halpern
Yamaha
20:23:19 42:55
4 Stabiel Vlag van Tsjechië Martin Plechatý
Yamaha
20:42:15 1:01:51
5 Gestegen1 Vlag van Argentinië Pablo Sebastian Copetti
Yamaha
22:20:00 2:39:36
6 Gestegen4 Vlag van Frankrijk Christophe Declerck
Polaris
23:31:26 3:51:02
7 Gedaald2 Vlag van Tsjechië Josef Macháček
Yamaha
24:41:52 5:01:28
8 Stabiel Vlag van Chili Rodrigo Ramirez
Can-Am
24:46:35 5:06:11
9 Gestegen3 Vlag van Argentinië Santiago Hansen
Polaris
24:52:44 5:12:20
10 Gestegen4 Vlag van Argentinië Daniel Mazzucco
Can-Am
25:40:14 5:59:50

Auto's[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[57]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
BMW
4:33:19 -
2 Vlag van Qatar Nasser Saleh Al-Attiyah
Volkswagen
4:34:43 1:24
3 Vlag van Spanje Carlos Sainz
Volkswagen
4:36:34 3:15
4 Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Volkswagen
4:38:40 5:21
5 Vlag van de Verenigde Staten Mark Miller
Volkswagen
4:54:01 20:42
6 Vlag van Polen Krzysztof Wiesław Hołowczyc
BMW
4:56:42 23:23
7 Vlag van Argentinië Orlando Terranova
BMW
5:02:22 29:03
8 Vlag van Brazilië Guilherme Spinelli
Mitsubishi
5:10:23 37:04
9 Vlag van Spanje Nani Roma Cararach
Nissan
5:12:41 39:22
10 Vlag van Frankrijk Guerlain Chicherit
Mini
5:26:12 52:53
Klassement[58]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Spanje Carlos Sainz
Volkswagen
15:45:48 -
2 Gestegen1 Vlag van Frankrijk Stéphane Peterhansel
BMW
15:48:14 2:26
3 Gedaald1 Vlag van Qatar Nasser Saleh Al-Attiyah
Volkswagen
15:48:21 2:33
4 Stabiel Vlag van Zuid-Afrika Giniel De Villiers
Volkswagen
16:07:08 21:20
5 Stabiel Vlag van Polen Krzysztof Wiesław Hołowczyc
BMW
16:33:41 47:53
6 Stabiel Vlag van Argentinië Orlando Terranova
BMW
16:44:47 58:59
7 Gestegen3 Vlag van de Verenigde Staten Mark Miller
Volkswagen
17:11:51 1:26:03
8 Stabiel Vlag van Brazilië Guilherme Spinelli
Mitsubishi
17:19:22 1:33:34
9 Stabiel Vlag van Spanje Nani Roma Cararach
Nissan
17:30:27 1:44:39
10 Gestegen1 Vlag van Frankrijk Christian Lavieille
Nissan
18:00:12 2:14:24

Trucks[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[59]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Rusland Firdaus Zaripovich Kabírov
Kamaz
5:41:11 -
2 Vlag van Rusland Eduard Valentínovich Nikoláev
Kamaz
6:01:16 20:05
3 Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
Tatra
6:02:36 21:25
4 Vlag van Rusland Vladimir Gennádevich Chágin
Kamaz
6:03:28 22:17
5 Vlag van Duitsland Franz Echter
MAN
6:06:59 25:48
6 Vlag van Rusland Ilghizar Sargsyan Mardeev
Kamaz
6:27:13 46:02
7 Vlag van Brazilië André De Azevedo
Tatra
6:28:55 47:44
8 Vlag van Spanje Pep Vila Roca
Iveco
7:20:24 1:39:13
9 Vlag van Japan Teruhito Sugawara
Hino
7:27:10 1:45:59
10 Vlag van Duitsland Mathias Behringer
MAN
7:36:56 1:55:45
Klassement[60]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Gestegen1 Vlag van Rusland Firdaus Zaripovich Kabírov
Kamaz
17:39:08 -
2 Gedaald1 Vlag van Rusland Vladimir Gennádevich Chágin
Kamaz
17:52:44 13:36
3 Stabiel Vlag van Tsjechië Aleš Loprais
Tatra
18:04:28 25:20
4 Gestegen1 Vlag van Rusland Eduard Valentínovich Nikoláev
Kamaz
18:42:18 1:03:10
5 Gedaald1 Vlag van Duitsland Franz Echter
MAN
18:42:23 1:03:15
6 Stabiel Vlag van Brazilië André De Azevedo
Tatra
19:22:31 1:43:23
7 Gestegen1 Vlag van Rusland Ilghizar Sargsyan Mardeev
Kamaz
19:28:39 1:49:31
8 Gedaald1 Vlag van Spanje Pep Vila Roca
Iveco
20:16:11 2:37:03
9 Gestegen1 Vlag van Nederland Marcel van Vliet
MAN
20:54:25 3:15:17
10 Gestegen1 Vlag van Duitsland Mathias Behringer
MAN
20:58:49 3:19:41

Etappe 6: Iquique-Arica[bewerken | brontekst bewerken]

Uitvallers etappe 6
Motoren Quads Auto's Trucks Totaal
20 4 25 8 57

Hélder Rodrigues won deze etappe, wat de 1e etappe overwinning werd voor een Yamaha motor dit jaar. Marc Coma blijft de leider. Bij de quads blijft ook Patronelli de leider na zijn 2e etappe overwinning op rij. Bij de auto's verloor Stéphane Peterhansel veel tijd door lekke banden en heeft nu een achterstand van bijna 15 minuten op Sainz, die de etappe won. Bij de trucks won Aleš Loprais en daarmee was het voor het eerst in 24 etappes over 3 edities dat een Kamaz niet de snelste was. Kabírov blijft overigens nog wel steeds leider van het algemeen klassement.

Motoren[bewerken | brontekst bewerken]

Etappe[61]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Vlag van Portugal Hélder Rodrigues
Yamaha
5:36:17 -
2 Vlag van Frankrijk Cyril Despres
KTM
5:39:21 3:04
3 Vlag van Portugal Ruben Faria
KTM
5:39:27 3:10
4 Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
5:40:47 4:30
5 Vlag van Slowakije Štefan Svitko
KTM
5:43:34 7:17
6 Vlag van Chili Francisco López Contardo
Aprilia
5:44:27 8:10
7 Vlag van Slowakije Ivan Jakeš
Yamaha
5:44:59 8:42
8 Vlag van Spanje Jordi Viladoms
Yamaha
5:45:54 9:37
9 Vlag van Noorwegen Pål Anders Ullevålseter
KTM
5:48:52 12:35
10 Vlag van Nederland Frans Verhoeven
BMW
5:52:42 16:25
Klassement[62]
Pos. Coureur Tijd Verschil
1 Stabiel Vlag van Spanje Marc Coma
KTM
22:40:20 -
2 Stabiel Vlag van Frankrijk Cyril Despres
KTM
22:49:08 8:48
3 Stabiel Vlag van Chili Francisco López Contardo
Aprilia
23:02:32 22:12
4