Chinees Taipei op de Olympische Zomerspelen 2024
Chinees Taipei op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Chinees Taipei | ||||||||||||||||
IOC-landcode | TPE 1956-1960 RCF 1964-1968 TWN 1972-1976 ROC | ||||||||||||||||
NOC | Chinese Taipei Olympic Committee (zh) (en) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Chinees Taipei op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1932* · 1936* · 1948* · 1952 · 1956** · 1960** · 1964** · 1968** · 1972** · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Chinees Taipei op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1972** · 1976** · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 *als Republiek China, ** als Taiwan. | |||||||||||||||||
|
Chinees Taipei zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal deelnemers[bewerken | brontekst bewerken]
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek | 2 | 0 | 2 |
Badminton | 4 | 2 | 6 |
Boksen | 2 | 4 | 6 |
Boogschieten | 1 | 1 | 2 |
Gewichtheffen | 0 | 3 | 3 |
Gymnastiek | 1 | 1 | 2 |
Kanovaren | 2 | 1 | 3 |
Schermen | 1 | 0 | 1 |
Schietsport | 2 | 5 | 7 |
Taekwondo | 0 | 1 | 1 |
Tafeltennis | 3 | 3 | 6 |
Zwemmen | 1 | 0 | 1 |
Totaal | 19 | 21 | 40 |
Deelnemers en resultaten[bewerken | brontekst bewerken]
Atletiek[bewerken | brontekst bewerken]
Loopnummers[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Peng Ming-yang | 400 m horden | n.v.t. |
Technische nummers[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Lin Yu-tang | verspringen |
Badminton[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Chou Tien-chen | enkelspel | |||||||||
Lee Yang Wang Chi-lin | dubbelspel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Tai Tzu-ying | enkelspel |
- Gemengd
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Ye Hong-wei Lee Chia-hsin | dubbelspel |
Boksen[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Lai Chu-en | lichtgewicht | ||||||
Kan Chia-wei | weltergewicht |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Huang Hsiao-wen | bantamgewicht | ||||||
Lin Yu-ting | vedergewicht | ||||||
Wu Shih-yi | lichtgewicht | ||||||
Chen Nien-chin | weltergewicht |
Boogschieten[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
individueel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
individueel |
- Gemengd
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
team |
Gewichtheffen[bewerken | brontekst bewerken]
- Vrouwen
atlete | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Fang Wan-ling | -49 kg | ||||||
Kuo Hsing-chun | -59 kg | ||||||
Chen Wen-huei | -71 kg |
Gymnastiek[bewerken | brontekst bewerken]
Turnen[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
Tang Chia-hung | rekstok | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. |
- Vrouwen
Turnster(s) | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Toestel | Totaal | Plaats | Toestel | Totaal | Plaats | ||||||||
Sprong | Brug | Balk | Vloer | Sprong | Brug | Balk | Vloer | ||||||
Ting Hua-tien | balk | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. |
Kanovaren[bewerken | brontekst bewerken]
Slalom[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
K-1 slalom |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
K-1 slalom |
Sprint[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
C-1 1000 m |
Schermen[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Chen Yi-tung | floret |
Schietsport[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
skeet | |||||
trap |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
10 m luchtpistool | |||||
25 m pistool | |||||
trap | |||||
Taekwondo[bewerken | brontekst bewerken]
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Lo Chia-ling | -57 kg |
Tafeltennis[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
enkelspel | ||||||||||
team | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
enkelspel | ||||||||||
team | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Lin Yun-ju Chen Szu-yu | team |
Zwemmen[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Wang Kuan-hung | 200 m vlinderslag |
Bronnen en noten |