Azerbeidzjan op de Paralympische Zomerspelen 2020
Azerbeidzjan op de Paralympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Azerbeidzjan | ||||||||||||||||
IOC-landcode | AZE | ||||||||||||||||
NPC | Nationaal Paralympisch Comité van de Republiek Azerbeidzjan | ||||||||||||||||
Paralympische Zomerspelen 2020 in Tokio | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Azerbeidzjan op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | |||||||||||||||||
Azerbeidzjan op de Winterspelen | |||||||||||||||||
2022 | |||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | |||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1960-1988) Gezamenlijk team (1992) | |||||||||||||||||
|
Azerbeidzjan was een van de landen die deelnam aan de Paralympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.
Medailleoverzicht[bewerken | brontekst bewerken]
Sport | Paralympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Orkhan Aslanov | Verspringen, T13 (m) | |
Elvin Astanov | Kogelstoten, F53 (m) | ||
Hamed Heidari | Speerwerpen, F57 (m) | ||
Lamiya Valiyeva | 400 m, T13 (v) | ||
Judo | Shahana Hafiyeva | -48 kg (v) | |
Kanim Huseynova | -63 kg (v) | ||
Dursadaf Karimova | +70 kg (v) | ||
Huseyn Rahimli | -81 kg (m) | ||
Vugar Shirinli | -60 kg (m) | ||
Sevda Valiyeva | -57 kg (v) | ||
Zwemmen | Vali Israfilov | 100 m schoolslag, SB12 (m) | |
Raman Salei | 100 m vrije slag, S12 (m) | ||
100 m rugslag, S12 (m) | |||
100 m vlinderslag, S12 (m) | |||
Atletiek | Lamiya Valiyeva | 100 m, T13 (v) | |
Atletiek | Said Najafzade | Verspringen, T12 (m) | |
Bankdrukken | Parvin Mammadov | -49 kg (m) | |
Judo | Namig Abasli | -66 kg (m) | |
Ilham Zakiyev | +100 kg (m) |
Deelnemers en resultaten[bewerken | brontekst bewerken]
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Atletiek[bewerken | brontekst bewerken]
Baanonderdelen[bewerken | brontekst bewerken]
Atleet | Onderdeel | Series | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultaat | Rang | Resultaat | Rang | ||
Elmir Jabrayilov | 100 m, T13 (m) | DNF | Niet gefinisht | Niet gekwalificeerd | |
400 m, T13 (m) | 0:52.17 | 12e | |||
Elena Chebanu | 100 m, T13 (v) | 12.16 | 3e | 12.41 | 7e |
Iuliia Ianovskaia | 100 m, T13 (v) | 12.41 | 7e | 12.30 | 4e |
400 m, T13 (v) | 0:56.55 | 4e | 0:57.68 | 5e | |
Lamiya Valiyeva | 100 m, T13 (v) | 12.09 | 2e | 11.99 | |
400 m, T13 (v) | 0:55.71 | 3e | 0:55.00 PR |
Veldonderdelen[bewerken | brontekst bewerken]
Paralympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kamil Aliyev | Verspringen, T12 (m) | 5e | 6.89 |
Orkhan Aslanov | Verspringen, T13 (m) | 7.36 | |
Elvin Astanov | Kogelstoten, F53 (m) | 8.77 PR | |
Orkhan Gasimov | Speerwerpen, F13 (m) | 5e | 58.96 |
Hamed Heidari | Speerwerpen, F57 (m) | 51.42 WR PR | |
Olokhan Musayev | Kogelstoten, F55 (m) | 5e | 11.89 |
Discuswerpen, F56 (m) | 7e | 37.92 | |
Samir Nabiyev | Kogelstoten, F57 (m) | 7e | 13.12 |
Said Najafzade | Verspringen, T12 (m) | 7.03 |
Bankdrukken[bewerken | brontekst bewerken]
Paralympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Shamo Aslanov | +107 kg (m) | Geen geldig resultaat | |
Nurlan Babajanov | -97 kg (m) | 7e | 185.0 |
Elshan Huseynov | -107 kg (m) | Geen geldig resultaat | |
Parvin Mammadov | -49 kg (m) | 156.0 |
Judo[bewerken | brontekst bewerken]
Paralympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Namig Abasli | -66 kg (m) | Kwartfinale: V van ESP Sergio Ibanez Banon Herkansingen, 1e ronde: W van PUR Luis Jabdiel Perez Diaz Herkansingen, finale: W van RPC Viktor Rudenko Troostfinale: W van UKR Davyd Khorava | |
Kanan Abdullakhanli | -100 kg (m) | - | 1/8e finale: V van UZB Sharif Khalilov |
Ramil Gasimov | -73 kg (m) | - | 1/8e finale: V van KAZ Temirzhan Daulet (Niet gestart) |
Huseyn Rahimli | - 81 kg (m) | Kwartfinale: W van GBR Daniel Powell Halve finale: W van KOR Lee Jung Min Finale: W van UZB Davurkhon Karomatov | |
Vugar Shirinli | -60 kg (m) | Kwartfinale: W van TUR Recep Ciftci Halve finale: W van ROM Florin Alexandru Bologa Finale: W van KAZ Anuar Sariyev | |
Ilham Zakiyev | +100 kg (m) | 1/8e finale: W van GBR Jack Hodgson Kwartfinale: V van KOR Choi Gwang Geun Herkansingen, finale: W van JAM Theador Subba Troostfinale: W van UZB Shirin Sharipov | |
Shahana Hafiyeva | -48 kg (v) | Kwartfinale: W van JPN Shizuka Hangai Halve finale: W van RPC Viktoriya Potapova Finale: W van FRA Sandrine Martinet | |
Kanim Huseynova | -63 kg (v) | Kwartfinale: W van JPN Hiroko Kudo Halve finale: W van CHN Wang Yue Finale: W van UKR Iryna Husieva | |
Dursadaf Karimova | +70 kg (v) | Kwartfinale: W van UKR Anastasiia Harnyk Halve finale: W van BRA Meg Emmerich Finale: W van KAZ Zarina Baibatina | |
Basti Safarova | -52 kg (v) | - | Kwartfinale: V van JPN Yui Fujiwara Herkansingen, finale: V van UKR Nataliya Nikolaychyk |
Sevda Valiyeva | -57 kg (v) | Kwartfinale: W van KAZ Dayana Fedossova Halve finale: W van TUR Zeynep Celik Finale: W van UZB Parvina Samandarova |
Schietsport[bewerken | brontekst bewerken]
Paralympiër | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Score | Rang | Score | Rang | ||
Kamran Zeynalov | 10 m luchtpistool, SH1 (m) | 543.0 | 23e | Niet gekwalificeerd | |
50 m pistool, SH1 (g) | 518.0 | 20e | |||
Yelena Taranova | 10 m luchtpistool, SH1 (v) | 538.0 | 16e | Niet gekwalificeerd | |
25 m pistool, SH1 (g) | 516.0 | 29e | |||
50 m pistool, SH1 (g) | 503.0 | 29e |
Taekwondo[bewerken | brontekst bewerken]
Paralympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Abulfaz Abuzarli | - 75 kg, K44 (m) | 7e | 1/8e finale: W van PHI Allain Keanu Ganapin Kwartfinale: V van MEX Juan Diego Lopez Garcia met 5-38 Herkansingen, 1e ronde: W van UKR Anton Shvets met 60-36 Herkansingen, finale: V van KOR Joo Jeonghun met 32-46 |
Imamaddin Khalilov | -61 kg, K44 (m) | 7e | 1/8e finale: V van RPC Danil Sidorov met 19-25 Herkansingen, 1e ronde: W van JPN Mitsuya Tanaka met 20-15 Herkansingen, finale: V van FRA Bopha Kong met 26-29 |
Royala Fataliyeva | -49 kg, K44 (v) | 7e | 1/8e finale: V van THA Khwansuda Phuangkitcha met 4-17 Herkansingen, 1e ronde: W van IND Aruna Herkansingen, finale: V van UKR Viktoriia Marchuk met 20-26 |
Zwemmen[bewerken | brontekst bewerken]
Atleet | Onderdeel | Series | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultaat | Rang | Resultaat | Rang | ||
Vali Israfilov | 100 m schoolslag, SB12 (m) | Niet van toepassing | 1:04.86 PR | ||
100 m vlinderslag, S12 (m) | 1:10.59 | 10e | Niet gekwalificeerd | ||
Raman Salei | 50 m vrije slag, S13 (m) | 0:23.98 | 5e | 0:23.85 | 4e |
100 m vrije slag, S12 (m) | 0:53.89 | 2e | 0:52.69 | ||
100 m rugslag, S12 (m) | Niet van toepassing | 1:00.30 | |||
100 m vlinderslag, S12 (m) | 0:58.99 | 1e | 0:57.81 | ||
Dana Shandibina | 100 m schoolslag, SB13 (v) | 1:24.51 | 11e | Niet gekwalificeerd |