Az Amerikai Egyesült Államok az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon | |||||
Az Amerikai Egyesült Államok zászlaja | |||||
NOB-országkód: USA | |||||
OOB | Az Amerikai Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 646 fő 31 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Bruce Baumgartner | ||||
Záróünnepség | Michael Matz | ||||
Érmek 1. helyezés |
| ||||
Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok: |
Az Amerikai Egyesült Államok az Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok házigazda nemzeteként vett részt a versenyeken. Az országot az olimpián 31 sportágban 646 sportoló képviselte, akik összesen 101 érmet szereztek.
Érmesek[szerkesztés]
Asztalitenisz[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
David Zhuang | Egyes | M csoport Xinhua Chen (GBR) | 3. | kiesett | 33. | |||
Jim Butler | L csoport Peter Karlsson (SWE) | 3. | kiesett | 33. | ||||
Jim Butler Todd Sweeris | Páros | G csoport Dél-Korea (KOR) | 4. | kiesett | 25. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Amy Feng | Egyes | D csoport Valentina Popovová (SVK) | 2. | kiesett | 17. | |||
Lily Hugh-Yip | O csoport Tóth Krisztina (HUN) | 2. | kiesett | 17. | ||||
Lily Hugh-Yip Wei Wang | Páros | F csoport Hollandia (NED) | 2. | kiesett | 9. |
Atlétika[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Dennis Mitchell | 100 m | 10,24 | 1. | 9.** | 10,09 | 1. | 7. | 10,00 | 2. | 3.* | 9,99 | 4. |
Jon Drummond | 10,08 | 2. | 3. | 10,17 | 3. | 11. | 10,16 | 6. | 10.** | kiesett | ||
Mike Marsh | 10,14 | 1. | 4. | 10,04 | 1. | 4. | 10,08 | 3. | 7. | 10,00 | 5. | |
200 m | 20,27 | 1. | 2. | 20,39 | 1. | 5. | 20,26 | 3. | 3. | 20,48 | 8. | |
Jeff Williams | 20,37 | 1. | 3. | 20,47 | 2. | 7.* | 20,39 | 3. | 8. | 20,17 | 5. | |
Michael Johnson | 20,55 | 1. | 10. | 20,37 | 1. | 3. | 20,27 | 1. | 4. | 19,32 | ||
400 m | 45,80 | 2. | 18. | 44,62 | 1. | 1. | 44,59 | 1. | 1. | 43,49 | ||
Alvin Harrison | 44,69 | 1. | 1. | 44,79 | 1. | 4. | 45,04 | 4. | 6. | 44,62 | 4. | |
Butch Reynolds | 45,42 | 1. | 8. | 45,21 | 3. | 12. | nem ért célba | kiesett | ||||
Johnny Gray | 800 m | 1:45,87 | 1. | 10. | 1:44,00 | 2. | 5. | 1:44,21 | 7. | |||
Brandon Rock | 1:48,47 | 4. | 39. | kiesett | ||||||||
Tony Parilla | 1:49,99 | 6. | 47. | kiesett | ||||||||
Paul McMullen | 1500 m | 3:39,94 | 2. | 23. | 3:37,81 | 9. | 19. | kiesett | ||||
Brian Hyde | 3:48,20 | 9. | 48. | kiesett | ||||||||
Jason Pyrah | 3:39,91 | 9. | 22. | kiesett | ||||||||
Bob Kennedy | 5000 m | 13:54,57 | 4. | 14. | 13:27,90 | 4. | 4. | 13:12,35 | 6. | |||
Jim Spivey | 13:53,16 | 9. | 9. | 14:27,72 | 13. | 28. | kiesett | |||||
Matt Giusto | 14:30,76 | 9. | 34. | kiesett | ||||||||
Brad Barquist | 10 000 m | 29:11,20 | 16. | 30. | kiesett | |||||||
Dan Middleman | 29:50,72 | 17. | 38. | kiesett | ||||||||
Todd Williams | nem ért célba | kiesett | ||||||||||
Keith Brantly | Maraton | 2:18:17 | 28. | |||||||||
Bob Kempainen | 2:18:38 | 31. | ||||||||||
Mark Coogan | 2:20:27 | 41. | ||||||||||
Allen Johnson | 110 m gát | 13,66 | 1. | 19.* | 13,27 | 1. | 2.* | 13,10 | 1. | 1. | 12,95 | |
Mark Crear | 13,44 | 1. | 6. | 13,14 | 1. | 1. | 13,22 | 3. | 6. | 13,09 | ||
Eugene Swift | 13,36 | 1. | 3.* | 13,37 | 1. | 7. | 13,21 | 2. | 5. | 13,23 | 6. | |
Derrick Adkins | 400 m gát | 48,46 | 1. | 2. | 47,76 | 1. | 1. | 47,54 | ||||
Calvin Davis | 48,94 | 1. | 11. | 47,91 | 1. | 2. | 47,96 | |||||
Bryan Bronson | 49,06 | 1. | 14. | 50,32 | 8. | 16. | kiesett | |||||
Mark Croghan | 3000 m akadály | 8:27,91 | 3. | 3. | 8:21,01 | 6. | 6. | 8:17,84 | 5. | |||
Marc Davis | 8:31,25 | 5. | 13. | 8:26,76 | 1. | 9. | 9:51,96 | 12. | ||||
Robert Gary | 8:49,68 | 11. | 33. | kiesett | ||||||||
Jon Drummond Tim Harden Mike Marsh Dennis Mitchell Tim Montgomery | 4 × 100 m váltó | 38,58 | 1. | 1. | 37,96 | 1. | 1. | 38,05 | ||||
LaMont Smith Alvin Harrison Derek Mills Anthuan Maybank Jason Rouser | 4 × 400 m váltó | 3:00,56 | 1. | 1. | 2:57,86 | 1. | 1. | 2:55,99 | ||||
Curt Clausen | 20 km gyaloglás | 1:31:30 | 50. | |||||||||
Allen James | 50 km gyaloglás | 4:01:18 | 24. | |||||||||
Andrzej Chylinski | 4:03:13 | 26. | ||||||||||
Herm Nelson | kizárták |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Charles Austin | Magasugrás | 228 cm | 1. | 239 cm | |
Cameron Wright | 220 cm | 26. | kiesett | ||
Ed Broxterman | 215 cm | 31. | kiesett | ||
Lawrence Johnson | Rúdugrás | 570 cm | 11. | 570 cm | 8. |
Jeff Hartwig | 570 cm | 5.* | 560 cm | 11.* | |
Scott Huffman | 560 cm | 12.** | 560 cm | 13. | |
Carl Lewis | Távolugrás | 829 cm | 1. | 850 cm | |
Joe Greene | 828 cm | 2. | 824 cm | ||
Mike Powell | 820 cm | 4. | 817 cm | 5. | |
Kenny Harrison | Hármasugrás | 17,58 m | 1. | 18,09 m | |
Mike Conley Sr. | 17,20 m | 2. | 17,40 m | 4. | |
Robert Howard | 16,92 m | 7. | 16,90 m | 8. | |
Randy Barnes | Súlylökés | 20,42 m | 4. | 21,62 m | |
C. J. Hunter | 19,95 m | 6. | 20,39 m | 7. | |
John Godina | 20,54 m | 2. | 20,79 m | ||
Diszkoszvetés | 61,82 m | 14. | kiesett | ||
Tony Washington | 63,66 m | 3. | 65,42 m | 4. | |
Adam Setliff | 62,36 m | 10. | 56,30 m | 12. | |
Lance Deal | Kalapácsvetés | 78,56 m | 1. | 81,12 m | |
Kevin McMahon | 73,46 m | 24. | kiesett | ||
Ken Popejoy | 72,46 m | 29. | kiesett | ||
Tom Pukstys | Gerelyhajítás | 84,70 m | 4. | 83,58 m | 8. |
Dave Stephens | 79,18 m | 15. | kiesett | ||
Todd Riech | 78,02 m | 17. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Dan O’Brien | Tízpróba | 10,50 | 975 | 757 cm | 952 | 15,66 m | 830 | 207 cm | 868 | 46,82 | 967 | 13,87 | 991 | 48,78 m | 845 | 500 cm | 910 | 66,90 m | 842 | 4:45,89 | 644 | 8824 | |
Steve Fritz | 10,90 | 883 | 777 cm | 1.002 | 15,31 m | 809 | 204 cm | 840 | 50,13 | 809 | 13,97 | 978 | 49,84 m | 867 | 510 cm | 941 | 65,70 m | 824 | 4:38,26 | 691 | 8644 | 4. | |
Chris Huffins | 10,47 | 982 | 749 cm | 932 | 15,57 m | 825 | 204 cm | 840 | 48,83 | 869 | 14,10 | 962 | 48,72 m | 844 | 470 cm | 819 | 60,62 m | 747 | 5:14,36 | 480 | 8300 | 10. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Gail Devers | 100 m | 10,92 | 1. | 1. | 10,94 | 1. | 1. | 11,00 | 1. | 4. | 10,94 | |
Gwen Torrence | 11,11 | 1. | 4.* | 11,11 | 1. | 5. | 10,97 | 2. | 2. | 10,96 | ||
D’Andre Hill | 11,11 | 2. | 4.* | 11,21 | 3. | 10.* | 11,20 | 6. | 12. | kiesett | ||
Inger Miller | 200 m | 22,74 | 2. | 8. | 22,57 | 3. | 5. | 22,33 | 4. | 5. | 22,41 | 4. |
Carlette Guidry-White | 22,37 | 1. | 1. | 22,51 | 1. | 3. | 22,56 | 4. | 9. | 22,61 | 8. | |
Dannette Young | 22,65 | 1. | 6. | 22,53 | 1. | 4. | 22,49 | 5. | 7. | kiesett | ||
Jearl Miles-Clark | 400 m | 51,96 | 1. | 15. | 50,84 | 2. | 4. | 50,21 | 4. | 4. | 49,55 | 5. |
Kim Graham | 51,70 | 1. | 8. | 50,96 | 3. | 5. | 51,13 | 5. | 10. | kiesett | ||
Maicel Malone | 51,28 | 1. | 3. | 51,16 | 1. | 9. | 51,16 | 6. | 11. | kiesett | ||
Meredith Rainey | 800 m | 1:59,96 | 4. | 12. | 1:59,36 | 7. | 13. | kiesett | ||||
Joetta Clark-Diggs | 2:00,38 | 3. | 19. | kiesett | ||||||||
Suzy Favor-Hamilton | 2:00,47 | 4. | 20. | kiesett | ||||||||
Regina Jacobs | 1500 m | 4:07,41 | 3. | 3. | 4:06,13 | 2. | 2. | 4:07,21 | 10. | |||
Vicki Huber | 4:14,82 | 9. | 25. | kiesett | ||||||||
Juli Henner | 4:27,14 | 10. | 30. | kiesett | ||||||||
Lynn Jennings | 5000 m | 15:19,66 | 3. | 4. | 15:17,50 | 9. | ||||||
Amy Rudolph | 15:21,90 | 3. | 8. | 15:19,77 | 10. | |||||||
Mary Decker-Slaney | 15:41,30 | 7. | 21. | kiesett | ||||||||
Kate Fonshell | 10 000 m | 32:48,05 | 9. | 9. | kiesett | |||||||
Joan Nesbit | 32:33,48 | 13. | 32. | kiesett | ||||||||
Olga Avalos-Appell | 34:12,54 | 17. | 36. | kiesett | ||||||||
Anne Marie Lauck | Maraton | 2:31:30 | 10. | |||||||||
Linda Somers | 2:36:58 | 31. | ||||||||||
Jenny Spangler | nem ért célba | |||||||||||
Gail Devers | 100 m gát | 12,73 | 1. | 3. | 12,83 | 1. | 10. | 12,62 | 3. | 4. | 12,66 | 4. |
Lynda Tolbert-Goode | 12,97 | 3. | 17. | 12,78 | 4. | 8.* | 12,77 | 3. | 9. | 13,11 | 7. | |
Cheryl Dickey | 12,92 | 2. | 13.* | 12,92 | 5. | 16. | kiesett | |||||
Kim Batten | 400 m gát | 54,92 | 1. | 3. | 53,65 | 1. | 3. | 53,08 | ||||
Tonja Buford-Bailey | 55,23 | 1. | 6. | 53,38 | 2. | 2. | 53,22 | |||||
Sandra Farmer-Patrick | 55,55 | 2. | 10. | 54,73 | 5. | 9. | kiesett | |||||
Chryste Gaines Gail Devers Inger Miller Gwen Torrence Carlette Guidry-White | 4 × 100 m váltó | 42,49 | 1. | 1. | 41,95 | |||||||
Rochelle Stevens Maicel Malone Kim Graham Jearl Miles-Clark Linetta Wilson | 4 × 400 m váltó | 3:22,71 | 1. | 1. | 3:20,91 | |||||||
Michelle Rohl | 10 km gyaloglás | 44:29 | 14. | |||||||||
Debbi Lawrence | 45:32 | 20. | ||||||||||
Tori Herazo | kizárták |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Tisha Waller | Magasugrás | 193 cm | 1. | 193 cm | 9.* |
Connie Teaberry | 190 cm | 19. | kiesett | ||
Amy Acuff | 185 cm | 25.* | kiesett | ||
Jackie Joyner-Kersee | Távolugrás | 670 cm | 6.* | 700 cm | |
Marieke Veltman | 649 cm | 16. | kiesett | ||
Shana Williams | érvényes ugrás nélkül | kiesett | |||
Sheila Hudson-Strudwick | Hármasugrás | 14,26 m | 9. | 14,02 m | 10. |
Cynthea Rhodes | 13,95 m | 15. | kiesett | ||
Diana Orrange | érvényes ugrás nélkül | kiesett | |||
Connie Price-Smith | Súlylökés | 19,08 m | 5. | 19,22 m | 5. |
Ramona Pagel | 18,55 m | 12.* | 18,48 m | 9. | |
Valeyta Althouse | 18,16 m | 16. | kiesett | ||
Lacy Barnes-Mileham | Diszkoszvetés | 57,48 m | 30. | kiesett | |
Suzy Powell-Roos | 56,24 m | 33. | kiesett | ||
Aretha Hill-Thurmond | 56,04 m | 34. | kiesett | ||
Nicole Carroll | Gerelyhajítás | 54,74 m | 26. | kiesett | |
Erica Wheeler | 53,34 m | 30. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Kelly Blair | Hétpróba | 13,62 | 1033 | 180 cm | 978 | 12,29 m | 680 | 24,49 | 934 | 632 cm | 949 | 50,32 m | 866 | 2:16,87 | 867 | 6307 | 8. |
Sharon Hanson | 13,34 | 1074 | 177 cm | 941 | 13,45 m | 757 | 24,42 | 941 | 596 cm | 837 | 46,98 m | 802 | 2:11,67 | 940 | 6292 | 9. | |
Jackie Joyner-Kersee | 13,24 | 1089 | nem indult | nem ért célba |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Baseball[szerkesztés]
Amerikai férfi baseballcsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Kuba | 7 | 7 | 0 | 97 | 49 | +48 |
Egyesült Államok | 7 | 6 | 1 | 81 | 27 | +54 |
Japán | 7 | 4 | 3 | 69 | 45 | +24 |
Nicaragua | 7 | 4 | 3 | 44 | 30 | +14 |
Hollandia | 7 | 2 | 5 | 32 | 76 | –44 |
Olaszország | 7 | 2 | 5 | 33 | 71 | –38 |
Ausztrália | 7 | 2 | 5 | 47 | 86 | –39 |
Dél-Korea | 7 | 1 | 6 | 40 | 59 | –19 |
1996. július 20. | Egyesült Államok | 4–1 | Nicaragua | |||
1996. július 22. | Dél-Korea | 2–7 | Egyesült Államok | |||
1996. július 24. | Egyesült Államok | 15–3 | Olaszország | |||
1996. július 25. | Egyesült Államok | 15–5 | Japán | |||
1996. július 27. | Ausztrália | 5–15 | Egyesült Államok | |||
1996. július 28. | Kuba | 10–8 | Egyesült Államok | |||
1996. július 30. | Egyesült Államok | 17–1 | Hollandia | |||
- Elődöntő
1996. augusztus 1. | Japán | 11–2 | Egyesült Államok | |||
- Bronzmérkőzés
1996. augusztus 2. | Egyesült Államok | 10–3 | Nicaragua | |||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) |
Birkózás[szerkesztés]
- Kötöttfogású
- Szabadfogású
Cselgáncs[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cliff Sunada | Légsúly | erőnyerő | Richard Trautmann (GER) V | Nacik Bahirav (BLR) V | kiesett | 13. | ||||||
Orlando Fuentes | Harmatsúly | erőnyerő | Szergej Ahirov (KAZ) GY | Philip Laats (BEL) V | Giorgi Revazishvili (GEO) V | kiesett | 13. | |||||
Jimmy Pedro | Könnyűsúly | erőnyerő | Danny Kingston (GBR) GY | Khaliuny Boldbaatar (MGL) V | Sebastián Alquati (ARG) GY | Vladimer Dgebuadze (GEO) GY | Martin Schmidt (GER) GY | Sebastian Pereira (BRA) GY | ||||
Jason Morris | Váltósúly | erőnyerő | Karen Balajan (UKR) GY | Iraklı Uznadze (TUR) V | kiesett | 17. | ||||||
Brian Olson | Középsúly | erőnyerő | Wu Kuo-Hui (TPE) GY | Algimantas Merkevičius (LTU) V | kiesett | 17. | ||||||
Rene Capo | Félnehézsúly | erőnyerő | Mevlud Lobzhanidze (GEO) V | kiesett | 21. | |||||||
Damon Keeve | Nehézsúly | erőnyerő | Ruszlan Sarapav (BLR) V | kiesett | 21. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hillary Wolf | Légsúly | erőnyerő | Yu Shu-Chen (TPE) GY | Amarilys Savón (CUB) V | Salima Souakri (ALG) V | kiesett | 9. | ||||
Marisa Pedulla | Harmatsúly | Heidi Goossens (BEL) GY | Katty Santaella (VEN) GY | Marie-Claire Restoux (FRA) V | Cathy Grainger-Brain (AUS) GY | Almudena Muñoz (ESP) V | kiesett | 7. | |||
Corinna West | Könnyűsúly | erőnyerő | Liu Chuang (CHN) V | Zulfija Garipova (RUS) V | kiesett | 13. | |||||
Celita Schutz | Váltósúly | Xiomara Griffith (VEN) V | kiesett | 20. | |||||||
Liliko Ogasawara | Középsúly | erőnyerő | Claudia Zwiers (NED) V | erőnyerő | Wu Mei-Ling (TPE) GY | Wang Xianbo (CHN) V | kiesett | 7. | |||
Sandy Bacher | Félnehézsúly | Hannah Ertel (GER) V | kiesett | 19. | |||||||
Colleen Rosensteel | Nehézsúly | erőnyerő | Heidi Burnett (AUS) V | kiesett | 18. |
Evezés[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Cyrus Beasley | Egypárevezős | 7:44,79 | 3. | 7:44,36 | 2. | A/B | 7:31,49 | 5. | B | 6:54,17 | 4. | 10. |
Mike Peterson Adam Holland | Kormányos nélküli kettes | 6:53,95 | 2. | 7:02,13 | 1. | A/B | 6:52,92 | 4. | B | 6:33,81 | 1. | 7. |
Tim Young Brian Jamieson Eric Mueller Jason Gailes | Négypárevezős | 6:06,95 | 2. | erőnyerő | A/B | 5:57,97 | 2. | A | 5:59,10 | 2. | ||
Sean Hall Jason Scott Tom Murray Jeff Klepacki | Kormányos nélküli négyes | 6:20,72 | 4. | 6:30,95 | 3. | A/B | 6:18,68 | 5. | B | 5:59,91 | 5. | 11. |
William Burden Bob Kaehler Porter Collins Ted Murphy Jamie Koven Jon Brown Don Smith Fred Honebein Steven Segaloff | Nyolcas | 5:44,87 | 1. | erőnyerő | A | 5:48,45 | 5. | 5. | ||||
Tom Auth Steve Peterson | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:50,55 | 2. | 6:20,93 | 1. | A/B | 6:29,80 | 4. | B | 6:25,89 | 3. | 9. |
David Collins Jeff Pfaendtner Marc Schneider Bill Carlucci | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 6:21,85 | 2. | 5:58,58 | 1. | A/B | 6:09,89 | 1. | A | 6:12,29 | 3. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Ruth Davidon | Egypárevezős | 8:09,78 | 3. | 8:33,73 | 1. | A/B | 7:54,97 | 2. | A | 7:46,47 | 6. | 6. |
Michelle Knox-Zaloom Jennifer Devine | Kétpárevezős | 7:31,98 | 3. | erőnyerő | A/B | 7:21,97 | 5. | B | 6:58,78 | 3. | 9. | |
Missy Schwen-Ryan Karen Kraft | Kormányos nélküli kettes | 7:34,29 | 1. | erőnyerő | A/B | 7:29,31 | 1. | A | 7:01,78 | 2. | ||
Dré Thies Cécile Tucker Cathy Symon Julia Chilicki | Négypárevezős | 6:54,73 | 5. | 6:25,54 | 4. | B | 6:24,49 | 2. | 8. | |||
Anne Kakela Mary McCagg Laurel Korholz Catriona Fallon Betsy McCagg Monica Tranel Michini Amy Fuller Jennifer Dore Yasmin Farooq | Nyolcas | 6:28,45 | 2. | 6:06,17 | 1. | A | 6:26,19 | 4. | 4. | |||
Teresa Bell Lindsay Burns | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:28,28 | 1. | erőnyerő | A/B | 7:09,47 | 1. | A | 7:14,65 | 2. |
Gyeplabda[szerkesztés]
Férfi[szerkesztés]
Amerikai férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 0 | 1 | 14 | 5 | +9 | 8 |
Németország (GER) | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 3 | +7 | 7 |
India (IND) | 5 | 2 | 2 | 1 | 8 | 3 | +5 | 6 |
Pakisztán (PAK) | 5 | 2 | 1 | 2 | 11 | 8 | +3 | 5 |
Argentína (ARG) | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 13 | –4 | 4 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 | 23 | –20 | 0 |
1996. július 20. 17:30 | Pakisztán (PAK) | 4–0 | Egyesült Államok (USA) | Játékvezetők: Patrick van Beneden (BEL), Vasutheven Sasidharan (MAS) |
Shahbaz 10' Ashraf 18', 25' Zaman 52' | (3–0) |
1996. július 22. 20:00 | Egyesült Államok (USA) | 2–5 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Youri Platonov (RUS), Donald Prior (AUS) |
Mellor 39' Jennings 48' | (0–5) | J. Lombi 4', 12' Ferrara 15', 26' Capurro 32' |
1996. július 24. 09:00 | Egyesült Államok (USA) | 0–4 | India (IND) | Játékvezetők: Guillaume Langle (FRA), Craig Madden (GBR) |
(0–2) |
|