Mistrovství světa v házené žen 2017
23. mistrovství světa v házené žen 2017 | |
---|---|
23rd IHF World Women's Handball Championship | |
Podrobnosti turnaje | |
Pořadatel | Německo |
Města | Bietigheim-Bissingen Magdeburg, Oldenburg Hamburk, Lipsko, Trevír |
Datum konání | 1.–17. prosince 2017 |
Počet týmů | 24 (ze 4 konfederací) |
Konečné pořadí | |
Mistr světa | Francie |
2. místo | Norsko |
3. místo | Nizozemsko |
4. místo | Švédsko |
Statistiky turnaje | |
Počet zápasů | 84 |
Počet branek | 4 384 (52,19 branek na zápas) |
Nejlepší střelkyně | Nora Mørk (NOR) (66 branek) |
Nejužitečnější hráčka | Stine Bredal Oftedalová (NOR) |
< MS 2015 MS 2019 > | |
germanyhandball2017 |
Mistrovství světa v házené žen 2017 představovalo 23. ročník ženského světového šampionátu v házené, který probíhal mezi 1. až 17. prosincem 2017 v šesti německých městech. Turnaj, na němž startovalo dvacet čtyři reprezentačních týmů ve čtyřech základních skupinách, organizovala Mezinárodní házenkářská federace.[1] Německo se stalo jediným uchazečem o pořadatelství v tomto termínu. Ženská mistrovství světa již pořádalo v letech 1965 a 1997.
Podruhé v historii se mistrem světa stala Francie, když navázala na vítězství z roku 2003. Ve finále překvapivě porazila favorizované obhájkyně trofeje z Norska a vrátila jim finálové prohry z let 1999 a 2011. Bronzovou medaili vybojovaly Nizozemky po vítězství nad Švédskem.[2][3]
Francouzské hráčky tak navázaly na mužské reprezentační mužstvo země galského kohouta, které ve finále lednového Mistrovství světa v házené 2017 zdolalo také Norsko.[4]
Dějiště[editovat | editovat zdroj]
Šampionát probíhal v šesti arénách německých měst Bietigheim-Bissingen, Magdeburg, Oldenburg, Lipsko, Trevír a Hamburk.[5]
Lipsko | Magdeburg | |
---|---|---|
Arena Leipzig kapacita: 6 250 | GETEC Arena kapacita: 6 200 | |
Bietigheim-Bissingen | Trevír | |
EgeTrans Arena kapacita: 4 500 | Trier Arena kapacita: 4 100 | |
Oldenburg | Hamburk | |
EWE Arena kapacita: 5 250 | Barclaycard Arena kapacita: 12 500 | |
Kvalifikace[editovat | editovat zdroj]
Kvalifikační soutěž | datum | míst | kvalifikant |
---|---|---|---|
Pořadatel | 15. prosince 2011 | 1 | Německo |
Mistrovství světa 2015 | 5.–20. prosince 2015 | 1 | Norsko |
Mistrovství Afriky 2016 | 28. listopadu – 7. prosince 2016 | 3 | Angola Kamerun Tunisko |
Mistrovství Evropy 2016 | 4.–18. prosince 2016 | 3 | Dánsko Francie Nizozemsko |
Mistrovství Asie 2017 | 13.–22. března 2017 | 3 | Čína Japonsko Jižní Korea |
Evropská kvalifikace 2017 | 9.–15. června 2017 | 9 | Česko Maďarsko Černá Hora Rumunsko Rusko Srbsko Slovinsko Španělsko Švédsko |
Panamerické mistrovství 2017 | 18.–25. června 2017 | 3 | Argentina Brazílie Paraguay |
Divoká karta | 1 | Polsko[6] |
Kvalifikované týmy[editovat | editovat zdroj]
Stát | způsob kvalifikování | datum | předchozí účasti | |
---|---|---|---|---|
Německo | pořadatel | 15. prosince 2011 | 11x | 1993, 1995, 1997, 1999, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015 |
Norsko | mistr světa 2015 | 20. prosince 2015 | 18x | 1971, 1973, 1975, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015 |
Angola | finalista Mistrovství Afriky 2016 | 5. prosince 2016 | 13x | 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015 |
Tunisko | finalista Mistrovství Afriky 2016 | 5. prosince 2016 | 8x | 1975, 2001, 2003, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015 |
Kamerun | 3. místo Mistrovství Afriky 2016 | 7. prosince 2016 | 1x | 2005 |
Nizozemsko | semifinalista Mistrovství Evropy 2016 | 14. prosince 2016 | 10x | 1971, 1973, 1978, 1986, 1999, 2001, 2005, 2011, 2013, 2015) |
Dánsko | semifinalista Mistrovství Evropy 2016 | 14. prosince 2016 | 18x | 1957, 1962, 1965, 1971, 1973, 1975, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2009, 2011, 2013, 2015 |
Francie | semifinalista Mistrovství Evropy 2016 | 14. prosince 2016 | 12x | 1986, 1990, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015 |
Jižní Korea | finalista Mistrovství Asie 2017 | 20. března 2017 | 16x | 1978, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015 |
Japonsko | finalista Mistrovství Asie 2017 | 20. března 2017 | 17x | 1962, 1965, 1971, 1973, 1975, 1986, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015 |
Čína | 3. místo Mistrovství Asie 2017 | 22. března 2017 | 14x | 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015 |
Švédsko | vítěz evropské baráže | 13. června 2017 | 8x | 1957, 1990, 1993, 1995, 2001, 2009, 2011, 2015 |
Rumunsko | vítěz evropské baráže | 13. června 2017 | 22x | 1957, 1962, 1965, 1971, 1973, 1975, 1978, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015 |
Srbsko | vítěz evropské baráže | 14. června 2017 | 2x | 2013, 2015 |
Maďarsko | vítěz evropské baráže | 14. června 2017 | 20x | 1957, 1962, 1965, 1971, 1973, 1975, 1978, 1982, 1986, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2013, 2015 |
Španělsko | vítěz evropské baráže | 14. června 2017 | 8x | 1993, 2001, 2003, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015 |
Černá Hora | vítěz evropské baráže | 15. června 2017 | 3x | 2011, 2013, 2015 |
Slovinsko | vítěz evropské baráže | 15. června 2017 | 4x | 1997, 2001, 2003, 2005 |
Česko | vítěz evropské baráže | 15. června 2017 | 5x | 1995, 1997, 1999, 2003, 2013 |
Rusko | vítěz evropské baráže | 15. června 2017 | 11x | 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2015 |
Polsko[6] | divoká karta | 23. června 2017 | 15x | 1957, 1962, 1965, 1973, 1975, 1978, 1986, 1990, 1993, 1997, 1999, 2005, 2007, 2013, 2015 |
Brazílie | finalista Panamerického mistrovství 2017 | 24. června 2017 | 11x | 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015 |
Argentina | finalista Panamerického mistrovství 2017 | 24. června 2017 | 8x | 1999, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015 |
Paraguay | 3. místo Panamerického mistrovství 2017 | 25. června 2017 | 2x | 2007, 2013 |
tučně – mistr světa, kurziva – pořadatel |
Rozlosování[editovat | editovat zdroj]
Rozlosování se uskutečněno 27. června 2017 v jednom z pořadatelských měst Hamburku.[7][8]
Nasazení[editovat | editovat zdroj]
K oznámení nasazení týmů dle výkonnostních košů došlo 26. června 2017.[9]
Nasazení dle výkonnostních košů | |||||
---|---|---|---|---|---|
1. koš | 2. koš | 3. koš | 4. koš | 5. koš | 6. koš |
Rozhodčí[editovat | editovat zdroj]
Na mistrovství světa bylo vybráno 16 dvojic rozhodčích:[10][11]
|
|
Základní skupiny[editovat | editovat zdroj]
Program organizátoři zveřejnili 30. června 2017[12] a k potvrzení podrobného harmonogramu s časem zahájení zápasů došlo 10. července 2017.[13] Časy utkání jsou uvedeny ve středoevropském pásmu (UTC+1).
Skupina A[editovat | editovat zdroj]
Poř. | tým | Z | V | R | P | VB | OB | +/− | B | výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rumunsko | 5 | 4 | 0 | 1 | 123 | 112 | +11 | 8 | postup do osmifinále |
2. | Francie | 5 | 3 | 1 | 1 | 135 | 98 | +37 | 7 | |
3. | Španělsko | 5 | 3 | 1 | 1 | 135 | 109 | +26 | 7 | |
4. | Slovinsko | 5 | 3 | 0 | 2 | 138 | 134 | +4 | 6 | |
5. | Angola | 5 | 1 | 0 | 4 | 124 | 141 | −17 | 2 | Prezidentský pohár |
6. | Paraguay | 5 | 0 | 0 | 5 | 95 | 156 | −61 | 0 |
- Zápasy
2. prosince 2017 14:00 | Rumunsko | 29–17 | Paraguay | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 2 369 Rozhodčí: Hizaki, Ikebuči (JPN) |
Florianuová 5 | (16–7) | Fioreová 7 | ||
3× 4× | souhrn | 1× |
2. prosince 2017 18:00 | Francie | 23–24 | Slovinsko | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 3 317 Rozhodčí: Grillo, Lenci (ARG) |
Landreová, Niomblová 4 | (10–13) | Grosová 9 | ||
1× 2× | souhrn | 3× 4× |
2. prosince 2017 20:30 | Španělsko | 28–24 | Angola | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 3 042 Rozhodčí: Pavićević, Ražnatović (MNE) |
Martínová 9 | (15–13) | Cazangová 7 | ||
6× 3× | souhrn | 4× 2× |
3. prosince 2017 14:00 | Slovinsko | 28–31 | Rumunsko | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 2 411 Rozhodčí: Pavićević, Ražnatović (MNE) |
Grosová 10 | (14–14) | Neaguová 11 | ||
4× 1× | souhrn | 3× 4× |
3. prosince 2017 18:00 | Angola | 19–26 | Francie | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 2 227 Rozhodčí: Krichen, Makhlouf (TUN) |
Cazangová 4 | (10–11) | Lacrabèreová 7 | ||
2× 4× 1× | souhrn | 3× 2× |
3. prosince 2017 20:30 | Paraguay | 15–32 | Španělsko | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 1 723 Rozhodčí: Grillo, Lenci (ARG) |
Acuñová, Fioreová 4 | (6–16) | Arderíusová 7 | ||
7× 2× 1× | souhrn | 4× 1× |
5. prosince 2017 14:00 | Slovinsko | 32–25 | Angola | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 1 303 Rozhodčí: Pavićević, Ražnatović (MNE) |
Grosová 7 | (15–15) | Cazangová 6 | ||
4× 4× | souhrn | 6× 3× |
5. prosince 2017 18:00 | Francie | 35–13 | Paraguay | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 1 678 Rozhodčí: Hizaki, Ikebuči (JPN) |
Houetteová 9 | (14–10) | Acuñová, Fioreová 3 | ||
4× 1× | souhrn | 2× 1× |
5. prosince 2017 20:30 | Rumunsko | 19–17 | Španělsko | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 1 724 Rozhodčí: Grillo, Lenci (ARG) |
Neaguová 8 | (9–7) | M. Gonzálezová, Penová 4 | ||
3× 2× | souhrn | 5× 3× |
7. prosince 2017 14:00 | Paraguay | 22–28 | Slovinsko | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 1 590 Rozhodčí: Krichen, Makhlouf (TUN) |
Fioreová 8 | (9–18) | Grosová, Stanková 6 | ||
3× 2× | souhrn | 5× 2× |
7. prosince 2017 18:00 | Rumunsko | 27–24 | Angola | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 3 123 Rozhodčí: Hizaki, Ikebuči (JPN) |
Neaguová 7 | (14–14) | Cazangová, Guialová 7 | ||
2× 4× | souhrn | 4× 4× |
7. prosince 2017 20:30 | Španělsko | 25–25 | Francie | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 3 316 Rozhodčí: Pavićević, Ražnatović (MNE) |
Cabralová, Martínová 6 | (10–11) | Houetteová 5 | ||
3× 4× | souhrn | 2× 1× |
8. prosince 2017 14:00 | Angola | 32–28 | Paraguay | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 1 123 Rozhodčí: Hizaki, Ikebuči (JPN) |
Carlosová 10 | (16–17) | Fioreová 8 | ||
7× 3× | souhrn | 5× 2× 1× |
8. prosince 2017 18:00 | Francie | 26–17 | Rumunsko | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 3 824 Rozhodčí: Krichen, Makhlouf (TUN) |
Houetteová 7 | (17–7) | Florianuová 6 | ||
2× | souhrn | 4× 3× |
8. prosince 2017 20:30 | Španělsko | 33–26 | Slovinsko | Trier Arena, Trevír Počet diváků: 3 422 Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (SWE) |
Penová 9 | (13–14) | Grosová, Stanková 7 | ||
4× 2× | souhrn | 2× 2× |
Skupina B[editovat | editovat zdroj]
Poř. | tým | Z | V | R | P | VB | OB | +/− | B | výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Švédsko | 5 | 4 | 0 | 1 | 160 | 139 | +21 | 8 | postup do osmifinále |
2. | Norsko | 5 | 4 | 0 | 1 | 163 | 110 | +53 | 8 | |
3. | Maďarsko | 5 | 3 | 0 | 2 | 138 | 127 | +11 | 6 | |
4. | Česko | 5 | 2 | 0 | 3 | 134 | 147 | −13 | 4 | |
5. | Polsko | 5 | 2 | 0 | 3 | 144 | 145 | −1 | 4 | Prezidentský pohár |
6. | Argentina | 5 | 0 | 0 | 5 | 102 | 173 | −71 | 0 |
- Zápasy
2. prosince 2017 14:00 | Česko | 28–22 | Argentina | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 2 363 Rozhodčí: Koo, Lee (KOR) |
Ryšánková 7 | (15–9) | Mendozová 4 | ||
1× 2× | souhrn | 3× |
2. prosince 2017 18:00 | Švédsko | 30–33 | Polsko | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 3 620 Rozhodčí: Schulze, Tönnies (GER) |
tři hráčky 5 | (15–17) | Achruková 9 | ||
4× 3× | souhrn | 5× 3× |
2. prosince 2017 20:30 | Norsko | 30–22 | Maďarsko | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 3 620 Rozhodčí: Christiansenová, Hansenová (DEN) |
Mørk 7 | (21–11) | Háfrová 4 | ||
3× 1× | souhrn | 3× 3× |
3. prosince 2017 14:00 | Polsko | 25–29 | Česko | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 2 720 Rozhodčí: Christiansenová, Hansenová (DEN) |
Kudłaczová-Glocová 6 | (15–12) | Jeřábková 8 | ||
2× 1× | souhrn | 5× 4× |
3. prosince 2017 18:00 | Maďarsko | 22–25 | Švédsko | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 3 620 Rozhodčí: Koo, Lee (KOR) |
Klivinyiová, Schatzlová 5 | (11–11) | Gulldénová 7 | ||
7× 2× | souhrn | 3× 3× |
3. prosince 2017 20:30 | Argentina | 21–36 | Norsko | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 3 620 Rozhodčí: Alpaidzeová, Berežkinová (RUS) |
Gavilanová 4 | (13–18) | Løkeová 7 | ||
3× 2× | souhrn | 6× 1× |
5. prosince 2017 14:00 | Maďarsko | 33–15 | Argentina | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 2 110 Rozhodčí: Schulze, Tönnies (GER) |
Kovácsová 7 | (18–7) | Ponce de Leonová 5 | ||
4× 3× | souhrn | 2× |
5. prosince 2017 18:00 | Švédsko | 36–32 | Česko | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 2 600 Rozhodčí: Alpaidzeová, Berežkinová (RUS) |
tři hráčky 6 | (16–18) | Luzumová 9 | ||
2× 2× | souhrn | 2× 2× |
5. prosince 2017 20:30 | Norsko | 35–20 | Polsko | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 2 600 Rozhodčí: Koo, Lee (KOR) |
Kristiansenová 6 | (18–11) | Zychová 4 | ||
1× 2× | souhrn | 2× |
7. prosince 2017 14:00 | Polsko | 28–31 | Maďarsko | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 1 570 Rozhodčí: Alpaidzeová, Berežkinová (RUS) |
Kudłaczová-Glocová 8 | (11–13) | Kovacsicsová 8 | ||
1× 2× | souhrn | 4× 3× 1× |
7. prosince 2017 18:00 | Švédsko | 38–24 | Argentina | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 2 200 Rozhodčí: Christiansenová, Hansenová (DEN) |
Hagmanová 6 | (17–13) | pět hráček 3 | ||
6× 2× 1× | souhrn | 3× 1× |
7. prosince 2017 20:30 | Česko | 16–34 | Norsko | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 2 300 Rozhodčí: Schulze, Tönnies (GER) |
Jeřábková 4 | (7–20) | Mørk 7 | ||
7× 2× | souhrn | 4× 2× |
8. prosince2017 14:00 | Argentina | 20–38 | Polsko | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 1 100 Rozhodčí: Schulze, Tönnies (GER) |
Salvadóová 4 | (9–19) | Kudłaczová-Glocová 7 | ||
3× 2× | souhrn | 3× |
8. prosince 2017 18:00 | Česko | 29–30 | Maďarsko | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 3 620 Rozhodčí: Christiansenová, Hansenová (DEN) |
Jeřábková 9 | (14–17) | Bódiová 7 | ||
2× 3× | souhrn | 7× 2× |
8. prosince 2017 20:30 | Norsko | 28–31 | Švédsko | EgeTrans Arena, Bietigheim-Bissingen Počet diváků: 3 620 Rozhodčí: Koo, Lee (KOR) |
Mørk 9 | (18–16) | Gulldénová 9 | ||
2× 3× | souhrn | 1× 3× |
Skupina C[editovat | editovat zdroj]
Poř. | tým | Z | V | R | P | VB | OB | +/− | B | výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rusko | 5 | 5 | 0 | 0 | 149 | 111 | +38 | 10 | postup do osmifinále |
2. | Dánsko | 5 | 3 | 0 | 2 | 142 | 120 | +22 | 6 | |
3. | Japonsko | 5 | 2 | 1 | 2 | 134 | 130 | +4 | 5 | |
4. | Černá Hora | 5 | 2 | 1 | 2 | 135 | 127 | +8 | 5 | |
5. | Brazílie | 5 | 1 | 2 | 2 | 110 | 119 | −9 | 4 | Prezidentský pohár |
6. | Tunisko | 5 | 0 | 0 | 5 | 93 | 156 | −63 | 0 |
- Zápasy
2. prosince 2017 14:00 | Rusko | 36–16 | Tunisko | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 2 293 Rozhodčí: Antićová, Jakovljevićová (SRB) |
čtyři hráčky 5 | (14–9) | Chebbahová 6 | ||
4× 3× | souhrn | 2× 3× |
2. prosince 2017 17:45 | Brazílie | 28–28 | Japonsko | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 2 973 Rozhodčí: Bonaventurová, Bonaventurová (FRA) |
Belová 11 | (12–15) | Harová 7 | ||
6× 4× 1× | souhrn | 3× 2× |
2. prosince 2017 20:30 | Dánsko | 24–31 | Černá Hora | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 3 079 Rozhodčí: Horváth, Márton (HUN) |
Grigelová, Tranborgová 5 | (12–17) | Radičevićová 12 | ||
5× 3× | souhrn | 5× 4× |
3. prosince 2017 14:00 | Tunisko | 22–23 | Brazílie | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 2 351 Rozhodčí: Lah, Sok (SLO) |
Chebbahová 7 | (13–10) | Belová 7 | ||
4× 3× | souhrn | 5× 2× |
3. prosince 2017 17:45 | Černá Hora | 24–28 | Rusko | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 2 269 Rozhodčí: Bonaventurová, Bonaventurová (FRA) |
Bulatovićová 7 | (12–15) | Dmitrijevová 5 | ||
4× 3× | souhrn | 4× 3× |
3. prosince 2017 20:30 | Japonsko | 18–32 | Dánsko | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 2 389 Rozhodčí: Antićová, Jakovljevićová (SRB) |
čtyři hráčky 3 | (5–16) | tři hráčky 5 | ||
2× 2× | souhrn | 4× 1× |
5. prosince 2017 12:00 | Černá Hora | 28–29 | Japonsko | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 1 103 Rozhodčí: Lah, Sok (SLO) |
Radičevićová 7 | (15–12) | Ikeharová 9 | ||
3× 3× | souhrn | 1× 3× |
5. prosince 2017 17:45 | Rusko | 24–16 | Brazílie | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 1 721 Rozhodčí: Horváth, Márton (HUN) |
Samochinová 6 | (14–7) | Amorimová 5 | ||
5× 2× | souhrn | 3× 4× |
5. prosince 2017 20:30 | Dánsko | 37–19 | Tunisko | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 1 812 Rozhodčí: Bonaventurová, Bonaventurová (FRA) |
L. Jørgensenová 6 | (15–6) | Chebbahová 7 | ||
4× 3× | souhrn | 2× 2× |
6. prosince 2017 14:00 | Rusko | 29–28 | Japonsko | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 1 187 Rozhodčí: Bonaventurová, Bonaventurová (FRA) |
tři hráčky 5 | (13–11) | Ikeharová, J. Sunamiová 6 | ||
8× 2× | souhrn | 7× 2× 1× |
6. prosince 2017 17:45 | Tunisko | 23–29 | Černá Hora | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 1 989 Rozhodčí: Antićová, Jakovljevićová (SRB) |
Chebbahová, Koukiová 5 | (13–15) | Raičevićová 9 | ||
4× 1× | souhrn | 5× 3× 1× |
6. prosince 2017 20:30 | Brazílie | 20–22 | Dánsko | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 2 105 Rozhodčí: Horváth, Márton (HUN) |
Belová 6 | (13–13) | S. Jørgensenová 9 | ||
2× 4× | souhrn | 4× 4× |
8. prosince 2017 12:00 | Japonsko | 31–13 | Tunisko | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 809 Rozhodčí: Horváth, Márton (HUN) |
Jokošimová 8 | (15–6) | Chebbahová 5 | ||
5× 2× | souhrn | 4× 2× 1× |
8. prosince 2017 17:45 | Brazílie | 23–23 | Černá Hora | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 3 607 Rozhodčí: Arntsenová, Røenová (NOR) |
Amorimová, Belová 6 | (13–12) | Bulatovićová 6 | ||
3× 3× | souhrn | 5× 3× |
8. prosince 2017 20:30 | Dánsko | 27–32 | Rusko | Large EWE Arena, Oldenburg Počet diváků: 4 021 Rozhodčí: Lah, Sok (SLO) |
Fiskerová, Wollerová 5 | (11–12) | Samochinová 7 | ||
4× 2× | souhrn | 2× 2× |
Skupina D[editovat | editovat zdroj]
Poř. | tým | Z | V | R | P | VB | OB | +/− | B | výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Srbsko | 5 | 3 | 2 | 0 | 159 | 121 | +38 | 8 | postup do osmifinále |
2. | Nizozemsko | 5 | 3 | 1 | 1 | 149 | 111 | +38 | 7 | |
3. | Německo | 5 | 3 | 1 | 1 | 120 | 95 | +25 | 7 | |
4. | Jižní Korea | 5 | 3 | 0 | 2 | 134 | 118 | +16 | 6 | |
5. | Kamerun | 5 | 0 | 1 | 4 | 105 | 150 | −45 | 1 | Prezidentský pohár |
6. | Čína | 5 | 0 | 1 | 4 | 92 | 164 | −72 | 1 |
- Zápasy
1. prosince 2017 19:00 | Německo | 28–15 | Kamerun | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 6 000 Rozhodčí: Arntsenová, Røenová (NOR) |
Loerperová 5 | (12–7) | Djiepmouová 3 | ||
1× 3× | souhrn | 8× 2× 1× |
2. prosince 2017 15:30 | Srbsko | 43–23 | Čína | Arena Leipzig, Lipsko Rozhodčí: Erdoğan, Özdeniz (TUR) |
Damnjanovićová, Krpežová Slezaková 8 | (21–11) | Liou 9 | ||
4× 3× | souhrn | 4× 3× 1× |
2. prosince 2017 18:00 | Nizozemsko | 22–24 | Jižní Korea | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 2 066 Rozhodčí: García, Marín (ESP) |
Abbinghová 11 | (11–14) | Kang 6 | ||
3× 2× | souhrn | 1× 1× |
3. prosince 2017 14:00 | Kamerun | 21–34 | Srbsko | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 2 107 Rozhodčí: García, Marín (ESP) |
Atanganová, Toubová 5 | (9–20) | Krpežová Slezaková, Radosavljevićová 6 | ||
5× 1× | souhrn | 3× 2× |
3. prosince 2017 18:00 | Čína | 15–40 | Nizozemsko | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 4 381 Rozhodčí: Arntsenová, Røenová (NOR) |
Liou 6 | (9–20) | tři hráčky 5 | ||
2× 2× | souhrn | 2× 3× |
3. prosince 2017 20:30 | Jižní Korea | 18–23 | Německo | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 5 794 Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (SWE) |
Lee, Sim 5 | (10–11) | Gubernatisová 7 | ||
3× 3× | souhrn | 5× 4× |
5. prosince 2017 12:00 | Jižní Korea | 31–19 | Čína | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 3 917 Rozhodčí: García, Marín (ESP) |
Yu 8 | (18–10) | Liou 8 | ||
2× 2× | souhrn | 3× 2× |
5. prosince 2017 15:30 | Nizozemsko | 29–22 | Kamerun | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 2 237 Rozhodčí: Erdoğan, Özdeniz (TUR) |
Polmanová, Van der Heijdenová 4 | (14–8) | Djiepmouová, Toubová 4 | ||
3× 3× | souhrn | 5× 1× 1× |
5. prosince 2017 18:00 | Německo | 22–22 | Srbsko | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 3 871 Rozhodčí: Arntsenová, Røenová (NOR) |
Huberová 6 | (9–11) | Krpežová Slezaková 7 | ||
6× 4× | souhrn | 4× 4× |
6. prosince 2017 12:00 | Kamerun | 21–33 | Jižní Korea | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 667 Rozhodčí: Arntsenová, Røenová (NOR) |
Djiepmouová 6 | (6–16) | tři hráčky 5 | ||
6× 3× 1× | souhrn | 2× 2× |
6. prosince 2017 15:30 | Srbsko | 27–27 | Nizozemsko | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 2 545 Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (SWE) |
Dmitrovićová 9 | (15–15) | Abbinghová 7 | ||
6× 3× | souhrn | 3× 3× |
6. prosince 2017 18:00 | Německo | 24–9 | Čína | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 3 165 Rozhodčí: Erdoğan, Özdeniz (TUR) |
Bölková 4 | (10–3) | tři hráčky 2 | ||
1× 3× | souhrn | 4× 2× |
8. prosince 2017 14:00 | Čína | 26–26 | Kamerun | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 1 825 Rozhodčí: Antić, Jakovljević (SRB) |
Čchiao 5 | (13–13) | Baniomová, Nchouapouognigniová 5 | ||
3× 3× | souhrn | 5× 2× |
8. prosince 2017 18:00 | Nizozemsko | 31–23 | Německo | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 6 000 Rozhodčí: García, Marín (ESP) |
Abbinghová 9 | (18–10) | Stolleová 6 | ||
3× 1× | souhrn | 3× 3× |
8. prosince 2017 20:30 | Srbsko | 33–28 | Jižní Korea | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 5 432 Rozhodčí: Erdoğan, Özdeniz (TUR) |
Damnjanovićová, Pop-Lazićová 5 | (15–14) | Yu 8 | ||
4× 3× | souhrn | 2× 2× |
Prezidentský pohár[editovat | editovat zdroj]
Týmy, které nepostoupily ze základních skupin do vyřazovacích bojů o medaile, sehrály turnaj útěchy – Prezidentský pohár, o konečné 17.–24. místo.
- Zápasy o 17.–20. místo
Semifinále o 17.–20. místo | Zápas o 17. místo | |||||||
Angola | 33 | |||||||
Polsko (pen.) | 34 | |||||||
Polsko | 29 | |||||||
Brazílie | 27 | |||||||
Brazílie | 28 | |||||||
Kamerun | 26 | Zápas o 19. místo | ||||||
Angola | 33 | |||||||
Kamerun | 23 |
- Zápasy o 21.–24. místo
Semifinále o 21.–24. místo | Zápas o 21. místo | |||||||
Paraguay | 28 | |||||||
Argentina | 25 | |||||||
Paraguay | 23 | |||||||
Čína | 21 | |||||||
Tunisko | 31 | |||||||
Čína | 32 | Zápas o 23. místo | ||||||
Argentina | 29 | |||||||
Tunisko | 19 |
Semifinále o 21.–24. místo[editovat | editovat zdroj]
10. prosince 2017 11:30 | Paraguay | 28–25 | Argentina | GETEC Arena, Magdeburg Počet diváků: 1 493 Rozhodčí: Arntsenová, Røenová (NOR) |
Fiore 8 | (10–12) | Ponce de Leonová, Salvadóová 5 | ||
3× 1× | souhrn | 3× 3× |
10. prosince 2017 14:00 | Tunisko | 31–32 | Čína | GETEC Arena, Magdeburg Počet diváků: 1 787 Rozhodčí: Bonaventurová, Bonaventurová (FRA) |
Hamrouniová 6 | (14–16) | Liou 9 | ||
2× 3× | souhrn | 5× 2× |
Semifinále o 17.–20. místo[editovat | editovat zdroj]
10. prosince 2017 11:30 | Angola | 33–34 | Polsko | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 763 Rozhodčí: Erdoğan, Özdeniz (TUR) |
Guialová 9 | (13–12) | Grzybová 13 | ||
5× 2× 1× | souhrn | 3× 3× | ||
ZČ: 24–24, 7m hody: 9–10 |
10. prosince 2017 14:00 | Brazílie | 28–26 | Kamerun | Arena Leipzig, Lipsko Počet diváků: 637 Rozhodčí: Alpaidzeová, Berežkinová (RUS) |
D. Rochová 7 | (14–15) | Mossyová, Toubová 6 | ||
4× 2× | souhrn | 7× 1× |
Zápas o 23. místo[editovat | editovat zdroj]
11. prosince 2017 11:30 | Argentina | 29–19 | Tunisko | GETEC Arena, Magdeburg Počet diváků: 1 361 Rozhodčí: García, Marín (ESP) |
Salvadóová 8 | (15–10) | Chabchoubová 5 | ||
1× 1× | souhrn | 3× 1× |