Advertising Enquiries

Уикипедия:Уикимедия ЦИЕ пролет 2020

Wikipedia open wikipedia design.

CEE Spring Logo vertical-t.svg

Уикимедия ЦИЕ[1] пролет 2020 (Wikimedia CEE Spring) е международно събитие, организирано от уикипедианци и уикимедианци от Централна и Източна Европа с цел създаването на статии за участващите държави от региона в Уикипедия на езиците на участващите държави от региона.

В миналото регионът е бил сцена на много събития, довели до конфликти и разочарования. Състезанието Уикимедия ЦИЕ пролет има за цел да сближи хората и общностите в региона; да се присъедини към местните сили на свободното познание, за да натрупа и разпространи информация за историята, културата, традициите и хората във всяко кътче на региона, с което да подкрепи взаимното признание и разбиране и да увеличи количеството и качеството на достъпното свободно познание относно Централна и Източна Европа в световен мащаб. Събитието се провежда по традиция от 21 март до 31 май. През тази година се провежда шестото ежегодно състезание.

Участници[редактиране на кода]

Статии за страните от ЦИЕ[редактиране на кода]

За да прегледате предложените статии – натиснете върху знамето на съответната държава от Централна и Източна Европа. Списъците на всяка страна са ориентировъчни и можете да напишете (разширите) статия извън посочените. Тези приблизително по стотина статии са избрани от всяка страна, защото са сметнати от местната общност за интересни за другите държави, не присъстват на всички участващи версии и имат добри статии на езици (английски, руски, немски) от които лесно и удобно може да се преведе с инструмента Превод на съдържание

Статиите за България не са част от състезанието в българоезичната Уикипедия.

Календар на тематичните седмици[редактиране на кода]

В 2020 година е изготвен международен календар на тематичните седмици, които имат препоръчителен, но не задължителен характер. По време на всяка тематична седмица редакторите се насърчават да пишат за съответните страни през тази седмица.

Седмица № Дати Държава / Език Тема
Седмица 1 21 март – 29 март Гърция, Австрия Медицина
Седмица 2 30 март – 5 април Унгария, ерзяни Спорт
Седмица 3 6 април – 12 април Словения, Русия, България Икономика
Седмица 4 13 април – 19 април Турция, Азербейджан, Малта Архитектура
Седмица 5 20 април – 26 април Полша, Казахстан, Башкортостан Природа
Седмица 6 27 април – 3 май Латвия, Сърбия Кухня
Седмица 7 4 май – 10 май Украйна, Армения, Албания История
Седмица 8 11 май – 17 май есперанто, Хърватия, Косово Образование
Седмица 9 18 май – 24 май Естония, Словакия, Северна Македония Наука
Седмица 10 25 май – 31 май Беларус, Румъния и Молдова Култура

Правила и критерии за класиране[редактиране на кода]

Статиите, участващи в състезанието трябва да изпълняват следните условия:

  • да са създадени между 21 март и 31 май 2020 г.
  • в тях да са добавени поне около 300 думи
  • статиите да са значително подобрени (изключват се правописни, граматически, форматиращи и други дребни поправки)
  • да са написани на разбираем език, да не са превеждани с онлайн преводачи (но може да се използва уики разширението Превод на съдържание)
  • да не нарушават авторски права
  • да са за страни от участващите в състезанието страни от региона Централна и Източна Европа
  • да не са за България

Статистика[редактиране на кода]

Пълна статистика на състезанието – Уикипедия:Уикимедия ЦИЕ пролет 2020/Статистика.

Друга статистика:

  • ЦИЕ жени – статиите от състезанието, написани за известни жени от региона

Приноси на различните езикови версии в Уикипедия[редактиране на кода]

Статистика за приносите на различните езикови версии в Уикипедия, които са взели участие в състезанието (по тематични страни, региони или народи), 08:02:55 CEST (28 май 2020):

Страници
на участниците
Общо
Албания
Армения
Австрия
Азербайджан
Башкортостан
Беларус
Босна и Херцеговина
България
Кримски татари
Донски регион
Хърватия
Чехия
Ерзяни
Есперанто
Естония
Грузия
Гърция
Унгария
Казахстан
Косово
Латвия
Литва
Северна Македония
Малта
Черна гора
Полша
Румъния и Молдова
Република Сръбска
Русия
Сърбия
Лужишки сърби
Словакия
Словения
Татарстан
Турция
Украйна
Други
Неопределен списък
Общо
Езикови
раздели
на Уикипедия
,
които участват
в състезанието
el 355 10 27 27 2 3 7 4 2 23 6 5 1 1 12 10 9 4 3 10 5 4 23 25 19 6 2 27 20 4 5 13 3 21 12 0 355 Гръцки
eo 79 1 70 2 1 1 4 79 Есперанто
myv 120 2 2 6 3 6 4 1 22 4 20 16 6 1 2 1 1 11 5 3 3 1 120 Ерзянски
bg 899 13 18 7 4 3 7 89 9 3 8 15 4 6 5 5 159 31 3 34 5 11 102 3 20 56 11 92 55 40 12 8 12 16 18 15 0 899 Български
et 481 4 4 6 3 6 17 4 2 3 5 7 4 2 5 4 6 13 1 1 34 27 3 3 5 25 10 1 37 4 1 9 8 2 3 210 2 481 Естонски
az 754 15 7 24 16 50 27 29 15 23 18 5 6 4 41 13 17 21 37 14 17 23 24 18 17 14 44 17 32 24 1 17 29 10 59 25 1 754 Азербайджански
ru 240 7 13 10 3 4 19 10 8 4 2 2 12 15 12 5 2 10 13 26 9 10 5 2 3 6 1 7 11 5 4 0 240 Руски
tt 27 4 4 2 1 2 1 1 4 3 1 1 1 2 0 27 Татарски
tr 983 25 21 25 26 42 40 23 26 15 11 21 14 24 7 18 41 13 19 19 13 23 88 23 9 10 45 58 7 184 12 6 11 11 17 1 35 0 983 Турски
lv 748 16 13 20 12 10 25 9 22 4 8 9 11 9 6 19 7 172 23 19 7 18 9 14 7 53 20 3 111 12 5 10 13 7 15 30 0 748 Латвийски
ro 559 5 7 12 8 4 3 30 23 2 3 21 31 4 5 6 9 19 23 6 6 11 4 14 8 4 56 19 27 134 4 6 16 2 11 16 0 559 Румънски
pl 679 6 13 29 6 13 2 35 33 4 6 19 46 16 60 11 5 45 2 5 12 1 110 6 58 28 20 21 28 32 0 7 679 Полски
hy 1083 24 72 13 7 18 7 6 3 2 64 8 3 3 23 6 116 97 18 13 44 8 22 62 9 66 22 1 170 30 23 44 10 37 31 1 1083 Арменски
ba 177 5 2 33 5 6 1 4 2 2 3 2 14 20 4 3 2 3 5 3 6 4 18 4 3 4 1 9 1 8 177 Башкирски
hr 287 5 2 7 3 2 78 2 1 3 5 3 4 2 5 16 1 1 2 1 3 1 31 15 2 3 20 20 1 2 24 2 9 10 1 287 Хърватски
de 718 30 2 1 13 24 12 36 142 2 6 12 60 5 10 4 4 3 3 60 24 40 1 1 18 20 2 82 92 9 718 Немски
hu 783 101 7 18 16 2 11 15 11 4 138 13 2 39 10 13 4 9 9 13 4 4 16 31 25 3 73 28 3 104 13 7 12 25 0 783 Унгарски
kk 2 1 1 0 2 Казахски
sr 487 11 6 15 16 1 3 14 23 29 5 17 34 4 4 1 6 5 36 4 2 51 140 6 18 7 8 21 487 Сръбски
sq 75 2 2 11 2 1 1 4 2 1 1 2 1 3 3 6 2 7 2 1 4 5 1 4 1 4 1 1 75 Албански
mk 160 8 4 6 5 1 4 6 2 2 8 5 4 5 1 1 1 1 3 1 4 4 10 4 9 1 20 3 32 4 1 160 Македонски
sk 116 3 2 4 2 3 2 1 3 1 1 4 8 1 2 1 7 3 2 1 1 3 3 2 3 6 1 14 2 1 6 4 2 8 9 116 Словашки
mt 98 2 1 12 1 4 1 6 2 2 1 2 3 1 2 4 2 6 2 2 3 3 3 2 1 2 6 2 1 1 4 2 3 2 2 3 1 1 98 Малтийски
be-tarask 1094 1 4 28 9 90 1 10 59 4 27 8 12 2 40 25 2 1 24 11 89 28 123 19 240 11 4 42 49 40 74 16 1 1094 Беларуски – тарашкевица
uk 3933 80 115 163 91 88 188 49 202 10 33 103 117 41 68 42 75 53 137 61 22 69 115 41 51 32 468 180 742 72 52 44 77 63 189 0 3933 Украински език
sl 635 11 5 33 14 7 5 23 14 9 9 25 10 3 1 8 11 11 29 21 10 17 13 11 4 16 29 16 7 105 19 2 11 4 89 33 0 635 Словенски
Общо 15572 390 281 570 240 302 402 407 443 77 126 606 517 148 137 323 230 737 635 239 178 335 363 394 285 244 1210 469 169 2017 622 96 323 414 202 682 667 75 17 15572

Теми и крайно класиране[редактиране на кода]

Моля, поставяйте шаблон {{ЦИЕ пролет 2020|потребител= |тема= |тема2= |тема3= |държава= |държава2= |държава3= }} на беседите на създадените и разширените от вас в рамките на ЦИЕ пролет статии.

Gnome-help-browser-modified.svg Ако сте нов редактор в Уикипедия:
1. Копирайте (Ctrl + C) следното парченце уики код:
{{ЦИЕ пролет 2020|потребител= |тема= |тема2= |тема3= |държава= |държава2= |държава3= }}
2. Отворете прилежащата беседа към създадената от вас статия (Alt + Shift + T).
3. Поставете копираното парченце уики код (Ctrl + V). Попълнете нужното – Вашето потребителско име, тема, държава. Попълнете 2 или 3 теми (или държави), ако статията се отнася за повече от една – например планина, която е в две държави. Изтрийте останалите празни полета за тема и държава. Прегледайте с бутон Предварителен преглед как изглежда шаблона и поправете ако е нужно.
4. Съхранете (Alt + Shift + S).

В резултат на беседата на статията трябва да се появи това съобщение с Вашето потребителско име и попълнени Тема/теми и Държава/държави:

CEE Spring Logo CEE-t2.svg
Статията „...“ е създадена или разширена в рамките на международното състезание „ЦИЕ Пролет 2020“ от потребител ..... Тема на статията: ....., държава: ....

Темите, по които са групирани статиите, предложени от всяка държава (и които са поставят в шаблона), са:

  1. Култура
  2. География
  3. Икономика
  4. Общество
  5. Спорт
  6. Политика
  7. Транспорт
  8. История
  9. Наука
  10. Образование
  11. Жени
  12. Медицина

Награди[редактиране на кода]

Ваучери за книги, като се има предвид следното разпределение – 80 лева за първо място и 40 за второ, пощенските разходи за изпращане са поети от организацията.

Участниците в журито не могат да получават награди в категориите, в които победителят се определя от журито.

Участник, получил първа награда в една категория, може да участва в класирането за една втора награда в друга категория.

Първо място Второ място
Най-добра нова статия
Най-голям брой нови статии
Най-голямо количество добавена информация в байтове
Участници, писали за най-много страни от региона
Най-добър нов участник (имал под 400 приноса в основното именно пространство преди началото на състезанието)
Най-голямо количество добавена информация, свързана със значими жени от региона
  • Други награди и признания, извън наградите от националното състезание:
  1. Ако напишете статия за всяка от участващите през тази година общности:

Зала на славата – Вписване в Залата на славата на състезанието ЦИЕ Пролет и получаване на Звезда. За 2019 година само 19 редактори успяха да завършат предизвикателството.

ЦИЕ пролет 2020 – нови или подобрени статии[редактиране на кода]

Ако желаете, може да впишете създадената или разширена от Вас статия, в списъка долу:

Австрия Austria-orb.png

  1. Амалия Матерна
  2. Ленгберг
  3. Карл Брукнер
  4. Абатство Адмонт
  5. Адмонт
  6. Анна Ким
  7. Лаура Фройдентхалер

Азербайджан Azerbaijan-orb.png

  1. Сатар Бахлулзаде
  2. Афаг Масуд
  3. Ганира Пашаева

Албания Albania-orb.png

  1. Соходол
  2. Сотир Печи
  3. Ермира Бабалиу
  4. Александър Мекси
  5. Неритан Чека
  6. Тома Кацори
  7. Селфидже Циу
  8. Бен Блуши
  9. Кичо Блуши

Армения Armenia-orb.png

  1. Офелия Амбарцумян
  2. Григор Арешян
  3. Гагик Погосян (историк)
  4. Нигохос Дзахгарар
  5. Акоб Джугаеци
  6. Саркис Пидзак
  7. Григор Мличеци
  8. Арменска миниатюра
  9. Забел Бояджян
  10. Сирарпи Дер Нерсесян
  11. Торос Рослин
  12. Евангелие на царицата Мълке
  13. Лвовско евангелие
  14. Карско евангелие
  15. Ахпатско евангелие
  16. Седа Вермишева
  17. Ечмиадзинско евангелие
  18. Момик
  19. Ованес Аркайехбайр

Башкортостан Flag of Bashkortostan.svg

  1. Айсилу Ягафарова
  2. Торатау
  3. Факия Тугузбаева

Беларус Belarus-orb.png

  1. Денис Дук
  2. Александър Кравцевич
  3. Сяргей Законников
  4. Логойски кратер
  5. Полоцко войводство
  6. Витебско войводство
  7. Новогрудско войводство
  8. Бжешчколитевско войводство
  9. Татяна Корсакова

Босна и Херцеговина Flag of Bosnia and Herzegovina.svg

  1. Таня Ступар Трифунович
  2. Драгана Бартула
  3. Бранкица Михайлович
  4. Сандра Мартинович
  5. Сребренка Голич
  6. Музей на Република Сръбска
  7. Археологически музей „Римски муниципиум“
  8. Музей на Стара Херцеговина
  9. Музей на съвременното изкуство на Република Сръбска
  10. Архив на Република Сръбска
  11. Музей на Херцеговина (Требине)
  12. Музей на Семберия (Биелина)
  13. Краеведски музей (Градишка)
  14. Гърго Мартич
  15. Блющевац

Грузия Georgia-orb.png

  1. Давид Лордкипанидзе
  2. Гурам Дочанашвили
  3. Серго Клдиашвили
  4. Анастасия Туманишвили-Церетели

Гърция Greece-orb.png

  1. Кисамоска и Селинска епархия
  2. Георгиос Андреадис
  3. Платон Скуликидис
  4. Гедеон Софийски
  5. Григорий Гудохирас
  6. Дионисий II Доростолски
  7. Дионисий Котакис
  8. Евгений Мелитуполски
  9. Христо Хаджидимитров
  10. Александрийска медицинска школа
  11. Диагониос
  12. Елизабет Герцакис
  13. Офел
  14. Свети Йоан Златоуст (Елешница)
  15. Йеремия Георгиадис
  16. Рождество Богородично (Мътница)
  17. Ели Алексиу
  18. Благовещение Богородично (Старичани)
  19. Едеска свинска стела
  20. Едеса (античен град в Македония)
  21. Теофан Мелнишки
  22. Вергински златен миртов венец
  23. Вергински златен дъбов венец
  24. Йоаникий I Константинополски
  25. Йоаникий Търновски
  26. Гавриил II Константинополски
  27. Димитриадска и Алмироска епархия
  28. Неофит Созоагатополски
  29. Йоаникий Търновски
  30. Партений Папафотинос
  31. Костас Хадзиантониу
  32. Вергинска диадема
  33. Вергински царски гробници
  34. Йерапетра
  35. Катерина Сакеларопулу
  36. Министерство на външните работи (Гърция)
  37. Министерство на финансите (Гърция)
  38. Христос Стайкурас
  39. Евклид Цакалотос
  40. Янис Варуфакис
  41. Аркалохори
  42. Макис Цитас
  43. Димитриос Хадзис
  44. Калия Пападаки
  45. Филипийски театър

Донски регион Flag of Don Cossacks.svg

  1. Александър Чехов
  2. Михаил Павлович Чехов

Ерзяни Erzya Flag.svg

  1. Тимофей Василев
  2. Фьодор Ческонов
  3. Татяна Мокшанова
  4. Нуян Видяз

Естония Estonia-orb.png

  1. Антон Пярн
  2. Мати Мандел
  3. Тийт Алексеев
  4. Лидия Койдула
  5. Меелис Фриедентал

Казахстан Flag of Kazakhstan.svg

  1. Надежда Чернова
  2. Баурджан Момиш-Ули
  3. Шакен Айманов

Косово Flag of Kosovo.svg

  1. Еди Шукриу
  2. Прищински университет
  3. Ханифе Гаши
  4. Северна Косовска Митровица (община)
  5. Северна Косовска Митровица
  6. Събрание на автономна област Косово и Метохия
  7. Горни Суви До
  8. Долни Суви До
  9. Света Троица (Партеш)
  10. Партеш
  11. Пасяне
  12. Долна Будрига
  13. Света Петка (Долна Будрига)
  14. Албулена Хаджиу
  15. Кадруш Радогоши
  16. Юмер Елшани
  17. Билинце
  18. Брасалце
  19. Буковик (община Гниляне)
  20. Буринце (община Гниляне)
  21. Сапар
  22. Челик (община Гниляне)
  23. Добърчане
  24. Дунаво
  25. Гадиш
  26. Мали Годен
  27. Кишно поле
  28. Кметовце
  29. Краварица
  30. Липовица (община Гниляне)
  31. Горни Ливоч
  32. Долно Коротице
  33. Поклек

Кримски татари Gerae-tamga.png

  1. Рустем Муедин
  2. Евелина Мамбетова
  3. Уикипедия на кримскотатарски език
  4. Герб на кримските татари
  5. Дженгиз Дагджи
  6. Знаме на кримските татари
  7. Кримскотатарски музей на културно-историческото наследство
  8. Гулнара Бекирова

Латвия Latvia-orb.png

  1. Антония Вилчане
  2. Илга Загорска
  3. Арвид Григулис
  4. Митология на Латвия
  5. Инга Жолуде

Литва Lithuania-orb.png

  1. Викинтас Вайткевичус
  2. Йонас Авижюс
  3. Полоцко войводство
  4. Витебско войводство
  5. Вилненско войводство
  6. Новогрудско войводство
  7. Бжешчколитевско войводство
  8. Лаура-Синтия Черняускайте
  9. Дайна Ополскайте

Лужичани (сорби)

  1. Херта Вичазец
  2. Ханжа Беншова
  3. Стара Цигелница
  4. Брезинка (Добруша-Хуска)
  5. Варночици (Добруша-Хуска)
  6. Мария Млинкова
  7. Юрий Млинк
  8. Мерка Метова
  9. Ангела Стахова
  10. Сърболужишки институт

Полша Poland-orb.png

  1. Адам Должицки
  2. Агнешка Ошецка
  3. Ева Клобуковска
  4. Кристина Скарбек
  5. Полоцко войводство
  6. Витебско войводство
  7. Смоленско войводство
  8. Вилненско войводство
  9. Новогрудско войводство
  10. Бжешчколитевско войводство
  11. Магдалена Бенджиславска
  12. Мария Кажимера д'Аркен
  13. Хелена Моджеевска
  14. Изабеля Чарториска
  15. Ханка Ордонувна
  16. Халина Конопацка
  17. Олга Драхоновска-Малковска
  18. Ирена Квятковска
  19. Ванда Осовска
  20. Вилхелм Мах
  21. Данута Шафлярска
  22. Станислава Лешчинска
  23. Мария Дулембянка
  24. Гражина Курон
  25. Халина Скибневска
  26. Михалина Вислоцка
  27. Кажимера Буйвидова
  28. Ханна Гронкевич-Валц
  29. Александра Пилсудска
  30. Стефания Вилчинска
  31. Ванда Верминска
  32. Зофия Вашилковска
  33. Малгожата Герсдорф
  34. Ванда Вилкомирска
  35. Зофия Куратовска
  36. Ханка Белицка
  37. Мира Жиминска-Сигетинска
  38. Станислава Палеолог
  39. Пьотр Пажински
  40. Анка Ковалска
  41. Халина Черни-Стефанска
  42. Урсула Ледуховска
  43. Ирена Космовска
  44. Зофия Соколницка
  45. Мария Мочидловска
  46. Зофия Морачевска
  47. Франчишка Вилчковякова
  48. Зофия Посмиш
  49. Рудолф Вайгъл
  50. Зофия Кернова
  51. Стефания Пежановска
  52. Анна Червинска
  53. Кристина Палмовска
  54. Елжбета Локетек
  55. Ядвига Калишка
  56. Магдалена Парис
  57. Малгожата Мановска

Република Сръбска Flag of the Republika Srpska.svg

  1. СРНА
  2. Глас Сръбски
  3. Насиха Капидич-Хаджич
  4. Дервентски лист
  5. Независими новини
  6. Драгана Бартула
  7. Бранкица Михайлович
  8. Сандра Мартинович
  9. Министерство на образованието и културата на Република Сръбска
  10. Радован Вишкович
  11. Сребренка Голич
  12. Музей на Република Сръбска
  13. Археологически музей „Римски муниципиум“
  14. Музей на Стара Херцеговина
  15. Музей на съвременното изкуство на Република Сръбска
  16. Архив на Република Сръбска
  17. Александра Чворович
  18. Музей на Херцеговина (Требине)
  19. Музей на Семберия (Биелина)
  20. Краеведски музей (Градишка)
  21. Блющевац

Румъния и Молдова Romania-orb.png

  1. Виктор Спиней
  2. Стойка Николаеску
  3. Виктор Кернбах
  4. Букура Думбрава
  5. Разван Радулеску
  6. Йоана Първулеску
  7. Евгения Морариу
  8. Татяна Тибулек

Русия Russia-orb.png

  1. Джулио Чезаре (линеен кораб, 1911)
  2. Евгений Рис
  3. Смоленско войводство
  4. Линейни кораби тип „Севастопол“
  5. 12"/52 оръдие на Обуховския завод
  6. Севастопол (линеен кораб, 1911)
  7. Утрото на екзекуцията на стрелците
  8. Петропавловск (линеен кораб, 1911)
  9. Болгар (радио)
  10. Девствените гори на Коми
  11. Казански държавен аграрен университет
  12. Казански държавен медицински университет
  13. Академия на науките на Република Татарстан
  14. Институт по археология „Алфред Халиков“
  15. Нижни Новгородски Кремъл
  16. Айрат Ситдиков
  17. Институт по история „Шигабутдин Марджани“
  18. Полтава (линеен кораб, 1911)
  19. Татарска енциклопедия
  20. Татарски енциклопедичен речник
  21. Сувар (вестник)
  22. Държавен съвет на Република Татарстан
  23. Ананинска култура
  24. Свети Александър Невски (Новосибирск)
  25. Гангут (линеен кораб, 1911)
  26. Национален музей на Република Татарстан
  27. Линейни кораби тип „Императрица Мария“
  28. Евелина Мамбетова
  29. Кримскотатарски музей на културно-историческото наследство
  30. Те се сражаваха за Родината (филм)
  31. Императрица Мария (линеен кораб, 1913)
  32. Император Александр III (линеен кораб, 1914)
  33. Михаил Александрович Чехов
  34. Императрица Екатерина Великая (линеен кораб, 1914)
  35. Император Николай I (линеен кораб, 1916)
  36. Линейни кораби проект 23
  37. Дворцов мост
  38. 406 mm морско оръдие Б-37
  39. 406 mm/45 корабно оръдие
  40. 457 mm морско оръдие
  41. Линейни кораби проект 24
  42. 457 mm/55 морско оръдие
  43. Линеен кораб проект на инженер Бубнов
  44. Линеен кораб проект на инженер Гаврилов
  45. Линеен кораб проект на инженер Костенко

Северна Македония Macedonia-orb.png

  1. Канео
  2. Ана Дурловски
  3. Игор Дурловски
  4. Ирена Йорданова
  5. Ненад Йолдески

Словакия Slovakia-orb.png

  1. Марта Мацелова
  2. Йозеф Батора
  3. Катарина Лазарова
  4. Павол Ранков
  5. Магда Шатурова
  6. Татран (издателство)
  7. Светлана Жучова

Словения Slovenia-orb.png

  1. Иван Шпрайц
  2. Бранко Керман
  3. Милица Островска
  4. Антон Ажбе
  5. Йосипина Урбанчич
  6. Пивоварна Лашко
  7. Наташа Крамбергер
  8. Юровски дол
  9. Станка Храстел
  10. Синя птица (награда)
  11. Мойца Чирок
  12. Вида Мокрин-Пауер

Сърбия Serbia-orb.png

  1. Гордана Карович
  2. Моника Милосавлевич
  3. Владимир Пецикоза
  4. Радован Сремац
  5. Углеша Шайтинац
  6. Събрание на автономна област Косово и Метохия
  7. Елена Ленголд
  8. Цариградска сръбска гимназия
  9. Солунска сръбска гимназия
  10. Югодиск
  11. Биляна Йованович
  12. Биляна Йованович (награда)

Татарстан Flag of Tatarstan.svg

  1. Даржия Аппакова
  2. Карим Тинчурин
  3. Болгар (радио)
  4. Казански държавен аграрен университет
  5. Казански държавен медицински университет
  6. Академия на науките на Република Татарстан
  7. Институт по археология „Алфред Халиков“
  8. Айрат Ситдиков
  9. Институт по история „Шигабутдин Марджани“
  10. Татарска енциклопедия
  11. Татарски енциклопедичен речник
  12. Сувар (вестник)
  13. Държавен съвет на Република Татарстан
  14. Ананинска култура
  15. Национален музей на Република Татарстан
  16. Фаузия Байрамова

Турция Turkey-orb.png

  1. Ефе Джейлан
  2. Свети Павел и Свети Алипий (Анталия)
  3. Свети Георги (Алания)
  4. Света Богородица Писидийска (Алания)
  5. Хюсеин Маядаг
  6. Мехмед паша Табанъясъ
  7. Бурхан Арпад
  8. Чилер Илхан
  9. Сине Ергюн

Унгария Hungary-orb.png

  1. Калман Миксат
  2. Дьорд Шпиро
  3. Атила Сас
  4. Ласло Мартон
  5. Мючарнок
  6. Илдико Енеди
  7. Ноеми Сечи
  8. Саболч Самоши
  9. Кошут (награда)
  10. Мари Ясаи (награда)
  11. Награда „Баумгартен“
  12. Золтан Егреши
  13. Петер Надаш
  14. Каталин Ковач
  15. Илона Кутни
  16. Елжбета Локетек

Украйна Ukraine-orb.png

  1. Херсонски държавен университет
  2. Николаевски национален аграрен университет
  3. Владимир Станко
  4. Сергей Цветко
  5. Виктор Бузник
  6. Михаил Агбунов
  7. Валерий Абаджи
  8. Петро Панч
  9. Музей „Писанка“
  10. Надя Гордиенко-Андрианова
  11. Евелина Мамбетова
  12. Кримскотатарски музей на културно-историческото наследство
  13. Гулнара Бекирова
  14. Галина Шиян

Хърватия Croatia-orb.png

  1. Ясен Месич
  2. Анка Кризманич
  3. Весна Парун
  4. Мила Павичевич
  5. Лада Жиго

Черна гора Serbia-and-Montenegro-orb.png

  1. Андрей Николаидис
  2. Черногорска академия на науките и изкуствата
  3. Станко Иванович
  4. Огнен Спахич

Чехия Czech-Republic-orb.png

  1. Хенрих Визнер
  2. Ханс Кох (музикант)
  3. Карел Йермарж
  4. Грабщейн
  5. Иржи Брабенец
  6. Рожемберк
  7. Милотице (замък)
  8. Томаш Змешкал
  9. Ландщейн
  10. Чески Щернберк (замък)
  11. Жидлоховице
  12. Кафене „Славия“
  13. Ели Урбанова
  14. Бианка Белова

Жури[редактиране на кода]

Уикипедианци за връзка[редактиране на кода]

Външни препратки[редактиране на кода]

Бележки[редактиране на кода]

  1. Централна и Източна Европа


This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.

Destek